30 milliót bukhat egy fogadáson az oltásellenes biológus

Stefan Lanka négy éve 100 ezer eurót ajánlott annak, aki be tudja neki bizonyítani, hogy a kanyaróvírus létezik.

Nagyon úgy tűnik, hogy négy év huzavona után, a német biológusnak, aki azzal szerzett magának kétes hírnevet, hogy évek óta következetesen tagadja a vírusok létezését, nem marad más választása, mint fizetni. Mint a katonatiszt, ugyanis a „pályázatára" még a kiírást követő héten jelentkezett egy német orvos, név szerint David Bardens, aki hat tudományos dokumentummal és mikroszkópos felvétellel is igazolni tudta a kanyaróvírus létezését.

Lanka nem fogadta el Bardens bizonyítékait, mondván, az általa benyújtott dokumentumokból hiányoznak a leírások, melyek a vírus méreteire, formájára és azok betegségokozó sajátosságaira vonatkoznak, ezért Bardens rövid levelezést követően a bírósághoz fordult követelésével. Négy év után, tegnap a ravensburgi bíróság ítéletet hozott az ügyben, és kimondta, Lanka pályázata és Bardens pályamunkája is megfelel azoknak a tartalmi és formai követelményeknek, melyeknek egy pályázatnak meg kell, így a biológus köteles kifizetni a felajánlott jutalmat.

Lanka fellebbezett a döntés ellen.„Az AIDS-et emberek találták fel"

Az 52 éves Stefan Lanka az elmúlt években ilyen és ehhez hasonló hajmeresztő állításokkal borzolja a tudományos élet képviselőinek kedélyét. Nyilatkozott furcsákat a szóban forgó kanyaróról is: szerinte a fertőző betegséget nem is vírus, hanem „mérgezés, vagy ha nem az, akkor pszichoszomatikus faktorok váltják ki, éppen ezért úgy véli, a betegség elleni oltás tudományosan nem indokolt."

Németországban egyébként az elmúlt néhány hétben fellángoltak a viták a védőoltásokat illetően, különösen azóta, hogy február végén egy másfél éves berlini kisfiú meghalt, a kanyaró okozta szövődmények miatt. Az országot tavaly október óta sújtja az utóbbi tíz év legsúlyosabb kanyarójárványa: a Robert Koch Intézet legfrissebb adatai szerint a vírus eddig 13 szövetségi államban okozott megbetegedéseket és január elseje óta több mint 900 embert betegített meg.

Az oltásellenesség nemcsak Németországban okoz gondokat, hanem más nyugati országokban is. Épp tegnap jelent meg cikkünk arról a kanadai írónőről, aki autista lévén szót emelt az oltásellenes mozgalmak ellen, akik a halálnál is rosszabbnak állítják be betegségét.
Hir24


stefan-lanka(650x433).jpg

 
Nem osztom a véleményt, miszerint tanult emberek szava nagyobb sulyal kell üssön a latba. A törvény elött minden embernek egyenlö joga kell, hogy legyen. Ezért küzdöttek az öseink 1848-ban, ezt ne feledjük, az évfordulo alig mult el.
-
Tudományos kérdésekben a jobb érveknek kell diadalmaskodniuk, nem iskolai vagy egyetemi bizonyitványokna.
-
Nincs kizárva, hogy egy diploma nélkülinek jobb argumentumai vannak, ezért az asztalra velük. Egy diplomás ismerete nem okvetlen "up to date", nem mindenki marad öreg korára szellemileg friss.
-
Csatlakozom azokhoz akik az insztitualizált babonát (vallásos intézmények) teszi felelössé a tudatlanságért. Ezek ott toporognak a politika elsö soraiba, iskolákat vezetnek, ott üllnek az ethikkomissziok élén holott nem kompetensek. De ez egy másik téma.
-
A védöoltásokat ellenzöknek fogalmuk sincs az immunrendszer müködéséröl.
Egy europai embernél a banánevés több immunreaktiot hoz müködésbe mind a kanyarovirus elleni védöoltás.

-
Az oltásellenzök egy része odáig megy, hogy tagadja a bakteriumok és virusok betegséget okozo hatását.
Ez nevetséges mert a tevékenységünk legnagyobb része arra irányul, hogy ezeket a fránya korokozokat távoltartsuk magunktol.
-
Ezért mosunk kezet, ruhát, tisztitjuk a lakást, fözzük meg a táplálékot, tüsszentünk zsebkendöbe, nem fogunk kezet egymással, mossuk le a WC-t vizzel, még a hütöszekrény, moso- és mosogatogép, porszivo... is mind ezért lett kitalálva.
-
Egy folt az ingünkön, az ételmaradék a tányéron ... még nem lenne ok a mosásra, mosogatásra.
-
Az indiánok többsége nem golyo hanem epidemiák következtében pusztult el, ma ez nem történne meg mert ök is, mi is oltva vagyunk.
-
A Schenger-térségbe (ha jol emlékszem) évente 5-600 millio ember látogat meg bennünket, ehez képest a népvándorlás, a tatárjárás emlitésre sem érdemes kiruccanás. Egyébként az emlitett inváziok sok betegséget hoztak hozzánk.
 
