Búcsúzunk.......

Horkanto

Állandó Tag
Állandó Tag
images_1798.jpg Nyugodj Békében Ede Bácsi...!

A Kicsihuszár életútja

Bajor Rezső és Hodálik Judit gyermekeként jött a világra 1957. március 9-én. Két gyermeke született első feleségétől, Hámori Eszter színésznőtől, Lili és Marcell. Ötvennégy évesen titokban újra megnősült: második felesége, Ildikó jóban-rosszban kitartott Bajor mellett.

Színészi pályáját az Állami Déryné Színházban kezdte 1976-ban, 19 évesen, majd 1989-től a Játékszínben szerepelt. 1990-ben lett hirtelen népszerû, a Szomszédok címû sorozatban Oli úr szerepében, s feltűnt az akkor induló Heti Hetes tagjaként.

A filmezés is fontos volt számára, szerepelt többek között a Meseautó felfrissített változatában. Tímár Péter Le a fejjel! című produkciójában játszott 2004-ben Hernádi Judittal és Gálvölgyi Jánossal. Csóközön című önálló estjével bejárta az országot. A kilencvenes évektől elmaradhatatlan résztvevője volt a Rádiókabaréknak is.
Kimerültség miatt 2011 elején kórházba került. Kiderült, hogy vérnyomásproblémái vannak, sokak szerint az étterme körüli bonyodalmak is közrejátszottak állapota romlásában. Egy hónapig pihent, aztán visszatért a Heti Hetesbe és a színpadra is.

Sajnos ismét beteg lett 2013-ban, 2014 elején pedig kórházba került. Ekkor derült ki, hogy agydaganata van. Kínába is elutazott gyógykezelésre, de végül az ottani orvosok mégsem kezelték. 2014. augusztus 6-án, tegnap elhunyt...




Fábri és Bajor beszélgetése Ede bácsi figurájáról...
 

Csatolások

  • - Felkonf - Fábry, Bajor.mp3
    2.5 MB · Olvasás: 3

Melitta

Adminisztrátor
Fórumvezető
Rádiós
Remek humorista volt.



images
 

buriburi

Állandó Tag
Állandó Tag
Elhunyt Juhász Ferenc költő

Életének 88. évében elhunyt Juhász Ferenc kétszeres Kossuth-díjas, József Attila-díjas költő ...

Az utóbbi időben nem láttam, hallottam róla semmit.
Nem is kerestem még a könyvespolcomon sem, ez bizony az én hibám.:(
 

Beka Holt

Kormányos
Fórumvezető
Kormányos
Svédországi otthonában 92 évesen elhunyt Pajor Kornél olimpiai negyedik, világbajnok gyorskorcsolyázó, a sportág egyetlen magyar vb-győztese.

Pajor Kornél 1923. július 1-jén született Budapesten, az 1948-as St. Moritz-i olimpián negyedik lett 10 ezer méteren, 1949-ben 5 és 10 ezer méteren is világcsúcsot korcsolyázott. Az 1949-es oslói vb-n összetettben nyert aranyérmet, ugyanebben az évben Eb-harmadik volt. A négyszeres magyar bajnok svéd színekben 1951-ben összetettben vb-n, egy évvel később Eb-n is bronzérmet szerzett.

Pajor Kornél 1960-ban fejezte be sportolói pályafutását, s építészmérnökként dolgozott tovább Svédországban, ahol az 1949-es norvégiai vb után telepedett le. A sportember Stockholmban repülőteret tervezett, a magyar fővárosban a Skála Budapest terveinek kidolgozásában vett részt.
pajor_kornel.jpg
 

Georgina Bojana

Őstag
Fórumvezető
Rádiós
Kormányos
Búcsúzunk…

217-000_3FE489EC5898034D9B01A9E6B16AED12C87A5E95-nol.jpg


Kérdés: - Írásaiban hogyan választja ki, mit hagy meg úgy, ahogy van, és mit talál ki hozzá? Hogyan illeszti össze az elemeket?

