Gyereket akarok!

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Lulu!

Nem tudom emlékszel-e rám,még fórum elején írtam neked, hogy 24 évesen megtudtam hogy spontán nem lehet babám csak lombikprogram segítségével és nagyon elvoltam keseredve, és akkor ti próbáltatok erőt adni nekem, amit köszönök és hálás vagyok mert most nagyon boldog vagyok ugyanis megszülettek a fiaim igen ikrek egészségesek szépek már 4 hónaposak és hihetetlen fejlettek! Mindenkinek csak azt tudom mondani, hogy nem könnyű sok mindenen át kell esni sok rosszat el kell viselni, de megéri és feladni soha nem szabad!

Még egyszer köszönöm!

Andi!

Szia Andi!!!
Nagyon jó hírekkel jöttél :) Köszönöm!!!
Jó ilyen híreket hallani! Örülök, hogy jól vagytok és boldog vagy a fiaiddal!
A várakozás után jöhet a megérdemelt babázás. Ugye, hogy így utólag megszépíti a várakozás a gyerekekkel járó fáradalmakat? Hiába a babák miatti kialvatlanság és kuszaság, minden szép így ahogy van :)
Minden jót kívánok nektek és köszönöm, hogy megosztottad velünk az örömhírt, mert erőt merítünk belőle!
Lombikos tapasztalatokban majd számítunk rád ;)
Várjuk továbbra is a híreket rólatok! :D
Lulu
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Mi az ami segíthet? (1)

Én csak tapasztalatot tudok írni,nem biztos, hogy ez a tuti de mi nem bántuk meg amikor el kezdtünk keresgélni...mert lehet találni "kincseket".
Amikor már semmire nem gondol az ember nem derül ki semmi, érdemes a egy energetikai felmérés, és egy jó kis méregtelenítés (ami ráadásul gyönyörűen helyre tudja rakni nem egyszer a szervezet a "hormonok" működését! A környezetemben nagyon beváltak ebben az esetben a spagyikrikus Phönix cseppek. (több hetes kúra...majd utána következhet a szervezet feltöltése vitaminokkal,ásványi anyagokkal, mellette egy kis relaxáció). Sokan félreértik, ez nem azt jelenti, hogy orvos felügyelete-segítsége nem szükséges, ez kiegészítheti azt!
Nagyon jó előkészítése lehet a szervezetnek egy új élet befogadására!

Szia Kis Sarkcsillag!
Köszi, hogy megosztottad velünk! :D
Nem ismertem ezt a kúrát, de nagyon hasznosnak tűnik, ahogy a neten is olvasgattam róla.
Tudnál írni saját tapasztalatot, hogy te vagy a családod mire és hogyan használtátok, mert nagyon hasznos lenne!
Illetve hogy milyen hatását érezted, kellett-e vigyázni az evéssel-ivással, kellett-e az adagoláson menetközben változtatni.
Korábban méregtelenítésre a babavárásra való felkészülésben a Máriatövis magolajat használtam, az sem volt semmi :)
Nekem csökkenteni kellett az adagot, mert nagyon erősen hatott és émelygős-támolygós lettem tőle...
Lulu
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Pozitív gondolkodás, negatív gondolkodás

A negatív gondolkodás 7 előnye a túlélésért

Annyit, de annyit beszélünk a pozitív gondolkodásról! Olyan fontosnak, olyan elengedhetetlennek tartjuk, hogy képesek vagyunk ennek érdekében önnön jól felfogott érdekünket szolgáló, természetes negatív érzéseinket a pokol kénköves fenekére száműzni. Ne tegyük!

Írásom valójában nem is a negatív gondolatokról, hanem a negatív gondolatok alapját adó negatív érzésekről szól. Csupán annyit kérek, hogy állj hozzájuk pozitívan!

A negatív gondolatoknak igenis helyük van a világunkban! Bátran megdobálhat minden „erőszakkal pozitívan gondolkodó” bármivel. Ők ugyanis hajlanak rá! Az efféle pozitivitás mögött ugyanis rejtett agresszió rejlik, melynek gyökere az elfojtott természetes érzelmekben van. A természetes érzelmek sorában pedig mindenképp ott van a düh, a harag, a csalódottság, a bosszankodás, a méltatlankodás, a meg nem értettség és még sorolhatnám.

Azok, akik ezeket az érzéseket soha nem akarják megélni, átélni, belsővé tenni, integrálni, majd feldolgozni, azokból sajnos soha a büdös életben nem lesz pozitív gondolkodó, csupán felszínen maszatoló, elfojtott haraggal küzdő, szépelgő, modoros kis lény, aki mesterről mesterre rebbenve végül valamilyen csúnya betegségben hal meg.

A negatív gondolatok helye életünkben
Egy fontos dolgot szeretnék neked mondani: jogod van hozzá, hogy rosszul érezd magad! Ahhoz, hogy boldog légy, hogy élvezni tudd a boldogságot, szabad boldogtalannak is lenned! Jogod van hozzá, hogy kinyilvánítsd, hogy nem érzed magad jól érzelmileg, s ahhoz is, hogy ezeket az érzéseket átéld. A maga teljességében megéld. Engedd, hogy átfájjon egy veszteség. Engedd, hogy néha eluralja lényed a düh. Engedd, hogy bosszús légy, ha méltánytalanul bánnak veled! Engedd magad érezni! Minden érzésed jó, helyes és szabad!

A negatív gondolatokat nem kell pozitívvá forgatni!
Ezek csupán elfojtásokat eredményeznek. Egy boldogtalan, üres, kereső, de nem találó, viselkedésében eléggé furcsa, lényében eléggé torz embert eredményeznek. Olyat, aki látszatokból épített várat és retteg belépni, mert tudja, hogy ez a fal nem véd, ez a tető nem óv, ez a padló nem tart meg. Ha már eljutottál ebbe az állapotba, akkor ülj most ide és figyelj! Jó vagy! Jó vagy, mert eljutottál idáig! Egyetlen rossz, elnyomó, ártó személy nem jutna el idáig, hanem korábban lecsukta volna már ezt a cikket! Számos cikk, írás, könyv szól arról, hogy a negatív érzéseket nyomd el. Ezek az elnyomott negatív érzések építőkövekké lesznek a látszatok várában – falat húznak közéd és a valóság közé. Neked, mert jó ember vagy, jogod van a teljességhez. A teljesség nem csak pozitív. A teljesség kiegyenlített, tehát része mindkét pólus, s ezek megéléséből adódóan magától értetődő módon a harmónia.

A negatív gondolatok 7 előnye a túlélésért
  1. A negatív érzés valódi – ahhoz segít hozzá, hogy megleld saját lelked sérüléseit és eljuss ezen az ösvényen a gyógyításig, és az okot kezeld.
  2. Honnan nézve negatív? A túlélést sokszor éppen az segíti, hogy hirtelen félni kezdünk, megfutamodunk (ugye ezek negatív érzések?) – s ezek óvnak meg bennünket mondjuk egy ártó személytől, vagy egy katasztrófahelyzettől. Mi volna, ha ezt a félelmet, ezt a megfutamodást elfojtanánk? Vajon tényleg annyira pozitív lenne az eredmény?
  3. A negatív érzés átélése, átérzése nélkül egyszerűen nem lehetséges eljutni sem a belső megbocsátás, sem a valódi szeretet állapotáig. Amíg nem érzem a saját negatív érzéseimet, addig nem leszek képes a másikét sem érezni, látni, érteni, s addig nem tudom szeretni benne az esendőt, a megbántottat, a gyengét.
  4. A negatív érzés felismeréséhez szükséges a negatív gondolat. „Én félek” – „Én megbántva érzem magam” – „Mellőzöttnek érzem magam” – „Fáj” Tudatosítsd magadban, hogy az érzés benned van, de annak a másik nem szükségszerűen okozója. A te érzésed ettől még minden kétséget kizáróan helyes és tökéletes. Olyan is van, amikor a másik direkt árt, mert ez abban a helyzetben számára a legjobb, amit tehet. Leértékel Téged, megüt, vagy tudatosan keresztbe tesz, stb… Lépj a következő pontra!
  5. Nem kell eltűrnöd, hogy bántsanak! Talán ezt a legfontosabb tisztázni! Nagyon sok pozitív gondolkodó úgy próbál a szarból fagylaltot csinálni, hogy folyamatosan tűri a bántást. „Nem baj, ha megver (megcsal, lehord, stb..), de legalább hozzám jön haza!” „Krisztus azt mondta, hogy tartsd oda a másik orcádat is – én szeretetből eltűröm, hogy …. (ide bármilyen bántás jöhet), hiszen a szeretet mindenek felett áll.” Nos, ez nem szeretet. Nem pozitív gondolkodás. Ez megalkuvás és gyávaság, mely nem mer konfrontálódni, nem mer szembe nézni a valósággal.
  6. A pozitív gondolkodás betegségeket hoz létre, mert elfojtás van mögötte. A ki nem fejezett harag különböző gócokat hoz létre a szervezetünkben. Semmiképp ne keverd össze a pozitív gondolatokat a tudomásul nem vevéssel – az utóbbi ugyanis elfojtás, s mint ilyen nem engedi ki az energiát magából. Gócként meggyűlik, mint egy sebben a genny és mélyen kezd fertőzni.
  7. Hiteltelenné válunk a környezetünk számára, mint a pap, aki vizet prédikál és bort iszik – elveszítjük a barátainkat, azt fogja átélni a környezetünk, hogy nem vagyunk empatikusak, nem reagálunk a problémáikra a megfelelő módon – mert nem reagálunk rájuk így. Hányszor hallom, hogy ha sírni volna kedve valakinek, ha elhagyta a szerelme, vagy meghalt a kutyája, kirúgták az állásából, a sok pozitivista ilyeneket mond: „Biztosan nem volt véletlen, majd a következő munkahelyeden sokkal jobb lesz minden!” vagy „Bodri már bizonyára az örök vadászmezőkön van, betöltötte a karmáját, letette a földi létet neki már jobb, engedd el!” vagy „Bizonyára az volt a karmátok, hogy a Józsi lelépett a Gizivel, örülj neki, legalább nem kell a piszkos ruháját vasalnod!” Biztosan erre a fajta pozitívságra vágyódik a környezetünk? Természetesen nem jelenti, hogy le kell menni bárki mellé a padlóra és együtt vérezni vele a gondokon, de az együttérzés egészen biztosan többet ér, mint az erőltetett pozitívba hajlás.