Utoljára módosítva:
Vannak az oktatásban olyan hagyományok, amik alapvetően jók, bár a legtöbb embernek erről fogalma sincs. Nem azért kell matematikát tanítani, mert az embernek folyton szüksége lesz a Pitagorasz-tételre az élet során. Nem azért kell irodalmat tanítani, mert az ember nem tud felnőni alapvető művek ismerete nélkül. Ezekre még csak nem is feltétlenül az ún. alapműveltség miatt van szükség. Egyszerűen ezek a tantárgyak képzik ki azokat a készségeket és idegpályákat, amikre szükség van az agyban a gyakorlati ismeretek elsajátításához. Ezáltal válik érthetővé, hogy mit tesz a programozó matematikus kifejezés.
Az oktatás nagy hibája azonban, hogy begyepesedett tudást és tárgyakat tartanak bent szakmai képzés címén, és megpróbálunk polihisztorokat képezni, de csak Mekk Elek szinten sikerül. Egy amerikait marhára nem zavar, hogy nem tud bekötni egy telefont vagy egy villanykapcsolót, nem tud megjavítani egy csapot, de még a füvét is kertész nyírja. Ez egy másik szélsőségesség, de az egész abból a gondolkodásból ered, hogy nem kell mindenkinek mindhez érteni.

Gyakorlati példa: ma Magyarországon elhisszük, hogy csak az lesz jó informatikus vagy telekommunikációs szakember, akinek szigorlata van közgazdaságtanból, aki fejből vágja a mágneses mezőkkel kapcsolatos számításokat éppen úgy, mint a perdület fogalmát, aki részegen is lerajzol egy vas-szén állapotábrát, ki tudja számolni hogy a falba rögzített tartón mekkora nyíró szigma keletkezik, tisztában van vele, hogy hogyan működik a tranzisztor és természetesen a vállalati marketing fogásai is a kisujjában vannak.
Hát l*faszt, már bocsánat a kifejezésért. Ugyanis emiatt a töltelékek miatt sok és főiskola vagy egyetem után nem tudja hogyan kell bekötni egy hálózati UTP kábelt, az általánosan használt eszközökre és programozási fogásokra rálátás szintű ismerete van, önmaga menedzselésében egy nagy nulla és valójában semmi köze a szakmájához. Kivéve, ha ezt a suli mellett nem tanulta meg autodidakta módon. Számomra elkeserítő, amikor a frissen végzett diplomás elé tolok egy kérdéssort, aminek az összeállításánál azon gondolkozom, hogy nem fogom-e megbántani, hogy ilyen egyszerű kérdéseket adok, és 15 kérdésből kb. 3-ra jön érdemi válasz.
De ez nem csak erre a szakmára igaz, hanem nagyon sokra. Nem véletlen, hogy már rég oda a nagy magyar dicsőség a nemzetközi versenyeken.

Egy anekdotával zárnám a gondolatot: Egyszer egy kínai pingpongozót miután megnyerte a VB-t(vagy olimpiát, nem tudom) megkérdeztek, hogy nehéz volt-e nyerni. Azt mondta nem. A kínai válogatottba volt nehéz bekerülni, ahhoz képest a verseny már könnyű volt.
Fordítva ülünk a lovon. Ha jó szakembereket képeznénk, akkor az élet sokkal könnyebb volna mindenki számára.
 
Sok mindenben egyetértek veled @analema , de azt nem látom be, az irodalom oktatása, legalábbis olyan módon hogy minden hülyeséget be kell magyaráznom valami versbe vagy novellába „elemzés” szintjén, meg hogy meg kell(ett volna...) tanulnom a költők életrajzát, mennyiben segített volna engem abban, hogy most igazi Kocka legyek (én büszke vagyok erre a jelzőre) és igen cifra rendszerprogramozási dolgokkal kínlódjak. Ráadásul e „kínlódást” még kifejezetten élvezem is!

Mert az oké, az én időmben a suliban még nem volt számítástechnika tantárgy. Ahogy mondod, gyakorlatilag autodidakta módon tanultam meg (már suli után) amit tudok erről. A képességeimet ehhez nyilván ki kellett fejleszteni más tantárgyakkal. De az nem az irodalom volt, nem a rajz, nem a kornyika (=„ének-zene” - hozzáteszem imádom a zenét, nálam mindig szól valami munka közben, de arra semmi szükség nem volt hogy az órákon a többiek kornyikálását hallgassam...) nem is a tornaóra ahol mert utána nem lehetett lemoisakodni, mindig véresre vakartam magamat úgy viszkettem az izzadtságtól... Nem is a történelem, ahol a királyok évszámait magoltatták... Hozzáteszem szeretem a történelmet is! Az ilyen regényeket, stb. De nem TANULNI. És nem is kell nekem olyan részletesen, nem történész a szakmám.

Ami nekem segített a képességeim kifejlesztésében, az igenis a MATEMATIKA volt. Kisebbrészt a fizika. Talán még idevehetjük a kémiát is „partially”. Amiatt, mert bár semmi szükségem most már rá, de az is egy rendszert mutatott be nekem, miként épülnek fel kisebb részekből a nagyobb egységek, emiatt megtanított gondolkozni, s hogy mi az a „moduláris felépítés”... Úgy látom te is afféle programozós hölgy vagy, ugye? (vagy nem hölgy?) Akkor pedig tudhatod ez a szemléletmód mennyire hasznos a programozásban.

És igen, az amcsiknak igazuk van. Szakembert a megfelelő munkákra!Lehet hogy ők ezt kicsit túlzásba vitték, de hogy mi meg messze a másik véglet vagyunk az is biztos. A polihisztorok ideje lejárt! Ez van. Ez még szűkebb területekre is igaz. Itt vagyok például én a programozással. C/C++ és csókolom. Esetleg kicsi assembly, de abban már csak nagyon műkedvelő szinten. Nyilván persze ha muszáj, megírok egyszerűbb shell szkripteket is. (de azt már nem szeretem, mert a szkriptnyelvek nem igazán típusosak, holott szívemnek szottya az olyan nyelveket kedveli. De ezen könnyen segítettem: írtam saját szkriptnyelvet, hehehe...).

