Paktumot ajánlott a Fidesz az ellenzéknek: legyen Orbán a miniszterelnök 2030-ig, kapnak pénzt...

Paktumot ajánlott a Fidesz az ellenzéknek: legyen Orbán a miniszterelnök 2030-ig, kapnak pénzt, ha abbahagyják a lejáratást.

Vannak jelek, hogy az alku már meg is kötettett.
schopflin.jpg


Készített egy közepesen érdekes interjút Puch László lapja, a Népszava bizonyos Schöpflin György nevű fideszes európai parlamenti képviselővel bevándorlásról, meg arról, hogy kizárják a Fideszt a Néppártból (Schöpflin határozott álláspontja szerint az is lehet).

Majd az interjú közepén egyszercsak független elemzőként érdeklődnek a véleménye felől, mintha nem volna 15 éve Fidesz-tag, meg 14 éve EP-képviselő, hogy mit tanácsolna a magyar baloldalnak. És Schöpflin akkor meglepőt mond:

Mi lenne a kiút?

– Az első lépés, hogy a baloldal kérjen bocsánatot 2006. október 23.-ért. A második lépés, hogy az ellenzék magára vonatkozóan döntést hoz: abbahagyjuk a lejáratást, és egy paktumot szeretnénk kötni a kormánnyal. Hollandiában ezt megtették 1917-ben: a különböző politikai közösségek megállapodtak egy ilyenben, és bár azok a társadalmi csoportok, amiket képviseltek, viszonylag elszigeteltek voltak egymástól (ez volt az úgynevezett „oszlopos társadalom”), az elitek egyeztettek, és ezzel egy évtizedekig jól működő, stabil politikai rendszert hoztak létre. Ezt éppen a nagyszabású bevándorlás bolygatta meg. Egy ilyen megállapodást el tudok képzelni Magyarországon is. Ha az ellenzék ilyen ajánlatot tenne, a jobboldalon is elgondolkodnának rajta. A harmadik feltétel pedig, hogy a baloldal fogadja el: a nemzet létező entitás, ennek a fogalomnak van tartalma, az emberek számára ez egy megélhető élmény. A probléma, hogy a baloldal liberális része ezt képtelen elfogadni, mert csak univerzalizmusban tud gondolkodni.

Azaz: az ellenzék kössön paktumot a Fidesszel,
aminek az a feltétele, hogy belássa, a kormány politikája, remek, kiváló, sőt, megalapozott.

  • Az első feltétel annak elismerése, hogy teljesen jogos volt az utcáról megpróbálni kormányt buktatni 2006-ben. (Mert ugyan az igaz, hogy a kormány és annak miniszterelnöke hazudott, és hazugsággal nyert választást fél évvel korábban, de akkor teljesen jogos lett volna forradalmat vagy legalább utcai zavargásokat szervezni 2014-ben a rezsicsökkentés, 2018-ban meg a migránsinvázió nevű propagandahazugságok miatt is.)
  • A harmadik feltétel a nemzet létének elismerése, miközben arról tudott, hogy csak egy illúzió, és mint ilyen nem létezik, a szavazók megtévesztésére szolgáló humbug.
De a második lépés a legérdekesebb, meg nyilván a legjelentősebb is: egy kiegyezési ajánlat a Fidesztől. Illetve azt nem lehet tudni, hogy a Fidesztől-e, vagy Schöpflin csak a magánvéleményét mondja. De az egész interjú amúgy tök semmilyen, érdektelen és fontatlan beszélgetés, ilyenek vannak benne például, hogy

Az ön felesége észt, így közvetve érintett is: mit szól ahhoz, hogy újranyitja a kormány a 2014-ben, Navracsics Tibor döntése miatt bezárt tallini magyar nagykövetséget?"

A paktumajánlat ellenben annyira elüt az interjú egészétől, hogy egyáltalán nem zárnám ki, hogy ezért készült az egész: Schöpflinnel magasabb kormánykörök üzennek ezzel az ellenzéki pártok derékhadának és holdudvarának. (Mert ha tényleg valódi az ajánlat, akkor a vezetőkkel nyilván személyesen közölték. Vagy fogják közölni a jövő héten Tusnádfürdőn.)

Amit az EP-képviselő ajánl az az ún. pillarizáció. A források részleges megosztása, de a hatalom átengedésének lehetősége nélkül. Hasonló volt már Magyarországon is a II. világháború utáni rövidéletű koalíciós időkben. Hegedűs Gyula irodalomtörténész panaszkodott róla, hogy ha felvett egy kommunista gondnokot a hivatalban, akkor fel kellett vennie egy szocdem fűtőt, meg egy kisgazda takarítót is. Így működött az osztrák nagykoalíciós szisztéma is évtizedeken keresztül.

