Lelőtt utasszállító: Irán kész tárgyalni a kártérítések kifizetéséről


Irán kész tárgyalni a kártérítés kifizetéséről a januárban tévedésből lelőtt ukrán utasszállító áldozatai kapcsán, illetve hajlandó arra is, hogy Párizsba küldje elemzésre a gép feketedobozait – közölte a kanadai külügyminisztérium. Francois-Philippe Champagne kanadai és Mohamed Dzsavád Zaríf iráni külügyminiszter telefonon egyeztetett erről.



Irán ígéri, késlekedés nélkül továbbítja a feketedobozokat Franciaországba – idézi az MTI-t az index.hu. Teherán beleegyezett abba is, hogy megkezdődjenek a tárgyalások a kártérítésről, és új információkat adnak Kanadának és más országoknak a tragédiáról. Kanada teljes átláthatóságot követel a katasztrófa okainak feltárásában.

(A legfrissebb hírek itt)

Az Ukrán Nemzetközi Légitársaság Teheránból Kijevbe induló Boeing 737-es gépe január 8-án, nem sokkal a felszállás után zuhant le. Az iráni hatóságok először balesetről beszéltek, majd elismerték, hogy a Forradalmi Gárda légvédelme lőtte le tévedésből a repülőt egy föld-levegő rakétával. A gépen tartózkodó 176 ember egyike sem élte túl a tragédiát. A járaton ötvenöt kanadai-iráni állampolgár utazott.

Kanada nyomást gyakorolt Teheránra, hogy küldje a feketedobozokat Párizsba. Irán a tragédia óta eltelt hónapokban erre nem volt hajlandó, majd két hete közölte, hogy mégis továbbítja azokat a párizsi BEA francia repülésbiztonsági hivatalba, ha a tragédiában érintett államok ezzel egyetértenek. Néhány napja azonban bejelentette, hogy nem Párizsba, hanem Kijevbe küldi a feketedobozokat, mert Ukrajna már rendelkezik a tárolt adatok olvasásához szükséges szoftverrel.

A nemzetközi szabályok szerint Iránnak joga van a vizsgálat felügyeletéhez, az Egyesült Államok azért részes a vizsgálatban, mert ott gyártották a gépet, míg Ukrajna azért, mert az utasszállító üzemeltetője volt. Kanada pedig úgy válik az eset szereplőjévé, hogy állampolgárai is meghaltak.

Index

ApiktkqTURBXy9iMmU5YWEwZTRhN2RmOWJlMWYyOTVkNGFlZjA1MWQwNC5qcGVnkpUDAQDNA6PNAgyVAs0DpQDCww
 
Irán kész tárgyalni a kártérítés kifizetéséről a januárban tévedésből lelőtt ukrán utasszállító áldozatai kapcsán, illetve hajlandó arra is, hogy Párizsba küldje elemzésre a gép feketedobozait – közölte a kanadai külügyminisztérium. Francois-Philippe Champagne kanadai és Mohamed Dzsavád Zaríf iráni külügyminiszter telefonon egyeztetett erről.


Irán ígéri, késlekedés nélkül továbbítja a feketedobozokat Franciaországba – idézi az MTI-t az index.hu. Teherán beleegyezett abba is, hogy megkezdődjenek a tárgyalások a kártérítésről, és új információkat adnak Kanadának és más országoknak a tragédiáról. Kanada teljes átláthatóságot követel a katasztrófa okainak feltárásában.

(A legfrissebb hírek itt)

Az Ukrán Nemzetközi Légitársaság Teheránból Kijevbe induló Boeing 737-es gépe január 8-án, nem sokkal a felszállás után zuhant le. Az iráni hatóságok először balesetről beszéltek, majd elismerték, hogy a Forradalmi Gárda légvédelme lőtte le tévedésből a repülőt egy föld-levegő rakétával. A gépen tartózkodó 176 ember egyike sem élte túl a tragédiát. A járaton ötvenöt kanadai-iráni állampolgár utazott.

Kanada nyomást gyakorolt Teheránra, hogy küldje a feketedobozokat Párizsba. Irán a tragédia óta eltelt hónapokban erre nem volt hajlandó, majd két hete közölte, hogy mégis továbbítja azokat a párizsi BEA francia repülésbiztonsági hivatalba, ha a tragédiában érintett államok ezzel egyetértenek. Néhány napja azonban bejelentette, hogy nem Párizsba, hanem Kijevbe küldi a feketedobozokat, mert Ukrajna már rendelkezik a tárolt adatok olvasásához szükséges szoftverrel.

A nemzetközi szabályok szerint Iránnak joga van a vizsgálat felügyeletéhez, az Egyesült Államok azért részes a vizsgálatban, mert ott gyártották a gépet, míg Ukrajna azért, mert az utasszállító üzemeltetője volt. Kanada pedig úgy válik az eset szereplőjévé, hogy állampolgárai is meghaltak.