Ha azt látod, hogy valami boldogtalanságot okoz, dobd el ott és akkor - ne tartsd meg egyetlen pillanatig sem. Ez a bátorság; bátorság élni, bátorság kockáztatni, bátorság kalandozni. És a mindenség, a fény, a szeretet, az öröm és az áldás csupán a bátrakat jutalmazza meg egy napon - mondta Osho. Szerintem igaza volt …
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Miért nem szülünk (több) gyereket?

A Babanet oldalán bukkantam az alábbi cikkre egy anyuka tollából.
Még véletlenül sem elriasztás képpen teszem fel, hanem éppen azért, hogy tudjuk és tudatosítsuk: ezek a félelmek mindenkiben megvannak, léteznek és sajnos reális félelmek. Ezen félelmek akár oda is vezethetnek, hogy a tudatalattink azt üzeni: Most NEM merek gyereket vállalni, így zavar keletkezhet a fogantatásban.
Nekünk kell megoldani, hogy hatástalanítsuk a félelmeinket, de ha felismerjük őket, az már fél siker!


A csapból is az folyik, hogy mennyire fogy a népesség, fogy a magyar, veszélyben a haza és a gazdaság. A KSH rendre közreadja legújabb statisztikáit a népesség alakulásáról, és ezek szerint bizony nem rózsás a helyzet, már évtizedek óta tart ez a trend. A nagykutyák azon agyalnak, vajon miképpen lehetne rávenni a termékeny nőket, hogy egyáltalán vállaljanak gyereket, később pedig arra, hogy több gyereket szüljenek. Különféle elméleteket gyártanak arra, mi állhat a jelenség mögött, komoly kutatók fordítják erre idejüket, sőt, még népesedési kerekasztalt is létrehozták, hogy megfejtsék: miért nem szülünk (több) gyereket?

A válasz persze összetett, de véleményem szerint nincs itt szükség kutatásra, elméletekre, mert aki nyitott szemmel jár, az bizony látja a nyilvánvaló okokat. De hogy senki se érthessen semmi félre, akkor most álljon itt írásban – természetesen az én szubjektív szemüvegemen át torzítva.
Magyarországon gyereket vállalni komoly hendikepet jelent, főleg és elsősorban a nők számára. Már a terhességet sem nézi a munkáltatók egy része jó szemmel, ám ha egy kisgyerekes anya vissza szeretne térni a munkába, számtalan problémával kell szembenéznie. Mázlista, ha visszaveszik, mázlista, ha talál kisgyerek mellett munkát. Bár a kisgyerekes anyákat védi a törvény - egyelőre, ugye -, ezt csak az a munkáltató nem játssza ki, amelyik nem akarja.

Manapság olyan, hogy biztos állás, egyszerűen nem létezik - és nemcsak a gyerekesek szempontjából. Szerencsés az, akit a munkáltatója bejelent rendesen – kezeket fel, aki ekkora mázlista -, mert ha nem, hát bármikor az utcán találhatja magát az ember, akár van gyereke, akár nincs. De ha van, az duplán katasztrófa.
Nem csoda, ha a gyereket mindenképpen vállalni akaró nők nagy része jócskán kitolja az első szülés időpontját. Nemcsak azért tesznek így, mert tanulni akarnak és karrierre vágynak - vagy mert önzők lennének. Sokkal inkább azért, mert biztonságban akarják érezni magukat, hiszen ha megszületik az a gyerek, már nemcsak magunkért kell felelősséget vállalnunk. Márpedig biztonság, az nincs.

Már csak azért sem, mert sajnos nálunk az egy főre jutó átlagkereset nem elegendő egy család ellátására. Hacsak egy apa nem hajlandó arra, hogy mellékállás(oka)t vállaljon, és egyúttal lemondjon a gyerekeivel való kapcsolat lehetőségéről – hogy a párkapcsolatáról már ne is beszéljünk -, a kisbabás család anyagilag komoly veszélybe kerül. Persze, kap az anya GYED-et és GYES-t az államtól, de főleg ez utóbbi összege meglehetősen szerény, kb. 28 ezer forint. Míg egy csomag pelenka mintegy 4-5 ezer forint. És a gyerek ráadásul nem is három évig jelent csak anyagi és egyéb elköteleződést.

Választhat úgy a nő, hogy nem marad otthon a gyerekkel hároméves koráig, ám ekkor egyfelől kezdődik a gyerek elhelyezését célzó mizéria, másfelől megküzdhet a társadalom rosszallásával – hiszen a gyereknek három évig az anyja mellett a helye. Ha otthon marad három évig, jó eséllyel nézhet új munka után, márpedig ez három év kihagyással cseppet sem egyszerű, mondhatnánk: mission impossible.

Ha a munka mellett dönt egy anya, akkor jön a következő probléma: a gyerek behatárolja a napját, a gyereket hozni-vinni kell, sajnos, nem képes még önmagáról gondoskodni. És igen, közösségben sajnos gyakori, hogy le is betegszik. Ezt a munkaadók ismételten nehezen tolerálják, ami érthető, hiszen a gyermektelen munkavállaló akár 16 órát is hajlandó dolgozni, nem esik ki a kezéből a toll négykor, és tény, hogy nem is marad otthon hetekig beteget ápolni, hacsak ő maga nem beteges.

Igaz, ma már a kisgyerekes anya sem mer otthon maradni a beteg gyerekkel, inkább egy idegenre bízza a gyerekét, mert félti az állását. Ám ami szerintem még ennél is rosszabb: sokszor maguk a kollégák is negatívan viszonyulnak a kisgyerekes anyához, ők tesznek megjegyzéseket - miközben lehet, hogy a kisgyerekes szülő a maga munkaidejét sokkal hatékonyabban kihasználja, mint a kollégák.

Óvodai és bölcsődei férőhelyből is jóval kevesebb van
, mint amennyi kellene. Egyes helyeken olyan hosszú a várólista, hogy már a terhesség alatt regisztrálni kellene rá ahhoz, hogy a gyerek kétévesen bekerülhessen. A csanákat – családi napköziket -, alapítványi vagy magánóvodákat, bölcsődéket sokan képtelenek megfizetni. Ahogy a bébiszittert is. A teljes munkaidejű állások időbeosztása sem az ideális – vagyis inkább a gyerekeket befogadó intézményeké nem az.

Részmunka és távmunka nem létezik – pedig ha létezne valódi lehetőségként, nemcsak maszatolásként, megoldást jelentene sokunk problémájára. Pénzre szüksége van egy családnak, főleg ha netán lakásvásárlásba is belevágtak, természetesen a magyar viszonyoknak megfelelően hitellel – abból is sokan devizahitellel. Ez akkora terhet ró a hitelesekre, hogy gyerekre vagy családbővítésre egyáltalán nem látnak lehetőséget.
Baj van szerintem a jövőképpel is: egész pontosan nincs. Maximum annyi, hogy nyugdíjas korunkra – ha lesz egyáltalán olyan – lesz majd egy tehermentes lakása az embernek. És akkor a gyereket még nem taníttattuk, nem indítottuk el az életben, segíteni sem tudtuk neki.
Nincs tehát biztonságérzet, jövőkép és még csak viszonylag biztosnak nevezhető egzisztencia sem. Minden más megvan hozzá: az emberek továbbra is vágynak a tartós párkapcsolatra és a gyerekáldásra is, lehetőleg egy élet alatt többször.