Ellenben például az általad említett hálózati dolgokról csak nagyon homályos fogalmaim vannak. Egy statikus weblapot simán összehoznék, de ami azon felül van, jobb ha nem bíznád rám... Igen, ismerem a PHP-t is alapszinten, de utálom. (rengeteg programnyelvet ismerek, csak nem mindet egyforma szinten). De bevallom nem is érdekel az a témakör. Az adatbáziskezelés se. Ha valami olyan mókára van szükség, inkább az adott feladathoz kifejlesztek magam célzatosan egy direkt ahhoz kioptimalizált saját libraryt. Én abban hiszek hogy az a jó, amit én magam kódolok le. Elismerem abban is lehetnek hibák, de azok legalább az ÉN HIBÁIM, s emiatt könnyebben is tudom őket felismerni és kijavítani... Elismerem persze azt is, ebből egyenesen következik hogy „magányos farkas” vagyok, nem igazán alkalmas csapatmunkára.

Szóval nem kell mindenkinek mindenhez „érteni”. S mert az ember információtároló képessége erősen korlátozott, ne szemeteljük tele mindenféle haszontalansággal, hanem azt tanítsuk ami vélhetőleg valóban kell majd neki a világban mire felnő. A speciális szakismereteket meg majd megszerzi maga ha eldöntötte mi akar lenni. Vagy nem. Semmi baj az utóbbi esetben se, majd megy akkor paradicsomot szüretelni, vagy utcaseprőnek.
 
[QUOTE="Úgy látom te is afféle programozós hölgy vagy, ugye? (vagy nem hölgy?) [/QUOTE]

Nem hölgy vagyok :)
Teljesen egyetértek azzal, amit írsz, számodra ezek a tárgyak voltak a jók és hasznosak. De általános iskolai szinten még nem tudjuk, hogy kiből mi lesz, így egyfajta alapismeretet és a választás lehetőségét kapja a gyerek a tárgyak által. Oké, értem én, hogy a zenész típusú gyerek legfeljebb megutálja a zenét néhány énektanár tehetség mellett, és már rég zenél mire suliba kerül. De ekkor is ez adja a választás szabadságát, hogy ha valaki irodalommal akar foglalkozni, akkor ott legyen neki a lehetőség. Ezen kívül az irodalom tanít meg minket helyesen és választékosan kommunikálni, ami igen hasznos lesz majd felnőtt korunkban. Én arra akartam rávilágítani, hogy a specializálódást már sokkal hamarabb és gyorsabban kellene megvalósítani, azaz már a középiskolában elhagyni a sallangokat. Minek egy műszaki szakközépiskolában biológiát tanítani? Vagy minek általános kémiát tanítani, miért nem a műszaki területen használt speciális eljárásokat tanulják mélyebben? Ha a gyerek annyira megtévedt, hogy mégis orvos akar lenni, akkor majd magánúton elintézi vagy ha még nem tud dönteni 14 évesen - ami nem annyira meglepő - akkor irány a gimi, úgy néz ki neki ki kell tolni az alapismeretek oktatását.

Megértem amit írsz. Én magam is a számtech és programozás vonalon indultam és aztán beragadtam a telco világába, annak pozitív értelmében. Igaz így fel kellett adni a korábbi magányos farkas szemléleletem, szenvedtem is tőle eleget. Teljes rálátásom van így minden telcohoz kapcsolódó dologról így a programozásról is továbbra is. Ezért tudom azt mondani, hogy rossz ez a szakember képzés most.

És hogy nyomjak most egy nagy ON gombot. A félműveltséggel az a baj ahogy szokták mondani, hogy a legrosszabb, amikor a hozzá nem értés és a butaság szorgalommal és tenni akarással párosul. Azt látom, hogy az ilyen témáknak a táptalaja pont az a réteg, aki azt hiszi hogy 3 Wikipédi szócikk meg egy oltásellenes oldal elolvasása után képzett orvosbiológus lesz, és elkezdi osztani az észt. Pont az a helyzet, aki a felsőoktatásból kikerülve azt hiszi hogy profi informatikus, de C-ben a "Hello World!"-ig tud eljutni némi Google segítséggel. Az önjelölt biológusok pont ennyire biztosak abban, hogy mindent tudnak a kanyaróról, holott előtte a védőoltással 6 éves korukban kerültek utoljára kapcsolatban a gyermekorvosi rendelőben és a jogosítványhoz szükséges egészségügyi ismeretekből is csak annyira emlékeznek, hogy a testről egyértelműen leszakadt fej a halál biztos jele. Majd ezzel az ismerettel elkezdenek olyat tenni, ami mások életét veszélyezteti...
 
Szervusz Analema ,
sajnos a fent nevezett úr nem mondva csinált , hanem igen is Biologus . Tudod van elég ezzek közöl is aki tévutakon jár . De kérlek ez másokkal is megtörténik nem ?? Lásd ide oda furikáló vegyifegyvereket gyártó teherautok :rohog::rohog:
 
Vannak az oktatásban olyan hagyományok, amik alapvetően jók, bár a legtöbb embernek erről fogalma sincs. Nem azért kell matematikát tanítani, mert az embernek folyton szüksége lesz a Pitagorasz-tételre az élet során. Nem azért kell irodalmat tanítani, mert az ember nem tud felnőni alapvető művek ismerete nélkül. Ezekre még csak nem is feltétlenül az ún. alapműveltség miatt van szükség. Egyszerűen ezek a tantárgyak képzik ki azokat a készségeket és idegpályákat, amikre szükség van az agyban a gyakorlati ismeretek elsajátításához. Ezáltal válik érthetővé, hogy mit tesz a programozó matematikus kifejezés.
Az oktatás nagy hibája azonban, hogy begyepesedett tudást és tárgyakat tartanak bent szakmai képzés címén, és megpróbálunk polihisztorokat képezni, de csak Mekk Elek szinten sikerül. Egy amerikait marhára nem zavar, hogy nem tud bekötni egy telefont vagy egy villanykapcsolót, nem tud megjavítani egy csapot, de még a füvét is kertész nyírja. Ez egy másik szélsőségesség, de az egész abból a gondolkodásból ered, hogy nem kell mindenkinek mindhez érteni.

