Orbánról leszedik a keresztvizet a New York Timesban

Kleptokrácia - így nevezik a The New York Timesban az Orbán-kormány által kialakított társadalmi rendet. És ez még nem is a legerősebb jelző, állítás, amivel Orbán Viktort és politikáját illetik New Yorkban. A szerző, aki szerint a magyarok már feladták, az Európai Uniót is erősen kritizálja, amiért nem ismeri fel Orbán garázdálkodásában saját önpusztításának mintáját, és nem lép fel keményebben ez ellen a magatartás ellen.

A Beleharap az EU-ba, mely enni adni neki című cikkben fejtette ki véleményét csütörtökön Orbán Viktorról és a nemzeti együttműködés rendszerének működéséről a The New York Times véleményrovatában Kenneth Krushel.

A cikk hosszú, a legfőbb tényeket és véleményeket így pontokba szedtük:

  • Megemlítik, hogy Felcsúton stadiont építtetett a futballbarát miniszterelnök, gyerekkori falujában kisvasút is épült. Több módszere van a hírek manipulálására. A helyi gazdák földhez jutását segítő kormányzati kezdeményezésnek a felesége volt a nyertese.
  • Az ország vagyonát az elmúlt hat évben vagy a saját, vagy a hozzá közelállók zsebébe csatornázta, és ez nem titok.
  • Az Orbán-rendszer neve az NYT szerint: kleptokrácia, amit alaposan kitanulhatott mindenki az elmúlt években. Bár szokás úgy tekinteni minderre, mint egy szomorú és távoli történetre, amelyben egy ország a nehéz demokratikus átmenet eredményeként az autokráciánál köt ki, a helyzet ennél is nyomasztóbb.
  • Orbán ugyanis az Európai Unió alapelveit is aláássa, amit az EU tudomásul vesz, és passzivitásával az USA is bátorítja. Az EU fellélegzett, miután Orbán múlt vasárnapi népszavazása a kötelező kvótákról eredménytelenül zárult.
  • Az EU nélkül az Orbán-kormány nagy bajban lenne. Brüsszel mégsem cselekszik, amire több érve is van: ha partnerként kezelik Magyarországot, talán jobb irányba terelhetik a dolgokat; az átlagmagyarok lennének az elvonások gazdasági áldozatai; ha túl kemény hangot ütnek meg Orbánnal, talán kivezeti az országot az unióból és Putyin karjaiba dől. Pedig – írja az NYT szerzője – az EU engedékenysége csak a legrosszabbat hozza ki Orbánból és azokból, akik olyanok mint ő: Vlagyimir Putyin orosz és Recep Tayyip Erdogan török elnökből. Utóbbiak szintén demokráciának álcázott autokratikus rendszert tartanak fent.
  • Azzal, hogy a Nyugat nem veszi elég komolyan Orbánt, nemcsak a magyarokkal tol ki, hanem a tisztességes kormányzás ideájának is fityiszt mutat egy olyan időszakban, amikor a populizmus mindenfelé a világban virágzik.
  • Orbán a sajátjai körében azért népszerű, mert Putyinhoz hasonlóan az elveszett dicsőséges időket idézve Európa védelmezőjének állítja be magát a muszlim áradattal szemben.
  • Riasztó, hogy Orbán garázdálkodása az Európa Unió önpusztító politikájának lenyomata lehet: egy kormány, amely kigúnyolja az EU-s kormányzást, miközben elveszi az EU pénzét, hogy kifizesse oligarcháit, és megerősítse saját populista, nacionalista hadállásait.
  • Míg egyes európai országok abban reménykednek, hogy majd a magyarok kemény ellenállásába ütközik Orbán politikája, nem ez a helyzet. A magyar nép csendes, leszámítva néhány szórványos utcai demonstrációt, mint amilyen az internetadó elleni tüntetés volt. A legerősebb ellenállás éppen a Jobbik felől érkezik, amely még a Fidesztől is jobbra van a politikai palettán.
  • Nyugtalanító látni, hogy Orbán undora, amit a "nyugati értékek" iránt érez, nyílt nacionalizmusa abból a fajta nemzeti bánatból fakad, amely mindkét világháborút előidézte.
  • Pedig a Magyarországon meghatározó német cégeken keresztül is meg lehetne regulázni Orbán Viktort. Még ha Orbán az EU leszalámizásán is dolgozik, arra még neki is oda kell figyelnie, ha Merkel odacsap. Az EU komoly gazdasági szankciókkal léphetne fel, egy új amerikai elnök pedig Orbán Brüsszelt démonizáló retorikáját ellensúlyozhatná.
  • Bár Magyarország kulturálisan és tudományosan a világ élvonalába tartozik, és Orbán politikáját bizonyos fórumokon magas szinten, kifejezetten éleselméjűen elemzik, az ellenzék teljesen leeresztett, akárcsak Törökországban, Oroszországban és Venezuelában. Általános rezignáltság uralkodik, hogy a dolgok úgysem változnak, a legtehetségesebbek pedig lelépnek az országból.
  • Hacsak valami nagyon meg nem változik, a Magyarországot belengő beletörődés marad a meghatározó, mert a legtöbb magyar elhiszi, hogy Orbán Viktor győzött.
times.jpg
 
