Gyereket akarok!

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Vitaminok és ásványi anyagok jelentősége a gyermekvárás időszakában

Az áldott állapot odafigyeléssel és felelősséggel jár. Az egészséges életmód kialakítása különösen fontos a várandósság alatt, a baba és a kismama érdekében is elengedhetetlen a megfelelő minőségű ételek fogyasztása.

A vitaminok olyan anyagok, amelyek a szervezet számára kis mennyiségben, de feltétlenül fontosak.
Mivel a szervezet nem, vagy csak előanyagaikból (például ß-karotin) képes előállítani, ezért kívülről kell bevinni őket. Általában két csoportba soroljuk: vízben oldódó és a zsírban oldódó vitaminok. Az előbbieket nem lehet túladagolni, a felesleges mennyiség távozik a szervezetből, az oldódó vitaminoknál (A-, D-, E-, K-vitaminok) azonban fennáll a felhalmozódás lehetősége. Az egészséges magzatfejlődés szempontjából a hiányos vagy éppen túlzott bevitel egyaránt káros lehet.
A szervezet zavartalan működéséhez az ásványi anyagok megfelelő mennyisége is nélkülözhetetlen.
Egy részük a szövetek felépítésében vesz részt, mások a szervezet működését biztosítják, és vannak olyanok is, amelyek hormonok, enzimek alkotórészei. Természetesen az ásványi anyagokat sem képes szervezetünk előállítani, így a mindennapi étkezéseknek nagyon fontos szerepe van.
Az alábbiakban azokat a vitaminokat és ásványi anyagokat soroljuk fel, amelyek kiemelkedően fontosak a magzat fejlődésének és az anya egészségének megőrzése szempontjából.
Kalcium
A magzat csontozatának és fogazatának nélkülözhetetlen építőköve. Terhesség idején a normális mennyiség dupláját kell fogyasztani.
Forrásai: a tej, sajt, joghurt, túró, savanyú káposzta, paradicsom, szardínia. A napi szükségletet fedezhetjük pl. 100 g keménysajtból, 170 g szardíniából, 6 dl tejből. Ízletes kalcium és fehérjebombához jutunk, ha egy pohár tejből és banánból turmixot készítünk.
Vas
A hemoglobin előállításához szükséges, ami az oxigént szállítja a vérben.
A magzatnak vasraktárt kell kiépítenie a születése utánra, és számolni kell az anya megnövekedett vasigényével is. A terhesség idején az anya több hemoglobint állít elő, ezért több vasat használ fel a táplálékból. Az állati táplálékból származó vas könnyebben felszívódik, mint a növényi eredetű.
Forrásai: sovány vörös hús, belsőségek, tonhal, spenót, zöldfőzelékek, aszalt sárgabarack. A máj ugyan vasban dús táplálék, mégis csupán mértékletes fogyasztása tanácsos a különösen magas A-vitamin-tartalom miatt, mely ártalmas lehet a magzat fejlődésére.
Folsav
A magzat növekedését és fejlődését leginkább a sejtosztódás határozza meg. Ilyenkor a megfelelő mennyiségű folsav bevitele rendkívül fontos. Hiánya olyan velőcső-záródási rendellenességeket okozhat a magzatnál az agy és a gerinc kifejlődésekor, mint például az anencephalia, amikor az agy és koponya nem fejlődik megfelelően, vagy a spina bifida, azaz a nyitott gerinc. Ezek a rendellenességek a fogantatás utáni 21. és 27. nap között jelenhetnek meg, tehát olyan időszakban, amikor a nők egy része még nem is tud terhességéről.
Érdemes naponta gondoskodni a megfelelő folsavpótlásról már a fogantatás előtt, valamint később a terhesség alatt, még a magzat gerincének teljes kifejlődése és lezáródása után is.
Terhesség alatt az eddigi adatok szerint 400-800 mikrogramm folsav napi bevitele ajánlott.
Forrásai: friss, sötétzöld színű leveles zöldségek, brokkoli, spenót, korpás kenyér, zabpehely, zöldborsó, mandula, banán, tojássárgája.
Cink
A vércukorszint szabályozásában vesz részt, az inzulin alkotórésze. Hiányállapot esetén hasmenés jelentkezhet.
Forrásai: húsok, hüvelyesek, tojás.
C-vitamin
Erősíti a szervezet ellenálló képességét, segíti a méhlepény megfelelő működését és a vas felszívódását.
Forrásai: friss gyümölcsök, zöldségek; legkiválóbbak a narancs, alma, paprika, paradicsom, egres, fekete és piros ribiszke, kelkáposzta, kelbimbó, karalábé, sóska.
Jód
Fontos szerepet játszik a vérkeringés, és az anyagcsere szabályozásában, a pajzsmirigyhormonok termelésében, véd a káros sugárzásoktól. Hiányában lelassul az anyagcsere, spontán abortusz is előfordulhat. Általában a pajzsmirigy megnagyobbodása jelzi.
Forrásai: hal, só, brokkoli, spenót, zöldborsó, tojássárgája, friss, sötétzöld színű leveles zöldségek, mandula, zabpehely.
E-vitamin
Izom- és idegpályák fejlődéséhez és működéséhez szükséges.
Forrásai: növényi olajok, olajos magvak.
D-vitamin
Segíti a kálcium és foszfor felszívódását és hasznosulását a szervezetben. Kiegyensúlyozott szívműködéshez és a csontok fejlődéséhez szükséges. A D-vitamint napfény hatására állítja elő a szervezet, de ajánlott növényi olajokkal, olajos magvakkal, hal, máj és tojás fogyasztásával is bevinni.
Amennyiben valaki kiegyensúlyozottan, rendszeresen táplálkozik, általában nincs szükség kiegészítő gyógyszerekre; a vasat a nehéz felszívódás, a folsavat pedig a gyors kiürülés miatt azonban gyakran csak gyógyszerekkel pótolhatjuk. Ha az étrendet multivitamin készítményekkel kívánjuk kiegészíteni, beszéljük meg kezelőorvosunkkal!
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Lisztérzékenység és meddőség

Ismét egy cikk a lisztérzékenységről, mely alattomosan meddőséget okoz. Reméljük egyre több nőhöz eljut így a híre!

Rejtőzködő népbetegség, tünetei emberenként változnak
A glutén- vagy lisztérzékenység tünetei nagyon változatosak: a krónikus hasmenés, a haspuffadás, a soványság a leggyakoribbak. De a betegséggel kapcsolatos igazi nehézség, hogy tünetei nem konkrétak, egyértelműen leírhatóak, hanem egyénenként változnak, és ezért nehéz felismerni őket.

Bár a II. században – egy görög orvosnak, Aretaeus-nak köszönhetően – már megjelentek az első lisztérzékenységgel foglalkozó írások, feljegyzések, mai napig vitatéma, hogy melyik kifejezés írja le pontosan ezt a betegséget. A cöliákia (a coeliac görögül hasat jelent) megnevezést kevesen ismerik, a gluténallergia nem pontos, mert valójában nem allergiáról, hanem autoimmun betegségről van szó, míg a legelterjedtebb lisztérzékenységgel az a probléma, hogy tulajdonképpen nem a liszttel, hanem a gabonafélékben (búza, rozs, árpa, zab) található fehérje, a glutén okoz felszívódási zavart a betegnél.
A gluténérzékenység tünetei nagyon változatosak lehetnek: a krónikus hasmenés, a haspuffadás, a soványság a leggyakoribbak. Mivel a vitaminok és a nyomelemek nem tudnak megfelelően felszívódni a szervezet számára feldolgozhatatlan glutén irritálta bélből, így fáradékonysággal, fejfájással, hajhullással is járhat a betegség. Van, akinél hólyagok, afták jelennek meg, s a teherbeesést is megakadályozhatja a fel nem ismert lisztérzékenység. De a betegséggel kapcsolatos igazi nehézség, hogy annak tünetei nem konkrétak, egyértelműen leírhatóak, hanem egyénenként változnak és ezért nehéz felismerni azokat. Egy vissza-visszatérő fejfájás is lehet figyelmeztető jel a betegeknél, miközben másoknál ez csak átmeneti jelenség (például egy frontátvonulás miatt) – vagyis nagyon fontos a betegség diagnosztizálása.

