Ez a 12 pont, amit a görögöknek meg kell csinálniuk

Kiszivárgott az eurócsoport által összeállított lista, amit a görögöknek rövid időn belül teljesíteniük kell.

Ezen kívül a teljes megállapodás-tervezet is már az interneten kering, melynek vannak zárójeles, még el nem döntött részei. Ilyen például, hogy ha nem sikerül megállapodni, akkor elindul Görögország esetleges átmeneti kilépése az euróövezetből, és adósságátstrukturálás is szóba jön.


A görög fejleményeket ebben a cikkünkben követjük percről percre:

2015.07.12 19:40 Kiszivárgott a tervezet: ha nincs megállapodás, jön az átmeneti Grexit

A teljes, 4 oldalas dokumentumtervezet már az interneten kering több helyen is. Például innen el lehet érni az egészet.

Ezt a hét intézkedést várják el szerdáig:
  • Áfarendszer racionalizálása
  • Az adóalap kiszélesítése
  • Nyugdíjrendszer fenntarthatósága
  • Polgári perrendtartásról szóló törvény elfogadása
  • A görög statisztikai hivatal (ELSTAT) jogi függetlenségének biztosítása
  • Automatikus kiadáscsökkenő mechanizmusok teljes implementálása
  • Bank helyreállítási és szanálási irányelv teljesítése

A következő 5 elvárást pedig kielégítő időn belül kell elfogadnia a parlamentnek:
  • Az elektromos átviteli hálózat privatizálása
  • Nemteljesítő hitelek esetében határozott intézkedések
  • A privatizációs hatóság függetlenségének biztosítása
  • A görög adminisztráció depolitizálása
  • A trojka visszatérése Athénba (ezúttal intézményeknek nevezik a nemzetközi szervezetek képviselőit)

A dokumentumban az is szerepel, hogy komoly kétségek vannak a görög államadósság fenntarthatóságával kapcsolatban. Ez a nemzetközi hitelezők megítélése szerint annak köszönhető, hogy az elmúlt 12 hónapban költségvetést lazító intézkedések valósultak meg.

Zárójeles bekezdésként (vagyis nem végleges szövegként) van feltüntetve az a rész, hogy az eurócsoport kész újabb intézkedéseket tenni, hogy könnyítse a görög adósságterhet szükség esetén, mindezt annak érdekében, hogy a bruttó finanszírozási igény fenntartható legyen. Ez magában foglalhat futamidő hosszabbítást, és a fizetési kötelezettségek ütemezésének módosítását. Ezek az adósságkönnyítő intézkedések akkor jöhetnek szóba, ha a görögök végrehajtják a fent megfogalmazott intézkedéseket és az első felülvizsgálat alkalmával a nemzetközi szervezetek képviselői pozitív visszajelzést adnak.

A nominális adósságelengedést kizártnak tartják az euróövezeti pénzügyminiszterek.

Szintén zárójeles részként szerepel az a figyelmeztető mondat is a dokumentum végén, hogy amennyiben nem születik megállapodás Görögországról, akkor fel kell Athénnak ajánlani egy gyors tárgyalást az eurótagság átmeneti felfüggesztéséről, amely adósságátstrukturálással is járhat.

trojka.jpg
 
Szervusztok ,
na ez aztán furcsa dolog már mint a követelések . Szerintem elöször a már megállapodot dolgokat kellene véghez vinni mielött csak új és újabb követelések lesznek az Eu részéröl . Kissé nagyon fura , Németországnak , mármint a feketepénzes Wolfgangnak bekéne vonulnia Athénba és mindent személyesen átszervezni . Miért nem tették ezt meg már vagy 5 éve ? Hogyan lehet ennyi mindent 1 nap alatt elintézni ?? A Német képviselök még a mai napig sem tudtak megeggyezni a saját jövedelmük , fizetésük rendezéséröl pedig a birósag már több mint 30 éve ezt elöirta .
Itt mostmár tényleg felvetödik , hogy Schäuble a "kommunista" Görög vezetöség leváltását szorgalmazza , mert nincsen annyi vér a pucájában , nem is volt soha mint Kissingernek Allendével szemben Chilében .
 
