Hírek Donald Trump állítja, nem ígért pénzügyi mentőövet Orbán Viktornak

Meglepő nyilatkozatot tett az amerikai elnök, Trump szerint nem ígért Orbánnak mentőcsomagot.

Orbán Viktor és delegációja még novemberben utazott Washingtonba, a találkozót követően pedig arról számolt be a miniszterelnök, hogy „épül az amerikai védőpajzs”, amely gazdasági stabilitást is biztosítana Magyarország számára.

A hírre a forint is jól reagált, Donald Trump Politicónak adott interjúja azonban megakaszthatja a pozitív folyamatot, miután az elnök azt nyilatkozta, hogy ígéretről nem volt szó:

„Nem, nem ígértem neki, bár kétségtelenül kérte” – fogalmazott a kérdés kapcsán Trump a The Conversation keddi különkiadásában.

Trump ugyan kitért a további fejtegetés alól, annyit elmondott, hogy szerinte Orbán „nagyon jó munkát” végzett a bevándorlás visszaszorításában, mondván „senkit nem enged be az országába”.

Mint később kiderült, a „védőpajzs” egyebek között egy rugalmas hitelkeretet jelenthetett volna, később pedig Lázár János némileg kibontotta a részleteket, mint írta:

„Spekulációs vagy politikai támadás esetén számíthatunk egy amerikai pénzügyi védőpajzsra! Jó reggelt, Brüsszel!”



1765329710482.jpeg
 
Az egyik hazudik, a másik feledékeny. Választhatunk. :D
Felettébb kínos.

"Szijjártó reagált Trump szavaira, miszerint nem ad védőpajzsot Orbánnak: Szó sincs 20 milliárd dolláros amerikai védőpajzsról, és nem is állítottuk soha, hogy megállapodtunk volna erről

Orbán korábban ugyanakkor arról beszélt, hogy ő kezet fogott az amerikai elnökkel, és megállapodott vele abban, hogy ha bármilyen pénzügyi nehézsége akadna Magyarországnak, akkor valamelyik eszközt lehívhatunk, majd hozzátette, hogy a 20 milliárd dollár Amerikából nézve nem egy jelentős összeg."
 
Utoljára módosítva:
A nagy amerikai sikeres turné......
Korlátlan szankció mentesség......ja nem csak egy év.
Védőháló/pajzs........ja nem, az nincs.
De legalább látta a főnök a távolba szakadt kislányát. ;)

Pont ezekkel a jó hírekkel veszti el a hitelességét végleg a kormány és a kormányzó párt. Már amennyi egyáltalán volt........
 
Aki hisz Szent Viktornak az ezt csak elolenzéki propinak tratja, a másik oldal meg fordítva, ha Trump ország világ előtt 8x elmondaná, hogy van pénzügyi védőernyő, akkor is azt mondaná, hogy 8 évvel ezelőtt alsósmallvillben nem ezt mondta, tehát nincs.
A legjobb lenne, ha nem lenne rá szükség és nem derülne ki ki is mond igazat, mert ha ideáig jutunk, akkor az nekünk is fájni fog.
 
Aki hisz Szent Viktornak az ezt csak elolenzéki propinak tratja, a másik oldal meg fordítva, ha Trump ország világ előtt 8x elmondaná, hogy van pénzügyi védőernyő, akkor is azt mondaná, hogy 8 évvel ezelőtt alsósmallvillben nem ezt mondta, tehát nincs.
A legjobb lenne, ha nem lenne rá szükség és nem derülne ki ki is mond igazat, mert ha ideáig jutunk, akkor az nekünk is fájni fog.

Szó elszáll, az írás megmarad, ezért szerződést írásba szokás foglalni. Teljesen mindegy, hogy melyik fél mit mesél a híveinek.
 
Simán el tudom képzelni Trumpról, hogy tegnap ezt mondta, ma pedig mást ...

Íme a december 3-i párbeszéd, amelyet Selina Wanggal, az ABC News riporterével folytatott a Fehér Házban:

Wang: Elnök úr, Ön közzétette a szeptember 2-i első hajótámadásról készült videót, de a második videót nem. Közzéteszi a támadásról készült videót, hogy az amerikai nép saját szemével láthassa, mi történt?
Trump: Nem tudom, mijük van, de bármijük is van, azt mindenképpen nyilvánosságra hoznánk, semmi gond.