Fontos azonban, hogy mindenki kerülje az öndiagnosztizálást. Egyértelmű vizsgálatokkal ki lehet zárni (illetve be lehet bizonyítani) a betegség meglétét. A tünetek és ismertető jelek különbözőek lehetnek, ezért gyanú esetén mindig keressünk fel gasztroenterológus szakorvost. A gluténérzékenységet első körben vérvizsgálattal szűrik. Amennyiben ez pozitív, úgy ezt a vékonybélbolyhok szövettani vizsgálata követi. Fontos, hogy ha valaki már a vizsgálatok előtt is diétába kezdett, az befolyásolhatja az eredményeket, ezért arra figyelmeztetnek a szakemberek, hogy a betegséget kimutató vizsgálatok nélkül nem szabad/érdemes a gluténbevitelt csökkenteni. A tüneteket ez esetben ugyanis nem igazolhatóan a glutén okozza, így célszerű a kivizsgálást folytatni.

Annak, akiről kiderül, hogy lisztérzékeny, egész életen át tartó diétát kell tartania, nem "kinőhető" betegségről van szó. A diétázóknak azt javasolják: ne egyenek egyszerre sokat, inkább többször keveset, s kímélő ételeket válasszanak – így tudnak a bélbolyhok is regenerálódni, s lehet egészséges életet élni.


A lisztérzékenység típusai
Látens cöliakia: amikor a glutén tartalmú étel elfogyasztását nem követi egyből bélnyálkahártya eltérés, de a későbbiekben mégis kimutathatóvá válik a bélbolyhok sorvadása.
Csendes vagy potenciális cöliakia: ebben az esetben nincs semmilyen hasi panasz, de egy tükrözés során szembetűnő bélnyálkahártya sorvadás tapasztalható, és a vérvétel kimutatja a típusos immunológiai elváltozásokat.
Klasszikus cöliakia: ez a kora gyermekkori lisztérzékenység tipikus tünetekkel.
Forrás: Majomkenyér blog

<TBODY>
</TBODY>


 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Meddőség, endometriózis

[h=3]Rátaláltam Jusztis blogjára. Részletesen leírja a meddőséggel kapcsolatos érzéseit és az endometiózissal való küzdelmét. Most már babázik :)
Ajánlom mindazoknak, akik a gyerekre való várakozás során egy kis humoros öniróniára vágynak.

Részlet a blogból:


Mi a különbség egy sima nőgyógyász és egy meddőségi specialista között?
[/h]1. A sima nőgyógyász csuklóból elzavar, hogy majd fél év múlva gyere vissza. A meddőségi specialista nem tud a szemedbe nézni, ha három hét várakozásra kell kérnie.

2. A sima nőgyógyász mindig megpróbál meggyőzni róla, hogy ő ért meddőségi ügyekhez. A meddőségi nőgyógyász mindig elmondja, hogy ő ért a sima nőgyógyászati ügyekhez is.

3. A sima nőgyógyász arról érdeklődik, férjnél vagy-e. A meddőségi nőgyógyászt az érdekli, hogy hol dolgozol.

4. A sima nőgyógyász megsértődik, ha lekoccolsz egy meddőségihez. A meddőségi elfogadja, hogy nem ő az életedben az első, és nem ő lesz az utolsó sem.

5. A sima nőgyógyász mindig reménykedik, hogy talál benned valami fertőzést, amit kikezelhet. A meddőségi abban reménykedik, hogy semmi nem odavalót nem fog találni.

6. A sima nőgyógyász meg van róla győződve, hogy nincsen szervi problémád. A meddőségi már akkor tudja, mi a szervi problémád, amikor még le sem vetkőztél.

7. A sima nőgyógyász meglepődik, ha partnereddel érkezel. A meddőségi meglepődik, ha egyedül mész rendelésre.

8. A sima nőgyógyász szeret megvizsgálni. A meddőségi szereti olvasgatni a korábbi leleteidet.

9. A sima nőgyógyász nem, vagy csak szőrmentén kérdez rá a szexuális életedre. A meddőségi nőgyógyász részletesen kifaggat róla.

10. A sima nőgyógyász szerint a terhesség állapot. A meddőségi nőgyógyász szerint a terhesség cél.
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Endometriózis - párkapcsolat

[h=2]Hogyan hat az endometriózis a párkapcsolatra? (Endoblog)[/h]Ma egy kényes témával készültem számotokra, amelyről máshol nem olvashattok. Ezt a témát gyakorlatilag legtöbbször tabuként kezeljük, mint mindent, ami a nőiséggel, női szexualitással, menstruációval, fájdalommal, betegséggel kapcsolatos. Pedig nagyon fontos a kérdés: hogyan befolyásolja a párkapcsolatodat a betegséged? Hiszen egyáltalán nem mindegy, hogy milyen hátországod van az endo elleni küzdelmedben. Mint annyi minden, ez is sokkal könnyebb, ha nem csak magadra számíthatsz.

Általában elmondható, hogy nagyon sok kapcsolat felbomlik a betegség hosszú, keserves hónapjai, évei alatt. Nem vitatom, hogy nehéz lehet egy endometriózistól szenvedő nő mellett állni a legnehezebb pillanatokban is. Sokszor ezeket a férfiakat nem meleg vacsora, hanem rendetlen lakás, ágyban elkínzottan fekvő feleség, barátnő, társ várja. Sajnos egy olyan kórral állunk szemben, ami nagymértékben kihat a nő életminőségére, és negatívan befolyásolja azt. Nehéz helytállni a munkahelyen, a háztartásban, a kapcsolatban, a társas életben, és ki tudja még mennyi helyzetben, ha elviselhetetlen fájdalmak, iszonyatos erősségű vérzések és sok más kellemetlenség kíséri az életedet. (Egyéb tünetekről ld. a korábbi bejegyzéseket.) Ráadásul mindezekkel sokszor kiszámíthatatlanul, a legváratlanabb helyzetekben kell szembenézned. Képtelenség bármilyen programot előre leszervezni, mert nem tudhatod, egyáltalán képes leszel-e elmenni. Egy ideig biztosan aggódva pátyolgat a kedvesed, de mi lesz vajon a 20. otthon, fájdalomcsillapítással vagy ügyeletre rohanással töltött szombat estén? Mi lesz, ha az orvosi költségek messze túlszárnyalják azt, amit elő tudtok teremteni, vajon az ebből adódó feszültség és konfliktusok hosszútávon felőrlik a szerelmet? És, ami az egyik legnagyobb probléma forrása: mi lesz a szexuális élettel? Az egészséges férfiembernek nyilván lennének igényei, vajon meddig tud tekintettel lenni arra, hogy betegségedből adódóan számodra az együttlét fájdalommal, újabb és újabb vérzéssel jár? Meddig képes tolerálni, hogy a hátad közepére sem kívánod most ezt az egészet? Meddig viselhető, hogy speciális diétát követsz a gyógyulás reményében, nem lehet egy jóízűt enni veled, nem lehet kimozdulni a közös barátokkal egy kellemes vacsorára? Meddig érdekes, hogy gondolataid folyamatosan az endometriózis körül járnak, lassan már-már beszélni sem lehet veled másról? Beláthatod, hogy nem könnyű társnak lenni egy ilyen nehéz helyzetben, és most a teljesség igénye nélkül soroltam csak fel néhányat a lehetséges konfliktusos szituációk közül. sok, nagyon sok kapcsolat kifárad, és a nő magára marad a betegséggel folytatott küzdelmében.

