Téli Sportokat Kedvelőknek...Egyhelyen...

T

TH6777

Vendég
Curling: Irány a vébé?


curling1_xlsport.jpg



Ifjúsági curlingözőink tétversennyel kezdik az évet. A dániai Tarnbyban ugyanis január 2-8. között rendezik meg a junior-vébé európai kvalifikációs versenyét.


A dániai versenyen öt-öt fős fiú- és lánycsapat képviseli hazánkat, Palancsa Zoltán és Rókusfalvy Orsolya vezetésével.

Bizakodásra a fiúcsapat ad okot, hiszen utolsó versenyükön, az évzáró kupán megverték az orosz CC Albartosz csapatát, megnyerve ezzel a ranglistaversenyt. A lánycsapat ugyanott a nyolcadik helyen zárt, két győzelemmel.

A lánykeret tagjai:
Palancsa Dorottya és Miklai Henrietta (BTKSE), Gunzinám Zsanett és Nagy Timea (WSC), Kalocsai Vera (BTKSE)

A fiú keret tagjai:
Palancsa Péter, Ferenci Domonkos, Rohmann Viktor (UTE), Czermann Kristóf (WSC), Balázs Dávid (FTC)

 

Misi1973

Állandó Tag
Állandó Tag
Imádok szánkózni, amit viszont nagyon szívesen kipróbálnák az a bobozás, eszméletlen jó lehet!
 
T

TH6777

Vendég
Sífutás: Björgen és Northug győzelmével búcsúzott az ó-évtől a Tour de Ski sorozat
2012. 01. 02. 13.17

<RIGHT>
sifutas.jpg



A férfi 10+10 km-es üldözéses versennyel folytatódott a Tour de Ski, a németországi Oberstdorfban. A győzelmet az összetettben is vezető norvég Petter Northug szerezte meg a svájci Dario Cologna és az orosz Makszim Vilegzsanyin előtt.



A hat részhajrával „megbolondított" szakasz igencsak fordulatos versenyt hozott, hiszen az időjóváírásoknak köszönhetően körről körre változott a virtuális összetett verseny állása.


A végére azért helyre állt a „világ rendje", és a viadal két fő favoritja, az összetett világkupában vezető Northug és a címvédő Cologna között dőlt el a szakaszgyőzelem sorsa, miután a célegyenesben mindketten lehajrázták a hajrát felvezető Vilegzsanyint. Kettejük közül aztán a norvég volt a gyorsabb három tizedmásodperccel, de az összetettben mindössze 1.1 másodperc az előnye a svájcival szemben.


Délután a nők 5+5 kilométeres üldözéses versenyével folytatódot a verseny.
A győzelmet a norvég Marit Björgen szerezte meg az összetettben vezető lengyel Justyna Kowalczyk és honfitársnője, Therese Johaug előtt.


Az éllovas hármas a táv nagy részében együtt haladt, kiegészülve egy negyedik norvéggal, Kristin Steirával, aki azonban az utolsó emelkedőt nem bírta. Annak még Johaug vágott neki az élen, a tetején viszont már Kowalczyk vezetett tetemes előnnyel. Lefelé azonban lassabb volt a léce, mint a norvégoké, így a lejtő alján, a célegyenesbe lendületből érkező Björgen el tudott húzni mellette, s kis híján Johaug is lehagyta.
Összetettben továbbra is Kowalczyk vezet, és az időjóváírásoknak köszönhetően 26.6 másodpercre növelte előnyét Björgenhez képest. Johaug hátránya már több mint egy perc. A hölgyek legközelebb kedden versenyeznek majd az olaszországi Toblachban, ahol egy 3 kilométeres klasszikus versenyt rendeznek.


A folytatás a hétfői szünnapot követően – kedden, az 5 kilométeres klasszikus stílusú versenyen az olaszországi Dobbiaco/Toblach-ban.


TOUR DE SKI, 4. SZAKASZ, OBERSTDORF (NÉMETORSZÁG)
10+10 KM:

1. Petter Northug (norvég) 50:27.3,
2. Dario Cologna (svájci) +0.3,
3. Makszim Vilegzsanyin (orosz) +0.6

NŐI 5+5 KM:

1. Marit Björgen (norvég) 27:16.0,
2. Justyna Kowalczyk (lengyel) +1.6,
3. Therese Johaug (norvég) +1.8
 
T

TH6777

Vendég
Gyorskorcsolya Eb - Tizennyolc ország versenyzői Budapesten
2012. 01. 04. 04.16

<RIGHT>
gyorskorcsolya_xlsport.jpg



Tizennyolc ország közel nyolcvan versenyzője érkezik Budapestre, a gyorskorcsolyázók e hét végi összetett Európa-bajnokságára, amelyet a Városligeti Műjégpályán rendeznek meg.


Az esemény keddi sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy a szervezők, akik 3000-3500 fős közönségre számítanak, szeretnék, ha minél több magyar néző is kilátogatna a századfordulós építészeti stílusát megtartott, ugyanakkor modern technológiával felújított színhelyre.

"Ennél régebben épült, ugyanakkor ennyire új pálya sehol máshol nincs a világon" - mondta Kósa Lajos, a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ) és a szervezőbizottság elnöke. "Keresve sem lehetne jobb alkalmat találni a megújult műjég felavatására, mint egy gyorskorcsolya Eb."

Sallak György, a MOKSZ főtitkára, a szervezőbizottság ügyvezetője azt mondta, 2001-ben még 17 centiméter volt a pálya egyik és másik oldala között a szintkülönbség, amely a felújítást követően 1,5 cm-re csökkent.

"A MOKSZ a Nemzetközi Korcsolyázó Szövetség alapítói közé tartozik, s mint ilyen, élvezve az ISU támogatását, minden szakág versenyzőinek szeretné megadni a lehetőséget, hogy hazai környezetben vehessenek részt Eb-n, vagy világbajnokságon" - mondta az MTI kérdésére a főtitkár. "Jövőre rövidpályás gyorskorcsolya vb-t, 2014-ben műkorcsolya és jégtánc Eb-t rendezünk. Mindemellett a Városligeti Műjégpálya a sportág egyik bölcsője, ennél fogva nemcsak a hazai, hanem a nemzetközi szövetség is kiemelt figyelmet fordít rá, ennek is köszönhető, hogy most gyorskorcsolya Eb-t rendezhetünk."

A péntek délutáni megnyitó után a női 500 és 3000 méteres számokat bonyolítják le, majd szombaton és vasárnap déltől már a férfiak is versenyeznek. A kontinensviadalon elindul többek között a férfi címvédő, orosz Ivan Skobrev és a női Európa-bajnok cseh Martina Sablikova, valamint az olimpiai bajnok holland Sven Kramer, illetve honfitársa, a kétszeres ötkarikás aranyérmes Ireen Wüst. Az Eb egyetlen hazai indulója a hatszoros magyar bajnok Tóth Ágota.

"Köszönettel tartozom a magyar szövetségnek azért, mert segítségükkel Németországban, nagyszerű körülmények között készülhettem, ennek is köszönhető, hogy sikerült megszereznem az indulási jogot az Eb-re" - fogalmazott a 24 éves Tóth. "Nagyon boldog vagyok, hogy hazai környezetben versenyezhetek, igyekszem a lehető legjobb eredményt elérni, ugyanakkor az esélylatolgatást nem szeretem, már csak azért sem, mert jelenleg még nem vagyok a kontinens legjobbjaival azonos felkészültségi szinten."

Az m1 mindhárom nap két-két alkalommal jelentkezik élőben a Városligeti Műjégpályáról. Az egy napra szóló jegy 5000 forintba kerül, és ehhez négy darab, közönségkorcsolyázásra jogosító belépő jár.



Az Európa-bajnokság programja:
------------------------------
péntek:

megnyitó 15:10 ó
női 500 m 16 ó
női 3000 m 16:45 ó

szombat:

férfi 500 m 12 ó
női 1500 m 12:50 ó
férfi 5000 m 13:55 ó

vasárnap:

férfi 1500 m 12 ó
női 5000 m 13 ó
férfi 10000 m 14:35 ó

 

cicamica1988

Állandó Tag
Állandó Tag
Nem sikerült Schlierenzauernek az újabb győzelem.

A mai nap a síugróknál folytatódott a Négysáncverseny. Ezúttal a helyszín az osztrák város Innsbruck adott otthont a viadalnak. Már - már a selejtezők után mindneki egy jó versenyre számított. Ám azomban a szél ismét közbeszólt.
A mai versenyen nagy jelentösséggel bírt a hátszél. S mivel hatalmas 130m-es sáncról van szó senki sem tudta, hogy kinek milyen szél fúj majd. A szélnek köszönhetöen aztán meglepetés is született az elsö kör végén. Mindenki Schlierenzauert várta az élre, de a lengyel Kamil Stoch egy hatalmasat ugrott 132,5méterig repült és ezzel átvette a vezetést az osztráktól. Persze az osztrákok sem ugrottak rosszul Kofler 131,5m-ig, míg Schlierenzauer 130,5m-ig repült.
Aztán a másik körben még jobban beleszólt a szél az eseményekbe. Hol hátszél, hol pedig szembeszél fújt. Még a legjobbaknak is meggyűlt a bajuk a szállel. Míg Kofler kihasználta a szembeszelet és ugrott egy hatalmasat (131,5m) addig sem pedig Stoch, sem pedig Schlierenzauer nem tudtak élni ezzel a lehetöséggel. Így aztán Koflernek nagy májka volt és megnyerte az innsbrucki viadalt.

