chevanton

Állandó Tag
Állandó Tag
Fehérváron most nem záporoztak a gólok, nyert a Ljubljana

A Sapa Fehérvár AV19 2–1-re kikapott az Olimpija Ljubljanától az EBEL-ben a négy közé jutásért vívott párharc ötödik találkozóján. Sajnos a 8-1-es győzelem után elbizakodott lett a társaság,és most futhat a pénze után.
Az NHL rendszerű osztrák jégkorong liga rájátszásának állása 2-2.
Következő meccs Ljubjanában!!! Övék a hazai pálya előnye...
Érdemes megemlíteni,h a Fehérvárnak Adam Munro személyében
kanadai az nhl-ben 7 meccset játszó kapusa van!

T

TH6777

Vendég
Divízió I-es jégkorong-vb – Vereséggel zártak a bronzérmes magyarok

2012. 04. 22. 04.22
<RIGHT>

A britek elleni 5-4-es vereséggel búcsúzott a harmadik helyen záró magyar jégkorong-válogatott a ljubljanai divízió I-es világbajnokságon.

Érződött, hogy nem volt elég motiváció a zárómérkőzésre, mert rengeteg volt a rossz helyezkedés, felesleges kiállítás, de így is 4-4-gyel kezdődött az utolsó harmad, amelyben Dowd értékesített egy büntetőt, ezzel nyertek a britek.

A bronzérem az erőviszonyok alapján kisebb bravúrnak is nevezhető, hiszen a két feljutó, a házigazda szlovén, valamint az osztrák csapat lényegesen nagyobb játékerőt képvisel.

A tornáról az ukrán együttes esett ki.

5. forduló:
Nagy-Britannia - Magyarország 5-4 (2-2, 2-2, 1-0)
-------------------------------------------------
gól: Phillips (2.), Dowd (18., 49.), Fussey (35.), Clarke (40.), illetve Vas M. (4.), Kovács (7.), Sofron (22.), Mihály (37.)

Az már a japánok délutáni vereségével eldőlt, hogy a magyarok mindenképpen a harmadik helyen zárják a tornát, viszont a szigetországiaknak pontot kellett szerezniük a bennmaradáshoz.

Sikorcin belázasodott, így nem vállalta a szereplést. A kapuban a vb-mérkőzésen legutóbb napra pontosan öt évvel ezelőtt védő Budai kezdett, s már a 2. percben felavatták. Gyorsan sikerült egyenlíteni Vas Márton révén, majd Kovács találata már a fordulatot jelentette. Neilson végleges kiállítást kapott, mert hátulról a palánkra lökte Magosit. Az ötperces emberelőnyben nem esett gól, a magyar csatár pedig még a játékrészben visszatérhetett. Ezt követően Galanisz előtt adódott óriási helyzet, lövése a felső és a jobb kapuvasat is érintette, de videózás után nem ítélt gól a bíró. A szünet előtt Dowd létszámfölényben, oldalról egyenlített.

Rögtön a második harmad elején Sofront kiugrás közben visszahúzták, a megítélt büntetőt a sértett higgadtan értékesítette. Ezután izgalmas pillanatokat és szép Budai-védéseket hozott a következő brit előny.

A magyarok játszottak mezőnyfölényben, ám amikor a sípszó után visszaütő Horváthot kiállították, a Kanadából honosított Fussey közelről egalizált. Két és fél perc múlva – a szintén a vb előtt honosított - Mihály remek korongátvétel után lőtte ki a bal felső sarkot.

Hogy mégis 4-4-gyel vonultak el pihenőre, arról a dekoncentrált magyar védelem és a büntetőpadról visszatérő Clarke gondoskodott 16.4 másodperccel a harmad vége előtt.

A folytatásban is sok volt a hiba, kimaradt emberelőny után a britek duplafórba kerültek, ráadásul a hátvéd Szélig saját kapuja előtt rátenyerelt a pakkra, így a szabályok alapján büntető következett, amelyet Dowd értékesített. A magyar támadásokban nem volt átütőerő, csak elvétve forgott veszélyben a kapu.

A sikerrel a britek megragadtak ebben a csoportban, és az ukránok estek ki a divízió I B csoportjába.

korábban:
Ukrajna-Japán 2-1 (1-0, 0-0, 0-1, 0-0, 1-0), büntetőkkel

Petyko70

Állandó Tag
Állandó Tag
Pedig lassan illen nyerniük, mert a végén tényleg igaz lesz mondás:
Canadában csak az jégkorongozik aki ügyetlen és nem tud curlingozni :)

T

TH6777

Vendég
NHL – Hetényi a Nashville fiataljainak táborában

<right>

</right>

Meghívást kapott Hetényi Zoltán az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) érdekelt Nashville Predators fiatal játékosokat fejlesztő táborába.

A 24 éves válogatott kapus a keddi kezdés előtt elmondta: a meghívás minden bizonnyal annak szól, hogy az előző idényben a finn élvonalban szereplő Jokerit Helsinkiben, illetve annak tartalékcsapatában is jó teljesítményt nyújtott.

"Nagy örömmel elfogadtam a Nashville meghívását. Igyekszem már a keddi fizikai felmérésen, majd végig a héten az összes jeges és nem jeges edzésen bizonyítani" – fogalmazott Hetényi.

A Nashville az elmúlt időszakban az NHL egyik legjobban fejlődő csapata volt. Az elmúlt szezonban a rájátszás első körében a patinás Detroit Red Wingset búcsúztatta, végül a következő körben esett ki. Olyan világsztárok erősítik a gárdát, mint például Shea Weber, Martin Erat, Ryan Suter vagy Pekka Rinne.

A fiataloknak szervezett fejlesztő táborban (development camp) alapvetően a Predators 18-24 éves játékosai vesznek részt, de meghívót kaphatnak az NHL-szerződéssel nem rendelkezők – mint például Hetényi Zoltán – is.

A magyar játékossal együtt még egy cseh és egy svéd kapus tagja a tábor keretének.

Az egyhetes kinn tartózkodás minden költségét a nashville-i klub fedezi.

Jégkorong: júliusban kezd a Miskolc új vezetőedzője

<right>

</right>

A tervek szerint július végén kezdi meg a munkát Tim Kehler, a jégkorong ob I-ben és a közös magyar-román bajnokságban, a Mol Ligában is ezüstérmes Miskolci Jegesmedvék új vezetőedzője.

A klubvezetés csütörtökön sajtótájékoztatón számolt be a soron következő bajnokságot érintő elképzelésekről, és bemutatta az új játékosokat.

A kanadai szakember - aki honfitársát, Bob Devert követi a kispadon - július végén érkezik Miskolcra, ezt követően lát hozzá a keret tagjainak felméréséhez, valamint alakítja ki a Mol Liga rajtjáig szóló programját. Kehler tervei szerint az együttes heti két edzőmérkőzéssel készül majd a következő szezonra.

A sárga-feketék egy kanadai játékossal már erősödtek, Yashar Farmanara a támadósorhoz csatlakozhat, és minden bizonnyal további két honfitársa is érkezik még az együtteshez. Visszatért a Jegesmedvékhez a válogatott Láda Balázs, aki az előző idényben a Sapa Fehérvár AV19 gárdáját erősítette. Ugyancsak Miskolcon folytatja a pályafutását a ferencvárosi Wéber Zsolt.

A Jegesmedvék - terveik szerint - 28 fős kerettel vágnak majd neki a szeptemberben rajtoló Mol Liga küzdelmeinek.

A sajtótájékoztatón szóba került még a Continental Kupa is, amelyben a miskolciak a második körben érdekeltek, és szeretnék megszerezni a csoportrendezés jogát.

A tornán finn, kazah és lett csapatok is részt vesznek.

T

TH6777

Vendég
Kangyal Balázs lett a szövetségi sportigazgató

Megválasztották az utánpótlás válogatottak irányító szakmai stábokat

A Magyar Jégkorong Szövetség július 31-i ülésén már a következő szezon szempontjából fajsúlyos kérdések kerültek napirendre
. Kovács Csaba, a szövetség szakmai alelnökének előterjesztése nyomán új pozíciót teremtett az elnökség, a jövőben a válogatottak mellett szövetségi sportigazgató dolgozik majd.