Magad is sokat tehetsz azért, hogy ne így történjen. Amikor jól vagy, merj kimozdulni, öltözz fel csinosan, mutasd meg, hogy milyen az a nő, akibe párod annak idején beleszeretett! A betegség csak egy rövid szakasza az életednek, bízz abban, hogy kilábalsz belőle, és ebbe a hitbe a legnehezebb időkbe is kapaszkodj bele, próbálj optimista maradni! Ha ez őszintén árad belőled, a környezeted felé is azt sugárzod, hamarosan minden rendben lesz. Amíg Te leginkább a betegségeddel és gyógyulásoddal vagy elfoglalva, a párod élete megy tovább a maga útján. Mutass érdeklődést felé, hallgasd meg és beszéljetek néha az Ő problémáiról is! Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy játszd meg magad és próbáld figyelmen kívül hagyni a helyzetedet, csupán azt, hogy ne hagyd, hogy olyan mélyre süllyedj az önsajnálatba és a depresszióba, hogy jobb napjaidon is kellemetlen legyen a társaságodban lenni. Ezzel nem csak a társadnak, hanem magadnak is jót teszel, hiszen ha képes vagy felfigyelni az élet szépségeire, nem feledkezel el arról, hogy van miért küzdened. Beszéljetek meg minden felmerülő gondot, igyekezzetek olyan kompromisszumos megoldásokra jutni, ami mindkettőtök számára megfelel.
Ha mindezt megteszed, és ennek ellenére mégsem tartott ki melletted, akkor hidd el, nem kár érte. Sőt. Könnyebb lesz nélküle.

Nekem szerencsém volt, mert férjem végig mellettem állt a legnehezebb hónapokban is. Nem azt mondom, hogy nem voltak nehéz helyzetek, de túléltük, és a legnehezebb döntéseket is együtt hoztuk meg. Ezúton is köszönöm Neki, hogy velem volt, velem van.

Nektek is szívből kívánom, hogy legyen mellettetek valaki, akivel összekapaszkodhattok az endometriózis elleni küzdelemben!

Ha többet szeretnél megtudni az endometriózis diagnózisáról, kóreredetéről, tüneteiről, hagyományos orvosi és alternatív kezelési lehetőségeiről, ajánlom figyelmedbe a endoblog internetes oldalt, ahol a legfrissebb kutatási eredményekről is értesülhetsz a témában.
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Apai elismerő nyilatkozat, örökbefogadás

Apai elismerő nyilatkozat és örökbefogadás változások

Egyszerűsödnek és életszerűbbek lesznek az örökbefogadáshoz és az apai elismeréshez kapcsolódó eljárások - közölte a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium az MTI-vel. A kormány nevében Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter pénteken nyújtotta be az erről szóló egyes családjogi és cégjogi eljárások egyszerűsítéséről szóló törvényjavaslatot.

Az apai elismerő nyilatkozatra vonatkozó szabályok
A közlemény megjegyzi, hogy megváltoznak a teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatra vonatkozó rendelkezések. Emlékeztetnek arra, hogy jelenleg több szerv előtt lehet ilyen nyilatkozatot tenni és a szabályozás ponttalansága miatt - ugyanis nincs pontosan rögzítve, hogy a gyermek nevének megadása is kötelező - számos hiányos nyilatkozat keletkezik.

Hol lehet apai elismerő nyilatkozatot tenni?
A kormány döntése szerint a teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat során a gyermek nevéről is nyilatkozni kell, így a nyilatkozattevőnek később ezt nem kell külön pótolnia - írják. Emellett a teljes hatályú apai elismerő nyilatkozathoz szükséges hozzájáruló nyilatkozatot a tiszteletbeli konzuli tisztviselő előtt is meg lehet majd tenni. A magyarországi ügyintézés megkönnyítése érdekében pedig lehetőség lesz a nyilatkozatot kormányablaknál is megtenni - teszik hozzá.

A házasságon alapuló apaság vélelme
A gyermek érdekeinek védelme érdekében a kormány lehetővé teszi, hogy egyes esetekben a házasságon alapuló apaság vélelmének megdöntésére és a teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat felvételére egy eljárásban, egyszerre kerülhessen sor - ismerteti a javaslatokat a közlemény. A tárca indoklása szerint erre azért van szükség, mert a modern családi viszonyok között gyakran előfordul, hogy bár a szülők már nem élnek együtt, de nem váltak el és a feleségnek új élettársával közös gyermeke születik. Felhívják a figyelmet, hogy a Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint a 2000-es évek elejétől a gyermekek 30-40 százaléka házassági köteléken kívül született. Jelenleg ilyen esetben a házasságon alapuló apaság vélelme alapján a férj lesz az apa, nem pedig a vér szerinti apa. Ennek megváltoztatásra hosszadalmas bírósági eljárás során van csak lehetőség, mely sértheti a gyermek érdekét - szögezik le.

Az örökbefogadás szabályai is módosulnak
Változnak egyes örökbefogadással összefüggő szabályok is: az örökbefogadott gyermek biztonsága és családi kapcsolatai tartósságának megőrzésére is nagyobb figyelmet fordít az új javaslat - írja a minisztérium. A felbontott örökbefogadásokat követően a gyermekek újabb eljárás nélkül a lehető leghamarabb új szülőkhöz kerülhetnek és családban folytathatják életüket. A javaslat szerint a kormány kiterjeszti továbbá az örökbefogadott azon jogát, hogy a származását megismerhesse, ezért azt javasolják, hogy a gyámhatóság adjon tájékoztatást az érdeklődőnek az örökbefogadására és vér szerinti testvéreire vonatkozó kérdésekben. Emellett fontos változásnak nevezik, hogy az örökbefogadott az egészsége szempontjából a vér szerinti szülőkre vonatkozó információkat is kérhet a javaslat értelmében a gyámhatóságtól, amennyiben szüksége van rá. Egyszerűsödik továbbá a külföldön történt örökbefogadás hazai elismerése is - zárják a közleményt.
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Otthonszülés, bába

Otthonszülés felelősséggel

Világra jött az első újszülött március közepén, akinek születése immár szabályozott otthoni körülmények között, engedéllyel rendelkező szülészeti team beavatásával valósult meg.
Bár az otthonszülést igazgató kormányrendelet már egy éve hatályos, a tevékenység megkezdéséhez szükséges papírok és engedélyek beszerzése ugyanennyi időt igényelt. Utánajártunk hát, milyen körülmények szükségesek, ha a kismama úgy dönt, otthonában ad életet gyermekének.

Bottyán Emese szülésznő, perinatális szaktanácsadó, az Országos Bábaszövetség tagja elmagyarázta a WeBBetegnek, milyen körülményeket tisztázott a kormányrendelet: “már egy éve életbe lépett az a kormányrendelet, mely végre kellő részletességgel szabályozza az otthonszülés feltételeit. Addig is biztosított volt jogilag az otthonszülés, de szakmai vonatkozásokat nem tisztázták, a hivatalos szaksegítséget nem engedélyezték. Most mindkét oldal kritériumai világosak és rendezettek, egyértelműen tisztázva, kik azok a várandós nők, akik otthonszülésre bocsáthatók, melyek a folyamat tárgyi feltételei.
A rendeletet többször egyeztettük, s bár az Országos Bábaszövetség a rendelet nem minden pontjával ért száz százalékig egyet, kiindulásként jónak tartjuk, a végső szabályozást úgyis a gyakorlat alakítja ki majd. Neonatológus (újszülöttgyógyász) jelenléte a szülésnél vagy a kétéves szülőszobai gyakorlat követelményei - ezek január elsejével kikerültek a szabályozásból, így nagyban megkönnyítették az engedélyek kiváltását. A Független Bábák Szövetség kizárólag olyan bábákból áll, akik otthonszüléseknél segédkeznek. Az Országos Bábaszövetség tagjai ezzel szemben zömmel kórházban dolgozó szülésznők, az elnökségünk egyik tagja viszont kísér otthonszüléseket is. “- tisztázta a kompetenciákat a szülésznő.

