Hírek Eljárás indult a stockholmi magyar nagykövetség egy munkatársa ellen, mert inzultusba keveredett magyar szomszédjával

„Menj innen a büdös picsába, idióta!”
– a trágár magyar nyelvű felszólítás május 12-én este harsant fel Stockholm egyik villanegyedében egy magyar követségi alkalmazott szájából, miután szomszédja, egy szintén magyar származású svéd állampolgár és felesége becsengetett hozzá egy telekkarbantartási üggyel kapcsolatban.

A melegebb éghajlatra küldött szomszéd – aki történetesen lapunk olvasója, és levélben jelentkezett nálunk az eset után – így idézte fel az affért:

„Mivel korábban már kiabált velem, készenlétben álltam a telefonommal. Így van róla videóm, ahogy ajtót nyit a páromnak, és rögtön magas C-n indít, majd megindul felém, hogy kitépje a telefont a kezemből, és a földhöz vágja. Miután ezzel sikerrel járt, az akkor már szintén videózó feleségemnek ment neki. Lefogtam, aminek az lett a vége, hogy ököllel orrba vert.”

A lapunknak elküldött videón valóban követhetők a konfliktus angol és magyar nyelven keverve elhangzó fejleményei. Így a feltehetően késői látogatás miatti káromkodás és sértegetés, valamint a képet rögzítő telefon kézből kiütése az egyik oldalról, míg a másik oldalról a döbbentnek tűnő tiltakozás („adja vissza a telefonom”), valamint a rendőrség kihívásának kilátásba helyezése.

Utóbbi olvasónk elmondása szerint meg is történt, az esetet svéd rendőrségi feljelentés követte.

A stockholmi rendőrség szóvivőjétől megtudtuk, hogy a feljelentést iktatták, ám az ügyet ejtették, azaz nyomozás nem indult. Információink szerint az érintett követségi alkalmazott diplomáciai mentessége miatt.

Megkerestük a stockholmi nagykövetség és alkalmazottja nevében nyilatkozni jogosult magyar Külügyminisztériumot is az ügyben. Elmondták, hogy tudnak az esetről, az érintett meghallgatása megtörtént, de a folyamatban lévő eljárásra tekintettel további információt nem közöltek lapunkkal.

Mint olvasónk elmondta, az eset után két héttel találkoztak a magyar nagykövettel, aki közölte velük, hogy a történteket jelentette a Külügyminisztériumnak, elindult az eljárás. A megbeszélést olvasónk összességében pozitívnak értékelte, elégedett azzal, ahogy a nagykövetség kezelte az ügyet.

Tenczer Gábor

1779974532145.png
 
Érdemrendet neki. Már alkalmazkodott MP stílusához :D
Másrészt mivel korábban már volt vita köztük biztos van előzmény is. Ez kb. az az eset lehet, amikor a szomszéd feljelent a rendőrségen, mert még téli gumi van a kocsidon és jól megbüntetnek, csak mert "agódot" a biztonságodért.
 
Érdemrendet neki. Már alkalmazkodott MP stílusához :D
Másrészt mivel korábban már volt vita köztük biztos van előzmény is. Ez kb. az az eset lehet, amikor a szomszéd feljelent a rendőrségen, mert még téli gumi van a kocsidon és jól megbüntetnek, csak mert "agódot" a biztonságodért.
Most képzeld el, ha a másik szomszédot jelentené fel, akinek még kocsija sincs, nemhogy téli gumija. Az mekkora büntit kaphatna...
 
A követség dolgozói mind diplomáciai mentességet élveznek?
Ez a mentesség megilleti őket akkor is, ha nem a foglalkozásukkal összefüggésben követnek el könnyű vagy súlyos testi sértést?
 
Most képzeld el, ha a másik szomszédot jelentené fel, akinek még kocsija sincs, nemhogy téli gumija. Az mekkora büntit kaphatna...
Szülőfalumban volt a szembe szomszédoknak vitája a kettőjük közti kerítésről. Majd minden évben bejelentette az egyik, hogy a másik illegálisan áttette a kerítést. Amibe már nem kis fák is bele voltak nőve
 
Szülőfalumban volt a szembe szomszédoknak vitája a kettőjük közti kerítésről. Majd minden évben bejelentette az egyik, hogy a másik illegálisan áttette a kerítést. Amibe már nem kis fák is bele voltak nőve
A vita nem bűncselekmény, ez nem kérdéses. A testi sértés az bűncselekmény, ez sem kérdéses.
A kérdés az, hogy egy diplomatát erre is feljogosítja a törvény?
 
A vita nem bűncselekmény, ez nem kérdéses. A testi sértés az bűncselekmény, ez sem kérdéses.
A kérdés az, hogy egy diplomatát erre is feljogosítja a törvény?
Nem lenni diplomata, még occsó diplomata útlevelem sincs, így nem tudni :D
A diplomaták az adott ország törvényei alól fel vannak mentve, de tényleg keveset tudunk. Pl. diplomáciai védelem alatt áll az adott ingatlan. Bérelt, vagy milyen a tulajdoni viszony. Min volt korábban vita, stb.
 
Szülőfalumban volt a szembe szomszédoknak vitája a kettőjük közti kerítésről. Majd minden évben bejelentette az egyik, hogy a másik illegálisan áttette a kerítést. Amibe már nem kis fák is bele voltak nőve
Az élő fába is belekötő idős bácsi rendszeresen feljelentette a szomszédait. Bármiért is. A csúcs az volt, amikor az egyik szomszédjára azért panaszkodott, mert az nem vezettette el az esővizet, s így a tőle átfolyó víz rendszeresen eláztatta a bácsiék udvarát. Az utca domboldalon volt, a bácsiék laktak magasabban, s a 2 telek határán volt a falu egyik vízelvezető csatornája. A panaszra helyszíni szemlére annak az önkormányzati dolgozónak kellett volna kimenni, aki szintén abban az utcában lakott. Persze, nem ment ki. Erre az öreg feljelentette őt is.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

babrafax wrote on Pacalka's profile.
Szia,

a coolcomics átvette a honosítást. A 2-6 rész folyamatosan felrakásra kerül. a 3 -dik album pár héten belül. Viszont nagy segítség lenne egy francia vagy angol nyelvű Lorna 1 -es album. Az első rész bármelyik nyelven neked nincs meg?

Üdv : Alex
berem wrote on verda's profile.
Szia

Lattam, hogy keresed a kovetkezo konyveket:

Simone de Beauvoir - A kétértelműség erkölcse
Krizmanits József - Vallási fundamentalizmus
Michael Ledeen · William Lewis - Bukás: amerikai kudarc Iránban
Firdauszí - Sáhnáme / Perzsa költők versei (Fordította: Gaál László)
Stefan Zweig - A tegnap vilaga

Ha esetleg meglesz barmelyik oszd meg velm is koszonom elore is.

berem
Diós Alexandra wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda. A Kárpátok vámpírjai sorozat hamarosan folytatódik 2027. Január 5.én jön ki a 40. Kötet Sötét Karnevál címen. Már most alig várom, hogy olvashassam :)
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm szépen a csodás fordításokat és örömet, amit ezek a könyvek szereznek. Mindig nagyon várom az új fordításokat, főleg a z Ősi fajok sorozatát.
Mivel a rajongói fordítások új topicba lettek paterolva, mostantól itt találjátok meg az enyémeket is: https://canadahun.com/temak/rajongói-fordítások.64770/ kezdve az Ősi fajok 8,6. részével.

Statisztikák

Témák
39,237
Üzenet
5,060,795
Tagok
631,026
Legújabb tagunk
jero25
Oldal tetejére