Zugligeten imádkoznak a lúgos orvosért – az áldozat megdöbbent

A pap pedig kiabálni kezdett, amikor a miértről kérdezték.
Közös imádságot szervez az áldozatát lúggal megcsonkító Mikola-rokon családjáért a Zugligeti Szent Család Egyházközösség – derítette ki aBors.


Bene Krisztiánt első fokon négy, másodfokon nemrég kilenc év börtönre ítélték volt barátnője megcsonkításáért.

A Bors felhívta a Zugligeti Szent Család Egyházközösséget a kérdéssel, hogy miért kell egy kilenc évre ítélt szadista orvosért imádkozni, de a pap már a telefonbeszélgetés első pillanataiban elveszítette a türelmét: – Ez egy magánügy, hogy ki és miért imádkozik.

Ne kutakodjon, ne érdeklődjön, mert ez a vallásszabadságba ütközik!

– mondta emelt hangon, mielőtt bontotta volna a vonalat.

Renner Erikát, az áldozatot megdöbbentette, hogy fohászt rebegnek a támadójáért.

Értem ki imádkozik?

– tette fel a kérdést.

Benét március 20-án ítélték el másodfokon, ami után szabadon távozhatott a tárgyalóteremből, és a DunaTV műsorában hangoztathatta az ártatlanságát. Előzetes letartóztatásba csak most kedden helyezték.

1201745_zugligeti-szent-csalad-plebania-templom-4.jpg
 
lattam filmen hogy emberek elmennek a pszihiatriai orvoshoz lefekszenek egy agyra es elmondjak mi lelki bajuk van a doktor meg csak halgatja oket de nem mond semmit
az se job es ott se kapnak valaszt csak elmondanak mindenfele kellemetlen titkot egy masik embernek aki aztan tudni fogja roluk azt kesobb
ebbe mi a jo nem tudom en meg sose voltam inkabb megyek a templomba gyonni ahol nem is lat a pap
sot mehetek idegen temlomba is ahol nem is ismernek es sose kerdeztek a nevemet se
a pszihiatrai orvosnal meg be kel jelentkezni kell tb kartya minden rogton tudjak ki vagy es az miert jo nem tudom
Rossz filmeket néztél, az orvosnál a beszélgetés kétoldalú, nem egyházi emberrel beszélsz ahol sötétben sutyorogsz, persze tedd nyugodtan.
az orvosnál nem megkönnyebbülést kapsz hanem egészséget.
Nem azért meséled el az orvosnak a tüneteket mert azok titkok hanem azért mert megakarsz gyógyulni.
Igen az orvos is visszaélhet a betegséged tüneteivel .
Szégyelled amiket tettél azért vad idegeneknek meséled el és azt hiszed hogy ezzel túl vagy rajta?
TB kártya sem kell pénz az már inkább!
 
Azért nem tiszteletreméltóak a szokásaik, mert egyik vallás szokásai se azok. Mind népbutítás, plusz ugyanúgy korrupt rohadék mindegyiknek a vezetése (a klérus) mint a politikusaink. Ennek ékes bizonyítéka, hogy minden módon igyekeznek összefonódni az államapparátussal, annak ellenére hogy ez saját legszentebb tanítójuk, Jézus szavaival is ellentétes, hiszen ő megmondta hogy az ő országa nem e világból való. Akkor mi a francot keresnek ezek a csuhás potrohosok, ezek a szoknyában járó magukat aszexuálisnak hazudó ocsmány kreatúrák a napi politikában, he?!

Sőt, akár az oktatásban is. Ezektől kéne megvonni a diplomaadási jogot meg a tanítási jogosítványokat, nem a CEU-tól! Mert ugye "teológia"... már a név is csalás, mert nem "logosz" azaz nem tudomány! Tudomány az, amire vonatkozóan legalább elméletileg lehet kísérleti ellenőrzéseket végezni. A teológia téziseinél ez elvből lehetetlen, direkt úgy is van kitalálva. Tegyük fel azt mondom, istennek pontosan 3 heregolyója és 4 hüvelye van, és aki nem hiszi ezt elkárhozik. Senki se tudná bebizonyítani ezen állításaim ellenkezőjét, nem tudnának megcáfolni. És ez hasonlóképp igaz a jelenleg elterjedt vallások minden állítására is, csak azok képtelensége amiatt nem oly feltűnő mert a sok ismételgetéstől már hozzászoktak és belefásultak az emberek.

