Minden jel arra utal, hogy várhatóan Novák Katalin volt köztársasági elnök is ott lesz a szerda esti német-magyar focimeccsen.
Józsa László dokumentumfilmes kiposztolta, hogy a Stuttgartba tartó egyik járatra várva összefutott a magyar mezben utazó Novákkal.

Beka Holt

Kormányos
Fórumvezető
Kormányos
Négyemeletes egyik erkélyéről petárdák röppentek a szélrózsa minden irányába. Gondoltam megnézem az albán meccs eredményét, mert hogy ott a helyi albán pékség egyik bevándorlója lakik. És mit láttam? Albánia a félidőben vezet a horvátok ellen!

Albánia - Horvátország 2:2
Izgalmas volt! 1:0, 1:1, 1:2 majd a vége 2:2.
Albánia egy korai góllal szerette volna meglepni ellenfelét, és ugyan most nem sikerült olyan gyorsan betalálni, mint Olaszország ellen (akkor rekordot jelentő 23 másodperc elég volt), de a 11. percben így is Sylvinho csapata került előnybe, a kezdőcsapatba került Laci rázta le magáról a védőket, és fejelt közelről a kapuba.
a nyomást nem lehet a végsőkig kibírni, a 74. percben pedig jött Kramaric egyenlítő gólja. Ezután a horvát csapat elpuskázott egy lehetőséget, de a 76. percben már Modricék vezettek, Sucic lövése a blokkról egy albán védőre, majd onnan a kapuba pattant.

Kicsivel több, mint két perc alatt fordított Horvátország.

De még ezzel sem volt vége, a 95. percben ugyanis épp az a Gjasula maradt üresen a horvát kapu előtt, akiről korábban a saját kapujába pattant a labda, és egy lapos lövéssel kiegyenlített.

Beka Holt

Kormányos
Fórumvezető
Kormányos
Van egy félig meddig baráti társaság akikkel fogadni szoktunk (tipp mix) Most az eb meccseit kihagyom, nem értették az okát, de aztán megmondtam - hülyékkel nem játszom! A svájc elleni meccsre 3 gólos magyar győzelemre fogadtak, a német-magyar meccsre egyikük 1-4, másikuk 0-5, ketten 1-3-as végeredményt jósolnak. A skótokat is több góllal verik meg, még a csoportot is első helyen zárjuk!
Jégtábla legyek az egyenlítőn ha értem ezeket a focihoz meg minden máshoz is értő pasikat!

gumelig

Állandó Tag
Állandó Tag
Meg áll az ész. :)

A Magyar Nemzet írt egy cikket azokról, akik nem szurkoltak eléggé a magyaroknak a svájci meccsen...

„Gond van a magyar szurkolók egységével a Németország elleni mérkőzés előtt” című cikkben arról írtak a Magyar Nemzetben, hogy a svájci-magyar, 3-1-re végződő meccsen az lehetett az egyik gond, hogy a nézők közül nem mindenki szurkolt eléggé a válogatottnak. Ráadásul külön kiemelték a válogatottat mindenhova elkísérő Carpathian Brigade '09 csoportot is:

„Sok bírálatot kapott a magyar válogatott ‘hivatalos’ szurkolói csoportja, a Carpathian Brigade '09 is, és rengetegen nehezményezték, hogy sok magyar volt, aki nem biztatta a csapatot, csak nézte a meccset.”

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Skócia- Svájc 1:1
Svájc 1–1-es döntetlent játszott Skóciával a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, így nagy lépést tett a továbbjutás irányába az A csoportban. A jelenleg nulla pontos magyar válogatott vasárnap a skótokkal mérkőzik meg, míg a svájciak a házigazda Németországgal csapnak össze.
A 13. percben előnybe is került Steve Clarke csapata. Egy svájci szöglet után labdát szerzett a papíron pályaválasztó csapat, amely gyorsan végigvitt egy kontrát, a támadás végén Scott McTominay lőtt kapura. A labdába aztán Fabian Schär nyúlt bele nagyon szerencsétlenül a kapu torkában, a Premier League-ben játszó védő lábáról pattant a játékszer a léc alá. A meccs végén azonban McTominay neve volt olvasható a gólszerzők között, az UEFA döntése nyomán kikerült a statisztikákból az öngól, 1–0.

