3 jel, hogy Orbán elkezdte kiléptetni Magyarországot az EU-ból

Ne legyen igazunk, de azt vettük észre, hogy az állampárt elkezdte előkészíteni a „Huxitet”.

Úgy néz ki, hogy Orbán Viktorban megérett a döntés, hogy kilépteti Magyarországot az Európai Unióból. (Ennek katasztrofális hatásait Nagy-Britannia esetében már látni: ha nem lesz megegyezés a britek és az EU között, az ország GDP-je 8%-ot eshet.) Orbán két út között hezitál:
  1. Kiprovokálni, hogy kirúgják az országot;
  2. Megsértődve, önként kilépni.

A Fidesz-kormány évek óta eredménytelenül uszít „Brüsszel” ellen (Emlékezzünk a plakátokra: „Állítsuk meg Brüsszelt!”, vagy Orbán október 23-i beszédére, amiben a Harmadik Birodalomhoz hasonlította az EU-t), most is euroszkeptikus halandzsával készülnek az EP-választásokra. Ennek ellenére a magyarok egyáltalán nem euroszkeptikusak: a Republikon Intézet felmérése szerint hazánk jól reprezentálja az egész európai társadalomra vonatkozó arányokat:

  • 31 százaléknyi euroszkeptikus,
  • 33 százaléknyi mérsékelt EU-támogató és
  • 36 százaléknyi föderalista nézetet valló polgárral.
A magyarok között tehát egyáltalán nem nagyobb az Unió iránt bizalmatlan, szkeptikus polgárok aránya, a társadalom bő harmada pedig kifejezetten pártolja az integráció mélyítését. Érdemes látni azonban, hogy bár uniós viszonylatban a magyarok EU-szkepszise átlagosnak mondható, a közép-kelet-európai régióban egyedül Csehországban van szélesebb tábora az euroszkeptikusoknak. A szomszédos – valamint a balti – országokban a szkeptikusok aránya jellemzően 25 százalék alatt marad.

(Ehhez képest a kormánypárti Magyar Idők és az Origo is megpróbál néha egy-egy ilyen témájú cikket lehozni, de a szövegből kiderül, hogy nincs szó arról, hogy a magyarok euroszkeptikusok lennének.)

A kilépésnek három - kezdeti - jelét vettük észre:
  1. Szijjártónak fel kell bontania a kétoldalú beruházás-ösztönző szerződéseket az EU-s országokkal;
  2. Budapestre költözik a közép és hosszú távú beruházások finanszírozásával foglalkozó orosz Nemzetközi Beruházási Bank (International Investment Bank);
  3. Orbán bejelentette, hogy leállítjuk az euró, ill. a dollár alapú hitelfelvételeket, kötvénykibocsátásokat, kínai jüan alapú államkötvények kibocsátását tervezzük a jövőben.
Az első hír pár napos csak: szűkszavú, indoklás nélküli miniszterelnöki határozat jelent meg a Magyar Közlönyben, amelynek lényege, hogy Orbán Viktor felhatalmazta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy készítse elő az Európai Unió egyes tagállamainak kormányai közötti beruházások ösztönzéséről és kölcsönös védelméről szóló kétoldalú megállapodások felmondásáról szóló megállapodást – vette észre a Portfolio.hu.

Ugyancsak decemberi hír, hogy az orosz Nemzetközi Beruházási Bank (International Investment Bank) székhelye Budapestre költözik – közölte Varga Mihály a bank kormányzótanácsának december 4-i ülésén egyhangúlag meghozott döntésről. A moszkvai székhelyű Nemzetközi Beruházási Bank fejlesztési projektekre, beruházásokra ad közép- és hosszútávú hiteleket. 1970-ben a KGST tagjai közül a Szovjetunió, az NDK, Csehszlovákia, Lengyelország, Magyarország, Bulgária és Mongólia alapította. Amikor 2012-ben Vlagyimir Putyin orosz elnök újraélesztette a a Nemzetközi Beruházási Bankot, a lépés jól illeszkedett Oroszország nagypolitikai törekvéseihez, hogy újra kiterjessze a nemzetközi befolyását, különösen a korábban általa uralt kelet-közép európai térségben – írta az Index. A növekvő orosz befolyást Paks2 indította el, de az a projekt mintha csak időhúzás lenne.

