TH6777

Vendég
Nyolc magyar az egyes főtábláján, Tóthék és Madarászék a 16 között párosban

Az alanyi jogon főtáblás négy játékos mellett eddig további négy magyar harcolta ki egyesben a 64-es főtáblára jutást a dániai Herningben zajló asztalitenisz Eb-n.

A viadal honlapja szerint a nőknél Madarász Dóra (a képen) és Pergel Szandra is százszázalékos teljesítménnyel, azaz három győzelemmel végzett selejtezőcsoportjának élén, s ezzel csatlakozott a már főtáblás Póta Georginához, Lovas Petrához és Tóth Krisztinához.

A férfiaknál Zwickl Dániel és Kosiba Dániel is megnyerte csoportját - szintén három sikerrel -, míg Nagy Krisztián két győzelemmel és egy vereséggel második, Lakatos Tamás pedig három vereséggel negyedik lett, így utóbbi búcsúzott. Az, hogy Zwickl, Kosiba és a 64 között kezdő Pattantyús Ádám mellett Nagy is folytathatja-e a főtáblán, később dől el.
A 27 csoportgyőztes mellett ugyanis a másodikak közül öt szerencsés vesztest is kisorsolnak, akik csatlakozhatnak az elitmezőnyhöz.

Este nyolc órától rendezték a párosverseny első fordulóját az Eb-n.
Az öt magyar vagy magyar érdekeltségű páros közül a Tóth Krisztina, Póta Georgina és a Madarász Dóra, Britt Eerland duó bejutott a legjobb 16 közé. A második kiemelt Tóth, Póta kettősnek mindössze 13 percre volt szüksége a győzelem eléréséhez litván riválisával szemben, míg Madarász holland társával 3-1-re verte az esélyesebb svéd, szerb ellenfelét.

Az Eb-n csupán egyesben és párosban rendeznek küzdelmeket, az európai szövetség tavalyi döntése értelmében ugyanis csapatversenyt csak kétévente bonyolítanak le.

Eredmények:

Férfi egyes:

selejtező 5. csoport:

Zwickl – Rumgay Gavin (skót) 3:2 (8, -4, 9, -6, 10)
Zwickl – Silva André (portugál) 3:1 (9, 2, -12, 8)

selejtező 12. csoport.

Nagy –
Burgis Matiss (lett) 0:3 (-10, -5, -9)
Nagy – Kantola Roope (finn)
3:0 (10, 8, 5)

selejtező 15. csoport:

Kosiba – Tauber Michael (izraeli) 3:0 (9, 6, 10)
Kosiba – Svensson Robert (svéd) 3:0 (4, 9, 5)

selejtező 20. csoport:

Lakatos –
Kou Lei (ukrán) 0:3 (-10, -5, -13)
Lakatos –
Michely Gilles (luxembourgi) 2:3 (-9, 7, -5, 5, -6)

Női egyes:

selejtező 1. csoport:
Pergel – Trifonova Polina (ukrán) 3:0 (3, 7, 8)

selejtező 12. csoport:

Madarász
– Pietkiewicz Monika (lengyel) 3:0 (6, 9, 7)

Férfi páros:

főtábla a 16 közé jutásért:
Kosiba, Lakatos –
Karlsson Kristian, Karlsson Mattias (svéd) 0:3 (-10, -5, -6)
Pattantyús, Sas Lasan (magyar, szlovén) –
Apolonia Tiago, Monteiro Joao (portugál) 0:3 (-7, -10, -9)

Női páros:

Lovas, Pergel –
Bilenko Tetyana, Gaponova Ganna (ukrán) 1:3 (-5,-9, 4, -8)
Tóth, Póta – Stuckye Egle, Venslaviciute Leva (litván) 3:0 (5, 8, 6)
Madarász, Eerland (magyar, holland) – Ekholm Matilda, Feher Gabriela (svéd, szerb) 3:1 (9, 5, -2, 10)

Asztalitenisz Eb - Ezüstérmes a Póta, Tóth páros

A Póta Georgina, Tóth Krisztina kettős ezüstérmet szerzett a dániai Herningben zajló asztalitenisz Európa-bajnokságon, miután a szombati döntőben hét játszmában kikapott a román Daniela Dodean, Elizabeta Samara duótól.

A viadal honlapja szerint a 2008-ban Eb-győztes magyar kettős nagyszerűen kezdte a meccset, s az első három játszmát megnyerve, egy lépésre került a végső győzelemhez. A folytatásban aztán két gyors szettveszteség következett, a hatodikban pedig hiába tettek meg mindent Pótáék, 21-19-re elbukták a játszmát, a döntő szettet pedig végül simán elvesztették. A hatodik szettben a magyar kettősnek két meccslabdája is volt.

Az egyesben a negyeddöntőig jutó Póta Tóthtal az oldalán tavaly bronzérmes lett az Eb-n.

"Tavaly, annak ellenére, hogy a lányok 3-1-re vezettek nem volt esélyük a győzelemre a románok ellen az elődöntőben, most azonban más volt a helyzet - mondta Téglás Péter szövetségi kapitány.
- Két meccslabdájuk is volt Krisztáéknak, s úgy gondolom, hogy egy kicsit a szerencsével is hadilábon álltak, így nem jött össze az aranyérem."

Magyar játékos már nincs versenyben az Eb-n.

Férfi párosban az osztrák Robert Gardos, Daniel Habesohn kettős diadalmaskodott, mivel 4-3-ra legyőzte a svéd Kristian Karlsson, Mattias Karlsson duót.

Eredmény

női páros:

döntő:

Daniela Dodean, Elizabeta Samara (román)-Tóth Krisztina, Póta Georgina 4-3 (-7, -8, -9, 7, 7, 19, 5)

férfi páros:

Robert Gardos, Daniel Habesohn (osztrák)-Kristian Karlsson, Mattias Karlsson 4-3 (10, 9, -10, -11, 5, -13, 10

Minden ami labdasport...
Képek...videók...versenyek...hirek...Saját beszámolók-élmények-hozzászólások...stb....
K
osárlabda,Tollaslabda, Squash-fallabda, GYeplabda, Amerikai futball,Kanadai futball,Asztalitenisz,Krikett,Rögbi,Röplabda,Korfball,Softball,Pelota,
Lacrosse,Shinty,Speedball,Rundolás,Hálólabda,Hurling,Floorball,

"Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!"