Az előny megszerzése után lendületben maradtak a skótok, de a nagy gólok szerzője, Xherdan Shaqiri a 26. percben visszahozta a meccsbe az övéit. Egy hosszú indítás után Anthony Ralston adta el csúnyán a labdát, amire a rutinos középpályás csapott le, aki aztán 18 méterről csavart a jobb felső sarokba szenzációs mozdulattal, 1–1.
A szünet után Ruben Vargas próbált feliratkozni az eredményjelzőre, de nem járt sikerrel, az 58. percben pedig Ndoye villanása ugrasztotta talpra a svájci drukkereket: a Basel csatára szép mozdulattal fordult le a védőjéről, de 16 méterről nem találta el a kaput. Az akció közben Kieran Tierney megsérült, hordágyon kellett őt levinni a pályáról, a helyére Scott McKenna állt be.

A 67. percben kis híján jött az újabb fordulat, Andre Robertson pazar pontrúgása után Grant Hanley bólintott kapura hat méterről, a labda (amit Sommer csak szemmel vert) a jobb oldali kapufáról pattant vissza a mezőnybe, amit aztán a svájciak kibombáztak az oldalvonalon túlra.
A 83. percben Ndoye ugrott ki egy remek indítással, szépen át is emelte a labdát a kirohanó kapus felett, de les miatt ezt a gólt is elvette a VAR a svájciaktól. A 90. percben a csereként beálló Zeki Amdouni győztes gólt szerezhetett volna, de egy jobb oldali szabadrúgás után hat méterről a jobb alsó sarok mellé fejelt.

A végeredmény nem változott a második félidőben, ezzel az iksszel pedig eldőlt, hogy a magyar válogatott legfeljebb csoportharmadikként verekedheti be magát a torna kieséses szakaszába.

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Magyarország- Németország 0:2
A magyar labdarúgó-válogatott második mérkőzését is elveszítette a 2024-es Európa-bajnokságon, így rendkívül nehéz helyzetből várhatják a vasárnapi zárást Marco Rossi fiai. A szövetségi kapitány a stuttgarti mérkőzést követő sajtótájékoztatón élesen bírálta a találkozó holland játékvezetőjét, Danny Makkeliét, saját csapatára ugyanakkor büszke volt. A meccs legjobbjának megválasztott Ilkay Gündogan viszont nem értette a magyarok panaszait: szerinte nevetséges lett volna lefújni a labdaszerzését.
„Büszke vagyok a teljesítményükre. Azt mondtam korábban, hogy veszíthetsz Németország ellen, ez előfordulhat, hiszen világklasszisok alkotják. A taktikai felállás elfogadható volt, igyekeztünk kompaktabbak lenni, kiszorítani a szélekre, de a németeknek ott is minőségi játékosai vannak. Sokszor a védők elkéstek, ez a játék része. Nekünk is volt sok lehetőségünk, de nem voltunk szerencsések” – kezdte értékelését az olasz kapitány, aki a játékvezetői ténykedéssel folytatta:

Sohasem panaszkodtam játékosként és edzőként sem, de amit a bíró művelt ma… Még az itt helyet foglaló német újságírók is látták, hogy kettős mércével fújt a bíró. Az első félidőben jóváhagyott egy gólt, aminél ellökték Orbánt, a túloldalon pedig befújták a faultot egy ugyanilyen esetre. Egy mérce lehet csak, ez kettős mérce volt. A németek mindenképpen nyertek volna, mert erősebbek, de a bíró volt a legrosszabb
– panaszkodott Rossi.
A skótok elleni zárással kapcsolatban elmondta: nagyon kemény, kiváló erőnléttel és fizikai adottságokkal bíró csapat a skót, amelyik megnehezíti majd a dolgunkat.

De ami fontos, hogy azt mutassuk, amit a szurkolóink kérnek tőlünk. Mert ők is el tudják fogadni a technikai hibákat. Szurkolóink nem hülyék, tudják, milyen szinten vagyunk a nagy riválisokhoz képest, de ők azt akarják látni, hogy a pályán, bocsánat a kifejezésért, de belehalnak azért, hogy jó eredményt érjenek el. Ehhez jól szervezettnek kell lenni taktikailag. Skócia ellen más típusú meccs lesz, felkészülünk rá, de a legfontosabb az a képesség, hogy a pályán mindent beleadj.

