A gazdasági világválság okai és hatásai

FLAMINGO

Ne kérj hozzáférést! Ha jár, a rendszer ADJA.
Fórumvezető
Kormányos
naggyon szétszórt vagy manapság t. mr. flamingó...
Te meg cseles, de azért csicsázhatjuk:
Ha a nememre vagy kíváncsi az angolok Mr-t tesznek a nevem elé...
spéciel esztet akárki mondhassa -- de, üsse kő, mostanra maradhatunk ennnyyibe
Azt pedig, hogy elvtársak vagyunk-e nem tudom mert nem ismerem az elveidet. kimonta, hogy vannak egyáltalán...
Te kezdted az elvtársozás-t. :D
Nálam figyelmesebben nemigen hallgatták. hááát, ha te mondod -- de akkor valami nem OK a beszédértéssel, mer olyanokat
mondol lentébb, hogy kétséges, hogy azonos forrrásról brekegünk itten...
Akárcsak a lakáshitel kapcsán megejtett előadását anno.
Vannak eredeti ötletei, de a baj az, hogy pont most is egy ilyen ötletelgető közgazdász(csapat) miatt tart M.o ott ahol van.:rolleyes:
háááá ez asztáááán :: eggy.) ez olyan, mintha egy ejnstejn relativitás-ötletét javasolnád eldobni amér sok más kevesebb sikerrel ötletelt. gedő.)
Éppenséggel feszegetik is, hogy az az ötlet talán nem is mindenütt helytálló...de most azért másról folyik a diskurus, tehát ne menjünk bele. én még fel tudnék hozni nehány okot, amér az ország ott tart, ahol.. pl az elmaradt rendszerváltás, az állami tulajdon szétrablása, a hitelállomány megtízszerezése, a ktsg vetés ellehetetlenítése maffiában elkövetett szimpla lopások és az állami és önkorm. beruházások túlszámlázásai révén...
Hát ezaz! Ha ezt megoldaná a helyi pénz:--:...Tehát az ötlet még nem minden. má megen kihagytál: az öreg már tett is -- csinálta az alapítványt, amit jogodban áll akár csak erkölcsileg is -- támogatni (számítunk rád madár úr...)
Egy alapítvány nem csinál nyarat Bill fijukának (mármint Gates-nek legalább egy tucatnyi van oszt mégsem oldódott meg a világválság, bár lehet nem is állt érdekükben ) Már ne is haragudj kedvenc termelőszövetkezetem, de miért is korlátozná? (Bárki nekiállhat a bugylibicska gyártásnak/forgalmazásnak.)
Az a korlát, hogy egy újabb fizetési mód keletkezik a csekk, a plasztik és a valódi pénz mellett? jól van, szádba rágom: a z i m p o r t o t z á r j a k i b i z o n y o s p i a c o k r ó l -- így korlátoz..
Tehát én nem hozhatok a helyi piacra kínai bugylibicskát, hogy ontarjoért áruljam?
Épphogy nem kerül, mert helyi/tartományi/megyei/kerületi....kézbe kerül. A "rócsildék" most is ugrálgatnak az USD,CHF EUR és még egy tucat valutanem között, ha sikeres az ontarjo, legfeljebb beveszik n+1. valutának.
Szerinted ebből nem tudnának felhalmozni Sorosék, pardon rócsildék, ha látnának benne fantáziát? ezt most jól fején találtad: csak úgy tudnának halmozni, ha helybe jönnének termelni és termékükért kapnának ontárót -- a helyi valuta NEM konvertibilis... már vizualizálom is ahogy az öreg rócsild bezárja a globáltőke összes bankját, élen a bankok bankjával az európai kifizetések bankjával, osz nekilátnak letörni a bugylibicska piacot ontáróban...
Nem is tudom:confused: De mintha nálunk is lett volna egy időszak, amikor a magyar termékek ára alámentek a kükföldi termékkel, aztán amikor a magyar becsődölt, jól megvették, bezárták és elfoglalták a piaci pozícióit (cukor, növényolaj...stb.) az a fajta NEM termeléssel, hanem hitelezéssel csinálja a vagyonát ősidők óta. Manapság a képlet annyival egyszerűsödött, hogy nincs is szükségük pézre a pézcsináláshoz--kiadják a levegőt hitelként oszt igazi pézt kapnak kamatostul vissza...