Hülyeség.
Magyarország lakóit büntetni a viktokrata lopeszku miatt egyenesen arogáns marhaság.
Valójában orbánc nem is nacionalista, csaképp ezzel takarózik, nem utolsó sorban a libsik megtévesztésére. Mivelhogy önmagától nacionalistábbnak állítja be a Jobbikot, mert az nem tolerálja a korruptságát.
Egyébként itthoni vélekedések szerint ez a pótdigó is csak báb, unterman.
A belügyekbe való beavatkozás az mostanában túlságosan elharapódzott egyébkéntis.
Lássuk be, ha nem lövik szét arábiát, lassabb vagyépp elmarad a radikális iszlamizáció.

A jelzők nem véletlen olyanok amilyenek, hívek a mutyikrata vezetés álcabábjához.
 
Magyarországot védi és az Európai Uniót támadja a Figaro a kvótanépszavazás után
Xavier Saintcol ismert francia jogászt, a Figaro publicistáját érezhetően a Le Monde cikke háborította fel, amiben a referendumot populista népszavazásnak minősítették. Saintcol ebben a minősítésben az Európai Unió vezetőinek érvelését látta viszont. Ő maga teljesen jogosnak és érthetőnek tartja a népszavazást, a Le Monde bírálatáról viszont azt gondolja, hogy ez a kifejezés szinonimája próbál lenni az abszolút gonoszságra utaló szavaknak: reakciós, fasisztoid, szélsőséges, idegengyűlölő stb.
....
A kötelező kvótáról most azt írta, hogy bár 2015 őszén az unió megszavazta, de több tagállam, köztük Magyarország, ellene szavazott. A 2004 után belépő, új uniós országok elfogadták az unió szabályait, azt is, hogy ha kisebbségben maradnak, el kell fogadniuk a többség akaratát. Xavier Saintcol szerint viszont teljesen új helyzet teremtődött a migránskrízissel, teljesen felkavarta az európai realitásokat. Hiszen senki nem gondolta, hogy valóságos apokaliptikus módon elbukik az uniós határvédelem. Ebben az összeomlásban a jogász-publicista szerint történelmi felelőssége van Juncker uniós elnöknek és Angela Merkel német kancellárnak, különösen, ahogy Merkel szerinte a „menekültek anyja” szerepében tetszelgett.

Közel fél évszázados szovjet elnyomás után szerinte a magyarok számára a szuverenitás nem egy üres szó. Hiszen egy ország, amely oly sokáig átélte, hogy nem lehetett független, érthető módon meg akarja őrizni új függetlenségét. A szerző szerint az uniós szerződésben a szolidaritás szerepel, ez természetes, de kötelező kvótákról szó sincs. Ráadásul Magyarország saját népességéhez képest több migránst fogadott be, mint például Ausztria.


Ilyen is van, meg olyan is.
 
Utoljára módosítva:
Demokratikus kozossegben a tobbseg dont szavazassal.Az aki nem tud tobbseget szerezni annak tudomasul kell venni a tobbseg donteset. Legyen az barmilyen szinu part vagy orszag az Euba.
 