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Teljesen más csapat voltunk, attól függetlenül, hogy az eredmény nem úgy sikerült, ahogyan azt reméltük. A helyzeteink megvoltak, a futómennyiség megvolt, a hozzáállással sem volt gond, de az látszódott, hogy a német válogatottal játszottunk. Kitett a csapat magáért, sajnos ez most ennyire volt elég
– kezdte értékelését Szoboszlai Dominik
Jobb is, hogy ha nem mondok semmit, mert csak abból probléma lesz, úgy gondolom, hogy fault volt, de hagyjuk is inkább
– utalt ezzel Szoboszlai az első német gólt megelőző esetre.

„Két lábbal kell a földön járnunk, kiélvezzük az utolsó mérkőzést, és ha tudunk egy bravúrt csinálni, akkor megcsináljuk, ha nem, akkor ebben ennyi volt. Reálisan kell látnunk a helyzetet, túl nagy elvárásokat tettünk magunk elé, de azért gondoljuk végig, hogy Svájccal, a németekkel játszunk, nem az a realitás, hogy mindenkit megverünk” – zárta.

setni

Állandó Tag
Állandó Tag

Ezért nem mennék egy meccsre. Mert érdekel a sport de, nehogy már ne nézzem hanem különböző koreográfiákat csináljak.....ráadásul még fotó is készült azokról akik CSAK nézték a focit.
Haladunk.

Beka Holt

Kormányos
Fórumvezető
Kormányos
Tehát az eddigi vereségek okai:
A svájci játékosok azért nyertek, mert a kezdő sípszó után elkezdtek játszani a magyar csapat ellen, akik csak ketten-esetleg hárman voltak!
A szurkolók nézték a meccseket és nem szálltak be teljes szívvel a fogalmam sincs mibe.
A németek meg azért nyertek, mert a játékvezető az ő javukra fújta a sípot!

A két vereségről természetesen nem tehetnek az alulfizetett világklasszis focistáink, ők egyszerűen csak nem tudnak játszani!
Mi a rossebért nem képesek kimondani az igazságot? - Ennyit tudunk ennyire vagyunk képesek!

gumelig

Állandó Tag
Állandó Tag
Svájcot nevetséges módon alábecsülték, mert problémájuk volt az előkészítő meccseken.
Az újságok nyílt vitában az edző fejét követelték.
Hogy mennyire elszámolták magukat, Varga maga bevallotta a meccs után.

Varga:
"A bemelegítésre kell jobban odafigyelni a meccs előtt pár órával, talán jobban kell készülni
fejben, és tényleg az az elsődleges, hogy ha a játékvezető belefúj a sípjába, akkor százszázalékosan
ott kell lennünk"

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Dánia–Anglia 1–1 (Hjulmand 34., ill. Kane 18.)
A dánok rögvest az első percben veszélyeztettek, ám Eriksen lekészítése után Pierre-Emile Höjbjerg lövése gyengének bizonyult, Jordan Pickford kis túlzással egy teát is elszürcsölhetett, mielőtt le kellett volna hajolnia a lábaihoz érkező labdáért. A folytatás aztán fojtogató, de különösebben nagy helyzetet nem hozó angol mezőnyfölénnyel telt. Az első tíz percben a szigetországiak, akik 1966 óta várják, hogy hazatérhessenek végre egy nagy világeseményről trófeával a kezeik közt, 76 százalékos labdabirtoklási mutatót építettek ki.
Középen Saka és Harry Kane érkeztek, előbbi Walker megpattanó beadásába még épp annyira belekotort, hogy az az ötös előterében érkező Bayern-csatárt már ziccerben érje, Kane-nek pedig nem is kellett több, a jobb alsóba gurított (0–1). Ezzel a 18. percben előnybe kerültek Gareth Southgate tanítványai.
32 percig vártak rá, de csak-csak összejött az első dán szöglet is, ráadásul Eriksen a saját tábora által beborított csücsökből végezhette azt el. Az északiak pedig olyan üdvrivalgásban törtek ki, mintha már gólt láttak volna. Aztán annál nagyobb volt a fütty, mikor előbb a játékvezető rendezkedése miatt kellett megismételni a sarokrúgást,
Nem sokkal később így is eljött a pillanatuk: Morten Hjulmand eresztett el egy átlövést 28 méterről, Pickford kénytelen volt az utolsó pillanatig – s mint kiderült, annál is tovább kivárni –, nehogy megpattanjon az előtte tolongó mezőnyjátékosok valamelyikén, ám végül nem pattant meg, hanem a kiszolgáltatott helyzetben késve vetődő angol kapus keze mellett a jobb kapufáról a hálóba vágódott (1–1). A köröttem ülő angol riporterek kissé potyaízünek titulálták, de amint meglátták az eredményjelzőn – ez is az Eb egyik újítása –, hogy 114 kilométer/órával csapódott a hálóba a löket, megenyhültek.
Az utolsó félórához érve az angolok ismét jól érezhetően átvették az irányítást, egy Eriksen átlövésen kívül más, Pickford kapuját picit is veszélyeztető próbálkozása hosszú időn át nem volt Dániának. A 71. percben Bellingham adott szinte tökéletes, 40 méteres mélységi indítást a pillanatokkal korábban beállt Ollie Watkinsnak, aki az ötös csücskétől, kissé éles szögből a kivetődő Schmeichelbe lőtt. A dán kapusnak ekkor már egyértelmű érdemei voltak abban, hogy a meccs ikszre áll.

