Hírek Megtalálták az iráni elnök helikopterének roncsait

Nem találtak életjelet a roncsoknál



A politikusokat szállító helikopter helyi idő szerint vasárnap kora délután zuhant le egy meredek hegyoldalban – olvasható a New York Times összefoglalójában. Raiszi és Azerbajdzsán elnöke, Ilham Alijev közösen avattak fel egy iráni-azeri gátat a két ország közös határán.
Nem sokkal azután, hogy a mentőalakulatok elérték a nehezen megközelíthető helyszínt, az iráni állami televízió arról számolt be, hogy nincsenek túlélőkre utaló jelek a roncsoknál, de hivatalosan nem jelentették be az elnök és a külügyminiszter halálát. A korábbi híradások szerint a zuhanás után még sikerült rádión kapcsolatban lépni egy túlélővel, ám a zord terep és fagyos időjárás megnehezítette a mentést.

Nem sok esély van arra, hogy túlélőket találnak.


A mentőalakulatok megtalálták az Ebrahim Raiszi iráni elnököt szállító helikoptert, amely vasárnap zuhant le Irán Kelet-Afganisztán nevű tartományában. A gépen utazott Hoszein Amirabdollahián iráni külügyminiszter, valamint Kelet-Azerbajdzsán nevű kormányzója és a tartományi székhely, Tebriz egyik vallási vezetője is.
Raiszi elnök helikoptere teljesen kiégett a balesetben (…) Sajnos félő, hogy minden utas meghalt
mondta egy kormánytisztviselő a Reutersnek.
A mentőcsapatok egész éjjel hóviharokkal és nehéz terepen küzdöttek, hogy hétfőn a hajnali órákban elérjék a roncsot Kelet-Azerbajdzsán tartományban, jegyezte meg a hírügynökség.

1716180044225.jpeg
 
Ebrahim Raiszi hivatali ideje alatt fokozta az uránium dúsítását, akadályozta nukleáris technológiájának nemzetközi ellenőrzését, felfegyverezte Oroszországot, és nagyszabású drón- és rakétatámadást indított Izrael ellen.

Bár Iránban sokan gyászolják az elnököt, valószínűleg ugyancsak sokak nevében írta az X-re egy Németországban élő aktivista: "Minden iráni család ismer valakit a családi, baráti vagy ismeretségi köréből, akit Raiszi kivégeztetett, én is. Az emberek Iránban ünneplik a halálát és remélik, hogy több mollah követi majd Raiszit és Abdollahián-t." Nem véletlenül nevezték Raiszit "Teherán mészárosának".
 
Megtalálták a lezuhant gép roncsait. A gép 6 utasa és 2 fős személyzete meghalt. Ez egy Bell 212-ként azonosított helikopter volt, egy olyan modell, amelyet egy amerikai cég fejlesztett ki a kanadai hadsereg számára még az 1960-as években.

Mohammad Dzsavad Zarif volt külügyminiszter az állami tévének azt mondta, hogy közvetve az Egyesült Államok okolható a balesetért, mert évek óta fenntartotta a szankciókat, amelyek megakadályozták Iránt abban, hogy új repülőgépeket vásároljon!

megtalaltak.jpg
 
Kisebb vihart okozott az EU-ban már az is, amikor Teherán kérésére a Copernikusz műholdas szolgáltatást aktivizálták szolidaritásból, a roncsok felkutatására.

Amig Vlagyimir Putyin "kiváló politikusként" jellemezte az iráni elnököt, az Európai Unió nevében részvétét fejezte ki Charles Michel, a kormányokat képviselő Európai Tanács elnöke.
Az X-en közzétett posztjában Michel azt írja: "Az EU őszinte részvétét fejezi ki Raiszi elnök és Abdollahián külügyminiszter, valamint a küldöttségük többi tagja és a személyzet helikopter-balesetben bekövetkezett halála miatt. Gondolatainkkal a családjaiknál vagyunk." Ami nem kis felháborodás keltett a kommentfolyamban. Geert Wilders, a holland választásokon győztes Szabadságpárt vezetője az X-en, pedig egyetlen mondattal: "Nem az én nevemben!" Michelen kívül az EU egyetlen csúcsvezetője sem szólalt meg eddig Irán súlyos jogsértésekkel vádolt elnökének halála után.


 
Néhány nappal ezelőtt 10 halálbüntetés végrehajtásáról és a fejkendővel kapcsolatos törvények megszigorításáról lehetett olvasni Iránnal kapcsolatban.
Az elmúlt évben 2023-ban, összesen 853 embert végeztek ki a börtönökben.

Ennek fényében a három hóhért ért balesetre nem tudok őszinte részvéttel reagálni.
Remélem a lezuhant gép nem tett nagy kárt a természetben.
 
Szép a világ!
......„Lelki közelségemről biztosítom a nemzetet ebben a nehéz időszakban. Az elhunytak lelkét a Mindenható irgalmába ajánlom, és imádkozom a veszteségüket gyászolókért, kiváltképpen a családjaikért”.

vAtikAn.jpg
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

babrafax wrote on Pacalka's profile.
Szia,

a coolcomics átvette a honosítást. A 2-6 rész folyamatosan felrakásra kerül. a 3 -dik album pár héten belül. Viszont nagy segítség lenne egy francia vagy angol nyelvű Lorna 1 -es album. Az első rész bármelyik nyelven neked nincs meg?

Üdv : Alex
berem wrote on verda's profile.
Szia

Lattam, hogy keresed a kovetkezo konyveket:

Simone de Beauvoir - A kétértelműség erkölcse
Krizmanits József - Vallási fundamentalizmus
Michael Ledeen · William Lewis - Bukás: amerikai kudarc Iránban
Firdauszí - Sáhnáme / Perzsa költők versei (Fordította: Gaál László)
Stefan Zweig - A tegnap vilaga

Ha esetleg meglesz barmelyik oszd meg velm is koszonom elore is.

berem
Diós Alexandra wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda. A Kárpátok vámpírjai sorozat hamarosan folytatódik 2027. Január 5.én jön ki a 40. Kötet Sötét Karnevál címen. Már most alig várom, hogy olvashassam :)
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm szépen a csodás fordításokat és örömet, amit ezek a könyvek szereznek. Mindig nagyon várom az új fordításokat, főleg a z Ősi fajok sorozatát.
Mivel a rajongói fordítások új topicba lettek paterolva, mostantól itt találjátok meg az enyémeket is: https://canadahun.com/temak/rajongói-fordítások.64770/ kezdve az Ősi fajok 8,6. részével.

Statisztikák

Témák
39,237
Üzenet
5,060,173
Tagok
630,999
Legújabb tagunk
Dobos Krisztina
Oldal tetejére