Sziasztok! Ez a link mar nem el. Fel tudna valaki tolteni? Nagyon megkoszonnem!


Adalbert Stifter: Hegyikristály mp3
A Hegyikristály Adalbert Stifter osztrák író (1805-1868) egyik legszuggesztívebb elbeszélése. A szerző az Alpok zord világába vezeti olvasóit/hallgatóit. Elmeséli, szenteste napján két kisgyerek hogyan és miért tévedt el a magas hegységben, miként töltik karácsony éjszakáját a sziklák és a gleccserjég birodalmában, s hogyan találnak rájuk az ünnep másnapján.
A testvérpár ki van téve a természet hatalmának. Az azonban nemcsak halállal fenyeget, hanem csodálatos módon meg is menti a gyerekeket úgy, hogy a jég hatalmas rianásai megakadályozzák pusztulást hordozó elszenderedésüket.
Az elbeszélés kezdetben a szépséges természet dicséretét zengi, ám a történet végén az emberi érzelmek, a szeretet és a megbocsátás értéke nagyítódik fel, ezerszereződik meg.
***A rejtett tartalom, beidézésnél nem jelenik meg.***