„Egyelőre a baloldalon nem sok optimizmusra okot adó jelenség van”

A politikus a baloldal választási esélyeiről, Botka László miniszterelnöki ambícióiról és Gyurcsány Ferenc szombati évértékelőjéről beszélt sajtótájékoztatóján. Bizonyos kérdésekben ugyan egyetért a szegedi polgármesterrel, de nem örül annak, hogy Gyurcsány nem kívánatosságáról beszélt az MSZP volt választmányi elnöke.

Szegeden járt Debreczeni József, a Demokratikus Koalíció elnökségi tagja. Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke hagyományos évértékelőjét szombaton tartotta, az újságírók erről is kérdezték a több pártot megjárt és több miniszterelnökről – köztük Gyurcsányról – korábban könyvet író politikust. A volt miniszterelnök ugyanis úgy fogalmazott a hétvégén, hogy az általa demokratikusnak tartott pártoknak együtt kell működniük a választási győzelem eléréséhez.

Szavai szerint az MSZP, az Együtt, a Párbeszéd, valamint szeged szocialista polgármestere, Botka László viszont „egy kéretlen királycsináló invitálására, egy ideje a hátunk mögött titkos tárgyalásokat folytat”. Nem a királycsináló személye a fontos, azokkal van baj, akik ebben részt vesznek és nem látják, hogy milyen játéknak válnak a részeseivé – tette hozzá akkor. Gréczy Zsolt, a párt szóvivője később kimondta, konkrétan Lengyel László politológusra gondolnak, aki már a Pénzügykutató Zrt. szegedi rendezvényén kiált Botka László miniszterelnök-jelöltsége mellett.



„A radiális jobboldal egységes, de a baloldalon több kisebb és közepes párt van. Egyelőre még nem tisztázódott, hogy milyen módon áll össze ez a ’demokratikus oldal’, ki lesz a miniszterelnök-jelölt, s egyáltalán sikerül-e egységes erőként fellépnie. Ha nem lesz összefogás, akkor az egyrészt a hatalmon lévő Fidesznek egy óriási szívesség, másrészt a Jobbik malmára hajtja a vizet, mert ha ki is alakul egy kormányváltó hangulat, sokan akkor sem egy széttöredezett oldalra szavaznának” – magyarázta Debreczeni József.

A helyzetet maguk számára „nem tartja túl vigasztalónak”. Úgy látja, a Párbeszéd-féle előválasztási elképzelés nem hozott eredményt, nem bírtak róla megegyezni. Ezt követően az MSZP vetette fel saját koncepcióját erről, majd Botka László jelent meg miniszterelnök-jelöltként, s beálltak mögé a szocialisták, gyakorlatilag lemondva az előválasztás lehetőségéről. A szegedi polgármesteren kívül pedig bejelentkezett Lattmann Tamás is kormányfőjelöltnek. „Egyelőre a baloldalon nem sok optimizmusra okot adó jelenség van” – zárta gondolatmenetét.



A közíró-politikus Gréczyhez hasonlóan kritizálta Lengyel Lászlót, mert „olyan együttműködési koncepcióval állt elő, amelyből Gyurcsány Ferenc kimarad”. „Nem tudom, hogy mit reméltek attól, hogy meginvitálták Niedermüller Péter alelnököt. Talán valami belső puccsban bíztak. Egy dolgot le kell szögeznem, a DK-nál szilárdabb kohéziójú, stabilabb vezetésű párt egészen biztosan nincsen – kivéve esetleg a Fideszt” – fogalmazott. Elismerte, hogy szervezetük az MSZP-t Gyurcsánnyal elhagyók pártja, az ő személyén alapul, ezért nincs nélküle DK. Nem lát más megoldást, mint az összefogást, azaz a baloldal minden körzetben egy jelöltet indít, de azt részletkérdésnek tartja, hogy ez miként valósul meg. A külön pártlistákat mindenesetre nem támogatja, mert így szerinte elvesznek a töredékszavazatok. Ha több kormányfő-jelölt lesz a baloldalon, az meglátása szerint azt üzeni a választóknak, hogy még ebben sem bír megegyezni az ellenzék. „Lesz Vona Gábor, Orbán Viktor, meg ezen a térfélen öt-hat jelölt” – ezt nem gondolja jó döntésnek. Egyetért Botka Lászlóval abban, hogy „közös jelölt, közös lista, közös miniszterelnök-jelölt”. Ugyan minősíthetetlennek tartja, hogy a Lengyelhez köthető egyeztetésben a potenciális politikai partnereik részt vettek, de „nincs helye se a neheztelésnek, se a sértődésnek”.

Debreczeni József nem tud arról, hogy Botka tárgyalt volna már a DK-val vagy Gyurcsánnyal – ma ugyanezt nyilatkozta a párt szóvivője is. Megjegyezte, furcsának tartja, hogy a szegedi polgármesterre, mint egyszemélyes delegációra bízta a tárgyalásokat az MSZP. „Nem sok jót ígér, hogy Botka László is tett olyan kijelentéseket például, hogy Gyurcsány nemkívánatos. Sajnos a baloldalon a Messiás-várás és a bűnbakkeresés jellemzi a lelki állapotokat, s azt hiszik egyedül egy, a volt miniszterelnök nélküli lista kellene csak Orbán Viktor legyőzéséhez. Ez szerintem nélkülöz mindenfajta racionális megnyilvánulást” – mondta az elnökségi tag. Hozzátette, „Gyurcsány Ferencnek nincsenek miniszterelnöki ambíciói”, s „nem fog visszatérni a Gyurcsány-korszak attól, hogy a volt miniszterelnök rajta van a listán, valamint bekerül a parlamentbe”.



Tóth Marcell

dk1.png
 
Nem tudom, mire akarsz ezzel poszttal utalni. Én leírtam, hogy gépészmérnök vagyok, erre azzal jössz, hogy a hülye gépészmérnökök miatt ment tönkre minden.
Ez amit leírtál én nem írtam ilyet.
Az előtte lévő üzenetben írtam az elkényelmesedett irányításról.
a mostani az én üzememben lévő mérnök csapatról szólt.
A valamikori Pesti nagy-cégnél nem vettem részt gyártásban. Ott nem volt rálátásom.
 
:)
Hidd el, ha a szavazópolgárok 2/3-a Gyurcsányra vagy bármelyik baloldali pártra szavazna, lehetetlen lenne úgy trükközni a számokkal, hogy ne ő nyerjen. Ehhez képest van kb. 10%-a. Tudod, Makó meg Jeruzsálem...
Hogy képzelhetsz olyat hogy 2/3?
Már a 40 % is egy hatalmas szám.
És ellenzék esetén ne csak jobboldalt képzelj.
Azt mondják 20-30%-al már ki lehet hozni nyertesnek valakit.
Nem így kell.
Kelljen bekerült pártoknak összeállni koalícióra az 51%-ért.
No kinek lehetne nem arányos választási rendszer-ben 30%?
A körzetek átírtsága egyetlen pártnak kedvez.
Nincsen egyéni+ országos listás rendszer+(Kompenzációs lista).
A kétfordulós is jobb.Mert arányosabb eredményt ad.

Ezek azok amik miatt egyetlen pártnak van esélye.A kormányon lévőnek.
Ő alakította ki. Tudtad?
 
Utoljára módosítva:
Geniális , ez butaság amit irsz , hogy a szabadkömüvesek meg Soros ! Senki ilyent nem emlitett eddig rajtad kivül , tehát Te se add senki szába ezt ! Igen a Németeknél még a mai napig létezik az ugynevezett Duális oktatási forma ami nálunk is még megvan tudomásom szerint némely szakiskolában .Nem is lenne annyira rossz mint irod , hogy mennyire is jó a Német szakmunkásnak , beszélj majd velük ;) sajnos a Skandináv országok munkakörülményeit nem ismerem személyesen csak ismeröseim által , igaz ott sokkal magasabb a bérezés , de az árak ugyszintén magasabbak ez ugye függ a foglalkozástól is . Én sehol sem állitottam vagy helyeseltem a korrupciot , valahogy nem egy hajóba üllünk látom . Nem csak ez a Kormány korrupt hanem az elmult 70 év összes vezetösége amely Magyarországot vezette mind az volt . Ma a milliós megbizásokért , a kenöpénzekért elötte meg esetleg az új lakásért , az TSZ elnöki vagy igazgatói székért na a Népfrontott ki is hagyom :rohog:
Skandináviát ,mint az erős szakszervezeti kultúra képviselőjét említettem meg, ágazati bérekkel, erős érdekérvényesítési képességgel. A sorosozást pedig nem adtam a szádba, csak azt mondtam, jó hogy azt fel nem hozod példának a hazai korrupció igazolására./és nem mondtam, hogy te emellett érvelsz/
És mi egy hajóban ülünk, egy igazi zászlóshajóban, jó kormányossal az élén....miazhogynagyonis
Nem mondtam, hogy helyesled a korrupciót, csak a külföldi példák sztem nem mentesítik a Mo-i politikai mireliteket a felelősség alól.
Azaz: nem sztem azt az érvelést, hogy igen nálunk is van korrupció ,de lám vigyázó szemünket nyugatra vessük, hogy fény derüljön a nagy igazságra: ottan is van baj.
Félreértetted, hogy félre értettem.
Van baj nyugaton is sztem; csak egy nagy különbség van köztünk, ami a hétköznapi embert is érinti: ott a melós is meg tud élni, itt csak éhen tud halni.
 
Hogy képzelhetsz olyat hogy 2/3?
Már a 40 % is egy hatalmas szám.
És ellenzék esetén ne csak jobboldalt képzelj.
Azt mondják 20-30%-al már ki lehet hozni nyertesnek valakit.
Nem így kell.
Kelljen bekerült pártoknak összeállni koalícióra az 51%-ért.
No kinek lehetne nem arányos választási rendszer-ben 30%?
A körzetek átírtsága egyetlen pártnak kedvez.
Nincsen egyéni+ listás rendszer.
Ezek azok amik miatt egyetlen pártnak van esélye.A kormányon lévőnek.
Ő alakította ki. Tudtad?

Talán 5-10% előnyről beszélünk, ami a választási rendszerből adódik. Ha a megjelenők 2/3-a vagy a fele egy másik pártra szavazna, akkor az nyerne. Ha csak a fele, akkor is. Ezzel nem lehet mit csinálni.

Az, hogy "Azt mondják 20-30%-al már ki lehet hozni nyertesnek valakit." az duma és csúsztatás. Elmondom, miért: A választáson megjelenik az összes szavazók kb. 60-70%-a. A többit NEM ÉRDEKLI a dolog. A megjelentek kb. 5-10%-át elviszik azok a pártok, akik nem jutnak be. Marad az összes szavazók 55-60%-a, aki dönt. A megjelentek 10%-a a kis pártokra szavaz, mint pl. az LMP, azaz az összes szavazók 50-55%-a az, aki a három legnagyobb pártra fog szavazni (bárkik is azok). Tehát az összes szavazók 20-30%-a már jelentheti a győzelmet. Ez első pillantásra azonos azzal, amit "mondanak", de ez nem trükközéssel jön ki, hanem úgy, hogy a MEGJELENTEK 50%-a az összes jogosultnak a 30%-a körül van. És ez nem 30%-os, hanem 50%-os győzelmet jelent, hiszen aki nem jött el, az nem számít. Ebben semmi trükk nincs.

Az mindig a vesztes dumája, hogy "nincs is X százalékod, mert aki nem ment el, az nem rád szavazott". És ez elég gyenge duma.

Bármelyik pártnak ugyanakkora esélye van, mindössze elég sok szavazó kell hozzá. A szabályok ismertek, és mindenkire egyformán kötelezőek. Nincs olyan, hogy az egyik pártra leadott szavazat kettőt érne, például.
Az más kérdés, hogy a 4-10 % körül mozgó törpe pártok, akik nem tudnak összefogni, bár a többségük az MSZMP-ből bújt elő, tehát azonosak a gyökereik, nem tudnak elég szavazathoz jutni.

A nyerő módszer a következő:
- nem kell lopni, sem most, sem régen
- nem kell belebukni a kormányzásba (azaz legfeljebb éppen csak elveszteni az újraválasztást, nem benyelni egy 2/3-os vereséget)
- értelmes dolgokat kell mondani, lehetőleg mindig ugyanazt
- meg kell győzni az embereket
- sok-sok szavazót elvinni és nyerni

És amúgy miért is kelljen összeállni mindenképpen?
Tudod, az arra jó, hogy csak akkor legyen többség, ha kölcsönösen és folyamatosan kompromisszumokat kell kötni, hogy végül az legyen, amit senki sem akart. Az ugyanis nem a többség akarata, hogy én hozzájárulok valamihez, amit nem akarok, ha te is hozzájárulsz valami máshoz, amit meg te nem akarsz.

Ha egy párt kormányoz, mert elég sok szavazata van, akkor övé a felelősség. És ez a tiszta dolog.

Tudod?
 
Nálatok nem lopnak például bankautomatából? De ez most hogyan jön ide?

Minden automatának, ami ad ki pénzt, van pénzkidobó nyílása. És mindegyiket el lehet dugítani. Ez, ha észleli, hogy baj van, akkor 5-6 érme összegyűlése után lekapcsol. Ez a gyakorlatban 1 vagy 2 vásárlás. Tehát nem fognak ezrek összejönni azoknak a bitangoknak, akik lopni akarnak, mert az automata letilt. Előbb-utóbb rá fognak jönni, hogy nem érdemes baszkurálni ezeket a gépeket, mert le lehet bukni, és csak 2-300, max. 1000 forintot (5×200, a legnagyobb magyar érme) lehet kiszedni belőlük. Nem éri meg.

Most mit szeretnél, hogy tízezreket lehessen ellopni?

szinten te irtad #61 hozzaszolasodba.

Tarlós előtt, vagy még inkább Vitézi Dávid előtt macerás volt villamosjegyet venni. A megállókban nem lehetett kapni, a trafikokban sem, és az újságosoknál sem. A villamoson magán sem. A végállomásokon általában igen, munkaidőben, ha nyitva volt a pénztár. Hétvégén csak nagy csomópontokban, pl. Moszka tér, Körtér, stb, kb. 5 helyen egy kétmilliós városban. Bérletet venni kb. 20-25, de inkább kevesebb helyen lehetett, komoly sorbanállás mellett. Volt pár helyen automata, ami csak érméket fogadott el, és csak jegyet lehetett venni, ha éppen működött. Háromból általában kettő üres volt vagy rossz. Az ellenőrök meg csordákban jártak, vadásztak azokra, akiknek nem volt jegyük, mert nem tudtak venni sehol, vagy csak papírpénz volt náluk, amit az automatába nem lehetett betuszkolni.

ezert tettem be a mai cikket, hogy ma se megy tokeletesen a jegyarulas.


Oromkodhetsz mert a Szazadveg 60% -ot mert a Fidesznek.
 
szinten te irtad #61 hozzaszolasodba.

Tarlós előtt, vagy még inkább Vitézi Dávid előtt macerás volt villamosjegyet venni. A megállókban nem lehetett kapni, a trafikokban sem, és az újságosoknál sem. A villamoson magán sem. A végállomásokon általában igen, munkaidőben, ha nyitva volt a pénztár. Hétvégén csak nagy csomópontokban, pl. Moszka tér, Körtér, stb, kb. 5 helyen egy kétmilliós városban. Bérletet venni kb. 20-25, de inkább kevesebb helyen lehetett, komoly sorbanállás mellett. Volt pár helyen automata, ami csak érméket fogadott el, és csak jegyet lehetett venni, ha éppen működött. Háromból általában kettő üres volt vagy rossz. Az ellenőrök meg csordákban jártak, vadásztak azokra, akiknek nem volt jegyük, mert nem tudtak venni sehol, vagy csak papírpénz volt náluk, amit az automatába nem lehetett betuszkolni.

ezert tettem be a mai cikket, hogy ma se megy tokeletesen a jegyarulas.


Oromkodhetsz mert a Szazadveg 60% -ot mert a Fidesznek.

Persze, semmi sem tökéletes, de sokkal jobb, mint régen volt. Az, hogy vannak tolvajok, nem az automaták hibája.
 
Fél órája kutatok a neten a DK vagy Gyurcsány által javasolt jövedelemadóról, de csak annyit találtam, hogy több sávot akar. Légy szíves, segíts, hol olvasható a javaslata, vagy meséld el, hogy hogyan néz ki.

A 2013. január 26-i dátummal keltezett választási programjukból. (22. oldal közepe)

"Az adózási morál javítása érdekében a jövedelemadózásban azt kezdeményezzük, hogy a személyi jövedelemadó alapkulcsa a társasági adó kulcsával azonos legyen. Az Orbán-kormány által bevezetett egykulcsos személyi jövedelemadó társadalmilag elfogadhatatlan újraelosztást jelent a magas jövedelműek javára, az alacsony jövedelműek terhére. Ezt a jövedelem-újraelosztást második adókulcs bevezetésével és adómentes alsó sáv bevezetésével, vagy az adóvisszatérítés visszahozatalával meg kell fordítani.

Mindezt figyelembe véve, a Demokratikus Koalíció olyan két, illetve az adómentes minimumot figyelembe véve háromsávos jövedelemadóztatást kezdeményez, amelynek általános kulcsa 16-18 százalék között kerül megállapításra. A legalacsonyabb jövedelem (500-600 ezer forint) legyen adómentes. A második kulcs 26-30% legyen (5-6 millió Ft. körül).
Ezt a személyi jövedelemadót javasoljuk kivetni mind a munka-, mind a tőkejövedelmekre (kamatbevételre, bérbeadásból származó jövedelemre, ideértve a termőföld bérbeadásából származó jövedelmet).
"

UPDATE

Sokak Magyarországa
, 2016. február 13. (17. oldal, 3.3.3. Méltányosabb adózást)

"A számított társasági adó egyharmada a különböző kedvezmények miatt be sem folyik a költségvetésbe. A 200 milliárd forintnyi kedvezménynek csak az elenyésző része illeti a kis- és középvállalkozásokat, míg van olyan multinacionális cég, amely sokmilliárd forint eredmény után sem fizet társasági adót. Az adórendszer átalakítása a főbb adónemeket az alábbiak szerint érinti:

• Megvizsgáljuk a társasági és az iparűzési adó egységes értéktöbblet-típusú adóval történő kiváltásának a lehetőségét (két adóból egy adó). Ezzel azokat a cégeket is bevonjuk az adózásba, amelyek azt eddig törvényesen kikerülték. A vállalati szféra adózása így kiegyensúlyozottabb lesz, és összességében több adó folyik be a költségvetésbe. Az önkormányzatok is ebből az adóból részesednének.

• Az általános forgalmi adót célzottan csökkentjük. Csökkentjük az alapvető élelmiszerek, a megújuló energiatermelés adóját, megszüntetjük az internet ÁFA-terhét.

• Az egy- vagy többkulcsos SZJA-ra vonatkozóan további vizsgálatokat és vitákat tartunk szükségesnek, minthogy a kétféle rendszer alkalmazásának társadalmi, gazdasági következményei jelentősen eltérnek egymástól Megvizsgáljuk az egykulcsos adó fenntarthatóságát (esetleg bizonyos módosításokkal, például a magasabb jövedelműekre kivetett kiegészítő szolidaritási adóval), de napirenden tartjuk a többkulcsos SZJA bevezetését is Az egy- vagy többkulcsos SZJA kérdésében a Demokratikus Koalíció társadalmi vitát követően alakítja ki végleges álláspontját."
 
Utoljára módosítva:
:)
Hidd el, ha a szavazópolgárok 2/3-a Gyurcsányra vagy bármelyik baloldali pártra szavazna, lehetetlen lenne úgy trükközni a számokkal, hogy ne ő nyerjen. Ehhez képest van kb. 10%-a. Tudod, Makó meg Jeruzsálem...


10% a DK-nál? Az lehet - de Gyurcsán nélkül.

A mediakutatási számokat el lehet felejteni Mo-n, mert ezres populácioval dolgoznak, s nagyvárosokból.

A DK a bejutasi küszöbön billeg.
 
Beszéljünk havi összegekről, lássuk, mennyi a falrengető adó:
8.333 Ft / hó = kétfős vacsora egy átlagos étteremben.
A multi, pl. a Samsung termel. Sokaknak ad munkát, mindegy, honnan jönnek. Ha olyan munkaerő kell, amilyen képzettségű éppen Gödön nincs, akkor azt máshonnan kell oda vinne. De annak az embernek nem kell munkanélküli segélyt fizetni, amit ugye mind, közösen fizetnénk. És a gyár egy csomó szolgáltatást igénybe vesz a környékről is.
Nem minden áron válaszolok, de ha nem a Te gondod, túl egyszerűen intézed el, és ez így nem korrekt.
"falrengető adó", "8.333Ft/hó= kétfős vacsora" - 1. akinek a havi jövedelme 100.000-120.000 forint körüli, esetleg nyugdíjasként még ennyi sem, esetleg munkanélküli, ott ne számoljunk se mozijeggyel, se vacsorával. A 3. héten pénze sincs, legfeljebb tartalék a kamrában, ha az alapszolgáltatásokat kifizette. Ők azok az emberek, akik nem éheznek (persze ezt a fogalmat is feszegethetjük), de nem is nyaralnak, nem olvasnak, a háztartási gépeik öregek, vagy hitelből vásárolták, esetenként számlákat görgetnek maguk előtt, ha van autójuk, az sem egy használt BMW5-ös, ha ajándékoznak, azt szerényen teszik, és drukkolnak, hogy utolsó héten nehogy beteg legyen valaki, mert gyógyszerre már nincs pénz.
Ezek azok az emberek, akik nagyobb részt megpróbálják (ha néha késve is), de befizetni azt a fránya adót, amiért cserébe ők takarítják az utcát (nem úgy mint Pesten), ők fizetik ki az önrészt, ha aszfaltoznának, ők hozzák rendbe a járdát, ha hozzák, mert az önkormányzat nem, rendeletben kötelezettek az utcai fák "karbantartására" (kereszteződések beláthatósága, elektromos vezetékek), stb.
2. A befizetett adót a lakosságra kell költeni, szerintem. Nem teheti meg senki, hogy valaki számára kedvezményt ad, azon az alapon, hogy ő majd mennyit jót tesz cserébe az ott élőkkel. Ez mesekategória - és bár mesét szerettem hallgatni, de ha egy 320 milliárdos hasznot termelő cégről beszélünk, ott nem realitás a jótétemény. Ez a mese sántít. Kőkemény üzlet, feltételek, amit teljesít, ha ... Na a "ha"-ról a környék nem tud.

Talán a nagy teljesítményű szénszűrőkről sem, amiknek nem szabad kiengedni a levegőt tisztítatlanul (mert pl. a szálló por karcinogén anyagokat tartalmaz), a csapadékvíz ülepítőről sem, ami az épület felületéről gyűjti az esővizet, mert még azt sem lehet a földre csakúgy kiengedni, a két nagy teljesítményű fúrt kútról, amiből a termeléshez szivattyúzzák majd a vizet (mi lesz/mi lehet a környék kútjaival? - legalább egy hatástanulmányt megért volna), s ha nem elég, a közműhálózatból pótolhatják a szükségletet, a keletkezett szennyvízről (amivel kapcsolatban már voltak problémák az előző gyártási folyamatoknál is - és valahogy érdekes módon nem sikerült a gyárba bejutni, mert mindig más passzintotta le a hivatalos érkezőket) már nem is beszélek.
Ki fogja ezt a drága, jótét lélek gyárat, működés közben ellenőrizni?

Adót fizet majd az országnak, nyilván, ahogyan az Auchan, a Tesco, stb. Ez számít.

Szerintem az a baj ebben az országban, hogy az egyén, mint olyan, nem számít. Naponta ötször dörgölik az orrod alá - "senki vagy". Az emberek véleménye, az érdekei, az igazsága, a jogai - mindet felülírja a hatalomféltés és az autokrácia. Kicsiben is, nagyban is.

Sosem szavaznék a Fideszre, mert ezt a nézetet erősíti - halál nem érdekel, mennyi pénzt hoznak az országba, -nak. Engem az emberi értékek érdekelnek, és ez a társaság egy félművelt, csak a pénzt, a bevételeket néző, a jogrendszert labilis semmivé silányító, saját hasznáért minket bármikor eladó banda.
 
Utoljára módosítva:
Tegnapi adatok:

"
A Századvég az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében azt írta: a vizsgált időszakban a teljes népesség körében a Fidesz-KDNP támogatottsága 33 százalék, ezzel a pártszövetség továbbra is őrzi stabil, vezető pozícióját a politikai erőtérben.
ga1.gif


Közölték: a Jobbik, amely hosszú időn keresztül a második legnépszerűbb párt volt Magyarországon, az elmúlt időszakban gyengült, februárra az MSZP támogatottsági szintjére esett vissza, így jelenleg a megkérdezettek közül a Jobbikra és a szocialistákra egyaránt 10 százalék szavazna.
ga2.gif


Az LMP és a DK támogatottsága nem változott, a megkérdezettek 4-4 százaléka támogatja a két pártot. Emellett az Együttre 1 százalék, más pártokra pedig 4 százalék voksolna."
 
"A multi, pl. a Samsung termel. Sokaknak ad munkát, mindegy, honnan jönnek. Ha olyan munkaerő kell, amilyen képzettségű éppen Gödön nincs, akkor azt máshonnan kell oda vinne. De annak az embernek nem kell munkanélküli segélyt fizetni, amit ugye mind, közösen fizetnénk."

De lehet, hogy a Samsung stratégiai megállapodást írt alá a magyar kormánnyal és vagy adókedvezményt is kap, tehát az is lehet(nem tudhatjuk meg mennyit költenek a saját pénzünkből a saját foglalkoztatásunkra , mert ezek a megállapodások titkosak), hogy a nagy termelő multinak nulla forintjába kerül a magyar munkaerő, a hasznot meg szépen elviszi innen./merci, audi, béres, stb.../ ráadásul a Mo-i gazd. környezet annyira kiszámíthatatlan , hogy nem is akar befektetni nálunk.
Neki megéri, nekünk meg ráfizetés, és ha mi fizetjük a munkaerő árát az többe kerül, mint a munkanélküli segély.....ami term. nem jó,de a képzési programokra se fussa....
Annyira fantasztikusan jól teljesítünk már, hogy meg kell fizetnünk egy multit, hogy ide jöjjön, a versenyképességünk a béka feneke alatt van.
 
Közölték: a Jobbik, amely hosszú időn keresztül a második legnépszerűbb párt volt Magyarországon, az elmúlt időszakban gyengült, februárra az MSZP támogatottsági szintjére esett vissza, így jelenleg a megkérdezettek közül a Jobbikra és a szocialistákra egyaránt 10 százalék szavazna.
ga2.gif
A jobbik rengeteget veszített mert Vona megpróbál a politikai palettán középre húzódni, ezáltal elveszíti a szélsőséges támogatóit. Így nem biztos hogy marad valaki...Mert középen nagy a szorongás...ott az Mszp és a társai.
 
10% a DK-nál? Az lehet - de Gyurcsán nélkül.

A mediakutatási számokat el lehet felejteni Mo-n, mert ezres populácioval dolgoznak, s nagyvárosokból.

A DK a bejutasi küszöbön billeg.

Rendben nem kedveled de az meg nem jelenti azt hogy valotlansagot allitsal. O csinalt egy partot , mor megtette es mehet.....nem igy dolgozik. A meresi adatok sokszor nem mervadoak de az meg ugy se,ahonan hozod ezeket az infokat.
Nem kell itt nyistolnod , csak pozitivan , nem lesz bajod belole.