Talán nem ajtódíszekkel kellene megpróbálni rávenni a lakosságot a gyerekvállalásra, és nem is félrevezető és lelkifurdalást serkentő kampányokkal befolyásolni az abortuszt tervezőket. Elég lenne, ha azt látnák a ma még termékeny párok, hogy valós megoldások felé igyekszünk, amelyek mellett nem egy brutális túlélő-tábornak, hanem felhőtlen örömnek, kiteljesedésnek tűnik a gyerekvállalás.
 

Kis Sarkcsillag

Állandó Tag
Állandó Tag
Első várandósság előtt ajánlom a pár mind a két tagjának! Nálunk tényleg jó volt! Sok-sok méreg távozott a szervezetből, és még a nyirok rendszert is szépen mozgósította!
Amúgy pedig bárkinek, aki úgy érzi nincs minden rendben a szervezetében, vagy csak egy "tavaszi" méregtelenítést szeretne....

Ha túl sok a csepp, erős fejfájás, vesetájéki és máj-körüli fájdalom jelentkezhet ....csökkenteni kell a cseppeket ebben az esetben, akár vízben is oldható pl. napi adag 1,5 l vízben! Az evéssel nem kell vigyázni, de mi egybekötöttük egy diétával és sok-sok folyadékkal segítve a méreg anyagok kiürülését! Pozitívumként súlycsökkenés várható hiszen a nyirok rendszer is kitisztul! Természetesen idősebbek mindig orvosi felügyelettel alkalmazzák, hiszen ott bizony vannak lerakodások ...másrészt egy vese nem úgy dolgozik mint pl. egy 40 éves esetében. Daganatos betegek esetében pedig méregteleníteni TILOS! Minden csepp,külön szervért, szerv rendszerért felelős!

A Máriatövis magolaj is szuper, az kifejezetten a májat méregteleníti, s bár azt mondják nincs mellékhatása De az érzékenyebb embereknél szerintem igenis válthat ki nem kívánt "hatásokat" akkor azonnal csökkenteni kell...ha nem múlik abba hagyni!

Szerintem kinek mi válik be, az a jó! Nincs olyan ami mindenkire van szabva....
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Endometriózis könyv - Amikor a méhem ellenem fordul

Hamarosan megjelenik egy új könyv az endometriózisról, részleteket megtaláljátok Árvai Nóra oldalán és a Medicina kiadó honlapján.

Amikor a méhem ellenem fordul

Alcím: Az endometriózis</STRONG>
Szerző: Árvai Nóra
 

Csatolások

  • medicina_hu-1852-2012523155136.jpg
    medicina_hu-1852-2012523155136.jpg
    16.9 KB · Olvasás: 53

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Lehet, hogy volt egy ikertestvéred?

Elképzelhető, hogy megmagyarázhatatlannak tűnő, visszatérő lelki problémáink oka a születésünk előtt elvesztett ikertestvér? A kineziológusok szerint a jelenség akár minden második embert érinthet.

Nincs erősebb kötődés az anya és a magzata közötti kapcsolatnál. Talán csak egy ehhez fogható létezik: az ikreké. Egy magzat a 6. héttől hall, a 9. héttől érzi a bőrét ért ingereket. Az ikrek számára már az anyaméhen belüli élet is döntő jelentőségű. Egymás közelsége, érintése és a szívdobbanások hangja hónapokig építi a kötődést és a bizalmat, ami egy életre szól. De mi történik, ha ez a kapcsolat megszakad? Megélhet-e drámákat a magzat, és ha igen, emlékszik-e később az anyaméhben történtekre? A nőgyógyászok szerint a várandósságok 8-10 százaléka, a kineziológusok szerint több mint fele indul ikerterhességnek, átlagosan azonban csupán százból egyszer születik meg mindkét magzat. A többség elveszíti a testvérét, aki legtöbbször felszívódik az anyaméhben. Az életben maradt magzatot „túlélő ikernek” vagy „félikernek” hívják.

Félelem a búcsúzástól

Egy harmincas éveiben járó, gyesen lévő anyuka, Réka, a problémája gyökerét a magzati korban találta meg. „Az egész életemet végigkísérte a búcsúzástól való rettegés. Fizikai fájdalmat jelentett minden pillanat, amelyben egy időre el kellett válnom azoktól, akiket szeretek. Gyerekként a szüleimtől nem tudtam elszakadni, később a barátoktól a közös nyaralások után, és az érzelmeim intenzitása nem csitult felnőttkorban sem. Abnormálisan féltettem a férjemet, akárhányszor kocsiba ült, szabályosan görcsbe rándult a gyomrom. Amikor a húgom, aki egy ideig a mellettünk levő lakásban nevelte a kisfiát, eldöntötte, hogy elköltöznek, összeomlottam.”

Az érzés ismerős volt számára a korábbi évekből: az elválás végérvényesnek tűnt. Visszavonhatatlannak. Réka felkeresett egy terapeutát, aki vezetett meditációt javasolt, hogy kiderüljön, miért él meg minden egyes elválást ekkora traumaként. „A megjelenő képek egyértelművé tették, hogy magzati koromban volt egy ikertestvérem – meséli Réka. – Már önmagában ez a felismerés is felkavart, a legmeghatározóbb élményem mégis az utolsó meditáció volt. Egy bordó barlangot láttam kályhával, benne tűz égett. A lángokban egy fej volt. Először bénítóan hatott rám az egész, de tudtam, hogy oda kell mennem, becsukni a kályha ajtaját. Mintha 33 év terhétől búcsúztam volna el.” Lassan minden fontos kapcsolatán érezhető volt a változás, és Réka mára képes felismerni, melyek azok az érzelmek, amelyek sokkal inkább az elvesztett testvérnek szólnak.

21. századi lélekismeret

Az emberiséget mindig is érdekelte a születés és a halál, a magzati kor azonban csak a 70-es évektől foglalkoztatta élénkebben az amerikai kutatókat. Az azóta végzett vizsgálatok forradalmasították a pszichológia tudományát, és már jó ideje nem „illik” azt állítani: a magzat pusztán sejtek összessége, érzelmek és emlékek nélküli biológiai lény. A legjobb bizonyíték erre a magzatvíz-vizsgálat során a tű elől menekülő 14 hetes magzat esete, aki annak ellenére is „menekül”, hogy a látása ebben a korban még egyáltalán nem fejlett.
Zala Mónika klinikai szakpszichológus szerint ma már nem számít a pszichológusok körében eretnek gondolatnak, hogy az anyaméhben történteknek meghatározó jelentőségük lehet az ember érzelmi világára. „Egyszer eljött hozzám egy fiatal nő, egy festőművész, akinek újra és újra lemerevedett a jobb keze, így nem tudott alkotni – meséli Mónika. – Módosult tudatállapotban egyszer csak az anyaméhben találta magát, a haldokló ikertestvére mellett, akit a jobb kezével próbált elérni és megmenteni, hiába. A veszteség fájdalmas átélése után sikerült feloldanunk a tehetetlenség és a bűntudat érzését, és hamarosan a kezébe is visszatért az élet. A problémák feloldására az egyik legjobb módszer a szimbólumterápia, amellyel relaxáció során dolgozunk, és amelynek során vissza kell mennünk a kezdetekig. Az anyaméh szimbóluma például a barlang, amely egyeseknek veszélyes, sötét hely, másoknak biztonságos, puha menedék. Ezután a negatív érzések keletkezéséhez általában regressziós hipnózissal jutunk. Amikor elvesztett testvérre bukkanunk a magzati korból, a fájdalom újraélése és feldolgozása után a búcsú következik – ez történhet szertartásosan a valóságban is, de olykor elég a képzelet. A terápia akkor tekinthető sikeresnek, ha megszűnik a korábban a mindennapokat akadályozó negatív érzelem.”

Ok nélküli hiányérzet?

Domján Kata, az És én ezt eddig miért nem tudtam? című könyv szerzője évek óta kutatja az ikerélmény területét, maga is „féliker”. „Gyerekkoromtól jellemző volt az életemre a szomorúság, a félelem és a magány, de ez csak kamaszkoromban tudatosodott bennem, amikor mindez egyre erősebbé vált. Pedig nem mondhatom, hogy ne lettek volna sikereim, vagy hogy ne szerettek volna a szüleim. Mégis – megmagyarázhatatlanul – jelen voltak az életemben a negatív érzések, és képtelen voltam szabadulni tőlük. Az ťigazi szerelmekŤ például jöttek-mentek az életemben, de valahogy mindig sikerült ťelintézniŤ, hogy el is hagyjanak. Legtöbbször tudat alatt taszítottam el őket magamtól, és sosem értettem, miért lett vége egy látszólag jól induló kapcsolatnak. Többféle módszert is kipróbáltam, az egyik ilyen során jöttem rá, hogy a kapcsolódási nehézségeim mögött az ikertestvérem elvesztése áll. Ez az élmény olyan hatással volt rám, hogy elkezdtem intenzíven is foglalkozni a témával és összegyűjteni a hasonló eseteket egy könyv formájában, hogy fogódzót adjak másoknak. A hiányérzet nem szűnt meg teljesen, de a probléma okának megismerésével és a múlt elfogadásával valamelyest szelídült, és mára képes vagyok viszonylag felszabadult életet élni.”

Trauma és érzelem

A hagyományos pszichoterápiás eszközök mellett számos alternatív módszer is segíthet megszabadulni egy-egy fojtogató problémától. „Az ember a fogantatás pillanatától kezdve tudatos, érző lény – mondja Somogyi Krisztina, kineziológiai technikákat alkalmazó terapeuta. – A sejtjeink hétévente megújulnak, kivéve az idegsejteket, azok nem változnak, ezért a testünk mélyen elraktározza a negatív érzelmeket. Sokan kérdezik maguktól: miért történik velem mindig ugyanaz? Miért ismétlődnek ugyanazok a konfliktusok, helyzetek a kapcsolataimban? Miért nem tudom elkerülni a kudarcot? A kineziológiai terápia során – izomteszteléssel – először megkeressük a probléma eredetét, azt a kort, amikor először éltük át a traumát és a hozzá kapcsolódó negatív érzelmeket. Majd ismét izomteszteléssel megkeressük a legmegfelelőbb korrekciós technikát. Több mint száz oldási technikával dolgozunk, a kliens teste dönti el, hogy melyikre van szükség, mi az ő izmainak reakcióiból olvasunk.”
Megfelelő szakember segítségével a terápia után a tünetek ideális esetben megszűnnek, és újra úgy érezhetjük: az életünket nem a balszerencse vagy mások, hanem mi magunk irányítjuk. „Egyik kliensem, egy harmincas éveiben járó fiatal férfi azzal a problémával keresett fel, hogy úgy érzi, kétszer annyit dolgozik, mint a kollégái, mégis elkerüli a siker – meséli Somogyi Krisztina. – Amikor a munkája során ki kell állnia magáért, hatalmas dühöt és feszültséget érez, és úgy viselkedik, mintha az életéért küzdene. A terápia során kiderült, eleinte ketten voltak az anyaméhben, az édesanyjuk teste azonban nem bizonyult elég erősnek a kihordásukhoz, egyiküknek mennie kellett... A férfi érzéseiben ez úgy raktározódott el, hogy meg kellett küzdenie a testvérével, hogy ő maradhasson életben. Az oldásnak köszönhetően megszűnt benne a feszültség, magabiztos és nyugodt lett. Fél év múlva magasabb pozícióba helyezték.”
Lehetséges, hogy érdemes nyomozni a titkos miértek után, mert a szűnni nem akaró szorongás, a bűntudat és a magány igenis feloldhatók, találhatunk rájuk konkrét okot. Talán érdemes egy próbát tenni. Azt azonban mindig tartsuk szem előtt – mivel mostanság a születés előtti életnek meglehetősen nagy jelentőséget tulajdonítanak –, hogy azért ne a magzati korban keressük minden problémánkra a magyarázatot.

Lelki okok

Egyes kutatók szerint a túlélő ikrek a veszteséget egész életükben magukkal hordozhatják. A legtipikusabb jelei lehetnek olyan pszichoszomatikus tünetek, mint a pánikrohamok, az indokolatlan szédülés, az emésztési zavarok, a bőrbetegségek vagy a körömrágás. Az ikerélmény traumája azonban visszatérő lelki problémákat is okozhat: állandó hiányérzetet, túlzott ragaszkodást a barátokhoz vagy a társhoz, szorongást, bűntudatot, párkapcsolati problémákat, érintésfóbiát, vagy éppen ellenkezőleg, csillapíthatatlan vágyat az érintés iránt.
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Babavárás és fogamzásgátlás összeegyeztetése

[h=1]Saját tapasztalat, hogy nem mindegy milyen fogamzásgátló eszközt használunk.
A tabletta után évekbe tellett a ciklusom rendezése. Persze minden nő szervezete és lelke más, másként dolgozzuk fel a külső fogamzásgátló eszközök "most nem szabad megfogannia" tiltását. Csak megfontolt választásra intenélek.


Nem árt az alapos kivizsgálás nemi élet előtt
[/h][h=2]A fogamzásgátlás személyre szabott kell hogy legyen[/h]A fogamzásgátlásnak számos formája ismert, így mindenkinek személyre szabottan lenne érdemes a korának, egészségi állapotának, rizikófaktorainak figyelembe vételével kiválasztani az optimális megoldást.


A legmegfelelőbb fogamzásgátlási módszer kiválasztása személyre szabottan kellene, hogy történjen - különösen ma, amikor számos módszer áll rendelkezésünkre. A választás előtti kivizsgálás jelentőségéről dr. Hintalan Albert, az Oxygen Medical nőgyógyász szakorvosa beszélt.

Relatív és abszolút ellenjavallatok

Bár az orvostudomány mai állása szerint egészséges nő használhat hormonális fogamzásgátló tablettát, vannak olyan kockázati tényezők is, amelyeket figyelembe kell venni, mielőtt a legoptimálisabb módszert kiválasztanánk. Ezeket a tényezőket pedig mindenképpen ismernie kell a nőgyógyásznak – ez indokolja elsősorban a választás előtti tanácsadást és kivizsgálást.

Léteznek olyan állapotok, betegségek (abszolút kontraindikációk), amelyek kizárják a hormonális fogamzásgátlók használatát. Ilyenek például az előzmények közt szereplő tisztázatlan vérzéses rendellenesség, trombózis, visszérgyulladás, magas vérnyomás, akut vagy krónikus májbetegség, súlyos vesebetegség, egyes szemészeti betegségek.

A relatív kontraindikációk azok az állapotok, amelyeket mérlegelnie kell a szakorvosnak, mielőtt megfelelő megoldást javasol. Ide tartozik többek közt a cukorbetegség, a mióma, a terhesség alatt súlyosbodó betegségek (például sclerosis multiplex, epilepszia), migrén, tervezhető műtétek előtti és közvetlenül azutáni állapot.

Hasonló mérlegelésnek kell megelőznie a 35 év feletti dohányzó nők és a 2 éve még nem menstruáló lányok esetében is a fogamzásgátló módszer kiválasztását.

A fogamzásgátlás lehetőségei


Az elterjedt hormonális fogamzásgátlás ma már nem csak tabletta, de injekció és hüvelygyűrű formájában is hozzáférhető, és kétségtelen biztonságos, kényelmes megoldást jelent. Ám – különösen a kizáró okok megléte esetén – érdemesebb a hormonmentes megoldásokat választani, amelyek közt szóba jöhet az óvszer, a pesszárium, a spermicid krémek, a hüvelykúpok- és tabletták, és a méhen belüli eszköz.

A tartós kapcsolatban élők gyakran támaszkodnak a természetes módszerekre, mint a hőmérőzés, a megszakított közösülés, vagy a naptármódszer, amelyek szintén hormonmentesek, de megbízhatóságuk jóval alacsonyabb.

Végső esetben szóba jöhet az esemény utáni tabletta használata is, amely csak ritkán és megfelelő indikáció esetén jelenthet megoldást a magas hormontartalma miatt. Mint látható, a paletta széles, így igen hasznos és megnyugtató, ha nőgyógyász segíti a választást.

Az első alkalom döntő lehet

- Fontos, hogy a fiatal lányok életük egy nagy döntésének meghozatalában számíthassanak az édesanyjuk támogatására is. Éppen ezért van ma már lehetőség egyes nőgyógyászati rendelőkben arra, hogy az anya és a lánya egyszerre vegyenek részt egy tanácsadáson, amit a lány kivizsgálása követ. Ugyanis ekkor dőlhet el, hogy milyen típusú fogamzásgátlási módszer lesz a leginkább személyre szabott, mi a legkényelmesebb, mi jár a legkevesebb mellékhatással
- hangsúlyozza dr. Hintalan Albert, az Oxygen Medical nőgyógyásza.

Az itt elhangzó információk nem csak a döntés szabadságát adhatják meg a védekezni kívánó fiatalnak, de olyan hasznos tanácsok, szükség esetén megnyugtató szavak is elhangozhatnak, amelyek az édesanya is aggodalmait is eloszlathatják.

