Verik a gyerekeket a kalocsai gyermekotthonban

Kulccsomóval ütötték egy gyerek kezét, egy másikat pedig felpofoztak, miután megszökött - ilyen eseteket derített fel az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala Kalocsán. A jelentés szerint alig akar valaki dolgozni a gyermekotthonban.

Nem tartja bántalmazásnak a kulccsomóval verést a kalocsai gyermekotthon egyik lakója. Egy másik gyermek szerint az sem bántalmazás, ha a nevelő őt felpofozza: ha megszökik az intézetből, de visszaviszik, akkor a pofonok csak "figyelmeztető szándékú nevelési eszköznek" minősülnek szerinte.

Valaki szólt, hogy baj van
Az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala vizsgálódott az intézményben, a gyerekek nekik beszéltek a bántalmazásokról. Székely László ombudsman jelentése szerint visszatérő probléma, hogy a speciális otthonban élő gyermekek vagy fel sem ismerik, hogy bántalmazás érte őket, vagy azt enyhén ítélik meg.

A vizsgálat egy bejelentés miatt indult el. Valaki arról értesítette a hivatalt, hogy a kalocsai speciális gyermekotthonban a nevelők, a gyermekfelügyelők rendszeresen bántalmazzák a gondozott gyermekeket:

felpofozzák, kulcscsomóval és ököllel ütlegelik, rugdossák őket.

Az ombudsman a gyermekotthon működésének teljes körű vizsgálatára kérte fel a fenntartó Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság és az Országos Betegjogi, Ellátottjogi és Gyermekjogi Dokumentációs Központ (OBDK) főigazgatóját.

A gyermekotthonban mindkét megkeresett szerv külön helyszíni vizsgálatot tartott. A gyerekek ekkor számoltak be a bántalmazásokról.

Nem csak a büntetést, hanem a jutalmazást is kegyetlenül oldották meg az intézményben:

aki jól viselkedett, cigarettát kapott.

Az alapvető jogok biztosa szerint ez elfogadhatatlan, a gyermekek jogait súlyosan sérti. Az intézet fenntartója elrendelte, hogy a cigiosztást állítsák le. A vizsgálatot kezdeményező biztos javasolta azt is, hogy az intézményben mutassanak be a gyermekek életkorának megfelelő filmeket a dohányzás ártalmairól, és kérjék olyan szakember segítségét, aki a gyermekek leszoktatását megfelelő módszerekkel segítheti.

Nem látogatják őket
Az intézetet kerülik a felnőttek is: senki sem akar ott dolgozni. Aki mégis elvállal valamilyen állást a kalocsai gyermekotthonban, sokszor nem elég képzett, nem elég tapasztalt. "A szakdolgozók pedig megfelelő kompetenciák hiányában nem mindig képesek helyes pedagógiai választ adni a gyermekek indulatos viselkedésére." Szó szerint ez áll a jelentésben.

Több gyermek arról is beszélt, hogy ritkán találkozik a gyámjával.

A gondozással megbízott felnőttek rendszertelenül látogatják őket, a kapcsolattartás kiszámíthatatlan. Az ombudsman szerint ez a gondozott gyermekek jogainak sérelmét okozza. A biztos felkérte a minisztert, hogy országos szinten mérje fel, hogy a gyámok eleget tudnak-e tenni a gyermekekkel való találkozás kötelezettségének.

20111230-dohanyzas-januar-elsejetol-tilos-a7.jpg

A gyerekek cigarettát kaptak, ha jól viselkedtek

Forrás: MTI/Kollányi Péter
Az ombudsman már korábban is jelezte az Emberi Erőforrások Minisztériumának, hogy baj van: ha nem töltenek be bizonyos állásokat, vagy éppen hozzá nem értőket vesznek fel, sérülnek a gyerekek jogai. A szaktárca egy korábbi ombudsmani ajánlásra már válaszolt. Akkor azt írták, hogy "várhatóan 2016 első felében módosítják a jogszabályt", és előírják majd, hogy a speciális szükségletű gyermekeket gondozó intézmények szakdolgozói meghatározott időn belül kötelesek lesznek elvégezni egy felkészítő tanfolyamot.

A minisztérium szerint a módosított jogszabály legkorábban 2017. január 1-jén léphet hatályba.

Origo

gyermekotthonba-beadni7.jpg
 
Szervusztok,
akkor tessék szépen bezárni az ilyen gyerekotthont ! Hogyan lehet ilyent vezetni képesités nélkü , vagy valami csókos barát az illetö ? Hol a fenében vannak a gyámok , csak pénzt beszedni ?
 
Képzeljük el milyen lehet annak a gyereknek az élete, aki szerint a verés nevelő szándékú.
Nem tudom, de életemben 2 db pofont kaptam a nagymamámtól, de zokon is vettem.
Ki hatalmazott fel minket, szülőket, arra hogy verjük a gyerekeinket?
Szerintem a gondozókat és a gyerekfelügyelőket is csak egy alkalommal, az ő módszereiket követve kéne jól "megnevelni".
2016-ban a nevelés ezek szerint még mindig " Indul a bakterház" szinten áll. Sajnos ez csak a filmen volt vicces.
 
