Hírek Egy felfújható holdfaluról szóló tanulmányban mutatják be, hogyan élhetnének az emberek a Holdon

Az ultrakönnyű szerkezetek hosszú távon önellátóan tudnának működni, amikben oxigént és élelmiszert is lehetne termelni.

Egy felfújható holdfalról végzett rendszervizsgálat bemutatta, hogyan élhetnek az emberek a Holdon. Az Európai Űrügynökség (ESA) által finanszírozott kutatás bemutatja, hogy a holdbázist félig eltemetett, fánk alakú élőhelyeken hogyan működne – írta meg a WalesOnline.

Az ultrakönnyű élőhelyek hosszú távon önellátóan tudnának működni azáltal, hogy saját oxigént és élelmiszert lehetne benne termelni és hasznosítani. A működése szinte kizárólag napenergia felhasználásával történne.
Felfújás után az élőhelyeket 4-5 méter mélyre temetnék, hogy a sugárzástól és a mikrometeorittól is megvédje a benne élőket.

A tükröket az élőhelyek felett helyeznék el, ami mindig követné a nap mozgását, hogy aztán a napfényt visszaverje az üvegházakba. A tükörből érkező napfényt ezután egy mesterséges kráteren keresztül lefelé irányítanák, ahol egy másik kúp alakú tükör visszaveri azt a környező üvegházba, ami biztosítaná a szükséges energiát.

SWNS_MOON_VILLAGE_01-scaled-resized-970.jp2

Kép: NorthFoto/© Pneumocell / SWNS

Az építményeket úgynevezett Moonbug-ok felhasználásával építenék, amiknek rákszerű lábai vannak és amik képesek meredek lejtőkön is felmászni, valamint minden irányban egyformán jól mozgathatóak.
A jelentés szerzője Thomas Herzig építész, a Pneumocell vezérigazgatója, Kömle Norbert asztrofizikus és Bihari Gábor fizikus.

1665463465793.png
 
A NASA szakértői utóbb rájöttek, hogy a holdi talaj részecskéi, különösen az apróbb szemcsék, rendkívül károsak az egészségre. Egy újabb vizsgálatban a kutatók azt mérték fel, hogy a holdpor pontosan miként is hat a sejtek szintjén – írja a Space.com. Az elemzés eredményei nem túl barátságosak.

A Hold talajában található porszemcsék sokban különböznek a földiektől. Mivel az égitest felszínén nincs szél, a részecskék szélei nem erodálódnak, és igen élesek maradnak. Éppen ezért a szemcsék belélegezve komoly károkat okozhatnak a tüdőben.
Az új eredmények fontosak lehetnek az elkövetkező holdmissziók során. Szerencsére a NASA komolyan veszi a portalanító berendezések fejlesztését, ezért remélhetőleg a jövő asztronautáit nem fogják veszélyeztetni a káros szemcsék.
 
Ez mind szép és jó, csak azok a fránya meteorok ne lennének. Vagy komoly plusz falakat kell épiteni pl. 3d nyomtatással, vagy eleve a felszin alá kell ezeket az épületeket épiteni.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

petrucy wrote on sizsu's profile.
Megtisztelve érzem magam a követés bejelölése miatt.-))
vorosmart wrote on bsilvi's profile.
Köszönömszépen a legújjab fordítást !
A "friss üzenetek + napok óta nem jelennek meg,hibát jelez
vorosmart wrote on DeeYoo's profile.
Köszönöm szépen a fordítást.

Statisztikák

Témák
38,094
Üzenet
4,794,622
Tagok
615,326
Legújabb tagunk
redbaron77
Oldal tetejére