A cél mindenképpen az, hogy azok a fogamzóképes nők, akik felelősen szeretnének dönteni a szexuális életükről és annak következményeiről, minél több információval rendelkezzenek a témában, és elkerülhetőek legyen a nem kívánt terhességek, fertőzések.
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Vitaminok, ásványi anyagok, OÉTI lista

Híve vagyok a vitaminok és ásványi anyagok pótlásának, ahogy azt több cikkben jeleztem is. Kúráim során emelt dózisban szedtem a különböző kiegészítőket. De mindig utánanéztem, utánakérdeztem milyen adagolásban mennyit és miért szedjek, illetve csak jó minőségű terméket választottam. Ebben segíthet a cikk végén található OÉTI lista.

Étrend-kiegészítők – Mire kell figyelni?
Óriási iparággá fejlődött az elmúlt években a különféle étrend-kiegészítő szerek gyártása és forgalmazása. Naponta 4-5 új készítményt jelentenek be a gyártók hazánkban.
Ezekre a szerekre nem vonatkoznak a gyógyszerekre érvényes szigorú szabályok. Hazánk európai uniós csatlakozása óta pusztán az OÉTI-nél (Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet) kell bejelenteni legkésőbb a piacra helyezéskor, a készítmények összetételének és csomagolásának bemutatásával. Az Intézet azonban nem akadályozhatja meg a készítmények piacra dobását, így a felelősség a fogyasztókat terheli.

<TBODY>
<!-- tr> [TD] <div style="width: 575; padding: 10px 0px 10px 0px; text-align: center"> <div style="background-color: fe0000; border: solid 1px #666; width: 468px; height: 60px; margin: auto"></div> </div> [/TD]
</tr-->
</TBODY>
[h=2]Mire érdemes figyelni?[/h]
  • Lehetőleg ne fogyasszon többféle, azonos hatóanyag tartalmú készítményt egyidejűleg. Ha mégis, akkor fokozottan ügyeljen a túladagolás elkerülésére.
  • Ne fogyasszon hosszú távon, napi rendszerességgel olyan étrend-kiegészítőket, amelyekben a vitaminok, ásványi anyagok mennyisége lényegesen meghaladja az ajánlott napi bevitelt.
  • Ne vásároljon, ne szedjen az ön számára teljesen ismeretlen, több esetben csodahatásúnak titulált összetevőket tartalmazó étrend-kiegészítőket.
Az a legjobb, ha a fogyasztás megkezdése előtt kikéri kezelőorvosa tanácsát.

<TBODY>
</TBODY>

  • Az étrend-kiegészítők – különösen a biológiailag aktív komponenseket tartalmazók – gyakran jelentős élettani hatást fejthetnek ki, ezért ha ön nem egészséges, valamilyen gyógyszert szed, akkor különös figyelemmel kell lennie az ilyen készítmények fogyasztásánál. Az a legjobb, ha a fogyasztás megkezdése előtt kikéri kezelőorvosa tanácsát.
  • A gyógynövények megfelelő használata előnyös lehet szervezete egyensúlyának megtartásához, azonban ne felejtse el, hogy ezeknek mellékhatásai is lehetnek.
  • Ami természetes eredetű, az nem mindig ártalmatlan! A természetből származó anyagok is lehetnek mérgezőek, károsak a szervezetre, pl. mérgező gombák!
  • Az étrend-kiegészítők előnyösen hathatnak szervezetünk működésének egyensúlyban tartására, azonban nem csodaszerek! Az ilyen készítmények hatásossága gyakran kérdéses. Soha ne helyettesítse az orvosa által ajánlott hagyományos kezelési eljárást étrend-kiegészítővel!
  • A készítmények magas árai és minőségük, előállítási költségük között a legtöbbször semmilyen kapcsolat sincs – a magas árral a gyártók leginkább a termék hatásosságát szeretnék sugallni.
  • Ha bármilyen problémája támadt vagy gyanúja ébredt egy ilyen készítménnyel kapcsolatban, azonnal forduljon háziorvosához.

Az étrend-kiegészítőkről további információkat talál az OÉTI weboldalán ([url]www.oeti.hu)[/URL], ahol a bejelentett termékek listája is elérhető.

Hamisítás Elleni Nemzeti Tesület
 

Kis Sarkcsillag

Állandó Tag
Állandó Tag
A vitaminokról jutott eszembe valami! Nálam a doktornőnek elmondtam milyen Vitamint szedek, és mivel azt előtte is használtam nem kellett Elevit stb.-re váltanom, csak Folsavval kellett kiegészítenem. Szerinte ha a megszokott vitaminnál maradunk kisebb az esélye pl. vérkép romlásnak, nagyobb hízásnak, vagy mellényúlásnak!
 

Kis Sarkcsillag

Állandó Tag
Állandó Tag
Érdekesség

[h=1]Kalcium tuningolja a spermiumot[/h][h=2]A felismerés új lehetőségeket tartogat a fogamzásgátlás terén is[/h]
1935-h100.jpg
Végre kiderült, hogy a progeszteron miként működik együtt a hímivarsejtekkel, hogy segítse azok célba érését. Új fogamzásgátlók készülhetnek, ha sikerül blokkolni a most megismert mechanizmust.




Kész csoda, hogy a pár száz millió hímivarsejtből egy mindig célba ér, és megtermékenyíti a petesejtet, hisz tetemes távolságot meg kell tennie odáig. Amennyiben a spermiumok fejét teniszlabda nagyságúra nagyítanánk, az áthidalandó petevezeték egy harminc kilométer hosszú, négysávos autópályának felelne meg.
A spermium azonban nem marad segítség nélkül a hosszú úton. A petesejt gyöngyvirágillatú anyagot bocsát ugyanis ki magából, és ez tereli helyes irányba a spermiumokat, amelyeken külön receptor van az illat megkötésére. Ezen kívül még további receptorok is akadnak a spermiumok felületén, például a progeszteron női nemi hormon számára.
Egy amerikai és egy német kutatócsoportnak most első ízben sikerült részletesen leírnia a Nature című folyóiratban, hogyan vonzza a női nemi hormon az ondósejteket. A petesejtet felhőként körülvevő progeszteron egy ioncsatornát nyit ki a spermiumok sejtburkában. Ezt követően kalcium áramlik be a belsejükbe, ami aktivitásukat fokozza, és a petesejthez irányítja őket.
Ez a felismerés új lehetőségeket tárhat fel a fogamzásgátlás terén, amennyiben sikerül megzavarni az ioncsatorna működését.
Forrás: Index Tudomány - MTI
 

Kis Sarkcsillag

Állandó Tag
Állandó Tag
Homeopátia és a kismama

A cég nevét...nem írom kis ahonnan a cikk származik, mert lehet, hogy az már reklám?

A várandósság egy nő életében gyakran a legszebb időszakok egyike, de orvosi szemmel nézve is több szempontból „más állapot”. Ilyenkor a kismama szervezete a benne fejlődő babára összpontosít, sok mindent ennek rendel alá.
A terhesség alatt felmerülő egészségügyi problémák megoldásakor jelentősen csökken az alkalmazható gyógyszerek száma mellékhatásaik, illetve torz fejlődést előidéző jellegük (teratogenitásuk) miatt. Ezzel szemben a homeopátiás kezeléskor nem lépnek fel mellékhatások sem a kismamára, sem a babára nézve. A homeopátiás kezelés nem allergizál, hanem a szervezet öngyógyító erejét ösztönzi, erősíti az immunrendszert, harmonizálja a betegség alatt felborult egyensúlyi mechanizmusokat a szervezetben.


Hányinger, hányás

A terhesség első harmadában leggyakrabban fellépő probléma a hányinger, hányás, mely sokszor banális, de kellemetlen tünet, és ritkább esetben akár szövődményekhez is vezethet, mint amilyen például a dehidráció, az alultápláltság. Igen jól kezelhető homeopátiás gyógyszerekkel, a hasonlóság alapszabálya szerint.

A SEPIA az egyik legtöbbször használt szer erre a tünetre. Akkor javasolható, ha már reggel, ébredéskor jelentkezik az émelygés, hányinger, és étel szagára, látványára fokozódhat. Evésre nem javul a gyomor ürességérzete, a kismama megundorodik a cigarettafüsttől és olyan ételektől is, amelyekkel a terhesség előtt nem volt problémája.
IPECA jön szóba, ha szinte állandó a hányinger, gyakori, habos hányás, öklendezés kíséri. A hányinger ilyen esetekben nem csökken a hányás után, és fontos tünet, hogy a terhes kismama a folyadékvesztés ellenére sem szomjas, ami kiszáradásos tünetekhez is vezethet. A hányás ellenére a nyelv tiszta marad, fokozottabb nyáltermelődés észlelhető. Az IPECA adása megszakítja a hányinger—hányás ismétlődésével kialakult ördögi kört, de ne feledjük, hogy pótolni kell az elvesztett ásványi anyag és folyadékmennyiséget is.
BRYONIA alkalmazható, ha a mozgás vagy a felkelés váltja ki az epés jellegű hányást. Mozdulatlanság, fekvés hatására viszont csökken a hányinger.
COCCULUS vagy COCCULINE tabletta adható, ha a hányingert utazás vagy vizuális inger váltja ki, és a hányinger erősödik erős illatok és kialvatlanság hatására. Ekkor szédülés, ásítozás, fáradtságérzés is társul a tünetekhez, viszont meleg szobában, pihenésre javul az állapot.
Az IGNATIA az alkalmas szer a szorongó, érzékeny kismamáknak. Gyakran a gyomorszájnál görcsös érzés lép fel, a torokban gombócérzet alakul ki, sóhajtozással, nehézlégzés érzésével, időnként szapora szívveréssel. A hányinger fokozódik, ha a kismama a problémájára gondol, de evésre javul, kikapcsolódásra elmúlik.
NUX VOMICA-t adjunk akkor, ha a hányinger evés után, erős álmosságérzet mellett lép fel. A hányás megkönnyebbülést hoz, pár korty savanykás vagy szénsavas ital megnyugtatja a felkavarodott gyomrot. Gyakori, hogy a kávé illata erős hányingert válthat ki, még akkor is, ha a kismama szereti a kávét.


