Orbánról leszedik a keresztvizet a New York Timesban

Kleptokrácia - így nevezik a The New York Timesban az Orbán-kormány által kialakított társadalmi rendet. És ez még nem is a legerősebb jelző, állítás, amivel Orbán Viktort és politikáját illetik New Yorkban. A szerző, aki szerint a magyarok már feladták, az Európai Uniót is erősen kritizálja, amiért nem ismeri fel Orbán garázdálkodásában saját önpusztításának mintáját, és nem lép fel keményebben ez ellen a magatartás ellen.

A Beleharap az EU-ba, mely enni adni neki című cikkben fejtette ki véleményét csütörtökön Orbán Viktorról és a nemzeti együttműködés rendszerének működéséről a The New York Times véleményrovatában Kenneth Krushel.

A cikk hosszú, a legfőbb tényeket és véleményeket így pontokba szedtük:

  • Megemlítik, hogy Felcsúton stadiont építtetett a futballbarát miniszterelnök, gyerekkori falujában kisvasút is épült. Több módszere van a hírek manipulálására. A helyi gazdák földhez jutását segítő kormányzati kezdeményezésnek a felesége volt a nyertese.
  • Az ország vagyonát az elmúlt hat évben vagy a saját, vagy a hozzá közelállók zsebébe csatornázta, és ez nem titok.
  • Az Orbán-rendszer neve az NYT szerint: kleptokrácia, amit alaposan kitanulhatott mindenki az elmúlt években. Bár szokás úgy tekinteni minderre, mint egy szomorú és távoli történetre, amelyben egy ország a nehéz demokratikus átmenet eredményeként az autokráciánál köt ki, a helyzet ennél is nyomasztóbb.
  • Orbán ugyanis az Európai Unió alapelveit is aláássa, amit az EU tudomásul vesz, és passzivitásával az USA is bátorítja. Az EU fellélegzett, miután Orbán múlt vasárnapi népszavazása a kötelező kvótákról eredménytelenül zárult.
  • Az EU nélkül az Orbán-kormány nagy bajban lenne. Brüsszel mégsem cselekszik, amire több érve is van: ha partnerként kezelik Magyarországot, talán jobb irányba terelhetik a dolgokat; az átlagmagyarok lennének az elvonások gazdasági áldozatai; ha túl kemény hangot ütnek meg Orbánnal, talán kivezeti az országot az unióból és Putyin karjaiba dől. Pedig – írja az NYT szerzője – az EU engedékenysége csak a legrosszabbat hozza ki Orbánból és azokból, akik olyanok mint ő: Vlagyimir Putyin orosz és Recep Tayyip Erdogan török elnökből. Utóbbiak szintén demokráciának álcázott autokratikus rendszert tartanak fent.
  • Azzal, hogy a Nyugat nem veszi elég komolyan Orbánt, nemcsak a magyarokkal tol ki, hanem a tisztességes kormányzás ideájának is fityiszt mutat egy olyan időszakban, amikor a populizmus mindenfelé a világban virágzik.
  • Orbán a sajátjai körében azért népszerű, mert Putyinhoz hasonlóan az elveszett dicsőséges időket idézve Európa védelmezőjének állítja be magát a muszlim áradattal szemben.
  • Riasztó, hogy Orbán garázdálkodása az Európa Unió önpusztító politikájának lenyomata lehet: egy kormány, amely kigúnyolja az EU-s kormányzást, miközben elveszi az EU pénzét, hogy kifizesse oligarcháit, és megerősítse saját populista, nacionalista hadállásait.
  • Míg egyes európai országok abban reménykednek, hogy majd a magyarok kemény ellenállásába ütközik Orbán politikája, nem ez a helyzet. A magyar nép csendes, leszámítva néhány szórványos utcai demonstrációt, mint amilyen az internetadó elleni tüntetés volt. A legerősebb ellenállás éppen a Jobbik felől érkezik, amely még a Fidesztől is jobbra van a politikai palettán.
  • Nyugtalanító látni, hogy Orbán undora, amit a "nyugati értékek" iránt érez, nyílt nacionalizmusa abból a fajta nemzeti bánatból fakad, amely mindkét világháborút előidézte.
  • Pedig a Magyarországon meghatározó német cégeken keresztül is meg lehetne regulázni Orbán Viktort. Még ha Orbán az EU leszalámizásán is dolgozik, arra még neki is oda kell figyelnie, ha Merkel odacsap. Az EU komoly gazdasági szankciókkal léphetne fel, egy új amerikai elnök pedig Orbán Brüsszelt démonizáló retorikáját ellensúlyozhatná.
  • Bár Magyarország kulturálisan és tudományosan a világ élvonalába tartozik, és Orbán politikáját bizonyos fórumokon magas szinten, kifejezetten éleselméjűen elemzik, az ellenzék teljesen leeresztett, akárcsak Törökországban, Oroszországban és Venezuelában. Általános rezignáltság uralkodik, hogy a dolgok úgysem változnak, a legtehetségesebbek pedig lelépnek az országból.
  • Hacsak valami nagyon meg nem változik, a Magyarországot belengő beletörődés marad a meghatározó, mert a legtöbb magyar elhiszi, hogy Orbán Viktor győzött.
times.jpg
 