Utánanéztem, mi is az a "speciális gyermekotthon".
A bűnelkövető gyerekek számára a börtönt helyettesítő megoldás.
http://magyarnarancs.hu/belpol/kiskoru_elkovetok_buntethetetlen_eloelet-61438
Ezek a szerencsétlen gyerekek már otthonról azt hozták magukkal, hogy a nevelés megtorlással történik. Annak a gyereknek, aki vasvillával nyársalt fel két struccot, mondhatja a nevelője, hogy ejnyebejnye, csúnya dolog, de a gyerek ebből nem ért. A két egyforma pofonból viszont tudja, hogy helytelenítik amit tett.
Nem azt akarom mondani, hogy helyeslem a gyerekek verését. De ha ezeket a gyerekeket integrálni akarjuk a társadalomba, akkor komoly szakmai felkészültségű pedagógusokra van szükség és nem olyanokra, akik tehetetlenségükben veréssel tiltanak és cigarettával jutalmaznak, mert az egyszerű és hatékony.
 
Utoljára módosítva:
Szervusztok,
akkor tessék szépen bezárni az ilyen gyerekotthont ! Hogyan lehet ilyent vezetni képesités nélkü , vagy valami csókos barát az illetö ? Hol a fenében vannak a gyámok , csak pénzt beszedni ?
Kedves kágyula!

Az is kisebb csoda, hogy legalább képesítés nélküli munkaerőt találnak.
Az értelmes szakképzett személyzet, ha csak teheti menekül a pályáról.
Hogy miért? A liberális oktatáspolitika (Magyar Bálint és bűntársai)
"áldásos" tevékenységének köszönhetően, különösen a sajátos nevelési igényű (SNI) gyermekek kitűnően ismerik a jogaikat, de a "kötelesség"szóról még csak nem is hallottak.
A jogaikkal visszaélve terrorizálják a jó szándékú társaikat és a nevelőiket egyaránt.
Nem lehet csendre inteni, számon kérni, fegyelmezni, tanítani, nevelni, utasítani, de szép szóval kérni sem őket.
És a valamennyi intézményben megtalálható "kemény mag" (rendőrséget, fiatalkorúak börtönét megjárt, társaikat zsaroló, kirabló, megerőszakoló, kábítószer fogyasztó, kezelhetetlen fiatalok) miatt, az egyébkén együttműködő, de legalább is nevelhető, irányítható többség jogai is csorbát szenvednek (tanuláshoz való jog, amikor a társai miatt nem lehet megtartani egy órát).
A probléma, hogy a "Gyurcsány-érában" bezárták azokat az intézményeket (OPNI) ahol a pszichiátriai betegeket gondozták, felnőtteket és gyermekkorúakat egyaránt.
Ezek a gyermekek ezekbe az otthonokba kerültek tovább nehezítve az ott dolgozók mindennapjait, és nem egy esetben veszélyeztetve azok életét, testi épségét.
A veréssel én sem értek egyet! De.
Idézet a cikkből: "A szakdolgozók pedig megfelelő kompetenciák hiányában nem mindig képesek helyes pedagógiai választ adni a gyermekek indulatos viselkedésére."
Jól képzett, kiváló pedagógusok sem tudnak, helyes pedagógiai választ adni, mert az esetek többségében ilyen nem létezik.
Az oktatást irányító szakemberek pedig, (tisztelet a kivételnek) a sajátjukon kívül (már ha van) gyermeket közelről még nem láttak, de legalább is nem próbáltak nevelni, tanítani.

A párom kitűnő gyógypedagógus, egy ilyen intézményben dolgozott 15 évet, amire ráment az egészsége.
A lelki, és esetenként már fizikai terror miatt, ami a "szegény jogfosztott" gyermekek részéről érte, el kellett hagynia a pályát, a hívatását, még mielőtt visszaütött volna.
Mindamellett, hogy nem lehet általánosítani, tény, hogy ezekben az intézményekben egyszerre kell pedagógusnak, nevelőnek, biztonsági őrnek, pszichológusnak, de legfőképp a nyugalmát megőrző, mindig mosolygós, a gyermekek jogait tisztelő, mindig minden problémára a megfelelő pedagógiai válasz adó, boldog elégedett állami alkalmazottnak lenni.
Na ez az ami nem megy. (Aki nem hiszi járjon utána, állandóan van munkaerő felvétel)

Az egész tetejére desszertnek: a kísérő nélküli gyermekkorú migránsokat is ezekben az intézményekben helyezik el (ideiglenesen).