Gyomorpanaszok

A terhesség idején bizonyos gyomorpanaszok is felléphetnek, melyek vagy az első trimeszterre jellemzők és spontán elmúlnak a 3. hónap után, vagy ha nem, akkor végigkísérhetik a 9 hónapot. ROBINIA javasolt gyomorégés csökkentésére, mely a sok gyomorsav termelődése miatt lép fel. Éjszaka is éghet a beteg gyomra, savas hányások jelentkezhetnek, fejfájásokkal.

IRIS VERSICOLOR adandó, ha a gyomorégés igen erős, a gyakori hányingereket erős, migrénes fejfájás kíséri, mely szinte rendszeres időközökben, főként hétvégén, pihenéskor jelentkezik.
Ha a kismamát böfögés kínozza, akkor az ASA FOETIDA segít, ilyenkor gombócérzés van a nyelőcsőben, mely a gyomorszájtól a torok felé okozhat idegentest-érzést.KALIUM CARBONICUM adandó, ha kis mennyiségű étel fogyasztására is erős hasi feszülés lép fel, fáradtsággal, hát- és derékfájással. A hasfeszülés előrehajlásra javul.

LYCOPODIUM jön szóba az alhasi puffadásnál, mely szinte rögtön evés után lép fel. Az alhasi puffadás délután erősödik, evéstől függetlenül is. Ha a kismama éhes, ég a gyomra, de egyszerre csak keveset eszik, mert hamar eltelik.
Vashiányos vérszegénységMár a terhesség elején gyakran vashiányos vérszegénység lép fel sok kismamánál, és ez a terhesség előrehaladásával fokozódhat.

A vérszegénység javítására a CHINA golyócska adható, mely segíti a vörösvértestképzést, ezáltal csökkenti a fáradékonyságot is.

Vashiánynál a vasat külső bevitellel kell pótolni táplálék vagy gyógyszerek segítségével, de a vasfelszívódást a FERRUM METALLICUM kiválóan felgyorsítja, javítja.

Alvászavar, rossz álmok

A várandósság elején és végén alvászavarok, rossz álmok zavarhatják a közérzetet. Ha hirtelen ijedtség, félelemérzet vagy szorongás váltja ki az éjfél körüli felébredést, akkor az ACONITUM szünteti az alvászavart. Ez a szer alkalmas a tömegben fellépő ájulásérzés megszüntetésére is.

LACHESIS adására szorul a kismama, ha nappal bőbeszédű, este nagyon későn tud csak elaludni, éjjel rossz álmok gyötrik, gyakran halálról vagy temetőről álmodik. Kiválthatja ezt az állapotot gyászesemény, illetve féltékenység is.
COFFEA TOSTA alkalmazható olyan esetekben, amikor az elalvást a kismama fejében tolongó gondolatok nehezítik meg; gyakori, hogy örömhír vagy izgalom miatt nem tud elaludni.


Megfázás, nátha, influenza, köhögés

Megfázás, nátha, influenza, köhögés esetén is első lépésben, minél hamarabb érdemes homeopátiás gyógyszerekkel megszüntetni a betegséget. Mivel ezek gyakran vírusos betegségek, melyek főleg az első trimeszterben okozhatnak bonyodalmakat, mindenkor kérje ki szülésze és homeopátiás orvosa tanácsát!
Banális náthás esetben leggyakrabban az ALLIUM CEPA segít. Ilyenkor a gyakori tüsszögést bő, vizes orrfolyás kíséri, mely az orrcimpát és a felső ajkakat felmarja. A tiszta, hűvös levegő enyhíti a panaszokat.
SABADILLA jön szóba akkor, ha az ALLIUM CEPA-hoz nagyon hasonlóak a tünetek, de a meleg szobában enyhülnek a panaszok.
Ha az orrváladék színtelen, de nagyon tapadós és hátra, a garatba csorog le, váladékoldásra nagyon jó a HYDRASTIS.
Amikor a náthás orrváladék sárgásfehér, éjjel dugul az orr, nappal folyik, PULSATILLA-t kell adni.Influenzás megbetegedésnél az OSCILLOCOCCINUM javasolható, mely megelőzésként is igen jó.
GELSEMIUM-ot adhatunk, ha az influenzás beteg izomösszetörtségre panaszkodik, melyet levertség, tompaság, ködös állapot kísér. A beteg a lázas állapot ellenére sem szomjas.
Ha az izomösszetörség érzése mozgáskésztetéssel jár, a beteg nem tud sokáig feküdni, a fokozatos mozgás javítja a közérzetét, akkor a RHUS TOXICODENDRON-t kell adni.
A száraz köhögést enyhíti a DROSERA, melyre a rövid, ismétlődő, fájdalmas köhögés a jellemző.
A STODAL szirup mind hurutos, mind száraz köhögésnél csökkenti a tüneteket.
Torokfájás
Torokfájásnál sokszor a BELLADONNA segít, ha a torok sötétpiros, fájdalmas, száraz köhögés, erős szomjúság és levertség kíséri a betegséget, a helyi meleg és a meleg folyadék enyhíti a torokfájást.
APIS MELLIFICA adható, ha a szúróan fájdalmas torokfájásra a hűvös, hideg esik jól, de a beteg nem szomjas.
MERCURIUS SOLUBILIS javasolt akkor, ha a torokfájdalom mellett a nyaki nyirokcsomók is fájdalmasak, a nyelv lepedékes, kellemetlen a lehelet, a fogbenyomat látszik a nyelv két oldalán.

Utazási rosszullét

Utazási rosszullét esetén hányinger, szédülés, sápadtság, gyengeség lép fel, ilyenkor a COCCULINE tabletta ajánlott.
Ha a hányingert a hajó hánykolódása vagy a repülő fel-le mozgása váltja ki, akkor a BORAX szedése javallt.A fent említett homeopátiás gyógyszerekből általában közepes potenciában (9 CH), napi 1-2x5 szemet kell bevenni.

Érdemes homeopátiás orvos véleményét kérni, hogy a kismama minél hamarabb meggyógyuljon, illetve az alkati kezeléssel felerősítsük a leendő anyuka immunrendszerét, s megelőzzük a betegségek fellépését.
Dr. Zarándi Ildikó
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
A vitaminokról jutott eszembe valami! Nálam a doktornőnek elmondtam milyen Vitamint szedek, és mivel azt előtte is használtam nem kellett Elevit stb.-re váltanom, csak Folsavval kellett kiegészítenem. Szerinte ha a megszokott vitaminnál maradunk kisebb az esélye pl. vérkép romlásnak, nagyobb hízásnak, vagy mellényúlásnak!

Igen! Az én dokinénim is pl. csak a folsav szedését javasolta, majd a fogantatás után kellett már magzatvédőt, E vitamint, vasat és magnéziumot szedni.
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Mit tehet a férfi? - A fogantatásért

Megjelent honlapunkon új cikkünk Mit tehet a férfi? - A fogantatásért címmel.
Ne felejtsük el: Az egészséges fogantatáshoz is két ember kell: egy nő és egy FÉRFI.
Csatolom a következő hozzászólásokban a háttéranyagokat. Jó olvasgatást!
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
A szülői életkor és a kromoszóma-rendellenességek

Mit tehet a férfi? - A fogantatásért című cikkünkhöz kapcsolódó háttéranyag a kromószóma-rendellenességek és az anyai-APAI kockázat ismertetéséről. A teljes anyagot itt találod, vagy a Facebook oldalunkról is elérhető.

A szülői életkor és a kromoszóma-rendellenességek

A magzati kromoszómavizsgálatok 70-80%-át az idős anyai életkor miatt végzik. Régóta ismert, hogy a terhes idősebb kora esetén valamennyi magzati triszómia kockázata magasabb (első táblázat). Az anyai életkor kardinális szerepet játszik a magzati kromoszóma-rendellenességek születési gyakoriságában. Amennyiben a terhes kismama 35 éves vagy idősebb, úgy kora különböző mértékű kockázatot jelent az esetleges magzati kromoszóma-rendellenesség előfordulására.