Kleptokrácia - így nevezik a The New York Timesban az Orbán-kormány által kialakított társadalmi rendet. És ez még nem is a legerősebb jelző, állítás, amivel Orbán Viktort és politikáját illetik New Yorkban. A szerző, aki szerint a magyarok már feladták, az Európai Uniót is erősen kritizálja, amiért nem ismeri fel Orbán garázdálkodásában saját önpusztításának mintáját, és nem lép fel keményebben ez ellen a magatartás ellen.

A Beleharap az EU-ba, mely enni adni neki című cikkben fejtette ki véleményét csütörtökön Orbán Viktorról és a nemzeti együttműködés rendszerének működéséről a The New York Times véleményrovatában Kenneth Krushel.

A cikk hosszú, a legfőbb tényeket és véleményeket így pontokba szedtük:


  • Megemlítik, hogy Felcsúton stadiont építtetett a futballbarát miniszterelnök, gyerekkori falujában kisvasút is épült. Több módszere van a hírek manipulálására. A helyi gazdák földhez jutását segítő kormányzati kezdeményezésnek a felesége volt a nyertese.
    Az ország vagyonát az elmúlt hat évben vagy a saját, vagy a hozzá közelállók zsebébe csatornázta, és ez nem titok.
    Az Orbán-rendszer neve az NYT szerint: kleptokrácia, amit alaposan kitanulhatott mindenki az elmúlt években. Bár szokás úgy tekinteni minderre, mint egy szomorú és távoli történetre, amelyben egy ország a nehéz demokratikus átmenet eredményeként az autokráciánál köt ki, a helyzet ennél is nyomasztóbb.
    Orbán ugyanis az Európai Unió alapelveit is aláássa, amit az EU tudomásul vesz, és passzivitásával az USA is bátorítja. Az EU fellélegzett, miután Orbán múlt vasárnapi népszavazása a kötelező kvótákról eredménytelenül zárult.
    Az EU nélkül az Orbán-kormány nagy bajban lenne. Brüsszel mégsem cselekszik, amire több érve is van: ha partnerként kezelik Magyarországot, talán jobb irányba terelhetik a dolgokat; az átlagmagyarok lennének az elvonások gazdasági áldozatai; ha túl kemény hangot ütnek meg Orbánnal, talán kivezeti az országot az unióból és Putyin karjaiba dől. Pedig – írja az NYT szerzője – az EU engedékenysége csak a legrosszabbat hozza ki Orbánból és azokból, akik olyanok mint ő: Vlagyimir Putyin orosz és Recep Tayyip Erdogan török elnökből. Utóbbiak szintén demokráciának álcázott autokratikus rendszert tartanak fent.
    Azzal, hogy a Nyugat nem veszi elég komolyan Orbánt, nemcsak a magyarokkal tol ki, hanem a tisztességes kormányzás ideájának is fityiszt mutat egy olyan időszakban, amikor a populizmus mindenfelé a világban virágzik.
    Orbán a sajátjai körében azért népszerű, mert Putyinhoz hasonlóan az elveszett dicsőséges időket idézve Európa védelmezőjének állítja be magát a muszlim áradattal szemben.
    Riasztó, hogy Orbán garázdálkodása az Európa Unió önpusztító politikájának lenyomata lehet: egy kormány, amely kigúnyolja az EU-s kormányzást, miközben elveszi az EU pénzét, hogy kifizesse oligarcháit, és megerősítse saját populista, nacionalista hadállásait.
    Míg egyes európai országok abban reménykednek, hogy majd a magyarok kemény ellenállásába ütközik Orbán politikája, nem ez a helyzet. A magyar nép csendes, leszámítva néhány szórványos utcai demonstrációt, mint amilyen az internetadó elleni tüntetés volt. A legerősebb ellenállás éppen a Jobbik felől érkezik, amely még a Fidesztől is jobbra van a politikai palettán.
    Nyugtalanító látni, hogy Orbán undora, amit a "nyugati értékek" iránt érez, nyílt nacionalizmusa abból a fajta nemzeti bánatból fakad, amely mindkét világháborút előidézte.
    Pedig a Magyarországon meghatározó német cégeken keresztül is meg lehetne regulázni Orbán Viktort. Még ha Orbán az EU leszalámizásán is dolgozik, arra még neki is oda kell figyelnie, ha Merkel odacsap. Az EU komoly gazdasági szankciókkal léphetne fel, egy új amerikai elnök pedig Orbán Brüsszelt démonizáló retorikáját ellensúlyozhatná.
    Bár Magyarország kulturálisan és tudományosan a világ élvonalába tartozik, és Orbán politikáját bizonyos fórumokon magas szinten, kifejezetten éleselméjűen elemzik, az ellenzék teljesen leeresztett, akárcsak Törökországban, Oroszországban és Venezuelában. Általános rezignáltság uralkodik, hogy a dolgok úgysem változnak, a legtehetségesebbek pedig lelépnek az országból.
    Hacsak valami nagyon meg nem változik, a Magyarországot belengő beletörődés marad a meghatározó, mert a legtöbb magyar elhiszi, hogy Orbán Viktor győzött.
Csatolás megtekintése 1494506
*
Ez a kormány ért a "delejezéshez". Sokan, - sajnos még mindig sokan! - elhiszik, hogy jelenlegi miniszterelnökünk a legjobb. Szeretném, ha jó lenne a vége, de, mint tudjuk a Remény hal meg utoljára.
 
