10. oldal, összesen 53 ElsőElső ... 7891011121320 ... UtolsóUtolsó
Eredmények 91-tól/től 100-ig összesen 530

Téma: Autizmus

  1. #91
    Regisztrált
    Apr 2011
    Hol
    Magyarország
    Üzenet
    149
    Köszönet
    140
    752 alkalommal 106 üzenetét köszönték meg

    Autism Every Day - amerikai dokumentumfilm 2006

    Autism Every Day

    Amerikai dokumentumfilm, angol nyelvű, 309 mb.46 perc.


    One in 166 children in the United States is diagnosed with autism each year. This stunning figure signals a national epidemic, but most people know nothing about it. Autism Every Day shows the stark face of autism, spending 24 hours with eight diverse families who have autistic children.
    Director Lauren Thierry, herself the mother of an autistic son, understands the agonizing struggles facing these parents every moment of the day. Sacrificing careers, finances, social lives, and often their own marriages, these overextended mothers and fathers do everything they can to provide their children with the best care possible. They persevere to get their children and themselves through life one day at a time.
    Autism Every Day is a heartbreaking, honest testimony to unconditional love and the power of hope.
    — Basil Tsiokos

    • Documentary Feature
    • 2007, Sundance Film Festival
    • U.S.A., 44 min.


    http://www.multiupload.com/8M935NY98J
    http://www.multiupload.com/15L8MQK89J


  2. 5 tag köszönte meg gyozok üzenetét:


  3. #92
    Regisztrált
    Apr 2010
    Hol
    Magyarország
    Üzenet
    3
    Köszönet
    5
    2 alkalommal 2 üzenetét köszönték meg
    Szia!
    Én jártam homeopatánal a kisfiammal. Nem lehet meggyógyítani, de jobban érezheti magát tőle. Pl: kevesebb dührohamok. A védőoltást is bogyókkal fogom "kivezetteni". Bár az jellemző a homeopátiás készítményekre, hogy először felfokozza a tüneteket, utána " használ". Meg kell próbálni. Ártani nem lehet vele, csak jobban érezheti magát tőle. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Különben hallottál már olyan esetről, hogy valaki meggyógyult ebből az állapotból?

  4. A következő tagok köszönték meg Magdi71 üzenetét:


  5. #93
    Regisztrált
    Oct 2009
    Hol
    Magyarország
    Üzenet
    29
    Köszönet
    85
    67 alkalommal 6 üzenetét köszönték meg
    Keresem DR.NATASHA CAMPBELL-MCBRIDE: GAP-SZINDRÓMA - Az emésztés és a pszichológia kapcsolata
    Reneszánsz könyvkiadó,2011
    Segítségeteket előre is köszönöm! vende

  6. A következő tagok köszönték meg vende üzenetét:


  7. #94
    Regisztrált
    Oct 2010
    Hol
    Jelenleg Dunaharasztiban
    Üzenet
    24
    Köszönet
    51
    0 alkalommal 0 üzenetét köszönték meg
    Sziasztok!
    Keresem az alábbi könyvet:
    T.O. Daria: Dása naplója

    Ha valakinek megvan és feltenné, azt megköszönném

  8. #95
    Regisztrált
    Sep 2011
    Hol
    Paks
    Üzenet
    20
    Köszönet
    5
    0 alkalommal 0 üzenetét köszönték meg
    Autizmus=a legnehezebben felismerhető és kezelhető probléma a mai ember szemében.A gyermek viselkedésének számtalan oka lehet...megfejteni néha nagyon nehéz.

  9. #96
    Regisztrált
    Apr 2011
    Hol
    Magyarország
    Üzenet
    149
    Köszönet
    140
    752 alkalommal 106 üzenetét köszönték meg

    Dása naplója

    Idézet Eredeti szerző android132 Üzenet megjelenítése
    Sziasztok!
    Keresem az alábbi könyvet:
    T.O. Daria: Dása naplója

    Ha valakinek megvan és feltenné, azt megköszönném
    http://canadahun.com/forum/showthrea...ja#post2363250

    kÖSZÖNET MZSUZSÁNAK!
    Csatolt file-ok Csatolt file-ok


  10. #97
    Regisztrált
    Mar 2010
    Hol
    magyarország
    Üzenet
    59
    Köszönet
    3
    93 alkalommal 38 üzenetét köszönték meg
    Az autizmus fejlődési zavar, amely jellemzően veleszületett, és egész életen áttart – vitathatatlan, hogy e fejlődési zavar organikus eredetű – agyi díszfunkciók következménye.
    A több – még pontosan nem ismert legalább 6 gén- „autizmus gén” zavart okoz az agy bizonyos területeinek fejlődésében működésében. Az átlagtól eltérő agyműködés, átlagostól eltérő viselkedéshez vezet.

