Amikor a menekültválság a magyarokról szólt

Az 1956-os forradalom idején és után körülbelül kétszázezer magyar hagyta el az országot, legtöbben Ausztria felé menekültek, majd onnan tovább a világ legkülönbözőbb pontjaira.

Az osztrákok minden magyarnak menedékjogot adtak, határaikat megnyitották, és a menekülteket ellátták, táborokban helyezték el. A magyarok közül legtöbben az Egyesült Államokba mentek, ahogy a fotósorozat második felében látható Csillag család is. 1956-ban hurráoptimista protokollfotókon örökítették meg őket, amint megkezdik boldog új életüket Amerikában.

A magyar menekültáradat a szovjet tankok hazánkba érkezésével egy időben, november 4-én indult meg igazán. Azon a vasárnapon körülbelül hatezer menekült érkezett Ausztriába. November 23-án lépték át a határt a legtöbben, aznap 8537 magyar menekültet regisztráltak az osztrákok, írja Soós Katalin történész az Ausztriában működő Magyar Menekültügyi Segítőszolgálat (Ungarischer Flüchtlingshilfdienst) 1958. májusi beszámolójára hivatkozva. (Fotó: Imagno / Europress / Getty)
10415055_1391f5406013b55b07fb4773f3a3e2d9_wm.jpg

Az osztrák szövetségi kormány már az 1956. október 28-i rendkívüli minisztertanácsi ülésen döntött: minden magyarnak menedékjogot ad, bármi legyen is menekülésük indítéka. Megállapodtak, hogy az osztrák határt átlépő katonai személyeket lefegyverzik, a menekülteket pedig táborban helyezik el. A fotón magyar menekült gyerekek láthatóak az egyik osztrák táborban. (Fotó: Imagno / Europress / Getty)

Az osztrák Magyar Menekültügyi Segítőszolgálat Soós Katalin által idézett 1958-as adatai szerint a legtöbb magyar, több mint 35 ezer fő Ausztriából az Egyesült Államokba ment, 25 ezren Kanadába, a harmadik legnépszerűbb célpont pedig Nagy-Britannia volt. A legkevésbé vonzó célországokba tíznél is kevesebb menekült magyar ment tovább. Ecuadorba például mindössze egy fő; Kubát, Ciprust, Paraguayt és Nicaraguát szintén tíznél kevesebb menekülő magyar választotta otthonul.

Legtöbben politikai okokból indultak útnak a nyílt határon keresztül. Azért, mert féltek a megtorlástól, a diktatúra visszaállításától, de sokan gazdasági okokból, a magasabb színvonalú élet reményében hagyták el az országot. Az Egyesült Államokba érkezők kelet-európaiakat a letelepedésben az 1952-ben indult Escapee Program segítette, aminek az Associated Press 2008-as cikke szerint a rejtett célja is volt: az, hogy kémeket toborozzanak. Az elmélet szerint pénzt adtak a beszervezetteknek, majd visszaküldték őket saját országaikba, hogy jelentsenek az amerikai államnak. A Soós Katalin-féle korabeli adatok szerint Magyarországra bizonyíthatóan 11 175 személy tért vissza. Azt viszont természetesen nem lehet tudni, hogy közülük hányan láttak el hírszerzési feladatokat.
(Fotó: Imagno / Europress / Getty)

10414869_8b6372f0557dd7f676161620d56ea523_wm.jpg

A magyar menedékkérőket nem csak az osztrákok segítették, Svédország, Franciaország, Svájc, Németország, Belgium, Hollandia például vonatokat küldött a magyar–osztrák határra. Az Egyesült Államokba érkező magyar menedékkérőket először a New Jersey államban található Kilmer táborban szállásolták el. A fotó is ott készült, amin egy Vestesy vezetéknevű magyar férfi az anyjáról és bátyjáról készített fotót mutat az egyik őrnek. A Kilmer után nagyon sokan aztán nem is mentek messzire, a szintén New Jersey-beli New Brunswickban telepedtek le, ahol már az első világháború óta nagyobb magyar kolónia élt. (Fotó: NY Daily News Archive / Europress / Getty)
10414863_d80493f83cd48ade53aacf442d2f7a05_wm.jpg

