Paralimpikonok, Sportolók és .....

T

TH6777

Vendég
Minden fogyatékkal élő Gyermeknek és Felnőttnek megkell teremtenünk és esélyt adnunk, hogy tudásukat adva céljaikat elérhessék ugy a Sportban, mint a civil-egészséges szférában, mert ŐK is Emberek világunk mindennapjaiban!
Joguk van adni, kapni az élet minden területén, hát figyeljünk oda, ŐK is közöttünk élnek!
A topikban minden téma ami a fogyatékkal élők mindennapjaival kapcsolatos, belefér, NEM CSAK a Paralimpikonok és Sportolókkal kapcsolatban,hiszen a legnagyobb "küzdősport" ezen emberek élete,napjaik!
 

Melitta

Adminisztrátor
Fórumvezető
Rádiós
Paralimpiák története

Paralimpiák története

1960 Róma

Az első paralimpiai játékokat 1960-ban rendezték meg Rómában. Antonio Maglio, az Ostiaban lévő Gerincsérültek Központjának (INAIL) igazgatója javasolta, hogy abban az évben a Stoke Mandeville Nemzetközi Játékokra az olasz fővárosban, Rómában kerüljön sor a XVII. Olimpiai Játékokkal egyidőben. Az első paralimpián 23 küldöttség 400 tolószékes sportolója vett részt. Az olasz kormány és az INAIL teljes támogatását élvezte a paralimpia. A „Mozgássérültek Olimpiájának” – akkoriban ezt az elnevezést használták – XXIII. János pápa adott külön jelentőséget, aki audiencián fogadta a résztvevőket. Egy későbbi alkalommal, mikor a pápa fogadta Sir Ludwig Guttmannt, a modern olimpiai játékok megalapítójához hasonlította őt, és ezt mondotta: „Ön a mozgássérültek Coubertinje.”

1964 Tokió

A második paralimpiai játékokat 1964-ben rendezték Tokióban. A játékokon 22 küldöttség 390 sportolója
vett részt. Hét sportágban rendeztek versenyeket: íjászatban, atlétikában, kosárlabdában, snookerben, úszásban, asztaliteniszben, és súlyemelésben. A paralimpiát a japán királyi család támogatta. A játékokat nagyon gondosan megtervezték, és első alkalommal építettek paralimpiai falut. Ez volt az első paralimpia, ahol megjelent a zászló, poszterek és elhangzott a himnusz.1964-ben alakult meg a Mozgássérültek Nemzetközi Sportszövetsége (ISOD) is, Sir Ludwig Guttmann elnökletével. Ez a szervezet hozta létre a látássérültekre és az amputáltakra, majd később a központi idegrendszer sérültjeire vonatkozó versenyszabályokat.



1968 Tel Aviv

Az 1968. évi paralimpia színhelye Mexikó City lett volna, a XIX. Olimpiai Játékok rendező városa, de adminisztrációs problémák miatt ez nem valósulhatott meg. A játékokat Tel Avivban rendezték meg. A harmadik paralimpián 29 küldöttség 750 gerincsérült versenyzője vett részt. A megnyitó ünnepséget a jeruzsálemi egyetemi stadionban több, mint 25.000 néző kísérte figyelemmel.

1972 Heidelberg

A negyedik paralimpiai játékokra a németországi Heidelberg városában került sor. A játékokra 44 küldöttség ezer tolószékes sportolót nevezett. A paralimpiát a német elnök, Gustav Heineman nyitotta meg a heidelbergi egyetemi stadionban 50.000 néző jelenlétében.

Magánúton részt vett a játékokon Fejes András asztaliteniszező és atléta, aki kerekesszékes kocsiversenyen harmadik helyezést ért el, és egyben megszerezte Magyarország első paralimpiai érmét.



1976 Toronto

Az első paralimpia, melyen a paraplégiás sportolók mellett látássérült és amputált versenyzők is részt vettek. A XXI. Olimpiai Játékok szervező bizottsága nem tudta felajánlani az olimpiát megrendező Montreal létesítményeit, ezért az ötödik paralimpiát Torontóban rendezték meg Ontario állam kormányának támogatásával.

A torontói játékokon 42 küldöttség 1600 sportolót nevezett, a tolószékes versenyeken 150 paralimpiai rekord dőlt meg, és 103 világrekord született. A játékok sima lebonyolítását 3500 önkéntes közreműködése segítette.