Innsbruck - Négysácverseny - végeredmény:

1.Kofler ( 127,5m és 131,5m) 252,8pont
2.Schlierenzauer (130,5m és 123m) 247,6pont
3.Takeuchi ( 131,5m és 124m) 246,7pont

Az összetettben továbbra is Schlierenzauer vezet Kofler elött 18 ponttal. A harmadik helyere Thomas Morgenstern jött fel megelözve a japán Daiki Itot. A japánnak az innsbrucki verseny a lehető legrosszabbul sikerült, mert a hátszélnek köszönhetöen a második sorozatban 91,5métert ugrott csak. Ezzel az ugrással és a mai 27. hellyel elszálltak számára a Négysánc összetettben az eséjei.
 
T

TH6777

Vendég
Sífutás: Legkov nyerte a szakaszt, Cologna átvette a vezetést, Björgen közelebb került Kowalczykhoz


sifutas_xlsport.jpg



A Tour de Ski ötödik szakaszát az olaszországi Toblachban rendezték, ahol a férfi sífutók 5 km-en klasszikus stílusban versenyeztek. A győzelmet az orosz Alekszandr Legkov szerezte meg a norvég Eldar Rönning és a svájci Dario Cologna előtt.


A Tour összetett versenyében eddig élen álló norvég Petter Northug ezúttal csak a tizenkettedik helyen zárt, így a címvédő Cologna átvette tőle a vezetést. Kettőjük között most valamivel több mint 15 másodperc a különbség, a harmadik Legkov pedig 40 másodpercre van a svájcitól.

A női 3 km-es klasszikus stílusú versenyén a győzelmet a norvég Marit Björgen szerezte meg az összetettben vezető lengyel Justyna Kowalczyk és honfitársnője, Astrid Jacobsen előtt.

Az összetett világkupában vezető norvég versenyző majd négy másodperccel volt gyorsabb riválisánál, és ennyit, valamint az időjóváírásoknak köszönhetően további öt másodpercet faragott is az összetettbeli hátrányából, amely jelenleg 17.7 másodperc. A harmadik helyen álló norvég Johaugé viszont másfél perc fölé nőtt.

TOUR DE SKI, 5. SZAKASZ, TOBLACH (OLASZORSZÁG)


5 KM (KLASSZIKUS STÍLUS):

1. Alekszandr Legkov (orosz) 13:49.4,
2. Eldar Rönning (norvég) +1.7,
3. Dario Cologna (svájci) +2.0


AZ ÖSSZETETT ÁLLÁSA:
1. Dario Cologna (svájci) 1:51:11.9,

2. Petter Northug (norvég) +15.7,
3. Alekszandr Legkov (orosz) +39.2


NŐI 3 KM (KLASSZIKUS STÍLUS):

1. Marit Björgen (norvég) 10:49.2,
2. Justyna Kowalczyk (lengyel) +3.9,
3. Astrid Jacobsen (norvég) +15.1

 
T

TH6777

Vendég
Síugrás, Négysánc-verseny: Kofler nyert, oda az egymillió


siugras.jpg



Andreas Kofler nyerte a Négysáncverseny harmadik, innsbrucki állomását. Az első két versenyt megnyerő Gregor Schlierenzauer második lett, s őrzi első helyét összetettben.



Kofler különösen a második sorozatban parádézott, nyolc és fél méterrel ugrott nagyobbat Schlierenzauernél, s 5,2 ponttal győzte le honfitársát, aki ezzel elesett egymillió svájci frankos fődíj lehetőségétől. Annak elnyeréséhez ugyanis minden viadalon győzni kellett volna.

Négysáncverseny, Innsbruck:


1. Andreas Kofler (osztrák) 252,8 pont (127,5 m/131,5 m), 2. Gregor Schlierenzauer (osztrák) 247,6 (130,5/123),
3. Takeucsi Taku (japán) 246,7 (131,5/124)


Az összetett állása három verseny után:

1. Schlierenzauer 805,4 pont,
2. Kofler 788,4,
3. Thomas Morgenstern (osztrák) 769,3


A Világkupa-sorozat állása 10 verseny után (még 17 van hátra):

1. Kofler 768 pont,
2. Schlierenzauer 656,
3. Anders Bardal (norvég) 509

A Világkupa-sorozatba tartozó Négysáncverseny utolsó viadalát pénteken rendezik meg Bischofshofenben. Az összetett győztes 20 ezer svájci frankos (5 millió forintos) jutalmat kap.






Sílövészet: Neuner négy büntetőköre után az orosz váltó nyert


siloveszet.jpg



A női váltók versenyével folytatódott a sílövők világkupa-sorozata a németországi Oberhofban. A győzelmet a Bogalij, Szlepcova, Zajceva, Viluhina, összeállítású orosz csapat szerezte meg a norvégok és a franciák előtt.


Az utolsó sorozatig a házigazda német és az orosz váltó fej-fej mellett haladt az élen, de akkor az összetett világkupában vezető Magdalena Neuner nyolc lövéséből mindössze egyszer talált, s négy büntetőkört kellett futnia.

Így az oroszok ölébe pottyant a győzelem, igaz, a két büntetőkört futó norvégok befutóembere, Tora Berger a végén kis híján utolérte. A harmadikok az ugyancsak két pluszkört futó franciák lettek, míg Neuner végül közel két perces hátránnyal a negyedik helyen ért célba.


SÍLÖVŐ-VK, OBERHOF (NÉMETORSZÁG)
NŐI 4x6 KM-ES VÁLTÓ:


1. Oroszország 1:19:32.0 (0+13),
2. Norvégia +5.9 (2+11),
3. Franciaország +1:06.4 (2+12)



1,5 km pálya működik a Síparkban!


sioktatas_xlsport.jpg



Az elmúlt napok meleg időjárása jelentősen lecsökkentette a hazai sípályák havas felületeit. Az alacsonyabban fekvő pályák nem bírják a meleget és már csak pár száz méternyi hóval vannak nyitva.

Mátraszentistvánban azonban a mikroklímának köszönhetően még mindig jó a hó minősége, sőt, csütörtök reggeltől újra havazik!

A legnagyobb kapacitást kínáljuk jelenleg az országban, nyitva vannak a nagy pályák és öt db sílift! Sorban állás nélkül lehet róni a köröket, pénteken és szombaton esti síeléssel egybekötve. A hóréteg átlagos vastagsága 30-50 cm.

Senkit ne tévesszen meg a városokban és az alacsonyabb területeken tapasztalható meleg időjárás!

A Mátrában folyamatosan 0 fok alatt van a hőmérséklet és a héten több napra is havazást mutatnak az időjárási modellek.


 
T

TH6777

Vendég
Sífutás: Cologna fölényesen nyert a 35 km-es szakaszon


sifutas_xlsport.jpg



A férfiak 35 km-es szabad stílusú hendikepes indítású versenyével folytatódott a Tour de Ski az olaszországi Toblachban.

A győzelmet a svájci Dario Cologna szerezte meg a norvég Petter Northug és az orosz Alekszandr Legkov előtt.

A Tour-címvédő svájci csak 15 másodperccel indult az üldözője, Northug előtt, s a logika azt diktálta volna, hogy bevárja riválisát, ő azonban egyedül, nagyon erős tempóban végigfutotta a távot, míg a norvég helyenként már másfél perces hátrányban is volt hozzá képest, s végül egy ötfős csoporttal érkezett a célba, másodikként, 75 másodperces hátránnyal, amihez még öt másodperces időjóváírás is hozzáadódott.

Cologna a mostani szakasszal óriási lépést tett az idei Tour megnyerése s egyben címvédése felé, hiszen már csak két szakasz van hátra a versenyből.

TOUR DE SKI, 7. SZAKASZ, TOBLACH (OLASZORSZÁG)
FÉRFI 35 KM (SZABAD STÍLUS):


1. Dario Cologna (svájci) 1:09:25.2,
2. Petter Northug (norvég) +1:15:8,
3. Alekszandr Legkov (orosz) +1:16.4

 
T

TH6777

Vendég
Gyorskorcsolya Eb - Cseh részsikerek, de német vezetés a nőknél


<RIGHT>
gyorskorcsolya_xlsport.jpg



Ötszáz méteren a cseh Karolina Erbanova, 3000-en pedig címvédő honfitársa, az olimpiai bajnok Martina Sablikova nyert a Városligeti Műjégpályán zajló összetett gyorskorcsolya Európa-bajnokság pénteki nyitónapján, amely után azonban összetettben a német Claudia Pechstein áll az élen.

A legrövidebb távon győztes Erbanova ráadásul pályacsúccsal bizonyult a legjobbnak: a német Anni Friesinger 2001 februárjában futott rekordját (39.99 mp) adta át a múltnak 39.87 mp-es idejével. Az olimpiai bajnok holland Ireen Wüst a második, az orosz Julija Szkokova pedig a harmadik helyen zárta az 500-as versenyt, amelyben az egyetlen magyar induló, Tóth Ágota 20. lett.
Sablikova ugyancsak megdöntötte a pályacsúcsot 3000 méteren: 4:16.09 perces idejével közel fél másodperccel javította meg a holland Renate Groenevold 2001-es rekordját (4:16.57). A második legjobb időt a lengyel Natalia Czerwonka, a harmadikat pedig a németek ötszörös ötkarikás aranyérmese, a 39 éves Claudia Pechstein érte el, utóbbi ezzel összetettben az élre állt. Tóth Ágota ezen a távon utolsó, azaz 23. lett, míg összetettben a 22. helyről várhatja a folytatást.

A versenyeket a helyszínen tekintette meg a Svédországban élő, 88 éves Pajor Kornél, Magyarország egyetlen gyorskorcsolyázó világbajnoka.