Nem akarok én ezen vitatkozni senkivel, csak leírtam a véleményemet, nem kell vele egyetérteni.
Szerintem az elmúlt 12 év EU tagság bebizonyította, hogy hiba volt belépni az EU-ba. Az életszínvonal nem hogy nőtt volna, hanem drasztikusan csökkent, a fizetések elértéktelenedtek, a szegénység ijesztővé nőtt. Persze, lettek milliárdosok is, naná.
Közben az ország súlyosabb függőségbe került, mint az oroszoktól volt, mert akkor tankokkal tartottak minket sakkban, most viszont gazdasági függőséggel, ami még rosszabb. A tankokat el lehetett zavarni, az adósságot nem lehet.
Az elmúlt 25 év összes magyar politikusa asszisztált az ország függővé tételéhez, amivel rosszabb helyzetbe kerültünk gazdaságilag, mint a világháború után voltunk. Újra gyarmatok lettünk. Csak most nem katonailag, hanem gazdaságilag vagyunk leigázva. A piacainkért cserébe alamizsnát kapunk, amit még az orrunk alá is dörgölnek, hogy kussoljunk. És zsarolnak vele.
Igen, ebből most már nem lehet nagyobb áldozatok nélkül megszabadulni. De nem is kell, mert az egész EU pár éven belül úgyis darabokra hullik.
 
Kenneth
Kleptokrácia - így nevezik a The New York Timesban az Orbán-kormány által kialakított társadalmi rendet. És ez még nem is a legerősebb jelző, állítás, amivel Orbán Viktort és politikáját illetik New Yorkban. A szerző, aki szerint a magyarok már feladták, az Európai Uniót is erősen kritizálja, amiért nem ismeri fel Orbán garázdálkodásában saját önpusztításának mintáját, és nem lép fel keményebben ez ellen a magatartás ellen.

A Beleharap az EU-ba, mely enni adni neki című cikkben fejtette ki véleményét csütörtökön Orbán Viktorról és a nemzeti együttműködés rendszerének működéséről a The New York Times véleményrovatában Kenneth Krushel.

A cikk hosszú, a legfőbb tényeket és véleményeket így pontokba szedtük:


