HAJRÁ MAGYAROK

ER-81307

Állandó Tag
Állandó Tag
Sok sikert a Magyar Kendo válogatottnak az áprilisban megrendezendő Kendo Európa bajnokságon, remélhetőleg ez is sikerekben gazdag év lesz! Amit egyébként kicsiny hazánkban fognak megrendezni.
 
T

TH6777

Vendég
A II. Magyar Ritmikus Gimnasztika Világkupa Garantiqa Junior Egyéni Nemzetközi Verseny a debreceni Főnix Csarnokban március 5-7. között.

Drukkoljunk a Magyar lányoknak!

Vass Dóra
Forray Fanni
<?XML:NAMESPACE PREFIX = O /><O:p>Szalóky Violetta
<O:p>Horváth Csinszka</O:p>
<O:p></O:p>
<O:p>Versenyen kívül Korom Anna indul. A felnőtt együttes kéziszercsapat tagjai: Buda Julianna, Hauser Judith, Kohlhoffer Fanni, Topic Dária, Tőkés Anna és Vándor Ágnes (tartalék: Katona Barbara), az egyéniben szőnyegre lépő juniorok: Boldizsár Blanka, Hernesz Bernadett, Kécza Daniella, Miklós Dominika és Szolnoki Nikolett.<!-- .cikkbody --></O:p>
<O:p></O:p>
<O:p></O:p>
<O:p></O:p>
<O:p>Egyébként erős mezőny lesz,mert számos olimpiai, világ- és Európa-bajnoki érmes is rajthoz áll.</O:p>
<O:p>Itt lesz az orosz Jevgenyina Kanajeva aki a Pekingi Olimpia bajnoka volt,de eljön a szintén orosz Daria Kondakova aki jelenleg a világranglista-vezetője.</O:p>
<O:p></O:p>
<O:p>HAJRÁ MAGYAROK! HAJRÁ LÁNYOK!</O:p>
<O:p></O:p>
<O:p>:D</O:p></O:p>
 
T

TH6777

Vendég
MÁTÓL!!!

Újra kick-box Európa-bajnokság előtt!


kick_box1.jpg



A mai naptól szombatig a görögországi Loutrakiban rendezik meg a Semí-contact, Full-contact, kick-light és zenés formagyakorlat kick-box Európa-bajnokságot. A versenyre befejezte felkészülését a magyar kick-box válogatott, a szakvezetők nagy várakozással fordulnak a közelgő esemény felé.

A magyar válogatott hétfőn indul repülőgéppel Athénba, majd onnan Loutrakiba. Még aznap lemérlegel a csapat. Kedden kerül sor a sorsolásra és a bírói értekezletre. Szerdán, a megnyitó után elkezdődnek a selejtezők, amelyek csütörtökön folyatódnak. Pénteken rendezik meg a döntők első részét. Szombaton kerül sor a döntők második részére és vidám búcsúztató, „Sayonara Party” zárja az Európa-bajnokságot.


A keret: Görbics Gabi, aki vezéregyéniség, felnéznek rá a fiatalok. Mindenki példaként néz rá. .Szabó Laci pozitív személyiség, Benedek Zsolt szerénységével tűnt ki, Laszák Zoli nagyon szorgalmas volt… Sándor Kornél és Hosszú Ferenc rutinja is nagyon fontos, Brunner Tihamér...és persze a többiek... Molnár Mónika (esztergomi KBSE), férfi 63 kg. Buják Tamás (Esztergomi KBSE), 79 kg. Dinnyés Zoltán (Beremendi Építők SE)

Sztem Katona Attila, a full-contact válogatott szövetségi edzője és Király István a semi-contact válogatott szövetségi edzője biztos,hogy jól felkészitették a csapataikat...és nem lesz szégyenkezni valójuk a Magyaroknak ezen az EBn sem!

HAJRÁ MAGYAROK,SOK SIKERT MINDENKINEK!
 
T

TH6777

Vendég

HAJRÁ MAGYAROK!


Jövő szerdán rajtol el és vasárnap zárul az úszók idei utolsó nagy versenye, a rövidpályás világbajnokság Dubajban, ahol kilenc magyar próbál szerencsét.


KézilabdaEurópa-bajnokság lillehammer

december 12., vasárnap:
Magyarország-Ukrajna

december 14., kedd:
Magyarország-Hollandia

december 15., szerda:
Magyarország-Svédország


HAJRÁ MAGYAROK!