Schöpflin voltaképpen túlélést kínál, ha

az ellenzék fenntartja a parlamentáris demokrácia látszatát, de a politikai váltógazdaság nélkül.
  • Lehet szidni a kormányt mondjuk az otthonápolási díj miatt, de nem lehet diktatúrázni.
  • Brüsszelben ki kell állni Orbán mellett. (Mert hát ugye a nemzet mint entitás létének elismerése valójában és gyakorlatilag pont ezt jelenti.)
  • Továbbá lehet szidni a kormányt, meg küzdeni ellene, de csak szavakban.
  • A választáson - szigorúan a plurális demokrácia nevében - mindenkinek el kell indulni, és keményen kampányolni.
  • Az összefogás szigorúan tilos. Vagy ha mégis van, mert a szavazók követelik, akkor viszont kampányolni nem szabad. Sőt,olyan jelöltet kell állítani, aki beleillik a Fidesz aktuális ellenségképébe.
Ezért cserébe habzsi-dőzsi a pártvezetésnek, túlélés, kisebb stallumok és megrendelések a derékhadnak, "a politikai szövetségeseknek" és a holdudvarnak. Ha belemegy az alkuba, a Jobbik is túlélhet, megemelik a pártalapítványok pénzét. Az ellenzék nem kampányol a Józsefvárosban, de lehet, hogy cserébe megtarthatja a XV. kerületi polgármesteri posztot, mert ott majd a Fidesz fogja vissza magát.

Amit itt Schöpflin ajánl, az tulajdonképpen

Orbán hatalmának bebetonozása a következő egy-másfél évtizedre.
Azt maga a képviselő mondja, hogy egy alkura lenne fogadókészség a jobboldalon - azaz Orbán maga nem bánná.

És miért is bánná? Eléggé le lett gyalulva (anyagilag, hozzáértésileg, presztízsileg) az ellenzék, hogy lehessen velük egy ilyen dealt kötni. Voltaképpen megejti a régóta vágyott konszolidációt, de úgy, hogy azért a források és a hatalom túlnyomó része is nála maradjon.

Orbánra kétfelől leselkedik veszély:

  • egyfelől ha az ellenzék képes összefogni ellene (mert áprilisban a magyarországi választók többsége ellene szavazott még úgy úgyis, hogy több százezren egzisztenciális félelemből vagy anyagi előnyökért támogatták a Fideszt);
  • másfelől ha a nemzetközi érdekérvényesítő képességét veszíti el (például kizárják a Néppártból és életbe léptetik ellene a 7-es cikkelyt).
Egy, a magyarországi ellenzékkel kötött paktummal Orbán mindkét problémáját megoldaná: kizárná az ellenzéki összefogást, illetve demonstrálhatná a mellette ("nemzeti érdekből", tehát valójában pénzért) felszólaló ellenzéki képviselőkkel, hogy nincs itten semmiféle diktatúra, korrupció, meg jogtiprás. A meggyengült nemzetközi pozícióit jól ellensúlyozná egy belföldi kiegyezés. Persze az ellenzék szavakban ellenzék maradna, mert ugye a szavazókat etetni kell valamivel.

Ha nem is pillarizációra, ami egyenlő felek között kötettett 100 éve Hollandiában, de annak egy egyenlőtlen változatára van magyar példa is. Az 1922-es

Bethlen-Peyer paktum,
ami a szociáldemokratáknak túlélést biztosított azért cserébe, ha nem sztrájkolnak, tüntetnek és szervezkednek a kormány ellen. Itt és most Schöpflin szerint az ún. lejáratást kellene abbahagyni, mert az súlyosan zavarja a kormány köreit (csakúgy, mint Bethlenét a vasutasok szerezése).

Az egyáltalán nem zárnám ki, hogy a paktum nem ajánlat, hanem már Simicska levonulása a színről, meg hogy az ellenzék a részleteket megbeszélni ment el Tusnádra, miután a pénzt már megkapta az alkuért.

Schöpflin esetleg már csak tényt közölte a nyilvánossággal, hogy legyen időn hozzászokni, mi vár ránk a következő 10 évben.
 
A Fideszt ismerve, ha a mostani ellenzék elfogadja a paktumot pénzért, akkor kapnak most az egyszer és mindörökre. Azaz most kapnak és a továbbiakban pénz helyett a mostani pénzosztásra való hivatkozáson túl semmit nem fognak kapni.
Szerintem az ellenzék számára ez egy nagyon rossz üzlet .
 
A Fideszt ismerve, ha a mostani ellenzék elfogadja a paktumot pénzért, akkor kapnak most az egyszer és mindörökre. .

Erre a dologra vartam :)
Egy interju ami nagyon kis reszeben emlit egy bizonyos paktumot.
De ezt - ahogy a cikk irja - nem az ellenzeknek kell elfogadnia!
Arrol van szo, hogy az ellenzek kinal paktumot a fidesznek!

Erdemes egyebkent az egesz riportot vegigolvasni.
Szokas stzerijnt egy ellenzeki blog szenzaciot probal beblole ccsinalni.

Hogy is volt a cime annak a cikknek tegnap, ahol egy nemet blogot megbuntetett a birosag hazudozasert?
Na itt most szo szerint errol van szo :)
 
Msagyaran: a cikk ami a b1 blogon jelent meg hazudik :)
Nem a fidesz ajanl paktumot, az eu kepvbiselojuket kerdik meg mi lenne a megoldas, mire o(az itt megjelent cikket idezem!!!!!!!!!!!!):

"A második lépés, hogy az ellenzék magára vonatkozóan döntést hoz: abbahagyjuk a lejáratást, és egy paktumot szeretnénk kötni a kormánnyal. Hollandiában ezt megtették 1917-ben: a különböző politikai közösségek megállapodtak egy ilyenben, és bár azok a társadalmi csoportok, amiket képviseltek, viszonylag elszigeteltek voltak egymástól (ez volt az úgynevezett „oszlopos társadalom”), az elitek egyeztettek, és ezzel egy évtizedekig jól működő, stabil politikai rendszert hoztak létre. Ezt éppen a nagyszabású bevándorlás bolygatta meg. Egy ilyen megállapodást el tudok képzelni Magyarországon is. Ha az ellenzék ilyen ajánlatot tenne, a jobboldalon is elgondolkodnának rajta."

Ha ebbol valaki azt olvassa ki, hogy a fidesz paktumot ajanlott, amit az ellenzeknek el kellene fogadnia, hat az legfeljebb az Ernoe lesz
 
Nekem erős a gyanúm hogy ez nem új dolog, mert már évek óta ez megy, ha nem is minden párttal de némelyikkel. Gyanítom például, az LMP egyike azon pártoknak amiket így kilóra megvett már a Fidesz. De lehet még több ilyen is.
 
Utoljára módosítva:
Nekem erős a gyanúm hogy ez nem új dolog, mert már évek óta ez megy, ha nem is minden párttl de némelyikkel. Gyanítom például, az LMP egyike azon pártoknak amiket így kilóra megvett már a Fidesz. De lehet még több ilyen is.
Pesten már évek óta a rossz nyelvek azt beszélik, hogy Simicska pénzelte az MSZP-t.
 
A Fidesz a 3K (Kérődzők - Kápók - Krőzusok) országát hozta létre Magyarországon. Ha még e mellé az ellenzéket is "behúzza", tényleg a Kossuth nótának lesz igaza: "mindnyájunknak el kell menni".
 
A Fidesz a 3K (Kérődzők - Kápók - Krőzusok) országát hozta létre Magyarországon. Ha még e mellé az ellenzéket is "behúzza", tényleg a Kossuth nótának lesz igaza: "mindnyájunknak el kell menni".
Én már megtettem: elmentem. Pedig nekem hivatásos dilidoki által kiállított félcédulám is van róla, hogy nem vagyok normális. Szerinted mi lesz abból az országból, ahonnan nemcsak a normálisok, de a félkegyelműek is menekülnek már?
 
én azt állítom Magyarországon van európa legjobb ellenzéke
itt egy kis gondolatroham:
én a cikken borultam: vesszük, kiképezzük ,később lehet hogy pénzért el is adjuk őket..
 
Utoljára módosítva:
"A harmadik feltétel a nemzet létének elismerése, miközben arról tudott, hogy csak egy illúzió, és mint ilyen nem létezik, a szavazók megtévesztésére szolgáló humbug."

Micsoda észkombájn a cikk írója.
 
Marhaság.
Nem köthetnek érvényes paktumot a politikusok
Nem rajtuk áll a lakosság érzése.
Kivéve azt a réteget aki tévét néz.
A pártok nem a nép és nem a lakosság.
 
"A harmadik feltétel a nemzet létének elismerése, miközben arról tudott, hogy csak egy illúzió, és mint ilyen nem létezik, a szavazók megtévesztésére szolgáló humbug."

Micsoda észkombájn a cikk írója.

Ha szerinted a „nemzet” egy olyan fogalom ami mögött van értelmes tartalom, azaz ha szerinted e szó valami konkrétan létező entitást jelent, akkor nagyon szépen megkérlek hogy definiáld nekem (és másoknak is) hogy konkrétan mi is e szó jelentése!

Nem először kérem ezt különben itt a CH-n. És még senki se definiálta kétséget kizáró alapossággal. SAJNOS.

Én úgy tudom, e fogalomnak van számos KÖRÜLBELÜLI definíciója, de tényleg csak körülbelüli, és még csak távolról se kerülgetik a matematikai egzaktságot. Ennél is nagyobb baj, hogy e körülbelüli definíciók is ellentmondanak egymásnak, sőt többnyire önmaguknak is.

Szóval mi a (magyar) nemzet? Azok összessége akiknek anyanyelve a magyar? Vagy azok is beletartoznak akiknek nem anyanyelve de nagyon jól beszélik? (mi a mércéje a „nagyon”-nak...?) Ha ezt elfogadjuk, a magyar anyanyelvű cigányok és zsidók is a magyar nemzet részei?

Vagy vérségi alapon megy? Akinek papírja volt arról hogy magyar állampolgár, annak a gyermekei is a magyar nemzet része, akkor is ha külföldön születtek és meg se tanultak magyarul?

Vagy papír alapján megy hogy állampolgár és kész? Eszerint akik letelepedési kötvénnyel vagy máshogy „bevásárolták” magukat, azok a magyar nemzet része, akkor is ha nem tudnak magyarul, sőt esetleg kifejezetten amiatt tették hogy orosz kémek, vagy az ISIL „alvó ügynökei”, stb? Vagy ha eredetileg szenegáli néger volt de magyar nőt vett feleségül és Budapestre költözött?

Vagy az a magyar nemzet része csak aki Fidesz-szimpatizáns, és a DK szavazói nem részei a „nemzettestnek”?

Vagy a magyar nemzet része mindenki aki magyarnak vallja magát? Tehát a magyar cigányok és zsidók is? És aki magyar állampolgár még de külföldre távozott, minden vágya hogy mittudomén újzélandi vagy kanadai állampolgárságot kapjon, és kinyilatkozza hogy őt már nem érdekli a magyarság, ő nem tartja magyarnak magát - az akkor már nem magyar? Ellenben az a menekült szíriai aki egy szót se tud magyarul de befogadásért esdekel és esküdözik hogy magyarnak tartja magát és jó magyar lesz - ugyanakkor viszont nem kívánja feladni a muszlim hitét, az akkor magyar mert annak mondja magát?

Az a magyar nemzet része talán aki életvitelszerűen az országhatáron belül él? Akkor is ha nem magyar állampolgár és magyarul se tud?

Tehát mi az hogy „nemzet”? Definiáld nekem kérlek!

Mert szerintem ez olyan szó aminek semmi értelme, ugyanis minden politikai csoport a maga érdekei szerint magyarázza, és már rég kilúgozódott belőle minden valós tartalom!
 
Ha szerinted a „nemzet” egy olyan fogalom ami mögött van értelmes tartalom, azaz ha szerinted e szó valami konkrétan létező entitást jelent, akkor nagyon szépen megkérlek hogy definiáld nekem (és másoknak is) hogy konkrétan mi is e szó jelentése!

Nem először kérem ezt különben itt a CH-n. És még senki se definiálta kétséget kizáró alapossággal. SAJNOS.

Szerintem a nemzet az együvé tartozást jelent.

Például Anatll József miniszterelnökként azt nyilatkozta, hogy lélekben, érzésben tizenötmillió magyar miniszterelnöke kívánt lenni ... szerintem a nemzethez tartozás egy érzés, nem egy határok által bekerített közösségről van szó.

Viszont vannak országok ahol az alkotmányba belefoglalják, hogy ők bizony nemzetállamok úgy tekintik, hogy etnikai szempontból homogének, ilyen például Románia.


Én úgy tudom, e fogalomnak van számos KÖRÜLBELÜLI definíciója, de tényleg csak körülbelüli, és még csak távolról se kerülgetik a matematikai egzaktságot. Ennél is nagyobb baj, hogy e körülbelüli definíciók is ellentmondanak egymásnak, sőt többnyire önmaguknak is.

Vannak a nemzetközi (nemzetek-közti) szerződések ... ha nincsenek nemzetek, hogyan lehetnek köztük szerződések?

Szóval mi a (magyar) nemzet? Azok összessége akiknek anyanyelve a magyar? Vagy azok is beletartoznak akiknek nem anyanyelve de nagyon jól beszélik? (mi a mércéje a „nagyon”-nak...?) Ha ezt elfogadjuk, a magyar anyanyelvű cigányok és zsidók is a magyar nemzet részei?
Vagy vérségi alapon megy? Akinek papírja volt arról hogy magyar állampolgár, annak a gyermekei is a magyar nemzet része, akkor is ha külföldön születtek és meg se tanultak magyarul?

szerintem a magyar nemzet része aki magyarnak érzi magát, nem sok köze van az állampolgársághoz ... pédául az elcsatolt területeken rekedt magyarok (maradjunk Romániánál) nem érzik románoknak magukat, megtartották a magyar nemzethez kötődő anynyelvüket, hagyományaikat, ünnepeiket, hitüket ... dacára az elnyomásnak és az elszakítottságnak az adófizetésen kívül semmi közük a románokhoz. Ahogy a románok fel vannak háborodva mikor a román állampolgárságu cigányok miatt a románokat emlegetik ... pont úgy tiltakoznak a romániában élő magyarok is, hogy ők csupán romániai állampolgárok.

Ez egy természetes dolog, semmi köze a magyarokhoz ... kérdezz meg egy spanyol állampolgárságu katalánt, hogy mennyire érzi spanyolnak magát, vagy a szerbiai albánok miért érezték úgy, hogy fegyverrel kell megszabadulniuk a szerb nemzettől.
 
Utoljára módosítva:
Marhaság.
Nem köthetnek érvényes paktumot a politikusok
Nem rajtuk áll a lakosság érzése.
Kivéve azt a réteget aki tévét néz.
A pártok nem a nép és nem a lakosság.
Van egy mondás: ha a választások függnének a választóktól, nem engednék meg nekik, hogy szavazzanak...
Paktumot meg bármikor köthetnek.
Az már más kérdés, hogy betartják-e. (Lásd pl. kisgazdák esete.)
 
CSak a legutobbi paktum a LIberalisok es az Mszp kozott, hany lehet amirol nem tudunk, vagy az LMP paktumok amibe az egesz vezetoseg kulon kulon belebonyolodott.

vum
A kettos allampolgarok 100 ev mondhatni 5 generacio akinek szulofoldje Romania meg ha a nemzetisege magyar akkor is.
Biztos lehetsz benne hogy nagyon kicsi mag az akit otthonrol futenek de a tobbseg Romaniat erzi hazajanak. A csangok kozott nagyitoval kereshetsz mar magyarul beszelot es ertot.
Canadaba gyorsabb ez a folyamat, mert a masodgeneraciosok meg ha beszelnek is magyarul de canadainak tartjak magukat.
 
A kettos allampolgarok 100 ev mondhatni 5 generacio akinek szulofoldje Romania meg ha a nemzetisege magyar akkor is.
Biztos lehetsz benne hogy nagyon kicsi mag az akit otthonrol futenek de a tobbseg Romaniat erzi hazajanak.

az ottaniak így mondják "1000 év Erdélyben, 100 év Romániában"

"Hiszen ezek régen magyar vagy zömében magyarlakta települések voltak. 600 km-t haladtunk, nyolc órát utaztunk, és ez még mindig Erdély volt...."

https://folyoiratok.ofi.hu/uj-kozneveles/mit-jelent-egy-hetedikesnek-a-nemzeti-osszetartozas-napja

Ezrek tüntettek a marosvásárhelyi iskoláért:
https://mno.hu/hatarontul/ezrek-tuntettek-a-marosvasarhelyi-iskolaert-2415986
 
Utoljára módosítva:
Van egy mondás: ha a választások függnének a választóktól, nem engednék meg nekik, hogy szavazzanak...
Paktumot meg bármikor köthetnek.
Az már más kérdés, hogy betartják-e. (Lásd pl. kisgazdák esete.)
Én másról beszéltem.Vagy nem volt érthető: mi az érvényes és kire, mire érvényes
 
Utoljára módosítva:

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

petrucy wrote on sizsu's profile.
Megtisztelve érzem magam a követés bejelölése miatt.-))
vorosmart wrote on bsilvi's profile.
Köszönömszépen a legújjab fordítást !
A "friss üzenetek + napok óta nem jelennek meg,hibát jelez
vorosmart wrote on DeeYoo's profile.
Köszönöm szépen a fordítást.

Statisztikák

Témák
38,094
Üzenet
4,794,837
Tagok
615,337
Legújabb tagunk
dublikaty_leKt
Oldal tetejére