  • Megemlítik, hogy Felcsúton stadiont építtetett a futballbarát miniszterelnök, gyerekkori falujában kisvasút is épült. Több módszere van a hírek manipulálására. A helyi gazdák földhez jutását segítő kormányzati kezdeményezésnek a felesége volt a nyertese.
    Az ország vagyonát az elmúlt hat évben vagy a saját, vagy a hozzá közelállók zsebébe csatornázta, és ez nem titok.
    Az Orbán-rendszer neve az NYT szerint: kleptokrácia, amit alaposan kitanulhatott mindenki az elmúlt években. Bár szokás úgy tekinteni minderre, mint egy szomorú és távoli történetre, amelyben egy ország a nehéz demokratikus átmenet eredményeként az autokráciánál köt ki, a helyzet ennél is nyomasztóbb.
    Orbán ugyanis az Európai Unió alapelveit is aláássa, amit az EU tudomásul vesz, és passzivitásával az USA is bátorítja. Az EU fellélegzett, miután Orbán múlt vasárnapi népszavazása a kötelező kvótákról eredménytelenül zárult.
    Az EU nélkül az Orbán-kormány nagy bajban lenne. Brüsszel mégsem cselekszik, amire több érve is van: ha partnerként kezelik Magyarországot, talán jobb irányba terelhetik a dolgokat; az átlagmagyarok lennének az elvonások gazdasági áldozatai; ha túl kemény hangot ütnek meg Orbánnal, talán kivezeti az országot az unióból és Putyin karjaiba dől. Pedig – írja az NYT szerzője – az EU engedékenysége csak a legrosszabbat hozza ki Orbánból és azokból, akik olyanok mint ő: Vlagyimir Putyin orosz és Recep Tayyip Erdogan török elnökből. Utóbbiak szintén demokráciának álcázott autokratikus rendszert tartanak fent.
    Azzal, hogy a Nyugat nem veszi elég komolyan Orbánt, nemcsak a magyarokkal tol ki, hanem a tisztességes kormányzás ideájának is fityiszt mutat egy olyan időszakban, amikor a populizmus mindenfelé a világban virágzik.
    Orbán a sajátjai körében azért népszerű, mert Putyinhoz hasonlóan az elveszett dicsőséges időket idézve Európa védelmezőjének állítja be magát a muszlim áradattal szemben.
    Riasztó, hogy Orbán garázdálkodása az Európa Unió önpusztító politikájának lenyomata lehet: egy kormány, amely kigúnyolja az EU-s kormányzást, miközben elveszi az EU pénzét, hogy kifizesse oligarcháit, és megerősítse saját populista, nacionalista hadállásait.
    Míg egyes európai országok abban reménykednek, hogy majd a magyarok kemény ellenállásába ütközik Orbán politikája, nem ez a helyzet. A magyar nép csendes, leszámítva néhány szórványos utcai demonstrációt, mint amilyen az internetadó elleni tüntetés volt. A legerősebb ellenállás éppen a Jobbik felől érkezik, amely még a Fidesztől is jobbra van a politikai palettán.
    Nyugtalanító látni, hogy Orbán undora, amit a "nyugati értékek" iránt érez, nyílt nacionalizmusa abból a fajta nemzeti bánatból fakad, amely mindkét világháborút előidézte.
    Pedig a Magyarországon meghatározó német cégeken keresztül is meg lehetne regulázni Orbán Viktort. Még ha Orbán az EU leszalámizásán is dolgozik, arra még neki is oda kell figyelnie, ha Merkel odacsap. Az EU komoly gazdasági szankciókkal léphetne fel, egy új amerikai elnök pedig Orbán Brüsszelt démonizáló retorikáját ellensúlyozhatná.
    Bár Magyarország kulturálisan és tudományosan a világ élvonalába tartozik, és Orbán politikáját bizonyos fórumokon magas szinten, kifejezetten éleselméjűen elemzik, az ellenzék teljesen leeresztett, akárcsak Törökországban, Oroszországban és Venezuelában. Általános rezignáltság uralkodik, hogy a dolgok úgysem változnak, a legtehetségesebbek pedig lelépnek az országból.
    Hacsak valami nagyon meg nem változik, a Magyarországot belengő beletörődés marad a meghatározó, mert a legtöbb magyar elhiszi, hogy Orbán Viktor győzött.
Csatolás megtekintése 1494506
Kenneth Krushel nagyívű cikke jól illeszkedik abba a kampányízű vélemény-áradatba, ami Magyarország és kormányfője ellen folyik.

Közös jellenzőjük e véleményeknek, hogy a kormányfőt megpróbálják a választókkal SZEMBEN tárgyalni, ami félrevezető: a FIDESZ-KdNP még az időközi választások után is abszolút többséget élvez. Emiatt a kormányfőt érő kritika a magyar választók többségét is érinti (valótlan tényállítással esetenként sérti), ez TÉNY.

További közös jellemző az, ahogyan Magyarország ÁLDOZATAIT részben agyonhallgatják, részben lekicsinylik. A "muszlim áradattal" kapcsolatos védelmet például annyira sem méltatja, hogy a legcsekélyebb ellenérvet is felhozná ellene. De az EU-belépéssel vállalt gazdasági áldozatokról ugyanúgy hallgat, mint az OECD-be történt belépés gazdasági áldozatáról (a védővámok megszüntetéséről). Ez utóbbi különösen bizarr a NYT részéről, hisz a USA a New Deal óta nem enged be élelmiszert a vámterületére. Tulajdonképp olyan képet fest az olvasók elé, mintha Magyarország ÉRDEMTELEN támogatásban részesülne az EU részéről, ami szintén valótlan.