Legyen szép a napod: stencer
 
Utoljára módosítva:
Szervusz Stencer,
elöször is köszönöm szépen a felvilágositást , mert én ezt nem tudtam /komolyan/ akkor azokat a személyeket kéne ilyen helyekre rakni dolgozni akik gondolom ludasak ebben a "nevelési módban " . Nekik kéne minden segitség nélkül legalább egy fél évet ott dolgozni , mondom dolgozni nem csak a jellenléti ivet aláirni , hogy tudná mit cselekszik ha valamit ami szükséges megszüntett .
 
gyermekek kitűnően ismerik a jogaikat, de a "kötelesség"szóról még csak nem is hallottak.
A jogaikkal visszaélve terrorizálják a jó szándékú társaikat és a nevelőiket egyaránt.
Nem lehet csendre inteni, számon kérni, fegyelmezni, tanítani, nevelni, utasítani, de szép szóval kérni sem őket.
Teljesen igazad van, felnőtt egy olyan generáció aki csak követel.
Igen vannak gyámok de hogy ők mit csinálnak ebben a rendszerben?? Gondolom a pénzt veszik fel.
 
Teljesen igazad van, felnőtt egy olyan generáció aki csak követel.
Igen vannak gyámok de hogy ők mit csinálnak ebben a rendszerben?? Gondolom a pénzt veszik fel.

Sokszor nem csak a sajátjukat, hanem azt is amit a gyerek kapna. Nem egyedi eset hogy a gyám a nagykorúvá váláskor kapott összeggel egyszerűen eltűnik, holott ez az egyetlen esélye volna arra, hogy ne bűnözéssel kelljen indítania.
 
A verés nem jó dolog ez tény. De mit kezdjenek egy olyan kaliberű fiúval, mint pl. Maugli a Blaháról, aki folyamatosan rettegésbe tartotta a környéket 12 évesen, mígnem egyszer meg nem késelt egy 15 éves srácot az mp3 lejátszójáért (filléres tétel...), aki majdnem helyben elvérzett?
Bevitték, megint megszökött, végül visszavitték haza Romániába. Az RTLKlub stábja meglátogatta a helyet, kb. 1 percen belül már szaladt is az egyik a tőlük lopott cuccal...ilyen környezeti hatások mellett nevelkedett gyereknél milyen eszközt lehet alkalmazni? Főleg úgy, hogy gyermekkoruk miatt minden tilos, szóval egy jó kis munkaterápia sem jöhet szóba, ahol le tudná vezetni a felesleges energiáját.
 
Üdv Mindenkinek!

Az a baj, h ezek a gyerekek, vagy akár már majdnem felnőttek, nem tudtak szeretethez jutni, pici koruk óta.
Volt egy időszak, amikor az egykori Romániában összesk azokat a gyerekeket, akiket nem tudtak eltartani szüleik, vagy akár már az utcán éltek x ideje, és elvitték őket, kiképezni, értsd, 5 (!) éves korban is már, fegyveresnek, majd később a Securitate megfelelő bennfentesének...
Ezek a gyerekek nem is tudnak arról, lehet másképp is élni!
A minta gyerekkoruktól beleivódik mindennapi életükbe: aki az erősebb, az agresszívabb, az győz, mindenben!
Tudják a nélkülözést is, látják, mint életformát maguk előtt, és igyekeznek a "felszínen maradni" h ne kelljen, v kevésbé kelljen nélkülözniük!
Nem tudom elhinni azt, h lehetetlen arra módot találni, h lássa és érezze az a gyermek a szeretetet, a gondoskodást, ami végül biztonságérzetet ad neki, és észhez tér, h nemcsak lopással, meg a másik ember ütlegelésével lehet életben maradni!

Módosítom eredeti üzenetem, az én hozzászólásom alatti bejegyzés kapcsán: elnézést kérek, mindazoktól akik legjobb tudásuk és legjobb szándékuk szerint látják el a gyerekek gyámságát!
Én magam nem vállalnám sem 60 főre sem 46-ra a gyámságot, fòleg a lent felsorolt körülmények között! Ezt valóban, csak jószívvel lehet ellátni, amellett, h tisztességes módon jár el!
Tiszteletem mindazoknak, akik szeretetük, jóakaratuk szerint fogadják gyámoltjaikat!
 