Gyakorlati példa: ma Magyarországon elhisszük, hogy csak az lesz jó informatikus vagy telekommunikációs szakember, akinek szigorlata van közgazdaságtanból, aki fejből vágja a mágneses mezőkkel kapcsolatos számításokat éppen úgy, mint a perdület fogalmát, aki részegen is lerajzol egy vas-szén állapotábrát, ki tudja számolni hogy a falba rögzített tartón mekkora nyíró szigma keletkezik, tisztában van vele, hogy hogyan működik a tranzisztor és természetesen a vállalati marketing fogásai is a kisujjában vannak.
Hát l*faszt, már bocsánat a kifejezésért. Ugyanis emiatt a töltelékek miatt sok és főiskola vagy egyetem után nem tudja hogyan kell bekötni egy hálózati UTP kábelt, az általánosan használt eszközökre és programozási fogásokra rálátás szintű ismerete van, önmaga menedzselésében egy nagy nulla és valójában semmi köze a szakmájához. Kivéve, ha ezt a suli mellett nem tanulta meg autodidakta módon. Számomra elkeserítő, amikor a frissen végzett diplomás elé tolok egy kérdéssort, aminek az összeállításánál azon gondolkozom, hogy nem fogom-e megbántani, hogy ilyen egyszerű kérdéseket adok, és 15 kérdésből kb. 3-ra jön érdemi válasz.
De ez nem csak erre a szakmára igaz, hanem nagyon sokra. Nem véletlen, hogy már rég oda a nagy magyar dicsőség a nemzetközi versenyeken.

Egy anekdotával zárnám a gondolatot: Egyszer egy kínai pingpongozót miután megnyerte a VB-t(vagy olimpiát, nem tudom) megkérdeztek, hogy nehéz volt-e nyerni. Azt mondta nem. A kínai válogatottba volt nehéz bekerülni, ahhoz képest a verseny már könnyű volt.
Fordítva ülünk a lovon. Ha jó szakembereket képeznénk, akkor az élet sokkal könnyebb volna mindenki számára.
-
Szabadjon megtolnom a hozzászolásodat azzal, hogy a számitástechnika ma mindenüt egy szerszámnak tekinthetö, egyáltalán nem baj ha az egyetemek egyre több interdisciplinaris szakot inditanak, kellenek emberek akik áttudnak tenni egy problémát a számitastechnika világába. Más dolog a számitogépet összekábelezni és más dolog objekt-orientált problémát megoldani.
-

-
 
-
Szabadjon megtolnom a hozzászolásodat azzal, hogy a számitástechnika ma mindenüt egy szerszámnak tekinthetö, egyáltalán nem baj ha az egyetemek egyre több interdisciplinaris szakot inditanak, kellenek emberek akik áttudnak tenni egy problémát a számitastechnika világába. Más dolog a számitogépet összekábelezni és más dolog objekt-orientált problémát megoldani.
-

-

Nos, én épp nemrég fejeztem be a saját számítógépem... Nem összekábelezését, hanem összeszerelését... (Persze a csipeket nem én gyártottam hozzá). És bár képes vagyok egész kiváló objektumorientált progikat írni (ugye C++) de elárulom hogy alapvetően a C++ nem minden részével vagyok kibékülve. És biza leginkább a sima C nyelvet szeretem. (hiába hogy egyesek szerint túl „nehéz”. Szerintem aki azt nem képes megtanulni, egyszerűen nem való programozónak). Manapság szerintem mindenre az objektumorientált szemléletet erőltetik rá, mert ez a DIVAT, holott napestig tudnám sorolni azokat a feladatokat (főként épp a rendszerprogramozás terén) ahová ez marhára nem való.

De még ahova elméletileg gyümölcsöző is lenne, ott is az a helyzet hogy amit a g++ produkál, hát izé... Belenéztem a kódba párszor. Elszörnyedtem... Nem, én NEM VAGYOK AZ ASSEMBLY BAJNOKA! Nem. Messze vagyok attól. Ennek ellenére, a legenerált kód akkora fölösleges adatmozgatásokat eredményezett, láttam, például regiszterek szükségtelen verembe mentését, hogy nem is csodálom hogy a C++ progik szignifikánsan lassabbak mint a sima C-ben megírtak.

Használom a C++ nyelvet ha nagyon muszáj, de inkább kerülöm ha lehet. De még amikor használom, akkor is már elkéggé tisztában vagyok vele hogy a forráskódom kb mire fordul úgy nagyjából, s igyekszem kikerülni a „cikis” részeket.

Ezzel nem azt mondom hogy a C++ szar nyelv lenne. Nem az. Vannak dolgok amiket zseniálisan old meg, például a for ciklusok kioptimalizálását. De nem kéne mindenre azt erőltetni, csak amiatt mert az OOP az „istencsászár”...
 