Az Eb-t Ottavio Cinquanta, a Nemzetközi Korcsolyázó Szövetség (ISU) olasz elnöke nyitotta meg ünnepélyesen. A ceremónián Tarlós István, Budapest főpolgármestere, valamint Kósa Lajos, a magyar szövetség (MOKSZ) elnöke köszöntötte a versenyzőket és szurkolókat. A megnyitón jégre lépett többek között Sebestyén Júlia, a 2004-es budapesti műkorcsolya Eb aranyérmese is.

Eredmények:

női 500 m:
1. Karolina Erbanova (Csehország) 39.87 mp
2. Ireen Wüst (Hollandia) 40.21
3. Julija Szkokova (Oroszország) 40.40
...20. Tóth Ágota 43.29


női 3000 m:
1. Martina Sablikova (Csehország) 4:16.09 p
2. Natalia Czerwonka (Lengyelország) 4:19.41
3. Claudia Pechstein (Németország) 4:19.71
...23. Tóth Ágota 4:50.82

Az összetett állás 2 versenyszám után:
1. Pechstein 83,955 pont
2. Wüst 83,975
3. Czerwonka 84,455
...22. Tóth Ágota 91,760



Alpesi sí: Ivica Kostelic csak harmadik a hazai lejtőn


alpesi_si_xlsport.jpg



A horvátországi Zágrábban folytatódott a férfi alpesi sízők világkupa-sorozata, ahol ezúttal műlesikló futamot rendeztek. A győzelmet az osztrák Marcel Hirscher szerezte meg a német Felix Neureuther és a hazai pályán versenyző Ivica Kostelic előtt.


Az első futamot az elsőként induló Hirscher nyerte a svéd Adre Myhrer és Kostelic előtt, s rajtuk kívül még ketten, Neureuther és az olasz Christian Deville tudott még egy másodpercen belülre kerülni.


A második futam legjobb idejét a francia Steve Missillier produkálta, aki fel is jött összesítésben a hatodik helyre. Amikor Deville sorra került, akkor ő állt az élen is, de az elsőben csak 21. lett, így az olasznak már akkora volt az előnye vele szemben, hogy abból sikerült több mint egy másodpercet megtartania.


Sokáig azonban nem örülhetett, mert Neureuther remek második futamot produkálva több mint fél másodperces előnnyel átvette tőle a vezetést. De következett Kostelic, az összetett világkupa címvédője, aki tavaly januári teljesítményével nyerte meg a vk-t, de hazai pályán még soha nem tudott győzni, "csak" három második helyet tudott felmutatni. Győznie most sem sikerült, mert Neureuterhez képest ő is kéttizedes hátránnyal ért célba.


Myhrer még a dobogóról is leszorult, s már csak Hirscher volt hátra, aki győzelme esetén átvehette a vezetést az összetett világkupában. Előnye ugyan rohamosan csökkent az időmérő pontoknál, ám a végén nagyjából három tizedet azért sikerült megőriznie, így immár idénybeli harmadik győzelmét aratta a szakágban.


ALPESISÍ-VK, ZÁGRÁB (HORVÁTORSZÁG)
FÉRFI MŰLESIKLÁS:

1. Marcel Hirscher (osztrák) 1:51.84,
2. Felix Neureuther (német) +0.29,
3. Ivica Kostelic (horvát) +0.48


AZ ÖSSZETETT VILÁGKUPA ÁLLÁSA:

1. Marcel Hirscher (osztrák) 525,
2. Aksel Lund Svindal (norvég) 456,
3. Ted Ligety (amerikai) 403


 
T

TH6777

Vendég
Bob és skeleton: A kanadai négyes 130-cal vágódott a korlátnak


bob_baleset.jpg



Súlyos balesetet szenvedett a kanadai bobcsapat: az altenbergi nyílt Európa-bajnokság első napjának bemelegítése során a tengerentúli együttes ausztrál származású kormányosa, Chris Spring hibázott, aminek következtében a 130 kilométer per órával száguldó bob a korlátba csapódott.

A hatalmas ütközés nyomán a négyből három versenyző súlyos sérülést szenvedett, őket mentőhelikopterrel szállították azonnal kórházba. A felső, mintegy tíz méter hosszúságú faléc maga alá temette Springet, akin a drezdai egyetemi kórházban sürgősségi műtétet hajtottak végre. A kanadai csapat kormányosát benntartották megfigyelésre, de már túl van az életveszélyen. Thomas Schwab, a Német Bob- és Szánkószövetség sportigazgatója a tréning után elmondta: a kanadai egység a 15-ös kanyarban csapódott a korlátnak. A baleset után a gyakorlást felfüggesztették.

A hölgyek kettes-bob küzdelmében a német Cathleen Martini, Janine Tischer végzett az élen. A németek második egysége nyerte az első futamot, s a 0,04 előnyük elég volt a végső sikerhez a másik német Germans Sandra Kiriasis, Petra Lammert duó előtt. Martini negyedik Európa-bajnoki cimét gyűjtötte be, hiszen korábban 2004, 2005 és 2010-ben is az élen végzett. A bronzérmet a svájci Fabienne Meyer, Hanne Schenk, 0.56 másodperces hátránnyal gyújtötte be.

Férfi skeletonban kettős lett siker született. A lett Martins Dukurs mindkét futamban testvérét Tomast előzte meg, s szerezte meg az Európa-bajnoki aranyat. Harmadik helyen a német Alexander Knoeckel végzett.



Tóth Ágota megkönnyezte első hazai Eb-jét
2012. 01. 09. 05.20

<RIGHT>
gyorskorcsolya_xlsport.jpg



Saját bevallása szerint nagyon meghatotta a magyar szurkolók szeretete Tóth Ágotát, a Városligeti Műjégpályán vasárnap zárult összetett gyorskorcsolya Európa-bajnokság egyetlen magyar indulóját.

"Amikor szombaton este elolvastam azt a rengeteg levelet, amit kaptam, elsírtam magam örömömben, mert nagyon jó volt érezni az értem drukkolók szeretetét és biztatását" – mondta az MTI-nek a 24 esztendős korcsolyázó. "Pályafutásom során többször éreztem úgy, hogy ezen a területen számomra nem terem babér, de az ilyen pillanatok mindig nagy lökést adnak a folytatáshoz."

Tóth úgy fogalmazott, legfőbb célja, hogy megpróbáljon kvótát szerezni a 2014-es szocsi téli olimpiára, ennek első lépéseként szeretne indulási jogot kiharcolni a január végén sorra kerülő sprintvilágbajnokságra. "Tervben van két Világkupa-indulás is, de a részletekről még egyeztetnem kell majd az edzőimmel" – tette hozzá.

A magyar gyorskorcsolyázó tavaly nyár óta Németországban edz, elmondása szerint nemcsak a kedvezőbb körülmények miatt, hanem azért is, mert így csak a sportra kell koncentrálnia. "Amíg itthon tréningeztem, addig volt hétköznapi értelemben vett munkám, sokszor az után mentem edzeni, hogy végigdolgoztam a napot” – mondta

„Most más a helyzet, a körülmények fantasztikusak Inzellben, az edzőim is nagyon jó szakemberek, és tényleg nem kell másra koncentrálnom, csak a gyorskorcsolyára."

Tóth azt mondta, a felújított Városligeti Műjégpálya a többi versenyző szerint is nagyszerű helyszíne egy Európa-bajnokságnak, ugyanakkor az időjárási körülményekkel, elsősorban az erős széllel minden indulónak meg kellett küzdenie.

"Amikor péntek este a 3000 métert futottuk, 60 km/órás szél volt az egyenesben" – mesélte tapasztalatait. "Ez nagyon megnehezítette a dolgunkat, s ahogy elnéztem, még a fiúk is megküzdöttek ezzel a problémával. Mindezzel együtt szerintem fantasztikus, hogy ilyen versenyt tudtunk rendezni Budapesten, a szervezőbizottság kitett magáért, senkitől egyetlen rossz szót sem hallottam a rendezéssel kapcsolatosan."

Tóth hozzátette, nagyon jó, szinte baráti kapcsolatot ápol versenyzőtársaival, s külön kiemelte a lengyel Natalia Czerwonkát.

"Úgy érzem, hogy közöttünk, gyorskorcsolyázók között nincs ellenségeskedés, még akkor sem, ha a pályán ellenfelek vagyunk. Azt gondolom, butaság lenne nem sportszerűen viselkednünk egymással."

 
T

TH6777

Vendég
Péntektől jubileumi Volvo-K2 Kupa Sí és Snowboardverseny Murauban
2012. 01. 13. 05.33

<RIGHT>
alpesi_si_xlsport.jpg



Péntektől vasárnapig kerül megrendezésre a IX. Magyar Kupasorozat következő állomása a Murau melletti Kreischbergen, a tizedik alkalommal kiírt Volvo-K2 Kupa Sí és Snowboardverseny.

A január 13. és 15. közötti eseményen a minitől a szenior – 5-100 éves – korig az igazoltak mellett az amatőrök, mozgáskorlátozottak is lécet csatolhatnak. Az előzetesen regisztrálók száma 150 feletti, minden esély megvan arra, hogy a 2011-es, kétszázas nevezést új rekorddal átlépje a rendezvény, melyre helyszíni nevezést is elfogadnak.


A szervezők tájékoztatása szerint olvadástól nem kell tartani, a legfrissebb előrejelzések szerint nem túl hideg, de fagyos idő várható a hétvégén Kreischbergen. Az Ausztriában uralkodó hókáosz ellenére Murauban a havazás jót tett a pályáknak, melyek egyre jobb körülmények várják a versenyzőket.