Utoljára módosítva:
Fogalmi szempontból fontos megkülönböztetni,hogy gyermekvédelmi gyámról, vagy családba fogadás esetén lévő gyámról beszélünk.
A gyermekvédelmi gyámok esetében kikérem a magam és a munkatársaim nevében is hogy "nyerészkedéssel és kiskapukkal " vádoljanak!!! Valamint nem szedek fel semmilyen pénzt sem a gyerekek után! A gyám felel a saját vagyonával, ha a gyereket megkárosította. A tanulói jogviszonnyal rendelkező gyerekek után a családi pótlékot a gyermekotthon vagy a nevelőszülő veszi igénybe és fordítja a nevelésre bízott gyermekre. A gyermekotthon évente számadással tartozik a gyámhivatal felé, hogy mire költötte az adott gyerekre szóló családit. A gyámhivatal és az évenkénti szakmai ellenőrzésekkor tételesen vizsgálják át. A családiból vásárolt dolgokról névre szóló számlát kell kérni,a terméket a gyermek vagyonleltárába, ruhaleltárába fel kell vezetni, onnan csak a selejtezéskor kerülhet ki ha már a ruha stb használhatatlan.
A gyám egyben vagyonkezelője a gyereknek. Ha például árva ellátást kap azt a gyerek nevén lévő gyámi fenntartásos folyószámlára utalja a nyugdíjfolyósító. A gyám a számlához nem férhet hozzá onnan pénzt levenni csak úgy nem tud! Ennek a menete, hogy kérelem a gyámhivatal felé pl, bíróság által kiszabott pénzbüntetés befizetésére, a gyámhivatal határozattal engedi szigorúan azt az összeget. Ezt követően ha befizettem a büntetést írásban megküldöm a gyámhivatalnak a számadásomat( eseti számadás) hogy a felvett pénzösszegről elszámoljak.
A gyámnál nincs a gyerek pénze! Az a bankban van! A hatóság ellenőrzése alatt!
A gyermekvédelmi gyám közalkalmazotti jogviszonyban áll, ebben az esetben nem kell vagyonosodási vizsgálat, és nem én kérem, hogy lehessek xy gyámja, sőt nem is válogathatom meg hogy akarom vagy sem. A gyámhivatal a gyermekvédelmi szakszolgálat javaslatára kirendel. Vannak gyámok akik a nevelőszülőknél lévő gyerekek esetében látnak el gyámságot, és vannak akik mint én is gyermekotthonokban. A nevelőszülőknél lévő gyerekek nem problémásak- eleinte. Ahogy jön a kamaszkor, szökések, nem járok iskolába, lopások stb. Azonnal kérik, hogy helyezzék el tőle a gyereket és bekerülnek a gyermekotthonba. Ezért nekem CSAK PROBLÉMÁS gyerekeim vannak pl: drog, ital, többszörös bűncselekményt elkövetők, prostituáltak,. 16 év a tankötelezettség ezért már ők nem hajlandóak iskolába járni, de egyre többen vannak akik már 16 év alatt sem. Az indok? Nekem nincs kedvem, unalmas.
A nap 24 órájában dolgozom, majdnem minden éjszaka a rendőrségen vagyok, vagy hétvégén.
Heti terv alapján próbálom beosztani, hogy melyik gyerekkel mit intézek, és látogatom. Az elmúlt két éven még nem volt olyan hét ami terv szerint zajlott volna. A rendőrség telefonon hív és akkor sajnos az a gyerek kerül hátrányba, akit esetleg pont a gyermekotthonban látogatok és még lenne mit megbeszélnünk, de hagyjam abba mert meg kell jelenni a rendőrségen kihallgatásra. Ugyanis a gyám a kiskorú gyermek törvényes képvelője, nélküle nem hallgathatják ki. Védenem kell azt a gyereket a törvény előtt aki mást megkárosít, és esetleg más ember életére tör!!!
Minden lehetősséget megpróbálok annak érdekében, hogy olyan szakemberek segítségét kérjem fejlesztőpedagógus, pszichológus, gyermekpszichiáter stb, hogy lehetősséget adjak a gyerekeknek arra, hogy akarjanak változtatni magukon. Csak sokszor nem hajlandó bemenni a pszichológushoz, vagy pedagógushoz, nem megy el a nevelővel pszichiátriai gondozásra, nem hajlandó bevenni az ott javasolt gyógyszert ........ Mit tehetünk? Szépen kérjük, ismételten és ismételten. Kényszeríteni erőszakkal nem lehet. így a terápia ami lehet, hogy segítene nem vezet eredményre.
