Úgy gondolod, hogy nem áll arányban a földi szenvedés nagysága a mennyei örömmel. Igen erre is kell gondolnunk, valóban. Ha csak a puszta értelemmel keressük erre a dilemmára az igaz választ, akkor figyelembe vehetjük a halálközeli élmények beszámolóit, hogy ott általában miképp tekintettek a földi szenvedésre, és ehhez képest milyen volt a szellemvilágban tapasztalt öröm nagysága. Vagy éppen Jóbot is tanulmányozhatjuk, aki jogosan siránkozott a sok szenvedés miatt, de mikor Isten bemutatta a szemmel nem látható valóságot, a jövőt ami vár rá...stb. akkor Jób azt mondta visszavon mindent, kezét a szájára tapasztotta.
Egyáltalában miért kell ITT szenvedni, agyament jehovajenői szívatások sorát eltűrni ahhoz, h odafenn jó legyen??????? Mirefel?????? A halálközeli élmények tudom, Ányos magyarázata pedig: Igen, elég régi, de érdekes cikk, és én ezt fogadom el inkább!
Vajon hogy lehet, hogy a klinikai halálból visszatértek csupán 10-15%- nak van halál közeli élménye?! A többi ember, aki visszatért semmire nem emlékszik, egy nagy fekete semmire, nem számolnak be sem pokolról sem mennyországról sem testen kívüli élményről. (Mondjuk, ha a nagy fekete semmi a pokol, akkor nem is olyan gáz.) Érdekes az is, hogy ilyenkor a nagyobbik többségről nem ejtenek szót. :S Az ilyen egyének esetében megfigyelhető a temporális és frontális agyi lebenyek túlzott működése, ami eufórikus érzést okoz, és régi emlékeket is előhívnak. A testen és időn kívüliség érzete, árnyalakok megjelenése az agy szerotonin termelésének köszönhető. Van egy olyan elmélet is, hogy a ketamin nevű szer hatására is bekövetkezhetnek ilyen élmények.
“Ma már inkább úgy gondoljuk, az oxigénhiány csupán az egyike azoknak a tényezőknek, amelyek elindíthatják az endopszichozin felszabadulását. Az eredeti elképzelés egyébként egy véletlen felismerésnek köszönhető. Egy műtéti altatószer, a huszadik század közepén szintetizált ketamin hatására sokan élnek át halálközeli élményeket a nélkül, hogy klinikai halálban vagy oxigénhiányos állapotban lennének. Így elkezdték kutatni, hogy a ketamin miként válthatja ki ezt a hatást. A válasz az, hogy van az agyban egy ingerületátvivő anyag, az endopszichozin, melynek szerkezete rendkívül hasonlít a ketaminéhoz, így a ketamin egyszerűen becsapja az endopszichozin receptorát, és elindít bizonyos folyamatokat. Ez az agyterület már azóta gyanús volt a halálközeli élmény kutatóinak, hogy agyműtétek során véletlenül kiderült: az ingerlésével előidézhető a testenkívüliség élménye. Úgy tűnik, a halálközeli élmény összetevőinek jelentős része a halántéklebenyben keletkezik, például az életút áttekintése is, mivel a halántéklebeny tárolja az emlékképek nagy részét. A halálközeli élmény más összetevői, például az eksztatikus boldogság érzése a limbikus rendszerhez kapcsolódik, ami az agy ősi területe, és nagy szerepe van az érzelmek szabályozásában. Többek között itt is vannak olyan receptorok, amelyek megkötik a ketamint és az endopszichozint” Dr. Pilling János
Ez azt is megmagyarázná, miért csak a klinikai halottak (vagy még csak klinikai halottnak sem kell lenni hozzá!!) 10- 15%- a él át ilyen élményt. Valószínűleg hevesebben reagálnak a ketaminra, vagy akar más kémiai anyagra. A másik elgondolás szerint endopszichozin molekula (a ketamin szerkezetére nagyon hasonlít!!) is jelentős szerepet játszik az ilyen élmények átélésében.
Na jó, mondjuk az, hogy van élet a halál után. Az szuper, mert akik onnan visszajöttek mind teljes boldogságérzetről beszélnek, egyik sem írja le úgy, hogy gyötrelmes az egész. Végül is ezzel dől a kereszténység tanítása a pokolról…
A “halálközeli élmények” meg mint tudjuk, csak hallucinációk, amiket a még élő agy produkál, és mesterséges ingerléssel is kiprodukálhatóak. Így azok semmit nem jelentenek. De legfőképp azért, mert minden esetben élő emberek élik át, nem halottak.
Az agy működése kezd szétesni, és az oxigénhiány végett van "túlvilági" élmény. Ehhez még hozzájön az orvos fehér köpenye, meg az altató esetleges hatása, vagy mellékhatása. Ennyi. A skizofrének is életszerűen írják le amit "láttak", miközben annyi a titok, hogy nem vették be a gyógyszerüket.
Az agyi keringés megszűntekor a sejtek az oxigénhiányra szerotonin elválasztással reagálnak, ami egy "boldogságrobbanást" okoz.
A magához térő tudat az érzelemre még emlékszik, és kitölti "okkal", ami miatt érezhette.
Csodálatos módon minden halálközeli élményt átélő a saját túlvilágáról számol be, a saját istenével találkozik...
A halál csúnya dolog. Ott egy egyed központi irányítórendszerének még észlelhető tevékenységéről van szó, de elég rövid ideig tart ez az átmeneti állapot. Ha megborul az anyagcsere a szív leállása miatt, akkor nincs már sok vissza a sejteknek, hogy elkezdjenek felbomlani. Szeretnénk belelátni, hogy akkor még lepereg életünk filmje, de lehet, hogy ez az idegsejtek haláltusája. Kisülnek még a megbillent biokémiai folyamatok miatt, ami végül is az emlékek felidézésével is járhat. Ami biztos, hogy ez mindeni számára kiderül. Egyszer...