Az esemény – melynek sztárvendége az osztrák alpesi világkupa-menő Hans Grugger lesz – pénteken kezdődik: reggel 9 órától indul a hivatalos edzés a snowboardosoknak és a síelőknek egyaránt. Változást jelent a korábban meghirdetett programhoz képest, hogy nem Slopestyle versenyen, hanem a leglátványosabb számban, Big Air-ben indulhatnak a snowboardosok (Big Air-ben egy nagyobb ugratón különböző ugrásokat hajtanak végre a versenyzők; a Slopestyle esetében erre kialakított parkban, különböző elemeken lehet különböző trükköket bemutatni).
Az egész hétvégés programban családi versenyre, Volvo-tesztre, koncertre, borkóstolóra is sor kerül.


1. Téli Ifjúsági Olimpia: Két gyöngyösi a Magyar Csapatban


sifutas_xlsport.jpg



Bodnár Zénó sífutó és Panyik Dávid biatlonozó személyében két 17 éves gyöngyösi versenyző is helyet kapott az I. ifjúsági téli olimpiára ma utazó kilenc fős magyar csapatban.


A Panyik név hallatán nem a véletlen fura játékáról van szó. Dávid a legeredményesebb honi biatlonozó, Panyik János világbajnoki 10. helyezett, háromszoros olimpikon fia.


– Megpróbálok fokozatosan felnőni édesapám nagyságához – vetítette előre várakozásait az ifjú Panyik.
– Mindent megteszünk Zénóval az ország és a megye sporthírnevének öregbítéséért is. Tudni kell azonban, hogy a magyar versenyzők felkészülési lehetőségei szerények, így az esélyek is ezzel arányosak. Amíg egy norvég srác egész évben minden nap ideális hóban, lőteres pályán tud tréningezni, addig nekünk erre közel sincs annyi módunk, pályáról nem is beszélve. Az országos síszövetség áldozatkész segítsége mégis sokat jelent. Édesapám miatt ezért sincsenek plusz elvárások velem szemben. A középmezőnybe vagyunk várhatóak.


A Magyar Sport Házában megtartott ünnepi eskütételen elhangzott: a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) azt várja a sportolóktól, hogy tudásuk legjavát nyújtva teljesítsenek.


– Mindkettőnket Gál Ágota, vagyis Panyik Dávid társam édesanyja edz az olimpia alatt – ismertette Bodnár Zénó.
– Annak ellenére, hogy a budapesti Vasas SC színeiben versenyzek, Galyatetőn készülök. Mindketten szoktunk külföldön is tréningezni a jobb eredmények érdekében. Egy hónapja feltérképeztük az innsbrucki pályát is, s ez némi előnyt jelenthet.
- Laposabb, technikás terepről van szó, ami nehéznek számít. Jelenleg minden nap edzek, a versenyen pedig valamennyien mindent megteszünk szűkebb hazánkért is. A gyöngyösi Vak Bottyán Szakközépiskolából igen sokat kell a tréningek miatt hiányoznom, de a szép eredmények után az intézményben rugalmasan állnak a versenyzéshez, amiért csak köszönet jár. Meglepő, de a suliban nem igazán érdekli a diáktársakat, hogy miként szerepel, ám ezzel nem szabad foglalkoznom.


A január 13. és 22. között sorra kerülő innsbrucki világtalálkozón hat sportág 15 szakágának 63 versenyszámában ezernél is több titán indulhat.

A piros-fehér-zöld csapatot vezető Nagy Zsigmond, a Magyar Olimpiai Bizottság nemzetközi igazgatója elmondta: nem várnak világcsúcsot, de azt igen, hogy a fiatalok a lehető legtöbbet hozzák ki magukból. A MOB-nál remélik, hogy az ausztriai versenyzést kiérdemlők a következő felnőtt téli olimpián is helytállnak.
– Meg kell jegyeznem, hogy az ifjúsági olimpia nem csak sportesemény – fogalmazott Nagy.
– Egyharmad részben a sportról szól, de ugyanekkora arányban kap szerepet benne a nevelés és a kultúra is, mert egyértelmű célja az olimpiai eszme közvetítése a fiatalok felé.


A 2010 augusztusában Szingapúrban rendezett első nyári ifjúsági olimpián a magyarok hét arany-, négy ezüst- és hat bronzéremmel tértek haza. Ugyan a téli sportokban van mit fejlődnünk, de remélhetőleg most télen is tudunk majd örülni.
Innsbruckban a 14–18 éves korosztálynak kiírt megmérettetésre önálló olimpiai falut építettek fel a sógorok. A 26 ezer négyzetméteres létesítmény-együttes Ausztria legnagyobb passzívház-komplexumának számít.


Névjegy:


Panyik Dávid
Születési idő: 1995. május 17.
Születési hely/lakhely: Gyöngyös/Gyöngyös
Magasság/súly: 182 cm/64 kg
Klubja: Honvéd Zalka SE
Edzője: Gál Ágota
Legjobb eredménye: Olimpiai Reménységek Versenye (Lengyelország): 4. helyezés
Iskolája: Berze Nagy János Gimnázium, Gyöngyös


Bodnár Zénó
Születési idő: 1994. november 20.
Születési hely/lakhely: Gyöngyös/Gyöngyössolymos
Magasság/súly: 180 cm/68 kg
Klubja: Budapesti Vasas SC
Edzői: Holló Miklós, Farkas László
Legjobb eredménye: magyar bajnok
Iskolája: Vak Bottyán János Katolikus Szakközépiskola, Gyöngyös





 
T

TH6777

Vendég
Csigolyatörés miatt nem indul a vb-n a legjobb magyar női hódeszkás


hodeszka_vb_oslo.jpg



Csigolyatörése miatt nem indulhat el a február 10-én kezdődő oslói hódeszka-világbajnokságon Gyarmati Anna, Magyarország legjobb női versenyzője.

A honi sportági szövetség hétfői tájékoztatása szerint a 19 éves junior világbajnok a svájci Világkupán rosszul ért földet, sérülése pedig olyan súlyosnak bizonyult, hogy emiatt hosszabb pihenőre kényszerül.
"Sajnos deréktájt eltörött egy csigolyám, így hazaszállítottak - idézte a magyar szövetség közleménye Gyarmatit. - Azóta úszom, pihenek, és sokat sétálok, tehát követem az orvos utasítását, hogy mielőbb meggyógyuljak."Az Ausztriában tréningező fiatal sportoló esélyesként utazott volna az oslói vb-re, orvosa azonban azt mondta, hat-hét hétig biztosan nem állhat újra deszkára.

"Ahogy jobban leszek, rögtön megyek vissza Ausztriába, hogy még az idényben csúszhassak" - tette hozzá Gyarmati.



Északi összetett: Ritka hajrá - hárman egy tizeden belül Chaux-Neuve-ben


si_1_xlsport.jpg



Csak a célfotó döntött Alessandro Pittin javára Chaux-Neuve-ben északi összetettben Jason Lamy Chappuis-val szemben. Az olasz és a francia versenyző tizedre azonos eredményt ért el, de a felvételek alapján hivatalosan Pittin lett a győztes.

A viadal igazán szoros volt, mert még a harmadik helyen végző Fabian Riessle is egy tizeden belül ért célba a győzteshez képest.


ÉSZAKI ÖSSZETETT, VK-VERSENY, CHAUX-NEUVE (FRANCIAORSZÁG)
1. Alessandro Pittin (olasz) 22:48.6,
2. Jason Lamy Chappuis (francia) +0.0,
3. Fabian Riessle (német) +0.1

Az összetett vk állása (még 12 verseny van hátra)
1. Jason Lamy Chappuis 750 pont,
2. Alessandro Pittin 548,
3. Vatabe Akito (japán) 492



 
T

TH6777

Vendég
Kilenc világkupa verseny vasárnap


siugras_xlsport.jpg



Idénybeli rekordnak számító kilenc világkupaversenyt rendeztek vasárnap nyolc síszakágban, ami úgy volt lehetséges, hogy a síugrók az ausztriai Tauplitzban két futamot is teljesítettek. A sífutók Milánóban, a sílövők a csehországi Nové Mestóban, az északiösszetett-versenyzők a franciaországi Chaux-Neuve-ben, a férfi alpesi sízők a svájci Wengenben, a nők pedig az olaszországi Cortina d'Ampezzóban küzdöttek meg egymással.


A síugróknál azért rendeztek két viadalt is, mert az előző napit a nagy szél miatt törölni kellett, ezt pótolták be délelőtt. Ezen viszont egy kísérlet alapján hirdettek győztest, s ez a szlovén Robert Kranjec lett 206 méteres ugrással, megelőzve az osztrák Thomas Morgensternt és a norvég Anders Bardalt.


SÍUGRÓ-VK, TAUPLITZ (AUSZTRIA)
HS 200 :
1. Robert Kranjec (szlovén) 212.5 (206.0),
2. Thomas Morgenstern (osztrák) 206.8 (200.5),
3. Anders Bardal (norvég) 201.6 (205.5)


A délutáni, immár kétfordulós verseny első sorozatában az japán Ito Daiki ugrotta a legnagyobbat, 209 métert, aki délelőtt is a legmesszebbre szállt (212), de a szélkompenzáció miatt akkor meg kellett elégednie a negyedik hellyel. Mögötte az osztrák Gregor Schlierenzauer volt a második és Bardal a harmadik, megelőzve világcsúcstartó honfitársát, Johan Remen Evensent, míg a délelőtti győztes Kranjec ezúttal az ötödik helyről várta a folytatást, tízpontos hátrányból.


Az összetett világkupában vezető osztrák Andreas Kofler pedig 174 és fél méterrel csak a 27. volt, s a második sorozatban sem sikerült javítania (154.5), „köszönhetően" a hátszélnek.
Amikor Kranjec sorra került, akkor a lengyel Kamil Stoch állt az élen (ő a második sorozatban 181.5 métert ugrott), s mivel a szlovén csak 166 és félig jutott, ezzel nemhogy a vezetést nem vette át, de még Morgenstern is megelőzte. Evensen is csupán 160 és félig repült, így ő még az első tízbe sem tudott beférkőzni. Bardal pedig 183 és féllel átvette a vezetést.