Nincsenek kérelmek és újabb vizsgálatok


<TBODY>
</TBODY>
A gyakorlatban is egyszerű az ügymenet: “ha a várandós édesanya az otthonszülést választotta, ugyanúgy kell járnia rendszeresen terhesgondozásra, akárcsak a többi kismamának. Majd felveszi a kapcsolatot azokkal a bábákkal, akik kísérnek otthonszüléseket, illetve -akárcsak a kórházban szülő kismamáknak-, meg kell jelennie pár vizsgálaton a terhesgondozás során, melyeken megállapítják, hogy sem bel-, sem nőgyógyászati ellenjavallata nincsen az intézeten kívül szülésnek. A bábák folyamatos életmódbeli, lelki tanácsadással támogatják az anyukát, akinek legkésőbb a harminchatodik hétig el kell döntenie, hogy hol kívánja világra hozni a gyermekét.
Ha az otthonát választja, akkor trimeszterenként ellenőrzést igényel, hogy nincsen -e bármilyen kizáró ok, ami ez ellen szólna, így például a várandósság első szakaszában nem lehet tudni, hogyan fekszik a baba. Tehát akadhatnak kizáró tényezők, ám ha mindent rendben találnak a vizsgálatok és ellenőrzések során, az orvosbábákkal való konzultációkon meg lehet kezdeni a felkészülést az otthonszülésre. Jól látható, hogy az otthonszülést megelőző előkészületek cseppet sem bürokratikusak, gördülékeny és egyértelmű az ügyintézés. Jelenleg egy kft. létezik, mely az otthonszülés körüli teendőket végzi, de folyamatban van több társulás engedélyének kiváltása is. Természetesen otthonszülés esetén számolni kell a fellépő költségekkel, kiadásokkal, mert a társadalombiztosítás egyelőre nem támogatja a születés ezen formáját, így szerződni kell az ezzel foglalkozó kft-vel. A kft. több szakembert is bevon a folyamatba, de a szülésnél már csak két szülésznő van jelen. A szülés után nem sokkal pedig egy gyermekorvos ellenőrzi az újszülött állapotát a helyszínen” - fejtette ki a kismamai teendőket Bottyán Emese.

Szakképzett bábák

Mint megtudtuk, a szülést vezényelő bábának is számos elvárásnak kell megfelelnie tevékenysége gyakorlásához: “a szülésnél segédkező bábának érvényes, felsőfokú szülésznői diploma vagy oklevél, szakmai kamarai tagság, nyilvántartási jelenlét, két évnél nem régebben elvégzett újszülött és felnőtt újraélesztő-tanfolyam, valamint felelősségbiztosítás szükséges a tevékenységéhez. A kismama részéről különösebb tárgyi felkészülést nem igényel az esemény, nem kell túlzásba vinni a lakás fertőtlenítését és a takarítást sem, egy átlagos otthon teljes mértékben megfelel a szülés követelményeinek, hiszen az újszülött világra hozatala sem steril folyamat.”

Nem várható “otthonszülési trend”

Megkérdeztük azt is, a szülésznő szerint mi az oka az otthonszülés iránti fokozott érdeklődésnek az utóbbi években: “ a média fordított az otthonszülésre nagyobb hangsúlyt, egyébként semmivel sem lett “divatosabb”, mint bármikor eddig. Továbbra is a várandós nők 1-3 százaléka választja a szülésnek ezen módját, ami megfelel a nemzetközi átlagnak is, de nem számítunk arra, hogy a szabályozással ugrásszerűen megnőne az otthonszülést választók aránya. Külföldön már léteznek ún. születési házak, ezeket a kórház területén hozzák létre, de azoktól függetlenül működnek, szükség esetén viszont karnyújtásnyira a segítség. Ezeket a születésházakat általában bábák vezetik, és a személyközpontú ellátás dominál bennük. Itt az a gyakorlat, hogy szülés után az asszonyok hazamennek. Itthon ugyan még nem léteznek ilyen intézetek, de lenne rá igény, nagyobb, mint az otthonszülésre.

<TBODY>
</TBODY>
Az Országos Bábaszövetséggel abban bízunk, hogy a döntés hatására a szülészeti eljárás színvonala tovább nőhet, a társadalom és a szakma is belátja, hogy nem eretnekség az otthonszülés gondolata, létjogosultásága van az egészségügyben. Le szeretnénk számolni azzal a sztereotípiával, hogy aki otthon szül, az felelőtlen döntést hoz és veszélyezteti a gyermekét. Tudatosítanánk, hogy orvosilag megalapozott, felelősségteljes, szakemberek irányításával végzett folyamat ez, ami csupán választás kérdése.”
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
AVIVA NAP a Városligetben

Korábbi cikkeinkben már felhívtuk a figyelmet az Aviva torna jótékony hatására mind nőknek, mind férfiaknak.
Most itt az alkalom, hogy aki még nem ismeri, bepillanthasson a titokba!
Aviva nap a Városligetben!
Ingyenes jógatábor - Aviva módszerrel fűszerezve

2012. június 25-től 30-ig kerül megrendezésre a következő rekreációs tábor, Etka anyó részvételével.
Ennek keretén belül, 2012. június 26-án lesz az AVIVA NAP, ahol lehetőség nyílik kipróbálni a tornát, képzett Aviva módszer oktatók közreműködésével. Előtte dr. Kovács Zoltán nőgyógyász tart előadást "Természetes nőgyógyászat" címmel.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt, mozogni vágyót a közös jógázásokra és az Aviva tornára! Délutánonként pedig érdekes és hasznos előadásokon bővíthetjük ismereteinket.
Részletes programokat ld. Tóth Lívia honlapján.
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
A gyermektelenség nem betegség!

Kapcsolódva a Gyereket akarok! Facebook oldalon csatolt Müller Péter idézethez, illetve korábban honlapunkon megjelent hasonló témájú Test, Lélek, Szellem című cikkünkhöz, összegyűjtöttük a gyermektelenség (meddőség) megfejtéséhez segítséget nyújtó könyveket.

Sok sikert a megfejtéshez! Ha nem megy, ne keseredj el, olvasd el másnap is, és másnap is, és...
És az sem szégyen, ha külső segítséget kérsz!

Kedvencem ("bibliám"): Ruediger Dahlke: A Betegség, mint szimbólum (korábbi bejegyzésben meg is találod)</SPAN>
Kurt Tepperwein: Mit árul el a betegséged?</SPAN>
Rüdiger Dahlke: A lélek nyelve: a betegség, A kórképek értelmezése és a betegség adta esély</SPAN>
Margit Dahlke - Rüdiger Dahlke - Volker Zahn: Női egész-ség, A női betegségek üzenetei</SPAN>
Lux Elvira: Női szerepek a szexuálpszichológus szemével</SPAN>

Ha tudsz további könyveket ajánlani, nagyon sokat segítenél!
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Nőgyógyászati szűrés a városligeti gyereknapon

Több százezer hátrányos helyzetű család és gyermek színvonalas és kulturált programokon, szűrővizsgálatokon és tanácsadásokon vehet részt az ingyenes Városligeti Gyereknapon - közölte Tarlós István főpolgármester a Városházán Edvi Péterrel, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) elnökével tartott közös keddi sajtótájékoztatón.