Esterházy Péter válasza: - Ez a munkám. Igaziból nem teszek különbséget, nem is érzékelek különbséget: vannak azok az elemek, amelyek a valóságos emlékezetemből vannak, meg azok, amelyeket más elmesél, mert nem figyel oda és elmond valamit, meg a saját fantáziám működése, ezekből az elemekből kavarok össze valamit, amit regénynek mondok…

*

1950. április 14-én született Budapesten és 2016. július 14-én, Budapesten is hunyt el, korunk szörnyű betegségében, amit utolsó könyvében meg is írt. A termékeny, tehetséges írót, igaz, szavahihető, jó emberként ismertük, aki példaszerű, szép életet élt. Éleslátását elismertük és elismerték országhatáron belül és azon kívül is.
A Kossuth-díjas magyar írót, publicistát, a Digitális Irodalmi Akadémia alapító tagját gyászolják felesége: Reén Margit. Négy gyermeke – Dóra, Marcell, Zsófia, Miklós, valamint testvére Esterházy Márton, olvasói a magyarországi és külhoni írók.
Az Esterházy család grófi ágának sarjaként született. Nagyapja, gróf Esterházy Móric (1881–1960) Magyarország miniszterelnöke volt 1917-ben. Édesapja gróf Esterházy Mátyás (1919–1998),
édesanyja Mányoki Irén Magdolna (1916–1980).

Az Író a budapesti piarista gimnáziumban érettségizett 1968-ban, 1974-ben pedig diplomát szerzett az ELTE matematika szakán. 1978-ig a Kohó- és Gépipari minisztérium Számítástechnikai Intézetében dolgozott, majd egy "huszár vágással" életpályát váltott: szabadfoglalkozású íróvá lett. Számos irodalmi díj tulajdonosa, szemezgetésképpen 1981-ben Aszú-díjat, 1983-ban Füst Milán-jutalmat, 1984-ben Déry Tibor-díjat, 1986-ban József Attila-díjat és Örley-díjat, 1988-ban Vilenica-díjat, 1990-ben Krúdy Gyula-díjat, 1992-ben Soros Alapítvány Irodalmi Életműdíját kapta meg.
2004-ben Pro Europa-díjban részesült, illetve a Frankfurti Könyvvásáron átvehette a Béke-díjat. A Kossuth-díjat 1996-ban kapta meg.

Élete utolsó pillanatáig tisztelte az olvasóit azzal, hogy súlyos betegen (a legutóbbi könyvhéten is), fáradhatatlanul dedikálta a könyveit. A vég-elláthatatlan sorban álló olvasóinak, tisztelőinek.

20160609konyvhet-megnyito-esterhazy-peter-201610.jpg


209321.jpg
 

Georgina Bojana

Őstag
Fórumvezető
Rádiós
Kormányos
Búcsúzunk....

54.jpg


Marik Pétertől, aki a Zeneművészeti Főiskolán szerzett énekművész tanári diplomát. 1962-től ügyelőként dolgozott a Magyar Állami Operaházban, majd hat év után segédrendezői státuszt kapott.
Leo Fall Pompadourjának René szerepére Vámos László főrendező hívta meg 1970 tavaszán. Ősztől már az Operettszínház tagja, első szerepe Lehár Ferenc A víg özvegyében Danilo, partnernője, akit feleségül is vett: Németh Marika volt. Ezután a La Mancha lovagjában játszott, majd jött a Csárdáskirálynőben Edvin szerepe.
A ’80-as évek elején az akkori Raktárszínházban, Kerényi Miklós Gábor rendezésében a Szélhámos Király című darabban volt három remek karakterszerepe.
További szerepei: Cirkuszhercegnő (Mr. X), Marica grófnő (Tasziló), Cigányszerelem (Józsi), A mosoly országa (Szu Csong). A Budapesti Operettszínházban az utóbbi években a Mozart!, a Marica grófnő, a Mária főhadnagy, a Menyasszonytánc, a Rudolf és a Párizsi élet című előadásokban volt látható.
Kívánsága szerint az 1996-ban elhunyt, szeretett felesége Németh Marika mellé temetik.