Schlierenzauerre viszont percekig várni kellett, mert elromlott a cipzárja, amelyet előbb biztosítótűvel próbáltak rögzíteni, majd végül szigszalaggal ragasztották le a ruháját. Ám mint utóbb kiderült, a zsűri már ekkor jelezte, hogy így nem fogadja el a ruházatát és kizárják a versenyből. Ő azonban erről akkor még mit sem tudott – legfeljebb sejtett –, és 186 méterrel élre állt.

Ráadásul Ito is csak 171 és felet teljesített, azaz még Bardalt sem előzte meg. De ennek már Schlierenzauer sem örült, hiszen ekkorra közölték vele a rossz hírt: hiába ugrott ekkorát, szabálytalan ruházata miatt kizárták a versenyből. Így Bardal ölébe hullott a győzelem, aki azonban nyilatkozatában azonnal leszögezte, hogy nagyon sajnálja osztrák vetélytársát. De hát hiába, a szabály, az szabály.


SÍUGRÓ-VK, TAUPLITZ (AUSZTRIA)
HS 200 :
1. Anders Bardal (norvég) 364.9 (197.5; 183.5),
2. Ito Daiki (japán) 363.3 (209.0; 171.5),
3. Kamil Stoch (lengyel) 358.2 (191.5; 181.5)

A VILÁGKUPA ÁLLÁSA:
1. Andreas Kofler (osztrák) 795,
2. Gregor Schlierenzauer (osztrák) 752,
3. Anders Bardal (norvég) 749


Ritkán látható nagy baki történt Nové Mestóban is, a sílövők női 10 km-es üldözéses versenyén, ahol a féltávnál még vezető német Magdalena Neuner a harmadik sorozatában rossz céltáblára kezdett el lőni, s mire észrevette, már négy lövésen túl volt, így ekkor négy büntetőkörre kényszerült (összességében nyolcat rontott, s így a hetedik lett).
Ráadásul megzavarta a mögötte érkező norvég Tora Bergert is, akinek két lőállással odébb kellett állnia. Ekkor ugyan kettőt is hibázott, az utolsóban azonban egyet sem, s végül így a versenyt is meg tudta nyerni a svéd Helena Ekholm és a francia Marie-Laure Brunet előtt.

A férfiak 12.5 km-es, hasonló típusú viadalán az orosz Anton Sipulin ghyőzött, megelőzve a francia Fourcade testvéreket, Martint és Simont.


SÍLÖVŐ-VK, NOVÉ MESTO (CSEHORSZÁG)
FÉRFI 12.5 KM-ES ÜLDÖZÉSES VERSENY:
1. Anton Sipulin (orosz) 34:50.8 (1),
2. Martin Fourcade (francia) +13.5 (3),
3. Simon Fourcade (francia) +29.5 (3)

AZ ÖSSZETETT VILÁGKUPA ÁLLÁSA:
1. Emil Hegle Svendsen (norvég) 474,
2. Martin Fourcade (francia) 450,
3. Simon Fourcade (francia) 400


NŐI 10 KM-ES ÜLDÖZÉSES VERSENY
1. Tora Berger (norvég) 31:00.3 (3),
2. Helena Ekholm (svéd) +17.9 (0),
3. Marie Laure Brunet (francia) +25.1 (0)

AZ ÖSSZETETT VILÁGKUPA ÁLLÁSA:
1. Magdalena Neuner (német) 588,
2. Darja Domracseva (fehérorosz) 531,
3. Olga Zajceva (orosz) 521


A férfi alpesi sízők wengeni műlesiklásában az összetett világkupa címvédője, a horvát Ivica Kostelic diadalmaskodott, aki a pénteki szuperkombináción is a legjobbnak bizonyult. Az első futam után ugyan csak a harmadik helyen állt, de csupán háromszázados hátrányban az osztrák Mario Matt mögött. A másodikat viszont toronymagasan megnyerte, s mivel a vk-ban vezető osztrák Marcel Hirscher az első futamban kiesett, Kostelic harminc pontra meg tudta őt közelíteni. A szlalomban mögötte a második a svéd Andre Myhrer, a harmadik pedig a német Fritz Dopfer lett.


ALPESISÍ-VK, WENGEN (SVÁJC)
FÉRFI MŰLESIKLÁS:
1. Ivica Kostelic (horvát) 1:45.67,
2. Andre Myhrer (svéd) +0.85,
3. Fritz Dopfer (német) +0.88

AZ ÖSSZETETT VILÁGKUPA ÁLLÁSA:

1. Marcel Hirscher (osztrák) 725,
2. Ivica Kostelic (horvát) 695,
3. Beat Feuz (svájci) 545


A hölgyek Cortina d'Ampezzói szuper-G futamán hiába remekelt a szlovén Tina Maze, s hiába tudta még őt is felülmúlni az összetett világkupában címvédő, de idén nem remeklő Maria Höfl-Riesch, az amerikai Lindsey Vonn-nal egyszerűen nem tudtak mit kezdeni. Az összetett vk-t vezető versenyző így is hat tizedmásodperccel volt jobb német vetélytársnőjénél.


ALPESISÍ-VK, CORTINA D'AMPEZZO (OLASZORSZÁG)
NŐI SZUPER-G:
1. Lindsey Vonn (amerikai) 1:26.16,
2. Maria Höfl-Riesch (német) +0.61,
3. Tina Maze (szlovén) +0.86

AZ ÖSSZETETT VILÁGKUPA ÁLLÁSA:

1. Lindsey Vonn (amerikai) 884,
2. Tina Maze (szlovén) 593,
3. Marlies Schild (osztrák) 540


Milánóban a szombati egyéni sprintversenyek után vasárnap a váltóké volt a főszerep. A férfiaknál az Alekszej Petuhov, Nyikolaj Morilov összeállítású orosz duó győzött, megelőzve svéd és olasz vetélytársaikat, míg a hölgyeknél az egyéni versenyt is megnyerő svéd Ida Ingemarsdotter és honfitársnője, Hanna Brodin lett az első az amerikaiak és a kanadaiak előtt.


SÍFUTÓ-VK, MILÁNÓ (OLASZORSZÁG)
FÉRFI SPRINTVÁLTÓ:
1. Oroszország I 14:34.8,
2. Svédország I +0.2,
3. Olaszország I +0.6

NŐI SPRINTVÁLTÓ :
1. Svédország I 16:14.7,
2. Egyesült Államok I +0.9,,
3. Kanada I +1.1


A franciaországi Chaux-Neuve-ben folytatódott az északi összetett világkupa-sorozat. Az olasz Alessandro Pittin három nap alatt a harmadik versenyét nyerte meg a helyszínen, ezúttal két norvégot, Jörgen Gräbakot és Mikko Kokslient megelőzve.


A síugrásban a német Tino Edelmann győzött 118 méteres ugrással, de csak 1.3 ponttal előzte meg a norvég Gudmund Storlient és 1.6-tal az osztrák Bernhard Grubert. Ez átszámolva öt és hat másodperces előnyt jelentett a 10 km-es sífutás előtt, ráadásul a pénteki és a szombati versenyben is élen végző Pittin is csak 10 másodperccel indult később nála.


Ahogyan az várható volt, a remek sífutó olasz gyorsan utolérte az előtte indulókat és az első kör után ott is hagyta őket, jelentős előnyt kiharcolva. Nagy iramot diktálva a táv kétharmadánál már negyven másodperces fórja volt a közben alaposan felduzzadó üldözőbollyal szemben, s a végén kényelmes tempóban szerezte meg sorozatban a harmadik sikerét.


A tizenkét tagú csoportból a végét két norvég bírta a legjobban, s a pályafutása eddigi legjobb vk-helyezését elérő Gräbak lett a második, egy másodperccel megelőzve Kokslient. Mivel az összetett világkupában vezető francia Jason Lamy-Chappuis gyenge síugrása miatt csupán a 25. helyen zárt, így az olasz 108 pontra meg tudta közelíteni riválisát.


ÉSZAKI ÖSSZETETT-VK, CHAUX-NEUVE (FRANCIAORSZÁG)
GUNDERSEN:
1. Alessandro Pittin (olasz) 22:18.1,
2. Jörgen Gräbak (norvég) +16.5,
3. Mikko Kokslien (norvég) +17.5


AZ ÖSSZETETT VILÁGKUPA ÁLLÁSA:
1. Jason Lamy-Chappuis (francia) 675,
2. Alessandro Pittin (olasz) 648,
3. Vatabe Akito (japán) 528


 
T

TH6777

Vendég
Téli sportok, eredmények


mulesiklas_xlsport.jpg


Hét világkupaversenyt rendeztek szombaton: a sífutók az észtországi Otepää-ben, a sílövők az olaszországi Antholzban, a férfi alpesi sízők az ausztriai Kitzbühelben, nők a szlovéniai Krjanska Gorában, a síugrók pedig a lengyelországi Zakopanéban versenyeztek.