A teológia tehát nem tudomány. Ezokból amely egyetem ezzel foglalkozik, az a szememben eleve gyanús. még az egyéb karainak értékében is kételkedem, mert hiszen fogalmuk sincs a tudományosság kritériumairól, ha egy ekkora blőd baromságot mint a teológia, befogadtak a falaik közé. Mindenesetre a papságnak semmi keresnivalója se a tudományban, se a tanításban, se a politikában.
Ha teológia nem tudomány, mert nem lehet kísérletekkel bizonyítani az állításait, akkor mi a véleményed a jogról? És az irodalomtudományról? És a történelem tudományról?
 
Imádkozz nyugodtan...egyedül. Nincs szükség közvetítőre!

Valóban nincs szükség közvetítőre. De azért nem muszáj egyedül imádkozni.
Már csak azért sem, mert Jézus azt mondta:
"ha ketten közületek egy akaraton lesznek a földön minden dolog felől, a mit csak kérnek, megadja nékik az én mennyei Atyám. Mert a hol ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük." (Mát. 18,19)
 
Haragszunk valakire, ha imádkozik egy bűnösért? :o

Akkor a legjobban Jézusra kellene haragudnunk. Azt írja róla a Biblia:
"életét halálra adta, és a bűnösök közé számláltatott; pedig ő sokak bűnét hordozá, és a bűnösökért imádkozott!" (Ésa 53,12).
Tehát aki Őt követi, annak is ezt kell tennie.

Sőt, Jézus nem csak imádkozott a bűnösökért, de még meg is halt értük! Ezért a szörnyeteg lúgosért is, de az ennél rosszabbakért is, Néróért, Hitlerért, sorozatgyilkosokért, stb.!
Hát igen, könnyű azt szeretni, aki szeretetre méltó. Az Isten szeretete attól isteni, hogy azokat is szereti, akik nem azok. Annyira, hogy még meg is halt értük:

Róm. 5.6-8
"Mert Krisztus, mikor még erőtelenek valánk, a maga idejében meghalt a gonoszokért. Bizonyára igazért is alig hal meg valaki; ám a jóért talán csak meg merne halni valaki. Az Isten pedig a mi hozzánk való szerelmét abban mutatta meg, hogy mikor még bűnösök voltunk, Krisztus érettünk meghalt."
 
Ha teológia nem tudomány, mert nem lehet kísérletekkel bizonyítani az állításait, akkor mi a véleményed a jogról? És az irodalomtudományról? És a történelem tudományról?

A kérdés teljesen jogos, válaszolok is rá. Tulajdonképpen az a baj, hogy az hogy „tudomány”, egyszerre 2 dolgot takar legalábbis magyar nyelven. Angolul van erre több szó:
—science
—learning
—lore
—art