[QUOTE="Úgy látom te is afféle programozós hölgy vagy, ugye? (vagy nem hölgy?)

Nem hölgy vagyok :)
Teljesen egyetértek azzal, amit írsz, számodra ezek a tárgyak voltak a jók és hasznosak. De általános iskolai szinten még nem tudjuk, hogy kiből mi lesz, így egyfajta alapismeretet és a választás lehetőségét kapja a gyerek a tárgyak által. Oké, értem én, hogy a zenész típusú gyerek legfeljebb megutálja a zenét néhány énektanár tehetség mellett, és már rég zenél mire suliba kerül. De ekkor is ez adja a választás szabadságát, hogy ha valaki irodalommal akar foglalkozni, akkor ott legyen neki a lehetőség. Ezen kívül az irodalom tanít meg minket helyesen és választékosan kommunikálni, ami igen hasznos lesz majd felnőtt korunkban. Én arra akartam rávilágítani, hogy a specializálódást már sokkal hamarabb és gyorsabban kellene megvalósítani, azaz már a középiskolában elhagyni a sallangokat. Minek egy műszaki szakközépiskolában biológiát tanítani? Vagy minek általános kémiát tanítani, miért nem a műszaki területen használt speciális eljárásokat tanulják mélyebben? Ha a gyerek annyira megtévedt, hogy mégis orvos akar lenni, akkor majd magánúton elintézi vagy ha még nem tud dönteni 14 évesen - ami nem annyira meglepő - akkor irány a gimi, úgy néz ki neki ki kell tolni az alapismeretek oktatását.

Megértem amit írsz. Én magam is a számtech és programozás vonalon indultam és aztán beragadtam a telco világába, annak pozitív értelmében. Igaz így fel kellett adni a korábbi magányos farkas szemléleletem, szenvedtem is tőle eleget. Teljes rálátásom van így minden telcohoz kapcsolódó dologról így a programozásról is továbbra is. Ezért tudom azt mondani, hogy rossz ez a szakember képzés most.

És hogy nyomjak most egy nagy ON gombot. A félműveltséggel az a baj ahogy szokták mondani, hogy a legrosszabb, amikor a hozzá nem értés és a butaság szorgalommal és tenni akarással párosul. Azt látom, hogy az ilyen témáknak a táptalaja pont az a réteg, aki azt hiszi hogy 3 Wikipédi szócikk meg egy oltásellenes oldal elolvasása után képzett orvosbiológus lesz, és elkezdi osztani az észt. Pont az a helyzet, aki a felsőoktatásból kikerülve azt hiszi hogy profi informatikus, de C-ben a "Hello World!"-ig tud eljutni némi Google segítséggel. Az önjelölt biológusok pont ennyire biztosak abban, hogy mindent tudnak a kanyaróról, holott előtte a védőoltással 6 éves korukban kerültek utoljára kapcsolatban a gyermekorvosi rendelőben és a jogosítványhoz szükséges egészségügyi ismeretekből is csak annyira emlékeznek, hogy a testről egyértelműen leszakadt fej a halál biztos jele. Majd ezzel az ismerettel elkezdenek olyat tenni, ami mások életét veszélyezteti...[/QUOTE]

Látod ez az amit írtál, teljesen igaz. Én például nem teszek úgy, mintha mindenhez értenék a számtechben. Van amihez értek, nagyon. Van amihez kevésbé. Van amihez egyáltalán nem. Mostanában terjed ez az okostelefonos őrület. Nekem elég a butatelefon, még az is sok... Nem értek hozzájuk, nem is érdekelnek. S még sok ilyen terület van. De ugye manapság elterjedt a szemlélet hogy „ciki” bevallani ha valaki valamihez nem ért.

Meg nézd meg manapság az álláshirdetéseket. Ha ma jelentkeznék valahova, szerintem fel se vennének. Pedig főnyeremény lennék sok cég számára. A megfelelő feladatokra. De manapság már két kilométeres listát sorolnak fel a legmodernebb technológiákból amihez érteni kéne, amikor olvasom ezeket fennakad a szemem is... olyan párosítások vannak benne hogy mittudomén kernelmodulok írása, meg Photosop, meg PostgreSQL meg ilyesmi... Most kernelprogramozót keresnek, vagy webdizájnert?! Meg egyéb efféle ökörségek... Ja tudom már: ők is mindentudó polihisztorokat keresnek! Ja, aztán majd kapnak valami poliHISZTERIKÁT, aki tényleg mindenhez ért... Annyira mint egy óvodás. Ja, láttam már olyat (mondja)... 3 méter távolságból a kirakatüvegen keresztül, tehát értek hozzá...
 
Hogy lehet neki diplomaja:
Ugy, mint barki masnak: 20 eves koraban vegighallgatta az eloadasokat es letette a vizsgakat.
Ettol meg lehet oregkorara (finoman szolva) kulonc velemenye :)

Erdekes amit felvetsz a mernokkepzesrol, en is sokat gondolkodom rola, elnezest a tobbiektol, amiert alig van koze a cikkhez:

Gyakorlati példa: ma Magyarországon elhisszük, hogy csak az lesz jó informatikus vagy telekommunikációs szakember, akinek szigorlata van közgazdaságtanból, aki fejből vágja a mágneses mezőkkel kapcsolatos számításokat éppen úgy, mint a perdület fogalmát, aki részegen is lerajzol egy vas-szén állapotábrát, ki tudja számolni hogy a falba rögzített tartón mekkora nyíró szigma keletkezik, tisztában van vele, hogy hogyan működik a tranzisztor és természetesen a vállalati marketing fogásai is a kisujjában vannak.
Hát l*faszt, már bocsánat a kifejezésért. Ugyanis emiatt a töltelékek miatt sok és főiskola vagy egyetem után nem tudja hogyan kell bekötni egy hálózati UTP kábelt, az általánosan használt eszközökre és programozási fogásokra rálátás szintű ismerete van, [...]