Francia siker Kranjska Gorában


Tessa Worley nyert óriás-műlesiklásban az alpesi sízők Világkupa-sorozatába tartozó Kranjska Gora-i viadalon.​


Eredmények:

1. Tessa Worley (francia) 2:03.02 p (1:00.81 p/1:02.21 p),
2. Federica Brignone (olasz) 2:03.58 (1:01.11/1:02.47),
3. Viktoria Rebensburg (német) 2:03.91 (1:01.40/1:02.51)

A szakági Vk állása 4 verseny után (még 5 van hátra):
1. Rebensburg 290 pont,
2. Anna Fenninger (osztrák) 222,
3. Lindsey Vonn (amerikai) 217

Az összetett Vk állása 17 verseny után (még 22 van hátra):
1. Vonn 934 pont,
2. Tina Maze (szlovén) 638,
3. Marlies Schild (osztrák) 548


Cuche rekorder lett a legendás pályán


Didier Cuche nyerte az alpesi sízők talán leghíresebb, kitzbüheli lesikló viadalát a Világkupa-sorozatban.
A 37 éves versenyző - aki két napja jelentette be, hogy az idény végén visszavonul - ötödik alkalommal nyert a rendkívül technikás lejtőn, amelyen ezúttal csak rövidített pályán versenyezhettek az indulók az erős hóesés és a rossz látási viszonyok miatt. A 2009-ben szuperóriás-műlesiklásban világbajnok Cuche a korábbi négy diadallal mostanáig holtversenyben volt a kitzbüheli viadal legeredményesebbje az osztrák Franz Klammerrel.​


Eredmények:
1. Didier Cuche (svájci) 1:13.28 perc,
2. Romed Baumann (osztrák) 1:13:52,
3. Klaus Kröll (osztrák) 1:13.58

A szakági Vk állása 5 verseny után (még 6 van hátra):
1. Beat Feuz (svájci) 300 pont,
2. Cuche 277,
3. Kröll 265

Az összetett Vk állása 20 verseny után (még 24 van hátra):
1. Marcel Hirscher (osztrák) 725 pont,
2. Ivica Kostelic (horvát) 695,
3. Feuz 585


Schlierenzauer visszakapta a kölcsönt


A síugróknál az első sorozatot a norvég Anders Bardal nyerte 132 méteres ugrással, s bár az összetett világkupában vezető osztrák Andreas Kofler egy méterrel tovább szállt, a zsűri pontszámainak köszönhetően hat tizeddel mégis a norvég volt jobb.
A harmadik helyen az ugyancsak osztrák Gregor Schlierenzauer állt (131.5 méter) két ponttal leszakadva, s a német Richard Freitag (131 méter) sem volt még messze, mindössze 4.3 pontra. A vk-címvédő osztrák Thomas Morgenstern ezúttal csak a nyolcadik lett, a pénteki győztes lengyel Kamil Stoch pedig kénytelen volt megelégedni a 17. hellyel.​


A második sorozat legnagyobb ugrása a norvég Vegard Haukoe Sklett nevéhez fűződött (137 méter) de ő az első sorozatban csak a 26. volt, így bár jelentősen előrelépett, a legjobbakra nem volt veszélyes. Stoch 133 és féllel ugyancsak javított, még Morgensternt (125.5) is megelőzte.​


Amikor Freitag sorra került, akkor honfitársa, Freund vezetett a szlovén Peter Prevc és Stoch előtt. A német 131 méteres ugrással át is vette a vezetést, de Schlierenzauer 132-vel gyorsan hátrébb szorította őt. Kofler viszont csak 126 méterre szállt, s így a harmadik helyig csúszott vissza, amikor már csak Bardal volt hátra.​


A norvég a múlt héten győzött, miután Schlierenzauert kizárták, pénteken viszont még a második fordulóba sem tudott bejutni. Ezúttal Koflerhez hasonlóan ő is 126 méterig jutott, így visszaadta Schlierinek a „kölcsönt”, viszont végül „csak” harmadik lett.​


SÍUGRÓ-VK, ZAKOPANE (LENGYELORSZÁG)
HS 134:
1. Gregor Schlierenzauer (osztrák) 300.3 (131.5; 132.0),
2. Richard Freitag (német) 296.8 (131.0; 131.0),
3. Anders Bardal (norvég) 293.1 (132.0; 126.0)

A VILÁGKUPA ÁLLÁSA:
1. Andreas Kofler (osztrák) 905,
2. Gregor Schlierenzauer (osztrák) 866,
3. Anders Bardal (norvég) 809


A Tour de Ski győztesei az élen


A sífutók számára az észtországi Otepää-ben rendeztek klasszikus stílusú sprintversenyt, s mind a férfiaknál, mind pedig a nőknél a Tour de Ski győztese, a svájci Dario Cologna, illetve a lengyel Justyna Kowalczyk nyert. Előbbi két norvég, Ola Vigen Hattestad és Eirik Brandsdal, utóbbi pedig az ugyancsak norvég Marit Björgen és az orosz Natalja Matvejeva előtt győzött​

SÍFUTÓ-VK, OTEPE (ÉSZTORSZÁG)
FÉRFI SPRINT (KLASSZIKUS STÍLUS) :
1. Dario Cologna (svájci) 3:29.8,
2. Ola Vigen Hattestad (norvég) +0.3,
3. Eirik Brandsdal (norvég) +0.6

AZ ÖSSZETETT VILÁGKUPA ÁLLÁSA:
1. Dario Cologna (svájci) 1374,
2. Petter Northug (norvég) 1181,
3. Marcus Hellner (svéd) 803

NŐI SPRINT (KLASSZIKUS STÍLUS) :
1. Justyna Kowalczyk (lengyel) 3:18.4,
2. Marit Björgen (norvég) +0.1,
3. Natalja Matvejeva (orosz) +0.9

AZ ÖSSZETETT VILÁGKUPA ÁLLÁSA:
1. Marit Björgen (norvég) 1406,
2. Justyna Kowalczyk (lengyel) 1324,
3. Therese Johaug (norvég) 995


A célfotó döntött Antholzban


A sílövők az olaszországi Antholzban mérkőztek meg, s a férfiak 15 km-es tömegrajtos versenyén csak a célfotó döntött a német Andreas Birnbacher, az olasz Anton Sipulin és az összetett világkupában vezető francia Martin Fourcade között. A német végül egy, illetve három tizedmásodperccel előzte meg riválisait. A női váltóversenyt a franciák nyerték a remekül hajrázó fehéroroszok és az oroszok előtt.​


SÍLÖVŐ-VK, ANTHOLZ (OLASZORSZÁG)
FÉRFI 15 KM-ES TÖMEGRAJTOS VERSENY :
1. Andreas Birnbacher (német) 38:45.7 (1),
2. Anton Sipulin (orosz) +0.1 (1),
3. Martin Fourcade (francia) +0.3 (1)

AZ ÖSSZETETT VILÁGKUPA ÁLLÁSA:
1. Martin Fourcade (francia) 546,
2. Emil Hegle Svendsen (norvég) 519,
3. Andreas Birnbacher (német) 492

NŐI 4x6 KM-ES VÁLTÓ:
1. Franciaország 1:17:06.5 (0+9),
2. Fehéroroszország +2.5 (0+10),
3. Oroszország +21.4 (1+11)
 
T

TH6777

Vendég
Alpesi sí Vk - Hirscher nyerte a schladmingi műlesiklást
2012. 01. 25. 01.55

<RIGHT>
alpesi_si_xlsport.jpg



Az osztrák Marcel Hirscher nyerte kedden a férfi műlesiklást az alpesi síelők Schladmingban rendezett Világkupa-futamán. A viadal magyar versenyzője, Farkas Norbert az első futamban kiesett.


Farkast megelőzően közel 20 éve, 1993-ban volt utoljára magyar résztvevője férfi Vk-futamnak: akkor Bónis Attila szerepelt.



Eredmények:
férfi műlesiklás:
-----------------
1. Marcel Hirscher (osztrák) 1:43.01 p (1. futam: 50.13 mp, 2. futam: 52.88 mp)
2. Stefano Gross (olasz) 1:43.23 (51.34, 51.89)
3. Mario Matt (osztrák) 1:43.30 (50.88, 52.42)

 
T

TH6777

Vendég
Rövidpályás gyorskorcsolya Eb - Tízfős magyar csapat Csehországban


speedsketing.bmp



Teljes csapat, azaz öt férfi és öt női versenyző vesz részt a csehországi Mlada Boleslavban pénteken kezdődő összetett rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon, amelyen népes és erős mezőnyben kell helytállniuk a magyaroknak.

Darázs István csapatvezető csütörtökön arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a férfiak közül Knoch Viktor még nincs százszázalékos állapotban, ezért egyéniben nem fog rajthoz állni, azonban így remélhetőleg csúcsformában lesz a március elején Pekingben sorra kerülő világbajnokságra.
"Úgy döntöttünk, hogy a fiúknál Béres Bence és Liu Shaolin Sándor indul az egyéni távokon, Burján Csaba, Nagy Konrád és Knoch csak a váltóban lesz érdekelt" - mondta Darázs. "Liunak ez lesz az első felnőtt Eb-je, de úgy gondoljuk, hogy ideje elkezdenie a tapasztalatok gyűjtését. Biztosak vagyunk abban, hogy kamatoztatni tudja tehetségét, ugyanakkor ezúttal sokkal taktikusabban kell majd versenyeznie, mint a korosztályos viadalokon."
A csapatvezető azt mondta, a tavalyi eredmények alapján magyar részről egyéniben a férfiaknál kettő, a nőknél három induló vehet részt a 27 ország versenyzőit felvonultató kontinensbajnokságon.
"A lányoknál a tapasztaltabb korcsolyázóknak, így Heidum Bernadettnek, Lajtos Szandrának és Keszler Andreának adunk lehetőséget egyéniben, azt pedig később döntjük el, hogy a váltóban Tóth Patrícia vagy Kónya Zsófia lesz-e a negyedik versenyző" - nyilatkozta Darázs, hozzátéve, hogy a női mezőny kifejezetten erős, egyéniben hét-nyolc olyan korcsolyázó indul, aki esélyes az Európa-bajnoki címre.
"A körülmények egyébként teljes mértékben adottak egy jó eredmény eléréséhez, a csarnokot szépen felújították, ugyanakkor nagyon nehéz lesz a legjobb nyolcba kerülni a nőknél és a férfiaknál is, mert rendkívül jó versenyzők lesznek az ellenfeleink."
A hollandiai Heerenveenben rendezett tavalyi Eb-n a magyar csapat öt érmet szerzett: Heidum összetettben és 1000 méteren ezüst-, 500-on bronzérmet nyert, Huszár Erika 1500-on bronzérmes volt, a Heidum, Huszár, Keszler és Darázs Rózsa alkotta váltó pedig ugyancsak ezüstöt szerzett.