Ami azonban a leginkább szembetűnő, az az, hogy a kampány-országok "demokratikus" rendszereinek óriási mértékű korrupciójáról hallgatva Orbán Viktor "és társai" korrupcióját bírálja. Ezzel az a probléma, hogy a demokrácia-eszményt a kampány-országokban tapasztalható korrupció már odáig juttatta, hogy bilaterális nemzetközi szerződésekben is a multik érdekei kerülnek egyoldalúan védelemre, miközben mindkét állam érdeke nyilvánvalóan sérelmet szenved. Csakhogy mivel OV "korrupciója" a kampány-országok arányaihoz képest elenyésző, emiatt minden - az országot érintő - döntése a saját zsebét érinti; a kampány-országokban nem ez a helyzet, ott az államérdek egyértelműen háttérbe szorul a korrumpálók érdekeivel szemben. EZÉRT tartják OV-t különösen veszélyesnek a globális gazdasági életben, mivel ő "a homokszem a gépezetben", ezért folytatnak ellene - lényegében minden lényeges indokot nélkülöző - propaganda-kampányt.

Érdemes sorba venni a cikkíró által fölsorolt tényeket.

1. Felcsút: a stadion ára a költségvetésben nem jelentős tétel, azt pedig, hogy a Puskás Akadémia milyen eredményt FOG hozni, azt csak találgatni lehet. (folyt.köv.)
 
Nem akarok én ezen vitatkozni senkivel, csak leírtam a véleményemet, nem kell vele egyetérteni.
Szerintem az elmúlt 12 év EU tagság bebizonyította, hogy hiba volt belépni az EU-ba. Az életszínvonal nem hogy nőtt volna, hanem drasztikusan csökkent, a fizetések elértéktelenedtek, a szegénység ijesztővé nőtt. Persze, lettek milliárdosok is, naná.
Közben az ország súlyosabb függőségbe került, mint az oroszoktól volt, mert akkor tankokkal tartottak minket sakkban, most viszont gazdasági függőséggel, ami még rosszabb. A tankokat el lehetett zavarni, az adósságot nem lehet.
Az elmúlt 25 év összes magyar politikusa asszisztált az ország függővé tételéhez, amivel rosszabb helyzetbe kerültünk gazdaságilag, mint a világháború után voltunk. Újra gyarmatok lettünk. Csak most nem katonailag, hanem gazdaságilag vagyunk leigázva. A piacainkért cserébe alamizsnát kapunk, amit még az orrunk alá is dörgölnek, hogy kussoljunk. És zsarolnak vele.
Igen, ebből most már nem lehet nagyobb áldozatok nélkül megszabadulni. De nem is kell, mert az egész EU pár éven belül úgyis darabokra hullik.

Már megbocsáss, de enélkül a hiba nélkül kb 2x annyi munkanélküli lenne.
Az életszínvonal pedig azért csökken, mert a "tisztelt" vezetőink szerint 50 millióFt-os támogatásból csak 1 db munkahelyet vagyunk képesek létrehozni. A gond, hogy közösen takarítják el a támogatási csalásokat, adók-és kapók is!
Ja és a híres 89-es fordulatnál a piacokon keresztül nem kellett volna a szokásos magyar mentalitással 180 fokos fordulatot tenni. Az orosz (belefogva a teljes területet) rohadt nagy piac volt és a magyarok oda rengeteg gyenge minőséget el tudtak adni, aminek kb 5%-át lehet az európai körökben értékesíteni, a minőség!! miatt.
 
Ez igaz Melitta, de a teljes hátraarccal nagy hibát követtünk el, amit utólag már szinte lehetetlen meg nem történtté tenni.
A csereügyletek is megfelelő fizető eszközök lennének, de még azokat is lenulláztuk. Most ismét 180-as hátraarc és benyalás tövig. Ehhez értünk, és szerintem a legnagyobb hibánk.
Sajnos Mo-n a kap tábor is csőd, mi a feudalizmust és a kis-királyságot preferáljuk.
UTÁLOM A POLITIKÁT!
 