A 2010-es amerikai népszámlálás szerint másfél millió olyan ember él az Egyesült Államokban, akik magyar felmenőkkel büszkélkedhetnek. Nem lehet tudni, hogy az 1956-ban Denverbe érkező Holubecz Józsefnének hány leszármazottja van közöttük, de az biztos, hogy melegen fogadták választott hazájában. A képen középen látható, és a fotós azt a boldog pillanatot örökítette meg, amikor egy denveri magyar nő ruhákat, ágyneműket és egyéb adományokat vitt neki, röviddel azután, hogy megérkezett új otthonába. (Fotó: Al Moldvay / Europress / Getty)
10414875_91e0764d5ade2ef3c4630e66df2e6e25_wm.jpg

Csillag Pál és családja a 35 ezer magyar között volt, akik az 1956-os forradalom idején érkeztek az Egyesült Államokba. A következő hét fotón az ő történetük látható, ez a darab első amerikai soppingolásukat követően készült. Plusz érdekesség, hogy a képügynökség hivatalos képaláírásában az a lenéző szöveg szerepel, hogy „Csillag Pál magyar menekült és családja felfedezi a papírzsepkendő használatát”.

A magyar menekültválság megoldása akkoriban a nemzetközi humanitárius segítségnyújtás legfontosabb projektje volt. Az 56-os menekültek kiemelkedő bánásmódban részesültek, a Csillagékat bemutató fotósorozat feltehetően része a sikeres integrációt illusztráló propagandagépezetnek. „Az 1956-1957-es magyar menekülttömeg integrálása a nyugati társadalmakba nagyon eredményes akciónak tekinthető. Ennek összköltsége több mint 100 millió akkori, vagyis több mint egymilliárd mai dollár, ami messze meghaladja az 1954-ben létrehozott ENSZ Menekültalapba a második világháború utáni menekültprobléma megoldására befizetett összeget” – írja a támogatások finanszírozásáról és a menekültkérdés példás megoldásáról a Külügyi Szemle. Csillag Irén és Paula is érkezésüket követően rövidesen amerikai iskolába került.
Pál megkapta az állást – először veszi fel a pékségben az egyenruháját.

A Külügyi Szemlében az 1956-os magyar menekültek nyugati befogadásának különleges sikerét elemző írás úgy fogalmaz, hogy sok különböző dolog együttállása kellett ahhoz, hogy honfitársaink többsége nagyobb nehézségek nélkül integrálódhatott a nyugati világba 1956-ban. „A második világháború borzalmaira emlékező humanitárius érzület, ezzel összefüggésben a menekültek jogainak egyre pontosabb és határozottabb megfogalmazása éppúgy hozzájárult, mint a levert forradalommal mélyen együttérző nyugati lakosság támogató hozzáállása” – fogalmaz a cikk. Ráadásul az 56-os emigráció során főként munkaképes korú férfiak vándoroltak ki, akiket könnyen felszívott az éppen fellendülőben lévő nyugati gazdaság.

Index
tv.jpg
 
Mielőtt bárki bármi elmarasztalót írna, kiegészíteném egy pici megjegyzéssel.
Az SS Lazio (teljes nevén Società Sportiva Lazio) sportegyesület rövidítése.

ez igaz , de az is , hogy ez egy kód, akárcsak a 88, érdemes ránézni a Lazio címerére és viszonylag kevés kétség marad.
Megjegyzem van két igencsak ultra Lazio drukker ismerősöm.
Visszatérve a számra ami eredetileg nem nacionalista indulónak készült , sok olasz önkéntes akart jönni Magyarországra '56-ban , csak az olasz kormány mindent megtett, hogy ezek a kezdeményezések kudarcba fulladjanak.
Franco is 100.000 katonát akart átdobni Magyarországra , csak nem tudták megoldani a csapatok mozgatását, mivel senki nem támogatta nyugatról.
 