Ezek közül a "science" az, amire korábbi hozzászólásomat írtam, a szememben ez az „igazi” tudomány. A többi a szememben nem tudomány. Ettől azonban ezek is lehetnek értékes dolgok, amik nem „tudomány” a szememben. Nem biztos hogy értékesek, sejtheted hogy a teológiát például nem tartom annak. De elvileg lehetnek értékesek. Olyan esetben, amikor magyarul megnevezve illik rájuk a „deszkriptív tudomány” elnevezés. Tehát amikor nem azzal foglalkoznak hogy felfedezzenek valamit, csak leírják a Világ valamely részének általunk ismert tényeit. Ilyen például a történet„tudomány”. Az én értelmezésemben nem tudomány, hiszen nem lehet kísérletet végezni vele: nem nézhetjük meg, mi lett volna ha például Hitler nem támadja meg a Szovjetúniót és tovább regnált volna a fasiszta rendszer Európában, vagy mi lett volna ha Kleopátra Egyiptomában felfedezik a géppisztolyt és így legyőzik a rómaiakat. A szememben ez tehát nem „igazi” tudomány csak deszkriptív, de ettől még értékes.
Irodalomtudomány? Ne röhögtess kérlek, ezt még deszkriptívnek is csak fintorogva nevezném. Nyilván deszkriptív abban az értelemben hogy összegyűjti a mindenféle műveket, adataikat, katalogizálja őket meg íróik életrajzait stb. De mostanáig nem tudtak még körülbelüli szabályokat se felállítani arra, hogyan kell megírni egy művet ami ha nem is mindenkinek tetszik de legalább annyinak hogy kasszasiker lesz! Figyelj én író vagyok, olvastam nemcsak a magam műveit de legalább 10 ezer másikat is az életem során, s állítom neked, az igazán jó művek mind megsértik gyakorlatilag az összes szabályt amit az okos irodalom„tudósok” felállítanak a mindenféle elmélkedéseik során s tanítanak is az „íróiskolákban”. Szerintem irodalom„tudósnak” az megy aki mint igazi író nem tudott befutni... Nagyon kevés olyan megállapításuk van, ami tényleg vitathatatlanul igaz, de ezek is mind csak csupa általánosságok amikre bárki józan ember úgyis rájön 5 perc töprengés után, ha legalább annyira művelt hogy kijárta az ált.isk. mind a 8 osztályát. Az irodalomtudomány nem tudomány hanem parasztvakítás.
Jogtudomány? Igen, az tudomány, de deszkriptív. Nem is lehet más, hiszen a jogot emberek találják ki és emiatt szélsebesen változik. Annyit tehet a jog „tudósa”, hogy jól megismeri és leírja az aktuális jogrendszert, aztán esetleg felismerve kiskapukat meg joghézagokat benne, ellavíroz ott önmaga (és ha ügyvéd akkor ügyfele) megelégedésére. És kész ennyi. Kísérletek nem végezhetőek el itt se, legfeljebb hogy milyen érdekes, ezen a bíróságon másképp van megítélve ez az ügy mint amazon... De ez inkább a korrupció és/vagy bírói tévedés kérdéskörébe tartozik.

A szememben igazi tudomány, azaz science tehát:
—fizika
—kémia
—biológia
—számítástechnika
—matematika (igen, kísérleti tudomány: végezz el egy kísérletet, tégy egy 2 golyóból álló kupachoz egy 3 golyóból álló kupacot, eredményül 5 golyóból állót kapsz, s ezzel bebizonyítottad kísérletileg, hogy 2+3=5).

Egy fokkal kevésbé science, s némileg inkább deszkriptív, de mégis inkább science azért a szememben:

—őslénytan
—geológia
—csillagászat
—orvostudomány

Teljes egészében deszkriptív, de ettől még értékes terület:

—történelem(tudomány)
—zene(tudomány)
—általában véve a művészetek.
—néprajz
Az irodalomtudomány akkor értendő ide, ha leszűkítjük arra a részre ami a művek kartotékolását, megőrzését, statisztikázgatását, stb jelenti, az arról szóló elmélkedéseket hogy miért „jó”, „művészi” meg „értékes” egy mű, csak szellemi onanizációnak tartom, parasztvakításnak.

Gyakorlatilag áltudomány a szememben a teológia, annyira se valóságos ugyanis amiről fecseg, mint az irodalom„tudósok” megállapításai. Ugyanide tartozik a parapszichológia, meg minden más aminek köze van a valláshoz.

Mielőtt kérdeznél az alternatív gyógymódokról: ezek egy részében lehet valami csekély igazságmag ami azonban úgy ahogy hirdetik, biztos nem igaz. Mégis méltóak a komoly vizsgálatokra, hogy később gyógyszert fejlesszenek belőlük. Például sokan esküdöznek a mindenféle gyógynövényekre mert az „természetes”. Nos közlöm hogy igen, természetesek, de a hatóanyag mennyisége bennük rendkívül változó. Ellenben a sokat szídott gyógyszerek közül számosnak épp ugyanaz a hatóanyaga mint a gyógynövényben ami van, csak épp a mennyiség ugyanaz, ezért biztosabban adagolható, eképp igenis a gyógyszer a jobb...
Vannak persze olyan „alternatív” gyógymódok amik teljesen fantazmagóriák, azaz humbug, csalás, például a homeopátia.