Az anyai életkorhoz kapcsolható leggyakoribb kromoszóma-rendellenesség a 21-triszómia(Down-szindróma), a 18-as és a 13-as kromoszóma triszómiája. Ez azt jelenti, hogy az említett kromoszómákból a normális kettő (egy pár) helyett három fordul elő. Az utóbbi években azt is bizonyították, hogy ezért az emelkedésért nemcsak az anya, hanem részben az apa életkora is felelős.
A jelenleg elfogadott általános citogenetikai kockázat mértékét az anya és az apa életkorának függvényében a második táblázat mutatja. A táblázatból jól látható, hogy az anya 40 éves kora felett körülbelül kétszer akkora a citogenetikai kockázat, mint alatta és szintén legalább kétszeres az ugyanilyen korcsoportú apák gyermekei körében. Az anyai életkor tehát nem olyan nagymértékben befolyásolja a 21-es triszómiás (Down-szindrómás) fogamzások számát, mint korábban hittük. A 34 évesnél fiatalabb apa mellett a 41-46 éves anyák kockázata 1/100, tehát csak ötszöröse az átlagénak és nem tízszerese, mint amennyi az apai életkor figyelmen kívül hagyásával lenne.

...
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Babatervezés - Családi költségvetés

Számos cikk jelent meg mostanában a népességszám növeléséről, családi támogatásokról, munkatörvény változásokról. Mindezek félelmeket generálhatnak bennünk, hogy mi lesz velünk, miből fogunk megélni.
Nem lekicsinyelve az anyagi problémákat, azt gondolom, nekünk kell okosaknak lenni és kitalálni hogyan oldjuk meg, hogyan éljünk meg kevesebből.
Ehhez nyújt gyakorlati segítséget az Anya Spórol blog, éppen a Családi költségvetés a téma.
Nekem tetszik :)
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Férfi termékenység - táplálkozás, vitamin

Mit tehet a férfi? - A fogantatásért cikkünkhöz kapcsolódó háttéranyag.


Megfelelő étrend a férfi termékenység záloga
Családtervezés és gyermekvállalás

<STYLE type=text/css>P { MARGIN-BOTTOM: 0.21cm}</STYLE>Az étrend bizonyítottan hatással van a spermiumok minőségére és ezáltal a férfiak termékenységére is. Sok esetben - persze számos más tényező mellett - a nem megfelelő táplálkozás is szerepet játszik abban, ha nem akar jönni a baba. De mit is kell ennie egy jövendőbeli apukáknak?
Egyes vitaminok és ásványi anyagok hiánya, valamint a túlzott alkoholfogyasztás a tesztoszteron szint csökkenéséhez vezet, melynek következtében mérséklődik a spermák termelődése vagy romlik azok minősége. Másik gyakori következmény, hogy a baba kicsi testsúllyal jön a világra.
Az egészséges megtermékenyítés biztosítása érdekében egy jövendőbeli apuka étrendje a következő lényeges elemeket és vitaminokat kell tartalmazza:

• C-vitamin és antioxidánsok
Ezek az anyagok nagyon fontos szerepet játszanak az egészséges hímivarsejtek termelődésében. Az étrend naponta 90 mg C-vitamint kell biztosítson, de ha dohányzol, a napi szükséglet 125 mg-ra nő. A narancslé az egyik leggazdagabb természetes C-vitaminforrás, de a citrusfélékből, az eperből, paradicsomból, zöld levelekből, a fehér és édes burgonyából vagy a brokkoliból is hozzájuthatsz ehhez a vitaminhoz.

• Kalcium és D-vitamin
A napi szükséglet 1000 mg kalcium és 10 mikrogramm D-vitamin. Kalciumot tartalmaznak a tejtermékek: tej, joghurt, mandula, bab, borsó, zöld levelek, tofu és a szója tej is. D-vitamint a túró, tojás, máj és lazac tartalmaz.

• Folsav (más néven folát vagy B9-vitamin)
Ahhoz, hogy a hímivarsejtek egészségesek legyenek, napi 400 mikrogramm folsavra van szüksége a szervezetnek. Folsavat tartalmaznak a gabonafélék, a zöldségek, a narancslé, de étrendkiegészítőként is szedhető.

• Cink
A megfelelő örökítőanyag és tesztoszteron szint biztosítása érekében napi 11 mg cinkbevitelre van szükség. Az osztriga, a bab, a szárnyas húsok, a máj és a teljes kiőrlésű gabonafélék gazdagon tartalmaznak cinket.
</STRONG>
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Férfimeddőség és nemzőképesség

Mit tehet a férfi? 2. cikkünkhöz kapcsolódó háttéranyag.
Érdemes átolvasni, olyan jó példákat hoz a lélek és test összefüggésére! Hátha csak ennyi kell, hogy segíts a férfi partnerednek.

Nem könnyű beszélni a férfimeddőségről – már maga a szó is megbélyegző, ráadásul a férfiak számára különösen nehezen vállalható gond, hiszen épp legfőbb büszkeségüket, férfierejüket kérdőjelezi meg. Holott a „meddőség” a legtöbb estben pillanatnyi jelenség, ami pusztán annak függvényében is változhat, hogy akarunk-e javítani a helyzeten.

- Amikor egy férfinak azt mondják, hogy „meddő”, „rossz a spermaképe”, nemcsak egy nehezen vállalható tényt közölnek vele, hanem arra is utalnak, hogy ő maga nem tehet ez ellen semmit – fogalmaz Molnár Judit Eszter pszichológus, akihez nemrégiben több olyan pár is segítségért fordult, ahol a férfi oldaláról merült fel a gyermekvállalás „nehezítettsége”. Nem véletlenül fogalmaz ilyen óvatosan, hiszen a spermakép annyi mindentől függ!

- Járt nálam például egy házaspár, akik lombikprogramra jelentkeztek. A férfi kiváló spermaképpel rendelkezett, a felesége okán vált szükségessé az asszisztált reprodukció. Ám amikor eljött a mintavétel napja, a férfi spermájában egyetlen életképes ondót sem találtak… Mi történhetett? Valami nagyon lényeges, ami a férfi életében kulcsfontosságú volt – hirtelen elveszítette a munkáját! Olyan ember volt, akinek a gyermekvállalás csak biztonságos anyagi háttér mellett volt elképzelhető, s ebben a helyzetben nem tudta világra engedni a gyermekét. De abban a pillanatban, amikor újra férfiereje teljében érzi majd magát, megint kiváló lesz a spermaképe. Mit is mond nekünk ez a történet? Azt hogy a meddőség hátterében valamilyen tilalom lehet, ami sok esetben lelki eredetű – és azt, hogy a „meddőség” pillanatnyi is lehet, ami percről percre változhat. Sőt olyasvalami, amin tudatosan lehet javítani! Nagyon fontos, hogy ezt mondhassuk a férfinak, mert épp ezzel tesszük újra potenssé!

Cselekvés biológiai szinten

- A hímivarsejtek, ellentétben a női petesejtekkel, gyorsan képződnek és gyorsan ki is ürülnek – mondja dr. Erdei Edit andrológus. – Körülbelül 90 napos periódus alatt keletkeznek, érnek meg és aztán távoznak a szervezetből. Ami azt is jelenti, hogy periódusonként új szakasz kezdődik. Minél egészségesebb életmódot folytat valaki, annál nagyobb esélye van arra, hogy tökéletes hímivarsejtek képződjenek. A problémát az jelenti, hogy mai életünkben sok olyan károsító tényező van, amit csak nagy odafigyeléssel lehet kiküszöbölni.
Ilyen veszélyfaktor mindenféle elektrotechnikai segédeszköz. Sajnos ma már nagyon sok munka számítógéphez kötött, egész napokat ülünk a komputer előtt. A károsító hatás pedig nehezen mérhető, az egészségügyi vizsgálatok és mérések sem mutatják ki, milyen hatással van ez például azokra a különösen érzékeny sejtekre, amelyek a szaporodásban vesznek részt.