Speciel ezzel nem vitatkozom, mert szerintem is így van.
A "maszek" pénz egész addig hatékony amíg csak egy szűk területen érvényesül.
Talán még a magyar levegőt élvezted amikor a postabanki sztori futott.
Ők megpróbáltak egy sajátos csekkfüzetet bevezetni M.o.-n.
Aztán valamiért inkább az egész bankot bedöntötték és senki más nem vette át a "csekk módszer"-t. Pedig az csekkfüzetet én is díjazom, mert gyakorlatilag n mennyiségű fedezettel rendelkező pénz helyett 3xn foroghatna (a nyomott pénz, a plasztik kártya és a csekk). És valahogy mégsem terjed.... (Hangsúlyozom ezt csak a magyar viszonyokra értem.)
Ne haragudj de ez már tényleg az álmodik a nyomor kategória.
Azt gondolod, hogy a vesztegetések zöme kp-ben zajlik?
Ennél sokkal kifinomultabbak.
Vegyük A-t és B-t. A azt mondja B-nek, hogy ha a fennhatósága alá tartozó bizniszből kapna egy szeletet, hajlandó lenne y%-t visszaforgatni B javára. Mondjuk B családi vállalkozása készít egy tanulmányt A cégének y-ÁFA %-ért.
Aztán persze az ÁFÁ-t jól visszaigénylik mindketten a hülye államtól.
Még jobb c és D esete, ahol a fenti szitu abban különbözik, hogy c nem tanulmányt rendel D-től, hanem D közhasznú alapítványát támogatja meg z%-al. Az alapítvány meg a befolyt összegek 95%-t a saját fenntartására költi, a fennmaradó 5%-t meg a közhaszonra.
F és e esetét már le sem merem írni. ez naon megy neked itten az ábécéval -- nekem már az ellipszilon környékén követhetetlenné vált...
Te az ellipszilon nevét is csak félve írom le, nemhogy a mögötte lévő sztorit.;)Csakhogy Svájc egy olyan speciális ország, ami - kapaszkodj meg - a nagy függetlenségben még az ENSZ-nek sem tagja (nemhogy az EU-nak). Tehát őket nem kötik olyan korlátok mint más országokat (az már persze más kérdés, hogy mint "pénzmenekítő" országot meg sem próbálták korlátok közé szorítani). nemigen hallottam, hogy bárki is akarná, vagy ha akarná is, korlátozHATná pl. a soproni kékfrank használatát...
Pedig a NAV pont ezen próbálkozik...Aztán a svájci gondolkodásmód is kiváló táptalaj a helyi kezdeményezésekhez, mert ott ha valami kell, akkor megnézik, hogy helyben gyártja-e valaki, ha nem akkor a körzetben, ha ott sem, akkor a kantonban, ha ott sem, akkor bárhol Svájcban.
Ha nem gyártják akkor elgondolkodnak, hogy kell e egyáltalán az olyan sz@r, amit náluk nem is gyártanak. itt megint kihagytál: a helyi pénz sikerében SEMMI szerepe nincs a lokálpatrionizmusnak... (helyi munkaerő fizetésként kapja, és csak helyi termékre/szolgáltatásra költheti...
Akkor egy másik példa, talán megérted az analógiát : Mivel az üzemanyag veszett drága, másik országba mennek másik "helyi" pénzért tankolni. Ugyanez lenne a helyi pénzes bulinál is abban a pillanatban, ahogy átlépne egy határt, mait persze nem tudok egzaktul meghatározni, mivel ezt azok határoz(n)ák meg akiknek az érdekeit sértené a helyi maniés elég tőkeerősek azt lerombolni.
Ez persze félig vicc, mert, ha valaki picit is kitekint a faluja széléről, az hallott arról a felzúdulásról, hogy az erős svájci frank miatt a svájciak komolyan elégedetlenek.
Drábik úr vajon hogyan tudná ezt az elméletébe beilleszteni és mit szól ehhez? Tehát én Svájcot példaként nem nagyon hoznám elő.
ez már a csúsztatás kategória: a svájciak elégedetlenek mert a globáltőke hülye játékai következtében minden exprttermékük eladhatatlanná lett. A helyi péz értéke helyi körülményeken múlik, globálék és az ő spekulációik hatástalanok...
Nem csúsztatásnak szántam csak hasonlatnak, de ettől még létező probléma.
A helyi pénzen el tud menni például nyaralni (természetesen nem helyben)? Vagy ha nincs helyben márkaszervize az autójának akkor mit tesz, eladja a kocsiját? montam mááá, hogy a helyi suska nem kizárólagos
Ez megint csak nem így van.
A külföldi tulaj csak a hivatalos nemzeti valutát fogja elfogadni, mert a mögött van (igaz néha már a mögött sincs) állami garancia. arról nem is szólva, hogy az elszámolás történhet pl dollárban, euróban...is szerződésben rögzítve a váltási rátát, vagy annak a dinamikáját. Bocs ez kicsit túlfogalmaztam. Egyerűen szólva mint pl. a Sparban: ki van téve a kassza elé, hogy fizethetsz euróval is, a beszámítása xxxFt/EUR.