A szakkepzest allitod szembe az egyetemi kepzessel.
Egy szukebb teruleten tenyleg gyorsabban lesz jo szakember valaki egy szakkepzesen.*
Az egyetem arra tett kepesse, hogy magadtol sajatitsd el a valtozo szakteruleteket.

En is nagyjabol a fenti lista szerinti BME villamosmernoki MSc vegzettseggel lettem informatikus/tavkozleses/programozo/matematikus/project manager, vagy ami epp kell, mikor hogy.
Visszatekintve ugy erzem a kepzes kiegyensulyozott, erdekes es hasznos volt, sok teruletre adott ralatast, es az alapokat ahhoz, hogy a sajat erdeklodesem szerint melyuljek el egy-egy temaban.
En is magamtol tanultam UTP kabelt krimpelni, es kicsit atverve is ereztem volna magamat, ha ilyesmire kellett volna kreditet pazarolnom. (volt is par ilyen targy a mellekszakiranyon, de elenyeszo.)

Nemzetkozi viszonylatban viszont nehezen besorolhato ez a kepzesi forma: egyetemnek tul szakbarbar, szakkepzesnek tul szeleslatokoru. Nekem tetszett. Ajanlom mindenkinek, aki szereti, es megteheti.


*: Ha valaki tud angolul es nem fel a szamitogeptol, allitom, hogy honapok alatt ki lehet kepezni reszfeladatokra. Egyszer szivesen csinalnek egy emberkiserletet, mennyi ido alatt lehet valakibol eladhato webprogramozot faragni?
Redis, node.js, HTTP, HTML5, Angular, es mar tud alkotni, talal allast. Csillagos otosert PostgreSQL, jQuery/undescrore, spring, django, es a jeg hatan is megel.
 
Minek egy műszaki szakközépiskolában biológiát tanítani? Vagy minek általános kémiát tanítani, miért nem a műszaki területen használt speciális eljárásokat tanulják mélyebben? Ha a gyerek annyira megtévedt, hogy mégis orvos akar lenni, akkor majd magánúton elintézi vagy ha még nem tud dönteni 14 évesen - ami nem annyira meglepő - akkor irány a gimi, úgy néz ki neki ki kell tolni az alapismeretek oktatását.

Csak az a piciri baj van az erős specializációval, hogy ma egyre inkább a határtudományok területén folyik a kutatás. Úgy a kutatáshoz, mint az eredmények alkalmazásához két, alkalmasint három tudományban kell(ene) otthonosan mozogni. És ti most kezdenétek kis specialistákat képezni?

A Petőfi csontjai körül folyó vitában: a DNS vizsgálat biológiai, analitikai kémiai és matematikai statisztikai ismereteket tételez fel. A számítógép programjának használata már nem is méltó említésre. Ja, és valamilyen szinten a műszereket is tudni kell kezelni és az alap szereléseket sem árt sk. végrehajtani. A szakirodalom meg igencsak angolul íródik. Azt sem árt elolvasni.

Úgy vélem, a széleskörű alapozás a legelőnyösebb az iskolákban. A felsőfokú oktatásban pedig legalább annyi, hogy képes legyen egy más tudomány könyveit olyan szinten kézbe venni, hogy értelmezni tudja a leírtakat. Hogy ha megakad, KÉRDEZNI tudjon a másik tudományterületről. Vagy legalább felismerje, kihez kell fordulnia a kérdéseivel.
 
Utoljára módosítva:
Csak az a piciri baj van az erős specializációval, hogy ma egyre inkább a határtudományok területén folyik a kutatás. Úgy a kutatáshoz, mint az eredmények alkalmazásához két, alkalmasint három tudományban kell(ene) otthonosan mozogni. És ti most kezdenétek kis specialistákat képezni?

A Petőfi csontjai körül folyó vitában: a DNS vizsgálat biológiai, analitikai kémiai és matematikai statisztikai ismereteket tételez fel. A számítógép programjának használata már nem is méltó említésre. Ja, és valamilyen szinten a műszereket is tudni kell kezelni és az alap szereléseket sem árt sk. végrehajtani. A szakirodalom meg igencsak angolul íródik. Azt sem árt elolvasni.

Úgy vélem, a széleskörű alapozás a legelőnyösebb az iskolákban. A felsőfokú oktatásban pedig legalább annyi, hogy képes legyen egy más tudomány könyveit olyan szinten kézbe venni, hogy értelmezni tudja a leírtakat. Hogy ha megakad, KÉRDEZNI tudjon a másik tudományterületről. Vagy legalább felismerje, kihez kell fordulnia a kérdéseivel.
Ez mind oké is, csak vedd észre kérlek, én elsősorban nem erről beszéltem, hanem általában állítottam szembe a reált a humánnal. Sarkítva:

—tornaóra, énekóra, irodalomóra, rajzóra fölösleges (rajz mehet az alsó tagozatban, én a felsőről beszéltem), történelem megkurtítva felére-egyharmadára és úgy is csak ötödikben meg hatodikban. Azaz a többi mind reál! (+ angol nyelv. Illetve esetleg eszperantó is, egy évig. Abban hamarabb lesz sikerélménye, s azután nagyobb kedvvel tanulja az angolt. Legalábbis remélem.)

