Hírek Elérte az egybillió dolláros álmot, majd távozott a kormányból a „legnagyobb üzletember”

Elon Musk amerikai milliárdos, akit a Kormányhatékonysági Ügynökség (DOGE) vezetésével bízott meg Donald Trump, magyar idő szerint csütörtök hajnalban a közösségi oldalán jelentette be, hogy távozik a Trump-kormányból.

A Tesla-vezér irányította kormányzati kiadáscsökkentési és hatékonyságnövelési intézkedések fő célja a kormány méretének optimalizálása volt, így több ezer szövetségi álláshelyet szüntettek meg az Egyesült Államokban az elmúlt néhány hónapban. A világ leggazdagabb embere megköszönte az elnöknek a lehetőséget, a Fehér Ház pedig szerda este megkezdte az üzletember különleges kormányzati alkalmazottként történő elbocsátását.

Donald Trump és Elon Musk pénteken egy utolsó sajtótájékoztatót tartott az Ovális Irodában.

Az elnök azzal kezdte beszédét, hogy dicsérte a milliárdos „fantasztikus munkáját”. Szerinte Musk „kolosszális változást” hozott a politikai életbe, valamint neki köszönhetően számtalan pazarló és felesleges szerződést szüntettek meg, illetve néhány még most is felülvizsgálat alatt áll.

Elon Musk a legnagyobb üzletember, akit a világ valaha látott

– méltatta tanácsadóját az elnök. Donald Trump egy nagy aranykulcsot is átadott Musknak egy fadobozban, mondván, ezt csak „különleges embereknek” adja az ország köszönetképpen.

Kitért a DOGE-ra, mely változatlanul működni fog a Tesla-vezér nélkül is. Elon Musk elmondta, hogy a DOGE számára „ez nem a vég, hanem a kezdet”. Hangsúlyozta, hogy számításai szerint hamarosan egybillió dollárnyi megtakarítás lesz a kormányzatnál. A DOGE által becsült megtakarításokról szóló folyamatos összesítés szerint ez a szám május 26-án 175 milliárd dollár körül volt, de a BBC elemzése szerint ennek csak körülbelül egynegyedéhez kapcsolódik dokumentum vagy egyéb bizonyíték.

Továbbra is áll az elnök szolgálatára​


Musk leszögezte, hogy továbbra is látogatni fogja a Fehér Házat, és az elnök barátja, valamint tanácsadója lesz. Amikor megkérdezték, hogy kit hibáztat, amiért a dolgok így alakultak, azt válaszolta „többnyire a kemény munkát”. Hozzátette, az egyik fő probléma, amivel szembesült, hogy az emberek a DOGE-t okolták olyan megszorításokért, amelyeknek semmi köze nem volt az ő osztályához. „Mi lettünk a mumusok” – mondta.

Egy másik újságíró feltette a kérdést, miszerint mi a nehezebb: a Mars kolonizálása vagy a kormányzati kiadások csökkentése? „Az első a helyes válasz” – felelte a nevetést kiváltó reakciót a világ leggazdagabb embere.

A BBC aláhúzta: Elon Musk lehet, hogy ellentmondásos és vitatott személy, de a Trump-kormányzat szolgálatában töltött ideje alatt egy dolgot elért. Szinte mindenki, aki távozott az elnök hatásköre alól, azért tette, mert érdekellentétbe és egyéb vitába ütközött Donald Trumppal. Ezzel szemben Muskot agyondicsérik, aranykulccsal jutalmazzák, és visszavárják, még ha más szerepkörben is.

1748662011228.jpeg
 
Ha jól tudom eleve csak 5 hónapra vállalta el. Azért kicsit vicces, hogy ezen megint "meglepődik" a sajtó egy része. Csak mivel aranykulcs meg minden, nem tudják olyan könnyen előadni, hogy kirugták. Ha már ugyis felszabadult egy kis ideje Musknak rá nézhetne Magyarország és Bp költségvetésére is...
 
Szerintem eleve azért vállata, hogy később Trump segítsen lenyelni neki a NASA majd összes pénzét.
Az "Arany kupola" szatellitjei is Musk gyártaná.
Többen korrupciót gyanítanak.
Egy ismert amerikai történész és elemző szerint, Trump végre igazán gazdag akar lenni, Musk pedig világuralomról álmodik.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

karmester wrote on kislecsoka77's profile.
Szervusz, kedves Kollega! Szeretnék neked gratulálni ahhoz a hatalmas munkához, amit a gyűjteményes kötetetekkel végzel. Jó látni így egyben a tematikus kigyűjtéseket, és külön örülök annak, hogy néha háttéranyagként felhasználod az én blogspotos képregényes írásaim is. Ha valamiben tudok segíteni, kérlek, keress! Üdv és baráti kézszorítás: Verebics
madartson wrote on Lukács-Hegedüs Enikő's profile.
Nem tudsz róla, de te segítettél (a 20 hozzászólással....) Köszönöm.
Zahire wrote on victorvacendak's profile.
Köszönet A titokzatos bolygó című könyvért, egy apró kiegészítés, a feltöltött kisregény a Delfin könyvek sorozatban a belső borító szerint nem 1965-ben, hanem 1964-ben jelent meg...
hanna322 wrote on orka22's profile.
Üdvözlöm! Elnézést a zavarásért! Láttam, hogy az Okoskocka készlet auditív észlelés része megvan Önnek. Szeretném megkérdezni, hogy esetleg a Számolás- Iskolásoknak készlet nincs meg véletlenül? A dobozhoz tarozó tájékoztató, melyben a feladatötletek vannak sajnos elveszett. Csak arra lenne szükségem! Válaszát és segítségét előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Bartók-Varga Anikó
hanna322 wrote on Zielharmonika's profile.
Üdvözlöm! Elnézést a zavarásért! Láttam, hogy az Okoskocka készlet auditív észlelés része megvan Önnek. Szeretném megkérdezni, hogy esetleg a Számolás- Iskolásoknak készlet nincs meg véletlenül? A dobozhoz tarozó tájékoztató, melyben a feladatötletek vannak sajnos elveszett. Csak arra lenne szükségem! Válaszát és segítségét előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Bartók-Varga Anikó

Statisztikák

Témák
38,993
Üzenet
4,994,619
Tagok
627,907
Legújabb tagunk
Nemoo
Oldal tetejére