Végtére is nekünk ez a döntetlen sem rossz! Anglia a csoportelsőség szempontjából győzelmi kényszerben lesz június 25-én Szlovénia ellen, míg a Dánia–Szerbia párharcból csak az egyik csapat jöhet ki úgy, hogy több mint két pontja legyen a végelszámolásnál. Ám egy közepes méretű bravúr esetén a szlovének már egy az angolok elleni iksszel is összetörhetik majd az álmunk (ha csak nem verjük – nem épp reális forgatókönyv mentén – négy góllal, vagy majd annál is többel Skóciát).

Ha akkor egyáltalán még élni fog bármi remény a magyar továbbjutásra.

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Szlovénia–Szerbia 1–1 (Karnicnik 69., ill. Jovics 96.)
Ahogyan az odáig vezető úton, a lelátón is volt keveredés a szurkolók között, érzésre a szerb tábor volt nagyobb, de lelkesedésben a szlovén sem maradt le, hát még akkor, amikor a negyedik percben Adam Gnezda Cerin átlövését Predrag Rajkovics védte, kisebb nehézségek árán.

Maradtak lendületben a szlovénok, a nyolcadik percben pedig már bravúrra is szüksége volt a szerb kapusnak, Jan Mlakar próbálkozását lábbal hárította.
A játékrész hajrája aztán alaposan kárpótolt mindenkit, előbb Timi Max Elsnik révén egy szlovén kapufát, majd egy fölé szálló Benjamin Sesko-ismétlést jegyezhettünk fel, ezt követően Mitrovics ziccerénél Oblak bizonyította, hogy még mindig a világ egyik legjobb kapusa.
Szinte felrobbant a stadion a szerb hangorkántól, a lehetőségek pedig csak nem fogytak el, még mindig csak az 51. percben jártunk, amikor Mitrovics már akár a negyedik gólját is megszerezhette volna, de ez a fejese sem eredményezett vezetést.
KÉT ÚJABB KIMARADT SZERB LEHETŐSÉG UTÁN MÁR IGEN: ELSNIK REMEK CENTEREZÉSÉT ZAN KARNICNIK TOVÁBBÍTOTTA KÖZELRŐL A KAPUBA (1–0).
Pár percre rá érkezhetett volna a válasz, de Mitrovicsot ezen az Eb-n mintha elátkozták volna, ezúttal a léc babrált ki vele
AMIKOR MÁR ÚGY FESTETT, EZEN AZ EB-N SEMMI SEM JÖN ÖSSZE A SZERBEKNEK, JÖTT A 96. PERCBEN ILICS SZÖGLETE UTÁN LUKA JOVICS FEJESE, ÍGY SZERBIA PONTOT MENTETT, A SZLOVÉNOKNAK TOVÁBBRA SINCS MEG AZ ELSŐ EB-SIKERÜK (1–1)!