Van egy másik kategóriám is még: pre-tudomány. Vagyis olyasmi ami most még nem tudomány, inkább deszkriptív, de később lehet hogy tudománnyá fejlődik. Ilyenre kiváló példa a pszichológia. Nem tudomány a szememben. Nincsenek szabályai, csak „iskolái”. De deszkriptív, mert az emberi viselkedést és annak tévútjait próbálja leírni. Eképp hasznos a maga módján, és fejlődik is. Egyszer talán majd tudomány lesz.
 
Utoljára módosítva:
Sőt ha itt tartunk, még egy vallásos próféta, Buddha (Gautama Sziddhártha) is azt mondta, tévhit hogy a bráhminok imája bárkit is mennybe (illetve jobb újjászületéshez) juttathatna, erre csak mindenki saját érdeme képes, a jótettek véghezvitele által, jó karma teremtésével...

Szóval, azért az ima hatásosságában még maga Buddha is kételkedett. Illetve dehogyis kétlette: konkrétan tagadta!
 
A kérdés teljesen jogos, válaszolok is rá. Tulajdonképpen az a baj, hogy az hogy „tudomány”, egyszerre 2 dolgot takar legalábbis magyar nyelven. Angolul van erre több szó:
—science
—learning
—lore
—art

Ezek közül a "science" az, amire korábbi hozzászólásomat írtam, a szememben ez az „igazi” tudomány. A többi a szememben nem tudomány. Ettől azonban ezek is lehetnek értékes dolgok, amik nem „tudomány” a szememben. Nem biztos hogy értékesek, sejtheted hogy a teológiát például nem tartom annak. De elvileg lehetnek értékesek. Olyan esetben, amikor magyarul megnevezve illik rájuk a „deszkriptív tudomány” elnevezés. Tehát amikor nem azzal foglalkoznak hogy felfedezzenek valamit, csak leírják a Világ valamely részének általunk ismert tényeit. Ilyen például a történet„tudomány”. Az én értelmezésemben nem tudomány, hiszen nem lehet kísérletet végezni vele: nem nézhetjük meg, mi lett volna ha például Hitler nem támadja meg a Szovjetúniót és tovább regnált volna a fasiszta rendszer Európában, vagy mi lett volna ha Kleopátra Egyiptomában felfedezik a géppisztolyt és így legyőzik a rómaiakat. A szememben ez tehát nem „igazi” tudomány csak deszkriptív, de ettől még értékes.
Irodalomtudomány? Ne röhögtess kérlek, ezt még deszkriptívnek is csak fintorogva nevezném. Nyilván deszkriptív abban az értelemben hogy összegyűjti a mindenféle műveket, adataikat, katalogizálja őket meg íróik életrajzait stb. De mostanáig nem tudtak még körülbelüli szabályokat se felállítani arra, hogyan kell megírni egy művet ami ha nem is mindenkinek tetszik de legalább annyinak hogy kasszasiker lesz! Figyelj én író vagyok, olvastam nemcsak a magam műveit de legalább 10 ezer másikat is az életem során, s állítom neked, az igazán jó művek mind megsértik gyakorlatilag az összes szabályt amit az okos irodalom„tudósok” felállítanak a mindenféle elmélkedéseik során s tanítanak is az „íróiskolákban”. Szerintem irodalom„tudósnak” az megy aki mint igazi író nem tudott befutni... Nagyon kevés olyan megállapításuk van, ami tényleg vitathatatlanul igaz, de ezek is mind csak csupa általánosságok amikre bárki józan ember úgyis rájön 5 perc töprengés után, ha legalább annyira művelt hogy kijárta az ált.isk. mind a 8 osztályát. Az irodalomtudomány nem tudomány hanem parasztvakítás.
Jogtudomány? Igen, az tudomány, de deszkriptív. Nem is lehet más, hiszen a jogot emberek találják ki és emiatt szélsebesen változik. Annyit tehet a jog „tudósa”, hogy jól megismeri és leírja az aktuális jogrendszert, aztán esetleg felismerve kiskapukat meg joghézagokat benne, ellavíroz ott önmaga (és ha ügyvéd akkor ügyfele) megelégedésére. És kész ennyi. Kísérletek nem végezhetőek el itt se, legfeljebb hogy milyen érdekes, ezen a bíróságon másképp van megítélve ez az ügy mint amazon... De ez inkább a korrupció és/vagy bírói tévedés kérdéskörébe tartozik.

