Ezek az alapvető különbségek Obama és Trump között

Nyolc év és négy nap telt el Barack Obama és Donald Trump megválasztása között. A jelenlegi és a leendő amerikai elnök múltjában szinte egyetlen párhuzam sincs.

- Hosszú ideje várunk erre a pillanatra, de ma este elérkezett az idő, hogy megváltoztassuk Amerikát – mondta 2008-ban Barack Obama.

- Itt az ideje, hogy Amerika leszámoljon a megosztottsággal. A republikánusoknak, a demokratáknak és a függetleneknek is együtt kell dolgozniuk. Itt az ideje, hogy egy egységes nép legyünk – fogalmazott szerda hajnalban Donald Trump.

A jelenlegi és a leendő elnök által képviselt irány között jelentős különbségek voltak és vannak.

Barack Obama sokáig küzdött az egészségbiztosítási rendszer megújításáért. A reformot végül elfogadták, bár a republikánusok ellenezték az Obamacare-t. Trump a törvény visszavonását ígérte.

- Megszabadulunk az Obamacare-től. Hatályon kívül helyezzük, és lecseréljük – mondta egy kampányrendezvényen.

A megválasztott elnök az Észak-amerikai Szabadkereskedelmi Egyezmény felmondását ígérte, de ellenzi a Csendes-óceáni Partnerséget is, melyet februárban írtak alá.

- Csak képzeljük el, hány autóiparban dolgozó munkahelye szűnik meg, ha a TPP-t ténylegesen jóváhagyják. Katasztrófa lesz. Ezért kihátrálunk majd belőle, mert soha, de soha nem léphet életbe – közölte korábban Trump.

Barack Obama a klímaváltozás elleni küzdelem egyik fő szószólója lett.

- Az Egyesült Államok tisztában van azzal, hogy szerepet kell vállalnia a probléma megoldásában. Határozottan kiállok amellett, hogy a nemzetközi ügy élére álljunk – mondta egyszer.

Donald Trump teljesen másképp gondolkodik a klímaváltozásról. Szerinte az egy drága átverés, mely mögött Kína áll, mert nem versenyképesek az amerikai termékekkel.

A két politikus mást gondol a muzulmánokról is.

- Nem használja a radikális, az iszlám és a terrorizmus szavakat sem. Nem tudom, hogy az elnök tisztában van-e azzal, hogy mi folyik itt. Tényleg nem tudom – mondta a San Bernardino-i lövöldözés után Trump.

Olykor Barack Obama is szóba hozta a most megválasztott elnököt.

- Azt akarja, hogy egyetlen muzulmán se jöhessen be az Egyesült Államokba. Ezzel vajon a republikánusok is egyet értenek? – tette fel a kérdést egyszer.

November elsején úgy nyilatkozott, hogy Donald Trump alkalmatlan elnöknek.

- Donald Trump… ne fügyüljük ki… Donald Trump egyszerűen képzetlen ahhoz, hogy elnök legyen – mondta.

obama es trump.jpg
 
Kétségtelen, hogy Trump sok kérdésben előadja a populista hülyét, ahol nehéz kitalálni, hogy ezt most komolyan gondolja vagy csak szavazókat akar nyerni.
De kicsit belenézve Obama és Trump iskoláiba és életútjába, elért eredményeibe, elég erős kijelentés ez a képzetlenség.

Nem az iskola és nem a papír teszi és garantálja a józan észt.
Ha te sem az USA-ban élsz, térjünk vissza az értékelésére egy év múlva, oké?

Minden esetre én felhoztam a gyalogsági ásót a pincéből és memorizáltam a legközelebbi temető fekvését...:confused:
 
mivel FOGALMAD SINCS ,hogy a valosagban az hogyan IS mukodott
igy elnezem neked ,hogy ezt a cimeres okorseget postolod !!

NEM veletlen ,hogy azt igerte a Trump hogy AZONNAL ELTORLI
EZZEL NYERTE MEG A DOLGOZO AMERIKAIAKAT OK SEM AKARJAK az obmacare-t

Nem a dolgozó amerikaiak nem akarják, hanem a republikánusok (a fafejű szavazó, akit meghülyít a csúsztató frázisokkal a politikus - jé, pont, mint Mo-n!). De tudod, mit? Én nem fogok veled vitatkozni. Örüljél, hogy nem lesz olcsóbb egészségügy, és hogy továbbra is a biztosítók szelektálnak a rászorulók között.
 
Obama már kellően mélypontra süllyesztette az orosz-amerikai kapcsolatokat, Clinton pedig egyenesen belenavigálta volna a világot a harmadik világháborúba.
Ennél Trump csak jobb lehet!
 
