Hová menekülnek a magyarok?

Az ENSZ menekültügyi szerve (UNHCR) havi bontásban kirakja, hogy az adataik alapján a magyarok milyen más országokban adtak be menekültkérelmet az elmúlt 20 évben. Ez alapján több hullámban több mint 26 ezer honfitársunk adott be menekültkérelmet az elmúlt 20 évben. Döntően Kanadába mennek azok, akik Magyarországon veszélyben érezték magukat, de voltak egészen fura próbálkozások is, mint mondjuk a 2006-os nagy, svédországi kaland.

Adatok
Ezek azok a menekültkérelmek, amikről az ENSZ tud, tehát a nemzeti hivatalok adatai kissé eltérhetnek tőlük. Emellett újabban az ENSZ nem adja meg pontosan menekültkérelmek számát, ha egy hónapban 1-4 közötti menekültkérelem érkezett adott országból. Ezeket az eseteket 2 menekültkérelemként számoltuk, hogy csak egész számú kérelmek legyenek. Az USA-ban két fő csatornán keresztül is be lehet adni a kérelmet, ezeket összeadtuk, de nem kizárt, hogy valaki mindkettőt megpróbálja, ezért az adatok itt kissé felülbecsültek lehetnek.

Az adatokat úgy érdemes nézni, hogy ezek csak a beadott kérelmek, általában kérelmek elég kis hányadát fogadják el tőlünk, hiszen itt például nem volt polgárháború az elmúlt 20 évben. De olyasmit is nehezebb bizonyítani, hogy Gyurcsány vagy Orbán alatt szisztematikusan üldözték őket, esetleg mondjuk az állam nem védi meg őket a származásukból adódó hátrányos megkülönböztetéstől.

Nagy vonalakban az látszik, hogy Kanada volt messze a legnépszerűbb célpont, több mint 23 ezer honfitársunk próbálkozott az amerikai országban. A második Svédország szinte labdába se rúg mellette az alig több mint félezer próbálkozóval.

Hozzá kell tenni azt is, hogy az egyes országok eltérő menekültügyi szabályokkal bírnak, ezek ráadásul az elmúlt 20 évben általában komolyan változtak is. Ez utóbbit Kanada példáján érdemes eggyel részletesebben is megnéznünk.


Megnyomtuk Kanadát
A kanadai kérelmekről rögtön látszik, hogy több nagy hullámban mentek oda az emberek. Egyrészt 1999 és 2002 közt, második körben szinte pont tíz évvel később, 2009 és 2012 közt. Ez nem véletlenül alakult így. Az első Kanadába irányuló menekülthullám igazából 1998-ban indult, többségében cigányok kértek menedékjogot Ottawától. Ez a vízumkényszer 2001 decemberi visszaállításáig tartott, de az addig eltelt közel négy év alatt majdnem 9 ezren jelentkeztek a repülőtereken, elsősorban a cigány népességen belül tanultabbnak és mobilisabbnak számító, magyarul beszélő romungrók.


A vízumkényszer viszont visszavetette a menekülthullámot, onnantól lényegében csak az utazhatott Kanadába, aki bizonyította, hogy turista, üzletember, diák, legális munkavállaló vagy a munkaerő-piaci elvárásoknak megfelelő kivándorló. Magyarország évekig a top háromban volt a Kanadába érkező menekültek forrásországainak listáján, a legtöbbször olyan országokat magunk mögé utasítva, mint Kína vagy Kolumbia, amely országok se az emberi jogok, se a demokrácia érvényesülése szempontjából nem vethetők össze Magyarországgal.

Az USA-ba mi nem menekülünk
2004-től az USA és Kanada azt is bevezette, hogy egymás területéről érkező harmadik országbeli menekültjelölt nem adhat be menekültkérelmet, ha igen, akkor visszafordítják. De ez még kisebb szigorítás lehetett a Magyarországról érkezők számára, inkább azt akadályozhatta, hogy ha valakit visszadobnak Kanadában, akkor egyből átmenjen az Egyesült Államokba is beadni egy kérelmet. Bár az USA-ban a menekültügyi szabályozás korábban is több szinttel keményebb volt, sosem vált igazi célországunkká. Hasonló a helyzet Ausztráliával vagy Új-Zélanddal, bár ezekre helyekre eljutni is jóval drágább.

2012-re viszont Kanada egyik legnagyobb embercsempész-botránya, a brutális emberkereskedelemben utazó Dömötör-klán lekapcsolása hatására is komolyan szigorodtak a menekültügyi eljárások Kanadában. Az ügyről itt olvashat bővebben.