Kleptokrácia - így nevezik a The New York Timesban az Orbán-kormány által kialakított társadalmi rendet. És ez még nem is a legerősebb jelző, állítás, amivel Orbán Viktort és politikáját illetik New Yorkban. A szerző, aki szerint a magyarok már feladták, az Európai Uniót is erősen kritizálja, amiért nem ismeri fel Orbán garázdálkodásában saját önpusztításának mintáját, és nem lép fel keményebben ez ellen a magatartás ellen.

A Beleharap az EU-ba, mely enni adni neki című cikkben fejtette ki véleményét csütörtökön Orbán Viktorról és a nemzeti együttműködés rendszerének működéséről a The New York Times véleményrovatában Kenneth Krushel.

A cikk hosszú, a legfőbb tényeket és véleményeket így pontokba szedtük:


  • Megemlítik, hogy Felcsúton stadiont építtetett a futballbarát miniszterelnök, gyerekkori falujában kisvasút is épült. Több módszere van a hírek manipulálására. A helyi gazdák földhez jutását segítő kormányzati kezdeményezésnek a felesége volt a nyertese.
    Az ország vagyonát az elmúlt hat évben vagy a saját, vagy a hozzá közelállók zsebébe csatornázta, és ez nem titok.
    Az Orbán-rendszer neve az NYT szerint: kleptokrácia, amit alaposan kitanulhatott mindenki az elmúlt években. Bár szokás úgy tekinteni minderre, mint egy szomorú és távoli történetre, amelyben egy ország a nehéz demokratikus átmenet eredményeként az autokráciánál köt ki, a helyzet ennél is nyomasztóbb.
    Orbán ugyanis az Európai Unió alapelveit is aláássa, amit az EU tudomásul vesz, és passzivitásával az USA is bátorítja. Az EU fellélegzett, miután Orbán múlt vasárnapi népszavazása a kötelező kvótákról eredménytelenül zárult.
    Az EU nélkül az Orbán-kormány nagy bajban lenne. Brüsszel mégsem cselekszik, amire több érve is van: ha partnerként kezelik Magyarországot, talán jobb irányba terelhetik a dolgokat; az átlagmagyarok lennének az elvonások gazdasági áldozatai; ha túl kemény hangot ütnek meg Orbánnal, talán kivezeti az országot az unióból és Putyin karjaiba dől. Pedig – írja az NYT szerzője – az EU engedékenysége csak a legrosszabbat hozza ki Orbánból és azokból, akik olyanok mint ő: Vlagyimir Putyin orosz és Recep Tayyip Erdogan török elnökből. Utóbbiak szintén demokráciának álcázott autokratikus rendszert tartanak fent.
    Azzal, hogy a Nyugat nem veszi elég komolyan Orbánt, nemcsak a magyarokkal tol ki, hanem a tisztességes kormányzás ideájának is fityiszt mutat egy olyan időszakban, amikor a populizmus mindenfelé a világban virágzik.
    Orbán a sajátjai körében azért népszerű, mert Putyinhoz hasonlóan az elveszett dicsőséges időket idézve Európa védelmezőjének állítja be magát a muszlim áradattal szemben.
    Riasztó, hogy Orbán garázdálkodása az Európa Unió önpusztító politikájának lenyomata lehet: egy kormány, amely kigúnyolja az EU-s kormányzást, miközben elveszi az EU pénzét, hogy kifizesse oligarcháit, és megerősítse saját populista, nacionalista hadállásait.
    Míg egyes európai országok abban reménykednek, hogy majd a magyarok kemény ellenállásába ütközik Orbán politikája, nem ez a helyzet. A magyar nép csendes, leszámítva néhány szórványos utcai demonstrációt, mint amilyen az internetadó elleni tüntetés volt. A legerősebb ellenállás éppen a Jobbik felől érkezik, amely még a Fidesztől is jobbra van a politikai palettán.
    Nyugtalanító látni, hogy Orbán undora, amit a "nyugati értékek" iránt érez, nyílt nacionalizmusa abból a fajta nemzeti bánatból fakad, amely mindkét világháborút előidézte.
    Pedig a Magyarországon meghatározó német cégeken keresztül is meg lehetne regulázni Orbán Viktort. Még ha Orbán az EU leszalámizásán is dolgozik, arra még neki is oda kell figyelnie, ha Merkel odacsap. Az EU komoly gazdasági szankciókkal léphetne fel, egy új amerikai elnök pedig Orbán Brüsszelt démonizáló retorikáját ellensúlyozhatná.
    Bár Magyarország kulturálisan és tudományosan a világ élvonalába tartozik, és Orbán politikáját bizonyos fórumokon magas szinten, kifejezetten éleselméjűen elemzik, az ellenzék teljesen leeresztett, akárcsak Törökországban, Oroszországban és Venezuelában. Általános rezignáltság uralkodik, hogy a dolgok úgysem változnak, a legtehetségesebbek pedig lelépnek az országból.
    Hacsak valami nagyon meg nem változik, a Magyarországot belengő beletörődés marad a meghatározó, mert a legtöbb magyar elhiszi, hogy Orbán Viktor győzött.
Csatolás megtekintése 1494506