De - hogy ne csak magyar példával éljek - Mexikóban is fizethetsz USA dollárral (szinte) bárhol. Tudják, hogy mi mennyit ér. (Kipróbáltam igaz ennek több, mint 10 éve.)
Csakhogy amint már írtam, az elszámolások mind a hivatalos valutában történnek (már, ha nem mindent zsebből-zsebbe alapon akarsz lefolytatni).rákényszerítesz, hogy papagájba menjek át: (bár érthető a szimpátia: az is madár) a helyi péz nem konvertábilis -- a külfődi tulaj olyan arányban fogadja el, amennyiből helyi ktsgeit, helyi munkaerő, helyi közterhek, stb. fedezhető.
Aha és önként dalolva mondjon le a profitjáról (vagy inkább szedje fel a vállalkozás utolsó csavarját is és telepítse át a pirézekhez, ahogy abban a pillanatban megteszik ezek a csúf vállalkozók, amint valami gondjuk támad profitilag - lásd TESCO vs Japán).
Nem akarom a hadsereget példának venni, pedig az aztán kíváló lenne, mert hogy fizeti pl. a NATO hozzájárulását, ha a költségvetési fejezetben CAD-ban van szerepeltetve? ontárjónak esze ágába sincs nátó tagnak lenni...
Viszont Kanadának igen és részarányosan kell a mani a NATO-ra Ontario-tól is... Persze nem ismerem a Kanadai állami költségvetést, sem annak az előállítási mechanizmusát, úgyhogy lehet, hogy Ontario-nak nem kell NATO-val kapcsolatos költségekbe beszállnia.
Szóval vegyünk mondjuk egy jobb vágású oktatási intézményt Ontarioban. Egy csapat oktató és diák Ontarioból át akar menni egy másik országrészbe fél évig a bálnák násztáncát tanulmányozni (vagy az olajszőkítés negatív hatásait a méhek beporzóképességében vizsgálni).
Akkor a jövedelmük/ösztöndíjuk mit fog érni ontarjoban - NEM Ontarioban? ggyyurrrika vagyok...az importér és a külfődi szolgáltatásokér a fizetés hagyományos része szolgál fedezetül.
Tehát kétféle pénzzel kell fizetni. Helyivel és központi-(állami)val? Vagy csak a tojás, meg a házi tej (na meg a bugylibicska) típusú áruk lennének fizethetők ontarjoval?
Nem fizetni a törlesztőrészleteket óriási kockázat.
Meg lehet próbálni, de, ha járható út lenne, akkor a görögön nem könyörögnének a negyedik kölcsönadagjukért (amiből egyébkén zömmel az előzőeket próbálják törleszteni).
Belemehetünk abba, hogy egy egész ország veszítheti el a hitelességét, de abba is, hogy az 1xű ember ezek után joggal mondhatja, hogy minek törlesszem a hitelemet, az állam sem teszi.
nincs időm, hogy ezeknek az állításoknak a bukéját agyonra analizáljam, most csak annyit, hogy se a hörögöknek, se a magyaroknak SEMMI esélyük, hogy akkora adósságokat VALAHA IS visszafizessék. Ilyen méretű tartozás csak arra jó, hogy az eladósodásban ártatlan 90% ot tartsa sanyarú körülmények közt korlátlan ideig, miközben a felelős 10% folyamatosan jól élhessen a folyamatosan érkező ujabb hitelek lenyúlása révén... Te melyik csoporthoz tartozol??
Tessék mondani a belgák hová álljanak? (gondolom érted)
Ami lehet első körön a bankok összeomlását eredményezné, de az elvben kit érdekel. A következő dolog viszont az lenne, hogy honnét kapjon a vállalkozás hitelt a vállalkozásához, ha nem a bankoktól?
És szerinted ki kezelné a clearing központo(ka)t?
Az önkormányzatok, vagy a csődbement pénzintézetek utcára került pénzügyi szakemberei? Milyen elv alapján működnének? Mindenki kap aki kér? Vagy csak a "csókosok"? a clearing központ a rendszerben megtakarítók pénzeit kockáztatja amikor működő tőke hitelt ad. Alkalmazottainak fizetése a kihitelezett tőke proftjából való részesedés lehet. A nem-működő tőke hitelezés non-profit lenne, azaz továbbra is lennének költségei,de csak ezt kéne fedezni a hitelt felvevőnek előre kialkudott és futam közben nem változtatható mértékben.
Azért azt csak nem írtad meg, hogy ki üzemeltetné és ki lenne a döntéshozó a hitelkihelyezések tekintetében.
Amennyiben egyik saját számláról a másikra - minimális. De hallottál már a klíringről ( BKR vagy giro)?
Azt szerinted pusziért üzemeltetik?
akkor nem is értem, hogy a Lehman bratyók meg egy tucat másik bank hogyan mehetett tönkre?:confused:
jól tudod, hogy a bedöntés formális, az új tulaj, aki "átveszi" a bedőlt bankot állami pénzből úgyis kistafírozódik...
Vagy nem.
Pont most olvasom, hogy az ING 2000 alkalmazottjától válik meg mert a görög helyzet miatt majd 500 millás a vesztesége, tehát a "feltőkésítés" nem mindig és minden esetben jön állambácsitól.