Utoljára módosítva:
Szervusztok ,
amugy minden butaságot félre téve , ha kilépnek akkor mi lesz , hogyan tovább ?? Hiszen az adoság megmarad ,végül is csak mondjuk Drachmában , a gazdaság a béka ülepe alatt van !! A fene vigye el tényleg felkéne egy pár politikusnak már felnönnie és kicsit "normálisan" gondolkoznia . Csináljanak egy komoly nem hübele balázs módjár való Gazdasági programot ! aztán igen is ha kell akkor Brüsszelböl , Berlinböl , Párizsból szakembereket oda küldeni akik megcsinálják a "normális" hivatalokat , átszervezik , felépitik azt . De ne mindig elöször a Médiából értesüljenek az érintettek a dolgok folyamatáról ! Obama beszélt Putyinnal , Kerry Lavroval , hallott valaki valamit erröl ? Nem ugye ! és igen is igy a normális mert ezzek felnött emberek !Bocsánat csak szerintem .
 
Netán arra gondolsz, hogy jöjjön a sztrájk, majd a katonai diktatúra megoldásként? Az fel sem merül, hogy jobb helyeken a kölcsönt vissza szokták fizetni?
Lehet, neked Chile jutott eszedbe a történetről, nekem meg a Marshall-segély, amit karakánul nem vettünk igénybe, anno, nehogy már belepofázzanak abba, mire költjük a pénzüket.
Furcsának tartom, hogy a markunkat tartjuk, egyébként meg szabadságharcolunk. Az ő pénzükből, ellenük. Honnan olyan ismerős a forgatókönyv?
 
Szervusz Studiora,
esetleg ha a masodik irásomat is elolvasnád akkor talán megértenél . Ezzel nem megyünk semmire , ha csak nyomunk ! Volt elcseszett 5 év ! senki nem követel , nem Grexitezet, hanem ment ,hagyták menni a dolgokat , de most 3 napalatt megkell mindent oldani !!! Ez kérlek egy vicc mert nem más . Igen én most arra is gondoltam , nem arra hogy jöjjön hanem esetleg gondoltak e e felelösök arra , hogy mondjuk jönn e egy sztrájk és utána egy puccs ??? Tudod nem csak megszoritások kellenének , hanem gy "normális" gazdaság ,igen pont ugy mint a Marchall terv , de ezt már irtam egy segitség az "önmegsegitéshez" . Aztán , kérlek most ne keverd bele , hogy mi miért nem vettük igánybe azt a tervet akkor volt másik !!!! Igen nekem Chile jutt eszembe erröl mert tavaly óta erre mutatott az irány !!
 
A gorogok mar egyszer kaptak Marsall segelyt a haboru utan.
Nem veletlen a 12 pontban szerepel a statisztikai hivatal fuggetlensege ami arra enged kovetkeztetni ,hogy sok minden lehetet megtupirozva.
Igy ugy de fizettek, hogy ujabb segitseggel ez megint az okoskodas es felrekonyveles vagy melle beszeles mesterfoka.
Sajnalom, hogy nem ertesz egyet Mrs.Merkellel, nem tudott meggyozni kovetkezetes politikajarol hiaba elsz Nemetorszagba.En ugy latom megtettek mindent amit lehetet, tovabbi segitsegnek a feltetele, hogy rendbe tegyek a gazdasagukat es felsoroltak mi mindent kell megreformalni, hogy fentarthato legyen. Nyakig ulnek az adossagba, az adozas moralja a beka hatsoja alatti. HA maga a nep se akarja megoldani az orszag gondjat akkor mastol se lehet elvarni ,hogy bianko cseket adjon a jo eletszinvonalhoz.
Azt se dijazzak,hogy mast mond Brusszelbe es mast mond Athenba. A bankok feltokesiteset csak az eutol varja.
A komcsi ideologia megbukott es erre majd minden orszag rajott. Hogy neked Chile pelda erteku ,vagy elfogadhato .....ja egyik legfejlettebb kapitalista allampolgarakent a fotelbol nezve.
 