Minden ember mas minden ugy mas, mas sors mas eletut.
Minden menekult birosagon kapja meg hogy elfogadjak vagy nem a menekult kerelmet.
Nem a koznep dont, nem a szimpatia ,vagy az unszimpatia.
Mo nem befogado orszag ellenben Nemetorszaggal Canadaval vagy Usaval ahol szazezrek kapnak befogadast.
Azt is meglehet erteni nem tud befogadni es ilyen nagy orszagokkal versenyezni de nem is kell de hogy 1900 embert ne tudna befogadni az azert megmagyarazhatatlan.
Ezert kell mindenkivel osszeveszni es a vilagsajtoba bekerulni?

Befogadtuk a kunokat, a jászokat, a németeket, a hajdúkat és általában mindenkit! A jó elnyerte méltó büntetését, csak nézz a térképre. Voltak itt tatárok, törökök, osztrákok, németek, oroszok...nem vágyunk 1900 stb. emberre! Nyújtsd oda a kisujjad...elég nekünk a magunk keresztje a 600.000- vagy ki tudja hány százezer régebben rajtunk élősködő néppel, aki ugyan még ma sem multikulti!
Ezekkel a témákkal teljesen felesleges felidegesíteni magatokat, jó kis parttalan vitát sikerül március 15.-re összehoznotok! Gratulálok!
 
Mi az a 600 ezer letelepedett ember a több mint 1 millió hazai kivándorlóhoz képest? És minden magyart befogadtak, és sehol nem volt olyan hogy a maguk keresztjére való hivatkozással bezárták volna előttük a határokat.
Ez a téma 56-ról szól nem Március 15-ről.
 
Mi az a 600 ezer letelepedett ember a több mint 1 millió hazai kivándorlóhoz képest? És minden magyart befogadtak, és sehol nem volt olyan hogy a maguk keresztjére való hivatkozással bezárták volna előttük a határokat.
Ez a téma 56-ról szól nem Március 15-ről.

Láthatólag nem nézted meg a naptárt, október majd ősszel lesz! Bár igaz, hogy egyik nap karácsonyi film ment a tv-ben. (Az egymillió kivándorló túl sok egy ilyen kicsi, jelentéktelenné tett országnak, mint ahogy túl sok a ~600.000 eltartott személy is.)
 
Napok óta kikívánkozik belőlem egy kérdés.
Hol van az a Magyarország ami megnyitotta az Osztrák határt az NDK menekültek előtt?
Tudom, az a Magyarország még az MSZMP vezetése alatt sínylődött, ugyanakkor az emberség a segítés volt a legfontosabb!
Ez a tett óriási elismerést hozott az országnak, nincs olyan Európai ország ahol a történelemkönyvek ne írnának elismerően hazánkról.
Ezt az elismerést tesszük most tönkre azzal, hogy a jelenlegi kormány mindent tönkretesz a menekült politikájával.
Ha 1989-ben tudtunk segíteni, és megakadályoztunk egy esetleges fegyveres konfliktust, miért nem vagyunk képesek ma azt az alig 2 ezer embert befogadni? Nem kell muzulmánnak lenniük, keresztények is vannak a menekültek között, fogadjuk be őket!
Ez a cikk az 56-os magyar menekültekről szól, őket mindenféle kikötés nélkül befogadták az Államokban, Kanadában, Ausztráliában, Németországban, és lehetne még sorolni tovább, mi pedig ennyire sem vagyunk képesek!
Legalább annak az eszmének a nevében cselekednénk, aminek a nevében minket elfogadtak!

És hogy ne legyen vita a dátumok miatt:

1989. október 23-án, déli 12 óra 3 perc 28 másodperckor Szűrös Mátyás ideiglenes köztársasági elnök a Parlament egyik teraszáról kikiáltotta a harmadik magyar köztársaságot. (Azért a „harmadik” köztársaság, mert 1918–1919 között, az őszirózsás forradalom után „népköztársaság” néven, majd 1945–1948 között már volt Magyarországon köztársasági államforma.)

Az NDK-s menekültek előtt a határt ugyanabban az évben szeptemberben nyitottuk meg!
 
Nem kellenek számadatok, elég meghallgatnod a honfitársaidat.



Téli hangulat.... :)



Kedves Navigator
-
A videot propagálo blog (dzsihadfigyelö) célja a muszlemok elleni heccelés és nem az objektiv hirszolgáltatás.
-
Mivel a blog tulajdonosa magyar ajánlom fordulj a magyar rendörséghez én nem tudok sajnos segiteni.
-
Valoban nem kivánom a szörnyü jeleneteket elbagatelizálni de én emlékszem gyerekkori élményekre ahol a hoban valo "mozsdatás" miatt sokan komolyan megbetegedtek.
-

-
Ghettok sajnos korábban is voltak. Ahogy a képek mutatják, az eröszak egyetlen nemzetnek sem a sajátja. Mindenüt vannak marhák.
-

-


 
Láthatólag nem nézted meg a naptárt, október majd ősszel lesz! Bár igaz, hogy egyik nap karácsonyi film ment a tv-ben. (Az egymillió kivándorló túl sok egy ilyen kicsi, jelentéktelenné tett országnak, mint ahogy túl sok a ~600.000 eltartott személy is.)

Én megnéztem a naptárt, Te viszont nem nézted meg a cikk címét.
A 20-as években több, mint másfélmillió magyar hagyta el az országot! Az szerintem több, mint 600 ezer. Bár tévedhetek, a matematika soha nem volt erősségem.
 
Én megnéztem a naptárt, Te viszont nem nézted meg a cikk címét.
A 20-as években több, mint másfélmillió magyar hagyta el az országot! Az szerintem több, mint 600 ezer. Bár tévedhetek, a matematika soha nem volt erősségem.

nem kioktatásból , de ez egy téves adat :

egyrészt a kivándorlás fő hulláma 1871 és -1913 között volt, a 1920–1928 között összesen 28 454 személy vándorolt ki Magyarországról az Amerikai Egyesült Államokba. A gazdasági világválság éveiben a nemzetközi migráció minimálisra csökkent, az 1930-as években pedig mindössze 5739 fő vándorolt ki.

A tengerentúli kivándorlás egyre inkább Kanada felé tolódott el. A trianoni békeszerződés (1920) utáni két évtizedben 37 ezerrel növekedett a kanadai magyarság lélekszáma, amely 1910-ben mintegy 12 ezer fő volt. Megemlítendő, hogy a magyar ipari dolgozók viszonylag nagyobb számban keresték fel Franciaországot és Belgiumot, majd főként az 1930-as évek második felétől Németország vált a határokat átszelő időszakos szezonális vándorlások egyik centrumává.

1920–1924 közötti években viszont kb. 350 ezer magyar menekült az elcsatolt területekről a trianoni országba.

1871–1913 között 1 815 117 magyarországi bevándorlót regisztráltak. Jelentős mértékű visszavándorlás kísérte a kivándorlás folyamatát. A többszöri oda-vissza hajózások miatt a kivándorlók tényleges száma 1,2–1,3 millióra tehető. A kivándorlók több mint 2/3-a nem magyar, hanem más nemzetiségű volt. A fő kivándorlási régiót az ország ÉK-i részén fekvő nyolc vármegye alkotta: Sáros, Szepes, Zemplén, Abaúj-Torna, Bereg, Borsod, Gömör-Kishont és Ung vármegyék. Kisebb kivándorlási gócok voltak még Veszprém, Torontál, Szabolcs, Szatmár, Modrus-Fiume és Zágráb vármegyék, továbbá Dél-Erdély.

rengeteg könyv stb foglalkozik a magyarországi kivándorlással , régiókra bontva , nemzetiségre bontva , összevetve a magyar adatokkal, a kikötői utaslistákkal, és a fogadóországokba készült listákkal. Érdemes egy kicsit utánaolvasni. A kivándorlás 90%-ban nem a trianoni Magyarországot érintette.
 
nem kioktatásból , de ez egy téves adat :

egyrészt a kivándorlás fő hulláma 1871 és -1913 között volt, a 1920–1928 között összesen 28 454 személy vándorolt ki Magyarországról az Amerikai Egyesült Államokba. A gazdasági világválság éveiben a nemzetközi migráció minimálisra csökkent, az 1930-as években pedig mindössze 5739 fő vándorolt ki.

A tengerentúli kivándorlás egyre inkább Kanada felé tolódott el. A trianoni békeszerződés (1920) utáni két évtizedben 37 ezerrel növekedett a kanadai magyarság lélekszáma, amely 1910-ben mintegy 12 ezer fő volt. Megemlítendő, hogy a magyar ipari dolgozók viszonylag nagyobb számban keresték fel Franciaországot és Belgiumot, majd főként az 1930-as évek második felétől Németország vált a határokat átszelő időszakos szezonális vándorlások egyik centrumává.

1920–1924 közötti években viszont kb. 350 ezer magyar menekült az elcsatolt területekről a trianoni országba.

1871–1913 között 1 815 117 magyarországi bevándorlót regisztráltak. Jelentős mértékű visszavándorlás kísérte a kivándorlás folyamatát. A többszöri oda-vissza hajózások miatt a kivándorlók tényleges száma 1,2–1,3 millióra tehető. A kivándorlók több mint 2/3-a nem magyar, hanem más nemzetiségű volt. A fő kivándorlási régiót az ország ÉK-i részén fekvő nyolc vármegye alkotta: Sáros, Szepes, Zemplén, Abaúj-Torna, Bereg, Borsod, Gömör-Kishont és Ung vármegyék. Kisebb kivándorlási gócok voltak még Veszprém, Torontál, Szabolcs, Szatmár, Modrus-Fiume és Zágráb vármegyék, továbbá Dél-Erdély.

rengeteg könyv stb foglalkozik a magyarországi kivándorlással , régiókra bontva , nemzetiségre bontva , összevetve a magyar adatokkal, a kikötői utaslistákkal, és a fogadóországokba készült listákkal. Érdemes egy kicsit utánaolvasni. A kivándorlás 90%-ban nem a trianoni Magyarországot érintette.

Olvaslak, köszönöm! :)
 
Innen néztem a számokat én is
http://mek.oszk.hu/02100/02185/html/207.html

Itt ezt írják:
A tengerentúlra való kivándorlás folyamatába Európa egyes régiói különböző időszakokban és eltérő gyakorisággal kapcsolódtak be. A tömeges kivándorlás Magyarországról az Amerikai Egyesült Államokba az 1880-as években kezdődött, 1905–1907 között tetőzött, majd az I. világháború kezdetéig csökkent. A vándorlás nagyságrendje kapcsolatba hozható Magyarország gazdasági fejlődésének jellegzetességeivel, ciklusai pedig {II-219.} összefüggenek az amerikai konjunkturális hullámokkal. A kivándorlásra vonatkozóan háromféle statisztikai adat áll rendelkezésünkre: a kibocsátó országok kimutatásai, az európai kikötővárosok feljegyzései, valamint a befogadó országok adatai.
A három adatforrás közül a fogadó országok adatai tekinthetők a leghitelesebbnek. Ezek szerint 1871–1913 között 1 815 117 magyarországi bevándorlót regisztráltak. Jelentős mértékű visszavándorlás kísérte a kivándorlás folyamatát.
A többszöri oda-vissza hajózások miatt a kivándorlók tényleges száma 1,2–1,3 millióra tehető.
 
persze , hogy éneklik a SS-Lazionak ez az egyik hivatalos indulója már , ha jól emlékszem 57 - óta , bár mostanra már inkább csak az ultrák használják.
Nem egy magyar zenekar is feldolgozta az elmúlt években. Egyébként magának a dalnak a jelentése mára már erősen megváltozott, inkább mint antikommunista, és antiglobalista fasiszta induló.(egyébként Európa szerte nem egy neonáci/neofasiszta alakulat használja , sok esetbe saját nyelvre ültetve indulóként. ) Az SS-Lazio drukkerei és általában a csapat is , nem hogy erősen jobboldaliak, hanem szimplán fasiszták, és politikailag rendkívül aktívak. (nem hiába állnak a fiuk, lányok fasiszta karlendítésél a dal alatt.)
Mielőtt bárki bármi elmarasztalót írna, kiegészíteném egy pici megjegyzéssel.
Az SS Lazio (teljes nevén Società Sportiva Lazio) sportegyesület rövidítése.
Csak egyben és végig olvasva van értelme amit írok
No azért mégis csak elítélőt tudok gondolni akkor, ha nem egyszerűsíted le sima sportegyesületté beka!
Hiszen a neonáci a neofasiszta eszmei keveredés a radikális jobboldali nézetekkel mindég kísért!!
A nemzetiszocialista nézetek nehezen alszanak ki.
A neonácizmus amióta eszemet tudom fenyegetett Németországban!
1950-es évek után éppen csak lezárult a Nürnbergi per hatása.
Már küzdött ezzel Adenauer-is a 1960-asa években!
1960-as években ismét felütötte a fejét az újfasizmus Olaszországban is.
Ami igen sok hasonlóságot mutat az neonácizmussal.
Már ez egy örök fenyegetés marad a világ vállán?
Hogyan és miért vetemednek erre bizonyos embertípusok?

Eszmei keveredés mindenütt, antiglobalizmus is más pedig!
Ha belegondolok magam is antiglobalista vagyok.
Az elégedetlenség talaján, a sok erőszakos nemzeti értékek megsemmisítése miatt, a génmódosítás,a tőkés és pénzvilág diktátumai miatt.
Mégis, eszembe nem jutna sem szélsőbaloldali ultra lenni sem!
Vagy szélsőjobboldali erőszakos kártevő.
Akár csak egy focicsapat verekedős ultrájaként.
Miért nem éled újjá a bolsevizmus, a kommunista ultrák?
Hiszen eszmeileg mindegyik globalizmus ellenes.
Akár közel is állhatnak egymáshoz a szélsőjobb és a szélsőbal.

Szóval ez az újjáéledés nagy veszély.
Lejárt, csődbe jutott eszmékről van szó
Az elégedetlenséget, sem idegen gyűlölettel,sem a gyárak lerombolásával, a tőkések megölésével nem lehet megoldani
Lavírozni kell középen a békés birka belenyugvás és az uszítás mezsgyéjén.Megőrizve a békét.
Erre alkalmas a demokrácia.
No nem az autokrata, majdnem diktatúra.
Hiszen az rájátszik mindég a szélsőséges gondolkodásra,
Mert alapja a demagógia. A leegyszerűsített gondolkodásra nevelés.
 
Utoljára módosítva:
Kedves Nittyfor, felesleges ilyen sudribunkónak lenni. A véleményedet leírhatod normális hangvételben is. A viselkedésed még inkább elriaszt a véleményedtől. És megbocsáss, de személyeskedsz, aminek nincs értelme, hiszen az itteni hozzászólókkal sosem találkozhatsz, ha pedig igen, esetleg még nyakon is vágnak.
Külön rühellem az olyan embereket, akik semmit nem vállalnak fel, csak másokat cseszegetnek.
 
Hogyan lehet a menekülteket mindenféle népszavazás, uszító plakátok és egyéb rasszistafasiszta eszközök nélkül, mégis a legnagyobb hatékonysággal távol tartani Magyarországtól?
Hát így, ahogy a németek csinálják! :)

A magyar egészségügyről sugárzott riportot a német közszolgálati ZDF.
Bruttó 800 eurót kap egy orvos, 320-at egy nővér – így vezeti fel a műsorvezető a beszámolót
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Hi! Does anyone here have the easy deutsch books by Jan richter in English?
hanna322 wrote on pöttyösdoboz's profile.
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy az Okosodj mozogva DVD anyagát el tudnád-e küldeni? Sajnos a data linkek már nem működnek. Nagyon köszönöm előre is a segítségedet! Üdv.: hanna322
katuskatus wrote on adabigel's profile.
Szia kedves Abigél! Neked sikerült letölteni Az egészség piramisa c. könyvet? Ha igen, elküldenéd nekem? Szép napot kívánok!
ametiszt99 wrote on boyocska's profile.
Szia,nem tudom,hogy megoldódott e a Bauer Barbara könyvvel kapcsolatban a problémád,de feltettem a könyvet ide:
Ne haragudj,de nem vettem észre hamarabb az üzenetedet:):)
ametiszt
Vasas István wrote on kukta's profile.
Kedves Árpád !

Nagyon boldog névnapot kívánok !

Áldott , boldog Húsvéti Ünnepet is kívánok !

Jó egészséget kívánva üdvözöl v.pisti .

Statisztikák

Témák
38,124
Üzenet
4,800,309
Tagok
615,646
Legújabb tagunk
Ahmedgeoto
Oldal tetejére