A jüan-alapú kötvénykibocsájtás pedig elég gyenge lábakon áll: ahogy ugyancsak az Index cikkéből kiderül, ennek a lépésnek nincs komoly reálgazdasági alapja (egyelőre). Nem tudni, hogy ezt a kijelentést mennyire kell komolyan venni.

A kérdés az, hogy hogyan jutott arra Orbán, hogy ki kell léptetnie az EU-ból? Jövőre Európai parlamenti választások lesznek, ennek két lehetséges kimenetele van:

  1. Ha megerősödik az uniószkeptikus, a szuverén nemzetállamok közösségében gondolkodó irányvonal az EU-ban, akkor az egyes tagálami vezetők ambíciói, a képviselt országok gazdasági, politikai erejére támaszkodva megnő. Ebben a versenyben Orbán Magyarországa versenyképtelenné válik.
  2. Ha a szorosabb együttműködés pártján állók erősödnek meg (föderalisták), akkor könnyen előfordulhat, hogy újabb integrációs hullám indul meg az EU-ban, harmonizálhatják a hadsereget, vagy akár az igazságszolgálatást is. Most még nem kötelező az Európai Ügyészséghez csatlakozni, de lehet, hogy hamarosan az lesz. Azaz, Orbán féktelen korrupciós rendszerének hamar vége lehet. De az is előfordulhat, hogy az EU-s vezetők egyszerűen leverik rajta mindazt a "kellemetlenséget", amit okoz és okozott az elmúlt években.
Akármi is történik, az EU-s támogatások mértéke várhatóan drasztikusan csökkenni fog, illetve a feltételek egyre keményebbek lesznek. Egyre nagyobb az elvárás, hogy transzparensen költsük el az EU-s pénzeket. Ez pedig a lopásra épített orbáni rendszer érdekeit, működési logikáját súlyosan sérteni fogja. Orbán pedig – ha már nem reménykedhet semmilyen eu-s vezetői szerepben – csak azért maradt idáig is az Unióban, mert az finanszírozta a stadionépítési őrültségeit, meg a kisvasútját. Az az Unió, amelyik nem járul hozzá a megalomán terveihez és a korrupt rendszeréhez, már nem lesz annyira vonzó.

Mr Flynn Rider
images
 
Erdélyi Érchegységben vannak ezek a bányák, vígan megvannak Erdély kirablásából:

https://kronika.ro/gazdasag/romania...-megnyitasat-engedelyezte-a-bukaresti-kormany

Románia aranykészletének értékét 214 milliárd euróra becsülik, az ezüstét pedig 6,8 milliárd euróra. Jelentős konyhasó-készletekkel is rendelkezik, ezek mennyisége meghaladhatja a 4000 millió tonnát, a készlet értéke megközelíti a 36 milliárd eurót.

Én csak azon csodálkozom, hogyha Erdély anyival gazdagabb mint a mai Magyarország,
akkor miért nem a szegényebbet csatoljuk a gazdagabbhoz.
-
Annak meglenne az az elönye is, hogy megszabadulnánk a mai kormánytol. :rolleyes:
 
hiszen nyolc hónapja választották újra, óriási többséggel....
Csak nézd meg a bukott Merkelt ... úgy néz ki mikor valakinek távozni kell a politikából.
-
Térjünk majd vissza erre a beszélgetésre ha Orbán 64 éves korában is miniszterelnök lesz.
Nem hiszem, hogy 2027-ig nem fog változni Magyarországon semmi.
-
Lehet, hogy te azt szeretnéd ha monarchia lenne és Orbán az elhamvasztásáig megtartaná minden tisztességét
nyugaton úgy illik, hogy 18 év múlva átadja az ember a stafétabotot a fiatalabb generációnak ahogy Merkel.
-
Orbán biztos, hogy a történelem kloákáján lesz megemlítve, míg Merkelre akár tetszik neked akár nem sok millió ember tisztelettel fog visszagondolni. Nemcsak azok akiknek az életét megmentette.
-
Magyarországon buzdítanak a tüntetők generál-sztrájkra nem Németországban.
Az O1G nem a megelégedés jele.
-
Ha meg nem tudsz számolni akkor maradj csöndbe.
A Fidesz 49,26%-os választási eredményével szemben ott van az ellenzék, 50,74%-or eredménye.
A Fidesz vezetheti a kormányt, de többen nincsenek mind az ellenzék.
Ezt véssed jól a fejedbe mert még matematikai analfabétának muszáj nevezzelek.
-
A Fidesz ignorálja az ország több mind a felét és ebbe bele fog törni a bicskája, arra mérget vehetsz.
Az ellenállás nöni fog amit csak még nagyobb diktatúrával tud megfékezni.
Ez egy pozitív visszacsatolás, ha ezt követi Orbán akkor ott fogja végezni ahol a diktátorok.
 