Magyarország először küldött hivatalosan sportolókat a paralimpiai játékokra. A küldöttség, 12 sportoló és 3 kísérő személyzet a megnyitó ünnepséget követő harmadik versenynap után kénytelen elhagyni a játékok színterét, mert politikai okok miatt a Magyar Népköztársaság kormányának döntése alapján – Dél-Afrika sportolóinak jelenléte miatt (feketék-fehérek közös csapatban) extra államköltségen hazautaztatják versenyzőinket. A három versenynap során Tauber Zoltán asztaliteniszező aranyérmet, Oláh József atléta bronzérmet szerzett. A rendezők az addig elért magyar eredményeket törölte a hivatalos protokollból.



1980 Arnheim

A Szovjetúnió nem rendezte meg a hatodik paralimpiát, így az a hollandiai Arnheimben került megrendezésre 42. küldöttség 2500 sportolója részvételével. A versenyeken először indulhattak a központi idegrendszer sérültjei is. A játékokat hivatalosan Margaret hercegnő nyitotta meg.

Magyarország az 1976-os torontói játékok politikai tiltakozásáért, és bojkottja miatt, illetve mert az 1976.és 1980. közötti négy év alatt, egyetlen nemzetközi sport szervezethez sem kérte -ehhez akkor vagy politikai szándék vagy az akkori sporthivatal OTSH, pénzügyi döntésére lett volna szükség- a felvételét.

Így Magyarország nem kapott meghívást Arnheimbe az 1980-as para-játékokra.



E politikai döntés nagyon sok magyar mozgás és látássérült sportolót fosztott meg a világ legmagasabb színvonalú sporteseményétől.



1984 New York, Stoke Mandeville

A New York-i játékokat az amerikai elnök, Ronald Reagan nyitotta meg. A játékokon 1800 sportoló vett rész. A paralimpiai játékok történetében először a paralimpiai fáklyát az olimpiai lángról, a XXIII. Los Angeles-i Olimpia lángjáról gyújtották meg. Így a két esemény szimbolikusan is összekapcsolódott.

A magyar sportolókat a New York-i játékokon 42 fős küldöttség (31 sportoló) képviselte. Sportolóink átütő sikert arattak a 13 arany, 11 ezüst, 5 bronzérem megszerzésével. Jeszenszky Attila és Dukai Géza úszók három-három egyéni elsőséget, Hoffmann Judit, Dr. Tóth András és Stettner Ferenc úszók valamint Szabó Tibor és Oláh József atléták, illetve a 4x50 m-es úszó versenyváltó (Tory György, Stettner Ferenc, Pálinkás László, Jeszenszky Attila ) állhatott a dobogó legfelső fokára. A nem hivatalos nemzetek közötti rangsorban Magyarországot a 15. helyen rangsorolták.

Mind ez idáig a legsikeresebb paralimpiai szereplést a mozgás- és látássérült magyar sportolóknak az 1984. évi New York-i Fáklya Játékok hozták.



1988 Szöul

A mozgáskorlátozott sportolókat tömörítő különböző nemzetközi szövetségek 1982-ben létrehozták a Mozgáskorlátozottak Sportszövetségének Nemzetközi Koordináló Bizottságát, az ICC-t. Ezért a nyolcadik paralimpia volt az első, amire egyetlen nemzetközi testület felügyelt.

Mindent kétséget kizáróan a szöuli paralimpia volt a legambiciózusabb az addigi játékok történetében. Külön paralimpiai faluban helyezték el a paralimpiára érkező 62 küldöttség több, mint 3200 sportolóját és az 1000 segítőt. A szöuli Olimpiai Szervező Bizottság beleegyezett, hogy néhány olimpiai helyszínt és segítő közreműködőt átenged a paralimpia számára. Az emlékezetes megnyitó és záró ünnepségen az akkori dél-koreai elnök, Roh Tae-Woo elnökölt. Mindkét ünnepélyes eseményen az olimpia programját mutatták be.

Hazánkat 48 fős küldöttség képviselte Szöulban. A 35 sportoló közül aranyérmet nyerni sajnos senkinek sem sikerült, így 5 ezüst és 7 bronzérem megszerzésével a nemzetek nem hivatalos rangsorában Magyarország a 40. helyre került.