Bűnbanda miatt haragszik ránk Kanada
A csicskákat tartó Dömötör-klán esete Kanada legsúlyosabb emberkereskedő bűnügye. A több milliárd dolláros szociális segélyek mellett részben emiatt küldi vissza Kanada a roma menekülteket.


A Kanadába irányuló menekülthullámoknak biztosan volt egy olyan ága, ami a nagyvonalú, és a kérelmeket rendkívül lassan elbíráló kanadai menekült-ellátórendszer által megszerezhető előnyökre ment rá. A 2012-es szigorítás előtt átlagosan 20 hónap alatt bírált el Kanada, ami alatt elég bőkezű ellátást biztosított a kérelmezőknek és munkavállalási engedélyt is kaptak. Ráadásul ha minden jogorvoslati lehetőséget igénybe vett a kérelmező, akár 4,5 évig is elhúzhatta a kitoloncolást.

Semjén tanácsadója és Kertész Ákos is menekültkérelmet adott be
Kanadában kért menedékjogot Kamarás István, Semjén Zsolt cigányügyi tanácsadója. Az egyik KDNP-közeli cigány szervezet elnöke családjával együtt 2011 júniusában hagyta el az országot, mert nem akarta a nevét adni a kormány cigányokat megnyomorító intézkedéseihez. A KDNP szerint már 2010-ben megszakították vele a kapcsolatot, amikor kiderült, hogy férfi korábban a Jobbikban politizált. 2014-ben viszont már itthon volt, nem kapott állampolgárságot. 2012 elején Kertész Ákos író is Kanadába távozott, menedékjogot kért és kapott is. Ő azután érezte veszélyben magát, miután extrém durva hangvételben ment neki általánosan a magyaroknak az Amerikai Népszava nevű portálon.
Sok esetben (de nyilván nem mindig) valószínűleg a hazai uzsorarendszert is exportáltuk, ahol kiérkezőkkel beadatták a menekültkérelmet, aztán szolgaként dolgoztatták őket vagy épp elvették tőlük a kanadai szociális juttatásokat. De önmagában is vonzó lehetőség volt, hogy akár csak pár évig, de normális bérért dolgozhasson valaki, miközben megtanul egy világnyelvet. Ahogy a megelőző évben kitelepült több ezer honfitársunk kapcsolati hálója is előnynek számít ilyen helyzetben.

A kérelmekről döntő Immigration and Refuggee Board (IRB) a beérkező magyar kérelmeknek csak 1-2 százalékát találta megalapozottnak, azok több mint 90 százalékát visszavonták vagy nem vitték végig, illetve az is gyakran előfordult, hogy eltűnt a kérelmező. Ez egyrészt arra utal, hogy a kérelmezők döntő többsége maga se hitte, hogy valaha meggyőzheti kanadai államot arról, hogy otthon rendszerszerűen üldözik és az állam nem tudja megvédeni.

A visszaélésektől függetlenül az sem lebecsülendő, hogy Kanada évente akár több tucat magyar állampolgárnak ítélte meg úgy a helyzetét, hogy valóban olyan veszélyben van nálunk, hogy menekülnie kellett. A National Post adatai szerint 2011-ben és 2012-ben évi több száz magyar állampolgár menekültkérelmét fogadtak el.

Az Abcúg frissebb adatai szerint tavaly összesen 116 magyar állampolgár adott be Kanadában kérelmet. Viszont a tapasztalataik alapján az IRB elutasító döntése ellenére is vannak legális lehetősége tovább maradni, akár 6-7 évig is kinn lehet lenni az igazán végleges döntésig. Itt olvashat bővebben arról, hogy élnek a torontói romák.

index

30095805_ee22b5e398fa5c17240baaad3bf2e93a_wm.jpg
 
Németországban is hasonló a helyzet, a szociális támogatások egy része itt sem alanyi, hanem rászorultsági alapon jár, vagy nem jár.
Mondj már egy alanyi jogú támogatást hirtelen nem tudom mi az.
Minden alanyi jogú az valamikor rászorultsági kritériumok alapján lett eldöntve.Vagy politikai mint a gyermekek után.De elvileg az is rászorultsági nem?Több gyerek több kiadás
Tudok egy alanyi támogatást a közgyógy de az tényleg csak feltételezett rászorultsági.Hisz arra sincs egyformán rászorulva aki kap.Mégis feltételezett rászorultsági
 
A képzelgéseidhez semmi közöm.
A tények viszont lényegesek... szóval Németországban sem alanyi jogon jár a segély (mint amit a belinekelt videóban Magyarországon követelnek) ... örülök, hogy elismerted.
Az amerikai rendszer pontosan ezt csinálja az éhhaláltól menti meg az amerikaiak százezreit.
https://usdebtclock.org/
Jobboldalon lent, láthatod a rászorultak számát, az államadósság is rohamosan nővekszik (baloldalon fent, national debt) nem is tudom már miben mérik, nem milliárd az biztos.

