Brazília nem ígéri, hogy abbahagyja az erdőirtást

Melitta

Adminisztrátor
Fórumvezető
Rádiós
Brazília nem írta alá azt a megállapodást, amelynek értelmében 2030-ra teljes mértékben abbahagynák az erdőirtást. Az Egyesült Államok, Kanada és európai uniós országok voltak aközött a 30 ország között, amelyek megegyeztek, hogy 2020-ig felére csökkentik a fakivágásokat, és tovább dolgoznak a 2030-as cél eléréséért.

Azonban Brazília, amely a bolygó legnagyobb összefüggő esőerdejével rendelkezik, nem csatlakozott a megállapodáshoz, mert az beleütközne az ország törvényeibe.


Isabella Teixeira brazil környezetvédelmi miniszter az Associated Pressnek úgy nyilatkozott, hogy „sajnos velünk nem konzultáltak”. „Azonban úgy vélem, hogy nem lehet azt gondolni, hogy lehetséges egy globális erdővédelmi kezdeményezés Brazília részvétele nélkül. Ennek nincs értelme.”

A miniszter elmondta, hogy kormánya amiatt aggódik, hogy az új határozat ütközik Brazília belső szabályozásával, ami engedélyezi az irányított fakivágásokat.

Arról is tájékoztatott, hogy Brazília már kitűzte a saját célját, miszerint 2020-ra évi 3.900 négyzetkilométerre akarják csökkenteni az erdőirtások ütemét. Brazília legutóbbi műholdas felmérése idején, 2012 augusztusa és 2013 júliusa között ez a szám 5.843 négyzetkilométer volt.

Teixeira egyértelművé tette, hogy Brazília elkötelezett az amazóniai esőerdő védelme iránt, amit kulcsfontosságú természetes védelemnek tartanak a klímaváltozás ellen, mert hatalmas mennyiségű széndioxidot képes elnyelni.

Az egyezmény aláírói arra is ígéretet tettek, hogy világszerte több mint egymillió négyzetkilométernyi erdőt helyreállítanak. Norvégia megfogadta, hogy 350 millió dollárt költ arra, hogy megóvjon erdőket Peruban, és további százmilliót szán ugyanerre a célra Libériában.

BBC.
brazil oserdo.jpg
 

Kyra_

Kitiltott (BANned)
Állandó Tag
Bonyolult dolog ez, a legkönnyebb a szegény országokat elítélni, hogy miért szülnek annyi gyereket, miért vágják ki a fákat... Mi már kivágtuk a mi fáinkat, ők ne tegyék, mert akkor az általunk tonnaszám a levegőbe repített szennyet mi fogja kiszűrni?

Vajon miért is vágják ki és ki vásárolja fel és ki adja tovább busás haszonnal? Én nem, az biztos, meg a favágók sem.
 

Kyra_

Kitiltott (BANned)
Állandó Tag
Még az jutott eszembe, hogy ha valóban annyira érdekelné az Egyesült Államokat, Kanadát és az EU-t a brazil őserdő, akkor a marihuána elleni küzdelem árának 1/20 részéből felállíthatna egy csoportot, amivel a ellenőrizné a fa kereskedelmét. Sőt, akár felajánlhatna Brazíliának valamilyen kárpótlást a jövedelemkiesésért, amiért az őserdőből nem termelik ki a fát. Van ott is elég ember, akik szívesen vállalnák a küzdelmet az orv-favágók ellen.

Millió lehetőségük volna arra, hogy megakadályozzák az erdőirtásokat, de ők ezt a kirakatpolitikát választották. Nagyon jól tudják, hogy semmi értelme, csak propaganda, hogy elhiggyük, mennyire törődnek a környezetkárosítással...:dr_64:
 

Melitta

Adminisztrátor
Fórumvezető
Rádiós
Az igazi dzsungelbe hihetetlen gyorsan nonek a novenyek. Nyaralni voltak a lanyomek es ket het alatt bokornyi nagysagra not a noveny amit akkor vagtak le mikor erkeztek.
A fakitermeles kivagas utan ujbol ultetik a kisfakat. Canadaba rengeteg fa van es eszakabbra hatalmas teruleteket tisztitanak meg a favagok az aljnovenyzettol, ott ahol a madar se jar...helikopterekkel viszik nekik az elelmet vizet
es honapokog fent vannak es dolgoznak nagyon kemenyen.
Itt azert talan jobb a helyzet, mivel van terulet boven, van ra ido, hogy megnojon a facsemete eros nagy fava.
Fa nelkul szinte elkepzelhetetlen az elet. Annyi mindenre hasznaljuk, ami visszaszoruloban van a futesre valo felhasznalas.
A szojat valoszinu az ott elok is jobban akarnak elni es jobb jovedelmezobb dologkat akarnak termelni.
Nem a marihuana elleni kapany penzbol kell ilyeneket finanszirozni, mert nagyon nagy gond van a kabitoszerekkel, hanem a KIOTO egyezmenyben alairt orszagoknak jutatni penzt ezekre a teruletekre ahol a fold oxogen ellatasa van.
Bar a legnagyobb legszenyezok nem tagja ennek a clubnak.
 
M

magdusis

Vendég
A marihuánát szerintem nem tekinthetjük kábítószernek;még annyira sem mint a kávét,vagy a cigarettát.Az alkoholról lehetne beszélni,de talán még ahhoz képest sem.
A marihuána ellen nem lenne szabad pénzt költeni;de hát mindenféle okból mégis könnyű.
 