- A mobiltelefon használata is hatással van a férfi nemzőképességének alakulására – fogalmaz az andrológus. – A legnagyobb probléma, hogy nincs egyértelmű ajánlás arra, hogyan is viseljük a mobilt. Többnyire a testünkön hordjuk, a férfiak leggyakrabban a nadrágzsebükben, holott bizonyítottan van mikrohatása, és kimutatható a pulzáló elektromágneses hatás is. A laptop, a laptop-adapter, a mobil tehát mind befolyással van a nemzőképességre. Erről már világszerte nagyon sok tanulmány és vizsgálat született. Az életmód kulcsszerepéről is régóta tudunk. Bár a mozgás, az egészséges ételek fogyasztásának hangsúlyozása ma már elkoptatottnak tűnik,mégis érdemes minderre felhívni a figyelmet. Ha egy férfi ezekre jobban odafigyel, ha elkezd sportolni, túrázni, gyalogolni, ha lemond az egyértelműen káros dolgokról, a dohányzásról, az alkoholról, a drogokról, máris óriásit lépett előre. Nagyon tudatosan kellene figyelni a különféle stressz-hatások kiküszöbölésére. A stressz-hormonok ugyanis erőteljesen beleszólnak a szaporodást szabályozó működéseinkbe – veszély esetén szervezetünk a puszta túlélésért fog dolgozni, és nem „pazarolja” az energiát az olyan extra feladatokba, mint a szaporodás.
Az lenne ideális, ha nemi érésük után a férfiak is elmennének andrológushoz, éppúgy, ahogy a kamaszlányokat elviszik a szüleik – elsősorban édesanyjuk – a nőgyógyászhoz. Nagyon sok problémát lehetne megelőzni ezzel, és nem akkor kellene „kapkodni”, amikor gyermeket szeretnének. Néhány problémára így már igen korán fény derülhetne – ilyenek például az apró fejlődési rendellenességek, a rövid fék vagy a szűk fityma, amin kisebb sebészeti beavatkozással lehet segíteni, de rendszeres andrológiai vizsgálatokkal a hereleszállás, a here-visszér, a prosztataproblémák és a szexuális úton terjedő fertőzések is idejében kiderülhetnének. Láthatnánk azt is, hogy van-e valamilyen genetikai eredetű meddőség, ami szintén nem biztos, hogy abszolút meddőséget jelent. Mert ha a spermában nincsenek is ondósejtek, lehetséges, hogy a herékből nyerhetők, hiszen ott termelődnek.

Egyetlen egy hímivarsejt

- A megtermékenyítéshez végső soron egyetlen hímivarsejt is elegendő! És amíg egyetlen egy van, addig van remény! – fogalmaz Molnár Judit Eszter. – Persze, a több és jobb minőségű ondó növeli az esélyt. De hogy ezek egyáltalán létrejöjjenek, fel kell oldani a pszichés gátakat. Ez még akkor is fontos, ha a pár lombikprogramra vagy egyszerű inszeminációra készül. A pszichés tilalom ugyanis még ekkor is megakadályozhatja a fogamzást és az embrió megtapadását.
- Gézáék a negyedik lombikbeültetésre készültek. Az asszony az összes figyelmét ennek szentelte, a munkáját is feladta, hogy mindent megtehessen a születendő gyermekért. Együtt jártak a vizsgálatokra, Géza maga adta be a hormoninjekciókat és biztatta, támogatta a feleségét. De ahogy közeledett a beültetés napja, úgy nőtt a feszültség közöttük, egyre többet veszekedtek. Az egyik összetűzés után Géza elviharzott otthonról, két napig nem is aludt otthon. A felesége még a beültetés napján sem tudta, merre járt. De nagyon rossz érzése volt, és az a két tökéletes kis embrió, amit visszaültettek, két hét múlva kilökődött a szervezetéből.

- Nagyon gyakori, hogy a lombikprogram alatt a pár eltávolodik egymástól, és abban a pillanatban, amikor kiderül a sikertelenség, újra egymásra találnak – magyarázza a pszichológus. – Nem véletlenül van ez így. A pszichés tilalom ugyanis útját állja a fogamzásnak, az embrió megtapadásának. A tilalmak sokféle okból kialakulhatnak. Volt olyan esetem, amikor ez azért következett be, mert a férfi egyáltalán nem ismerte az apját, ő maga már a nevelőapja mellé született, s az édesanyja a mai napig nem árulta el a vér szerinti apa nevét. Így történhetett, hogy számára az apa az az ember, aki elmegy! Ebben a helyzetben a férfi az eltávolodásban élhette meg az apjával való azonosulást, de azt is, hogy ő nem követi el azt a rosszat, amit vele tett az édesapja, mert ő nem hagyja el a gyermekét. A nemzőképesség pszichés helyreállításához mindenképpen szükséges, hogy a férfi igent mondjon az édesapjára, bármilyen is volt a valóságban. Ez sokszor egyáltalán nem könnyű. De legalább ennyire fontos, hogy a nőkre is igent tudjon mondani – egy elhagyó anya legalább annyira nehezítő tényező a nemzőképességben, mint egy apa.

Okok

A jelenség nyitja kötődési mintázatunkban keresendő. A nemzőképesség szempontjából kulcsfontosságú, mennyire biztonságos kötődési mintákat kaptunk a szüleinktől – elsődlegesen az édesanyánktól. Az endokrin-rendszer ugyanis közvetlenül kapcsolódik a szexualitáshoz és általában a reproduktív viselkedéshez. Ráadásul mindennek hormonális beágyazottsága is van, tehát az, hogy mit hozunk magunkkal, hormonális működésünket (is) befolyásolja. A múlt árnyai is kísérthetnek. Egy-egy elvarratlan, lezáratlan kapcsolat, tisztázatlan anya-gyerek viszony, gyerekkori bántalmazás mind-mind ott állhat a háttérben. Ráadásul ezek a régről hozott sérülések gyakran szexuális zavarokkal is összekapcsolódnak. Sokszor ilyen lelki sérülések állnak a korai magömlés jelensége mögött, vagy akkor, amikor a férfi képtelen a női testben történő ejakulációra. De legalább ennyire erősen befolyásolhatják a nemzőképességet a jelen történései is. A párkapcsolatban – akár tudattalanul is – érzékelt bizonytalanság, a kimondott vagy ki nem mondott kétségek drámai események sorozatához vezethetnek.

András már két éve élt együtt a feleségével, amikor úgy döntöttek, gyermeket szeretnének. A baba azonban sehogy sem akart megfoganni, s a spermavizsgálaton kiderült, Andrásnak nagyon rossz minőségű ondói termelődnek, és ez indokolttá tette a lombikprogramot. Még az elején jártak a vizsgálatok sorozatának, amikor a férfi életében megjelent valaki, aki olyan mélyről érintette meg, ahogy eddig még senki – a szerelem tornádóként ragadta magával. András, az orvosilag „igazoltan meddő” férfi ekkor egyszerre ejtette teherbe a szerelmét és a feleségét. Nehéz volt szembenézni a tényekkel, még az után is, hogy szerelme, aki ilyen hatalmas erővel hatott rá, végül elvetélt.

- A férfinak olyan belső lelkiállapotba kell kerülnie, amiben igent tud mondani az életre – hangsúlyozza Molnár Judit Eszter. – Ha belsőleg mozdul, ha a lélekben történik valami, a testben is változás várható. Nem kell ehhez feltétlenül pszichoterápia, és az sem, hogy ilyen drámai módon szembesítsen az élet a kapcsolatainkban jelentkező kétségeinkkel. Egyszerű dolgokra gondolok – közismert például, hogy a mozgás milyen közvetlen hatást gyakorol a tesztoszteron-szintre. De más módszerekről is tudunk, olyan tornáról, ami fokozza a férfiak nemzőképességét. Bármit is kezd, a cselekvés erőt ad, megerősíti, és hozzájárul ahhoz, hogy olyan lelkiállapotba jusson, amelyben meg tud születni benne az életre mondott IGEN.

Férfierő számokban
A nemzőképesség megítélése sokat változott az elmúlt évek során. Míg húsz évvel ezelőtt 60 millió/milliliter feletti értéknél tekintettek egy férfit nemzőképesnek, addig ma már a 20 millió/ml alatti értéket is normálisnak tartják (a WHO legújabb besorolása szerint 15 M/ ml az alsó határ). Az ondósejtek szerkezetét tekintve korábban az orvostudomány azt vélte elfogadhatónak, ha 30 százalék feletti a normális alakú hímivarsejtek száma. Ez később 14 százalékra csökkent, a legutóbbi ajánlás szerint pedig már a 4 százalék feletti is elfogadható. Maguk a férfiak is sokat változtak az elmúlt időszakban, sokkal inkább elfogadott, hogy a gyermektelenségnek nemcsak a nők, ők is okai lehetnek.. Könnyebben fordulnak orvoshoz, ám a lelki segítség elfogadása még ma is problémát jelent számukra. Pszichológustól többnyire akkor is a nők kérnek támogatást, ha a férfi oldaláról merül fel valamilyen probléma a nemzőképességben. Azért lehet ez így, mert ha asszisztált reprodukció válik szükségessé, és a visszaültetett embriók nem maradnak meg, a felelősség a gyermektelenség miatt átkerül a nők oldalára. A pszichológus ilyenkor igyekszik bevonni a terápiás folyamatba férfit is, de nagyon sokszor csak egy-két találkozásra bírhatók rá, holott a lélektani összefüggések – akár a nők esetében – a férfiaknál is fontos szerepet játszanak.
 
Oldal tetejére