Kedves Gyula!

Elolvastam a másodikat is, de nem értelek, pontosabban nem értek egyet. Nem öt elcseszett év volt, hanem sokkal több, közben pedig választás, kormányváltás. A végjátékban meg volt egy hirtelenjében tető alá hozott népszavazás, ahol lényegében arról szavaztatták meg a görögöket, hogy ne legyen semmiféle változás. A támogatások, hitelek jöhetnek, de maradjon minden a régiben. Szó sem esett racionalizálásról, strukturális reformról, átlátható gazdaságpolitikáról, az elsíbolás visszafogásáról. A politikusok ott is azzal ámították a szavazókat, hogy úgy sem hagyják majd veszni Görögországot, kilépni az unióból, előbb-utóbb majdcsak csordogálnak az újabb pénzek. Tessék nemmel szavazni, azzal javul a "tárgyalási" pozíciónk, aminek köszönhetően evickélhetünk tovább. Úgy látszik, nem jött be.

Szándékosan nem írtam megszorítást, mert az sokkal inkább érzelmi kategória, márpedig most az érzelmekkel folyik a játék, amit nevezhetnénk akár zsarolásnak is.
 
Szervusztok ,
itt nem csak Görögországról van szó!!! Nem engem nem tud Merkel asszony meggyözni sem pediglen Schäuble úr sem , a politikájával . De várjuk ki a végét , nem eszik olyan forrón a kását mint fözzik .
 
A fura az, hogy jelen helyzetben mindenki egyfajta naiv befektetőt játszik, aki eddig észre sem vette, hogy valójában egy pilótajátékba tolja a pénzt.
A görög helyzet némi naivitással talán 15 évvel ezelőttig elnézhető volt, de az EUR bevezetésétől kezdve, de inkább egy kicsit előtte teljesen nyilvánvaló volt. Aki azóta pénzt rakott bele, az tudta, hogy óriási kockázatot vállal. Az, hogy kinek a pénze volt az, amit betoltak bele teljesen irreleváns kérdés. Hazárdjáték volt tetszik vagy sem, és a kockázatot nem építették be megfelelően a követelésekbe, ennek csak most rajzolódnak ki a nyomai, többek között a privatizációs alap létrehozásával, azaz a görögöknek a vagyonukkal kell felelni a mostani megállapodás betartásáért. És bizony ez a legdurvább momentum, amit ha nagyon összeesküvés elmélet gyártó akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy szándékos volt.
A nagy görög nemzet lényegében egyetlen ágyúdörrenés nélkül lett leigázva a saját hülyesége miatt. A győztesek most ott állnak, ők diktálják a feltételeket, a nemzet kénytelen behódolni egy javaslatnak. Egy olyan javaslatnak, amiről minden épeszű közgazdász első pillanatra megmondja, hogy hülyeség az egész. A mostani strukturális változás a legfontosabb dolgot nem valósítja meg: a gazdaság megfelelő élénkítését. Ettől kezdve egyenes út vezet oda, hogy a privatizációs alapba kerülő vagyonok magánkézbe fognak vándorolni, méghozzá eredeti értéküknél jóval alacsonyabb áron. Olyan vagyontárgyakról beszélünk most - holott még nem is tudni mi lesz az alapban - mint a Pireusz kikötő és az ehhez mérhető objektumok. El tudja bárki is hirtelen képzelni, hogy 50 milliárd EUR mennyi vagyontárgyat jelent? Ja, és az elektromos hálózat privatizálása rögtön a feltételek között volt? Vajon kinek kellett ennyire hirtelen? Mert gazdasági oldalról ez nehezen magyarázható.
Lényegében nem rombolták őket porig, mint ahogyan történt az egyes városokkal az ókorban. Egyszerűen beköltöztek és új király lett. De ez nem jelenti azt, hogy egy leigázott nemzetnek most ettől jobb lesz. Mondom ezt úgy, hogy elvileg a leigázó oldalon állok.
 