Mit tehetek még? A gyámhivatalnál kérem hogy egy speciális gyermekotthonba kerüljön ahol belső iskolával, megfelelő szakmailag felkészült szakszemélyzettel segítsenek rajta. A speciális gyermekotthonokban is megvannak a problémák. Az hogy én egy gyereket oda be tudjak oda tenni ha a szakvélemény alapján indokolt, azzal szembesülünk, hogy másfél éves várólisták vannak. A szökésben lévő lány hamarabb lesz terhes, mint sem speciális gyermekotthonba tudnám tenni ahol nem szökne és nagyobb esélye lenne arra, hogy szakmát szerezzen és később dolgozzon.
Egy dizájner droghasználó fiú esetében drogambulanciát megpróbáltam nem volt hajlandó velem eljönni, hogy szakemberek segítsenek neki. A pszichológust szintén elutasítja. Felvettem a kapcsolatot egy alapítvánnyal oda sikerült és eljött velem. Ott a felvételkor közölték hogy mennyi idő lesz a terápia, de ha a gyerek azt mondja BÁRMIKOR, hogy Ő nem csinálja tovább mennyek érte és vigyem vissza gyermekotthonba. Bíztam, hogy erre nem lesz szükség és a terápia után gyógyultan távozik. Nem így lett 3 nap után kijelentette ő nem marad. Nem lehet kényszeríteni. Kényszergyógykezelés csak a bíróság rendelhet el, de ez a gyerek csak 13 éves. A szüleivel együtt használtak dizájner drogokat. A telefon csörgés már számomra egy rémálom,összerezzen a gyomrom ha megszólal a telefonom.
Mit csinál még a gyám? Csak felsorolásként mert napokig tudnám írni azt amit a munkám során teszek.
6 év alatti gyereket hivatalosan 2 hetente látogatja.
Hat év felett havonta egyszer kellene és szükség szerint(van akivel minden nap találkozom, mert mindennap a rendőrségen vagyok vele+a gyermekotthonban is találkozom vele. A kamasz gyámoltaimat többet látom, és foglalkozom ügyükkel mint a saját 1 gyerekemmel)
személyes okmányait szerzi be( diákigazolvány, személyi,lakcím,taj kártya stb)
közvetítői eljárásban vesz részt.
bíróságon vesz részt a gyámsága alatt álló gyerekkel-törvényes képviselet
rendőrségen- törvényes képviselet
félévente gyámi jelentést készít a gyámhivatalnak gyerekenként
félévente az újonnan bekerült gyerekek estén felülvizsgálatot készít a gyámhivatal felé
pártfogói felügyelet alatt álló gyerek esetében együttműködik a a pártfogóval.
A már előzőekben említett gyámi számlára érkezett adott évben befolyt összegről éves számadást készít a gyámhivatalnak és folyószámla kivonattal megküldi azt.
beiskolázza, személyesen tartja a kapcsolatot az iskolával és a pedagógussal.
kapcsolattartásokon vesz részt ezek általában hétvégére esnek.
ügyészségen törvényes képviselet
orvosi beavatkozás, terápia műtét esetén törvényes képviselt jognyilatkozattal járul hozzá az egészségügyi ellátáshoz.
Törvény szerint egy gyermekvédelmi gyám egyszerre 30 gyermek törvényes képviseletét láthatná el!
Sajnos ez nem az életben nem így van 60 főről indultam, és az ideg összeroppanás közelébe kerültem annyira kimerültem a rengeteg munkába. Ugyanis ha éjszaka kihallgatáson voltam nem tudtam aludni, haza jöttem reggel 6 órakor egy zuhanyzás ás az aznapi idézésnek kellett eleget tennem bíróság és rendőrség. Az senkit sem érdeket hogy ez a hülye egész éjszaka dolgozott. Jelenleg 46 gyerekkel dolgozom, és minden kollégám a törvény szerint előírtnál jóval magasabb esetszámmal dolgozik.
Egy hét szabadságot összefüggően az elmúlt 2 évben nem tudtam kivenni. csak egy-egy napot amivel meghosszabbítom a hétvégémet, már ha nem jön értem a rendőrség. Telefonnal alszom, mert ha véletlenül nem halottam( porszívóztam, vagy éjszaka mélyen aludtam) a rendőrség addig csenget, villog az autóján lévő fénnyel amíg fel nem kelek, vagy a családom. Szerencsére a családom még toleráns, amiért nagyon hálás vagyok nekik érte.Szeretem a munkámat, de nem tudom meddig fogom lelkileg bírni, azt hogy hiába dolgozok nincs eredmény, és a megítélés szerint is a gyám az egy olyan személy aki "felveszi a gyerek után járó pénzt!" Ez nagyon elkeserített amit itt olvastam. Ezért írtam ide le egykét gondolatomat.
 