1992 Barcelona

Az addigi paralimpiák történetének legnépesebb mezőnye, 82 nemzet képviseltette magát. Az olimpiai faluban és az olimpia létesítményeiben rendezték meg a játékokat. Az olimpiai szervezőbizottság bonyolította le a paralimpiát is. A nyitó és záróprogram és az egyes sportesemények nagy közönségsikert arattak. A magyar csapatot 42 versenyző és 10 kísérő képviselte. Becsey János úszó két, míg Szekeres Pál vívó és Vereczkey Zsolt egy-egy aranyérmet harcoltak ki. A magyar csapat 4 arany, 3 ezüst és 4 bronzérem megszerzésével a nemzetek rangsorában a 25. helyre került.

1996 Atlanta

A centenáriumi olimpia helyszínein 115 ország 3500 sportolója küzdött a tizedik paralimpia érmeiért. Hazánkat 45 sportoló és 18 kísérő képviselte 8 sportágban: asztalitenisz, atlétika, úszás, erőemelés, tenisz, vívás, ülőröplabda, csörgőlabda. Az IPC döntése értelmében először a paralimpiai játékok történetében az értelmi fogyatékos sportolók is versenylehetőséget kaptak.

E játékokon először fordult elő, hogy különböző versenyhelyszínekre a belépőjegyekért pénzt kértek.

A magyar csapat 5 arany, 2 ezüst, 3 bronzérmet szerzett, és összesen 92 olimpiai pontot gyűjtött, ami a nemzetek rangsorában a 29. helyre sorolta hazánkat.

A magyar csapat aranyérmesei: Szekeres Pál 2 (törvívás, kardvívás),

Vereczkey Zsolt (50 m hátúszás), Sasváriné Paulik Ilona (asztalitenisz) és a 4x50m-es női vegyesváltó (Zámbó Diana, Ráczkó Gitta, Járomi Mónika, Engelhardt Katalin).



2000 Sydney

A „Milleneumi” XXVII nyári olimpiai játékok helyszínein, 2000.10.18-29. között került megrendezésre a XI. Paralimpiai játékok. A négyévenként megrendezendő viadalon Sydneyben 121 ország 3900 versenyzője 18 sportágban mérte össze erejét. A résztvevők egybehangzó véleménye alapján az eddigi legjobban megszervezett játékokat rendezték az ausztrálok.

A magyar csapatot 55 sportoló és 29 kísérő, összesen 84 fővel, 9 sportágban (atlétika, asztalitenisz, cselgáncs, csörgőlabda, erőemelés, tenisz, úszás, ülőröplabda, vívás,) vett részt a versenyeken. A magyar küldöttségben a paralimpiák során, először fordult elő, hogy minden sportágban edzőt, sőt némelyikben edzőket is delegáltak. Először történt meg, hogy a MR (magyar rádió) és az MTV (magyar televízió) napi rendszerességgel adta helyszíni tudósításait a versenyekről. A magyar parasportolók először tudhatták meg már a kiutazás és a versenyek előtt, hogy az 1-3. helyezések megszerzése esetén milyen pénzjutalomban részesülhetnek.

A magyar csapat 4 arany, 5 ezüst és 14 bronzérmet szerzett és összesen 160 paralimpiai pontot gyűjtött, ami a nemzetek rangsorában a 32 helyre sorolta hazánkat.

A magyar csapat aranyérmesei: Pásztory Dóra (200 m vegyes úszás). Vereczkei Zsolt (50 m hátúszásban). Sánta Krisztián (100 m hátúszás).

4x50 m férfi vegyes váltó (Majer Gábor, Rácz János, Szedő Tibor, Sánta Krisztián,)
 
T

TH6777

Vendég
Tudják -Tudjátok, hogy napjainkban a világ több mint "150 országában 1 millió fogyatékos sportoló, 26 téli és nyári olimpiai sportágban edz és versenyez!"

Van és létezik egy olyan mozgalom aminek az a fő célja,hogy a fogyatékkal élő sportolóknak rendszeres testmozgást és versenyzési lehetőségeket biztosítson - biztositsanak, hogy ezek az emberek is bemutathassák a világnak és a társadalomnak szorgalmuknak,emberfeletti kitartásuknak,valamint iszonyatos és hosszan tartó munkájuknak micsoda nagyszerü teljesitményekre,eredményekre képessek! A megannyi speciális versenyek,kupák,bajnokságok és a Speciális Olimpiák (téli-nyári) szervezett rendszere igy esélyt biztositva lehetővé teszi, hogy minden fogyatékkal élő sportoló és versenyző elsősorban Őnmagának,majd környezetének is megbecsülést,sikereket-örömöt szerezzen-nek a teljesitményük és tudásukat megmutatván.
Ugy gondolom,hogy egy fontos integrációs lépésről beszélhetünk,amikor is a sport és az az iránti vágyak összekapcsolhatják-kapcsolják az embereket mindentől függetlenitve. Fogyatékkal élők - Egészségesek!