Utoljára módosítva:
A hitel nelkul nincs feljodes, sajnos ok nagyon rosszul gazdalkodtak a felvett es kapott penzzel. Nem csak hitelt adtak hanem felzarkozasi penzt amit nem is kellett vissza adni , azt hiszem 16% os befektetes volt a gazdasagba a tobbi az elfolyt erre arra szoc halo stb.A bankok is az emberek penzet helyezi ki hitelre.
MInden hitelre garanciat kell adni valakinek meg ugy is ha egyik kormany jon a masik megy.
A privatizacio sem ordogtol valo, mert a szegenyebb orszagoknak nincs eleg penze, raadasul uj tipusu kapitalizmust kezdtek el epiteni ami nem arrol szol hogy az allam vallal gazdasagi cegek vezeteset hisz se penze se tehetsege nincs versenykepes ceget vezetni. Raadasul mindenhol evtizedes lemaradasok voltak a fejlesztesbe ami megint csak nyelte volna a penzt.Privatizacional a nyertes fektet be nem kis penzt igy nem az allamnak kell ezeket is allnia.
Az megint mas lapra tartozik , hogy sokan ugyeskedtek.
 
A privatizációval önmagában nem is feltétlenül lenne baj, néhány magyar területre is ráférne. Itt más a baj.

Szögezzük le előre, hogy a görögöknek különösebben nem nagy esélyük van, hogy bármikor is egyenesbe jönnek. Papíron meg tárgyalásokon ezt lehet bizonygatni, de pont ez a bizonygatás folyik egy évtizede totális kudarc és további adósságok halmozásának közepette. Magyarul a vége az, hogy a privatizációs alap meg fog nyílni és nem a görögök fogják árulni, hanem a hitelezők, mint az árverésen.
Itt jön képbe a privatizációs csomag. 50 milliárd EUR. Mi kerülhet bele első körben. Hellenic Petroleum, Hellenic Post, Public Power, DEPA. Most országos méretű nagyvállalatokat soroltam. A DEPA-ért pl. az oroszok adtak volna 1.5 MEUR-t. A Postnak bő 400 millió az árbevétele, a HP veszteséges és csak 35%-a van az államnak benne, a PP 5 milliárdos bevétellel bír. Jelen helyzetben ezeknek az értékesítéséből jó esetben is csak néhány milliárd folyik be, szorult helyzet lévén majd eljutunk odáig, hogy lassan örülhetnek a görögök hogy valaki elviszi ingyen a veszteséges vállalatot. Aztán van még néhány kikötő, utak, híd, miegymás. Ezeket megszerezve pedig további kontroll gyakorolható a gazdaság többi tagján.
Miből van nagyon sok még? Földből.

És akkor most visszajutottunk oda, amit előbb mondtam: Görögország el lett foglalva, csak még nem tudják.
 
Szervusztok ,
amugy minden butaságot félre téve , ha kilépnek akkor mi lesz , hogyan tovább ?? Hiszen az adoság megmarad ,végül is csak mondjuk Drachmában , a gazdaság a béka ülepe alatt van !! A fene vigye el tényleg felkéne egy pár politikusnak már felnönnie és kicsit "normálisan" gondolkoznia . Csináljanak egy komoly nem hübele balázs módjár való Gazdasági programot ! aztán igen is ha kell akkor Brüsszelböl , Berlinböl , Párizsból szakembereket oda küldeni akik megcsinálják a "normális" hivatalokat , átszervezik , felépitik azt . De ne mindig elöször a Médiából értesüljenek az érintettek a dolgok folyamatáról ! Obama beszélt Putyinnal , Kerry Lavroval , hallott valaki valamit erröl ? Nem ugye ! és igen is igy a normális mert ezzek felnött emberek !Bocsánat csak szerintem .
Miért kérsz bocsánatot a véleményed miatt?
 
A privatizációval önmagában nem is feltétlenül lenne baj, néhány magyar területre is ráférne. Itt más a baj.