Melitta

Adminisztrátor
Fórumvezető
Rádiós
Ertem en Magdusis, de azert meg sittre lehet menni ha veletlen egy honapra valo elszivni valot talalnak a pofekelonel.
 
M

magdusis

Vendég
Szerencsére változnak az idők,hála azoknak,aki megfizették az árát.
Nemrég jött haza Kanadába egy élharcosféle,aki börtönben volt ,amíg elkezdték bevezetni az állami árusítást.

Gondolom ,jogászokkal és más értelmiségiekkel lehetne tele a ''sitt'' .....
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
A tengerek a világbajnokok az oxigénproduktio területén nem az öserdök. Mindenekelött tengeri algák amik arrol gondoskodnak, hogy ne fogyjon el az oxyigén a levegöböl. A szén a tengerek mélyén gyülik össze, ebböl lesznek a köolaj és földgáz lelöhelyek az energiatárolás jol bevált modszere.

A Délamerikai öserdök szerepe szerintem azért fontos mert felettük a levegöben több viz találhato pára formájában mind az összes folyoban a földön együttvéve. Egy öserdö még mindig olcsobb mind a vizvezeték.

A közegváltozásnál (folyékonybol gáz állapot) rengeteg energia tárolodik, több mind a tengerek felmelegedése szállitani tud. Gondoljunk csak arra, hogy havazáskor érezhetöen felmelegszik a levegö néhány fokkal (itt adja vissza az energiát)....

Egy másik ok ami miatt nem érdemes az öserdöt kiirtani az, hogy a termötalaj nagyon hamar felhasználodik. Az öserdök olyan ökologikusak, hogy ha egy levél vagy papagály leesik a fárol, már utközben megkezdödik a feldolgozása. A földön nem marad sok a kukacok számára, kikell belölle egy rovar és elszáll. Nem képzödik a földön humusz.

Humusz ugy képzödik, hogy ujra és ujra leeg egy erdö, vagy valami megfékezi a biologiai körforgást egy idöre.

Ha már a széndioxidrol beszélünk, a pálinka elöállitásánál, a cefre erjedéséhez nem kell oxigén a levegöböl de egy csomo széndioxid keletkezik, ehez jön még a desztilláciohoz szükséges magas hömérséklet létrehozásakor produkált széndioxid. (Lehet, hogy a sok pálinka miatt megbillent CO2 bilanz helyreállitása érdekében kell az atomerömüveinket kiböviteni?) :)

Egy koreai cég garantáltan fejfájás nélküli pálinkát kinál, az eljárás lényege, hogy a pálinka oxigénnel van dusitva.
A pálinka tehát szenyezi a levegöt. Leheljünk csak ittasan valaki arcába, megfogja erösiteni.
-

-
Az ittas autovezetö összetéveszti az alkoholmérö készüléket a pálinkásüveggel. ;)
 
Utoljára módosítva:

vandorcsillag

Állandó Tag
Állandó Tag
Nagyon reméljük, hogy ezt a csodalámpát nem külföldi találmányként fogjuk megvásárolni.
Amikor a nagyvárosokban utazunk, intézzük ügyes-bajos dolgainkat, akkor kénytelenek vagyunk a gépkocsik által kibocsájtott káros levegőt, a széndioxidot, és az ebből kialakuló városi szmogot beszívni.
De ennek vége!
Horváth Péter fantasztikus találmánya, az utcai lámpa, amely képes arra, hogy a városi szmogot teljes egészében elnyelje, és algák segítségével bioüzemanyaggá változtassa, amelyeket a környezetbarát autók használhatnak fel.
Az algák vízben a széndioxidból felszabadítják az oxigént, amit visszapumpál a levegőbe, így a városlakók tiszta levegőt szívhatnak be
bio-utcai-lámpa.jpg biolámpa-utcai-2jpg.jpg Utcai biolámpa.png
http://kp.hu/magyar-oxigent-eloallito-utcai-csodalampa/

Valószínű ezért nem aggódnak Braziliában az erdőírtás miatt,mert már van ami helyettesíti az erdőt,oxigén termelés szempontjából.
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Hát igen, ehez NGO pénzre lenne szükség de hát azt most lefoglalta az állam, vagy hogy is van? ;)
-
Ilyen projekteket csak "spekulánsok" tudnának létrehozni akik nyereségre fenik a fogukat, mi hüek maradunk a Pato Pál urhoz. :)
-
Nem akarom az ötletet a csirájában elfolytani, de menyit süt a Nap a Belvárosban? Mert ügye ettöl függ minden. Széndioxid az van, de napsugár nélkül nem ér az egész semmit.
Aztán a sok csö miatt amit lekell fektetni a viz és a bioanyag ide-oda szállitásához, ujra felkéne ásni a körutat.
-
Sokkal jobb ötlet utcai lámpák helyett az épületeket betakarni algákat tartalmazo csövekkel nyugaton már van ilyen. Igy néznek ki. "Photo-bio-reaktornak" nevezik öket.
-
Algae_House-710x400.jpg

-
Vagy igy, egy emeletes ház tetején vagy az Autobahn mellett a hangvédö falba épitve, ahol süt a nap, de nem egy városban. Az a vékony csö még Quwaitban sem tud anyi energiát gyüjteni, hogy este a közvilágitást potolja. (Osszad el azt a felületet amit a lámpának bekell világitania a csö felületével, vegyél 500%-os hatásfokot :) még akkor sem elég ahoz amit ma egy laterne lead.)
-
Biosolarzentrum2.jpg
 
Utoljára módosítva:
Oldal tetejére