A kontinensbajnokság pénteken 15 órakor az egyéni 1500 méteres versenyekkel és a váltók selejtezőjével kezdődik, majd szombaton egyéniben 500-on állnak rajthoz a korcsolyázók, valamint a váltóversenyek elődöntőit is megrendezik.

Az Eb vasárnap az 1000 méteres viadalokkal, valamint a 3000 méteres szuperdöntőkkel, illetve a váltók fináléjával zárul.

 
T

TH6777

Vendég
Alpesi Vk - Miklós Edit 39. lesiklásban, Vonn győzött


alpesi_si_xlsport.jpg


Miklós Edit a 39. helyen végzett szombaton lesiklásban a női alpesi sízők St. Moritzban zajló Világkupa-fordulóján. A győzelmet az amerikai Lindsey Vonn szerezte meg.


A pénteken kombinációban harmincadikként zárt és ezzel egy Vk-pontot szerző Miklós Edit szombaton 57-es rajtszámmal jött le a pályán a 60 indulót felvonultató mezőnyben, s több előtte indult riválisát megelőzte. Az egyetlen magyar résztvevő, aki kétéves kihagyás után versenyez idén újra a Vk-ban, a győztestől 4.31 másodperccel maradt el, de Vonn már az utána következőre is csaknem másfél másodpercet vert. Az ezüstérem a német Maria Höfl-Rieschnek, a bronz pedig a liechtensteini Tina Weirathernek jutott.​


Eredmények (a nemzetközi szövetség honlapja szerint):
női lesiklás:
------------
1. Lindsey Vonn (amerikai) 1:43.65 p
2. Maria Höfl-Riesch (német) 1:45.07
3. Tina Weirather (liechtensteini) 1:45.12
...39. Miklós Edit 1:47.96


A szakági Vk állása 5 verseny után (még 4 van hátra):
1. Vonn 430 pont,
2. Weirather 240,
3. Elisabeth Görgl (osztrák) 235

Az összetett Vk állása 20 verseny után (még 19 van hátra): 1. Vonn 1170 pont,
2. Tina Maze (szlovén) 818,
3. Höfl-Riesch 596


Rövidpályás gyorskorcsolya Eb - Keszler a legjobb magyar 1500-on



gyorskorcsolya_xlsport.jpg

A tizedikként végzett Keszler Andrea szerepelt a legjobban 1500 méteren a magyar versenyzők közül a rövidpályás gyorskorcsolyázók csehországi Európa-bajnokságának pénteki nyitónapján.


A nemzetközi szövetség (ISU) hivatalos honlapja szerint Heidum Bernadettet az elődöntős futamában szabálytalanság miatt megbüntették, Lajtos Szandra utolsóként zárt saját hatosában, míg Keszler harmadikként ért célba, de a döntőbe csak az első két helyezett léphetett tovább.

A férfiaknál Liu Shaolin Sándor már a selejtezőben búcsúzott, Béres Bence az elődöntőben fejezte be szereplését, s összesítésben 15. lett az 50 korcsolyázót felvonultató mezőnyben. A nőknél tehát Keszler a 10., Lajtos a 16., Heidum pedig a 18. pozícióból, a férfiaknál Béres a 15., Liu a 33. helyről várja a szombati folytatást.

A Keszler, Heidum, Lajtos, Tóth Patrícia összetételű női váltó futamát megnyerve jutott a szombati elődöntőbe, ahol Hollandia, Oroszország és Bulgária lesz az ellenfele.

A Béres, Liu, Burján Csaba, Knoch Viktor összetételű férfi staféta az oroszok és a lengyelek mögött harmadik lett, így nem folytathatja tovább a küzdelmet.

A kontinensviadal programja szombaton az 500 méteres egyéni versennyel, és a váltók elődöntőivel folytatódik.



Rövidpályás gyorskorcsolya Eb – Keszler bronzérmes 500-on, döntős a női váltó

Keszler Andrea bronzérmet nyert 500 méteren a rövidpályás gyorskorcsolyázók csehországi Európa-bajnokságának szombati versenynapján, melynek során a 2009-ben győztes női váltó bejutott a fináléba.

A pályafutása első Eb-érmét megszerző magyar versenyző kiegyensúlyozott teljesítménnyel került a döntőbe, ahol negyedikként ért célba, miután az utolsó körben Jorien Ter Mors kilökte. A versenybírók a szabálytalanság miatt kizárták a hollandot, ezzel a bronzérem Keszleré lett.
Az 500-as távon az összetettben címvédő olasz Arianna Fontana diadalmaskodott, honfitársa, Martina Valcepina lett a második. A tavalyi kontinenstornán ezen a távon bronzérmes Heidum Bernadett az elődöntőig jutott, Lajtos Szandra pedig a negyeddöntőben esett ki.
A férfiaknál a pályafutása első felnőtt Eb-jén szereplő Liu Shaolin Sándor remek versenyzéssel az elődöntőig jutott, ott azonban futamában harmadik lett, így egy hellyel lecsúszott a fináléba kerülésről. Béres Bence a selejtező második fordulójában búcsúzott.
A Keszler, Heidum, Lajtos, Tóth Patrícia összetételű női váltó elődöntős futamát megnyerve bejutott a vasárnapi fináléba, ahol az olasz, a német és a holland staféta lesz az ellenfele.
A nőknél egyéni összetettben Keszler a 4., Heidum a 11., Lajtos pedig a 14. helyről várja a vasárnapi folytatást, a férfiaknál Béres a 17., Liu a 20. a pénteki 1500-as és a szombati 500-as verseny után.

Az Eb-n vasárnap az egyéni indulók 1000 méteren csapnak össze, majd a férfiaknál és a nőknél is az összetettben az első nyolc helyen álló korcsolyázó lép jégre a 3000 méteres szuperdöntőkben az összetett kontinensbajnoki címért. A program a váltók döntőivel zárul.


 
T

TH6777

Vendég
Alpesi sí: Szaltó után jött a gipsz, kényszerpihenőn a fiatal magyar


alpesi_si_xlsport.jpg



Kézfejtörés miatt bizonytalan időre kidőlt Farkas Norbert: az alpesi síző egy szerencsétlen esés következtében sérült meg, és egyelőre gipszet kell hordania.

Farkas Norbert élete első, schladmingi Világkupa-versenye után a Murauban tartott ifjúsági országos bajnokságon sem járt szerencsével, ráadásul itt nem csupán kiesett, de óriásit is esett – olvasható az alpesi sízővel együttműködő Felix Promotion sportmenedzser-iroda közleményében.

„Sajnos semmi sem úgy sikerült, ahogyan elterveztem – mondta a fiatal síző. – Szlalomban a második futamban búcsúztam, de ez úgymond benne van a pakliban. Az már kevésbé, hogy óriásban három kapuval a cél előtt bukjak... Sajnos már a felső szakaszon is rontottam, utána ész nélkül igyekeztem menni és javítani, ebből jött egy lenti fél szaltó, amelynek végén a hátamra érkeztem. Nem tudom, hogyan sérült meg a kézfejem, akkor még nem is éreztem, hogy gond lenne vele, csak úgy egy órával később.?

Az osztrák orvosok szerint Farkasnak hat-nyolc hétig kell gipszet hordania, a síző azonban reméli, hogy az itthoni orvosi vizsgálatok után a gipszet műanyag rögzítőkötés válthatja fel, és indulhat a jövő heti FIS-pontgyűjtő futamon.

„Még áprilisban is vannak versenyek, és ha a legrosszabb esetet, a nyolchetes kihagyást veszem figyelembe, március végén már akkor is versenyezhetek. Így még ezen a télen is gyűjthetek pontokat? – tette hozzá a sportoló.


Heidum ezüstérmes 1000 méteren


gyorskorcsolya_xlsport.jpg



Ezüstérmet nyert vasárnap 1000 méteren Heidum Bernadett a rövidpályás gyorskorcsolyázók csehországi Európa-bajnokságán, Mlada Boleslavban, ezzel bejutott a szuperdöntőbe.


A szombaton 500-on bronzérmes Keszler Andrea a közepes távon az elődöntőig jutott, de ez is elég volt ahhoz, hogy Heidumhoz hasonlóan harcba szállhasson az összetett Európa-bajnoki címért a délutáni 3000 méteres szuperfináléban, ahol a legjobb nyolc korcsolyázó csap össze.

Lajtos Szandra az 1000 méteres verseny negyeddöntőjében kényszerült búcsúra, s az már biztos, hogy ő összetettben a 14. helyen zár. A férfiaknál 1000 méteren Béres Bence nagyszerű teljesítménnyel elődöntős volt, ott azonban futamában negyedik lett, s a legjobb négy korcsolyázó közé nem került be. Béres ezzel összetettben a 14. helyen fejezi be a kontinensviadalt, az 1000 méteren a negyeddöntőben búcsúzni kényszerült Liu Shaolin Sándor pedig a 18. pozícióban zárja pályafutása első felnőtt Eb-jét. A férfiaknál 50-en, a nőknél 38-an indultak el az Európa-bajnokságon.