A politika kulturat nem art tanulni. Sokunk nem kedveljuk a jobbikot , meg sincs jobbik fobiank.

Agh Attila feltett egy kerdest es szavazasra bocsajtotta Gyurcsany elfogadottsagat, 93% an tamogatjak, es 7% volt az elutasitottsaga. /Klub radio tegnap/
HA nem is teged akar meggyozni hanem a tobbi ellenzeki part jo ha szamol a DK val es a szemelyevel.

A targyilagos velemeny es a realitast kell nezni es nem az acsarkodast es nem a szemelyeskedest meg a politikusoknak se.

16681901_1252270858217560_6177226144545415255_n.jpg
 
Utoljára módosítva:
Félreértés.

Én politologiát végzek/végeztem, s nem szeretem ha valaki a saját területemen mond /ir/állit olyat, aminek nincs valóságtartalma.

A politologiatudomány nem szeretetröl vagy antipátiáról szól.

Lehet hogy nem tetszik, de a DK 10 %-a ugyanolyan illuzio, mint Majtényi majdani 40 szavazata.
Illuzio. Ringatás.
 
A jobbik rengeteget veszített mert Vona megpróbál a politikai palettán középre húzódni, ezáltal elveszíti a szélsőséges támogatóit. Így nem biztos hogy marad valaki...Mert középen nagy a szorongás...ott az Mszp és a társai.

Szerintem a jobbik a fideszre veszelyes es nem az mszp re. 180 fokos fordulatot nem tesznek a szavazok csak egy egy politikus.
A szelsoseges ideologia csak rosszat hozhat az orszagnak. Nem szalonkepes az Euba.
Volt mar szelsoseges kormanya Mo nak nem is egy, mindket Vh.ban igen nagy arat fizetett az orszag , nem kene ismetelni a tortenelmet.
 
Félreértés.

Én politologiát végzek/végeztem, s nem szeretem ha valaki a saját területemen mond /ir/állit olyat, aminek nincs valóságtartalma.

A politologiatudomány nem szeretetröl vagy antipátiáról szól.

Lehet hogy nem tetszik, de a DK 10 %-a ugyanolyan illuzio, mint Majtényi majdani 40 szavazata.
Illuzio. Ringatás.

A MAjtenyi jelolese hivatalosan csak ugy lehetseges ha meg van a 40 szavazat.
Nekem mindegy , hogy a Dk 10% vagy 4% on all, ellenfelei azt mondjak kb felmillio szavazoja van , ezt nem tudjak nelkulozni az osszefogosdiba.
Ahany politologus van annyifele eredmeny.
Politologuskent utana nezhetsz Majtenyi jelolesenek de o maga is elmondja, csak meg kene hallgatni es valamivel jartasabb a torvenyekbe nalad.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

beamix wrote on Ajuda67's profile.
Szia,bocs de csak most csatlakoztam,hogyan tudok hozzájutni a fordításaidhoz ? Főképp a Kárpátok vampirjai sorozat 36,37.reszei érdekelnek. Előre is köszönöm az útbaigazítást
Hi! Does anyone here have the easy deutsch books by Jan richter in English?
hanna322 wrote on pöttyösdoboz's profile.
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy az Okosodj mozogva DVD anyagát el tudnád-e küldeni? Sajnos a data linkek már nem működnek. Nagyon köszönöm előre is a segítségedet! Üdv.: hanna322
katuskatus wrote on adabigel's profile.
Szia kedves Abigél! Neked sikerült letölteni Az egészség piramisa c. könyvet? Ha igen, elküldenéd nekem? Szép napot kívánok!
ametiszt99 wrote on boyocska's profile.
Szia,nem tudom,hogy megoldódott e a Bauer Barbara könyvvel kapcsolatban a problémád,de feltettem a könyvet ide:
Ne haragudj,de nem vettem észre hamarabb az üzenetedet:):)
ametiszt

Statisztikák

Témák
38,129
Üzenet
4,801,942
Tagok
615,735
Legújabb tagunk
Gabó72
Oldal tetejére