Már megbocsáss, de enélkül a hiba nélkül kb 2x annyi munkanélküli lenne.
Az életszínvonal pedig azért csökken, mert a "tisztelt" vezetőink szerint 50 millióFt-os támogatásból csak 1 db munkahelyet vagyunk képesek létrehozni. A gond, hogy közösen takarítják el a támogatási csalásokat, adók-és kapók is!
Ja és a híres 89-es fordulatnál a piacokon keresztül nem kellett volna a szokásos magyar mentalitással 180 fokos fordulatot tenni. Az orosz (belefogva a teljes területet) rohadt nagy piac volt és a magyarok oda rengeteg gyenge minőséget el tudtak adni, aminek kb 5%-át lehet az európai körökben értékesíteni, a minőség!! miatt.

A kétszer annyi munkanélkülit nehezen hiszem, mert a 90-es években szinte az összes magyar ipar megszűnt, annál több melós már nem is volt :D
Persze cél is volt a munkahelyek leépítése, hisz a profit abból termelődik, hogy a munkanélküliség miatt az emberek szinte ingyen dolgoznak.

A vezetőinkkel kapcsolatos észrevételeddel egyetértek, én is említettem, hogy ők adták el az országot, és a piacokat. Az, hogy a támogatásokat lenyúlják, kismiska ahhoz képest, hogy előtte a teljes nemzeti vagyont lenyúlták és kiárusították saját zsebbe.
Az EU-ba pedig azért léptették be az országot, mert a közvagyont addigra elherdálták, és az EU-s pénzek után ácsingóztak. Igazad van, le is nyúlják rendesen. De nem csak nálunk, nem kell aggódni, az egész EU ugyanilyen korrupt tolvaj banda! A pénz túlnyomó része hozzájuk vándorol vissza, nem kell őket félteni!
 
Ez igaz Melitta, de a teljes hátraarccal nagy hibát követtünk el, amit utólag már szinte lehetetlen meg nem történtté tenni.
A csereügyletek is megfelelő fizető eszközök lennének, de még azokat is lenulláztuk.

Igazad van, kiöntöttük a gyereket a fürdővízzel. Azért akármilyen gazdasági helyzetben is volt az orosz, mégis csak egy 300 milliós piacról van szó. És óriási nyersanyag készletről.
Nem véletlen, hogy az USA mindent elkövet, hogy megakadályozza az EU és az oroszok közötti gazdasági együttműködést!
 
Nem véletlen, hogy az USA mindent elkövet, hogy megakadályozza az EU és az oroszok közötti gazdasági együttműködést!
Honan veszel ilyen infokat sajat feejdbol? Soha nem fog Eu es az orosz egyutt mukodni mert mas berendezkedesu orszag(ok). Vaasaroltak idaig is a tozsden olajat es nyersanyagot toluk de nem kozoskodnek es nem is fognak. Ez te vagyad es meg par embere.
Putyin fele diktatura es az Eu demokracia eg es fold.
 
Szerinted azért szűnt meg az ipar (pld textilipar 1%-a maradt épen), mert beléptünk az eu-ba? Ezt nem gondolod komolyan, igaz? Azok az emberek szerinted most hol vannak? Munkanélküliek. Sajnos Mo-n a valódi létszámot a kutya sem tudja, mert a szépséges "járási hivatalok (vicc, az 50-es évek ideértek ismét)" munkaügyi hivatalai arra jók, hogy akik kényszerből odajárnak megalázva érezhessék magukat.
Nem ártana pedig az ottani alkalmazottaknak figyelembe venniük, rájuk sem lenne szükség, ha ezek a szerencsétlenek nem lennének.

A munkanélküliek számát pedig én másként figyelem, ezek szerint: szerintem nem munkahely-teremtés, hogy 4 órásak a közmunkások a 8 óra helyett, így dicsekedhetünk a munkahelyek növelésével, a 1 év helyett már 3 hónap után kiesel a nyilvántartásból.

Az eu-ba belépés nélkül szerintem már mindketten a híd alatt élnénk, Te és Én is. Hidd el sokat tanultam és dolgoztam azért, hogy legyen élete a családomnak. Azt viszont állítom, még mindig nincs, és sehová sem tartunk.
 
Kenneth

Kenneth Krushel nagyívű cikke jól illeszkedik abba a kampányízű vélemény-áradatba, ami Magyarország és kormányfője ellen folyik.