  11. #98
    Regisztrált
    Apr 2011
    Hol
    Magyarország
    Üzenet
    149
    Köszönet
    140
    752 alkalommal 106 üzenetét köszönték meg

    Segítség! Autizmus - Temple Grandin and Margeret M Scariano


  12. 4 tag köszönte meg gyozok üzenetét:


  13. #99
    Regisztrált
    May 2008
    Hol
    Magyarország
    Üzenet
    630
    Köszönet
    953
    2,237 alkalommal 436 üzenetét köszönték meg

    fogyatékkal élők

    Kedves Fórumozók!
    A gyors segítségeteket, észrevételeteket szeretném kérni az alábbi témában:
    Vajon hogyan változtak, több mint 60 év elteltével a magyar állampolgárokat érintő legfontosabb jogok és kötelezettségek?
    Történt-e változás a fogyatékkal élők esetében, ha igen, milyen formában, mely területen, milyen mértékben? A segítségeteket előre is köszönöm.

    Ezek a törvények:
    A jelenleg hatályos és a 2012. január 1. én életbe lépő új alkotmány szövegének összehasonlítása
    Jelölések: + Magyarország Alaptörvénye (2011. április 25.)
    Magyar Köztársaság Alkotmánya (1949. évi XX. törvény)

    II. cikk Az emberi méltóság sérthetetlen. Minden embernek joga van az élethez, és az emberi méltósághoz, a magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg.
    + 54 § (1) A Magyar Köztársaságban minden embernek veleszületett joga van, az élethez és az emberi méltósághoz, amelyektől senkit nem lehet önkényesen megfosztani.
    Összehasonlítás:
    III. cikk (1) Senkit nem lehet kínzásnak, embertelen, megalázó bánásmódnak, vagy büntetésnek alávetni, valamint szolgaságban tartani. (2) Tilos emberen, tájékoztatáson alapuló, önkéntes hozzájárulása nélkül orvosi, vagy tudományos kísérletet végezni.
    + 54 § (2) Senkit nem lehet kínzásnak, kegyetlen, embertelen, megalázó elbánásnak vagy büntetésnek alávetni, és különösen tilos emberen a hozzájárulása nélküli orvosi vagy tudományos kísérletet végezni
    Összehasonlítás:
    XI cikk (1) Minden magyar állampolgárnak joga van a művelődéshez.
    + 70/ F. § (1) A Magyar Köztársaság biztosítja az állampolgárok számára a művelődéshez való jogot.
    Összehasonlítás:
    XI cikk (2) Magyarország ezt a jogok a közművelődés kiterjesztésével és általánossá tételével, az ingyenes és kötelező alapfokú, az ingyenes és mindenki számára hozzáférhető középfokú, valamint a képességei alapján mindenki számára hozzáférhető felsőfokú oktatással, továbbá az oktatásban részesülők, törvényben meghatározottak szerinti, anyagi támogatásával biztosítja.
    + 70/ F. § (2) A Magyar Köztársaság ezt a jogot a közművelődés kiterjesztésével és általánossá tételével, az ingyenes és kötelező általános iskolával, képességei alapján mindenki számára hozzáférhető közép-felső fokú oktatással, továbbá az oktatásban részesülők anyagi támogatásával valósítja meg.
    Összehasonlítás:
    XII. cikk (1) Mindenkinek joga van a munka és foglalkozás szabad megválasztásához, valamint a vállalkozáshoz. Képességeinek és lehetőségeinek megfelelő munkavégzéssel mindenki köteles hozzájárulni a közösség gyarapodásához.(2) Magyarország törekszik megteremteni annak feltételeit, hogy minden munkaképes ember aki dolgozni akar, dolgozhasson.
    + 70/B. § (1) A Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a munkához, a munka és a foglalkozás szabad megválasztásához. (2) Az egyenlő munkáért mindenkinek, bármilyen megkülönböztetés nélkül egyenlő bérhez van joga. (3) Minden dolgozónak joga van olyan jövedelemhez, amely megfelel végzett munkája mennyiségének és minőségének.
    Összehasonlítás:
    XV. cikk (1) A törvény előtt mindenki egyenlő. Minden ember jogképes. (2) Magyarország az alapvető jogokat mindenkinek bármely megkülönböztetés, nevezetesen faj, szín, nem, fogyatékosság, nyelv, vallás, politikai vagy más vélemény, nemzeti vagy társadalmi származás, vagyoni, születése vagy egyéb helyzet szerinti különbségtétel nélkül biztosítja. (4).Magyarország az esélyegyenlőség megvalósulását külön intézkedésekkel segíti. (5).Magyarország külön intézkedésekkel védi a gyermekeket, a nőket, az időseket, és a fogyatékkal élőket.
    + 70/A § (1) A Magyar Köztársaság biztosítja a területén tartózkodó minden személy számára az emberi, illetve az állampolgári jogokat, bármely megkülönböztetés, nevezetesen faj, szín, nem, nyelv, vallás, politikai vagy más vélemény, nemzeti vagy társadalmi származás, vagyoni, születési vagy egyéb helyzet szerinti különbségtétel nélkül. (2) Az embereknek az (1) bekezdés szerinti bármilyen hátrányos megkülönböztetését a törvény szigorúan bünteti. (3) A Magyar Köztársaság a jogegyenlőség megvalósulását az esélyegyenlőtlenségek kiküszöbölését célzó intézkedésekkel is segíti.
    Összehasonlítás:

