Besült áprilisi tréfák: az első világháborús bombától a román Playboyon át Husszein poénjáig

Melitta

Adminisztrátor
Fórumvezető
Rádiós
bohoc.jpg

Április elsején az emberek ártalmatlan csínyekkel és viccekkel ünneplik a bolondok napját, de - akárcsak az emberi képzelőerő -, a felelőtlenség is határtalan, és egyesek néha túl messzire mennek. A Ma.hu csokorba gyűjtött néhány rosszul sikerült tréfát.



A felakasztott exférj


Randy Wood 2004-ben döntött úgy, hogy megvicceli volt feleségét, ezért áthívta magához az asszonyt. Mikor az ex megérkezett, rémülten tapasztata, hogy volt hitvese épp egy fáról lóg felakasztva az előkertben, természetesen láthatatlan biztosítókötélen. A nő azonnal hívta a rendőrséget, a vicces kedvű férfi egy év börtönt és 1.000 dolláros büntetést kapott.


A vicces diktátor


Szaddám Husszein nem csak véreskezű diktátor volt, de meglehetősen furcsa humorérzékkel is rendelkezett. 1998-ban a fia által vezetett Babil napilap arról számolt be, hogy Bill Clinton amerikai elnök feloldotta az országot sújtó szankciókat. Az ország népe örömmel fogadta a híreket, akárcsak a következő évben, amikor arról írt az újság, hogy a havi élelmiszeradagokban ingyenes csokoládé, banán és Pepsi is lesz. Mindkét esetben csalódtak, ezért nem meglepő, hogy mikor a fantáziátlan diktátor a következő években is próbálkozott, az irakiak már nem vették komolyan az álhíreket.


Playboy-tippek: így verd a feleséged


Nem valószínű, hogy sokan nevettek, amikor a romániai Playboy magazinban április elsejei tréfaként egy szatíra jelent meg, "Hogyan verd a feleséged, hogy ne maradjon nyoma" címmel. Mivel Romániában a nők bántalmazása komoly probléma, szinte biztos, hogy néhány ember kipróbálta a gusztustalan útmutatóban ajánlott ötleteket.


Álbombahír


1915-ben javában dúlt az Első Világháború, mikor egy francia repülőgép egy bombára kísértetiesen hasonló tárgyat dobott egy német tábor mellé. A katonák fejvesztve menekültek, majd egy idő után - mivel robbanás nem történt- visszamerészkedtek csak azért, hogy elolvashassák feliratot a "bombán": április bolondja. Valószínűleg akkoriban egy bomba nem volt igazán vicces dolog a nyugati fronton.


Poénból kiürítettek egy várost


Egy évvel az után, hogy 1998-ban az oregoni Ochoco patak - otthonok százait megrongálva - kiöntött, az egyik népszerű rádiócsatorna két műsorvezetője, Opie és Anthony élőben figyelmeztette a lakosokat, hogy a gát átszakadt és közelít az ár. A helyiek komolyan vették a felhívást, összecsomagolták értékeiket és menekülni kezdtek a városból. A két rádióst, akiknek nem ez volt az első hülye vicce, azonnal kirúgták.


Majdnem kirobbantott egy háborút


Meglehetősen tágan értelmezhette a vicc fogalmát az az izraeli hírszerzőtiszt, aki 1986-ban átverte a helyi rádiót, miszerint a Síita Amal Mozgalom vezetőjét, Nabih Berrit egy orvgyilkos megölte. Az egész ország lélegzetvisszafojtva várakozott, míg ki nem derült, hogy valaki csak poénból szította a feszültéséget a világ egyik legérzékenyebb pontján.


Szívrohamba dolgozta magát félelmében


A londoni városháza egyik alkalmazottja, Glenn Howlett egy sokára esedékes, de nagyon fontos jelentésen dolgozott, amikor figyelmeztetést kapott, hogy munkáját két hét múlva be kell adnia. A férfi, hogy időben végezzen, őrült módon nekiállt a munkának, aminek eredményeképpen szívbajt kapott és összeesett. A rosszul elsült vicc miatt Howlett kénytelen volt korai nyugdíjba vonulni, de a rossz poénért mindenkit beperelt a városházán.


Kocsmai viccnek se ment el


A texasi Tomball egyik kocsmájában dolgozó nő SMS-t küldött főnökének - egyébként a saját lányának - miszerint éppen kirabolják. A kocsmatulajdonos gyermek komolyan vette az üzenetet és kihívta rendőröket, akik megszállták a környéket, sőt az egyik vendéget - akiről azt feltételezték, ő a rabló - bilincsben vezették el. Tina Osterloh, noha folyamatosan bocsánatot kért mindenkitől, elvesztette munkáját.


Még a cunamit sem vették be


1946. április 1-jén egy földrengés után 150 áldozatot követelő szökőár söpört végig Alaszkán és Hawaii szigetén, az áldozatok magas számában közrejátszott, hogy akadtak, akik tréfának vették a vészjelzést.


Áprils elsején meg lehet lépni a börtönből is


A 17. században a franciák által bebörtönzött lotaringiai herceg éppen április 1-jén kísérelt meg börtönéből kiszabadulni álruhában. A mellé rendelt cselédlány felismerte, és jelenteni akarta a szökést: ám mindenütt megnyugtatták, hogy ők is tudják, aznap van a bolondok napja. Amikor aztán kiderült, hogy a rab tényleg kereket oldott, már túl késő volt...
 

Imó5

Állandó Tag
Állandó Tag
Tudtátok, hogy Puskás Öcsi a híres labdarúgónk is április elsején született?
 

Ösvénytaposó

Állandó Tag
Állandó Tag
Kicsit bővíteném az e napon született hírességek névsorát: Otto von Bismarck német államférfi (1815), Edgar Wallace angol író (1875), Susan Boyle skót énekesnő (1961), Jimmy Cliff jamaicai reggae zenész (1948), Ali MacGraw amerikai színésznő, a „Love Story” hősnője (1939), Debbie Reynolds amerikai színésznő, Carrie Fisher - „Csillagok háborúja” - édesanyja (1932) és persze még sokan mások.
 

Mai Teréz

Állandó Tag
Állandó Tag
Március 31-én 14 órakor vitt be a mentő a kórházba szülni. Munkatársaim között többen voltak, akik a munkahelyükön fel-s -alá sétálva azt mormolták: bár születne meg az a gyerek a mai napon, nehogy április bolondja legyen! Egészséges kisfiam 17:50-kor megszületett. Április elsejéről először ez jut eszembe.
 
Oldal tetejére