És egyúttal kőkemény (bár nem mindig jó) előírásokat támaszt...Most kellett volna, nem a jövőben:D
És ha a fittyet hányó ázsiai odaköltözik (persze nem változtatva rabszolgatartó mentalitásán)?
És hogy tarkítsam a képet - mi van, ha hoz magával egy bugylibicskagyártó gépet, amihez nem kell 5 ember, csak 1, de a gép 2x5 ember munkáját produkálja?:confused:
ha idejön a csin, nem folytathatja rabszolgatartói hajlamait, mer ontárjóban nem diktatúra van és a rabszolgatartás nem támogatja a hatalom. A technológia pénzbe kerül és biz. körülmények közepette verseny-hátrányt, nem előnyt eredményez. Nem ez a tipikus a globál dömpingáruk előállítóinál...
Ezt nem értem, de mivel madár vagyok...
Az a szemét tőkés szerintem inkább egyszer dob ki mondjuk 5 millát egy gépsorra, mint havonta 100 ezret munkabérre. Mert ha gond van, a gépet elviheti (máshová), eladhatja, könyvérték, ahogy mondják, tehát lehet rá hitelt felvenni, mert fedezet...stb.

Tudom, hogy a héjában van a vitamin, de kérdem, ha nagyban nem megoldható a "technikai", akkor miért lenne megoldható kicsiben? (Tudom hülye pesszimista vagyok, de az optimizmusom elhagytam valahol ott, amikor 2 hét alatt rendet ígértek, meg 1 millió munkahelyet... nem folytatom, mert ez már politikai megnyilvánulás lenne és még kizár az admin.:``:)
a rend a foglalkoztatás növelésével AUTOMATIKUSAN meggyün (lehet, nem 2 hét alatt), a foglalkoztatás ilyen arányú növelése CSAK a lokalizáció bevezetésével működhet...
ne veszítsd el az optimizmust, hanem inkább figyelj drábik tatára, aki szt a vezetés arra felé sasszézik, de csak óvatosan, hogy a radar-magasság alatt tudjon maradni...
Ki állítja be a radar magasságot?
Volt itt valami szocializmus (mert minden ellenkező híresztelés dacára kommunizmus sehol sem volt még a Földön). Élt kb 72 évet, pedig ők is csak a szívatóágra kerültek nevében buktatták meg a 0,00001-t. Ja és csináltak saját piacot, saját pénzt, saját mindenfélét. Hogy a francba nem tudtak fennmaradni (mármint nem politikai értelemben, hanem gazdasági értelemben)?
Pedig ők Drábik dr elve alapján működtek (Az állam volt az új pénz kibocsájtója, a clearing centre üzemeltetője, sőt a munkaadó és az infrastruktúra fenntartó is - mondjuk létre is jött egy új fogalom miatta - a hiánygazdaság.)
ja kérem, ha csupa megbizható de hülye "menedzseret" teszel döntéshozói pozícióba, elidegeníted a népet céljaidtól diktatórikus allűrökkel, agymosással, az umbuldőrizmus államvallássá tételével meg sok hasonló primitiv hibával tekered a verklit, ne csodálkozz, ha csak idő klrdése, mikor csuklik össze a bicekli... (na ha ennél szaftosabb képzavart össze tudsz generálni -- de remélem így is tudod miről megy a vaker...)
A francba, most ezt nem tudom eldönteni, hogy a mára írod, vagy a "kommenizmusra"?
(Merthogy ül mindkét esetben. Tehát ha hülye az államvezetés, arra nem gyógyír a helyi pénz.)
 

szakidani

Állandó Tag
Állandó Tag
Újabb vészterhes fordulat jön a válságban

Az elmúlt napokban a görög és az olasz fejlemények háttérbe szorították Spanyolországot, ám a várakozások szerint a válság terjedő parazsa most ott lobban fel nagyobb lánggal, mint Olaszországban. Athénben 5000 rendőr készül a mai tüntetésre.


Spanyolország az elmúlt napokban visszakerült a befektetők "nem szeretem" listájának elejére, a tízéves spanyol államkötvények hozama a héten 6,38 százalékkal idei rekordjára nőtt. Spanyolország sok szempontból aggasztóbb képet mutat, mint Olaszország - nyilatkozta a CNBC-nek Megan Greene, a Roubini Global Economics vezető elemzője.
Az eurózóna negyedik legnagyobb gazdaságának bankrendszere, adósságállománya, magas munkanélkülisége és stagnáló gazdasága mind-mind okot ad az aggodalomra, amit nem enyhít a jövő heti választásokat követő, borítékolható kormányváltás. Hiába lesz erős mandátuma a szocialista PSOE-t minden bizonnyal felváltó konzervatív PP-nek, pestiesen szólva a rá váró feladatok sem tekinthetők piskótának.