Ne forgassad ki a szavaimat!
- bizony a Német alkotmány első pontjából levezethető, hogy a megélhetési segély mindenkinek jár.
- pont ezt erősítette meg tegnap az alkotmánybíróság
- az államnak joga van nevelési céllal apró bírságot, rövidítést eszközölni de nem tartósan és nem nagyot.

Továbbá kevered a szezont a fazonnal mert a szociális segély az más mint az alapjövedelem.
- Az alapjövedelem nemcsak futurisztikus elképzelés baloldali "szélsőségeséktől"
- Nem akarok most belemélyedni németországi szélsőjobboldali kommunákban
- akik még az államot sem ismerik el, állig fel vannak fegyverkezve és az multibel évben 8 gyilkosságot követtek el
- ezek is az alapjövedelem mellett érvelnek

Nem tudom, hogy mi köze a szociális segélynek az Amerikai állam állam-adósságához?
-
800px-USdebt.svg.png

-
Az államadósság ahogy látjuk mindig akkor ugrik meg ha háború van.
 
Utoljára módosítva:
A családi pótlék, vagy Mo-n a gyes is ilyen, a család jövedelmi és vagyoni helyzetétől függetlenül jár.
Kivettél üzenetemből egy neked tetszőt pedig benne volt a te válaszod vitatása is már előre:
Gondolj bele:
tornando írta:
Minden alanyi jogú az valamikor rászorultsági kritériumok alapján lett eldöntve.Vagy politikai mint a gyermekek után.De elvileg az is rászorultsági nem?Több gyerek több kiadás
 
Igen, biztosan arra gondol, de ez a forma már évtizedek óta nem létezik. Pedig volt létjogosultsága, mert ennek hiányában most hová tegyék azokat, akik pl már 14 -15 évesek és még mindig nem tudnak írni, olvasni? Mert sajnos, ilyen is van. Az állami iskola túl nehéz számukra, a hatévesek közé meg nem helyes beültetni őket. Marad a magántanulói jogviszony, de persze otthon sem tud egyedül fejlődni az, akinek közösségben sem sikerült.
Hát igen mégis csak szakszerűbb volt a társadalomról gondoskodás hibái ellenére is.
Ezek szociális és társadalmi kérdések.
Voltak jó szakemberek.Most igény sincs rá a kormány részéről.
Mert volt egy bemondás: "vége a jóléti államnak"
És ezt nem mondhatja egy állam sosem, ha felelős az országért.Persze a keresztény -konzervatív az ilyen vagy még érzéketlenebb.Azért mert ez nem keresztény és nem konzervatív.Hanem önző nagyképű rátarti letaposós.
 
Hát igen mégis csak szakszerűbb volt a társadalomról gondoskodás hibái ellenére is.
Ezek szociális és társadalmi kérdések.
Voltak jó szakemberek.Most igény sincs rá a kormány részéről.
Mert volt egy bemondás: "vége a jóléti államnak"
És ezt nem mondhatja egy állam sosem, ha felelős az országért.Persze a keresztény -konzervatív az ilyen vagy még érzéketlenebb.Azért mert ez nem keresztény és nem konzervatív.Hanem önző nagyképű rátarti letaposós.
Igen, voltak jól működő intézmények, amik hiányoznak most is. És magukkal az ügyfelekkel is nagy baj van, mert gyakran a családsegítő jobban aggódik a gyerekükért, mint maga a kedves szülő. A szünidőkben ( is) a rászoruló gyerekeknek pl ingyenes étkezés jár. Néha úgy kell rimánkodni a kedves szülőnek, hogy sétáljon már be egy ételhordóval az ingyenes ebédért. Ja, ahhoz meg fel kellene kelni déli 12 előtt. Inkább lemondják, vagy bejön érte a kis kölykök, szerencsétlen, ha már elég éhes. Ezt a Kádár korszakban nem merték megcsinálni.
 