—Továbbá azt is mondtam, aki nem képes hozni a színvonalat, nem tanul, ki kell rúgni a francba. Azaz megbuktatni. Ennyi. Legalább nem zavarja a szorgalmasakat.

Amit írtál fentebb, ennek amit én írtam nem cáfolata.
 
Nem hölgy vagyok :)

Bocs, de a nicked nagyon nőies hangzású, ezért gondoltam. Nőiesnek tűnik, mert:

—„a” hangra végződik
—azzal is kezdődik
—általában is sok benne a magánhangzó
—lágy hangzású, mert nincs benne mássalhangzótorlódás
—eleve a mássalhangzók benne csak orrhangzósak vagy folyékonyak („l”), azaz mindegyik zöngés.

Nehezen tudnék kitalálni ennél nőiesebben hangzó hangsort. Bocs. Nem akartalak vele megbántani.
 
Ez mind oké is, csak vedd észre kérlek, én elsősorban nem erről beszéltem, hanem általában állítottam szembe a reált a humánnal. Sarkítva:

—tornaóra, énekóra, irodalomóra, rajzóra fölösleges (rajz mehet az alsó tagozatban, én a felsőről beszéltem), történelem megkurtítva felére-egyharmadára és úgy is csak ötödikben meg hatodikban. Azaz a többi mind reál! (+ angol nyelv. Illetve esetleg eszperantó is, egy évig. Abban hamarabb lesz sikerélménye, s azután nagyobb kedvvel tanulja az angolt. Legalábbis remélem.)

—Továbbá azt is mondtam, aki nem képes hozni a színvonalat, nem tanul, ki kell rúgni a francba. Azaz megbuktatni. Ennyi. Legalább nem zavarja a szorgalmasakat.

Amit írtál fentebb, ennek amit én írtam nem cáfolata.
:confused::confused::confused:

Analema #24 hozzászólásából idéztem idéztem egy passzust, arra reagáltam, ezúttal nem volt szándékom téged cáfolni.

A humán tárgyak és a szintet nem hozó tanulók vonatkozásában a #18 beírásomban elmondtam a véleményemet, meggyőzni nem akarlak, nem szeretném üresen ragozni a témát.
 
Én csak azt nem értem, ha - a te szavaiddal élve - a tanuló „nem hozza a szintet”, akkor mi a csudáért kell neki kiadni ugyanazt a (vég)bizonyítványt mint annak, aki igenis hozza a szintet?!

Itt a színvonalra egy példa. Egy blogpost, magyarul, érdekes, olvassátok el:

http://hup.hu/node/139355

És ez a csaj kijárhatta az általános iskolát... Hát azért már, hm...

Oké, értem én hogy nem kell mindenkire rákényszeríteni a reált. Rendben is van. Na de azért már álljon meg a menet, valahol húzzunk egy HATÁRT, kéremszépen...

És azt is kérem senki ne válaszoljon e postomra, aki a belinkelt blogpostot nem olvasta el. (Nem én vagyok a szerzője amúgy).
 
Hát nem tudom... A kérdezőnek az ismeretei hiányoznak, a kérdései erről tanuskodnak. De aki kérdez egy témában, az gondolkodik. Aki gondolkodik, az nem is annyira sötét. Mondom én.
 
Szervusztok ,
Sajnos igen manapság valahogyan az oktatás nem a legmagasabb szinten van , de megnyugtattlak bennettek ez nem csak Otthoni jellenség ! Sajnos ez ide Németországba is behullámzott . Egy egyetemi tanár ismerösöm mesélte , hogy megkapták fentröl az ukászt ne buktassanak meg annyi hallgatot . Mert ez nem tesz jót az Egyetem hirének ??!! heeeee?? Most mondjátok én üllök a másik moziban !!!
Emlékszem még az átkosban minden ifjú törtemagát hogy olyan Gimmibe vagy fösulira kerüljön ahol magasabbak voltak a követelmények , igaz volt a Marxismus-Leninizmus is na de az a Horn úrék és barátaiknak volt .
 
Anyit szeretnék a beszélgetésetekhez hozzáfüzni, hogy a reál-humán felosztást az én idömben egyházi iskolák propagálták. A kispapjelölteknek megbocsájtották, hogy nem Einsteinnek. (Einsten közelebbi rokona Jézusnak mind mi, szoktam volt mondani.)
-
En is amelett vagyok, hogy aki kérdez az legalább gondolkodik. Nem akarok dicsekedni de én mind tanár más válaszokat adtam volna.
-
Gyakran a tanárok sincsenek kellöen felkészülve mert az ö tanáraik is tudatlanok voltak. Egyszer "rovot" kaptam az álltalános iskolában mert többször ellentmondtam a fizikatanárnak.
-
A vita arrol szolt, hogy miért lebegett Gagarin a világürben? A tanár szerint azért mert "olyan messze volt a Földtöl, hogy már nem hatott rá a nehézségi erö". Ez ügye butaság, mert a Hold sem tud megszökni pont a vonzoerö miatt, pedig ö messzebb van.
-
A tanár nyelt egyet és rámparancsolt, hogy ülljek le. Hát akkor magyarázzam meg másképp, hangzott a gunyos felszolitás. Megprobáltam a nézetemet közzétenni, hogy az ürhajo állando szabadesésben találhato, permanens zuhan a Föld felé de mielött elérné a Föld felületét a Föld "elugrik alolla", már nincsen ott. Az osztály jot nevetett, én meg kaptam egy rovot.
-
A gimnáziumba nem elégedtek volna meg a tanárok egy rovoval, egyszerüen kidobtak volna, ahogy itt valaki megemlitette. Minden évben (vagy félévben) kézzel irott kérvényt kelett beadnunk, hogy a következö szemeszterre saját akaratunkbol vissza szeretnénk jönni az iskolába és nem szülöi nyomásra járunk egyházi iskolába.
-
"Tétel: Vannak angyalok..." még mindig a fülemben cseng a hittanár hangja miközben megprobált velünk középkori álláspontokat elfogadtatni. Egyébként a hittudományok doktorának nevezte magát, melettünk a theologián is tanitott.
-
A butaság nem büntetendö cselekmény de a tudatos félrevezetés az igen. Az álldozatai közöt találhato egy csomo volt osztálytársam akiket egy fél évszázad nem tudott felvilágositani, a tulvilág elvesztésétöl valo félelem a csontjaikba lett kovácsolva ilyen tanárok álltal.
 