Miről beszéltek, milyen mesterségesen létrehozott államról?
Románia a 14. század óta önálló állam. Még a több, mint háromszáz éves oszmán uralom alatt is belső autonómiával rendelkezett.
Végérvényesen pedig az 1800-as években kinyilvánította állami függetlenségét, amit az európai nagyhatalmak is elismertek.
 
-
Térjünk majd vissza erre a beszélgetésre ha Orbán 64 éves korában is miniszterelnök lesz.

hagyjuk már ... minek indult a választásokon, nagy nehezen, alig sikerült kormányt alakítania...teljes csőd, Európa neki köszönheti az elhibázott migrációs politikát a nevéhez kötődik a "Willkomenspolitik"...majd így emlegetik a történelemkönyvek.
 
Miről beszéltek, milyen mesterségesen létrehozott államról?
Románia a 14. század óta önálló állam. Még a több, mint háromszáz éves oszmán uralom alatt is belső autonómiával rendelkezett.
Végérvényesen pedig az 1800-as években kinyilvánította állami függetlenségét, amit az európai nagyhatalmak is elismertek.

mikor is ünnepelték a 100 évers fennálásukat? Romániáról van szó ... kevered Moldáviát meg Havasalföldet. Szerinted az oszmán uralom alatt létezett olyan szó, hogy "román" ?
 
mikor is ünnepelték a 100 évers fennálásukat? Romániáról van szó ... kevered Moldáviát meg Havasalföldet. Szerinted az oszmán uralom alatt létezett olyan szó, hogy "román" ?
Na, most arra kényszerítesz, hogy megnézzem a neten mit írnak Romániáról!

Jól van, nem emlékeztem rosszul arra amit tanultam!

A Havasalföldön és Moldvában kialakuló román fejedelemségek a 14. században a Magyar Királysággal álltak hűbéri viszonyban, majd kivívták önállóságukat. A 16. századig független államok voltak, majd több mint három évszázadon át az Oszmán Birodalom fennhatósága alatt álltak, de belső autonómiával rendelkeztek.

1877. május 10-én parlamenti kiáltványban kinyilvánította állami függetlenségét, amelyet a San Stefanó-i béke révén az európai nagyhatalmak elismertek.
 
Utoljára módosítva:
... csak türelem
Mekkora pofájuk volt a szerbeknek. ...ahol szerbek élnek, az Szerbia...
Kosovot elvesztették, Krajina szerbeket elzavarták a horvátok. Mindenüket elvesztették.
A csendes diplomácia helyett a kormány gyujtogat. Ebböl csak baj lehet.
A történelem kerekét nem lehet vissza forgatni. Ez a már közhelyként hangzó mondás ránk is érvényes.
 
Na, most arra kényszerítesz, hogy megnézzem a neten mit írnak Romániáról!

Jól van, nem emlékeztem rosszul arra amit tanultam!

akkor már csak valami történelmi emlék, írás, dokumentum kellene, hogy az oszmánok (mondjuk Nagy Szulejmán) harcoltak a románokkal...vagy bármi ahol emlegetik a románokat. Valami olyasmit mint mikor háborúztak a magyarokkal.
A lényeg ... mikor került a köztudatba a "román, Románia" szó...hasonlóan mint a Jugoszlávia.
 
Utoljára módosítva:
akkor már csak valami történelmi emlék, írás, dokumentum kellene, hogy az oszmánok (mondjuk Nagy Szulejmán) harcoltak a románokkal...vagy bármi ahol emlegetik a románokat. Valami olyasmit mint mikor háborúztak a magyarokkal.
A lényeg ... mikor került a köztudatba a "román, Románia" szó...hasonlóan mint a Jugoszlávia.