Megitélésem szerint egy közös célunknak kellene -kell legyen, hogy: minden igyekezetünkkel,tudásunkkal és lehetőségeinkkel segítsük, bátorítsuk a fogyatékkal élő sportolókat és embereket, hogy ŐK is "teljes értékû életet" élhessenek közöttünk mindannyiunk segítségével, legyen szó: sport,kulturális vagy éppen szabadidős tevékenységről,rendezvényekről!

Paralimpiai induló 2008.

http://www.youtube.com/watch?v=qO3J6tCw9cg

Szép napot!
 
T

TH6777

Vendég
A fények,a szurkolás és a megannyi "szivet facsaró" öröm-bánat pillanatait kisérhetjük figyelemmel egy hét mulva és a "változatosság" kedvéért, ismét VANCOUVERBA, ahol is néhány napot "tölthetünk" a 2010-es Vancouveri Téli Paralimpiát figyelemmel kisérve!

Mindenkinek ajánlom!
Vancouver2010
http://www.youtube.com/watch?v=hht43ZouhJE

Az elmult napokban köszönetünket már kifejeztük annak az országnak és városnak ahol és akik a XXI.Téli Olimpiát megrendezték a világ sportot kedvelő népes táborának.
Most "rendhagyó modon" és már előre is KÖSZÖNET illeti KANADÁT, VANCOUVERT a mához egyhétre kezdödő Téli Paralimpiának házigazdáit!




VANCOUVER 2010!
Még egy hét és ismét itt egy Olimpia!


Hihetetlen dolgokra képesek sérült embertársaink!



A vancouveri téli paralimpia lángja Ottawában gyulladt fel tegnap ünnepélyes külsőségek között!


"A fáklyát a helyi őslakos leszármazottak képviselői megáldották a kanadai fővárosban, majd elsőként a házigazdák 1976-os paralimpiai bajnoka, Arnold Boldt vette kézbe.

A következő tíz napban egy több mint 600 tagú váltó viszi a játékok jelképét, amely jövő pénteken gyúl ki a:
vancouveri BC Place Stadionban sorra kerülő nyitóünnepségen.

Március 12. és 21. között 44 ország 540 fogyatékos sportolója - köztük az alpesi síelő Dani Gyöngyi és Koleszár Balázs - verseng majd a 64 aranyéremért.

Koleszár Balázs és Dani Gyöngyi összesen öt számban indul a vancouveri téli paralimpián.

http://www.youtube.com/watch?v=LKBYtyVTvJg

dani_gyongyi_sf.jpg
Az alpesi sízők versenyében Koleszár Balázs műlesiklásban, óriás műlesiklásban és szuper kombinációban áll rajthoz, Dani Gyöngyi pedig a tervek szerint műlesiklásban és óriás műlesiklásban méri össze tudását a vetélytársakkal."


Szurkoljunk mindkettőjük sikereiért,de minden paraolimpikonért itt ismét Vancouverban!




paralimpia.jpg


Hihetetlen dolgokra képesek sérült embertársaink!


Le a kalappal előttük!


Nem számit milyen fogyatékkal élsz,
nem számit hogy nézel ki.
Egy számit, Ember vagy.
Ha kitűzől egy célt.eléred azt,mert Ember vagy!
(TH6777)
 
T

TH6777

Vendég
A Paralimpiai Himnusz szövege:

Far have we travelled
On through the night
Drawn by the promise
Into the light
We come together
We come alone
We come in glory
We come unknown
Guided by the spirit we
are here we are one
Let us remember
Seizing the day
Living the moment
Leading the way
Facing the challenge
Striving to find
Strength in the body
Power of the mind
Guided by the spirit we
are here we are one
Sharing the dream
Lifting us higher
Friendships are made
Forged in the fire
Guided by the spirit we
are here we are one
Here we are one

Érdemes megnézni!

Torino / Paralimpia - Paralympics / Jégkorong - Icehockey
http://www.youtube.com/watch?v=No2xag01Gbw

Paralympic Ski Team Poland
http://www.youtube.com/watch?v=DjVJqSz4GEk
 
T

TH6777

Vendég
Szenvedély, Hit, GYőzelem,
Munkaerkölcs, Sportszerűség
;)

Egy kis visszatekintés!