A vita arrol szolt, hogy miért lebegett Gagarin a világürben? A tanár szerint azért mert "olyan messze volt a Földtöl, hogy már nem hatott rá a nehézségi erö". Ez ügye butaság, mert a Hold sem tud megszökni pont a vonzoerö miatt, pedig ö messzebb van.
.
Hát akkor miért?
Úgy tanultuk a gravitáció(tömegvonzás) adja a nehézségi erőt
Ami a tömegen állva a legnagyobb
Attól távolodva gyakorlatilag nullára csökken
és létrejön a súlytalanság
A hold saját tömege is hozzájárul a kölcsönhatáshoz(ezért ez más ügy)
Az ember testtömege(Gagarin) elhanyagolható a földhöz képest
Általános megértéshez a tanár válasza jó volt
----------------------------
Vitatkozós hitetlen diák volt más is
Azt mondta a tanár: a mágneses vezetés a vasban veszteségmentes
Ezt nem hittem el
 
Utoljára módosítva:
Általános megértéshez a tanár válasza jó volt
-
Nem vagyok szörszálhasogato amikor megemlitem, ha a tanár kielégitö feleletet adott volna akkor a földkörüli pályárol a Holdra vagy a Marsraugráshoz elég lenne, hogy Gagarin ellöki magát a rakétátol.
-
Hát nem igy van, rengeteg üzemanyagra van szükség a második kozmikus sebesség eléréséhez (ugy mind az elsöhöz). Továbbá az is egy talány maradhat a diák számára miért esik vissza a földre egy ürállomás, miért keresnek fel bennünket meteorok, minek van agusztusban "csillaghullás" ha odafennt nincs vonzoerö?....
 
Én csak azt nem értem, ha - a te szavaiddal élve - a tanuló „nem hozza a szintet”, akkor mi a csudáért kell neki kiadni ugyanazt a (vég)bizonyítványt mint annak, aki igenis hozza a szintet?!

Itt a színvonalra egy példa. Egy blogpost, magyarul, érdekes, olvassátok el:

http://hup.hu/node/139355

És ez a csaj kijárhatta az általános iskolát... Hát azért már, hm...

Oké, értem én hogy nem kell mindenkire rákényszeríteni a reált. Rendben is van. Na de azért már álljon meg a menet, valahol húzzunk egy HATÁRT, kéremszépen...

És azt is kérem senki ne válaszoljon e postomra, aki a belinkelt blogpostot nem olvasta el. (Nem én vagyok a szerzője amúgy).

Elolvastam.
Értem mire szeretnél rámutatni, de lássuk be, ez azért elég szélsőséges példa rá.
Felteszem a végbizonyítványa is szín 2-es és az sem kizárt, hogy a 8.osztály elvégzésekor már nagykorú volt. ;) Feltehetően később sem lesz annyi esze, hogy áltudományokkal veszélyeztesse a társadalmat. Maximum megélhetési bűnözéssel, amire még nagyobb az esély, ha még a 8. általánosról sincsen papírja.

Lehet, hogy idealista vagyok, de hiszem, hogy mindenkinek van erőssége, amivel hozzátehet a társadalom fejlődéséhez, jólétéhez. Ennek felismerése pedig, szerintem még gyermekkorban a szülők és a pedagógusok felelőssége. Mint ahogy az is, hogy ezeket az erősségeket biztassák és ösztönözzék az adott témában a gyermek további tudásvágyát. A gyengeségeket pedig erősítsék meg, annyira, hogy a gyerek legalább nagyjából képben legyen a témában. Máskülönben egészségtelenül aránytalan a tudás.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

beamix wrote on Ajuda67's profile.
Szia,bocs de csak most csatlakoztam,hogyan tudok hozzájutni a fordításaidhoz ? Főképp a Kárpátok vampirjai sorozat 36,37.reszei érdekelnek. Előre is köszönöm az útbaigazítást
Hi! Does anyone here have the easy deutsch books by Jan richter in English?
hanna322 wrote on pöttyösdoboz's profile.
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy az Okosodj mozogva DVD anyagát el tudnád-e küldeni? Sajnos a data linkek már nem működnek. Nagyon köszönöm előre is a segítségedet! Üdv.: hanna322
katuskatus wrote on adabigel's profile.
Szia kedves Abigél! Neked sikerült letölteni Az egészség piramisa c. könyvet? Ha igen, elküldenéd nekem? Szép napot kívánok!
ametiszt99 wrote on boyocska's profile.
Szia,nem tudom,hogy megoldódott e a Bauer Barbara könyvvel kapcsolatban a problémád,de feltettem a könyvet ide:
Ne haragudj,de nem vettem észre hamarabb az üzenetedet:):)
ametiszt

Statisztikák

Témák
38,129
Üzenet
4,801,818
Tagok
615,731
Legújabb tagunk
zsuzsa1212
Oldal tetejére