A szolgálat szervezésében a Városligetben szombaton és vasárnap egész nap zenével, színházzal, játszósarokkal, légvárral, arcfestéssel, focikupával, energiatakarékossági bemutatóval, környezettudatosságra épülő programokkal, Kresz-pályával, rekordkísérlettel és nőgyógyászati szűréssel 35 helyszínen várják a gyerekeket és családokat.
Edvi Péter arról beszélt, hogy a már tradicionálisnak számító programok, mint a nagy játszópark, a focikupa és a fogászati rendelés mellett, idén először lesz nőgyógyászati szűrő kamion, energiatakarékossági tanácsadás és a gyerekeket megtanítják felfedezni a Föld energiáit: a levegőt, a napfényt, és a vizet. "Fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek megtanulják, hogyan lehet a fűtéssel takarékoskodni és hogyan lehet okosabban, olcsóbban világítani" - magyarázta az elnök.
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
PCOS diéta, kalória táblázat, kalória számoló program

Nagyon jó PCOS diéta összefoglaló anyagot találtam. Egy PCOS-es lány állította össze diétás tanácsadás és internetes anyagok alapján. Csatoltam a dokumentumot, mert nagyon hosszú.
A dokumentum végén találtok néhány szintén nagyon hasznos linket egy online kalóriaszámoló programhoz és kalória táblázathoz is.

Ha valakinek van még hasznos összefoglaló anyaga, vagy hasznos linkje, szívesen vesszük! :)

Részlet a dokumentumból:
Most derült ki, hogy PCOS, IR (inzulinrezisztencia) beteg vagy? Megkaptad az infót, hogy diétáznod kell, de nem tudod hogyan kezdj hozzá? Ismerős az érzés, napokig bújtam a táblázatokat, írásokat, és fogalmam sem volt hogyan fogom ezt csinálni... Ezért szedtem össze mindent, amit csak találtam az inzulinrezisztencia-PCOS diétáról, és foglaltam össze mások számára is érthető módon, hogy segítsek azoknak akik tanácstalanul állnak a diagnózissal a kezükben!</SPAN></SPAN>
De itt az elején megjegyzem, a diétánk egy életmód, egy egészséges életmód, amit BÁRKI követhet megelőzésképpen, vagy esetleg hogy megszabaduljon a fölösleges kilóktól!
</SPAN></SPAN>
 

Csatolások

  • PCOS diéta.doc
    101 KB · Olvasás: 118

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Mit okoz az apa csökkent spermaszáma a fiúnál?

Ezért IS figyeljünk oda a férfira mellettünk: érte és gyermekeinkért!

A férfi nemzőképesség gyengülésének többek között az is következménye, hogy egyre több kisfiú születik nemi szervi fejlődési rendellenességgel. Az egy milliliter ondóban található hímivarsejtszám normál tartományának alsó értékét az Egészségügyi Világszervezet másfél évtizedenként drasztikusan csökkenti.

"Az Egészségügyi Világszervezet átlagosan másfél évtizedenként ad ki új irányelvet arról, hogy mit tekint egy milliliter ondóváladékban normál hímivarsejt-számnak. Míg a hetvenes években ez az érték még 40 millió volt, a kilencvenes évek végén már csak 20 millió , tavaly pedig már 15 millióra csökkentették. Persze a sejtszám nem minden, egyéb peremfeltételek is, mint például a sejtek szerkezete és mozgékonysága is meghatározó a termékenység szempontjából" - mondja dr. Lantos István, az Országos Gyermekegészségügyi Intézet andorológus-urológusa. "A spermabankok alapvetően milliliterenként 100 millió hímivarsejtet produkáló donorokkal foglalkoznak. Ez azonban már csak a donorok 5 százalékára jellemző" - teszi hozzá.

Nemi szervi rendellenességek a kisfiúknál
A gyengébb nemzőképesség egyik következménye, hogy egyre kevesebb pár fogan meg a korábban normálisnak tartott 3-4 havi, rendszeres, védekezés nélküli együttlét során. De ma már az is látszik, hogy a fertilitás csökkenése a következő generációkra is kihat. "Egyre több ugyanis a későbbi nemzőképességet érintő, nemi szervi fejlődési rendellenességgel, például rejtettheréjűséggel (más néven hereleszállási zavarral) vagy húgycsőhasadékkal születő kisfiú, és ma már ismert, hogy az ő apjukat az átlagosnál gyengébb fertilitás jellemzi" - mondja dr. Lantos.

A herék a magzati korban a vesék mellett, a hasüregben fejlődnek, de a születés idejére a hasüregből a herezacskóba vándorolnak a lágyékcsatornán keresztül, így csecsemőknél már a herezacskóban tapinthatók. Probléma akkor van, ha a herék a hasüregben, a lágyékhajlatban vagy a lágyékcsatornán belül maradnak - ez a rejtettheréjűség. Mivel a herezacskón kívül elhelyezkedő herékben nem megy végbe normális hímivarsejt-képződés, és idővel el is sorvadnak, a szülőknek minél előbb kezeltetniük kell ezt a problémát kisfiúknál.
A húgycsőhasadék kialakulásakor a húgycső külső nyílása nem a hímvessző végén található, hanem leggyakrabban a makk alsó felszínén, vagy a hímvessző alsó oldalán alakul ki. A rendellenesség gyakran akadályozza a hólyag kiürülését, ami húgyúti fertőzésekhez, illetve a húgyutak kitágulásához vezethet, valamint komoly önértékelési problémákat is okozhat, ezért szintén ajánlott kisgyerekkorban orvosolni.

Akár a heréből is lehet már életképes hímivarsejtet venni

"Férfiak esetében a gyengébb fertilitás mellett leggyakrabban egy korábbi gyulladásos betegség nem megfelelő kezelése vagy herevisszér-tágulat akadályozza a teherbeesést. Ugyancsak csökkentheti a nemzőképességet az egészségtelen életmód is" - mondja az andrológus. A probléma kivizsgálása általában ondó-, hormon-, vér-, illetve genetikai vizsgálatból áll, indokolt esetben szükség lehet herebiopsziára is.
A kezelés általában vitaminokból, hormonkezelésből, esetleg műtéti beavatkozásból áll. Ha ezek az eljárások nem vezetnek megoldáshoz, jöhet a reproduktív medicina, azaz az ondóváladék közvetlen bejuttatása a méh üregébe, illetve bizonyos sejtszám alatt, vagy ha a nőnél a petevezetőkben elzáródás van, a méhen kívüli mesterséges megtermékenyítés jöhet szóba.
"Végül, ha az ondóváladékban nincs életképes hímivarsejt, de a szövettan bizonyítja, hogy a herékben igen, akkor arra is van lehetőség, hogy közvetlenül a heréből kivett sejtekkel történjen a mesterséges megtermékenyítés. Tudni kell azonban, hogy míg a női meddőség miatt végzett testen kívüli megtermékenyítés száz esetből 25-30-ban jár sikerrel, a heréből származó probléma esetén ez az arány 3 százalék alatti. Ennek ellenére már Magyarországon is több olyan gyermek születetett, akinek fogantatásához a hímivarsejteket a herékből vették ki" - mondja az andrológus.