A Heidum, Keszler, Lajtos, Tóth Patrícia összetételű női váltó a nap zárásaként döntőt vív a németekkel, az olaszokkal és a hollandokkal, míg a Béres, Liu, Burján Csaba, Knoch Viktor alkotta férfi staféta nem lesz érdekelt a férfiak fináléjában, miután a pénteki selejtezőben kiesett.



Rövidpályás gyorskorcsolya Eb - Bronzérmes a női váltó
2012. 01. 30. 00.02

<RIGHT>
gyorskorcsolya_xlsport.jpg



Bronzérmet nyert a Heidum Bernadett, Keszler Andrea, Lajtos Szandra, Tóth Patrícia összetételű női váltó vasárnap a rövidpályás gyorskorcsolyázók csehországi Európa-bajnokságán, Mlada Boleslavban.


A magyar staféta a címvédő hollandokkal, valamint az olaszokkal és a németekkel vívta a 3000 méteres döntőt, melynek során a holland és az olasz korcsolyázók küzdöttek egymással az első helyért, s bár a magyarok a táv feléig harcban voltak az első helyért – rövid ideig vezettek is –, végül a jócskán lemaradó németekkel szemben kellett megőrizniük harmadik helyüket. A holland váltó címét megvédve diadalmaskodott, a második helyen pedig az olaszok értek célba.

A férfiaknál ugyancsak holland siker született váltóban, az ezüstérmet az oroszok, a bronzot pedig a németek nyerték. A Béres Bence, Burján Csaba, Liu Shaolin Sándor, Knoch Viktor összetételű magyar váltó már a pénteki selejtezőben búcsúzott.

A magyar csapat így három éremmel zárta a kontinensviadalt, Heidum vasárnap 1000 méteren ezüstöt, Keszler szombaton 500 méteren bronzot nyert.


Eredmények, váltó:
férfiak, Európa-bajnok:
-----------------------
Hollandia (Niels Kerstholt, Daan Breeuwsma, Freek van der Wart, Sjinkie Knegt)
2. Oroszország
3. Németország


nők, Európa-bajnok:
-------------------
Hollandia (Jorien Ter Mors, Anita van Doorn, Sanne van Kerkhof, Yara van Kerkhof)
2. Olaszország
3. Magyarország (Heidum Bernadett, Keszler Andrea, Lajtos Szandra, Tóth Patrícia)
 
T

TH6777

Vendég
Alpesi sízés: Höfl-Riesch három századdal megverte Vonnt, Miklós most 40.
2012. 01. 31. 05.55

<RIGHT>
alpesi_si_xlsport.jpg



A svájci St. Moritzban folytatódott a női alpesi sízők világkupa-sorozata, ahol ezúttal szuperkombinációs futamot rendeztek. A győzelmet a német Maria Höfl-Riesch szerezte meg, mindössze három századdal az amerikai Lindsey Vonn és az osztrák Nicole Hosp előtt. A magyar Miklós Edit ezúttal a 40. helyen végzett.


Szuper G-ben Vonn volt a leggyorsabb, azonban csak 23 századdal előzte meg a műlesiklás olimpiai bajnokát, Höfl-Riescht. A harmadik osztrák Anna Fenningernek már 68 század volt a hátránya, de rajtuk kívül még négyen tudtak egy másodpercen belülre kerülni Vonnhoz képest.


Amikor a műlesiklás során az olasz Francesca Marsaglia személyében az első ilyen versenyző sorra került, akkor Hosp állt az élen, aki a legjobb szlalomos időt érte el (de az első futamban csak a 28. helyen zárt), megelőzve az összetett világkupa második helyén álló szlovén Tina Mazét és a norvég Lotte Smiseth Sejerstedet.


Az olasznak sem sikerült az élre állnia, sőt visszacsúszott a 9. helyig. Az osztrák Kathrin Zettel is csak ötödikként ért célba, és nem járt jobban az olasz Johanna Schnarf sem. Az osztrák Elisabeth Görgl sem tudott az élre állni, de ő legalább a második helyet át tudta venni, amikor már csak hárman voltak hátra.


Három osztrák azonban nem állt az élen, mert Fenninger az első tízbe sem tudott bekerülni. Az összetett világkupa címvédője, a német Höfl-Riesch előnye azonban már majd két másodperc volt Hosphoz képest, s bár ennek nagy részét eladta, így is maradt neki 51 század.


Vonnon volt a sor, aki pénteken meg tudta nyerni a számot, és a szombati szuper G futam során sem akadt legyőzőre. A mesterhármas azonban nem jött össze, mert ha csak minimális különbséggel, három századdal, de Höfl-Riesch lett a győztes.


Pénteki bravúros vk-pontszerzése után ezúttal is ott volt az ötvenkét tagú mezőnyben a magyar Miklós Edit, aki 3.86 másodperces hátránnyal ezúttal a 44. helyen zárta a szuper-G futamot. Ezúttal a szlalomban sem volt annyi kieső, mint pénteken, s a magyar lány végül 8.48-as hátránnyal a 40. helyen végzett.


A németországi Garmisch-Partenkirchenben folytatódott volna a férfi alpesi sízők világkupa-sorozata, azonban az 1936-os téli olimpia helyszínén olyan köd volt, ami miatt a szervezők végül törölték a vasárnapra kiírt szuperóriásműlesikló-futamot. A verseny pótlásáról később döntenek majd.


ALPESISÍ-VK, ST. MORITZ (SVÁJC)
NŐI SZUPER KOMBINÁCIÓ:

1. Maria Höfl-Riesch (német) 2:08.41,
2. Lindsey Vonn (amerikai) +0.03,
3. Nicole Hosp (osztrák) +0.51,
40. Miklós Edit (magyar) +8.48

AZ ÖSSZETETT VILÁGKUPA ÁLLÁSA:

1. Lindsey Vonn (amerikai) 1250,
2. Tina Maze (szlovén) 813,
3. Maria Höfl-Riesch (német) 696,
...106. Miklós Edit (magyar)



Rekord számú síelő a Mátrában!


417183_10150517200080679_267369585678_9091042_631894000_n.jpg



Rekord hétvége volt minden tekintetben a Síparkban. Az összes hóágyúzható pálya nyitva van: 1 fekete, 3 piros és 5 kék jelzésű. A hóréteg átlagosan 60-80 cm és a hétvégén debütált a hóágyúzott fekete pályánk. Bizony, teljes széltében és hosszban nyitva van az egyes pálya.

Az országban elsőként hóágyúztuk és adtuk át a síelőknek a fekete szakaszt. Ezzel együtt a teljes besíelhető pálya már 3,5 kilométerre nőtt!
A kiváló minőségű sípályák, messziről is vonzzák az embereket. A Síparkra kitehettük volna a megtelt táblát, ugyanis, két nap alatt négyezer vendég érkezett, ez volt a legzsúfoltabb hétvége eddig a síszezonban. Sajnos némi üröm is becsúszott a jó hangulatba, mert az egyik felvonónk elromlott. Szlovák szakemberek érkeznek hétfőn, hogy megjavítsák a nagy tányéros liftünket. Ebből adódóan a sorban állás is megnőtt, gyakran meghaladta a 10 percet is napközben.
Az esti síelés azonban tökéletes volt. Egy rövid pályazárás után, már frissen ratrakolt havon lehetett csúszni. Nagy kedvenc az idei fejlesztések között kivilágított hármas (piros) pályánk.
A gyerekek kedvence a hócsúszda pálya is egész nap üzemelt. Meglepően sokan, kimondottan csak azért jöttek, hogy ezt a szerkezetet kipróbálják. Az új síbicikli és a sportszánkó is nagy sikert aratott, pedig nem könnyű irányítani ezeket.
A héten folytatódik a hideg időjárás, ráadásul újabb havazás is érkezik majd a hétvégén. A legfrissebb modellfuttatások szerint, akár fél méter friss hó is hullhat péntektől, addig viszont szikrázó napsütés lesz a hegyen!

A Sípark minden nap 9:30-tól 16:30-ig tart nyitva.



Tóth Ágota 7-szeres magyar bajnok!


tothagota.jpg



Elmúlt hétvégén rendezték a Városligeti Műjégpályán a Gyorskorcsolyázó Összetett Országos Bajnokságot, melyen Tóth Ágota, az OXXO Energy Drink versenyzője mint címvédő indulhatott.


Az első napon Ágota az 500 métert 43:2-vel, az 1500 métert 2:17.7-es idővel nyerte meg.
Vasárnap is mindkét távon győzni tudott Ágota, 1000 méteren 1:27-es idővel, 3000 méteren pedig 4:54-es idővel lett első, ezzel pedig összetettben is állhatott a dobogó legfelső fokára, így megszerezte 7-ik magyar bajnoki címét.


"Jó hangulatú versenyt tudok magam mögött - nyilatkozta Ágota vasárnap - Fejben végig ott tudtam lenni minden távon, meg tudtam csinálni a technikai utasításokat, amiket az edzőimtől kaptam, így bezsebelhettem a 7-ik felnőtt Országos Bajnoki címemet!Nagyon régen álltam utoljára itthon dobogón, remélem, hogy most már ez többször fog előfordulni velem.
A héten megyek vissza Inzellbe, onnan február 10-én utazom Hamarba (Norvégia) egy világkupára, valamint Inzellben lesznek meg nemzetközi versenyek a szezon során, ahol mar a jövő évi szintidőkön lesz a hangsúly.
Február végén, 25-26-án lesz még egy hazai versenyem, a Rövid Tavú Sprint Országos Bajnokság.

Nagyon szeretnék márciusban még kiutazni Calgaryba, a minden évben megrendezésre kerülő, hagyományos évzáró seregszemlére, az Oval Finalra."
 
Oldal tetejére