Fogyatékossággal élőknek az angliai Stoke Mendeville-ben tartották az első sportjátékokat 1948-ban.
Sir Ludwig Guttman a II. világháború sérült katonáinak gyógyulását sportversenyekkel kívánta javitani. Guttman különböző korházak között versenyeket rendezett az akkori Londoni Olimpiai játékokkal párhuzamban ami a Kerekesszékesek Világversenye néven vált ismerté.
1952-ben a Holland atléták is csatlakoztak a sportversenyekhez és ezt követően kezdetét vette a mai néven is ismert Paralimpiai sorozatoknak,mely olimpiákat szintén 4 évente rendeznek meg.A mozgáskorlátozott versenyzők mellett más sérültcsoportok (látássérültek) képviselői az 1976-os torontói játékok óta vannak jelen a versenyeken. Igaz az első Téli paralimpiára csak 1972-ben került sor. 1988 fordulópont: ugyanis ekkor rendezték meg először ugyanazokban a sport létesítményekben az Olimpiai és Paralimpiai versenyszámokat.
2001-ben a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke, Jacques Rogge javasolta a fiatalok (14-18 év közötti fiatalok) olimpiai játékokon való versenyzésének lehetőségét, adott évi felnőtt játékokat kibővitvénoly formában, hogy a nyári játékok 12, a téli játékok 9 naposak lehetnek.



Az első Paralimpiát Romában randezték meg 1960 szeptember 18 -szeptember 25 között. 8 versenyszámban 23 nemzet 400 sportolója indult. Az akkori 8 versenyszámból a mai olimpiákon 6 versenyszámban jelenleg is indulnak a versenyzők.((íjászat, úszás, vívás, kosárlabda, asztalitenisz és az atlétika).

Az1960. évi nyári olimpiai játékok éremtáblázata:
( nem paralimpia, )

7. Magyarország: 6 arany, 8 ezüst, 7 bronz érem
össz: 21 érem.

Az olimpia hármas jelszava: Citius Altius Fortius (Gyorsabban Magasabbra Erősebben)
 
T

TH6777

Vendég
Vancouver 2010 - Elutazott a magyar csapat
2010. 03. 07. 00.35

Szombaton frankfurti átszállással elindult a magyar csapat Vancouverbe, a pénteken kezdődő téli paralimpia helyszínére.

A játékokon két sportoló, az alpesi síelő Koleszár Balázs és Dani Gyöngyi képviseli Magyarországot.
Dani Gyöngyi az első magyar női sportoló, aki a nyári paralimpia után - ahol vívásban indult - a télire is kvótát tudott szerezni. Koleszár három számban - óriásműlesiklás, műlesiklás, szuperkombináció -, Dani kettőben - óriáműlesiklás, műlesiklás - indul.


Hajrá Magyarok! Hajrá Gyöngyi -Balázs!

Hajrá Paralimpikonok! HAJRÁ VANCOUVER!

<RIGHT>:D
 
T

TH6777

Vendég



Paralympic Vancouver 2010.march. 12-21



Welcome to the Vancouver Organizing Committee for the 2010 Olympic and Paralympic Winter Games (VANOC) Media Image Gallery (Gallery). The Gallery contains a selection of images (Images) available for downloading by members of the media, subject to the following terms and conditions. Please take a moment to read the following terms and conditions.

































 
T

TH6777

Vendég
T

TH6777

Vendég
Csak jégkorong

2010. március 12. péntek 17:32 | Paralimpia

Ennyi a sportág paralimpiai elnevezése. Különbségek persze akadnak. Főleg Vancouverben, ahol nők és férfiak vegyesen alkotják a csapatokat.