Szögezzük le előre, hogy a görögöknek különösebben nem nagy esélyük van, hogy bármikor is egyenesbe jönnek. Papíron meg tárgyalásokon ezt lehet bizonygatni, de pont ez a bizonygatás folyik egy évtizede totális kudarc és további adósságok halmozásának közepette. Magyarul a vége az, hogy a privatizációs alap meg fog nyílni és nem a görögök fogják árulni, hanem a hitelezők, mint az árverésen.
Itt jön képbe a privatizációs csomag. 50 milliárd EUR. Mi kerülhet bele első körben. Hellenic Petroleum, Hellenic Post, Public Power, DEPA. Most országos méretű nagyvállalatokat soroltam. A DEPA-ért pl. az oroszok adtak volna 1.5 MEUR-t. A Postnak bő 400 millió az árbevétele, a HP veszteséges és csak 35%-a van az államnak benne, a PP 5 milliárdos bevétellel bír. Jelen helyzetben ezeknek az értékesítéséből jó esetben is csak néhány milliárd folyik be, szorult helyzet lévén majd eljutunk odáig, hogy lassan örülhetnek a görögök hogy valaki elviszi ingyen a veszteséges vállalatot. Aztán van még néhány kikötő, utak, híd, miegymás. Ezeket megszerezve pedig további kontroll gyakorolható a gazdaság többi tagján.
Miből van nagyon sok még? Földből.

És akkor most visszajutottunk oda, amit előbb mondtam: Görögország el lett foglalva, csak még nem tudják.
Kissinger, a hajdani amerikai külügyminiszter írt egy könyvet, még az ősidőkben, a 70-es évekre teszem magamban. Az akkor még viruló szocialista tábor megdöntéséről beszélt többek között. Az volt a véleménye, hogy felesleges a katonai erőlködés és fenyegetőzés. Olcsóbb kölcsönökkel kitömni a tábor országait és előbb-utóbb bedől a gazdaságuk. A politikát meg ugye a gazdaság határozza meg...
Görögország nem tartozott soha az orosz érdekeltségű világhoz, de a baloldal elég erősen meghatározó.
Szívesen hallanék arról, hogy az eladósodásban szerepet játszó politikusokat felelősségre vonják.
 
Szervusztok ,
na ez aztán furcsa dolog már mint a követelések . Szerintem elöször a már megállapodot dolgokat kellene véghez vinni mielött csak új és újabb követelések lesznek az Eu részéröl . Kissé nagyon fura , Németországnak , mármint a feketepénzes Wolfgangnak bekéne vonulnia Athénba és mindent személyesen átszervezni . Miért nem tették ezt meg már vagy 5 éve ? Hogyan lehet ennyi mindent 1 nap alatt elintézni ?? A Német képviselök még a mai napig sem tudtak megeggyezni a saját jövedelmük , fizetésük rendezéséröl pedig a birósag már több mint 30 éve ezt elöirta .
Itt mostmár tényleg felvetödik , hogy Schäuble a "kommunista" Görög vezetöség leváltását szorgalmazza , mert nincsen annyi vér a pucájában , nem is volt soha mint Kissingernek Allendével szemben Chilében .

Nem mertem eddig ebbe a topikba jönni, féltem ugyis televan már firkálva.
Megvagyok lepve, hogy ilyen alacsony az érdeklödés a téma iránt. :(
-
Apropo, "államadoság": edig csak a Német eladosodásrol beszéltünk. A számot nem tudom ideirni mert minden pillanatban nö. Ezért kérek mindenkit a pillanatnyi állásrol személyesen informálodni és a linkre kattintani.
-
http://www.staatsschuldenuhr.de/
-
"Másodpercenként 1.556 Euro-val nö a Német államadoság" :( :( :(
 
Szervusztok ,
na megkezdödött Görögország felépitése !!! Hurrááá, olyan Junker modon , vagy hogyan is volt Walther Ulbrichtal ?? Mi nem épitünk falat? Junker szerint nemlesz nyugdij csökkentés ez hazugság !!!! Nem nem lesz nyugdij csökkentés , áh dehogy , csak az áfát emelik meg a 13%-ról 23%-ra emelkedik . Akkor tessék már megmondani ez mi a fene ??? Biztosan van egy pár Ökonomis vagy Közgadász aki ezt eltudja mesélni , igaz csak ugy firkálok értelmetlenül , de mit várhatnátok el a két fa és három tánciskolámtól .
 