Az orvostudomány is hozzájárul a termékenység csökkenéséhez
Ma 100 nehezített teherbeeséssel küzdő párnál 40 esetben a nőnél, 40 esetben a férfinál, 20 esetben pedig mindkettőjüknél vannak problémák. "Az első világháború előtt, amikor nem voltak hatékony fogamzásgátlók, a családtervező házaspároknak átlagosan 11 gyermekük volt, de a párok 20 százalékának nem volt gyermeke, aminek a hátterében valamilyen szervi ok állhatott. Ma azon párok aránya, akik az orvosi segítség ellenére sem tudnak gyermeket vállalni, 3-5 százalék körül van. Orvosi beavatkozással gyerekhez segítünk olyan párokat is, akiknek egyébként nem lenne gyereke, azaz kicselezzük a szelekciót. Eközben a jó termékenységű párok gyermekvállalási hajlandósága jelentősen lecsökkent, ami összességében azt eredményezi, hogy a népesség genetikai állománya, utódnemző képessége romlik" - mondja dr. Lantos.

A kutatók feltételezik, hogy hozzájárul a férfi nemzőképesség romlásához az általános környezeti terhelés növekedése is - a témában hamarosan európai uniós kutatás is indul. "A környezet ösztrogénterhelése - egész pontosan az ösztrogénre hasonlító molekulák jelenléte - az utóbbi évtizedekben jelentősen megnőtt. Egyrészt a nők által szedett fogamzásgátlókból, valamint a változókori hormonkezelésből származó vegyületek a vizelettel és a szennyvízzel bejutnak a környezeti vízkészletekbe. Másrészt az állattartásban a hústermelő képesség fokozására alkalmazott hormonok, illetve a hosszú lebomlású növényvédő anyagok terhelik az élővizeket. A probléma az, hogy ezekkel a hatásokkal szemben a prevenció nagyon nehéz" - mondja az andrológus.

</BEVEZETO>
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
meddőség, endometriózis

Ha még nem kaptatok rá Jusztis Blogjára, akkor itt egy újabb tanulság.
Bárcsak ilyen tisztán tudtam volna gondolkodni azokban a várakozással teli hónapokban!
Kedvencem a 8. pont! Írtál már listát, hogy mi mindent szeretnél még megtenni?

Amit minden meddő nőnek tudnia kell

1. Valójában senkit nem érdekel annyira a meddőségünk, mint bennünket.
Ne várjuk el távoli ismerőseinktől, hogy tapintatosak legyenek hozzánk, pláne ha nem is tudnak problémáinkról.
Ne várjuk el közeli ismerőseintől, hogy folyamatosan minden kezelésünket, diagnózisunkat, reményeinket fejben tartsák.
Ne várjuk el családtagjainktól, hogy a meddőség az ő életükben is központi szerepet játsszon.
Ne várjuk el párunktól, hogy meddő nőként gondolkozzon. Neki nem annyira testközeli érzés a meddőség, mint nekünk. Ettől még nagyon szeret bennünket, vágyik gyermekre, és kiváló apa lesz.

2. A többi csecsemő nem azért születik, hogy nekünk fájdalmat okozzon.

Noha minden egyes terhesség híre új késdöfés szívünkbe, ne felejtsük el, hogy a kismama nem tehet erről. Ne öntsük rá minden keserűségünket, sőt semmilyen keserűségünket ne öntsük rá. Neki most az ő terhessége a világ közepe, természetes, hogy nagyon boldog. Próbáljunk szívélyesen gratulálni, aztán legfeljebb meneküljünk el egy nyugodt helyre kisírni magunkat. A sírás a legjobb eszköz, amivel levezethetjük feszültségünket. És egy síró meddő nő rokonszenvesebb, mint egy kiállhatatlan meddő nő.

3. Nem mi vagyunk a legilletékesebbek meddőségi ügyekben.
Beszélgetés közben ne viselkedjünk úgy, mintha nálunk lenne a Meddő Bölcsek Köve. Egyfelől minden meddőség más, sőt kapásból duplán más. Másfelől könnyen lehet, hogy beszélgetőpartnerünk sokkal meddőbb meddő, mint mi magunk, csak ő nem vág fel rá. Ugye titeket is oktattak már ki dilettánsok? Ugye, hogy vacak érzés?

4. Nők vagyunk, aki gyerekre vágyik, és nem kismamák.
Csak a saját életünket keserítjük meg, ha úgy viselkedünk, mint akinél már útban a baba. Ne veszekedjünk párunkkal, ha a leendő gyerekszobát egyelőre dolgozónak szeretné használni. Foglaljuk le nyugodtan fél évvel későbbi nyaralásunkat. Ne nézegessünk babakocsikat a neten. Vagy legalábbis ne naponta. Vásároljunk jelenlegi méretünknek megfelelő ruhadarabokat. Igaz, hogy terhesség után fél számmal talán nagyobb lesz a lábunk, de ez nem ok arra, hogy már most lötyögő cipőket hordjunk.

5. Minden gyerek gyönyörű, még akkor is, ha nem a miénk.
Akár irigységből, akár elfojtott irigységből tennénk, ne kritizáljuk más gyermekét. Kritikának számít az is, ha nem veszünk tudomást a létezéséről. Ha a családban, vagy közvetlen környezetünkben baba születik, illik előbb-utóbb meglátogatni és agyba-főbe dícsérni. Ha nem tetszik a ded, hízeleghetünk magunknak azzal, hogy a miénk szebb lesz. Ha pechünkre valóban gyönyörű, akkor nyugtassunk meg magunkat, hogy nagy ló lesz már, amikor a miénk még csak édes csöppség. És meg is csúnyul, természetesen.

6. Mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogyan jónak látja.
Sajnos bármennyire is a gyermeknevelés témaköre tölti ki gondolatainkat és könyvespolcunkat, nem vagyunk anyák, így nem csak, hogy (anyaságtól függetlenül) nincs jogunk beleszólni más dolgába, de ezt könnyen a fejünkhöz is vághatják. Még ha Ranschburg és Vekerdy kórusban sikítana is, mégha fekete teát adnak az újszülöttnek, kiflit a hathónaposnak, és játékkonzolt a kétévesnek, akkor is tartsuk meg magunknak véleményünket.

7. Az abortusz nem arra való, hogy kikészítsük magunkat rajta.

Hogy mire való, azt nem tudom pontosan, de ne feledjük: ahol 4-5 ember összegyűlik, ott legalább egy (akár elméleti szinten) abortuszpárti lesz. Ne feledjük, hogy mi jelenleg elfogultak vagyunk a tárgyban, és ne menjünk bele meddő (hehe) vitákba. Inkább tereljük el gyorsan a szót, ha ez a téma valahogy felvetődne.

8. Az életben nem a baba az egyetlen boldogság.
Persze a meddőséghez nyilván kapcsolódik egy gyermek utáni erős és kielégítetlen vágy, máskülönben nem derülne fény rá, de azért a próbálkozások között ne felejtsük el néha jól is érezni magunkat. Nem csak azért, mert ha jólérezzük magunkat, könnyebben teherbe is esünk, hanem, mert pár év múlva erre az időszakra nem mint a meddőségünk éveire, hanem mint a gyerek előtti utolsó "szabad" évekre fogunk visszagondolni. Rengeteg dolgot talán éppen ebben a hónapban csinálhatunk utoljára.
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Lux Elvira: Anyának születtem?

A házasságoknak 10-15%-ka meddő, de azt nem tudjuk, hogy ebből hány százalék tartozik azokhoz, akik nem akarnak gyermeket, vagy akik akarnak, de mégsem sikerül nekik.

Világszerte a steril házasságok 50%-ka elismerten funkcionális (nem organikus, ergo pszichikus) eredetű.