can_usa_orom.jpg


Sledge hockey. Szabad magyar fordításban szánkó hoki. A paralimpia keretein belül azonban szimplán csak jégkorongnak hívják. Ahogy a hagyományos olimpián, úgy a fogyatékkal élők ötkarikás versenyein is a leglátványosabb küzdelmeket itt láthatják a nézők. Nagy gólok és nagy sebesség, ütközések, kiállítások - mi kellhet még? Például maga az eszköz, amivel a korongosok a jégen siklanak.
A speciális szerkezetet az 1960-as években, Stockholmban fejlesztették ki egy rehabilitációs intézetben. A találmány két svéd úriember nevéhez fűződik, akik rokkanttá válásuk után sem akartak lemondani legnagyobb szenvedélyükről: a jégkorongról. Így megalkották azt a „szánt", amit két korcsolya pengére erősítettek, olyan megoldással, hogy a pakk könnyedén átcsúszhasson alatta. A játékosok két ütőt használnak: egyrészt ezekkel hajtják magukat, másrészt a korongot is ezzel terelik, például az ellenfél kapujába. A hoki eme változata kezdetben csak egy szűk kört mozgatott meg, ám ahogy teltek az évek, úgy lett egyre népszerűbb.
can_jpn.jpg

Japán és Kanada a csoportkörben elkerülte egymást
Az első csapat megalapítására mégis 1981-ig kellett várni - ezért Nagy-Britanniát kell dicsérnünk - majd egy évvel később Kanada is felsorakozott a sportág élvonalába. Az Egyesült Államok viszonylag későn, csak 1990-ben fedezte fel magának a náluk sled hockey-nak nevezett jeges mozgásformát, őket három év múlva Észtország és Japán követte. Időben pedig el is érkeztünk 1994-hez, amikor a jégkorong debütált a paralimpia műsorán.
Lillehammerben a feltalálók, vagyis Svédország nyakába került az aranyérem, 1998-ban viszont át kellett engedniük az első helyet egy másik skandináv államnak, Norvégiának. Salt Lake City-ben a házigazda Egyesült Államok bizonyult a legjobbnak - éppen a két korábbi győztest megelőzve. Torinóban, 2006-ban pedig a következő volt a sorrend: Kanada, Norvégia, USA.
Vancouverben összesen 8 ország verseng majd az érmekért (a történelem során először vegyes összetételű csapatokban!), két négyes csoportba osztva: az A-ban Csehország, Japán, Dél-Korea és az Egyesült Államok, míg a B jelű kvartettben Kanada, Olaszország, Norvégia és Svédország található. A körmérkőzések után a csoportok első két helyezettje keresztbe játszik egymással az elődöntőben (A1-B2 és B1-A2), ennek a vesztesei a bronzmérkőzésen, győztesei pedig a március 20-ai fináléban találkoznak, ahol jégkorongoznak egy jót. Csak így szimplán.

Címkék: egyesült államokjégkorongkanadanorvégiaparalimpia 2010sledge hockeysvédországtéli paralimpiavancouver
 
T

TH6777

Vendég
Gurisatti második a parasportlövő Vk-n



Gurisatti Gyula a második helyen végzett a lengyelországi Szczecinben rendezett parasportlövő Világkupa-versenyen a légpisztolyosok 60 lövéses számában. A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) hétfői tájékoztatása szerint a sportoló 556 körös eredménnyel lett ezüstérmes, két körrel maradt el a győztestől. Gurisattin kívül csak lengyelek végeztek az első négy helyen.



Gurisatti Gyula nyerte a légpisztolyosok versenyét a kerekesszékes sportlövők alicantei Világkupa-viadalán.



A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) pénteki tájékoztatása szerint a magyar sportoló 569 körös eredménnyel győzött. Gurisatti két nap alatt másodszor nyert, csütörtökön a szabadpisztolyosok között bizonyult a legjobbnak. (MTI)




Gratulálunk!

 
T

TH6777

Vendég
Farkas László sikere a kerekesszékes budapesti tenisztornán
2010. 05. 16. 19.01

<RIGHT>
tenisz1.jpg



Egyesben Farkas László nyerte az ötezer dollár összdíjazású budapesti kerekesszékes tenisztornát, miután vasárnap két játszmában győzött a brit Mark McCarroll ellen.


Farkas párosban is döntős volt a szlovákiai Gergely Marekkel az oldalán, ám ott kikaptak a Miroslav Brychta, Jozef Felix cseh, szlovák duótól.

A viadal pénteken a kamaraerdei Grand Slam Park pályáin kezdődött, de az esőzés miatt a résztvevők szombaton átköltöztek a BVSC Szőnyi úti fedett csarnokába és ott fejezték be a játékot.
 
T

TH6777

Vendég
Magyar aranyérem a látássérült teke Eb-n
2010. 05. 21. 18.52

<RIGHT>
Keresztesi Lajosné aranyérmes lett a szlovákiai Nagysároson (Velky Saris) zajló látássérültek teke Európa-bajnokságán a B2-es sérültségi kategóriában.