    XVI cikk (1) Minden gyermeknek joga van a megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéshez szükséges védelemhez és gondoskodáshoz (2) A szülőknek joguk van megválasztani a gyermeküknek adandó nevelést. (3) A szülők kötelesek kiskorú gyermekükről gondoskodni. E kötelezettség magában foglalja gyermekük taníttatását.
    +67 § (1) A Magyar Köztársaságban minden gyermeknek joga van a családja, az állam és a társadalom részéről arra a védelemre és gondoskodásra, amely a megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéshez szükséges.
    Összehasonlítás:

    XVII. cikk (3). Minden munkavállalónak joga van az egészségét, biztonságát és méltóságát tiszteletben tartó munkafeltételekhez. (4) Minden munkavállalónak joga van a napi és heti pihenőidőhöz, valamint az éves fizetett szabadsághoz.
    +70/B. § (4) Mindenkinek joga van a pihenéshez, a szabadidőhöz, és a rendszeres fizetett szabadsághoz
    összehasonlítás:

    XVIII. cikk (1) Gyermekek foglalkoztatása-testi, szellemi és erkölcsi fejlődésüket nem veszélyeztető, törvényben meghatározott esetek kivételével- tilos
    összehasonlítás:

    XIX. cikk (1) Magyarország arra törekszik, hogy minden állampolgárának szociális biztonságot nyújtson. Anyaság, betegség, rokkantság, özvegység, árvaság és önhibáján kívül bekövetkezett munkanélküliség esetén minden magyar állampolgár törvényben meghatározott támogatásra jogosult. (2) Magyarország a szociális biztonságot, az (1) bekezdés szerinti és más rászorulók esetében a szociális intézmények és intézkedések rendszerével valósítja.

    +70/E § (1) A Magyar Köztársaság állampolgárainak joguk van a szociális biztonsághoz; öregség, betegség, rokkantság, özvegység, árvaság és önhibáján kívül bekövetkezett munkanélküliség esetén a megélhetésükhöz szükséges ellátásra jogosultak. (2) A Magyar Köztársaság az ellátáshoz való jogot a társadalombiztosítás útján és a szociális intézmények rendszerével valósítja meg.
    összehasonlítás
    XX. cikk (1) Mindenkinek joga van a testi és lelki egészséghez. (2) Az (1) bekezdés szerinti jog érvényesülését Magyarország genetikailag módosított élőlényektől mentes mezőgazdasággal, az egészséges élelmiszerekhez és az ivóvízhez való hozzáférés biztosításával, a munkavédelem és az egészségügyi ellátás megszervezésével, a sportolás és a rendszeres testedzés támogatásával, valamint a környezet védelmének biztosításával segíti elő.
    +70/D § (1) A Magyar Köztársaság területén élőknek joguk van a lehető legmagasabb szintű testi és lelki egészséghez. (2) Ezt a jogot a Magyar Köztársaság, a munkavédelem, az egészségügyi intézmények és az orvosi ellátás megszervezésével, a rendszeres testedzés biztosításával, valamint az épített és a természetes környezet védelmével valósítja meg.
    összehasonlítás


    XXI. cikk (1) Magyarország elismeri és érvényesíti mindenki jogát az egészséges környezethez

    +70/D § (2) Ezt a jogot a Magyar Köztársaság, a munkavédelem, az egészségügyi intézmények és az orvosi ellátás megszervezésével, a rendszeres testedzés biztosításával, valamint az épített és a természetes környezet védelmével valósítja meg.
    Összehasonlítás:

  14. 2 tag köszönte meg Erőleves üzenetét:


  15. #100
    Regisztrált
    Apr 2011
    Hol
    Magyarország
    Üzenet
    149
    Köszönet
    140
    752 alkalommal 106 üzenetét köszönték meg
    Idézet Eredeti szerző Zsombi1 Üzenet megjelenítése
    Írjatok a homeopátiás megoldási lehetőségekről
    Nem megoldás.Uff.

  16. A következő tagok köszönték meg gyozok üzenetét:


10. oldal, összesen 53 ElsőElső ... 7891011121320 ... UtolsóUtolsó

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

A téma címkéi

Üzenetküldés szabályai

  • Nem indíthatsz új témákat
  • Nem küldhetsz választ
  • NEm küldhetsz csatolásokat
  • Nem szerkesztheted az üzeneted
  •