 
T

TH6777

Vendég

Ma kezdúdik a Rövidpályás úszó vb!


Magyar idő szerint szerda reggel 7 órakor a 200 m férfi gyors előfutamaival elrajtol Dubajban az úszók idei záróviadala, a 10. rövidpályás világbajnokság, amelyen kilenc magyar próbál szerencsét. Közülük Hosszú Katinka csobban vízbe először: a világbajnoknő 200 m pillangón mutatkozik be, s hazai remények szerint a 16:30-tól esedékes délutáni-esti program keretében már éremért úszhat a szám döntőjében.


HAJRÁ MAGYAROK!
 

zserbabu

Állandó Tag
Állandó Tag
Puskás Ferenc Stadion: a létesítmény bontása ősszel kezdődhet, és legkésőbb 2019-re befejeződnek a munkálatok.

EB 2020 - Magyarország korábban háromszor pályázott Eb-rendezésre, mindháromszor sikertelenül. A 2004-ben Ausztriával közösen a második helyen végzett Portugália mögött. 2008-ban egyedül pályázott, de nem volt esély az osztrák-svájci kandidálással szemben. A 2012-es a Horvátországgal közös pályázatnál Mészöly Kálmánék biztosak voltak a sikerben, de Cardiffban jött a mélyütés, hiszen a zárószavazásnál egyetlen voksot sem kaptunk.

Hihetetlen visszatérés előtt az amputált lábú győri kosaras
ORIGO2015.10.30. 15:525
Ha a szerb szövetség megadja az engedélyt, újra profi lehet Natasa Kovacevic, a Győr korábbi játékosa. A 22 éves kosarasnak hiányzik az egyik lába, de így is leigazolná a nevelőklubja.

Jó csapatunk lehetne magyar származású teniszezőkből
Konta Johanna brit színekben robbant be a tenisz élvonalába. A nagyapja még Puskás mellett játszott az Aranycsapatban.
 
Utoljára módosítva a moderátor által:

Törő László mégegyszer

Állandó Tag
Állandó Tag
Ötven éve avatták fel a Népstadiont
A Szabad Európa Rádió adása után négy minisztert bíztak meg az építés irányításával
Százezer ember szurkolt a magyaroknak a megnövelt lelátókon
Inkább szűkös volt a hely, de az nem fordulhatott elő, hogy egy focipálya üres lelátókkal fogadja a sportolókat. A labdarúgó-válogatott utolsó 52 mérkőzéséből negyvenegyet megnyert, Helsinkiből tizenhat aranyat hoztak haza a magyarok. Németh Imre, Gyarmati Olga neve fémjelezte a magyar atlétikát, Iharos Sándor egyszerre hat futószámban tartotta a világcsúcsot. A ma Puskás Ferenc nevét viselő stadiont ötven éve adták át 1953. augusztus 20-án. Budapest ezzel komoly versenytársává vált Rómának az 1960. évi olimpia megrendezéséért folyó versenyben.

„A mai napig az országban nincs olyan sporttelep, ahol közérdeklődésre számítható nemzetközi mérkőzést vagy mérkőzéssorozatot, esetleg nagyméretű, ünnepélyes díszfelvonulást vagy tömegmegmozdulást lehetővé tevő rendezvényt lehetne tartani – fogalmazott a kormány-előterjesztés 1947-ben. – Ezt a hiányt hivatott pótolni az ismertetett Népstadion terv.” (A gépírónő a Népstadion helyett szép stadiont gépelt.)

A Nemzeti Stadion építésének tervei igen hosszú múltra tekintenek vissza. A lóversenytér mellett korábban szóba került már a Vérmező és Dél-Buda is, de ide végül a Műegyetem épületegyüttese került. A háború előtti profizmus elsősorban az egyesületekhez kötődött, és miután olimpia rendezésére nem volt igazán esély, Budapestnek sok kis pályája lett, nagy stadionja viszont egy sem.

A Népstadion tervezésekor szinte minden korábbi helyszín szóba került, sok közülük persze azóta beépült. Mivel a felelősség a fővárost terhelte, a Közmunkatanács a Lovaregylet által elhagyott régi lóversenypálya területét jelölte ki a felépítendő stadion színhelyéül.