Közös jellenzőjük e véleményeknek, hogy a kormányfőt megpróbálják a választókkal SZEMBEN tárgyalni, ami félrevezető: a FIDESZ-KdNP még az időközi választások után is abszolút többséget élvez. Emiatt a kormányfőt érő kritika a magyar választók többségét is érinti (valótlan tényállítással esetenként sérti), ez TÉNY.
40% eredmennyel lett a 2/3 ez is teny. Ergo enm 50% vagy feletti tamogatottsag.

További közös jellemző az, ahogyan Magyarország ÁLDOZATAIT részben agyonhallgatják, részben lekicsinylik. A "muszlim áradattal" kapcsolatos védelmet például annyira sem méltatja, hogy a legcsekélyebb ellenérvet is felhozná ellene. De az EU-belépéssel vállalt gazdasági áldozatokról ugyanúgy hallgat, mint az OECD-be történt belépés gazdasági áldozatáról (a védővámok megszüntetéséről). Ez utóbbi különösen bizarr a NYT részéről, hisz a USA a New Deal óta nem enged be élelmiszert a vámterületére. Tulajdonképp olyan képet fest az olvasók elé, mintha Magyarország ÉRDEMTELEN támogatásban részesülne az EU részéről, ami szintén valótlan.

USA nem tagja az Eunak. Milyen aldozatrol beszelsz mikor tamogatasra felzarkozasra szorul(t) az orszag?

Ami azonban a leginkább szembetűnő, az az, hogy a kampány-országok "demokratikus" rendszereinek óriási mértékű korrupciójáról hallgatva Orbán Viktor "és társai" korrupcióját bírálja. Ezzel az a probléma, hogy a demokrácia-eszményt a kampány-országokban tapasztalható korrupció már odáig juttatta, hogy bilaterális nemzetközi szerződésekben is a multik érdekei kerülnek egyoldalúan védelemre, miközben mindkét állam érdeke nyilvánvalóan sérelmet szenved.
A magayr korupcio teged kene zavarjon elsosorban mert a te eletedet assa ala. A fejlett vilagba birsagra kerul az ugy es tobbet adnak erte mint egy gyilkosagert. A toke a multik nem korupciokbol elnek, foleg hogy a tozsden mind fent van es allando ellenorzes alatt vanank,mert a reszvenyesek mar is elviszik a befektetesuket ha kiderul hogy egy egy multinal koprupvio van.

Csakhogy mivel OV "korrupciója" a kampány-országok arányaihoz képest elenyésző, emiatt minden - az országot érintő - döntése a saját zsebét érinti; a kampány-országokban nem ez a helyzet, ott az államérdek egyértelműen háttérbe szorul a korrumpálók érdekeivel szemben. EZÉRT tartják OV-t különösen veszélyesnek a globális gazdasági életben, mivel ő "a homokszem a gépezetben", ezért folytatnak ellene - lényegében minden lényeges indokot nélkülöző - propaganda-kampányt.
Orban a handabandazasaert nem tartjak nagyra a pavatancert, a kvotat megszavazta es kiirt ra egy nepszavazast 15 milliardert ,es sorolni nem lehet mennyi korupciokat kutattak ki /Hadhazi/,utalja a migransokat es a 600ezer kint elo magyar termeszetes hogy be kell fogadni masoknak neki meg senkit , de a allampolgarsagi kotvenyek is emger egy miset az offshore megoldassal stb.

Érdemes sorba venni a cikkíró által fölsorolt tényeket.

1. Felcsút: a stadion ára a költségvetésben nem jelentős tétel, azt pedig, hogy a Puskás Akadémia milyen eredményt FOG hozni, azt csak találgatni lehet. (folyt.köv.)

Felcsut nincs meg egy kormanyfo aki stadiont epitett a haza melle, egy faluba ahol ha kotelezo mindenkinek elmenni akkor is talan az elso 5 sort se tudjak megtolteni. Azt a stadiont fent kell tartani telen nyaron , es komoly rezsivel megy, meg a foci nem eredmenyes addig akar a grundon is el lehetne rugni a labdat ingyen. Kulfold szerintem mosolyog a megalomanian mert allamfok golfozni jarnak es nem szotyit kopkodni. Vegul mar tul tette magat mindenki a felcsuti stadionon es a kisvasuton is. De van meg par stadion ami 800 fos faluba epul vagy nagyobb telepulesen es sorozatba ami egy olyan orszagot tetelez fel ahol foci eredmenyek is vannak. Vagy a 6:3 eredmeny emlekere epitkeztek? milliardokert ..............
Remeljuk Orban utan te leszel az elso aki ajanlkozik legalabb egy stadion finanszerozasaba fentartasaba kiadasaba segedkezik.
 