A szememben igazi tudomány, azaz science tehát:
—fizika
—kémia
—biológia
—számítástechnika
—matematika (igen, kísérleti tudomány: végezz el egy kísérletet, tégy egy 2 golyóból álló kupachoz egy 3 golyóból álló kupacot, eredményül 5 golyóból állót kapsz, s ezzel bebizonyítottad kísérletileg, hogy 2+3=5).

Egy fokkal kevésbé science, s némileg inkább deszkriptív, de mégis inkább science azért a szememben:

—őslénytan
—geológia
—csillagászat
—orvostudomány

Teljes egészében deszkriptív, de ettől még értékes terület:

—történelem(tudomány)
—zene(tudomány)
—általában véve a művészetek.
Az irodalomtudomány akkor értendő ide, ha leszűkítjük arra a részre ami a művek kartotékolását, megőrzését, statisztikázgatását, stb jelenti, az arról szóló elmélkedések hogy miért „jó”, „m
vészi” meg „értékes” egy mű, csak szellemi onanizációnak tartom, parasztvakításnak.
—néprajz

Gyakorlatilag áltudomány a szememben a teológia, annyira se valóságos ugyanis amiről fecseg, mint az irodalom„tudósok” megállapításai. Ugyanide tartozik a parapszichológia, meg minden más aminek köze van a valláshoz.

Mielőtt kérdeznél az alternatív gyógymódokról: ezek egy részében lehet valami csekély nigazságmag ami azonban úgy ahogy hirdetik, biztos nem igaz. Mégis méltóak a komoly vizsgálatokra, hogy később gyógyszert fejlesszenek belőlük. Például sokan esküdöznek a mindenféle gyógynövényekre mert az „természetes”. Nos közlöm hogy igen, természetesek, de a hatóanyag mennyisége bennük rendkívül változó. Ellenben a sokat szídott gyógyszerek közül számosnak épp ugyanaz a hatóanyaga mint a gyógynövényben ami van, csak épp a mennyiség ugyanaz, ezért biztosabban adagolható, eképp igenis a gyógyszer a jobb...
Vannak persze olyan „alternatív” gyógymódok amik teljesen fantazmagóriák, azaz humbug, család, például a homeopátia.

Van egy másik kategóriám is még: pre-tudomány. Vagyis olyasmi ami most még nem tudomány, inkább deszkriptív, de később lehet hogy tudománnyá fejlődik. Ilyenre kiváló példa a pszichológia. Nem tudomány a szememben. Nincsenek szabályai, csak „iskolái”. De deszkriptív, mert az emberi viselkedést és annak tévútjait próbálja leírni. Eképp hasznos a maga módján, és fejlődik is. Egyszer talán majd tudomány lesz.

Jelentős mértékben egyetértek veled, nekem is az az "igazi" tudomány, ami a kérdéseire maga tudja előhívni a válaszokat, és gyanakvással szemlélem azt, aki Ady Endre jelzős szerkezeteit veti górcső alá és a kérdésekre maga alkotja meg a válaszokat. De ez a mi kettőnk véleménye.

Kettőnk között ott a különbség, hogy én elfogadom a hivatalos besorolást, és nem teszem bírálat tárgyává azt, amiben igazi kérdéseket sem tudok feltenni. Annál is inkább, mert a múltban elég sokszor megtörtént, hogy a kísérleti úton nyert válaszokat félreértelmezték és hamis választ adtak a kérdésre. Túl sok módosítás történt már a tudományok területén, hogy abszolútnak fogadjam el a tudomány állításait.

Megértünk olyat is, hogy vénasszonyok, vasorrú bábák katyvaszaiból és egyéb varázslásaiból tudomány nőtte ki magát, amit manapság még te is tisztelettel emlegetsz. Ilyen pééldákra gondolva több tisztelettel figyelem azokat a tudománynak nevezett területeket is, ahol nyomát sem látjuk a számunkra tudományosnak tekintett gondolkodásnak, inkább a hit kategóriájába sorolhatók.