Kicsit utána olvasgattam, hogy miből is áll a görög államadósság és mire folyt el .
Az első nagy bicsaklás az az állami korporációban tűnt el , váltogatták egymás a "jobb" és "baloldali" kormányok, de végül is közösen hordták ki a pénzt Görögországból, és az így volt az euró bevezetése után is. A "reform" csomagba nem szerepel a politikai elit felelősségre vonása, ha jól emlékszem.
2010-14 között felvett , vagy kopott pénzek bank " konszolidációra " mentet , és 90% körüli mértékben nem görög, hanem , német, francia, stb. tulajdonú leánybankok megmentésére.
A "reform" csomagba nem szerepel , vagy csak a figyelmemet kerülte el a bankok felelősségre vonása a rossz gazdálkodás miatt.
A harmadik nagy csomag pedig a fegyverkezés , túlnyomórészt német haditechnika, német hitelből.(a világ ötödik legnagyobb fegyver exportőre Görögország a német fegyvergyártás 14% megy a hellénekhez) Nem is szerepel a "reformok" között a hadlikaidások csökkentése.
Ezekhez képest az ügynevezett "jóléti" kiadások aprópénzek .
A görög gazdaság az adósság nélkül jelen esetben fenntartható, minden jelenlegi "jóléti" kiadásával együtt.
A fent említett három pont rendbetétele helyett a "reform" csomag ezt tartalmazza :
  • Áfarendszer racionalizálása
  • Az adóalap kiszélesítése
  • Nyugdíjrendszer fenntarthatósága
  • Polgári perrendtartásról szóló törvény elfogadása
  • A görög statisztikai hivatal (ELSTAT) jogi függetlenségének biztosítása
  • Automatikus kiadáscsökkenő mechanizmusok teljes implementálása
  • Bank helyreállítási és szanálási irányelv teljesítése
És utólag hozzácsapták a népakarat semmibevételét.

Az eddigi legkézenfekvőbb eredmény a népszavazás semmibe vételének a kormány meghátrálásának, hogy az eddig 5-6 % támogatottságot élvező Arany Hajnal egy hét alatt 24-25%- ra emelkedett.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

attila.p wrote on balacy's profile.
apróságok:
1./ Babits Mihály ts-es kell irni és nem CS-vel
2./ Bartók Péter - Apám Bartók Péter könyve - Többen ----ben fel vannak cserélve a file-ok : xxx001 a második rész és xxx002 az első.
3./ ".......falpfák" lettek "kódolva" "talpfák" helyett

de ettől még nagyon köszönöm, javítottam !
Üdv attila.p
beamix wrote on Ajuda67's profile.
Szia,bocs de csak most csatlakoztam,hogyan tudok hozzájutni a fordításaidhoz ? Főképp a Kárpátok vampirjai sorozat 36,37.reszei érdekelnek. Előre is köszönöm az útbaigazítást
Hi! Does anyone here have the easy deutsch books by Jan richter in English?
hanna322 wrote on pöttyösdoboz's profile.
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy az Okosodj mozogva DVD anyagát el tudnád-e küldeni? Sajnos a data linkek már nem működnek. Nagyon köszönöm előre is a segítségedet! Üdv.: hanna322
katuskatus wrote on adabigel's profile.
Szia kedves Abigél! Neked sikerült letölteni Az egészség piramisa c. könyvet? Ha igen, elküldenéd nekem? Szép napot kívánok!

Statisztikák

Témák
38,135
Üzenet
4,802,716
Tagok
615,771
Legújabb tagunk
marschusz
Oldal tetejére