nemethmarika2.jpg


Az Operettszínház a saját halottjának tekinti
.
Marik Pétert nemrég, július első felében mentő vitte el a debreceni Nagyerdei Szabadtéri Színpadról, miután szívrohamot kapott a Csárdáskirálynő szünetében. Két kollégája, Bálint Ádám és Lipics Barna élesztette újra, a mentők 25 percig küzdöttek az életéért. "Kómában volt, és nem is tért magához. Bár a lélegeztetőgépről már levették, a szíve rendben volt, az agyi működése nem jött vissza. Hajnalban végül leállt a szíve, és bár próbálták újraéleszteni az orvosok, nem jártak sikerrel" – megrendülve nyilatkozta Lőrinczy György, a Budapesti Operettszínház főigazgatója.

images
 

Georgina Bojana

Őstag
Fórumvezető
Rádiós
Kormányos
Földes Anna
upload_2017-4-25_21-27-51.jpeg
elment.

Képtelen vagyok a hírt feldolgozni, hiszen soha nem panaszkodott. Milyen nehéz ezt a szót leírnom, hogy "volt". Számomra vannak emberek, akiket képtelen vagyok és nem is akarok elengedni.
Életrajza szerint szülei, Földes Dezső és Neumann Mária voltak.
1948–1952 között a Pázmány Péter Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának magyar-angol szakos hallgatója; valamint a Március Tizenötödike és a Szabad Ifjúság munkatársa volt. 1952–1956 között az Irodalmi Újság újságírója volt.
1957–1993 között a Nők Lapja kulturális rovatvezetőjeként dolgozott.
1980–1990 között a Színházi Kritikusok Nemzetközi Szövetségének VB tagja, 1985–1997 között a magyar tagozat elnöke volt.
1990-től a Magyar Tudományos Akadémia Színház-, Film- és Tánctudományi Bizottságának tagja.
1991–2002 között a Bálint György Újságíró Iskola igazgatója, ahol műfaj- és médiaismeretet tanított. 1998 óta címzetes főiskolai tanár.
Kiegyensúlyozott, szép házasságban élt Mihályi Gábor irodalomtörténésszel. Egy fiúk született Mihályi Péter, akire méltán és jogosan volt büszke.
Anna rendkívül fegyelmezett volt önmagával szemben, munkájában maximalista de ezt közvetlen munkatársaitól is elvárta, megkövetelte.
Nagyon sok írása, könyve, színházi kritikája, neves emberekkel történt interjúk sora igazolják végtelen munkabírását, írói vénáját, tehetségét és ember szeretetét.
Életem egy részeként pontosan tudom, hogy az űrt, amit maga után hagyott, soha senki már nem tudja pótolni.
 

Georgina Bojana

Őstag
Fórumvezető
Rádiós
Kormányos
"Isten véled édes Piroskám!"
Aradszky László 2017. október 8-án búcsút intett, nemcsak minden Piroskának, de szeretett családjának, közönségének is. Elment...
A művész otthonában halt meg, halálának nem volt előjele. Este fél tíz körül riasztották a mentőket, akik már csak a halál beálltát tudták megállapítani. A szomorú tájékoztatást Aradszky László fia, Aradszky Zsolt adta hírül.
A halál okát három napon belül fogják megállapítani, több részletet egyelőre nem tudni. Temetéséről később intézkednek, a részletekről a nyilvánosságot tájékoztatni fogják.

1963-ban a Magyar Rádió Tessék választani című könnyűzenei versenyen ((megosztott) első helyezést nyert Még ide-oda húz a szív című dalával. Az Isten véled, édes Piroskám című dallal 1966-ban a Magyar Rádió Made in Hungary hangversenyén ő lett a legsikeresebb. Aradszky László volt a magyar hanglemezgyártás történetének első aranylemezes énekese. A hetvenes években az alábbi videóban elmondott okok miatt szinte eltűnt a magyar közönség elől. Külföldön vállalt fellépéseket. 1986-ban tért vissza. 50 éves karrierje során nagyon sok koncertje volt, Canadában, Amerikában, de még Ausztráliában is nagyon sok vastapsos fellépése volt.