Szomoru hogy ilyen sok gyerek van akinek a sorsa nagyon nehez es a jovoje is enyire bizonytalan.
Az meg egyenesen elkeserito hogy sikertelen a gyerekek beilleszkedese ,visszavezetese a normalis kerekvagasba.
A gyerek neveleshez borzalmas nagy turelem kell , foleg a serdulokort meg a normalis csaladok is nehezen veszelik at, de csak a szeretet a torodes es a megertes nelkul nehezen megy.

A kritika nem igazan a bankolas a gyamok munkaja, hanem azok miatt van akik durva modon agressziv nevelesi celzattal buntetnek azzal a cellal ,hogy jo viselkedesre birjak a nehezen kezelheto gyerekeket,ami elfogadhatatlan.
Az ilyen pedagogia modszer sikeres nem lehet.
A celokat kell kijelolni es elerni es a figyelmet a gyereknek erre fokuszalni, az o szintjen es elerheto modon mutatni neki.
 
Sokszor nem csak a sajátjukat, hanem azt is amit a gyerek kapna. Nem egyedi eset hogy a gyám a nagykorúvá váláskor kapott összeggel egyszerűen eltűnik, holott ez az egyetlen esélye volna arra, hogy ne bűnözéssel kelljen indítania.

A nagykorúvá váló fiatalok esetében ha volt pénz vagyona, azt jogerős gyámhivatali határozattal csak és kizárólag a felnőtté vált fiatal kezébe, bankkártyájára teszi a bank. A pénzfelvételekor a gyám már nincs jelen, hisz már határozattal felmentette a gyámhivatal. A fiatal amikor felveszi a pénzt saját maga teszi azt és tesz vele amit akar. A többéves tapasztalat alapján mielőtt 18 éves lenne a gyerek, megjelennek az addig nem látogató szülők, rokonok, lányok esetében házasságot,szerelmet ígérő emberek. Na ők akik kihasználják és leveszik őket pénzzel. Több ilyen esetben voltam már rendőrségen, és segítettem feljelentés megtételéhez a fiatalt. Úgy.hogy már nincs közöm hozzá hisz önálló felnőtt ember. De kihez fordulhatna? Több év után is megkeresnek minket ügyes bajos dolgaikkal. Igyekszünk segíteni, útbaigazítással, jó tanáccsal. Amikor a bank megszünteti a folyószámlát mert a fiatal aláírásával igazolható, hogy felvette a pénzét hivatalosan tájékoztatást küld a bankba. Ismétlem a gyám vagyis a volt gyám nem vesz részt nincs jelen!!!!!!!!!! Mielőtt ilyen kijelentést leír valaki járjon utána és ne szóbeszédre pletykára alapozza amit ide leír,mert ez felháborító! Közalkalmazotti bértábla szerint fizetésem ugyan kevés, tudja mindenki aki eszerint kap bért, hogy mikor emeltek nekünk. Azt viszont kikérem magamnak, hogy bűncselekmény elkövetésével, általánosítsanak mint haszonszerző! A bérünk sem megfelelő, de a társadalmi megítélésünk is úgy látom az alatt a bizonyos béka......... alatt van!
 
Tisztelt Henc, és Üdv Mindenkinek!

A saját üzenetem egy részletét módosítottam ugyan feljebb, Henc hozzászólása alapján, mert valóban,
Tisztelet a Kivételnek!

Valahol már leírtam 1x, korábban, sajnos nem találom, h ne kelljen ismételnem magam, de megtörtént esetről van szó, nem pusztán sztereotípiákról.
Igaz, nem ütlegelésről szólt...
1996-ban volt alkalmam próbaideig gyermekotthonban dolgoznom.
Az első napok nyilván az otthon belüli körbevezetésről is szólnak. Nekem elég is volt...
Egyik szobában kamaszkorúak voltak elhelyezve rácsos gyerekágyakban, értsd: leginkább csak ülve fért el benne, hiszen már annál kissé nyurgábbak voltak termetre! 11-14 évesek lehettek.
KI VOLTAK KÖTÖZVE a gyerekágy rácsaihoz csuklójuknál orvosi gézzel. Kérdésemre, h miért, az volt a válasz, h ekcémások, és az otthonnak nincs pénze a megfelelő gyógyszert beszerezni, és annak érdekében, h ne legyenek sebesre elvakarózva, kikötözik.
Na akkor màr tudtam, nem vállalom, pedig munkanélküli voltam, úgy küldött hozzájuk a Munkaügyi Központ.
De nemcsak munkanélküli, hanem ekcémás is voltam, és tudtam, milyen érzés, ha nem is kenheted be a csillapító kenőccsel, de legalább megdörzsölhetnéd...az őrületbe lenne kèpes kergetni a viszketegség, amit átél!!!
Ott is, egy közalkalmazottra jutott több gyermek, igen, és ezzel ők teljesen nyugodtan voltak, h akkor megoldva, nem lesz kisebesítve a gyerek, nem vakaródzik! Ja, h a géz már felsebesítette, v legalább néhányuknál "csak" kidörzsölte a csuklójukat a rángatózástól, amit kínjukban csináltak, az nem sebesedik, ugye?
Ezek a gyámok ugyanúgy felvették róluk az illetményt, teljes lelki nyugalommal, jól végezte dolgát.
Igaz, nincs információm arról, hányan a gyerekek közül - a többiekről, akik nem voltak kikötözve - voltak v sem bűnözők, v bűn elkövetéssel kísérletezők.
Nem tudom, azóta mi vàltozott az adott intézményben.
Soha nem értesültem semmilyen vizsgálatról azóta sem, pedig az ráfért volna!
Ha látogatóként érkezik valaki, úgy sem tudja, nem látja, ha bekerül, meg az àllása érdekében nem beszél róla "külsősnek".

Az egész rendszernek kellene megújulnia!
Mint ahogy egy bármilyen álláshoz kell már sokszor v pszichológiai v grafológiai teszt, ugyanúgy szűrni kellene, kijátszhatatlanul, h tényleg az kerüljön a gyerekek mellé - és nem kiskirálykodva fölé - aki rátermett és szívvel vállalja, még a fáradságos utána járást is!
 
Tisztelt Henc, és Üdv Mindenkinek!

A saját üzenetem egy részletét módosítottam ugyan feljebb, Henc hozzászólása alapján, mert valóban,
Tisztelet a Kivételnek!