1948. július 12-én első kapavágást a borús napok elé néző Tildy Zoltán végezte el, amint azt Zeidler Miklós a Tanulmányok Budapest Múltjából 1997-ben megjelent számában közreadott tanulmányában leírja: a „köztársasági elnök néhány kubikos által meglazított földből pár lapát földet hányt az eléje tolt csillébe. Ezután a kubikusok láttak neki a lapátolásnak és két-három csille megtöltésével és azok tartalmának kissé távolabb történő kiborításával jelképesen megkezdődött a stadionépítés”. A tervek ifj. Dávid Károly irányításával készültek. A tervezésbe a politikusok is aktívan beleszóltak, így a műszaki okokból történt változtatásokkal egyetemben a tervdokumentációk jelentős terjedelmű köteteit őrzi máig az Országos Levéltár.

Az első ötéves terv számainak emelésével a stadion befogadóképességét is hetvenezerről százezerre növelték, ekkor került fel a tervekre a felső tribün félkaréja, de a korszellemnek megfelelő megoldásként a padokat is átszámozták, így az ülések közelebb kerültek egymáshoz. A sajtóhelyeket a stadion keleti oldalára tervezték. Szemközt, két méterrel a pályaszint fölött kapott helyet az ÁVH védelmi szempontjainak is megfelelő díszpáholy, amelynek „megközelítése az István-mezei útra nyíló, gépkocsival járható alagúton át történik, amely egy 200 négyzetméter alapterületű, két végén ívesen záródó térbe torkollik”. A páholy három lépcsősen emelkedő sorban 44 ülőhelyet jelentett, amit üvegfal választott el a társalgótól. Az irodák a háromszintes toronyépületben kaptak helyet.

Az építkezés vontatottan haladt. Télen a kegyetlen hidegek, nyáron anyaghiány miatt állt a munka. Ha volt elég cement és betonvas, olyan tempóban kellett a lemaradást behozni, hogy munkaerővel nem bírták. Az építkezés befejező szakaszához napi ötszáz közreműködőre lett volna szükség, a háromszáz dolgozónak a nagy része azonban így is kivezényelt katona volt. A Tervhivatal elrendelte, hogy szereljenek fel lámpákat, és éjszaka is, három műszakban folyjon a munka.

Az 1951-re tervezett átadás előbb egy évvel csúszott, aztán már 1953. április 4-ről beszéltek, s miután május 1-jére sem lett kész a stadion, következett az újabb, s végre hasznosítható jeles dátum: augusztus 20.

A Népstadion negyvenedik évfordulójára megjelent kiadvány szerint döntő jelentőségű volt, hogy a Szabad Európában elhangzott: megrepedtek az épület gerendái, s emiatt nem tudják befejezni az építést: „Az adás után négy minisztert bíztak meg az építés irányításával, s közölték velük, őket teszik felelőssé, ha augusztus 20-áig nem készül el a Népstadion.”

Néhány nappal az átadás előtt már gyöngyházszínűen magasodott az óriás betonépítmény az izzóan kék ég alatt, a két égbe nyúló eredményhirdető tábla belsejében azonban még lázas munka folyt. Amikorra azonban elérkezett a várva várt nap, helyére került a hétezer-kétszáz villanykörte is.

1953. augusztus 20-án avatták fel az első ötéves terv büszkeségét, a Népstadiont. Nyolcvanezer ember előtt reggel kilenckor szólaltak meg a megnyitó kezdetét jelző harsonák. A díszpáholyban Nagy Imre újdonsült miniszterelnök Dobi István és Gerő Ernő társaságában figyelte, ahogy négyszáz-négyszáz sportoló bevonult a két maratoni kapun, színes zászlókat lobogtatva. Csermák József kalapácsvető olimpiai bajnok a Himnusz hangjai alatt felvonta a magyar zászlót. A kivetítőn megjelent a BÉKE felirat, és tízezer fehér galambot engedtek szabadon.

Délután sportversenyekkel folytatódott a program: Norvégiát az atlétikai viadalon a magyar válogatott könnyedén győzte le, Jeszenszky László, aki az előző nap még az akadálypálya vizesárkát ásta, a 3000 méteres akadályfutásban új országos csúcsot futott. Fél öttől a Honvéd a Szpartak Moszkvát fogadta. Nem történt semmi különös, hogy Puskásék 3-2-re győztek az olyan természetes volt, mint hogy nem tört fel szökőkút a pálya közepén. Ami mostanában megesik. Bozsik és Kocsis voltak a gólszerzők.
Érdekes adatok. Ma már keveset tudunk erről...
 
Oldal tetejére