Gyógypedagógusoknak, logopédusoknak, szülőknek..

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

torolkozo

Állandó Tag
Állandó Tag
Segítséget szeretnék kérni Tőletek tehetséggondozás témában.
Egy óvodában utazó gyógypedagógusként azt a feladatot kaptam, hogy a jobb képességű gyermekeknek tartsak külön foglalkozást. Az oviban már működik kézműves foglalkozás, zeneovi, külön torna, drámajáték foglalkozás szóval ezektől eltérő dologban kell gondolkodnom. Ti hogy oldanátok meg?
Én valami olyanra gondoltam, hogy különböző témákat részletesebben, mélyrehatóbban dolgoznánk fel, kísérletekkel, és rendkívül tevékenyen, úgy ahogy egy csoportban nem lenne rá lehetőség. Így igazából az általános tájékozottság, problémamegoldó-, matematikai gondolkodás területét fejleszteném.Szerintetek?
Minden véleményt és segítséget előre is köszönök!
Törölköző
 

barakata

Állandó Tag
Állandó Tag
Számok Világa

Sziasztok!
Keresem a Számok világa 1. 2. 3. 4.című tankönyveket. A Nemzeti TK. adta ki régebben, de mamár nem jelentetik meg és nem kapható.
Ha vki tud kérem segítsen.
Köszönöm:barakata
 

Mészi Andi

Állandó Tag
Állandó Tag
Kérdés

Gyógypedagógus-pszichológusként egy országos szakértői bizottságban SNI-s gyerekeket vizsgálok. Nagy érdekelnek a neuropszichológiai vizsgálatok és terápiás lehetőségek. Ha ilyen jellegű anyagok is feltöltésre kerülnének, az számomra nagyon hasznos lenne.
 

EBelyus

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!

Kislányom a napokban lett 2 éves, és nekünk is a beszéddel van problémánk.
Nagyon hamar - egy éves kora előtt - kezdett el beszélni, már mondókákat dalokat is tud. Most jött el a "kérdezős" korszak, minden ragad rá, nagyon ügyes.

De, ahogy számoltam, legalább 6-8 hangot rosszul ejt ki.
R helyett L, S helyett SZ, Ny helyett J és sorolhatnám. Én megértem a kis mondanivalóját, de egyre gyakrabban veszem észre, hogy a környezetünk visszakérdez: Mit mond a gyerek?

Nem jár bölcsibe, és csak jövő év szeptemberében (majdnem másfél év múlva) kezdi majd el az ovit.

Elég ha én fejlesztem itthon, vagy forduljunk logopédushoz?


Kedves aggódó anyuka!

Úgy gondolom aggodalomra semmi ok! Azt írtad, gyermeked nem régen töltötte be a második életévét. A beszédhibája ebben az életkorban teljesen természetes, életkori pöszeségnek hívjuk, ami 5 éves korig eltarthat. Logopédushoz abban az esetben kell fordulnod, ha a gyermek még 5 éves kora után is pösze, hibásan ejt hangokat. Egyébként az óvodában miután gyermeked betölti az 5. életévét logopédusnak kell szűrnie lányod esetleges beszédhibáját.
De otthon azért sokat lehet tenni a javulás érdekében. Mondókázzatok, meséljetek, énekeljetek együtt sokat. És nagyon fontos a HELYES BESZÉDPÉLDA!!!! Mindig helyesen ejtsétek ki az ő által rosszul mondott szavakat. Ő majd próbál titeket utánozni!
 

jukati

Állandó Tag
Állandó Tag
Szisztok!
Srgítséget kérnék.
Van e gy 2,5 éves kisfiam, valahogy csak a hülyeség, rosszaság érdekli.
Bizonyos fokig értheő is hiszem kicsi mindenérdekli, ami ilyen korban egészséges is.
Van neki sok készség feljlesztő játéka innen az oldalról, meg amit mi is vettünk de 1 perc után kész vége nem foglalkozik vele, ez lenne e legkisebb baj.
DE írdatlan rendetlen, ha megyünka játszira mindenkitől el vesz mindent és csak földhöz veri magát ordít, mint akinek nincs ki a 4 kereke, ha valaki hozzám szó,l akkor meg csak ordít kiabál anya csábold meg....... ezek a dolgok ugye tök égőek, nem tudom mit lehetne csinálni.
A verés egyáltalán nem megoldás..
Rajzolás festés gyurma nem érdekli.....autó stb max kétperc..
tudna nekem segíteni valaki, hogy mit tudnék másképp csinálni????????????????????
Ja ilyen hogy gyerekbarátaink egyáltalán nincsenek a viselkedése miatt, mindenki eljön hozzánk 1* és kész......
Mondókázik mesél, már saját maga átkölti a mondókákat.énekel...

