Ásványvíz és az ezzel járó őrület

Nofery

Új tag
Viszont vannak olyan helyek Magyarországon ahol az emberek nem ihatták meg a csapvizet mert különböző káros anyagokat tartalmaz.:(
 

cathrinees

Állandó Tag
Állandó Tag
Naponta maximum 200 ml asvanyvizet szabad inni !!!

Es a kulonbozo asvanyvizeket kethetente valtogatni kell, mivel mindegyikben mas asvanyianyag talalhato.

Egyebkent azert csak 200 ml -t ( 2 dl) ajanlott naponta mivel az asvanyvizekben talalhato Ca , Mg, Fe ...stb lerakodik a vesekbe, erfalra elobb - utobb komolyabb betegsegeket okozva.

Elvileg az asvanyvizek a balneoklimatologiai kategoriaba tartoznak es specialis felhasznalasuk van attol fuggoen , hogy milyen betegsegre javasoltak.
 

iaaf

Állandó Tag
Állandó Tag
Naponta maximum 200 ml asvanyvizet szabad inni !!!
A természetes ásványvíz korlátlan mennyiségben fogyasztható.
Tekintettel arra, hogy minden ásványvíz minőségének meg kell felelnie a fogalom-meghatározásban ismertetett követelményeknek, valamennyi "természetes ásványvíz" kiváló minőségű, tiszta víz, amelyet minden egészséges ember korlátozás nélkül fogyaszthat. Egészségre gyakorolt hatása szempontjából egyébként az is teljesen mindegy, hogy szénsavas vagy szénsavmentes ásványvizet iszunk, ki-ki ízlése szerint választhat. A szénsav gyenge sav, étvágygerjesztő hatása van, segíti az emésztést, így nem, hogy káros lenne, hanem kifejezetten kedvező.

Nem szükséges az sem, hogy váltogassuk a különböző ásványvizeket, nyugodtan ihatjuk huzamosabb ideig is kedvenc ízű ásványvizünket. A természetes ásványvizek között különbséget tenni az ízük alapján lehet, mivel azt a vízben oldott ásványi anyagok mennyisége, az egyes összetevők egymáshoz viszonyított aránya határozza meg. Ennek következtében ízük sokféle, a teljesen semlegestől a jellegzetes, karakteres ízig sokféle változatban. Mindenki megtalálhatja az ízlésének és szükségleteinek leginkább megfelelő ásványvizet.
 

Hantaboy

Állandó Tag
Állandó Tag
Véleményem szerint a csapvízben is megvan ugyanaz az ásványi anyag, mint a palackozottak 90%-ában. Ásványvizet a szénsavassága miatt iszom. Az szánsavmentes ásványvíz = palackozott csapvíz (számomra). A csapvizet is megiszom, és a fúrott kúttal sincs bajom, amíg nem túl vasas a víz.
 

joletanyta

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!!
Szerintem nem kell ezt a víííz dolgot annyira túlmagyarázni! A vizet programozni lehet!!!!! Ez TÉNY!!!! Tehát ha iható a csapvíz bármire, ismétlem BÁRMIRE be lehet programozni. Tehát hol a kérdés??????
Mindenki olyan vizet csinál magának amilyet akar, olyan ízút amilyet akar, ÉÉÉS ezt a vizet 2-3 napig ihatod nem poshad meg!!! Ha nem hiszed járj utánna a neten programozott víz címszóval.
Egészségetekre!!
 

andicat

Állandó Tag
Állandó Tag
Állítólag,ha leírod egy papírra hogy szerelem, vagy más pozitív szót,és ráteszed a pohár vizet, energetizáltad a vizet vele, na?
 

befava

Állandó Tag
Állandó Tag
A Magyarok többsége úgy véli, hogy az egészségéért úgy tesz egy lépést, hogy ásványvizet fogyaszt.
De kérem szépen, nem a buborékost!!!!
Nem minden ásványvíz, amire ráírják!
Fogyasszanak csak nyugodtan csap vizet!!!!!
És ha már ásványvíz, akkor nem műanyag palackozottat, hanem üveges ásványvizet.
 

gabir61

Állandó Tag
Állandó Tag
Víz

Lehet hogy csapvizet iszom, de az íze még mindig jobb mint ami a csapunkból folyik. Ásvány víz pedig van, és jó minőségű is, csak meg kell találni (nem szénsavas, és nem 49Ft).
 

nlnl2

Állandó Tag
Állandó Tag
Szerintem felesleges pazarlás, környezetszennyezés a sok ásványvízfogyasztás. A műanyag szemétből már kontinensnyi úszkál a Csendes-óceánban.
 

Zoeybird

Állandó Tag
Állandó Tag
Én nem iszom meg az ásványvizeket.
Nem jó az ízük.
A szénsavasat meg nem szabad, a reflux-om miatt.
Viszont vettem egy szűrőkancsót, és az szűri nekem a csapvizet.
Így olyan az íze, mint 20-25 évvel ezelőtt.
Nyelem is, mint kacsa a nokedlit.
 

Printemps

Állandó Tag
Állandó Tag
A szűrőkancsó nekem is bevált! Mintha nem is budapesti vizet innék, finom, lágy az íze... Teát, levest is ezzel készítek már inkább.
 

Aktucs

Állandó Tag
Állandó Tag
Ilyen szűrőkancsót hol lehet kapni és mennyiért?
Alapvetően a szénsavmentes "ásványvíz" csapvízízű, a szénsavast meg alig bírom meginni.
Egyébként van olyan ásványvíz, amitől kifejezetten rosszul leszek.
 

iaaf

Állandó Tag
Állandó Tag
Melyik az igazi, természetes ásványvíz?? Ezt honnan tudjuk meg?
http://www.buszesz.hu/hu/asvanyviz.htm

Szigorú követelményeknek kell megfelelnie egy víz minőségének ahhoz, hogy természetes ásványvíznek nevezhessék, és ezt a megfelelőséget hivatalos hatóság, az Országos Gyógyhelyi és Gyógyfürdőügyi Igazgatóság elismerése bizonyítja. Csak az a víz lehet – úgy a hazai, mint az Európai Unió rendelete szerint – természetes ásványvíz, amely:
- védett vízadó rétegből származik,
- eredendően tiszta, szennyeződésmentes,
- összetétele ismert és állandó,
- összetevői csak meghatározott mennyiségben fordulhatnak elő,
- ásványi anyag és nyomelem-tartalmának köszönhetően egészségre kedvező hatású,
- szigorú mikrobiológiai követelményeknek kell megfelelnie,
- néhány fizikai eljárástól eltekintve nem szabad kezelni,
- nem szabad – a szén-dioxid kivételével – idegen anyagot adni a vízhez,


Mit érdemes tudni a természetes ásványvízről
1. A természetes ásványvízbe eredeténél fogva nem kerülhet környezeti szennyező anyag, mert a vizet adó képződmény - a vízadó réteg - védett a felszíni szennyeződésekkel szemben.
2. Azon kívül, hogy védett vízadó rétegből származik, a vízadó kutat meghatározott nagyságú védő terület veszi körül.
3. Mivel eredendően tiszta, tisztítást nem igényel.
4. Több ezer éven keresztül szűrődött abba a vízadó rétegbe, ahonnan kitermelik.
5. Minden kémiai és mikrobiológiai szennyeződéstől mentes.
6. Kezeletlen, emberi beavatkozástól mentes.
7. Természetes, semmiféle idegen, hozzáadott anyagot nem tartalmaz.
8. A szén-dioxid nem idegen anyag, a legtöbb ásványvíz természetes állapotában is tartalmazza .
9. Az emberi szervezet életműködése szempontjából kedvező összetételben és kedvező mennyiségben tartalmaz ásványi anyagokat, makro- és mikroelemeket.
10. Összetétele állandó és ismert.
11. A természetesen előforduló összetevők mennyisége szigorú határértékeknek felelnek meg.
12. Nem tartalmaz az emberi szervezet számára káros anyagot.
13. Jó ízű.
14. Energiamentes.
15. Egészséges ember bármelyik ásványvizet korlátlan mennyiségben fogyaszthatja.
16. A "természetes ásványvíz" megnevezést egészségügyi hatóság engedélyezi
17. Minden természetes ásványvíz kifogástalan minőségű, különben nem kapná meg az elismerést
18. Különbséget tenni az ásványvizek között ásványi anyag tartalmuk, összetételük, ennek következtében ízük alapján lehet.