Jaja, tudjuk. Meg azt is ki irányítja a NyT :)
 
Orbán a sajátjai körében azért népszerű, mert Putyinhoz hasonlóan az elveszett dicsőséges időket idézve Európa védelmezőjének állítja be magát a muszlim áradattal szemben.
  • Riasztó, hogy Orbán garázdálkodása az Európa Unió önpusztító politikájának lenyomata lehet: egy kormány, amely kigúnyolja az EU-s kormányzást, miközben elveszi az EU pénzét, hogy kifizesse oligarcháit, és megerősítse saját populista, nacionalista hadállásait.
    Csatolás megtekintése 1494506
A cikk tele van politakai "irigységgel", torzításokkal, az valós ország helyzetet csak Orbánon keresztül akarja jellemezni, a jelenlegi magyar társadalmi helyzetről (pl. "nincs infláció" szlogen) viszont mélyen hallgat. Nem akarom a cikket részletesen elemezni csak a beidézett kettőt;
  • Európa védelmezője, szintén torz, mert az nem Orbán "érdeme" hanem Magyarországé. De ha itt tartunk akkor megemlitem a tatár és török megállítást, mely ugyancsak Magyarország érdeme volt és akkor mint most Európa hogyan köszönte meg?
  • Elveszi EU pénzét? Az EU tagságunk időtartamát nézve még mindig negatív a mérleg, akkor miről beszél a cikk írója. Nem csak a magyar zsebeket kell megemlíteni, hanem az EU-ba visszavándoroltatott pénzeket is, mint külföldi anyagok (pl. közterek műkő burkolata,stb), külföldi cég kivítelező, minimál béren elvégzett munka, stb.).
 