Kedves Melitta és Jászladány, az eu 10 országgal kötött egyezményt az un szoc táborból.
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/TXT/?uri=URISERV:r17002

Az már más lapra tartozik, hogy szerelmespár sosem lesznek. Ezt nem is várom el tőlük, csak azt, hogy ne akarjanak mást, csak békességet.
Az oroszokkal a vita az ukran balhe miatt lett. nem allitottam nem uzletelnek az oroszokkal .ha ugyan az embargo meg tart......hisz Paks2 is orosz beruhazas ,a levet meg majd ugy is ti akik annyira hisztek benne fogjatok elvezni is elonyeit es hatranyait is.
 
Honan veszel ilyen infokat sajat feejdbol? Soha nem fog Eu es az orosz egyutt mukodni mert mas berendezkedesu orszag(ok). Vaasaroltak idaig is a tozsden olajat es nyersanyagot toluk de nem kozoskodnek es nem is fognak. Ez te vagyad es meg par embere.
Putyin fele diktatura es az Eu demokracia eg es fold.

Csakhogy mást ne említsünk, a németek is az oroszoktól kapják a gázt :D
Oroszország legnagyobb kereskedelmi partnere az EU.

De "Az összbehozatal 2015-ben az előző évhez képest 2,1%-kal, 1 726,5 milliárd euróra nőtt[15]. 2014-ben Kína volt az EU fő áruszállítója, az országot az Egyesült Államok és Oroszország követte."

"Az Európai Unió Oroszország nagyon fontos partnere a kereskedelemben, a gazdaságban és beruházások terén, ezért Moszkva abban érdekelt, hogy az EU nagy, virágzó, stabil és kiszámítható gazdasági erő maradjon – hangoztatta a Kreml szóvivője."

Ami pedig a diktatúrát illeti, kereskedelmi partnerek tekintetében nem annyira finnyás az EU, sem Amerika, hogy ne is menjünk túl messzire, lásd Kína, Szaúd Arábia, Irán, stb.
 
Felcsut nincs meg egy kormanyfo aki stadiont epitett a haza melle, egy faluba ahol ha kotelezo mindenkinek elmenni akkor is talan az elso 5 sort se tudjak megtolteni. Azt a stadiont fent kell tartani telen nyaron , es komoly rezsivel megy, meg a foci nem eredmenyes addig akar a grundon is el lehetne rugni a labdat ingyen. Kulfold szerintem mosolyog a megalomanian mert allamfok golfozni jarnak es nem szotyit kopkodni. Vegul mar tul tette magat mindenki a felcsuti stadionon es a kisvasuton is. De van meg par stadion ami 800 fos faluba epul vagy nagyobb telepulesen es sorozatba ami egy olyan orszagot tetelez fel ahol foci eredmenyek is vannak. Vagy a 6:3 eredmeny emlekere epitkeztek? milliardokert ..............
Remeljuk Orban utan te leszel az elso aki ajanlkozik legalabb egy stadion finanszerozasaba fentartasaba kiadasaba segedkezik.
Természetesen egyet értek a véleményeddel: stadionokat építeni eredmény nélkül, ez kockázatos dolog. Majd a jövő eldönti, megérte-e vagy nem, hogy a budapesti olimpiához mind kellettek-e, vagy nem. Az is igaz, hogy Puskás Öcsi és társai valóban a grundon nőttek fel, egy háborús időben ... de Ronaldo, Messi, vagy Pelé már nemigen. És hogy "Orbán után" más is finanszíroz? Hisz MINDANNYIAN, akik a kezünk munkájával, adónkkal fenntartottuk és fenntartjuk az országot, a költségvetést, mind benne vagyunk. Vagy szerinted nem? Ugye nem külföldiek finanszírozzák mindezt? Mert ha nem, akkor ez pont Neked fáj, aki egy fillért sem költöttél rá?
 