A palackozott vizek további kategóriái, melyek részben természetet eredetűek, ill. azok alapanyagként történő felhasználásával készülnek.

A forrásvíz:
Szintén értékes, nagy tisztaságú természetes élelmiszer. Az ásványvízzel azonos, szigorú mikrobiológiai követelményeknek kell megfelelnie, összetételének ki kell elégíteni az ivóvízre vonatkozó előírásokat. Az eredet helyén kell palackozni, csak az ásványvízre engedélyezett eljárásokkal szabad kezelni, a szén-dioxidon kívül idegen anyagot nem szabad hozzá adni. Ugyanakkor nem kell védett vízadó rétegből származnia, és nem kell hivatalosan elismertetni.

Dúsított és ízesített vizek:
Megnevezésük nem lehet "víz", csak "természetes ásványvíz, vagy forrásvíz, vagy ivóvíz alapú ital", attól függően, hogy milyen vízből készítették. A szabály célja az, hogy ne lehessen ezeket a termékeket összetéveszteni a természetes ásványvízzel, vagy a forrásvízzel. Mesterségesen állítják elő ezeket az italokat úgy, hogy a megnevezésben jelzett vizet engedélyezett adalékanyagokkal és legtöbbször szén-dioxiddal dúsítják, és/vagy különböző aromákkal ízesítik.

Gyógyvíz:
A természetes ásványvizet nem szabad összekeverni a gyógyvízzel. A gyógyvizek is ásványvizek, de olyan ásványvizek, amelyeknek klinikailag bizonyított gyógyhatásuk van. Gyógyvíz minősítést azok az ásványvizek kaphatnak, amelyek fizikai tulajdonságaiknál vagy kémiai összetételüknél fogva igazoltan gyógyító hatásúak. Természetesen ezeknek a vizeknek az összetétele lényegesen különbözik a természetes ásványvizek összetételétől – ezért rendelkeznek gyógyhatással.
- A természetes ásványvíz élelmiszer, a gyógyvíz gyógytényező.
- A természetes ásványvizek összes ásványi anyag tartalma hazánkban 400 – 2.500 mg/liter érték között van, a gyógyvizeké 25 – 30.000 mg/liter, esetenként még ennél is több.
- A természetes ásványvizeket bármelyik egészséges ember korlátozás nélkül ihatja, a gyógyvizet csak orvosi utasításra, az orvos által meghatározott gyógyvizet, az orvos által javasolt mennyiségben és gyakorisággal fogyaszthatja.

Az ivóvíz:
Az ivóvíz összetétele nem közismert. Összetétele és élvezeti értéke elsősorban attól a víztől függ, amelyből az adott ivóvizet mesterségesen előállítják. A folyó menti parti kutakból vagy fúrt kutakból nyert vizet fizikai, kémiai és biológiai tisztítással teszik ihatóvá. Az eljárás legfontosabb szempontja, hogy az ivóvíz megfeleljen a vonatkozó rendelet - bizonyos minimális, illetve maximális fizikai, kémiai és biológiai értékeket meghatározó - előírásainak. A kritériumok elsősorban az egészség és a környezet biztonságát szolgálják.
Az ivóvíz folyadékpótlásra, főzésre, ételek, élelmiszerek készítésére és háztartási célokra használható. A vizet kémiailag és biológiailag tisztítják, fertőtlenítik, ezután nyeri el az ivóvíz minősítést. A WHO ajánlása alapján a szervezetre káros mikrobáktól mentes vizet jelent és csak az egészségre még nem káros mennyiségű vegyi anyagot (fertőtlenítőszer maradványokat, pl. klór, klóramin) tartalmazhat. Az ivóvíz - köznyelvben "csapvíz" -, a vonatkozó rendeletben előírt biológiai, kémiai és fizikai határértékeknek megfelelő, egészséges, állandó minőségű ivóvizet jelent.
Az ivóvíz is tartalmaz ásványi anyagokat, de nem ez a fő jellemzője.
 
Oldal tetejére