Népszerű, szeretnivaló jelenség, mosolygós, kedves ember, sikeres művész volt. Jóbarátja most egyedül maradt, mivel Koós Jánossal szinte minden találkozásukkor -szeretettel- "zrikálták" egymást.


http://index.indavideo.hu/video/aradszky_1
(IndaVideo)



images


images


Emlékét megőrizzük...

 
Utoljára módosítva a moderátor által:

Melitta

Adminisztrátor
Fórumvezető
Rádiós
Aradszky fiának drámai vallomása: így teltek az énekes utolsó órái

tR3ktkqTURBXy84ZTAzNmUwZjFkODE2MmJhOGExNmVlMTQ3ODg0OGYwZC5qcGVnkpUDzQIbzQSPzQ4-zQgDkwXNAxTNAbw

Aradszky idősebb korában is folyamatosan szórakoztatta közönségét, teli volt az idei naptára /Fotó: Isza Ferenc


6




Szép Zoltán János újságíró

Budapest — Elhunyt Aradszky László (†83). A táncdalénekest vasárnap este budapesti otthonában érte a halál.

Édesapám megnyugvással távozott az élők sorából. Elégedettséget és boldogságot láttam az arcán. Nyomát sem lehetett felfedezni annak, hogy szenvedett volna – tájékoztatta a Blikket második házasságából született fia, Aradszky Zsolt (44), hozzátéve, őt az édesanyja, Éva asszony (73) értesítette, miután a mentőket kihívta.

BxXktkqTURBXy9lYzcyYjY4OTM1NDgyNDA5ZmUwNzBlNzVlMjAzZDQ1OS5qcGVnkZUCzQJsAMLD
Az énekest a '60-as években ismerte meg az ország

Vasárnap este hét körül ült le a számítógépe elé, hogy néhány emléket megosszon közösségi oldalának követőivel a szombati fellépéséről, majd lefekvéshez készülődött. Már ágyban volt, amikor édesanyám háromnegyed tízkor a hálóba lépett, és ekkor vette észre, mintha nem lélegezne. Szólongatni majd rázogatni kezdte, és amikor döbbenten tapasztalta, hogy semmire sem reagál, rögtön a segélyhívót tárcsázta. A mentőorvos szerint álomba szenderülve érte a halál, fél tíz körül hunyt el. Már nem lehetett segíteni rajta – mondta az énekeslegenda fia, akitől azt is megtudtuk, a tragédiának nem volt előjele.

– Korábban voltak vérnyomásingadozásai, de ezt gyógyszerekkel rendben tartotta. Az utóbbi időben kifejezetten jól érezte magát. Halála az egész családot váratlanul érte – mondta Aradszky Zsolt. Vasárnap egy felvételre várták Aradszkyt, de nem ért oda. – Telefonon kerestük este hétkor, és azt mondta, ne haragudjunk, de feltehetőleg nem írta be a naptárába, elnézést kért – mondta Radics Márk szerkesztő, feltehetőleg ő volt az utolsó ember, aki beszélt az énekessel.

TX0ktkqTURBXy9lM2UzZmYyNWRmM2Y3ZDcyZWM2MDdhZTk0ZjQwYTg1ZC5qcGVnkZUCzQJsAMLD
Aradszky boldogan élt feleségével, Évával, az asszony talált rá a sztár élettelen testére /Fotó: Ras Archivum

Öt évtizeden át énekelt

Aradszky László 1935. szeptember 20-án született Budapesten. Műszerésznek tanult, de 23 évesen az Országos Szórakoztatózenei Központ (OSzK) növendéke lett. 1963-ban megosztott első helyezést ért el a Tessék választani! dalversenyen, három évre rá pedig megnyerte a Made In Hungary tehetségkutatót az Isten véled édes Piroskám című Dobos–Szenes szerzeménnyel. Neve fogalommá vált, és idősebb korában is folyamatosan fellépett, gyakran külföldön is. Két házasságából két gyermeke, és öt unokája született.