"Míg egyes európai országok abban reménykednek, hogy majd a magyarok kemény ellenállásába ütközik Orbán politikája, nem ez a helyzet. A magyar nép csendes, leszámítva néhány szórványos utcai demonstrációt,"

A magyar nép tanult a leckéből, és nem felejti, mert megtapasztalta a saját bőrén hogy jobb, ha nem ugrál. :(
 
"Míg egyes európai országok abban reménykednek, hogy majd a magyarok kemény ellenállásába ütközik Orbán politikája, nem ez a helyzet. A magyar nép csendes, leszámítva néhány szórványos utcai demonstrációt,"

A magyar nép tanult a leckéből, és nem felejti, mert megtapasztalta a saját bőrén hogy jobb, ha nem ugrál. :(
Most éppen nem a magyanép tanul hanem:
Mi Megüzentük Brüsszelnek és prrrr, pereg a szám.
MOST rajtuk a sor.
Ez egy reklám még pedig közérdekű!!
Éppen ez megy vagyis üzentünk vegyék tudomásul.
Vicc,
Nem beadtuk javaslatainkat. Hanem hátradőlünk.
Megnézném én azt a mondjuk a Polt Péter testületét
Mi megüzentük az ügyészségnek.
És most rajta a sor
 
Utoljára módosítva:
Most éppen nem a magyanép tanul hanem:
Mi Megüzentük Brüsszelnek
MOST rajtuk a sor.
Ez egy reklám még pedig közérdekű
Éppen ez megy vagyis üzentünk vegyék tudomásul.
Vicc,
Nem beadtuk javaslatainkat. Hanem hátradőlünk.
Megnézném én azt a mondjuk a Polt Péter testületét
Mi megüzentük az ügyészségnek.
És most rajta a sor
Én a kérdésnek arra a részére próbáltam válaszolni, hogy most miért nem lázad fel és kap puskát a kezébe a nép, ahogy korábban tette.
A partvonalon akkor is szép számmal akadt szurkoló.
Szurkoljanak csak továbbra is szépen csendben a törököknek. Mennyi is? 70ezer ember került eddig börtönbe?
 
Én a kérdésnek arra a részére próbáltam válaszolni, hogy most miért nem lázad fel és kap puskát a kezébe a nép, ahogy korábban tette.
A partvonalon akkor is szép számmal akadt szurkoló.
Szurkoljanak csak továbbra is szépen csendben a törököknek. Mennyi is? 70ezer ember került eddig börtönbe?

Mennyivel jobb lenne ha nem puska kerul elo hanem feher asztal mellett jo diplomciaval erdekeinket kepviselni...ez az ami nem megy mert harcolunk azzal az Eu val ahol eszunk, azzal akikkel egy kozos clubba vagyunk.
 
Hát, ha az a demokrácia, hogy Merkel dönt, a többi meg megcsinálja...

Kedves Cdurmol
-
Az elmult fél évszázad alatt, Németországban nem egy Kanzlar, elnök vesztette el a positioját idö elött mert megsértette a tövény adta szabályokat.
-
Ha Merkelnek ilyet a szemére lehetne vetni akkor már ö se lenne a posztján. Ezért gondold végig mit mondasz.
-
A Merkel szemére vetitek, hogy "ö hivta meg a menekülteket", a Magyarországrol Ausztriába áttolt menekültekkel tele halottaskocsi után mondott kijelentésével.
-
Megértem, hogy kezdetben nem volt láthato milyen hatással volt a szelep megnyitása az europába özönlö menekültek számára, valoban meglehetett volna, hogy a humánus gesztus több menekültett mozgásba hozott mindha Merkel egy Orbán féle fogvicsorgással reagált volna.
-
Ma, 2016 öszén, amikor a menekültkérök konkrét száma ismert (létezik egy központi számitogép amiben a menekültek biometrikus adatai benne vannak) a napnál világosabb, hogy Merkel kijelentése nem növelte meg a menekültek számát.
-
Erted, konkrét számok állnak a rendelkezésünkre, hogy Merkel kijelentésének az idelyén nem volt kevesebb menekült europai földön hozzánk tartva mind utána.
-
Gondolom mind Neumann János honfitársa értelmezni tudod ezt az egyszerü mathematikai összefüggést.
 
Ernö , akkor meséld már el , hogy mondjuk mi is van Olaszországban vagy Görögország szigetein ?? Esetleg a Német Tv hamis adatokat közöl , mert azt állitotta hogy csak ezzen a héten majd mindennap ca. 4-6 ezer menekültet mentettek meg és szállitottak Olaszországba a hajók ?! Akkor hogyan is van ez Neumann János honfitársa ??
 