"Vlagyimir Putyin orosz államfő hétfőn telefonon hívta fel Donald Trump megválasztott amerikai elnököt, és mindketten hangsúlyozták, hogy aktívan együttműködnek az amerikai-orosz kapcsolatok normalizálása érdekében - jelentette be késő este a Kreml sajtóosztálya.

A hivatalos közlés szerint Putyin és Trump megállapodott abban, hogy telefonon keresztül kapcsolatban maradnak és a későbbi időszakra személyes találkozót helyeztek kilátásba.

Első telefonbeszélgetésük során Putyin és Trump azonos véleményen volt azzal kapcsolatban, hogy szükség van erőfeszítéseik egyesítésére a nemzetközi terrorizmus elleni harcban - állt a Kreml közleményében, amely utalt arra is, hogy az orosz államfő és a megválasztott amerikai elnökmegvitatta a szíriai válság rendezésének kérdéseit is.

- Az orosz vezető ismételten gratulált Trumpnak az elnökválasztáson aratott győzelméhez. Sok sikert kívánt neki választási programja megvalósításához és kifejezte készségét az az új adminisztrációval való partneri párbeszéd kiépítésére,aminek az egyenjogúságon, a kölcsönös tiszteleten és az egymás belügyeibe való be nem avatkozáson kell alapulnia - állt a közleményben."
(origo)

Ez a beszélgetés Clintonnal elképzelhetetlen lett volna.
Drukkoljunk nekik! Azt hiszem, a mi szempontunkból ez a legfontosabb különbség Obama és Trump között. A mi érdekünk az, hogy a két nagyhatalom jóban legyen egymással, és nem az a feszkó, amit Obamáék generáltak!
 
Mókás hozzászólások vannak itt.

Tény az, hogy Killery háborút akart. Elmondta. Az atomháború lenne, s Európábol nem sok maradna. Ez az amiknál kollaterális kár.

Tény az, hogy Trump nem akar háborút az oroszokkal.

Innen nincs miröl beszélni. A mi szempontunkból.
Hogy esetleg Amerikában még egyéb következmények is lehetnek, az az ö életük.
Hogy mit fog tenni DT, az nem lehet tudni egyelöre. De ha nem akar háborúzni az oroszokkal - mint Killary - akkor nincs az az egyébként kemény intézkedése, amit a béke melletti állásfoglalása ne kompenzálna s ne irna felül.
 
Utoljára módosítva:
Minimális angoltudást feltételezve a Hillary és a kill szóösszetételböl jöve az vala. S aki az angolszász sajtóba csak alkalmanként belekukkant, az tudja, kiröl van szó.
De, mégegyszer: Hillary Clinton beceneve.
 
Mókás hozzászólások vannak itt.

Tény az, hogy Killery háborút akart. Elmondta. Az atomháború lenne, s Európábol nem sok maradna. Ez az amiknál kollaterális kár.

Tény az, hogy Trump nem akar háborút az oroszokkal.

Innen nincs miröl beszélni. A mi szempontunkból.
Hogy esetleg Amerikában még egyéb következmények is lehetnek, az az ö életük.
Hogy mit fog tenni DT, az nem lehet tudni egyelöre. De ha nem akar háborúzni az oroszokkal - mint Killary - akkor nincs az az egyébként kemény intézkedése, amit a béke melletti állásfoglalása ne kompenzálna s ne irna felül.

Nem tudom mire alapozod az állitásaidat?
Hillary már college student kora ota aktivan résztvesz a politikában és mindig az eröszak ellen volt,
mig Trumpnak semmi tapasztalata nincs a politikai parketton,
az egész élete arrol árulkodik, hogy nem tud uralkodni magán, meggondolatlanul reagál.

-
Trump utszéli kifejezésekkel, megtudta nyerni az országa választoinak egy részét, de nemzetközi politikát nem lehet ilyen stilusban folytatni, ahelyett, hogy Amerika hirnevét, befolyását növelné izolátiohoz fog a stilusa vezetni.
-
Ami az eröszakot illeti, elfelejtetted már, milyen kétértelmü szojátékot használt Trump,
Hillary és a fegyverlobi közötti differencia megoldására?
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

petrucy wrote on sizsu's profile.
Megtisztelve érzem magam a követés bejelölése miatt.-))
vorosmart wrote on bsilvi's profile.
Köszönömszépen a legújjab fordítást !
A "friss üzenetek + napok óta nem jelennek meg,hibát jelez
vorosmart wrote on DeeYoo's profile.
Köszönöm szépen a fordítást.

Statisztikák

Témák
38,094
Üzenet
4,794,710
Tagok
615,330
Legújabb tagunk
AYN123
Oldal tetejére