hP3ktkqTURBXy9lYzI1YTY1MTNiNzA3MjdmMDViNzFkZGJhZDA4MzhiZC5qcGVnkZUCzQJsAMLD
Ledőlt egy kicsit pihenni az énekes, többé nem kelt feló

Így emlékeznek a pályatársak

Dévényi Tibor DJ megrendülten mesélt Aradszkyról. – 55 évig voltunk barátok. Egyszer tréfálkozott, amikor kérdeztem: – Hogy bírod, Lacikám? Erre ő: – Örülök, ha hívnak fellépni, de azt még jobban szeretem, ha lemondják. Ő ilyen volt, mindig viccelt – nyilatkozta Dévényi.

-llktkqTURBXy83NTQ3NGJmYzMwNTgyNjAyOGU1Zjg5MmU2ZGIwNzc1Ny5qcGVnkZUCzQJsAMLD
Dévényi Tibor /Fotó: Weber Zsolt

Fásy Ádámot is váratlanul érte a tragédia, a jövő hét végén várták Aradszkyt az egyik fesztiváljukra. – Megdöbbentem a hír hallatán. Egy tiszta lelkű, igazi művész volt, és persze mindig nagyon fiatalos – mondta Fásy.

dz4ktkqTURBXy9hNWRiNzU0NjViY2M5YjFmMTdhYTNlODBlZGY0M2MxNS5qcGVnkZUCzQJsAMLD
Fásy Ádám /Fotó: Weber Zsolt

Medveczky Ilona mély gyászba borult a hír hallatán. – Szeptember 10-én láttam, semmi nem látszott rajta, meg sem fordult a fejemben, hogy meghalhat – mondta lapunknak a művésznő, aki a szomszédjától tudta meg a hírt.

T_fktkqTURBXy9mMjFhMDdmNzdiMWM2YTNjMjE2Nzg1MTk3NzA1MTFkYS5qcGVnkZUCzQJsAMLD
Medveczky Ilona /Fotó: Gy.Balázs Béla

– Döbbenetes! Pár napja még találkoztunk vele, és semmi előjelét nem lehetett látni annak, hogy mennie kell – mondta lapunknak Balázs Klári. – Lacinak szép élete volt, és utolsó leheletéig azt művelhette, amit szeretett – mondta az énekesnő.

wS7ktkqTURBXy9hMDk4YmRmNDczNzMzMzM1ZGFhZDE4NGE4YWUyYzBhZS5qcGVnkZUCzQJsAMLD
Balázs Klári /Fotó: Ras Archivum

– Nemcsak egy kitűnő ember, hanem egy olyan művész ment el, aki a munkásságával mély nyomot hagyott. Isten véled, édes Lacikám! – búcsúzott Korda György.

Ib-ktkqTURBXy9lNWE3ZDA3MDNiYWRmZjY0NDNlYTNlNGY5YzMyMzQ4Zi5qcGVnkZUCzQJsAMLD
Korda György /Fotó: Ras Archivum

Zalatnay Sarolta évtizedek óta ismerte Aradszkyt. – Egy örök „kölyök” volt, 80 év fölött is ott volt a mosoly az arcán. Úgy vagyok vele, mint Somló Tamással, nem veszem ki a nevét a telefonomból.

pKMktkqTURBXy9jNGMwNzIzNDY3ZWIxNmJlZDRkNjJjMzUwODRjZWU5Ny5qcGVnkZUCzQJsAMLD
Zalatnay Sarolta /Fotó: Isza Ferenc
 