Sokan vannak, akik akarnak gyermeket, de érzelmi beállítottságuk ellentmondásban van tudati és akarati tényezőikkel. Ezért, öntudatlanul bár, de hárítják az anyaságot. Ez az egyszerű magyarázata a funkcionális meddőségnek. Az akarat a tudat kiszolgálóleánya, míg az érzelmi viszonyulás: „a szeretném" vagy „nem szeretném", a személyiségstruktúra sokkal mélyebb és erősebb hatású energiabázisából ered.

A hormonális rendszer működése egy tudat alatti érzelmi központ irányítása alatt áll. Ily módon léphet be hatásos „tiltakozás" abban az esetben is, ha sem a nő, sem partnere részéről erre semmi szervi magyarázat nincs.

A terméketlenség háttere az ún. működési (azaz funkcionális) problémák miatti meddőség, amely érintheti az első terhességet (ez a primer meddőség), de érintheti azokat is, akik már szültek - esetleg nem is egy - gyermeket vagy legalábbis voltak várandósak (szekunder meddőség).

A primer sterilitás inkább a személyiség fejlődésének zavaraira utal, míg a szekunder (olyan, akinek már volt valamilyen szülészeti eseménye) inkább azoknál fordul elő, akiknél valamilyen fizikai-pszichikai sérülés gátolja az ismételt teherbe esést. Ez kapcsolatos lehet az előző terhességgel, szüléssel (csecsemő- vagy gyermekhalál, fogyatékos gyermek stb.). A gyermekkel, a partnerrel való érzelmi meghasonlás, a válás, a második házasság stb. szintén befolyással lehetnek a hárításra. A párhelyzetből adód emocionális és szexuális konfliktusok is gátolhatják a megtermékenyülés folyamatát.

A pszichikai feszültségek egyik levezetés módja a szervi, azaz szomatikus tünetképződés. A feszültség áttevődhet a szervezet legkisebb ellenállást mutató pontjára, és valamilyen szervi rendellenességben, diszfunkcióban fog megmutatkozni. (A gyógyszer nem hatásos ellene, legfeljebb rövid ideig, majd az egyén tünetet vált.) A tünetből némi gyakorlat után ki lehet „találni" a mögöttes pszichológiai okot. Ugyanis a pszichoszomatikus szimptóma „szervbeszéd". Az anyaság vágyának szinte észrevétlen, esetleg hosszú távú elfojtása oki tényezővé szervül a személyiségben. A szervi tünet többnyire szimbolikusan bár, de utal az oki háttérre. Miért szomatizál a lelkileg kiegyensúlyozatlan személyiség? Azért, mert a biológiai egyensúly (homeosztázis) megbomlása kevésbé veszélyezteti a személyiséget, mint a pszichikai homeosztázis felborulása. A pszichoszomatikus tünetképződés hajtóerejét is az én-védelem energiája működteti, azért - mint már írtam - hogy a személyiség ne veszítse el megtartottságát, főleg pszichikai funkciójának harmóniáját.

Az anyaság tudattalan hárításának többféle tünete lehet: a működésbeli (funkcionális) meddőség, a korai és késői mérgezési tünetek (toxémia, azaz hányinger, hányás, rossz közérzet, magas vérnyomás, genny, fehérje a vizeletben), görcsök, vérezgetések és/vagy kinyíló, összevarrandó méhszáj), a spontán vetélés, a koraszülés és a nehéz szülés. Voltak, akik szülés után szoptatási nehézségekkel és/vagy gyermekgondozási problémákkal küszködtek. Voltak olyanok, akinél a szülés után kialakult az ún. szoptatási (laktációs) pszichózis. Ennek sokkal kevesebb köze van a szoptatáshoz, mint az anyaság elfogadásának lelki nehézségeihez. Szerencsére ez az állapot - többnyire - fél év után magától oldódik, mert az asszony ennyi idő alatt képes identifikálódni anyaszerepével, miután közben „beleszeret" gyermekébe.
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
hüvelyi folyás, petevezeték elzáródás, meddőség

[h=2]Hüvelyi folyással orvoshoz kell fordulni! [/h]A szövődményeket évekkel később is "nyöghetjük"


Sok nőnek fel sem tűnik, ha kissé megváltozik hüvelyi folyása, mások pedig a tünetek ellenére sem tesznek semmit, hogy múljon a kellemetlen érzés. A bakteriális vaginózis például kezeletlenül számos szövődménnyel járhat.

Minden nőnek van valamennyi hüvelyi folyása, mely normális esetben, egészséges pH-egyensúly esetén a nyálkahártya átlátszó váladékából keletkezik. Az átlagosnál nagyobb mértékű váladék termelődik azonban valamilyen fertőzés esetén, tüszőrepedéskor és terhesség idején, illetve nemi izgalom hatására.
[h=4]Eltolódó pH[/h]Ha valamilyen oknál fogva (elhúzódó menstruáció, gyakori irrigálás, antibiotikumos kezelés stb.) a hüvelyben levő tejsavbaktériumok száma lecsökken, és a pH-szint megemelkedik, akkor szaporodnak el a "káros" baktériumok. Ennek az állapotnak az orvosi neve a bakteriális vaginózis (BV).
[h=4]Tünetek, melyek a baktériumok jelenlétére utalnak[/h]A bakteriális vaginózis fő tünete rendszerint a szürkésfehér folyás, amelynek gyakran kellemetlen, halra emlékeztető szaga van. A folyás intenzívebbé válik a menstruációt és a szexuális együttlétet követően, a kellemetlen szag pedig a szexuális együttlét közben válik még észrevehetőbbé. Egyéb jel még a hüvelyi diszkomfortérzés és irritáció. Nehezíti a diagnózist, hogy sok esetben a baktériumok jelenléte nem is okoz tüneteket.
[h=4]A kezelés menete[/h]Az orvos alapos vizsgálat és kenetvétel (tenyésztés) után állapítja meg, hogy mi okozza a panaszokat, és ha a leletek baktériumokat mutatnak ki a hüvelyben, akkor antibiotikumot rendel el. Ez lehet tabletta vagy hüvelykrém is. Gyakori jelenség azonban, hogy néhány héttel az antibiotikumos kezelés után sok nőnél visszatérnek korábbi tünetei. Ennek elkerülésére a kezelés alatt és után is minden kiegészítő terápiával a hüvelyi flóra egyensúlyának helyreállítására kell törekedni, például tejsavat és glikogént tartalmazó hüvelygél, vagy laktobacillusokat tartalmazó egyéb készítmények használatával.

Önálló kezelésként - az antibiotikummal azonos hatásfokúan - tejsavat és glikogént tartalmazó hüvelygél is alkalmazható, ami vény nélkül kapható, bárki számára elérhető a pontos diagnózis után.
[h=4]Mi történik, ha nem kezelem a BV-t?[/h]Az újabb kutatások azt mutatják, hogy a hüvely fertőzések elleni védelme lecsökken BV-ben, és ez megnöveli a HIV (AIDS vírus), és egyéb szexuális úton terjedő fertőzések kockázatát, továbbá emelkedik a kismedencei gyulladások előfordulásának valószínűsége. Várandós nőknél a bakteriális vaginózis jelentős komplikációt okozhat: vetélést, koraszülést, korai burokrepedést. A szövődmények előfordulásának valószínűsége a nőgyógyászati műtéten átesett nők körében is magasabb.

A kismedencei gyulladás erős alhasi fájdalommal jár, és a már említett bő hüvelyfolyás mellett jelentkezhet teltségérzés, hólyagtáji görcsölés vizeletürítéskor, esetleg sugárzó fájdalom és magas láz. Ennek kezelése már jóval hosszabb és komplikáltabb (kombinált antibiotikum, legalább két héten át), sőt akár kórházi ellátásra is szorulnak az érintettek.