Elszáll a deficit

A szakértők attól tartanak, hogy az ország költségvetési hiánya magasabb lesz a tervezettnél, azaz a GDP hat százalékánál. Egy évvel ezelőtt 9,2 százalék volt a deficit, amit a vártnál rosszabb gazdasági körülmények miatt bizonyára nem sikerül kétharmadára csökkenteni.
Amikor a PP hatalomra kerül, várhatóan azt mondja majd, hogy "Oh jaj, belenéztünk a könyvekbe, és azt találtuk, hogy a helyzet sokkal rosszabb, mint gondoltuk - véli Alistair Newton, a Nomura politikai elemzője. Ezt követően kezdődhet az egyeztetés a költségvetés megfogásáról az EU-val, az IMF-fel és az Európai Központi Bankkal (ECB).


A fiatalok fele munkanélküli

A feladat, ami az új kormányra vár brutális. A fiatalok körében 50 százalékos a munkanélküliségi ráta. A Crédit Suisse becslése szerint a gazdaság versenyképességének helyreállításához a következő öt évben 11 százalékkal kellene csökkenteni az alkalmazottak bérét. A spanyol hivatalok folyosóin arról pusmognak a tisztviselők, hogy a legnagyobb bankokat fel kell tőkésíteni.
Az átlagos lakásárak az ingatlanbuborék kipukkadása nyomán 26 százalékkal zuhantak a válság előtt elért csúcsukhoz képest, ám Írországban 43 százalékkal omlott össze a piac a krízis miatt, ami arra utal, hogy Spanyolországban is van még hova hanyatlania az ingatlanpiacnak.


Temetői csend a gazdaságban

A gazdasági növekedés a harmadik negyedévben leállt - derült ki a madridi statisztikai hivatal adataiból. A spanyol termékek iránti exportkereslet halvány, a belső fogyasztás zsugorodik. A gazdaság még mindig az építőipar összeomlása utáni siralomvölgyből igyekszik kilábalni - véli Gustavo Bagattini, az RBC Capital Markets tanácsadó cég elemzője.
Az ingatlanpiac és a bankszektor egymást fertőzi: az előbbi hanyatlása még koránt sem ért véget, ami további jelzáloghitelek bedőléséhez vezet. Mindebből az az egyszerű következtetés adódik, hogy az új kormány jövőre újabb megszorításokra kényszerül, tovább szorítva a hurkot a háztartások nyaka körül.


"Szálljuk meg" mozgalom a négyzeten

A "Szálljuk meg a Wall Streetet!" demonstrációból kiindult világméretű mozgalom gyökere valójában a spanyolországi Indignados tüntetéssorozat, amely spanyol városok központjainak megszállásával indult. A helyzetüket kilátástalannak látó fiatalok az egész politikai rendszer, a hagyományos váltópártok leváltását követelik.
Az Indignados nagyon rendezett mozgalom, amely óriási tömegeket mozgat meg. Demonstrációi eddig békés természetűek voltak, de ez a jobbközép kormány hatalomra kerülése és várható megszorító intézkedései nyomán megváltozhat - vélik szakértők. A szakszervezetek visszafogták magukat, mert javítani akarták a velük hagyományosan jó kapcsolatokat ápoló PSOE újraválasztási esélyeit. A kormányváltás ebben is változást hozhat.


Újrakezdődnek az athéni tömegtüntetések

Görögországban ma emlékeznek meg a katonai junta elleni 1973-as diáklázadás évfordulójáról. Athén utcáit várhatóan több tízezer tüntető lepi el, a rendőrség 5000 főt vont össze a demonstráció biztosítására.
A parlamenti bizalmi szavazáson tegnap átment kormány hozzálátott a költségvetés beterjesztésének előkészítéséhez. A szakszervezetek a büdzsé parlamenti szavazásának időpontjára újabb általános sztrájkot ígérnek.
(forrás:NAPI)
 

szakidani

Állandó Tag
Állandó Tag
Újra itt az IMF

Az IMF küldöttsége november 9-21. között tartja az alapokmánya IV. cikkelye szerinti konzultációt és utólagos program-felülvizsgálatát Magyarországon - erősítette meg a Nemzetgazdasági Minisztérium az MTI-nek.
A Nemzetközi Valutaalap szakértői legutóbb tavaly októberben jártak Magyarországon. Az IMF valamennyi tagországról legalább évenkénti gyakorisággal készít gazdaságpolitikai értékelést.


http://www.youtube.com/watch?v=pr1k6FmtJfE


 

phoonix

Kitiltott (BANned)
Ebreszto Szaki!

BOVLIBA SOROLTAK MAGYARORSZAGOT!

Na most,hogyan tovabb Mo?

Udv
zsoltika nem kell mindent azonnal keszpenznek venni

2011.11.25. 16:41
A Moody's elnézést kért és helyesbített

Magyarország helyett a Botswana országkockázati besorolásáról szóló közleményt kapta meg. Ezt jeleztük, a Moody's londoni központja pedig elnézést kért a tévedésért, és korrigálta a tévesen megküldött dokumentumot.
Mint arról beszámoltunk, a hitelminősítő nem kívánta kommentálni Magyarország leminősítését, de felajánlotta, hogy elküldi az ügyben kiadott közleményüket. A Moody's tartotta a szavát, három percen belül megérkezett Isabelle Cornelis kommunikációs munkatárs levele.

Meglepetésünkre a Moody's a november 24-én hozott döntéséről szóló közleményt küldte el Budapestre, amely Botswana A2-es országkockázati besorolásának negatívvá minősítéséről szól. Miután jeleztük a tévedést, megérkezett az újabb közlemény - ezúttal valóban Magyarországról szól.
 

leffler

Állandó Tag
Állandó Tag
zsoltika nem kell mindent azonnal keszpenznek venni

2011.11.25. 16:41
A Moody's elnézést kért és helyesbített

Magyarország helyett a Botswana országkockázati besorolásáról szóló közleményt kapta meg. Ezt jeleztük, a Moody's londoni központja pedig elnézést kért a tévedésért, és korrigálta a tévesen megküldött dokumentumot.
Mint arról beszámoltunk, a hitelminősítő nem kívánta kommentálni Magyarország leminősítését, de felajánlotta, hogy elküldi az ügyben kiadott közleményüket. A Moody's tartotta a szavát, három percen belül megérkezett Isabelle Cornelis kommunikációs munkatárs levele.

Meglepetésünkre a Moody's a november 24-én hozott döntéséről szóló közleményt küldte el Budapestre, amely Botswana A2-es országkockázati besorolásának negatívvá minősítéséről szól. Miután jeleztük a tévedést, megérkezett az újabb közlemény - ezúttal valóban Magyarországról szól.

Az utolsó kötőjel utáni mondatot olvad el figyelmesen:
"ezúttal valóban Magyarországról szól"

Lehet nem ide tartozik, de van gazdasági menekült státusz? Itthon ilyen tévedések az emberek zsebéből szedik ki az egyébként is puha forintokat! Kamatemelés várható, ami megint csak az eladósodott átlagembereket érinti érzékenyen!

Üdv.: Zsolt :!:
 

Frank-FHI

Kormányos
Kormányos
Nagyon jó az előző riport és a riportalany. A "Hoppá!" folytatása:

<IFRAME height=315 src="http://www.youtube.com/embed/DYcq9cqtNQg" frameBorder=0 width=420 allowfullscreen></IFRAME>


Vezér-Szörényi László: 1960- ban született Baján, Magyarországon. Informatikusi diplomáját 1984-ben szerezte a Drezdai Műszaki Egyetemen. Szakterülete a pénzügyi szoftverek tervezése és elkészítése. Az elmúlt húsz évben Németországban, Ausztriában és Svájcban dolgozott. A pénzügyi alapképzést a Bank Austriánál szerezte meg 1990. és 1992. között. 1998-tól 5 éven keresztül a Deutsche Bank tanácsadója. 2006. végén visszatelepült Magyarországra.
 

Melitta

Adminisztrátor
Fórumvezető
Rádiós
A dadanai josnak nem mehetne el ez az ember.

Josolgatunk josolgatunk , talan a jos topicba beillene.

Hogy jovo novemberig usa malmozni fog es megvarja meg osszeomlik a dollar/ebreszto/......es mindenki eurot fog vasarolni...:shock:
ha addig lesz euro meg sicc.

Soha nem ertettem miert van ez az ellen drukkersag usaval szemben.
Nincs konnyu helyzetben az igaz mert neki is hatalmas befekteteseik vannak europaba hisz nagy tamogatoja volt a letrejotteben.
Birom az ilyen "okos" embereket ,akkor miert nem teszik rendbe az orszag nehez helyzetet ?
Biztos nem az tortent ahol megfordult ott pechjere gondok lettek.;)
 

Frank-FHI

Kormányos
Kormányos
Négy forgatókönyv, négy lehetőség és négy végeredmény az eurózóna pénzügyi és gazdasági válságának kezelésére.


„Következő lépések az eurózónában – Lehetséges forgatókönyvek 2012-re” címmel állította össze a PwC makroelemzői csoportja azt az elemzését, melyben négy lehetséges megoldást vázol fel az eurózóna válságának megoldásaként.

A jelentés egyenként elemzi ezeket a lehetséges forgatókönyveket és külön-külön vázolja azok végeredményét az eurózóna potenciális inflációs mértéke, illetve a 2012-2016 közötti GDP növekedési hatások szempontjából.

Négy lehetséges forgatókönyv:

1. forgatókönyv – Monetáris expanzió: Az Európai Központi Bank zöld jelzést kap arra, hogy erőteljes likviditási megoldást biztosítson a sérülékeny gazdaságok számára. Ez a lépés megelőzi a recessziót, és rövid távon alacsony szinten tartja a kamatokat. Azonban az infláció jóval a 2%-os célérték fölé emelkedik, és az euró veszít értékéből, mivel ez a pénzkínálat erőteljes növekedésével jár.

2. forgatókönyv – Rendezett államcsődök: A leginkább eladósodott országok számára önkéntes államcsőd program elfogadása, amely kontrakciós államadósság spirált és elhúzódó, két-három éven keresztül tartó recessziót vált ki. Emellett 5% körüli kumulatív, azaz a következő években összesen jelentkező GDP veszteséget eredményez az eurózónában.

3. forgatókönyv – Görögország kiválása: Görögország kötelezése az eurózóna elhagyására. Ez a lépés éles gazdasági visszaesést, új valutája gyors értékvesztését és infláció drámai megugrását eredményezi Görögország számára. Az eurózóna szigorú pénzügyi fegyelemmel és egyéb befektetői bizalmat fokozó intézkedésekkel próbálja megvédeni fizetőeszközét, az eurót, de még így is akár két évig tartó recessziót szenved el.

4. forgatókönyv – Új valuta köré szerveződő tömörülés: A jelenlegi eurózóna övezet fenntarthatatlanságának elismerése a vezető hatalmak, Franciaország és Németország által, mely utat nyit egy új, kisebb és szigorúbban szabályozott valutaunió előtt. Az ’új Euró’ várhatóan drámai mértékben felértékelődik és az új blokk a kereslet fellendülésének előnyeit élvezi majd. A valutaunióból kimaradt gazdaságok fizetőeszközük éles értékvesztését és súlyos gazdasági visszaesést szenvednek el.

Várható hatások Európán kívül

Az előrejelzés arra számít, hogy ezek a forgatókönyvek messze az eurózónán túlra is hatást gyakorolnak majd. Más országok, mint Anglia és az Egyesült Államok valószínűleg visszaeső exportot és a bankszektort sújtó problémákat tapasztalnának, de emellett esetleg a tőkebeáramlás növekedését is, mivel a befektetők portfólióik nagy részét ’menedék’ piacokon igyekeznének elhelyezni. Más országok, például Kína, exportpiacaik jelentős részének visszaesésével kell, hogy megküzdjenek.

A leginkább eladósodott országok rendezett államcsődje, Görögország kiválása, vagy az eurózónában bekövetkező erőteljes monetáris expanzió várhatóan megerősíti Anglia helyzetét. Az eurózónából ki- és Nagy-Britanniába beáramló tőke a font megerősödését eredményezheti az euróval szemben. Azonban Nagy-Britannia elsődleges kereskedelmi partnere maga az eurózóna, exportjának nagyjából 50%-a ide irányul. A viszonylag erős font és az eurózóna recessziója rányomná bélyegét Anglia növekedési kilátásaira is.

Forrás: Hír24
 

Frank-FHI

Kormányos
Kormányos
A CanadaHun Rádió december 25-i adását a kívánságok teljesítésére szánjuk.
Barátoknak, fórumtársaknak, családnak, stb kívánhattok boldog ünnepet.

A kívánságokat írhatjátok az arra nyílt topikba:
http://canadahun.com/forum/showthread.php?t=31404
Ha meglepetésnek szánjátok, akkor priviben, e-mailben, sőt skype-on hanggal is lehet küldeni.
A kívánt dalt pl. a Zene IV-ből is linkelhetitek.

e-mail: [email protected]
Skype: melitta_abraham
 

Frank-FHI

Kormányos
Kormányos
Gazdaságkutatók a hitelminősítő intézetek működését és ellenörzésük módját vették nagyító alá. Az ok, ahogy azt egy rádióbeszélgetésben megfogalmazták, a hitelminősítők munkája jelenleg olyan, mint amikor az elkövető, nyomozó és bíró egyszemélyben ugyanaz. Az indokolatlan leminősítésekkel vagy felülminősítésekkel gazdaságokat, befektetőket sodornak bajba, majd ők maguk értékelik a folyamatokat..... teszik ezt úgy, hogy önmaguknak /megbízóiknak ill. részvényeseiknek vagy előfizetőiknek/ profitot termeljenek.

Hogy a további szigorítás mennyire fog sikerülni nem tudom, mert a háttérben hatalmas pénzek és érdekek ütköznek és az ellenőrzés szigorításának szükségessége, nem egy új felismerés.

- 2009. 09. 18. :

SEC: vége a hitelminősítők titkolózásának

Az amerikai hitelminősítő intézeteknek ezentúl folyamatosan nyilvánosságra kell hozniuk értékeléseik teljes történetét a tőzsdefelügyelet (SEC) új szabályozása értelmében - adta hírül a pénteki amerikai sajtó.