Georgina Bojana

Őstag
Fórumvezető
Rádiós
Kormányos
Elment - Stephen Hawking, a géniusz...
76 évesen távozott az élők soraiból, a modern tudományos világ egyik legismertebb és elismert tudósa.
Hawking kozmológus, csillagász és matematikus, a világ legkiválóbb élő tudósa volt. Az idő rövid története, címen megjelent könyvét, több mint tízmillió példányban értékesítették.
Az angliai Oxfordban 1942. január 8-án született. Az ő esetében ez, egy fontos évfordulót is jelölt: ez volt Galileo Galilei, itáliai fizikus halálának 300. évfordulója.
Furcsa egybeesés? Véletlen? Van olyan, amikor a véletlennek is szerepe van/lesz a nagybetűs Életben.
images


Hawking amiotrófiás laterálszklerózisban, vagyis ALS-ben szenvedett. A betegséget 21 éves korában, 1963-ban diagnosztizálták. Két évet adtak neki az orvosok, a jóslatot fél évszázaddal élte túl.
A betegsége miatt, súlyosan mozgássérült volt ezért kényszerült kerekesszékbe. Csak az egyik kezén tudta mozgatni néhány ujját, ezért a fürdéshez, öltözködéshez, étkezéshez és a beszédek megtartásához is segítségre volt szüksége.
Hawking egy beszédszintetizátort használt, amely lehetővé tette számára, hogy számítógépes hangon szólaljon meg, amerikai akcentussal.
Honlapján ezt írta és ezt is vallotta: "mindig próbáltam normális életét élni, amennyire csak lehetett és nem az állapotomra gondolni, vagy arra, hogy mi akadályoz meg bizonyos dolgok megtételében, bár ebből nem is sok volt. Szerencsés voltam, hogy a betegségem lassabban fejlődött a megszokottnál. De ez is azt mutatja, hogy senkinek nem szabad elveszíteni a reményt".
Bár brit állampolgár volt, 2009-ben Barack Obama akkori elnöktől megkapta az Elnöki Szabadság Érdemrendet, ami az USA legmagasabb polgári kitüntetése.
000_was2510100-1024x684.jpg

*
000_dv1745187-1024x738.jpg

*
Ezt a filmet érdemes megnézni:



Bepillantást ad a világhírű fizikus életéről, harcairól a betegségével kapcsolatosan, a zseniről, akit munkájában soha nem fékezett, de nem is hátráltatott az egészségügyi állapota.
Ez a másik film, angol nyelven azt mutatja be, hogy egy tolószékbe szorított, deformált testtel, de a tökéletesnél is tökéletesebb lélekkel, hogyan is élt?



Mennyire tisztelték, szerették és megkülönböztetett figyelemmel kísérték felfelé röpülő szakmai pályáját, előadásait.

Végezetül egy idézet Tőle: “végül is, neki nincs más dolga, mint gondolkodni, hisz amennyire bénult a teste, annyira tud szárnyalni az agya”.
Bizonyított, mindörökre beírta nevét a tudomány könyvébe, de színarany betűkkel.
Nyugodjék békében...

images

*
Most bukkantam az életéről készült filmre. Rendkívül érdekes és tanulságos - mindannyiunknak, hogy értékeljük az életünk minden egyes percét... Ez a csodálatos film itt érhető el:
 

Georgina Bojana

Őstag
Fórumvezető
Rádiós
Kormányos
Búcsúzunk - Németi Iréntől,
a főszerkesztőtől, aki a Nők Lapja élén, oly sok évig töretlen szorgalommal, emberséggel dolgozott. A Nők Lapja legendásan jó munkahely volt. Aki szeretett és tudott dolgozni, ott kiteljesedhetett. Főszerkesztőnk, Irénke soha nem gáncsoskodott, hanem szinte szárnyakat adott mindazoknak, akik rátermettséggel, szorgalommal bizonyították a Nők Lapja, a lap iránti elkötelezettségüket.
Németi Irén, e héten, június 5-én, távozott el közülünk.
A még élő és összetartó munkatársak, egy emberként gyászoljuk Őt és emlékét mindörökre megőrizzük, szeretetben és tiszteletben. Egy igaz és jó emberrel, lettünk kevesebben ezen a Földön...


images
 
Utoljára módosítva:
Oldal tetejére