DE imádni való egy kis mókus...........

ja van egy, egy éves kistestvére..
Mindenki azt mondja hogy majd kinövi.
Igaz kicsit már változott mert már ad a gyerekeknek rágcsálni valót, eddig ez sem fordult elő.
Segítségeteket előre is köszönöm.
 

mamoncsi

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves jukati!

valószínűleg sok feles energiája van ennek a gyerkőcnek, érdemes lenne kipróbálni esetleg mozgásterápiát.
Ajánlanám pl. a füleslabdát, próbáltátok esetleg?
 

Mariannpi

Állandó Tag
Állandó Tag
A zeneterápia olyan eljárás, mely a zenét mint eszközt alkalmazza a prevenció, a személyiségfejlesztés, önismeret, korrekció, gyógyítás, és a rehabilitáció területén.

A zeneterapeuta feladata, hogy a figyelme és gyakorlata segítségével a pszichés energiákat a pozitív változás irányába igyekezzen eljuttatni a belső, önsegítő, változtató, gyógyító folyamat elérése érdekében.

Azaz elősegítse a kialakulatlan, vagy egyenőtlenül fejlődött belső lelki élet érzékenyebbé válását, kiegyenlítődését, a személyközi kapcsolatteremtést, az érzelmek meg és felismerését, a mentális és kognitív képességek fejlesztését, az empátiás készséget, vagy a szociális érzékenységet.

A zene képes felkelteni és fokozni az aktivitást, feszültséget szabályoz, indulatokat kelt és levezet, nyugalmat teremt.

Pl. agyvérzés utáni afázia esetében a zeneterápiás beszédrekonstrukció nagyon ajánlott. Ugyanis a melódia segíti bekúszni a beszédhangokat, a megértést és a reprodukciót egyaránt segítve.

A terápiás foglalkozások csoportosan, ill. egyéni formában történnek, és a szakemberek a zenét eszközként használják.

Receptív zeneterápiáról beszélünk, ha a meghallgatott zene által mozgósított érzelmek, élmények, gondolatok megbeszélésének segítségével folyik a terápiás munka.

Aktív zeneterápiának nevezik azt a zenélési módot, amelynek keretében olyan hangot adó eszközökkel pl. akár kaviccsal, üveggel vagy hangszerekkel ill. saját testhanggal v. hanggal kommunikálnak, improvizálnak a jelenlévők, amelyhez semmilyen zenei előképzettségre nincs szükségük az egyéneknek.

Komplex zeneterápiáról akkor beszélünk, amikor a zene által mozgósított élményeket, érzéseket improvizált mozgással pl. tánc, vagy bármilyen képzőművészeti tevékenységgel fejezik ki a jelenlévők, majd a megéltekről szóban is beszámolnak.

A zeneterapeuta a primer prevenció keretében a testi, lelki, szociális betegség megelőzésében a zeneterápia eszközeivel vesz részt azáltal, hogy önismeretet és személyiségfejlesztést nyújt.

A szekunder prevenció keretében testi, lelki, szociális zavarok és rendellenességek kezeléséhez, az egészség-helyreállítás folyamatában a zeneterápia és a zenei pszichoterápia eszközeit alkalmazza.

A tercier prevenció keretében a betegség következtében létrejött állapot visszaállításában, az egészséges vagy az azt megközelítő szint elérésében, a gyógypedagógia keretében a sérült funkciók korrekciójában, valamint a kompenzatorikus átszerveződés folyamatában zeneterápiás és zenei pszichoterápiás eljárásokat alkalmaz.

  • [FONT=Times New Roman, serif]Dr. Konta Ildikó: A zeneterápia szerepe a prevencióban és a rehabilitációban, [/FONT]

  • [FONT=Times New Roman, serif]Dr. Madarászné Losonczy Katalin, Urbánné Varga Katalin szerk.: Zene és terápia szöveggyűjtemény 1996[/FONT]

  • [FONT=Times New Roman, serif]Lindenbergerné Kardos Erzsébet: Zeneterápia szöveggyűjtemény, Kulcs a Muzsikához Kiadó, 2005[/FONT]

  • [FONT=Times New Roman, serif]Sasvári Attila: A zeneterápia alapjai, PTE Művészetterápiás továbbképzés ppt., 2005[/FONT]

  • [FONT=Times New Roman, serif]Urbánné Varga Katalin: A zene – mint ősi nyelv – szerepe és lehetőségei a kommunikációban, [/FONT]

  • [FONT=Times New Roman, serif]Halmos B. Hemiplegiás betegek rehabilitációja II. Rehabilitáció. 1994. p. 230-6. [/FONT]

  • [FONT=Times New Roman, serif]Szél I. Az agyérbetegségek rehabilitációja. Stroke kézikönyv. Springer 1999. p. 303-5. [/FONT]
 

Csatolások

  • zeneprev.zip
    11.8 KB · Olvasás: 664
  • zenemintosi.zip
    11.5 KB · Olvasás: 568
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére