Bejelentkezés szívveréssel

Melitta

Adminisztrátor
Fórumvezető
Rádiós
Az emberi szívverés felválthatja az okostelefonok, a táblagépek, a személygépkocsik megnyitásához használatos hagyományos jelszavakat a közeljövőben egy új eszköz révén, amelyet kanadai kutatók fejlesztettek ki.

A papírfecnikre sebtében felírt jelszavak könnyen elvesznek, a levélben megkapott számok és betűk alkotta azonosítókat könnyen elfelejti az ember, a személyazonossága ellopása pedig több millió dolláros üzletággá fejlődött. Számítógépes biztonsági szakemberek egy olyan új típusú azonosítót találtak, amelyet nem lehet sem elfelejteni, elveszíteni: az emberi szívet, írja a The Daily Telepgraph brit napilap.

A fejlesztők egyre inkább az ember belső jellemzői felé fordulnak új azonosítási alternatívák után kutatva. Ilyen a kanadai Bionym cég Nymi elnevezésű "karperece". Ez a nagy tudású, kicsiny eszköz használójának pulzusát követi figyelemmel, amelyet fel lehet használni okostelefonok, táblagépek, számítógépes játékok, autók megnyitására. Még vásárláskor fizetésre is lehet használni, mivel felválthatja a bankkártyák Pin-kódját.

Foteini Agrafioti, a Bionym társalapítója szerint a Nymi azonosítja az embert nemcsak a pulzusa által, hanem a szívverés állapota/formája által. Mintegy 50 éve tudják már a kardiológuso, hogy az ujjlenyomathoz hasonlóan, az emberi szívverés páratlan, meghatározza a szív formája, mérete, a mellkasban lévő helyzete. Nem lehet másolni, mint az ujjlenyomatot a felületen hagyott nyom alapján, vagy zselé segítségével.

A karperec 99 százalékos pontosságú. A működésének pontosságára egyedül a sportolás vagy a drogfogyasztás lehet hatással, a rendszer azonban a pulzus reguláris változásait tolerálja.
pinecode.jpg
 

tűpárna

Állandó Tag
Állandó Tag
A tudomány fejlődése megállíthatatlan....:hurra:De van egy bökkenő.... a szívátültetésekkel mi van? Az kinek a személyiségjegyeit fogja tükrözni?:oops:
 

sivecste

Állandó Tag
Állandó Tag
Nah, éppen én is a szívátültetésesekre gondoltam...
Hajrá tudomány! hisz ez azért már nagy dolog...
 
Oldal tetejére