Tudod, ha érdekel kutakodj magadnak, én nem vagyok a vezéred híve, így utasítást sem fogadok el sem tőle, sem a vazallusaitól!
 
Tudod, ha érdekel kutakodj magadnak, én nem vagyok a vezéred híve, így utasítást sem fogadok el sem tőle, sem a vazallusaitól!

nincs mit kutakodni ... csak a híreket kell hallgatni, mostanában a Moldáv köztársaságot akarják annektálni, mondván az is Románia része... ezért is linkeltem be a fenti ujságcikket.
 
Utoljára módosítva:
hagyjuk már ... minek indult a választásokon, nagy nehezen, alig sikerült kormányt alakítania...teljes csőd, Európa neki köszönheti az elhibázott migrációs politikát a nevéhez kötődik a "Willkomenspolitik"...majd így emlegetik a történelemkönyvek.

Nem értem miért lenne Merkel hibája, hogy az FDP nem akart egy koalícióba lepni amiben a Zöldek bent vannak?

Németországban szinte mindig koalíciós kormányok voltak, ez a demokrácia jele.

Magyarországon újra egypártrendszer uralkodik mint Szálasi, Rákosi és Kádár alatt.

Hol lenne ma Magyarország ha Németország nem veszi at tőletek a menekülteket?
Gyilkosok lennetek egytől egyig.

Az alkotmánybíróság visszautasította az AfD összes vádját.
Az EuGH elítélte Magyarországot csak Orbán nem hajlandó az ítéletet elismerni.

Németország túlnyomó többsége, és ez 88%, elhatárolja magát az AfD-töl.

Ezek a tények.
 
Utoljára módosítva:
nincs mit kutakodni ... csak a híreket kell hallgatni, mostanában a Moldáv köztársaságot akarják annektálni, mondván az is Románia része... ezért is linkeltem be a fenti ujságcikket.
Az a cikk 2017. január
Nos a Román politika mindég is ügyesebb volt mint a magyar.
A nemzetközi viszonyokhoz jobban képes alkalmazkodni mint a bár-mikori magyar kormány
Itt inkább kakaskodnak,(régmúlt sebet nyalogatnak) ott szövetséget keresnek.
Hogy most jól jönnek-e ki belőle azt nem tudni.
Olvastam egy hozzászólást:
egy hozzászóló írta:
Lenin mondta Romániáról, hogy azaz az ország a történelem prostituáltja.
 
Utoljára módosítva:
Lehet, hogy messzebb kellene. Mondjuk a naprendszeren kívül.
Nem Svájc az első ország, amely visszavonta a csatlakozási kérelmét EU -tól, 2015 márciusában Izland jelezte, hogy esze ágában sincs folytatni a csatlakozási tárgyalásokat. Az angolok is menkülnek...a franciák is nagy változtatásokat akarnak, olaszok, portugálok, spanyolok, görögök a csőd szélén ... tulajdonképpen senkinek sem jó.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

A-Szilágyi Adrienn wrote on adamszilvi's profile.
Szia! Sikerült megszerezni? Ha igen, és megvan még, feltennéd? Ha kell e-mail címet adok!
Köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
beamix wrote on Ajuda67's profile.
Szia,bocs de csak most csatlakoztam,hogyan tudok hozzájutni a fordításaidhoz ? Főképp a Kárpátok vampirjai sorozat 36,37.reszei érdekelnek. Előre is köszönöm az útbaigazítást
Hi! Does anyone here have the easy deutsch books by Jan richter in English?
hanna322 wrote on pöttyösdoboz's profile.
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy az Okosodj mozogva DVD anyagát el tudnád-e küldeni? Sajnos a data linkek már nem működnek. Nagyon köszönöm előre is a segítségedet! Üdv.: hanna322
katuskatus wrote on adabigel's profile.
Szia kedves Abigél! Neked sikerült letölteni Az egészség piramisa c. könyvet? Ha igen, elküldenéd nekem? Szép napot kívánok!

Statisztikák

Témák
38,135
Üzenet
4,802,615
Tagok
615,759
Legújabb tagunk
huszi81
Oldal tetejére