Fejlesztőpedagógusok kincsestára

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

jukati

Állandó Tag
Állandó Tag
halas játék

Sziasztok!
AZ oviban láttam egy szuper halas játékot.
Nincs estleg meg valakinek?
3 részből áll.
1.-2.lap. kb 20*20 négyzetlap az mindkető vizszintesen és függőlegesen 4 részre van osztva.
1 lap.mindegyik részben szines halak vannak sárga, kék, zöld, piros.tehát összesen 4. a az irányuk változó, hogy most jobbra le vagy fel, balra le vagy fel néznek. ez az feladat, hogy amit a képen lát azt készítse el a gyerek, hogy halak a saját lapján is úgyanolyan irányba álljanak.
a 2. lapon ő dolgozik az is 4 részre van osztva de.......... egy kis négyzet mind a 4 sarkában vannak halfejek és közte van a hal teste pöttyökben.
A 3. része a játéknak egy kis négyzet ami pont olyan nagy mint a munkalapjának egy négyzete a közepén egy hal alak van kivágva. és azt a sablont kell rárakni úgy 20*20as munkalapjára hogy azt kapja amit ki kell tenni. tehét összesen 4 darab sablon kell.
ÚGy van megoldva neki a kettes számú lapja vagyis munkalapja, hogy egy kisnégyzetre mind a 4 írányba rátudja tenni a halsablont, mindig halat kap, tehát egy négyzetben 4 hogy agy 20*20munkalapján összesen 16féle képpen tudja rárakni...
huuuuu ez egy kicsit lehet zavaros, de esetleg ráismert valaki ésfeltudná tenni???
 

dormond

Állandó Tag
Állandó Tag

Bodka

Állandó Tag
Állandó Tag
Nem tudna valaki egy diszkalkuliás fejlesztési tervet, ill egy fejlesztési óra vázlatát feltölteni?

Bodnár Katalin logopédus órája a siklósi nevelési tanácsadóban.

A kezelés oka: diszkalkulia prevenció

Anyaga:
Ötös számkör ismeretének elmélyítése cselekedtetéssel sokféle érzékszerv bekapcsolásával. Globális mennyiség felismerés ötös számkörben.

Célja: Testséma –téri orientáció, vizuális észlelés és emlékezet fejlesztése

1. Testséma téri orientáció fejlesztése


Bal –jobb differenciálása saját testen bekötött szemmel. A logopédus beköti a gyerekek szemét. Mondja az utasításokat és a gyerekek cselekvéssel gyakorolják a saját testükön a bal –jobb irányt.
Integess a bal kezeddel! Fogd meg a bal kezeddel az orrodat!
Bal kezed legyen a szádon, jobb kezed legyen a fejeden!
Bal kezeddel fogd meg a jobb füledet, és jobb kezeddel a bal válladat!” Már jól tájékozódnak a gyerekek. Ritkán fordul elő tévesztés. Ilyenkor a logopédus türelmesen javít. „Nem baj, ha még nem tudod, majd megtanulod.”

2. Vizuális észlelés fejlesztése


ˇ Vizuális differenciálás fejlesztése Differix játék almás táblájával. A táblán lévő egymástól alig eltérő kilenc képre rakatja a gyerekkel az ugyanolyan, mozgatható, kivágott képeket. Minden képet összehasonlíttat a gyerekkel. Megfigyelteti a kép minden részletét, hogy a gyerek észlelje jól, vagy rosszul dönt.
ˇ Vizuális diszkrimináció fejlesztés Feladatlapon medve képe van a vonalak közé elrejtve. „Színezd ki mi bújt el a vonalak közé!” A gyerek nehezen találja meg a medve körvonalait. A logopédus biztatja, hogy előbb az ujjával kerítse körbe. Amikor a gyerek megtalálja a medve körvonalait azután színezteti vele.

3. Mennyiségfogalom ötös számkörben

ˇ Az asztalon szív embléma jelöli a bal sarkot kéz a jobb sarkot. A logopédus megkérdezi a gyerekeket hol az asztal bal és jobb sarka. Tudatosítja velük, hogyha majd iskolások lesznek mindig balról kezdenek számolni, írni stb. Kéri őket, hogy most is balról kezdjék rakni a kis játékokat és úgy számolják. Apró játéktárgyakat rakosgatnak és számlálgatnak (őszi terméseket és az óvodai MINIMAT készletből).
ˇ Helyet cserélnek és most egymás játékát számlálják. A logopédus bemutatja a helyes számlálás módját. Összerendeli a mozgást, látást, verbális–akusztikus észlelést „Mutatóujjal érintsetek meg minden tárgyat. Amikor megérintitek, akkor mondjátok a számot –mennyiséget!” Aki hibátlanul számolt megkapja jutalmul a mennyiség korongokból kartonra ragasztott számképét. ˇ Globális mennyiség felismerést gyakorolják. „Vegyél ki egy gesztenyét! Tedd vissza! Vegyél ki kettőt! Tedd vissza!” Hasonlóan rakosgatnak. Az egyet, kettőt, hármat már egy mozdulattal ki tudják venni. A négy és az öt kirakása még gondot okoz, ilyenkor megengedi, hogy megszámolhassák a gesztenyéket. „Tapsoljuk le mennyi gesztenyéje van P-nek! Kopogtassunk annyit amennyi M. előtt van!” Tapsolnak és közben számolnak a szemükkel pedig nézik a kirakott gesztenyesort. ˇ Játéknyomdával előre elkészített feladatlapot ad a gyerekeknek. Mind a két gyerek különböző feladatlapot kap, de a feladat ugyanaz. „Színezd ki a lapon miből van öt!” Az foglalkozáson folyton értékel főleg pozitív megerősítéssel.

4. Vizuális emlékezet fejlesztése

ˇ Fényképezős játékot játszanak állatokat tartalmazó kép párokkal. A logopédus kirakja két sorba a kártyákat. Soronként négy kártya van. A gyerekkel megfigyelteti. „Nézd meg jól a képeket! Fényképezd le a szemeddel! Jegyezd meg a szomszédokat!” Letakarja a kirakott képeket, majd a gyereknek kell kiraknia ugyanolyan kártyákból a letakart alá.
ˇ Memória játék ugyanolyan állatokat tartalmazó kártyákkal. Most képpel lefelé fordítva rakják a tizenkét pár kártyát. Mindenki kettőt húzhat egyszerre, úgy, hogy a többieknek megmutatja mit húzott. Ha páros, akkor az övé marad. Ha nem páros, akkor vissza kell tennie. Ha jól figyelnek megtalálják a párokat. P. már nagyon jól játszik.

5. Az órai munka értékelése
 

dormond

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Hajnalkarózsa!

Köszönöm és ha találnál még ilyen feladatokat azt megköszönném
szép napot
mamoncsi
Szia,

talán vmi ilyesmit keresel:
Okoska-Olvasás
Készségfejlesztő füzetek óvodásoknak

A scribd-en belelapozhatsz, és onnan le is tölthető:

[HIDE-THANKS]http://www.scribd.com/doc/110299388/Okoska-Olvasas-Keszsegfejlesztő-fuzetek-ovosadoknak[/HIDE-THANKS]


A Gyógypedagógusoknak, logopédusoknak, szülőknek topicban is válaszoltam, ötlet képleírással.

Üdv,
dormond
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére