Gyógypedagógusoknak, logopédusoknak, szülőknek..

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

csókánéeszter

Állandó Tag
Állandó Tag
Szia!
Éves tervet negyedéves lebontásban kell írni. Főterületek és azok lebontása, de nem konkrét feladatokkal. A fejlesztés után a a fejlesztési naplóba le kell írni a "fő" fejlesztett területet, címszavakkal csak a játék, feladat megnevezését. A megjegyzéshez kell írni a gyermek reakcióit és a haladásáról.
Amanda
Mi is hasonlóan írjuk, de pont az a problémám, hogy az írásban szerintem így nem érvényesül teljesen a komplexitás.
 

tufted

Állandó Tag
Állandó Tag
Kérem szépen mondja meg nekem vki, hogy középsős és nagycsoportos sni-s gyereknek mennyi a heti óraszáma, amit fejlesztésre kell fordítani. Mindenféle tv-i vonatkozások vannak felsorolva a szakértői véleményen, de abból kihámozni semmit sem lehet. Ellenőrzéskor persze jön a bünti.
A vicc az, h óvodában nincs meghatározva, h mennyi a gyerekek óraszáma. A heti finanszírozott órakeret 61 óra, ebből 50 a sima, 11 óra az sni órakeret.
Az össz óraszám 15%-a rengeteg. Szerintem.

Szia!
A 2011. évi CXC. törvény 6. mellékletében van a válasz. Az óvodás sni gyermekek fejlesztéséhez nem rendeltek óraszámot. Az óvodák a város költségvetésében szerepelnek, az "ellátók" pedig a KLIK alkalmazottai.
Sok helyen az Óvodák Igazgatósága oldja meg a feladatot a saját szakemberük segítségével.
Arról is van információm, hogy sok helyen ellátatlanul maradtak a fejlesztésre jogosult gyerekek....
Én utazó gyp-ként dolgozom, mi ellátjuk az ovisokat a szv-ben feltüntetett heti óraszámban.
 

tufted

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok, gyakorló gyógypedagógus vagyok és szívesen látogatok erre az oldalra, mert nagyszerű ötleteket, anyagokat, hozzászólásokat találni itt. Segítséget szeretnék kérni: rendszeresen találkozom a kevert dominancia problémájával. Az írás-olvasásnál ugye a szem és a kéz ellenoldali dominanciája okozhat nehézségeket. Szívesen fogadnék bármilyen ötletet a szemdominancia átállítására. Egyetlen általam ismert módszer a kalózos játék, mikor is eltakarjuk a gyermek domináns szemét, így a másikat kénytelen használni. Olvastam egy speciális színszűrős szemüvegről is, de kb.ennyi az infóm róla. Egyelőre sehol sem találtam témába vágó olvasmányt sem. Tudnátok ilyesmit javasolni?
Előre is köszönöm,
üdvözlettel

Juli
Szia Juli!

Nem szoktam foglalkozni az átállítással. Bal szemes, bal lábas és jobb-bal kezes vagyok. Jobb kézzel írok, nem emlékszem arra, hogy valaha is átszoktattak volna a balról a jobbra. Viszont bal kézzel, bal vállon, bal szemmel lövök - országos versenyt nyertem. Nem tévesztettem betűket sem. Kitűnő tanuló voltam egész életemben!
A gyerek is összezavarodik - a saját példáimat nézve - , ha 5-6 év után megpróbálom átszoktatni.
Szerintem abban kell segíteni, amit tud, amiben az erősebb! Támogatni, motiválni, dicsérni kell.
Ott, ahol nem alakult még ki, pl. a szemnél, vagy a kéznél, mert egyszer egyiket, másszor meg a másikat használja, ott megpróbálom. Általában nem sok sikerrel....
Ha mégis megpróbálod, akkor csak a mozgásos játékokkal próbálkoznék. Ayres terapeutaként például kalózos játékban felkötött kézzel, bekötött szemmel dobáljuk az ellenséget az akadályok tetejéről. :)
 

Soly

Tag
Banfalvi Csaba: Gyógypedagógiai szociológia
rtf formátum, 2006-os kiadás. Remélem teljes. Nem saját munka, köszönet a készítőnek!
Szia!
Én csak most kapcsolódtam be, ha esetleg még nem kaptad meg akkor szeretettel küldöm a szociológiát. Remélem, sikerült feltennem. Az Illyés Sándor könyvet sikerült megszerezned? Ha igen megköszönném, ha elküldenéd.
 

Csatolások

  • Banfalvy-Szociologia.pdf
    966.8 KB · Olvasás: 163

kitkor91

Állandó Tag
Állandó Tag
Érdemes antikváriumokba is szétnézni, esetleg előjegyezni. Nekem így sikerült egy-kettő, ami például már nem kapható.
Valamint, néhányat közülük ezen az oldalon is megtalálsz!
Köszönöm szépen, hogy válaszoltál! Már nagyon sok helyen szétnéztem, de csak egy-két alkalommal volt szerencsém.o_O Igen egy párat már innen is letöltöttem csak jobban szeretném ha a kezemben is tarthatnám őket.:)Úgyhogy, aki tud kérem segítsen! :)
 

macsek6

Új tag
Sziasztok!
Nagy szükségem lenne az Én is tudok beszélni című könyv kiegészítő kiadványára,ami valójában használati utasítás hozzá. Címe: Bittera T.-Dr.Juhász Á.:A megkésett beszédfejlődés terápiája. Akinek megvan,kérem hogy ha tudja,töltse fel.Köszönöm előre is.
 

Esperantisto

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!
Nagy szükségem lenne az Én is tudok beszélni című könyv kiegészítő kiadványára,ami valójában használati utasítás hozzá. Címe: Bittera T.-Dr.Juhász Á.:A megkésett beszédfejlődés terápiája. Akinek megvan,kérem hogy ha tudja,töltse fel.Köszönöm előre is.
Sajnos csak 2 részletben engedte feltenni. Használd jó eredménnyel!

Ezekre pedig nekem lenne nagy-nagy szükségem!
Hálás köszönetem annak, aki feltölti! :dr_24:

C. Neményi Eszter–Sz. Oravecz Márta: Matematika tankönyv NAT 2012!!!! (Nemzeti Tankönyvkiadó)

image_gallery



Csájiné Knézics Anikó: Betűvár - ábécéskönyv az első osztályosoknak (Forrás Kiadó / Műszaki Kiadó)


fk_113.jpg


Környezetismeret 1. munkatankönyv (Műszaki Kiadó)

Kornyerzet_1_MK-4254-4.jpg
 

Csatolások

  • A megkésett beszédfejlődés terápiája_Bittera-Juhász_02.pdf
    7 MB · Olvasás: 1,047
  • A megkésett beszédfejlődés terápiája_Bittera-Juhász_01.pdf
    6.9 MB · Olvasás: 806
Utoljára módosítva:

dikii

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!
Olyan kérdésem (kérésem) lenne felétek, hogy nincs-e véletlenül valakinek 7. osztályra szóló ének-zene, ábrázolás alakítás, tánc és dráma tanmenete? Szükségem lenne egy mintára a sajátomhoz és rengeteget segítenétek vele. Vagy hogy mi alapján tudnám a legjobban elkészíteni (kerettanterv, irányelv, stb)?
Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket! Szép hétvégét! :)
 

hajnalkarozsa

Állandó Tag
Állandó Tag
Szia
Sziasztok a Pieron leírása és értékelése a következő:
Papír-ceruza teszt, mely egyénileg és csoportosan is végezhető. Az egyik legelterjedtebben ismert és alkalmazott figyelemkoncentrációt és szelektív figyelmet vizsgáló teszt. Használata elsősorban olyan pszichológiai vizsgálatokban javasolt, ahol az általános mentális képességek felmérése szükségszerű, vagy olyan speciális vizsgálatokban, ahol a figyelmi tevékenység ellenőrzése a cél. Ilyen felhasználási terület lehet az alkalmasság- , fáradás és terheléses-, klinikai-, pedagógiai és sportpszichológiai speciális vizsgálatokban. A vizsgálati idő 5 perc.
Instrukció a vizsgálati személynek:
„A lapon négyzetek láthatók. A négyzetek különböző sarkai, oldalai kis vonalakkal vannak megjelölve. Az lesz a feladat, hogy a lap bal első részén (vv. rámutat a bemutató ábrára) látható, négy különböző helyen megjelölt négyzetet ki kell keresni a többi közül. Tehát azokat a négyzeteket, amelyeknek ugyanazon a helyen van a jelölésük, mint a fent bemutatott négyzeteknek, ceruzával, keresztben vagy függőleges vonallal át kell húznia.
A sor elején kell kezdeni a keresést. Mindent csak egyszer lehet átnézni, tehát a négyféle ábrát egy időben kell figyelnie, és ahányat talál a négy fajtából, mind át kell húznia. Vigyázzon, ne hagyjon ki jó négyzetet, és ne húzzon át más jelölésű négyzetet.”
Érti a feladatot? Soronként haladjon. A feladatot bizonyos ideig végezheti addig, amíg nem szólok. Kezdje el a munkát!

A vizsgálat ideje
A vizsgálati idő 5 perc. A próbasor átnézése nem tartozik a vizsgálati időbe, nem meghatározott. A vsz.-nek végig kell néznie a próbasort és ki kell keresnie a négy fajta négyzetet.
Értékelés módja
A teszt kiértékelése sablonnal történik. Két sablont kell használni. Egy sablon kell az áthúzandó négyzetek, egy sablon kell a nem áthúzandó négyzetek ellenőrzésére.
A teljesítmény, az átvizsgált ábrák összege
Ha az utolsó jelzést érdemlő ábrát is áthúzta a vsz., akkor a teljesítmény: 400. (20 sorban 20-20 ábra található) Egyébként az utolsó áthúzásig számítjuk a teljesítményt. (T-vel jelöljük)
Igen ritkán, de előfordulhat, hogy a vsz. a meghatározott időn belül végzett a minták kikeresésével. Ebben az esetben új tesztlapot kell adni, és folyamatosan végeztetni a feladatot.
Hibának számít minden téves áthúzás és minden elmulasztott áthúzás. Ezek összege a hibás teljesítmény. (H-val jelöljük)
Súlyos hibának számít, ha a vsz. egy egész sor átnézését kihagyja. Ebben az esetben +10 hibát kell számolnunk, mivel ennyi egy sorban elmulasztott áthúzás.
A teljesítményszázalékot az alábbi képlet szerint számítjuk ki:
T%=
(T-H)*100/T