Mint az alelnök előterjesztésében hangsúlyozta, az elmúlt évben sajnos nem volt megfelelő szövetségi ellenőrzés a válogatottak szakmai munkája kapcsán. Nem működött megfelelően a válogatott feladatainak nyomon követése, visszacsatolások küldése és a hibák javítása. A szövetségi struktúrában hiányzó sportigazgatói munkakör létrehozásával állandó felügyeletet és irányítást kaphatnak a válogatott csapatok vezetői. Az előzetes egyeztetések alapján Kangyal Balázst kérték fel, aki ezt a munkát a 2012/2013-as szezonban az egyesületi munkája mellett végzi, de heti (kiemelt időszakokban napi) rendszerességgel látogatná a korosztályos válogatottak programjait, folyamatosan konzultálna a szakmai stábokkal. Vezetőként felügyelné valamennyi válogatott mellett dolgozó szakember munkáját. Kangyal Balázs tagja volt a sapporoi világbajnokságon aranyérmet szerző válogatottnak, majd az A-csoportos seregszemle után – amelyen csapatkapitányként vezette jégre a csapatot – bejelentette a válogatottbeli visszavonulását, majd 2011-ben az aktív játékkal is felhagyott. Ezt követően sportvezetőként vállalt szerepet a honi jégkorongéletben. A MAC szakmai igazgatója lett, illetve az idei, ljubljanai világbajnokságra már a válogatott „team manager”-eként utazott. A jégkorong-szövetség elnökségi döntése nyomán a szeptemberben rajtoló évadban Kangyal Balázs a szövetség sportigazgatói pozícióját is betölti. Ugyancsak döntés született az utánpótlás-válogatottak mellett dolgozó szakmai stábok összetételéről. Mint az várható volt – noha hazájában az utóbbi évtized legjobb egyetemi edzője volt, ám Magyarországon nem tudott jelentős sikereket elérni sem az U20-as, sem az U18-as válogatottal –, Eric Thurston nem folytatja az utánpótlás-válogatottak élén. Az U20-asoknál a Miskolci Jegesmedvék új trénere, Tim Kehler váltja honfitársát, míg az U18-asoknál Glen Williamson (aki már az előző évadban is a szövetség mentoredzőjeként dolgozott), aki emellett továbbra is edzi az U16-os és az U14-es fiúkat. A női és az U18-as válogatott vezetésében nem történt változás – nem is volt miért, hiszen a Gömöri Csaba-Buzás Norbert duóval lépésről lépésre halad előre a női szakág. A nagyválogatott az ausztráliai bronzérmét idén a szlovéniai világbajnokságon ezüstre cserélte, míg az utánpótláskorú lányok történelmi sikert értek el a világelitbe jutással, a bizalom ezért töretlen a vezetőkkel szemben – a remények szerint pedig a fejlődés és sikerek is azok maradnak.

A válogatottak szakmai stábja a 2012/13-as évadban:

1. U20 férfi válogatott:
- edzők: Tyler Dietrich (Sapa Fehérvár AV19) és Svasznek Bence (MAC)- vezetőedző: Glen Williamson- kapusedző: Várady Csaba (MTK)
3. U16 fiú válogatott:
- edzők: Mayer Péter (Miskolci JJSE) és Marton Tibor (MAC)- vezetőedző: Glen Willamson- kapusedzők: Máté Csaba (Debrecen) és Szuchánszki Dávid (UTE)

Hétvégén Csíki Sör-kupa

Pénteken a HSC Csíkszereda-HK Poprád összecsapással kezdetét veszi a hagyományosan megrendezett Csíki Sör-kupa.

Idén a szlovák Extraligából érkezik a harmadik meghívott csapat. A találkozó egyik érdekessége, hogy a nyáron a HSC éppen a Poprádtól erősített, hiszen mint az megírtuk, leigazolta a szlovákok tavalyi “A” betűsét, a balszélső Miroslav Skovirát, aki tavaly 50 meccsen 7 gólig és 13 gólpasszig jutott az alapszakaszban. Természetesen a Poprád játékoskerete így is éppen elég erős, hiszen a jellemzően saját nevelésű, kiváló játékosok mellett itt játszik a szlovénok válogatott védője Sabahudin Kovacevic is, és idén a Södertälje-ból megszerezték Robert Sabolicot is. A torna harmadik szereplője, az idén is jelentősen erősödő ASC Corona Brasov lesz.

A torna során
augusztus 31. (péntek) és szeptember 2. (vasárnap) között minden nap egy meccset játszanak a csapatok, a meccsek egységesen 17:30-korkezdődnek magyarországi idő szerint.