Valahol már leírtam 1x, korábban, sajnos nem találom, h ne kelljen ismételnem magam, de megtörtént esetről van szó, nem pusztán sztereotípiákról.
Igaz, nem ütlegelésről szólt...
1996-ban volt alkalmam próbaideig gyermekotthonban dolgoznom.
Az első napok nyilván az otthon belüli körbevezetésről is szólnak. Nekem elég is volt...
Egyik szobában kamaszkorúak voltak elhelyezve rácsos gyerekágyakban, értsd: leginkább csak ülve fért el benne, hiszen már annál kissé nyurgábbak voltak termetre! 11-14 évesek lehettek.
KI VOLTAK KÖTÖZVE a gyerekágy rácsaihoz csuklójuknál orvosi gézzel. Kérdésemre, h miért, az volt a válasz, h ekcémások, és az otthonnak nincs pénze a megfelelő gyógyszert beszerezni, és annak érdekében, h ne legyenek sebesre elvakarózva, kikötözik.
Na akkor màr tudtam, nem vállalom, pedig munkanélküli voltam, úgy küldött hozzájuk a Munkaügyi Központ.
De nemcsak munkanélküli, hanem ekcémás is voltam, és tudtam, milyen érzés, ha nem is kenheted be a csillapító kenőccsel, de legalább megdörzsölhetnéd...az őrületbe lenne kèpes kergetni a viszketegség, amit átél!!!
Ott is, egy közalkalmazottra jutott több gyermek, igen, és ezzel ők teljesen nyugodtan voltak, h akkor megoldva, nem lesz kisebesítve a gyerek, nem vakaródzik! Ja, h a géz már felsebesítette, v legalább néhányuknál "csak" kidörzsölte a csuklójukat a rángatózástól, amit kínjukban csináltak, az nem sebesedik, ugye?
Ezek a gyámok ugyanúgy felvették róluk az illetményt, teljes lelki nyugalommal, jól végezte dolgát.
Igaz, nincs információm arról, hányan a gyerekek közül - a többiekről, akik nem voltak kikötözve - voltak v sem bűnözők, v bűn elkövetéssel kísérletezők.
Nem tudom, azóta mi vàltozott az adott intézményben.
Soha nem értesültem semmilyen vizsgálatról azóta sem, pedig az ráfért volna!
Ha látogatóként érkezik valaki, úgy sem tudja, nem látja, ha bekerül, meg az àllása érdekében nem beszél róla "külsősnek".

Az egész rendszernek kellene megújulnia!
Mint ahogy egy bármilyen álláshoz kell már sokszor v pszichológiai v grafológiai teszt, ugyanúgy szűrni kellene, kijátszhatatlanul, h tényleg az kerüljön a gyerekek mellé - és nem kiskirálykodva fölé - aki rátermett és szívvel vállalja, még a fáradságos utána járást is!


Ez valóban borzasztó, és embertelen amit leírt. A pályámat egészségügyi szakápolóként kezdtem, aktív sebészeti osztályon, ott is volt, hogy sok esetben szükségessé vált a betegek kezének rögzítése, de ennek szigorú szabálya van! Ilyen formában ahogy ön leírta nem lehet.
Változás az van 1996 óta. Ugyanis 2 éve működik ez az új gyermekvédelmi gyámság intézménye. Ezt megelőzően a gyermekotthon vezetői voltak az intézetben lakó gyerekek gyámjai. Én akkor is dolgoztam már azon a helyen, más beosztásban, ahol most gyámként járok ki a gyerekekhez. Sok vitás helyzeten vagyok túl a volt gyámokkal. A gyermekotthonban a gyerekeket a nevelők( pedagógusok) és a gyermekfelügyelők( van ennek több megnevezése is) neveli és látják el. Az elmúlt 2 év alapján mondhatom, hogy volt olyan eset amikor a gyerek jelzett felém konkrét dolgokat, vizsgálat indult és a gyereknek volt igaza, illető felnőtt dolgozótól a gyermekotthon fenntartója vagyis a munkaadó azonnali hatállyal megvált. A mai napom is hasonló volt, gyámságom alatt álló gyerek és vele szemben a felnőtt nevelője. Ez már rendőrségen zajlott ma,és a mai nappal ügyészségre kerül folytatás ott következik. Több ilyen dolog maradt látens-rejtett, amikor még a gyermekotthon vezetők voltak a gyámok. Azóta változott, hogy a gyermekotthontól független, más szervezet alkalmazásában állunk gyámként. Ha a gyerek jelez akkor nekem kötelességem kérni az ügy kivizsgálást akár belső vizsgálattal, akár rendőrség bevonásával. Teljes szívemből elítélem az erőszakot, és a tettlegességet! Nem lehet semmilyen indokkal gyereket megütni! Az erőszak csak erőszakot szül! Igen jó lenne ha lenne pszichológiai vizsgálat, szerintem is mert sok olyan embert tudnék mondani aki különböző szociális területen dolgozik, akinek komoly pszichés problémáik vannak. A szociális és gyermekvédelem, pedagógia területén dolgozók a személyiségükkel dolgozik, foglakozik emberekkel. Ha a segítő maga is segítségre szorul mert mentális problémái vannak akkor szerintem többet árt, mit használ a munkája során. A munkáltató sem küldheti el a dolgozóját pszichológushoz, hogy alkalmas-e és eltudja látni a munkáját.
 
Ez valóban borzasztó, és embertelen amit leírt. A pályámat egészségügyi szakápolóként kezdtem, aktív sebészeti osztályon, ott is volt, hogy sok esetben szükségessé vált a betegek kezének rögzítése, de ennek szigorú szabálya van! Ilyen formában ahogy ön leírta nem lehet.
Változás az van 1996 óta. Ugyanis 2 éve működik ez az új gyermekvédelmi gyámság intézménye. Ezt megelőzően a gyermekotthon vezetői voltak az intézetben lakó gyerekek gyámjai. Én akkor is dolgoztam már azon a helyen, más beosztásban, ahol most gyámként járok ki a gyerekekhez. Sok vitás helyzeten vagyok túl a volt gyámokkal. A gyermekotthonban a gyerekeket a nevelők( pedagógusok) és a gyermekfelügyelők( van ennek több megnevezése is) neveli és látják el. Az elmúlt 2 év alapján mondhatom, hogy volt olyan eset amikor a gyerek jelzett felém konkrét dolgokat, vizsgálat indult és a gyereknek volt igaza, illető felnőtt dolgozótól a gyermekotthon fenntartója vagyis a munkaadó azonnali hatállyal megvált. A mai napom is hasonló volt, gyámságom alatt álló gyerek és vele szemben a felnőtt nevelője. Ez már rendőrségen zajlott ma,és a mai nappal ügyészségre kerül folytatás ott következik. Több ilyen dolog maradt látens-rejtett, amikor még a gyermekotthon vezetők voltak a gyámok. Azóta változott, hogy a gyermekotthontól független, más szervezet alkalmazásában állunk gyámként. Ha a gyerek jelez akkor nekem kötelességem kérni az ügy kivizsgálást akár belső vizsgálattal, akár rendőrség bevonásával. Teljes szívemből elítélem az erőszakot, és a tettlegességet! Nem lehet semmilyen indokkal gyereket megütni! Az erőszak csak erőszakot szül! Igen jó lenne ha lenne pszichológiai vizsgálat, szerintem is mert sok olyan embert tudnék mondani aki különböző szociális területen dolgozik, akinek komoly pszichés problémáik vannak. A szociális és gyermekvédelem, pedagógia területén dolgozók a személyiségükkel dolgozik, foglakozik emberekkel. Ha a segítő maga is segítségre szorul mert mentális problémái vannak akkor szerintem többet árt, mit használ a munkája során. A munkáltató sem küldheti el a dolgozóját pszichológushoz, hogy alkalmas-e és eltudja látni a munkáját.
A munkáltató a meglévő dolgozóját valóban nem küldheti minden ok nélkül pszichológushoz, de:
- felvételkor - a pályázati kiírás feltételei között ismertetve - alkalmassági vizsgálat alá vethető, mely keretében pszichológiai- vagy akár grafológiai teszt is készíttethető a leendő alkalmazottal
- előírható a jogviszony létrejöttekor akár éves szintű, de gyakoribb az, hogy 2 évente elrendelt, az alkalmazottak számára kötelező alkalmassági felülvizsgálat, mely során ismét mérhető/szűrhető, hogy az eltelt időszak alatt, a terhelés hatására történt-e változás, avagy továbbra is minden feltétel megfelelő a közalkalmazotti jogviszony folytatására. Ez lehet újabb teszt sorozat formájában is, a felvételkor lefolytatott pszichológiai- és/vagy grafológiai teszttől eltérő, de jellegében hasonló szűréssel!

Törvényes keretek között, igenis, lehet szűrni!
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

livian wrote on bnrn's profile.
Szia. Csak így ismeretlenül is szeretném megköszönni neked a Sutherland könyvek fordítását, nagyon nagy örömet okoztál a fiamnak. Hétről-hétre várta a fordításodat, napi szinten érdeklődött mindig, hogy van-e új rész. Kicsit szomorú, hogy több rész ebből a sorozatból már nem lesz.
Esetleg megkérdezhetem, tervezel hasonló sorozatot még? Olvashat még tőled fantasy fordítást?

Köszönettel: Livian
beamix wrote on Ajuda67's profile.
Szia,bocs de csak most csatlakoztam,hogyan tudok hozzájutni a fordításaidhoz ? Főképp a Kárpátok vampirjai sorozat 36,37.reszei érdekelnek. Előre is köszönöm az útbaigazítást
Hi! Does anyone here have the easy deutsch books by Jan richter in English?
hanna322 wrote on pöttyösdoboz's profile.
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy az Okosodj mozogva DVD anyagát el tudnád-e küldeni? Sajnos a data linkek már nem működnek. Nagyon köszönöm előre is a segítségedet! Üdv.: hanna322
katuskatus wrote on adabigel's profile.
Szia kedves Abigél! Neked sikerült letölteni Az egészség piramisa c. könyvet? Ha igen, elküldenéd nekem? Szép napot kívánok!

Statisztikák

Témák
38,137
Üzenet
4,803,651
Tagok
615,804
Legújabb tagunk
Szinger Sára
Oldal tetejére