Igen, voltak jól működő intézmények, amik hiányoznak most is. És magukkal az ügyfelekkel is nagy baj van, mert gyakran a családsegítő jobban aggódik a gyerekükért, mint maga a kedves szülő. A szünidőkben ( is) a rászoruló gyerekeknek pl ingyenes étkezés jár. Néha úgy kell rimánkodni a kedves szülőnek, hogy sétáljon már be egy ételhordóval az ingyenes ebédért. Ja, ahhoz meg fel kellene kelni déli 12 előtt. Inkább lemondják, vagy bejön érte a kis kölykök, szerencsétlen, ha már elég éhes. Ezt a Kádár korszakban nem merték megcsinálni.
Eléggé ismerheted az a célcsoportot.
Utolsó mondatoddal nem értek egyet.
Nem hinném hogy nem merték.Meg se fordult senki fejében.
Minden felfogás más volt a rendszeresség és kötelesség tudat
Hogy nagy szavakat használjak.
a rendszeresség rendezettség ez a kulcs szó.Ami magával hozza a kötelesség tudatot is.
 
Igen, biztosan arra gondol, de ez a forma már évtizedek óta nem létezik. Pedig volt létjogosultsága, mert ennek hiányában most hová tegyék azokat, akik pl már 14 -15 évesek és még mindig nem tudnak írni, olvasni? Mert sajnos, ilyen is van. Az állami iskola túl nehéz számukra, a hatévesek közé meg nem helyes beültetni őket. Marad a magántanulói jogviszony, de persze otthon sem tud egyedül fejlődni az, akinek közösségben sem sikerült.
Ismeretségi körömben van hölgy, aki ilyen általános iskolában végzett. Utána bolti eladónak tanult, és nagy nehezen, de azt is elvégezte. Ma a 40-es évei végén jár. Mindig dolgozott, és a munkáját maradéktalanul képes ellátni. Szerintem valamilyen szinten ez is egy sikertörténet.
 
Ismeretségi körömben van hölgy, aki ilyen általános iskolában végzett. Utána bolti eladónak tanult, és nagy nehezen, de azt is elvégezte. Ma a 40-es évei végén jár. Mindig dolgozott, és a munkáját maradéktalanul képes ellátni. Szerintem valamilyen szinten ez is egy sikertörténet.
És mit mondasz.
Mikor milyen kormány alatt végezte el a kisegítő iskola alapfokait?
A tanulságot érdemes mindég levonni.
Hogy miként vannak a nehéz sorsúak amik végül is nem egyedi esetek
Országos szinten 100 ezres nagyságrend is lehet.
A Pető intézet még külön egy szám, a sokkal súlyosabbak sorsán segít.
Én így szoktam nézni egy felelős kormány kötelességét.
És még nem beszéltünk a felnőtt kori pszichiátriai kezelésre szorulókról: Bezárt opni
Tündérhegy stb.
És még mindez nem is a HHH probléma
Mindet beseperték a szőnyeg alá!!!!!
 
Utoljára módosítva:
Szerintem valamilyen szinten ez is egy sikertörténet.
Nekem meg van barátom kinek fia mozgás és egyéb értelmi elmaradott.
Már 20 éves felé jár.
Soha nem lesz önellátó.
És nem azért mert elmaradt a kisegítő iskola lehetősége.
Ebből az esetből én semmilyen tanulságot nem tudok levonni.
Hisz szülei még ellátják.
De nagyon nagy teher.
Ilyenkor elgondolkodom érdemes volt?
És hogyan tovább, ha már nem lesznek.
Érdemes volt?
 
Nekem meg van barátom kinek fia mozgás és egyéb értelmi elmaradott.
Már 20 éves felé jár.
Soha nem lesz önellátó.
És nem azért mert elmaradt a kisegítő iskola lehetősége.
Ebből az esetből én semmilyen tanulságot nem tudok levonni.
Hisz szülei még ellátják.
De nagyon nagy teher.
Ilyenkor elgondolkodom érdemes volt?
És hogyan tovább, ha már nem lesznek.
Érdemes volt?
Minden tiszteletem az övék.Nehéz sors, és csak a bentfekvős otthon marad, ha már senki sem tudja gondozni. Tudni kell, hogy idehaza a legjobbakat az egyházak üzemeltetik és nagy a sorbanàllás. A véleményem az, hogy érdemes volt. A szülőknek ráment az élete, de a srácnak csak ez az egy élete van, azt legalább szerető közegben töltheti. Az ő szempontjából nézve igenis érdemes volt. Ez s szülők feladata, mindenáron , és ők erejükhöz mérten teljesítik.
 