<right>
Szerdán New Yorkban folytatódtak az NHL és az NHLPA végeláthatatlan megbeszélései. Talán először lehet azt mondani, hogy közeledtek az álláspontok, de még mindig messze a megegyezés. A felek a korábbi játékosrészesedést - 57-ről 43 százalékra történő csökkentését - alaposan átgondolták, és Bettmanék ajánlata a játékosok részére az első évben 51,6, a másodikban 50,5 százalékos haszon. Volt egy olyan javaslat is, hogy hat évre szóló megállapodást kötnek, és fele-fele arányban részesednek. Ezzel együtt a fizetési sapka a 2012/13-as idényben 58 millió dollár lenne, ami a 2017/18-as idényre nőne 71 millióra - ami egyébként nagyjából a jelenlegi szint. Az NHL most várja a szakszervezet reakcióját, amit csütörtökre ígértek a Fehr testvérek. Szeptember 15-ig kellene a szerződéseket aláírni, hogy ne legyen lockout.

</right>

A Red Bull München jégkorongcsapata nyerte az ifj Ocskay Gábor Emléktornát, miután a vasárnapi döntőben büntetőkkel legyőzte a házigazda Sapa Fehérvár AV19 együttesét.

A döntőben:

Red Bull München (német)-Sapa Fehérvár AV19 2-1 (1-0, 0-1, 0-0, 1-0), büntetőkkel
------------------------------------------------------------------------------
Gól: Ritter (3.), illetve Metcalfe (37.)

A vendégek vezetőedzője, Pat Cortina változatlanul nagy kedvenc Székesfehérváron, hiszen a korábbi Volán-tréner – aki a magyar válogatottat 2008-ban sikerrel vezette fel a világ élvonalába – a bemutatáskor óriási tapsot kapott.

A hazai együttes tagjai a 2009-ben elhunyt kiváló játékos arcképével díszített fekete mezt viselték a tornán, a szurkolók pedig licitálhattak egy-egy darabra, és a befolyó összeget a helyi hokiakadémia kapja.

Fehérvári szempontból rosszul indult a meccs, már a 3. percben vezetéshez jutott a bajor alakulat, amelyet aztán magabiztosan őrzött egészen a második harmad hajrájáig. Ekkor a büntetőpadról visszatérő Metcalfe egyenlített. A harmadik felvonást Orbán és Kompon csetepatéja színesítette, és mivel már nem esett újabb gól, büntetők következtek, ebben a München volt a jobb.

a 3. helyért:

Vitkovice (cseh)-Olimpija Ljubljana (szlovén) 5-3 (1-2, 1-1, 3-0)

T

TH6777

Vendég
Jégkorongliga - Csíkszeredán nyert az FTC

2012. 09. 24. 03.51 <right>

</right>

Az FTC-ESMTK az utolsó harmadban hátrányból fordítva győzött 5-4-re a Csíkszereda otthonában a jégkorong Mol Liga vasárnapi játéknapján.

Eredmények:

Csíkszereda (román) - Ferencváros-ESMTK 4-5 (2-1, 0-2, 2-2)
-----------------------------------------------------------
gól: Novak (1., 43.), Góga (13.), Hurtaj (43.), illetve Kiss (6., 30.), Erdélyi (28.), Hegyi (51.), Garip (56.)

Corona Brasov (román)-Miskolci Jegesmedvék 3-2 (2-1, 1-1, 0-0)
--------------------------------------------------------------
gól: Bonar (17.), Imecs (18.), Péter (30.), illetve Atkinson (9.), Fodor (33.)

Újpest
-HC Nové Zámky (szlovák) 1-4 (0-1, 1-2, 0-1)
--------------------------------------------------
gól: Pál (22.), illetve Stefanka (20., 27.), Dobry (37., 49.)

</right>

Az eddig botladozó Sapa Fehérvár AV19 4-1-re győzött a Linz otthonában az osztrák jégkorongliga (EBEL) vasárnapi játéknapján.

A korábbi öt meccséből négyszer veszítő székesfehérvári együttes már az első harmadot vezetéssel zárta, majd a második játékrész elején eldöntötte a meccset, amikor hat perc alatt szerzett három gólt.

Eredmény:

Linz (osztrák)-
Sapa Fehérvár AV19 1-4 (0-1, 0-3, 1-0)
-----------------------------------------------------
gól: Lebler (49.), illetve Sofron (18.), Benk (23.), Johansson (25.), Pozsgai (29.)