Szép vagy, gyönyörű vagy Magyarország...

hangya1944

Állandó Tag
Állandó Tag
Budakalász (folytatás)

A cseresznyefákkal szegélyezett utcák látványa áprilisban. :)


cseresznyesor.jpg






Az M0-ás körgyűrű északi hídja.

20080930megyerihi5.jpg


Budakalász főépítésze Makovecz Imre tanítványa volt. Kezenyomát a Takarékszövetkezet és a Faluház is őrzik.
 
F

fanyar

Vendég
Aggtelek-Jósvafő

és Aggtelek Dobsina képekben

Panorama.jpg

Dobsina

Ami az ókorban a Gízai Nagy-piramis, Szemirámisz függokertje, Artemisz-temploma, Pheidiasz Zeusz-szobra, a Halikarnasszoszi mauzóleum, a Rodoszi Kolosszus és az Alexandriai világítótorony, az napjainkban a Csatorna-alagút, az Empire State Building vagy a Golden Gate híd: a bennünket körülvevo világ csodái. Ám nemcsak a nagyvilág, de legszűkebb környezetünk is számos csodát tartogat: egy épületet, egy természeti jelenséget, egy mualkotást.
A terület az őskor óta lakott, itt kerültek elő az ún. bükki kultúra tárgyi leletei. A település már a honfoglalás idején benépesült, a tatárjárás után azonban hosszú évtizedekre lakatlan maradt. Elsőként 1295-ben említik Ogogteluk néven.

1858-ban tűzvész pusztította el a települést, a II. világháború idején pedig a frontvonal közelsége okozott pusztítást.

Csokonai Vitéz Mihály barátja, Puky István és Ragályi Gedeon társaságában 1801. július 5-én látogatta meg a cseppkőbarlangot.

Petőfi Sándor felvidéki utazása során, 1845. május 24-én járt itt, nevét bevéste a barlang falába. Élményeit az „Úti jegyzetek” című munkájában írta le.

Természeti értékeinek köszönhetően a település ma turisztikailag kiemelt jelentőségű. Az UNESCO 1995. december 6-án az Aggteleki-karszt és a Szlovák-karszt barlangjait, köztük a Baradla–Domica-barlangrendszert a világörökség részévé nyilvánította.
577 lakosú község Kazincbarcikától északra, a szlovák határon. Az itt található karszt barlangvilágot 1995-ben a világörökség részévé nyilvánították.

1927-28-ban vízszintes tárót fúrtak a Baradla-barlang Óriások termének folytatásában felfedezett barlangszakaszba. A barlang bejárata mellett létrehozták a Tengerszem Szállót és a Tengerszem-tavat. Az 1952-ben feltárt Béke-barlang gyógyhatású levegőjének hasznosítására, 1964-ben mesterséges tárót hajtottak ki Jósvafő határában, a barlang végponti termébe. Itt ma asztmaszanatórium működik.

A híres cseppkőbarlangot, a Tájházat és az Aggteleki Nemzeti Parkot a turisták egész évben látogatják.

<IFRAME height=480 marginHeight=0 src="http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=hu&geocode=&q=aggtelek&sll=48.524791,20.449677&sspn=0.21101,0.703125&ie=UTF8&hq=&hnear=Aggtelek,+Magyarorsz%C3%A1g&ll=48.522062,20.452423&spn=0.218298,0.439453&z=11&output=embed" frameBorder=0 width=640 marginWidth=0 scrolling=no></IFRAME>
<SMALL>Nagyobb térképre váltás
turistasz_szikla1.jpg

</SMALL>
 

hangya1944

Állandó Tag
Állandó Tag
Pilis hegység

A Dunántúli-középhegység északkeleti tagja a Dunazug-hegység, ennek a Dunakanyar arculatában fekvő északkeleti vége a nagyobb részben vulkanikus, kisebb részben üledékes eredetű Pilis. Északon és keleten a Duna, délnyugaton a Dorog-Pilisvörösvár közötti völgy határolja. A hegység geológiailag és geomorfológiailag két részre osztható: a délnyugati Pilisre és az északkeleti Visegrádi-hegységre. A kettőt egymástól a Szentlélekpatak völgye és a Pilisszent-lélek - Pomáz közti műút választja el. Földtanilag a Pilis az üledékes Budai-hegységgel, míg a Visegrádi-hegység a vulkanikus Börzsönnyel áll összefüggésben.

4oo29fhzfebywifm0txq.jpg
</O:p
<O:p
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com
><o:lock alt=
</o:lock>

<o:lock aspectratio="t" v:ext="edit"></o:lock>
<o:lock aspectratio="t" v:ext="edit"></o:lock>
<o:lock aspectratio="t" v:ext="edit"></o:lock>
<o:lock aspectratio="t" v:ext="edit"></o:lock>
<o:lock aspectratio="t" v:ext="edit">A Holdvilág árok az 1999-es nyári árvizek után – az idős bükkös állományok ledőlése után - sokat vesztett ugyan vadregényességéből, de a szurdokvölgy varázsa így is megkapó szépségű.</o:lock>
 

hangya1944

Állandó Tag
Állandó Tag
Pilis hegység folyatás

A Rám-szakadék lenyűgöző természeti szépsége miatt méltán tartozik a térség legismertebb kirándulóhelyei közé Mélysége több helyen meghaladja a 35 m-t, míg szélessége helyenként a 3 m-t sem éri el. A sziklamederben állandóan csörgedezik a víz, amely hóolvadáskor és nagyobb esők idején patakká duzzad.
 

hangya1944

Állandó Tag
Állandó Tag
Pilis hegység folyatás

A Prédikálószék, amely egy hatalmas andezit szikla, a maga 639 méterével Visegrád környéki hegycsoport legmagasabb tagja. A Prédikálószékről gyönyörű kilátás tárul elénk.
 

hangya1944

Állandó Tag
Állandó Tag
Pilis hegység folytatás

Pilisszentkereszttől északra, a Visegrádi-hegység legmagasabb pontján fekszik Dobogókő. Az ezoterikus világszemlélet értelmében a hegy sok energiát bocsát ki, mivel itt futnak össze a Föld erővonalai, itt található a Föld szívcsakrája, mely mérhetetlen energiával ruházza fel az itt időző, itt élő embereket. Egyesek szerint, fülünket a sziklára téve hallhatjuk a Föld „szívverését”.</O:p<O:p</O:p
 

hangya1944

Állandó Tag
Állandó Tag
Piliscsaba

PILISCSABA
A község nevét a néphagyomány Csaba királyfira vezeti vissza. A monda szerint Piliscsaba és Tinnye határán volt Attila fiainak, Csaba királyfinak és Aladárnak az összecsapása. A helynév valószínűleg török eredetű személynévből keletkezett, magyar névadással.
Piliscsaba területe évezredek óta lakott hely.

agroinform_20090409210704_Kep1.jpg
 

hangya1944

Állandó Tag
Állandó Tag
Piliscsaba - egyetem

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kara
A kar a piliscsabai északi tábor, Perczel Mór laktanya területén épült fel.
Az egyetemi épületek építése 1994-ben kezdődött el Piliscsabán és már szeptemberben meg is indulhatott az oktatás a campuson. Az épületek a magyarországi organikus építészet mintapéldái, oktatják őket a Stockholmi Műszaki Egyetemen. A tervezést Makovecz Imre tanítványai végezték. Az épületeket nagy hittudósokról nevezték el. A Catharineum, Anselmianum, Augustineum, Emericanum, Refectorium és Questura épületeket volt laktanyaépületekből alakították át, a többi épület teljes egészében új építésű. Maga Makovecz Imre tervezte a Stephaneum épületet, amely a campus legnagyobb és központi épülete.

kep_2.jpg



 

CSODÁS

Állandó Tag
Állandó Tag
Szentendre minden évszakban gyönyörű.
 

Csatolások

  • SZENTENDRE 2007.03.30. 002.jpg
    SZENTENDRE 2007.03.30. 002.jpg
    307.2 KB · Olvasás: 4
  • SZENTENDRE 2007.03.30.BUDAPEST hajó  022.jpg
    SZENTENDRE 2007.03.30.BUDAPEST hajó 022.jpg
    308.4 KB · Olvasás: 5
  • SZENTENDRE 2007.03.30.Templom  043.jpg
    SZENTENDRE 2007.03.30.Templom 043.jpg
    306.5 KB · Olvasás: 3

cathy222

Állandó Tag
Állandó Tag
Sümeg

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/JhW_--YVgEs&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/JhW_--YVgEs&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="240" height="190"></embed></object>
 

hangya1944

Állandó Tag
Állandó Tag
Budapest, Clark Ádám tér

Nagy kár, ha valakihez Budapestből csak a kínai piac, a körúti villamos, meg a kipufogó gázok jutottak el.

Széchenyi Lánchíd
A város egyik legkorábban megépített hídja, amely ezáltal a legismertebb is. Így válhatott Budapest egy fontos jelképévé..Megépítését Gróf Széchenyi István kezdeményezte. Tervezője az angol Tierney Clark volt, a hídépítési munkálatokat pedig a skót Adam Clark vezette. Az építkezések 1839-ben kezdődtek, és tíz évig tartottak. 1848-ban, az utolsó lánc felhúzásakor elszakadt az emelőlánc, amely a hidat átszakítva a Dunába esett. A baleset következményeit szerencsére néhány nap alatt sikerült felszámolni. A szabadságharc alatt az osztrákok megkísérelték lerombolni az épülő hidat: Alnoch osztrák ezredes puskaporos hordókat robbantott fel rajta, ami azonban nem okozott komoly kárt az építményben (Adam Clark vízzel árasztotta el a híd kamráit, így a legsebezhetőbb helyre nem tehettek robbanószert), csupán Alnochot ölte meg. A Lánchidat 1849. november 20-án adták át. Marschalkó János Oroszlán-szobrai 1850-ben kerültek a helyükre. A híd budai hídfőjénél fekvő teret később Clarkról nevezték el (Clark Ádám tér). A Lánchíd (több más budapesti hídhoz hasonlóan) nem csupán átkelőhely, hanem szemet gyönyörködtető nevezetesség.

A Lánchíd, az Alagút, amely a Vár alatt visz át és a Sikló egységet képez a Clark Ádám téren.
 

hangya1944

Állandó Tag
Állandó Tag
Budapest, Ferenciek tere

Impozáns régi épületekkel szegélyezett tér a Ferenciek tere. Folytatódik az Erzsébet hídra felvezető Szabadsajtó útban. Nosztalgiázásra alkalmat adó vendéglátóhelyek is akadnak szép számmal. Az ikerpalotákat nemrégiben újították fel, teljes szépségükben csodálhatók meg.

Csatolás megtekintése 440602Csatolás megtekintése 440603Csatolás megtekintése 440604

Csatolás megtekintése 440605Csatolás megtekintése 440606Csatolás megtekintése 440607
 
F

fanyar

Vendég
Szeged

reok.jpg


És a Szeged nevezetessége a Dóm.
Hungary_Szeged_Dom3.jpg


templom_szeged.jpg


Az egy fő-és két mellékhajóval rendelkező építmény minden kis részlete ki van festve, hol bibliai jelenetekkel, hol pedig egyszerű indákkal, amik betöltik a teret. A szem folyamatosan felfelé kúszik a falakon, és mindig csak új és új csodákat vél felfedezni. A nagy kupola legtetején a freskó csúcspontja egy dombormű, ami egy galambot ábrázol és körülötte vagy a festéssel vagy a világítással elért hatásnak köszönhetően ragyog a környezete. Bámulatos, a szava eláll az embernek, hogy mikre nem képesek pár ecsettel és kézügyességgel.
szeged2.jpg


És nem utolsósorban:
Épített egy új hidat csendben Szeged
Az elnevezésére nagyobb viták kerekedtek– Sokan vélték úgy, hogy Szeged szülöttéről, Szentgyörgyi Albertről kellene elnevezni a hidat, de a városhoz szintén szorosan kötődő József Attiláról, Juhász Gyuláról, Móra Ferencről sem feledkeztek meg – ismertette Fazakas Orsolya, a NIF kommunikációs vezetője. Kapott szavazatot a hunok vezére, Atilla is, aki a legenda szerint végső nyugalomra is a Tisza medrében lelt.
Mosolyognivaló a vita
Chuck Norrisról nevezhetik el az új szegedi hidat vagy Horthy Miklósról
jó amikor a szélsőség is belekeveredik egy elnevezésbe
Így válik röhejessé egy alkotás
No majd elvonul a politikai vihar ,miden rendbe jön és a neve legyen baba
 

hangya1944

Állandó Tag
Állandó Tag
Budapest, Nagykörút

A Nagykörút Budapestbelvárosának egyik legfontosabb útvonala, mely keresztülhalad a belső kerületeken, Újlipótváros déli határán, a Lipótváros északi részén, Terézvároson, Erzsébetvároson, Józsefvároson, valamint Ferencvároson – ezekről a városrészekről kapták nevüket a Nagykörút egyes részei is: a Teréz körút, Erzsébet körút, József körút, Ferenc körút. A Nagykörút hagyományosan Margit híd pesti hídfőjétől a Petőfi híd pesti hídfőjéig tart, de az elnevezést használni szokták az Alkotás, illetve Villányi úttal kiegészített, Budát is érintő teljes körre is. A Nagykörút az Andrássy út (Sugár út) kiépítése után a 19. század második legnagyobb városépítési alkotása volt Budapesten, ma is nélkülözhetetlen funkciót betöltve a városszerkezetben. A Nagykörúton 1887-ben a Nyugati tér és a Király utca között indult el az első villamosjárat. Ma a körút közepén a 4-es és a 6-os villamosok közlekednek. Európa legforgalmasabb villamosvonala, napi 200 ezer utassal.<SUP>[1]</SUP>
<SUP>(Wikipédia)</SUP>

Csatolás megtekintése 441007Csatolás megtekintése 441008Csatolás megtekintése 441009

Csatolás megtekintése 441010Csatolás megtekintése 441011

Csatolás megtekintése 441012Csatolás megtekintése 441013
 
Oldal tetejére