Bárkiről leszedik a keresztvizet, ki nem hajt szó nélkül térdet az EU akarata előtt. Az EU - tudatos vagy tudatlan - jelenlegi akarata, a kontinens tönkretétele. Aki ennek ellenáll, nos, azt jó öreg szocialista-kommunista retorikával porrig gyalázzuk.
 
Természetesen egyet értek a véleményeddel: stadionokat építeni eredmény nélkül, ez kockázatos dolog. Majd a jövő eldönti, megérte-e vagy nem, hogy a budapesti olimpiához mind kellettek-e, vagy nem. Az is igaz, hogy Puskás Öcsi és társai valóban a grundon nőttek fel, egy háborús időben ... de Ronaldo, Messi, vagy Pelé már nemigen. És hogy "Orbán után" más is finanszíroz? Hisz MINDANNYIAN, akik a kezünk munkájával, adónkkal fenntartottuk és fenntartjuk az országot, a költségvetést, mind benne vagyunk. Vagy szerinted nem? Ugye nem külföldiek finanszírozzák mindezt? Mert ha nem, akkor ez pont Neked fáj, aki egy fillért sem költöttél rá?

Mivel nincs ez ugyben nepszavazas, kell -e Olimpia es birja-e az orszag , marad a ketelkedes es a riziko.
HA az uszo vb nezzuk ami kezdett 17 -rol 70milliardnal tartanak a koltsegek ezt csak az fogja karpotolni ha valoban olyan siker lesz aranyakba. HAt a focirol ez nem mondhato el.
Termeszetes nem rongylabdat kell rugdosni hanem golokat es nemzetkozi szinten.
De bizony majd minden orszagot kintrol finanszieroznak. Hitelek kolcsonok allampapirok stb.
HA mind benne vagytok akkor nem kell felni egy nepszavazastol sem,megy ez mar mint a karika csapas es kiderulne hanyan is akarjak akar az olipiat akar tomegevel a stadionokat.
Hogy felcsuti stadion magatol soha a budos eletbe nem fog megtelni az biztos, hacsak nem buszokkal ingyen nem szallitjak le a fidesznyikokat.
 
Mivel nincs ez ugyben nepszavazas, kell -e Olimpia es birja-e az orszag , marad a ketelkedes es a riziko.
HA az uszo vb nezzuk ami kezdett 17 -rol 70milliardnal tartanak a koltsegek ezt csak az fogja karpotolni ha valoban olyan siker lesz aranyakba. HAt a focirol ez nem mondhato el.
Termeszetes nem rongylabdat kell rugdosni hanem golokat es nemzetkozi szinten.
De bizony majd minden orszagot kintrol finanszieroznak. Hitelek kolcsonok allampapirok stb.
HA mind benne vagytok akkor nem kell felni egy nepszavazastol sem,megy ez mar mint a karika csapas es kiderulne hanyan is akarjak akar az olipiat akar tomegevel a stadionokat.
Hogy felcsuti stadion magatol soha a budos eletbe nem fog megtelni az biztos, hacsak nem buszokkal ingyen nem szallitjak le a fidesznyikokat.
Nem rossz ötlet ez a népszavazás. Például ha olyan rendszerünk lenne, mint a svájciaknak, akik minden évben egy vasárnap szavaznak, pénzért, kötelezően ... és akkor mindenfélét kérdeznek tőlük. Igaz, nem urnába dobálnak lapot, hanem egy terminálon "egerésznek", de ez részletkérdés. Lehetne stadionokról, olimpiáról, úszó vb-ről, stb. is kérdés. Egy populista kormánynak alapkérdés, hogy pontosan ismerje a választók akaratát és azt kőbe vésettnek tekintse. Ezért annyira nehéz ilyenkor ellenzéknek lenni (hisz neki csak a kisebbségi vélemény jut, ami eleve vesztő).
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Betty ipszilonnal wrote on rituevu's profile.
Szia, kersem Monica Murphy Ill always be with you című könyvét. Ha tudod, légyszíves küldd el, előre is köszönöm!
Bármit elviselek, csak a fájdalmat nem.
A két leggyakoribb válóok? A nő és a férfi.
Örökkévalóság-időpazarlás.
A való életben egy ember is elég a veszekedéshez.

Statisztikák

Témák
38,467
Üzenet
4,877,648
Tagok
620,395
Legújabb tagunk
tokito
Oldal tetejére