A teszt értelmezésekor lényeges, hogy melyik mutatóra, a teljesítményre, a hibára vagy a teljesítményen és hibán alapuló közös mutatóra, a T%-ra van-e szükségünk.
Vannak olyan vizsgálati szituációk, amelyekben a teljesítmény kevésbé lényeges, a hibázások száma viszont igen fontos!
Természetesen a próba is csak mint egy vizsgálatsorozat része, más mentális tesztekkel együtt értelmezhető jól.
Ha szükséges be tudom szkennelni a régi figyelemvizsgáló füzet sztenderdjeit is.

Remélem segítségetekre lesz!
Szia, nagyon jó lenne, ha scannelnéd.
Köszi,
Edit

Szia Edit!
Elnézést, hogy csak most rakom fel, de végre eljutottam a Pieron értékeinek bescanneléséig. Sajnos az V. oszlop az eredeti könyvből is hiányzik, így nem teljes, de szerintem használható. Fogadjátok szeretettel.
 

Csatolások

  • pieron_értékek.pdf
    488 KB · Olvasás: 742

Piros61

Állandó Tag
Állandó Tag
Szeretnék segítséget kérni abban, hogy a fiam 9 éves megkésett beszédfejlődése van. Gyógypedagógiai iskolába jár de tegnap szól a tanárnő, hogy mellé még keressek egy logopédust olyat aki ha kell benyúl a szájába és a nyelvét segít a helyére igazítani.Nem tudna valaki feltenni a nyelv tornáztatására valamilyen segítséget, hogy én mit tudok neki segíteni?
Nekem ez van meg! De a szakembert ne hagyd ki! Fontos hogy megfelelő útmutatást kapj.
 

Csatolások

  • Nyelvtorna Arctorna.doc
    29 KB · Olvasás: 1,216
  • nyelvtornás könyvecskéhez.doc
    2.3 MB · Olvasás: 1,035

J Bea85

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!
A következőben kérném a segítségeteket...kisfiam 2 éves múlt 1 hónapja és még nem beszél...mivel tudom segíteni a mihamarabbi beszédmegindulását? (sokat beszélek hozzá, mindent megbeszélünk ami a nap folyamán történik vele, énekelek, mondókázok neki) A saját kis nyelvén "beszélget", de nem tudatosan használja. Előre is köszönöm a hozzászólásokat.
 

kacsa67

Állandó Tag
Állandó Tag
Meixner Írólapok
csak így tudtam feltenni
 

Csatolások

  • Meixner_Irolapok (100dpi).part01.rar
    1.4 MB · Olvasás: 1,637
  • Meixner_Irolapok (100dpi).part02.rar
    1.4 MB · Olvasás: 785
  • Meixner_Irolapok (100dpi).part03.rar
    1.4 MB · Olvasás: 685
  • Meixner_Irolapok (100dpi).part04.rar
    1.4 MB · Olvasás: 676
  • Meixner_Irolapok (100dpi).part05.rar
    1.4 MB · Olvasás: 655
  • Meixner_Irolapok (100dpi).part06.rar
    1.4 MB · Olvasás: 622
  • Meixner_Irolapok (100dpi).part07.rar
    1.4 MB · Olvasás: 626
  • Meixner_Irolapok (100dpi).part08.rar
    1.4 MB · Olvasás: 642
  • Meixner_Irolapok (100dpi).part09.rar
    1.4 MB · Olvasás: 621
  • Meixner_Irolapok (100dpi).part10.rar
    147.9 KB · Olvasás: 671
  • 01 (borító).jpg
    01 (borító).jpg
    844.8 KB · Olvasás: 595

kacsa67

Állandó Tag
Állandó Tag
Meixner olvasólapok
 

Csatolások

  • Meixner olvasólapok.part01.rar
    1.4 MB · Olvasás: 1,640
  • Meixner olvasólapok.part02.rar
    1.4 MB · Olvasás: 894
  • Meixner olvasólapok.part03.rar
    1.4 MB · Olvasás: 799
  • Meixner olvasólapok.part04.rar
    1.4 MB · Olvasás: 780
  • Meixner olvasólapok.part05.rar
    1.4 MB · Olvasás: 799
  • Meixner olvasólapok.part06.rar
    1.4 MB · Olvasás: 789
  • Meixner olvasólapok.part07.rar
    1.4 MB · Olvasás: 771
  • Meixner olvasólapok.part08.rar
    1.4 MB · Olvasás: 787
  • Meixner olvasólapok.part09.rar
    1.3 MB · Olvasás: 830
  • borito.jpg
    borito.jpg
    252.7 KB · Olvasás: 609
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére