A The Times szerint is Ferenc pápa az év embere

Melitta

Adminisztrátor
Fórumvezető
Rádiós
Ferenc pápát választotta az év emberének a The Times.

A tekintélyes konzervatív brit napilap csütörtöki szerkesztőségi cikkében azzal indokolta döntését, hogy a katolikus egyháznak "kivételes emberre" van szüksége, és úgy tűnik, hogy Ferenc pápa személyében ezt az embert meg is találta.

Ma már kevesen osztják Thomas Carlyle, a 19. századi skót filozófus és történész nézetét, amely szerint az emberiség sorsát végső soron "a Nagy Emberek történelme" határozza meg, ám a demokratikus kor alakításában is változatlanul szerepe lehet a kivételes emberek befolyásának.

Ha az egykori Jorge Mario Bergoglio argentin bíboros, aki alig kilenc hónapja lett az Újvilágból érkezett első pápa, csak annyit tett volna, hogy ismét bizalmat önt az egyházi személyiségek szexuális visszaéléseinek botrányától és annak számos országban megkísérelt eltussolásától elborzadt katolikus hívőkbe, már azzal is figyelemreméltó figurájává vált volna a vallási és a közéletnek.

Ferenc pápa azonban ennél sokkal többet tett. Egyik elődje, az 1958-ban pápává választott XXIII. János a történelmi II. Vatikáni Zsinatot - saját metaforájával élve - az egyház ablakának kinyitására és friss levegő beengedésére használta fel. Ferenc, az argentin pápa ismét szélesre tárta ezeket az ablakokat, pusztán személyiségének erejével - írta elemzésében a csütörtöki The Times.

A lap szerint Ferenc pápa nemcsak a személyes magatartás szintjén, hanem teológiai ügyként is példázza a törődést a szegényekkel és az alávetettekkel. Ebben a vonatkozásban minden jel arra vall, hogy az egyházfő a világszínpad életfontosságú szereplőjévé alakítja az egyházat - fogalmaz a The Times szerkesztőségi méltatása.

Az elmúlt hetekben az amerikai Time magazin és a Le Monde című francia napilap is Ferenc pápát választotta az év emberének.

papa ferenc.jpg
 

Gilgames2011

Állandó Tag
Állandó Tag
Ferenc pápa a külsőségek (színarany pásztorgyűrű, a pápák által viselt piros színű mokaszin mellőzése ) és elszigeteltség helyett a közvetlenséget, a közösséget választotta, a pápai lakosztály helyett a Domus Santa Marta vatikáni vendégház maradt. "Nem bírok egyedül lenni. A pápai lakosztály olyan mint egy fordított tölcsér: belül tágas, de szűk az ajtaja" - magyarázta. "
Ezek után ugye nem véletlen ha sokan a szívükbe zárják! Arra azért kíváncsi lennék, hogy azok akiknek nem tetszik, mi kivetnivalót találnak benne - talán a nyíltságát, a nyitottságát ?!
Boldog XXIII. János is az elítélés helyett a megbékélést hirdette, az igazságosságon, a szabadságon és a szereteten alapuló, nemzetek közötti békét szorgalmazta. A kubai rakétaválság idején segítette a kapcsolatfelvételt J.F.Kennedy és Ny.Sz.Hruscsov között. További érdekesség a két pápa életét illetően, hogy XXIII. Jánost a The Times 1962-ben választotta az Év Emberének (előző évben Kennedy-t, a következőben pedig Martin Luther King-et és 1994-ben II. János Pált).
 

cdurmol

Állandó Tag
Állandó Tag
Már korábbi pápáknak is voltak olyan törekvéseik, hogy ne csak az egyházi hierarchia fejei legyenek. Úgy tűnik, ez eddig Ferenc pápának sikerült a legjobban. Ő az egyházat nem püspöktől felfelé számítja, hanem Mari nénitől kezdve. Ezt elég látványosan csinálja.
Mégis, a fő feladata az lenne, hogy a romlottságában bűzlő hivatalos egyházat megreformálja, hiszen az elődjének ebbe törött bele a bicskája. Tartok tőle, hogy ezt a feladatát sem lehet látványos akciók nélkül megvalósítani. Őszintén szurkolok neki, hogy ebben is sikerrel járjon.
 
Oldal tetejére