Hétfőn egy másik ABC News riporter, Rachel Scott megismételte Trump megjegyzését, miközben megpróbált kérdést feltenni a további videó esetleges nyilvánosságra hozatalával kapcsolatban. Az elnök azonban tagadta, hogy ezt mondta volna:

Scott: Elnök úr, Ön azt mondta, hogy semmi problémája nem lenne azzal, hogy nyilvánosságra hozza a szeptember 2-i venezuelai partoknál történt támadásról készült teljes videót. Hegseth külügyminiszter most azt mondja, ...
Trump: Én nem ezt mondtam. Ez… Ön mondta ezt, én nem ezt mondtam. Ez az ABC álhíre.

Scott helyesen jegyezte meg: „Azt mondta, hogy nem lesz problémája a teljes videó közzétételével.”

Ezután visszatért a kérdésére. Megjegyezte, hogy Pete Hegseth védelmi miniszter azt mondta, hogy a videó közzétételének kérdését felülvizsgálják, és megkérdezte Trumpot, hogy utasítja-e Hegseth-et a közzétételére. „Bármit is dönt, az rendben van számomra” – mondta Trump.

Trump ezután a csapásokat védelmébe vette, megismételve gyakori hamis állítását, miszerint minden megsemmisített hajó „25 000 amerikai életet ment meg”, és azt állítva, hogy a túlélők „megpróbálták visszafordítani a hajót oda, ahonnan elhajózhatott volna, de ezt nem akartuk, mert a hajó tele volt drogokkal”.
Amikor Scott végül közbeszólt, hogy megpróbáljon visszatérni a videó közzétételének kérdésére, „az egész hely legundorítóbb riporterének” és „valójában szörnyű riporternek” nevezte
. (CNN)

Orbán ment, kért, azt mondták, kap, majd mikor becsukódott az ajtó mögötte, át is léptek rajta.
Lehet, kivételesen, nem Orbán hazudik.
 
Simán el tudom képzelni Trumpról, hogy tegnap ezt mondta, ma pedig mást ...

Íme a december 3-i párbeszéd, amelyet Selina Wanggal, az ABC News riporterével folytatott a Fehér Házban:

Wang: Elnök úr, Ön közzétette a szeptember 2-i első hajótámadásról készült videót, de a második videót nem. Közzéteszi a támadásról készült videót, hogy az amerikai nép saját szemével láthassa, mi történt?
Trump: Nem tudom, mijük van, de bármijük is van, azt mindenképpen nyilvánosságra hoznánk, semmi gond.

Hétfőn egy másik ABC News riporter, Rachel Scott megismételte Trump megjegyzését, miközben megpróbált kérdést feltenni a további videó esetleges nyilvánosságra hozatalával kapcsolatban. Az elnök azonban tagadta, hogy ezt mondta volna:

Scott: Elnök úr, Ön azt mondta, hogy semmi problémája nem lenne azzal, hogy nyilvánosságra hozza a szeptember 2-i venezuelai partoknál történt támadásról készült teljes videót. Hegseth külügyminiszter most azt mondja, ...
Trump: Én nem ezt mondtam. Ez… Ön mondta ezt, én nem ezt mondtam. Ez az ABC álhíre.

Scott helyesen jegyezte meg: „Azt mondta, hogy nem lesz problémája a teljes videó közzétételével.”

Ezután visszatért a kérdésére. Megjegyezte, hogy Pete Hegseth védelmi miniszter azt mondta, hogy a videó közzétételének kérdését felülvizsgálják, és megkérdezte Trumpot, hogy utasítja-e Hegseth-et a közzétételére. „Bármit is dönt, az rendben van számomra” – mondta Trump.

Trump ezután a csapásokat védelmébe vette, megismételve gyakori hamis állítását, miszerint minden megsemmisített hajó „25 000 amerikai életet ment meg”, és azt állítva, hogy a túlélők „megpróbálták visszafordítani a hajót oda, ahonnan elhajózhatott volna, de ezt nem akartuk, mert a hajó tele volt drogokkal”.
Amikor Scott végül közbeszólt, hogy megpróbáljon visszatérni a videó közzétételének kérdésére, „az egész hely legundorítóbb riporterének” és „valójában szörnyű riporternek” nevezte
. (CNN)

Orbán ment, kért, azt mondták, kap, majd mikor becsukódott az ajtó mögötte, át is léptek rajta.
Lehet, kivételesen, nem Orbán hazudik.
Még a saját fia szerint is Trump kiszámíthatatlan politikai szereplő. Most ezt mondja, holnap az ellenkezőjét, azután meg 430 fokkal másat. Mint mondtam sose derüljön ki mi is az igazság.
Másrészt a jelenlegi vezetés támaszkodik Viktorra az EU szétverésében, igy logikus, hogy ha kell megmentik Viktor hátsóját.
 