A hitelminősítők - közöttük a Standard & Poor's és a Moody's Investors Service - ezentúl kötelesek lesznek értesíteni a vetélytársakat, amennyiben egy származékos terméket tartalmazó csomagot értékelnek. A cél a befektetők tájékozottságának javítása a jövőbeni pénzügyi válság elkerülése érdekében.

Eddig csak a hitelkibocsátók által fizetett hitelminősítőkre vonatkozott ilyen előírás, és csak értékeléseik kis hányadának történetét kellett feltárniuk. Az új szabály szerint minden hitelminősítő - beleértve az előfizetők által finanszírozott intézeteket is - köteles lesz feltárni minősítéseinek történetét.

Az előírás ráadásul visszamenőleges hatályú, a 2007. június 26. óta kibocsátott minősítésekre vonatkozik. A hitelkibocsátók által finanszírozott intézeteknek a minősítés után egy, az előfizetők finanszírozta intézeteknek pedig két éven belül kell nyilvánosságra hozniuk az információkat.

A SEC egy sor lényegi új szabályozást kíván bevezetni az érdekütközések megelőzésére. A felügyelet vitát kezdeményez továbbá annak a korlátnak a feloldásáról, amely évtizedek óta megóvta a hitelminősítőket a befektetők peres eljárásaival szemben.

A SEC azután hozott ilyen döntéseket, hogy a pénzügyi válság alatt néhány hitelminősítő intézet túlságosan kedvező osztályzatot adott bizonyos "mérgező" hitelpiaci termékeknek. A kritikusok szerint a Standard & Poor's, a Moody's és a Fitch Ratings működését érdekütközés zavarja, ugyanis a hitelkibocsátók finanszírozzák tevékenységüket.

Mary Schapiro, a SEC elnöke - aki egyik legfőbb céljának tekinti a hitelminősítők felügyeletének fokozását - azt mondta, a változtatásokra a minősítések megbízhatóságának és tisztességének erősítése érdekében van szükség.

- 2010. 06. 01.:

Az EU jobban fogja ellenőrizni a hitelminősítőket

Az Európai Unió a jövőben jobban fogja ellenőrizni a hitelminősítőket, és a jogszabályok megsértése esetén meg is fogja bírságolni őket – idézett a Handelsblatt keddi számában a készülő uniós rendelettervezetből.

Ehhez a tervezett európai pénzügyi felügyeleti szerv széleskörű nyomozói jogosultságot kapna. A belső piacért és a szolgáltatásokért felelős biztos, Michel Barnier tervei szerint az egységes európai felügyelet gyanús esetben házkutatást tarthatna az adott hitelminősítő irodájában, üzleti dokumentumokat kérhetne be és kihallgathatná az esetleges gyanúsítottakat. Ha a gyanú megalapozottnak minősül, akkor az Európai Bizottság bírságot szabna ki a hitelminősítőre a felügyeleti szerv javaslata alapján. Barnier a német lap értesülése szerint szerdán ismerteti javaslatait Brüsszelben.

A hitelminősítők egyébként már régóta az Európai Bizottság "bögyében" vannak. Barnier legutóbb április végén tett javaslatot egy új, európai hitelminősítő létrehozására. Akkor egy lapinterjúban azzal érvelt, hogy a hitelminősítők "néhány kézben koncentrálódnak", s szükség lenne egy tisztán európai hitelminősítőre. A biztos szerint a hitelminősítőknek "kérlelhetetlen és felelősségteljes" magatartást kell tanúsítaniuk, és "tárgyilagosnak kell lenniük a helyzetértékelésben".

A hitelminősítők nagyobb ellenőrzésének jegyében az unió pénzügyminiszterei a december elején lezajlott találkozón meg is állapodtak abban, hogy összeurópai szintű pénzügyi felügyeleti hatóságot hoznak létre, amely a banki, a biztosítói, illetve az értékpapír-piaci ágazatot figyelik majd. Az illetékes hatóság válsághelyzetben átvenné a hitelminősítő intézetek közvetlen felügyeletét is.

Az Európai Unió nemrégiben jogszabályt is készített a hitelminősítőkről, amely szigorítja azok felügyeletét, de meghagyja függetlenségüket. Az ügynökségeknek eszerint be kell jegyeztetniük magukat az uniónál, és ottani működési engedélyüket elveszíthetik, ha nem tartanak be a tisztességes értékelésre vonatkozó bizonyos
szabályokat. Ugyanakkor az EU továbbra sem kívánja megmondani, helyes vagy helytelen-e egy-egy minősítés.

Az elmúlt hónapokban kemény bírálatok érték a hitelminősítő
intézeteket a pénzügyi válság elmélyülésében játszott szerepük miatt.

/A cikkek forrása: HVG/
 

cicacica

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok! Valakinek nincs meg véletlenül Gál Erzsébet Praktikus Bankszakmai ismeretek példatára, feladatgyűjteménye. Nagyon fontos lenne.! Előre is köszönöm:)
 
Oldal tetejére