May: nem biztos, hogy a pontrendszer a jó megoldás

Theresa May szerint nem biztos, hogy a különböző kritériumok alapján összeállított pontozásos elbírálási rendszer lenne a legjobb megoldás a más EU-tagállamokból Nagy-Britanniába irányuló bevándorlás szabályozására. A brit miniszterelnök ezzel saját külügyminiszterének egyik fő népszavazási ígéretét kérdőjelezte meg.

May a 19 legnagyobb fejlett és fejlődő gazdaság, valamint az Európai Unió alkotta G20-csoport kínai csúcstalálkozóján beszélt a kérdésről újságíróknak.

A brit média hétfői beszámolói szerint arra a felvetésre, hogy a brit EU-tagságról júniusban tartott népszavazáson a kilépést, azaz a Brexitet pártoló többség a pontrendszerre alapuló bevándorlási szabályozás ígéretére is voksolt, Theresa May kijelentette: a brit választók a bevándorlás szabályozására szavaztak, de a felmerülő kérdések egyike az, hogy a pontozásos módszer működőképesnek bizonyulna-e.



“Sokan azt vallják, hogy a pontrendszer mindig megoldást kínál a bevándorlásra, de valójában nincs olyan egyedi módszer, amely önmagában kezelni tudná ezt a kérdést” – tette hozzá. A brit kormányfő szerint a megoldási lehetőségek teljes eszköztárát meg kell vizsgálni, mégpedig nemcsak abból a szempontból, hogy miképp lehetne ellenőrzés alá vonni a bevándorlást, hanem azt is, hogy milyen módon lehet felszámolni a bevándorlási szabályokkal szembeni visszaéléseket.

A módszer tervét – amely a Brexit-párti kampány egyik fő eleme volt – Boris Johnson volt londoni polgármester, Theresa May kormányának jelenlegi külügyminisztere, a Brexitet támogató kampánytábor volt frontembere terjesztette elő június elején. Az elképzelés szerint Nagy-Britannia 2020-ra, a következő brit parlamenti választások idejére honosítaná meg az ausztráliai pontozásos rendszerhez hasonló bevándorlási mechanizmust, amely különböző kritériumok alapján bírálná el a letelepülési és munkavállalási kérelmeket a külföldi EU-tagállamokból érkezők esetében is.

A tervezett kritériumok között szerepelne az angol nyelv magas szintű ismeretének megkövetelése, és annak előírása, hogy minden külföldi jelentkezőnek az adott munkakör betöltéséhez szükséges szakképesítése legyen.

Johnson júniusi előterjesztése szerint a már Nagy-Britanniában élő és dolgozó külföldi EU-munkavállalókra visszamenőlegesen az új szabályozás nem vonatkozna.

Azt Theresa May is hangoztatta több hétvégi nyilatkozatában – a BBC televíziónak adott interjúban, majd a kínai G20-értekezleten is -, hogy a brit kormány mindenképpen garantálni szeretné a már Nagy-Britanniában élő EU-állampolgárok jelenlegi jogi státusának változatlanságát.

may.jpg
 
Elobb utobb a canadai ,usa bevandorlasi szisztemat fogjak kovetni,kar hogy ez nem elobb tortent, mert sok uresjaratot megsporolhattak volna.
 
Ne feledjük,hogy elsősorban az angoloknak van szüksége a szakképzett külföldi munkaerőre, és nem fordítva.
Szervusz Gykerek ,
dehogy van szüksége , dehogy van szüksége ! Oda özönlenek a volt gyarmatokról a jobbnál jobb kiképzett szakemberek ,orvosok ,nem kell a szar kelet-europai , de leginkább nem a Magyar orvos , ápoló azzok fabátkát sem érnek :rohog::rohog:
 
Miert is degradalod le mas orszagok munkavallaloid.
Miert irsz olyan thogy fabatkat nem ernek a magyar munkavallalok mikor 600ezeren mar kint vannak es a szamuk foyamatosan nol.?
 
Ne feledjük,hogy elsősorban az angoloknak van szüksége a szakképzett külföldi munkaerőre, és nem fordítva.
Na és az oktatási költség?

Amikor GB "munkaengedélyt ad" egy külföldi orvosnak, kifizeti a forrás-országnak az oktatás költségeit, vagy lenyúlja? És a USA, Kanada?

Egy orvos oktatási költsége az 5 év alatt (a med. univ. vizsga nélkül, csak az alapképzés) minimum cca. 10,000,000 Ft, egy állatorvosé 14,000,000 Ft volt 2000-ben (és azóta nem csökkent).
 
Szervusztok ,
aztán a menekülteket , hogyan fogadják a Genfi egyezmény szerint ? Mert ugye több ezren állnak Calais-ban és szeretnének Angliába bejuttni ?? Ezzel hogyen állunk ?
Ez tényleg egy jó kérdés! Ha valóban csak a kelet-európaiakkal van bajuk, akkor előttük miért nem nyitják meg a csatornát? Véget vethetnének vele a több éve tartó cirkusznak, és az áruszállító kamionok is a szállítmánnyal együtt, sértetlenül elérhetnék a célállomást.
 
Na és az oktatási költség?

Amikor GB "munkaengedélyt ad" egy külföldi orvosnak, kifizeti a forrás-országnak az oktatás költségeit, vagy lenyúlja? És a USA, Kanada?

Egy orvos oktatási költsége az 5 év alatt (a med. univ. vizsga nélkül, csak az alapképzés) minimum cca. 10,000,000 Ft, egy állatorvosé 14,000,000 Ft volt 2000-ben (és azóta nem csökkent).

Ma mar nem ingyenenes az egyetm ,hanem aki tanul annak pengetnie kell.
a diploma a sajatja es ott hasznositsa ahol akarja vagy tudja.

Usa se Canada nem fogadja el az orvosi diplomat csak ha itt kulonbozetit tesz es kifizeti ennek koltseget.
 
Utoljára módosítva:
Ma mar nem ingyenenes az egyetm ,hanem aki tanul annak pengetnie kell.
a diploma a sajatja es ott hasznositsa ahol akarja vagy tudja.

Usa se Canada nem fogadja el az orvosi diplomat csak ha itt kulonbozetitit tesz es kifizeti ennek koltseget.
Ha a 2016-os költségvetés megfelelő tételének (orvosegyetemnek) a dologi és személyi összegét összeveted a végzős hallgatók létszámával, akkor pl. a debreceninél cca. 30 millió Ft jut egy végzősre. Ennek semmi köze tandíjhoz vagy ösztöndíjhoz, ennyibe kerül egy orvos felsőoktatása. Van még a középfok, az úgy 5 millió lehet, az alapfok csak 4, a családi pótlék cca. 14, összesen 53 millió Ft, amit nem Kanadának, a USA-nak, vagy GB-nek kell kifizetni ... már t.i. akkor, ha immigrált orvosról van szó.

A helyi honosításhoz szükséges vizsga, az természetes, az ebből levonandó, marad mondjuk 50 millió HUF.

Persze, senki sem kéri ezt a pénzt, de a tény, az tény: aki immigrált személyt fogad be, az - orvos esetén - nyer vele, az emigrációs ország pedig veszít, így van ez rendjén. Elvégre is Kanadának is élnie kell valamiből, nem lehet olyan gazdag, mint Magyarország :)
 
Nem csak penz, vagy tudas kulonbseg van az orszagok kozott hanem rengeteg minden.
PL a gyogyszerek amik itt vannak azok otthon nincsenek , lehet egy fajdalom csillapito vagy megfazasra aruljak otthon is de teljesen mas a gyogyszerezes a nevek az adagok a mellekhatasok stb
A rehab centerek mukodese , beutalasa es annak finanszirozasa a biztositasi rendszer stb teljesen mas mint otthon.
Az itteni szisztemat amire az egesz orvosi egyetem tanitja a diakokat mas mint ami otthon van.
egy labtoresbe nincs kulnbseg, de a beteg tappenze biztositasa es rehabilitacioja teljesen mas, es ha nem kapja meg a megfelelo elllatast azonnal panasszal el is es bizony akkor az orvost veszik elo.
Minden masinara licence kell, le kell vizsgazni.
A beteg erdeke hogy ahol beteg az orvosa a top tudassal rendelkezen .
Otthon se tudna boldogulni egy kinti orvos se ha nem ismerne az egeszsegugy minden folyamatat ,a gyogyitaset a gyogyszerezeset es a tobbi kiszolgalo intezmeny mukodeset.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

petrucy wrote on sizsu's profile.
Megtisztelve érzem magam a követés bejelölése miatt.-))
vorosmart wrote on bsilvi's profile.
Köszönömszépen a legújjab fordítást !
A "friss üzenetek + napok óta nem jelennek meg,hibát jelez
vorosmart wrote on DeeYoo's profile.
Köszönöm szépen a fordítást.

Statisztikák

Témák
38,094
Üzenet
4,794,649
Tagok
615,329
Legújabb tagunk
Amberer
Oldal tetejére