A véleményem az, hogy érdemes volt. A szülőknek ráment az élete, de a srácnak csak ez az egy élete van, azt legalább szerető közegben töltheti. Az ő szempontjából nézve igenis érdemes volt.
Nem akarom kinyitni a filozofálás felé.
De ez az indok hogy a nyomorultnak csak az az egy élete van.
Azért nem igaz mert ha meg se születik nincs mit sajnáljon.
Összehasonlítani se fogja semmivel.
A szülők helyzete utólag, hagy voltak szép dolgok.És innen mondva gondolom azt mondanák érdemes volt.
De nézzük ha meg se született volna mert a természetes és be nem avatkozott születéskor nem születik meg akkor megint nincs a kérdés miféle szeretetben tölti el.
Én fejembe az élet kiválasztódása jár: Érdemes mindenáron megmenteni valamit?Ami első perctől életképtelen?
Az életet meg kell tartani de azt is mértékkel.
Nem gonoszság ez de túl sok az orvosok mindenáron mindent megtartani törekvése.
Ez a születéstől a halál kitolásáig erőlködés.
Létrehoz érdemes-e helyzeteket.
 
Hová menekülnek a magyarok?
Az andrássy út már teljesen üres....:
EIw1EbAX0AAYBAj

Rendőrök azok igen.......mert jön a török a várba....ismerős történet.
Csak körbenéz...lehet készülni 150 évre....
 
Egyszer egy vidéki városi televízió vezetőjével beszélgettem. A következőt mondta:
Tudod melyik két dologból lenne a legnagyobb balhé a városban? Ha a ******** nemzetiségi iskolát be akarnánk zárni vagy ha a cigányoknak saját nemzetiségi iskolát akarnánk létrehozni.
Miért van az, hogy az egyik nemzetiség foggal-körömmel ragaszkodik a nemezetiségi értékek védelmét is biztosító "szegregációhoz", a másik meg ugyanezért vérig sértve érzi magát? Miért van az, hogy az egyik nemzetiséggel kapcsolatban tombol itt a rasszizmus, a másik meg vígan járhat külön iskolába és még az sem zavar senkit, hogy Magyarországon vannak, de egymás között a saját nyelvükön beszélnek és hagyományaikat nyíltan ápolják?
Érdemes ezeken a kérdéseken elgondolkozni.
Jó hogy feltetted kiírtad.De talán ott tévedsz egy apróságban.A rassz nem azonos a nemzettel.
És te nemzetiségi értéket és iskolát írsz
Bár ezen belől még nem kellene szegregálásnak képzelni
ha egy fajon belől vagy rasszon belől együvé tartoznak.
Ezt ők épp úgy felvállalhatnák hisz majdnem nemzet de a nemzet fogalma szerint:
Sajátos összetartozás-tudattal, többnyire közös eredethagyománnyal stb. is rendelkeztek, egy etnikumhoz tartoztak, és azonos nyelvet beszéltek.
És még csak azonos nyelvet se beszélnek
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Hi! Does anyone here have the easy deutsch books by Jan richter in English?
hanna322 wrote on pöttyösdoboz's profile.
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy az Okosodj mozogva DVD anyagát el tudnád-e küldeni? Sajnos a data linkek már nem működnek. Nagyon köszönöm előre is a segítségedet! Üdv.: hanna322
katuskatus wrote on adabigel's profile.
Szia kedves Abigél! Neked sikerült letölteni Az egészség piramisa c. könyvet? Ha igen, elküldenéd nekem? Szép napot kívánok!
ametiszt99 wrote on boyocska's profile.
Szia,nem tudom,hogy megoldódott e a Bauer Barbara könyvvel kapcsolatban a problémád,de feltettem a könyvet ide:
Ne haragudj,de nem vettem észre hamarabb az üzenetedet:):)
ametiszt
Vasas István wrote on kukta's profile.
Kedves Árpád !

Nagyon boldog névnapot kívánok !

Áldott , boldog Húsvéti Ünnepet is kívánok !

Jó egészséget kívánva üdvözöl v.pisti .

Statisztikák

Témák
38,127
Üzenet
4,800,643
Tagok
615,668
Legújabb tagunk
Foss
Oldal tetejére