Index

ApiktkqTURBXy9iMmU5YWEwZTRhN2RmOWJlMWYyOTVkNGFlZjA1MWQwNC5qcGVnkpUDAQDNA6PNAgyVAs0DpQDCww
*
Mondták, mondják, hogy egy repülő út sem sokkal veszélyesebb, mint autóval végig harcolni Budapest utcáin.. De akár a magyarországi vidéki városokban, falvakban. Mivel ezek utóbbi helyeken többen nem tartják be a közlekedési szabályokat: főútvonal, elsőbbség stb. Úgy vágnak ki egy keskeny utcából a fő útnak számító utcába, hogy csak szerencse, v. jó reflexnek köszönhető az ott békésen hajtó gépkocsiját vezetőnek a sok esetben -ezért- hajszálon függő élete. Mivel "ezerrel" vágnak ki elénk... A mi járgányunk elé, akik meg vannak győződve, hogy biztonságosan autókázhatnak.
Visszatérve a repülő szerencsétlenségről, egyre jobban megértem azt a frászt, amit többen éreznek akkor, amikor beülnek egy repülőgép utasterének kényelmetes foteljába... Erre a tragédiára nincs elég szó, sőt a hozzátartozók mérhetetlen gyászára. Az elvesztett szeretteik semmivel, de pénzzel végképpen nem pótolhatóak. Mély részvétem.
 
Hogy mennyire veszélyes a repülés?
Nagyon.
DE, gyors és egyszerű.
Csak amikor a politika is beszáll akkor az emberek könnyebben hibáznak.
Mert erősebbek az elvárások.
Mert utólag lehet bármilyen vizsgálat az életeket már nem lehet visszahozni.
 
Érdekes különbség: a világ leggyűlöltebb (de legalább is legtöbb kritikával illetett) országában, két repülő is berepülhet az ország szívébe, hogy leromboljon építészeti szimbólumokat és megöljön többezer embert. Ezzel szemben a közel-keleten csak egy kicsit tér le a megszokott útvonalról egy utasszállító, azonnal kap egy-két rakétát a seggébe (és utána még le is tagadják)...
 
Érdekes különbség: a világ leggyűlöltebb (de legalább is legtöbb kritikával illetett) országában, két repülő is berepülhet az ország szívébe, hogy leromboljon építészeti szimbólumokat és megöljön több ezer embert. Ezzel szemben a közel-keleten csak egy kicsit tér le a megszokott útvonalról egy utasszállító, azonnal kap egy-két rakétát a seggébe (és utána még le is tagadják)...
*
Igazad van. A másik, pénzbeni értéke nincs a szeretteinknek... A gyász, az elvesztés mindig is fájdalom, sebeket hagy bennünk. Az egy káprázat, hogy az évek majd csendesítik a hiányt, a fájdalmat, nem igaz. Csak egyetlen egy dologgal tudjuk önmagunkat vigasztalni, hogy szerencsések voltunk, mert életünk egy bizonyos rövidebb vagy hosszabb szakaszában Vele élhettünk, mellette és szerethettük és ő is szeretett minket. Csak ezért vagyunk szerencsések, mert átéltük a szeretetet, amit adott és mi is adhattunk. Csak ezért. Ez az egyetlen kapaszkodó, ami -sajnos- nekem is vigaszt adott oly sokszor. Ez az egyetlen... Valahogy muszáj tovább élnünk, mert az Élet pörög tovább, még akkor is, ha többen már bizonyos "állomásoknál", fiatalon, középkorúan, idősen, betegen, vagy éppen egészségben (mert úgy tudtuk, úgy láttuk, hogy egészséges, s mégis hirtelen elmentek).
De pénzbeni vigaszt nem létezik. Részemről legalábbis.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

babrafax wrote on Pacalka's profile.
Szia,

a coolcomics átvette a honosítást. A 2-6 rész folyamatosan felrakásra kerül. a 3 -dik album pár héten belül. Viszont nagy segítség lenne egy francia vagy angol nyelvű Lorna 1 -es album. Az első rész bármelyik nyelven neked nincs meg?

Üdv : Alex
berem wrote on verda's profile.
Szia

Lattam, hogy keresed a kovetkezo konyveket:

Simone de Beauvoir - A kétértelműség erkölcse
Krizmanits József - Vallási fundamentalizmus
Michael Ledeen · William Lewis - Bukás: amerikai kudarc Iránban
Firdauszí - Sáhnáme / Perzsa költők versei (Fordította: Gaál László)
Stefan Zweig - A tegnap vilaga

Ha esetleg meglesz barmelyik oszd meg velm is koszonom elore is.

berem
Diós Alexandra wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda. A Kárpátok vámpírjai sorozat hamarosan folytatódik 2027. Január 5.én jön ki a 40. Kötet Sötét Karnevál címen. Már most alig várom, hogy olvashassam :)
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm szépen a csodás fordításokat és örömet, amit ezek a könyvek szereznek. Mindig nagyon várom az új fordításokat, főleg a z Ősi fajok sorozatát.
Mivel a rajongói fordítások új topicba lettek paterolva, mostantól itt találjátok meg az enyémeket is: https://canadahun.com/temak/rajongói-fordítások.64770/ kezdve az Ősi fajok 8,6. részével.

Statisztikák

Témák
39,229
Üzenet
5,057,810
Tagok
630,895
Legújabb tagunk
iAquaLinkeii
Oldal tetejére