Én az egyszerű, hétköznapi emberekről beszéltem, nem a politikusokról. Egy sem a nép érdekeit nézi, képviseli.
Ez csak a látszat a szabadságharc mítosza.
Kell neki egy ellenség kép.
Én meg nem a népről beszélek hanem a színjátékról
Még a mondott hirdetés is színjáték
Mi megüzentük rajtuk a sor
Nem úgy megy az kisapám
Van annak formai követelménye
Amit benyújtasz írásban annak kell érvényre jutnia
NEM ÜZENGETÉS KÉRDÉSE EZ.
 
"Általános rezignáltság uralkodik, hogy a dolgok úgysem változnak, a legtehetségesebbek pedig lelépnek az országból."

25 év alatt nem változott semmi. Az emberi élet pedig véges, a csodára hiába vár bárki is.
 
Ernö , akkor meséld már el , hogy mondjuk mi is van Olaszországban vagy Görögország szigetein ?? Esetleg a Német Tv hamis adatokat közöl , mert azt állitotta hogy csak ezzen a héten majd mindennap ca. 4-6 ezer menekültet mentettek meg és szállitottak Olaszországba a hajók ?! Akkor hogyan is van ez Neumann János honfitársa ??

Már lassan. A halottaskocsi megjelenéséig Merkel nem beszélt szinte soha menekültekröl, olvassál vissza, pont ezt vetette sok német polgár a szemére, Merkel teljes egészében azzal volt elfoglalva, hogy Görögország visszatudja fizetni az adoságát. Abban az idöben már több mind 30.000 menekült fulladt a Földközi tengerbe.
-
A Görög szigetekre egyre kevesebb menekült jön, sokáig kell várni amig egy hajo megtellik a visszaszállitásukig és helyettük legálisan ugyan anyi jöhet Europába. Miért kell mindent kétszer, háromszor elmondanom. Hogy minden nap 4-6000 embert kell megmenteni a tengerböl az egy tulzás.
-
Innen leolvashatod hány menekült jött át a földközi tengeren. Ez év (2016) elsö felében 100.244 ember érte el az europai partokat, ez heti 4000 embert jelent nem napit.
-
frontex-zahlen.jpg

-
Ha az álldozatok száma is érdekel, itt megláthatod menyien haltak a Földközi tengerbe havonte. Ez év elsö felében 3.130 -an.
-
IOM.jpg

Ugy is lehetne fogalmazni, hogy 100 menekültböl 3 az életét veszti. :(
-
Tudtad, hogy annak az esélye, hogy az Orbán lányának a popsiját egy menekült megérinti kisebb mind az ötös találat a lotton?
 
Utoljára módosítva:
A pesszimizmus arad beloled. Az meg se fordul a fejetekbe hogy maskeppen kene csinalni, ilyen rossz megitelese az orszagnak ennyire sokszor negativ hirekkel bekerulni a vilag vezeto mediaiba..................a vak hit a demoagogia elsoszamu ellensege a rossz eletnek es nem mas hanem ti magatok vagytok ebben ludasak.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Hi! Does anyone here have the easy deutsch books by Jan richter in English?
hanna322 wrote on pöttyösdoboz's profile.
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy az Okosodj mozogva DVD anyagát el tudnád-e küldeni? Sajnos a data linkek már nem működnek. Nagyon köszönöm előre is a segítségedet! Üdv.: hanna322
katuskatus wrote on adabigel's profile.
Szia kedves Abigél! Neked sikerült letölteni Az egészség piramisa c. könyvet? Ha igen, elküldenéd nekem? Szép napot kívánok!
ametiszt99 wrote on boyocska's profile.
Szia,nem tudom,hogy megoldódott e a Bauer Barbara könyvvel kapcsolatban a problémád,de feltettem a könyvet ide:
Ne haragudj,de nem vettem észre hamarabb az üzenetedet:):)
ametiszt
Vasas István wrote on kukta's profile.
Kedves Árpád !

Nagyon boldog névnapot kívánok !

Áldott , boldog Húsvéti Ünnepet is kívánok !

Jó egészséget kívánva üdvözöl v.pisti .

Statisztikák

Témák
38,124
Üzenet
4,800,308
Tagok
615,644
Legújabb tagunk
boborján2
Oldal tetejére