A kismedencei gyulladások azonban nem múlnak el maradéktalanul a gyógyulás után sem, sajnos lehetnek hosszú távú következményeik is. Ha ráadásul valaki több gyulladásos megbetegedésből is meggyógyult már, könnyen előfordulhat, hogy petevezetékének fala megvastagodott, a petevezeték csatornáját bélelő hengerhám károsodott, ezáltal pedig akár el is záródott (részben vagy teljesen). A lezárt petevezeték meddőséghez, méhen kívüli terhesség kialakulásához vezethet.

Éppen ezért bármilyen panaszunk is van, a házi kísérletezgetés, ilyen-olyan irrigálás és a recept nélkül kapható kúpok alkalmazása helyett minden esetben forduljunk nőgyógyászunkhoz, aki biztos diagnózist ad, aminek birtokában a célzott kezelés időveszteség és a szövődmények kialakulásának kockázata nélkül segít.
</ARTICLE>
 

Kis Sarkcsillag

Állandó Tag
Állandó Tag
Mi az ami segíthet? (1)

Mi az ami segíthet? (1)


Én csak tapasztalatot tudok írni,nem biztos, hogy ez a tuti de mi nem bántuk meg amikor el kezdtünk keresgélni...mert lehet találni "kincseket".
Amikor már semmire nem gondol az ember nem derül ki semmi, érdemes a egy energetikai felmérés, és egy jó kis méregtelenítés (ami ráadásul gyönyörűen helyre tudja rakni nem egyszer a szervezet a "hormonok" működését! A környezetemben nagyon beváltak ebben az esetben a spagyikrikus Phönix cseppek. (több hetes kúra...majd utána következhet a szervezet feltöltése vitaminokkal,ásványi anyagokkal, mellette egy kis relaxáció). Sokan félreértik, ez nem azt jelenti, hogy orvos felügyelete-segítsége nem szükséges, ez kiegészítheti azt!
Nagyon jó előkészítése lehet a szervezetnek egy új élet befogadására!

Az egyes cseppek hatásai:

-PHÖNIX Phönohepan
a máj vitális helyzetét javítja, amely a biokémiai méregtelenítés legfontosabb színtere. Vitalizálja továbbá a májtól az eperendszeren át a bélbe vezető méregvezetéket és ezzel serkenti a kiválasztást. A PHÖNIX Phönohepan tartalmaz egy hatékony vesespecifikus alkotórészt is, amely a vesék méregkiválasztását is serkenti. A vese közismerten sok méreganyagot választ ki, amelyeket a máj biokémiai méregtelenítő munkája tesz ártalmatlanná és vízben oldhatóvá.
-PHÖNIX Solidago
A vese vitális helyzetét javítja. A javulás következtében regenerálódik és erősödik a vese természetes tevékenysége, ezért nem alakul ki az ásványi anyagok élettani kiválasztódása. A készítménynek a vese szöveteire gyakorolt különleges hatása következtében először a toxinok majd a húgyszerű anyagok erőteljesebben választódnak ki. Ezen kívül egy enyhe diuretikus hatás lép fel.
-PHÖNIX Antitox
Javítja a bőrön, vagyis az izzadság- és faggyúmirigyeken keresztüli kiválasztást. Ebben a készítményben is van egy a vesére ható jelentős alkotórész. Terápiás szempontból ez előnyös a bőr tehermentesítéséhez.
-PHÖNIX Lymphophön
Növeli a nyirokrendszer vitális helyzetét. Ezáltal regenerálódik a nyirokspecifikus immunfunkció és javul a toxinok szállítása a szövetekből a nyirokrendszeren keresztül a vérbe és ezzel a tulajdonképpeni méregtelenítő és kiválasztó szervekhez a májhoz, veséhez és a bőrhöz.

PHÖNIX rotációs méregtelenítő kúra adagolása

Adagolás felnőtteknél:
1.-2.-3. nap: Phönohepan 3x20-40 csepp + Lymphophön 3x10-20 csepp
4.-5.-6. nap: Solidago 3x20-40 csepp + Lymphophön 3x10-20 csepp
7.-8.-9. nap: Antitox 3x10-20 csepp + Lymphophön 3x10-20 csepp

A PHÖNIX rotációs méregtelenítő kúra időtartama 45 nap, vagyis a fent említett 9 napos ciklust ötször folyamatosan megismételjük!!!
Adagolásnál figyelni kell a testalkatot és, hogy a tested mit kíván, ha nagyon durva tünetek jelentkeznek csökkenteni, kell a cseppszámot! + természetesen át kell gondolni ki –mit bír lsd. egy nagyon idős szervezetnél veszélyes lehet a mérgek megindítása hiszen a vese, máj fel tudja-e dolgozni. Aki erősnek érzi magát Candida diétával egybe kötheti….

- Vékony testalkatú és érzékeny lelkületű egyének esetén
máj és veseszerből 3 x 20 cseppet adagolunk.
- Az erősebb testalkatúaknál
máj és veseszerből 3 x 40 cseppet adhatunk.

Aranyszabály
amit a máj és veseszerből adagoltunk annak felét adjuk az ANTITOX-ból vagyis a bőrszerből.

A kúra egész ideje alatt PHÖNIX LYMPHOPHÖN-ből 3 x 10 20 csepp/nap mennyiséget adagolunk.
A PHÖNIX rotációs méregtelenítő kúra időtartama 45 nap, vagyis a fent említett 9 napos ciklust ötször folyamatosan
 

Kis Sarkcsillag

Állandó Tag
Állandó Tag
Bocsánat a Spagyikrikus szót nem magyaráztam meg az előző levelemben:

" A spagyrika szó maga görög eredetű: Spao = szétválasztani, ageiro = egyesíteni. A szétválasztás és egyesítés a spagyrika alapelve. Ez a gyógyszergyártásban egyrészt azt jelenti, hogy bizonyos alkotó elemek, melyek a természet különböző területeiről ( ásványvilág, növényvilág, állatvilágból ) származó anyagokból kerülnek leválasztásra, majd a feldolgozás során újra egyesítésre. Ezekben a kémiai folyamatokban az erjesztés és a desztillálás játszik a fő szerepet. Az így előállított új komplex anyag, egy teljesen új gyógyszer, és nem az összekevert elemek összessége az egyes szereknek, mint a komplex homeopátiában. Ez az alapvető különbség a spagyrika és a komplex homeopátia között.
Spagyrikában a gyógyerő az az erő, amely a különböző módon, különböző alakban gyógynövényekben, ásványokban és más természetes anyagokban kötött állapotban található. A spagyrika keresi a természetben az erőket, leválasztja őket a nyers és gyógyszerként nem értékesíthető alapösszetevőktől. Speciális eljárásaival koncentrálja az erőket és lehetőség szerint, sértetlenül gyógyszer-formába alakítja, hogy terápiásan használhatók legyenek. A spagyrika a természet gyógyító erőit maximálisan az ember szolgálatába állítja."
 

Andi86

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Lulu!

Nem tudom emlékszel-e rám,még fórum elején írtam neked, hogy 24 évesen megtudtam hogy spontán nem lehet babám csak lombikprogram segítségével és nagyon elvoltam keseredve, és akkor ti próbáltatok erőt adni nekem, amit köszönök és hálás vagyok mert most nagyon boldog vagyok ugyanis megszülettek a fiaim igen ikrek egészségesek szépek már 4 hónaposak és hihetetlen fejlettek! Mindenkinek csak azt tudom mondani, hogy nem könnyű sok mindenen át kell esni sok rosszat el kell viselni, de megéri és feladni soha nem szabad!

Még egyszer köszönöm!

Andi!
 
Oldal tetejére