Nem lesz az olyan egyszerű!
Főleg akkor, ha a drága miniszterelnök úrra támaszkodnak.
Mennyi idedeje már, hogy se megállítani se elfoglalni nem sikerült neki Brüsszelt?
Kb. mint amióta az ellenzéki sajtó szerint csődbe megy az ország. Már 2010-től kezdve vissza térő dogma, hogy csődbe megy az ország, csökken a fidesz támogatottsága és stb. Viktor meg nyer minden választáson. Jelenleg a korábbi MP előnyt is inkább döntetlennek mérik az ellenzéki intézetek. Ha jól jönnek a lapok simán lehet megint fidesz 2/3. Miért? Mert Mp végre le ment a néphez, megvolt a rezonancia, de a párt épités nem nagyon halad, még mindig egy emberes show az egész. Döntőek lesznek a kövi hónapok, hogy stabilizálódik és megindul a Tisza, vagy a rutinnal nyer a Fidesz. Az USA be fog állni Viktor mögé, ha nem is Trump, de az alelnök szerintem el fog jönni egy látogatásra. MP jelenleg a facebookon harcol, de ez egy amerikai harcmező, amiről akár mikor ki lehet tenni Őt.
 
Kb. mint amióta az ellenzéki sajtó szerint csődbe megy az ország. Már 2010-től kezdve vissza térő dogma, hogy csődbe megy az ország, csökken a fidesz támogatottsága és stb. Viktor meg nyer minden választáson. Jelenleg a korábbi MP előnyt is inkább döntetlennek mérik az ellenzéki intézetek. Ha jól jönnek a lapok simán lehet megint fidesz 2/3. Miért? Mert Mp végre le ment a néphez, megvolt a rezonancia, de a párt épités nem nagyon halad, még mindig egy emberes show az egész. Döntőek lesznek a kövi hónapok, hogy stabilizálódik és megindul a Tisza, vagy a rutinnal nyer a Fidesz. Az USA be fog állni Viktor mögé, ha nem is Trump, de az alelnök szerintem el fog jönni egy látogatásra. MP jelenleg a facebookon harcol, de ez egy amerikai harcmező, amiről akár mikor ki lehet tenni Őt.
Ahhoz hogy erősödjön a TISZA párt első lépés az hogy bejusson a parlamentbe eléggé nagy számú képviselőjével onnantól már lehet bátrabban építkezniük.
Ha az USA szétzúzza az EU-t az Orbánnak csak nagyobb mozgásteret biztosít.
Persze ez akkor azt fogja jelenteni hogy itt is banánköztársaságok alakulnak...dél-nyugat európa felmorzsolódik a menekültek nyomása alatt. észak-európa az USA míg dél-kelet európa meg az oroszok befolyása alá kerülhet.
Persze nem katonai hanem politikai nyomással.
De, ha a magyar politikai elitnek ez a célja hisz másképp nem is maradhatna talpon.
Ezért is kellene egy kis belpolitikai változás hogy szűküljön az elit mozgástere.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

babrafax wrote on Pacalka's profile.
Szia,

a coolcomics átvette a honosítást. A 2-6 rész folyamatosan felrakásra kerül. a 3 -dik album pár héten belül. Viszont nagy segítség lenne egy francia vagy angol nyelvű Lorna 1 -es album. Az első rész bármelyik nyelven neked nincs meg?

Üdv : Alex
berem wrote on verda's profile.
Szia

Lattam, hogy keresed a kovetkezo konyveket:

Simone de Beauvoir - A kétértelműség erkölcse
Krizmanits József - Vallási fundamentalizmus
Michael Ledeen · William Lewis - Bukás: amerikai kudarc Iránban
Firdauszí - Sáhnáme / Perzsa költők versei (Fordította: Gaál László)
Stefan Zweig - A tegnap vilaga

Ha esetleg meglesz barmelyik oszd meg velm is koszonom elore is.

berem
Diós Alexandra wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda. A Kárpátok vámpírjai sorozat hamarosan folytatódik 2027. Január 5.én jön ki a 40. Kötet Sötét Karnevál címen. Már most alig várom, hogy olvashassam :)
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm szépen a csodás fordításokat és örömet, amit ezek a könyvek szereznek. Mindig nagyon várom az új fordításokat, főleg a z Ősi fajok sorozatát.
Mivel a rajongói fordítások új topicba lettek paterolva, mostantól itt találjátok meg az enyémeket is: https://canadahun.com/temak/rajongói-fordítások.64770/ kezdve az Ősi fajok 8,6. részével.

Statisztikák

Témák
39,236
Üzenet
5,059,685
Tagok
630,987
Legújabb tagunk
Teki28
Oldal tetejére