Még a matematika, a szent matematika, a teljesen racionális, a mindent bizonyítani képes, teljesen konzisztens levezetéseken alapuló matematika is bizonyítatlan axiómákkal, vagyis hittételekkel kezdődik. Ráadásul, ha ezekből az axiómákból egyet elhagyunk, egy teljesen eltérő világképet nyerünk. És akkor hol vannak a többi "kísérletekkel igazolható" tudományok, amelyek törvényei a matematikai összefüggéseken alapulnak?

Szóval én mégis sokkal óvatosabban ítélnék tudás és hit határáról, tudományról és nem tudományról. És visszatérve az eredeti kérdésre: tisztelem minden ember hitét, mert tudom, hogy az én tudományom alapjai is hittel kezdődnek.
 
Róm. 5.6-8
"Mert Krisztus, mikor még erőtelenek valánk, a maga idejében meghalt a gonoszokért. Bizonyára igazért is alig hal meg valaki; ám a jóért talán csak meg merne halni valaki. Az Isten pedig a mi hozzánk való szerelmét abban mutatta meg, hogy mikor még bűnösök voltunk, Krisztus érettünk meghalt."
A különböző vallások szent könyvei emberi produktumok. Még akkor is az, ha azt mondják róla, hogy nem az.

Minden tiszteletem azé a hité és követőié, akik jót gondolnak és jót cselekszenek. A "szöveg" már hiteltelen. Olyan sokan mondták így, aztán fordítva is, hogy semmi más, mint a tömegek megregulázásának eszköze.

Megjelenik előttem Semjén, mint fővallásos, Balogh, mint fővallásos, és látom magam körül a sok vizet prédikálót. Az irigyeket, a csalókat, a másokat lenézőket óriási keresztekkel a nyakukban, és kérdezem: akik hisznek a tanokban, követik is, miért nem tesznek ez ellen a sok műkeresztény ellen? Miért nem tisztul? Miért hagyja, hogy így legyen, ha Jézus tanai fontosak?

Nekem elég volt az inkvizíció, a tömegek mesterséges elbutítása évszázadokon át, az egyházak által felhalmozott anyagi javak, a minél szélesebb területet lefedő hatalomgyakorlás, és büszkén húzom ki magam, hogy nem tartozom egyikhez sem.
 
Miért kéne neked bizonyítanom bármit is? Nekem elég, ha én tudom. Te meg higgy, amit akarsz.
Tudod? Honnan? Szerintem legjobb esetben is csak úgy érzed. Tudni azt lehet ami be van bizonyítva.

Te tudod. Aha. Szólt hozzád? A biatorbágyi merénylő is "tudta" hogy szól hozzá valaki. Úgy érezte. Az a bizonyos "Vendég"...

Jópofa az is ahogy odaveted nekem hogy "én meg higgyek amit akarok". Hahaha... Hiszen te vagy a hívő a te dolgod hinni... én épp hogy nem hiszek, kételkedek, utánajárok, bizonyítékokat kutatok... Én szabadgondolkodó vagyok, tudod. Neked azonban még mindig szorosan gúzsba kötik a megismerési mechanizmusaidat a legáporodottabb szagú középkori klisék.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Hi! Does anyone here have the easy deutsch books by Jan richter in English?
hanna322 wrote on pöttyösdoboz's profile.
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy az Okosodj mozogva DVD anyagát el tudnád-e küldeni? Sajnos a data linkek már nem működnek. Nagyon köszönöm előre is a segítségedet! Üdv.: hanna322
katuskatus wrote on adabigel's profile.
Szia kedves Abigél! Neked sikerült letölteni Az egészség piramisa c. könyvet? Ha igen, elküldenéd nekem? Szép napot kívánok!
ametiszt99 wrote on boyocska's profile.
Szia,nem tudom,hogy megoldódott e a Bauer Barbara könyvvel kapcsolatban a problémád,de feltettem a könyvet ide:
Ne haragudj,de nem vettem észre hamarabb az üzenetedet:):)
ametiszt
Vasas István wrote on kukta's profile.
Kedves Árpád !

Nagyon boldog névnapot kívánok !

Áldott , boldog Húsvéti Ünnepet is kívánok !

Jó egészséget kívánva üdvözöl v.pisti .

Statisztikák

Témák
38,124
Üzenet
4,800,361
Tagok
615,648
Legújabb tagunk
Anyecsk
Oldal tetejére