A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) pénteki tájékoztatása szerint a sportoló 1401 fás eredménnyel győzött. Orosz Béláné (B1) 1058 fával harmadik lett, Veres Imréné (B3) pedig a hatodik helyen végzett.

Bár a teke nem paralimpiai sportág, a versenyzők költségeit az MPB állta, mivel tagszervezete, a Magyar Látássérültek és Mozgáskorlátozottak Sportszövetsége (MLMS) az állami támogatás ki nem fizetése miatt nem tudta az éremesélyes versenyzők részvételével járó kiadásokat fedezni. Szombaton a férfiak versenyében következnek a nyolcas döntők, Simon Csaba a 23 induló közül a harmadik helyen került be a fináléba.
<CENTER></CENTER>



 
T

TH6777

Vendég

Eger lesz a paralimpiai központ Magyarországon
2010. 10. 08. 14.46

<RIGHT>
Eger lehet a magyarországi paralimpiai központ - többek között erről esett szó a vasárnapig tartó kerekesszékes vívó Világkupa-verseny helyszínén, a Hotel Eger and Parkban tartott pénteki sajtótájékoztatón.


"Hosszú távú stratégiai együttműködés kialakítására törekszünk a várossal – mondta az eseményen Gömöri Zsolt, az MPB elnöke. - Jövőre szeretnénk ugyanitt megrendezni az asztaliteniszezők Grand Prix-versenyét, illetve a Nemzetközi Paralimpiai Bizottság (IPC) kongresszusára és az erőemelő Eb-re is benyújtottuk kandidálásunkat. A kongresszusok helyszíneit megtekintő IPC-vezető már járt Egerben, és nagyon elégedett volt a körülményekkel. Az már biztosra vehető, hogy a vívó Vk-nak jövőre is Eger ad otthont. A külföldi vendégek visszajelzései alapján, jól érzik magukat, elégedettek a szállással és az ellátással. Az előkészítésre rövid idő állt rendelkezésre, mert sokáig budapesti helyszínben gondolkoztunk. A hotel munkatársainak és a város segítségének köszönhetően sikerült mindennel időben előkészülni."
"Csak köszönettel tartozunk az MPB-nek és a hotel vezetőségének – jelentette ki Kovács Iván, a magyar válogatott szövetségi kapitánya. - Sportolóként is sok versenyen vettem részt, de nagyon kevés hasonlóan jól szervezett viadalon voltam eddig. Bár az ázsiaiak nem jöttek el, így is erős mezőny gyűlt össze, a novemberi, párizsi világbajnokság előtt remek erőfelmérő ez a verseny. Több érmet várok a mieinktől, remélem, nyerünk aranyat is."
Habis László, Eger polgármestere kijelentette: a város mindent megtesz azért, hogy a kapcsolat elmélyüljön az MPB-vel. Mint mondta, sokat kell tenni a fogyatékkal élők megsegítéséért, a város vezetése további akadálymentesítésekkel igyekszik még jobb körülményeket biztosítani.
Harmati László, a szállodakomplexum tulajdonosa arról beszélt, hogy két hét alatt sikerült minden fejlesztést végrehajtani, melyek szükségesek voltak a verseny zavartalan lebonyolításához. A tulajdonos hozzátette: a szállodát folyamatosan fejlesztik annak érdekében, hogy a fogyatékkal élők minden igényét maximálisan ki tudják elégíteni.


Kerekesszékes vívó vk: hat érem az első napon
2010. 10. 08. 19.54

<RIGHT>
Két arany-, egy ezüst- és három bronzérmet szereztek a magyarok az egri kerekesszékes vívó Világkupa-verseny első, pénteki napján.


A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) helyszíni tájékoztatása szerint a női párbajtőrözők A sérültségi kategóriájában a szülési szabadság után visszatért Krajnyák Zsuzsanna bizonyult a legjobbnak, Juhász Veronika a harmadik helyen végzett. A B-ben kettős magyar siker született, a fináléban Dani Gyöngyi Pálfi Juditnál bizonyult jobbnak.
A férfi tőrözőknél az A kategóriában Juhász Tamás, a B-ben Szekeres Pál egyaránt a harmadik helyet szerezte meg.
"Bíztam benne, hogy hazai közönség előtt jól szerepelnek a vívóink, de ennyi éremre én sem számítottam, a csapat felülmúlta a várakozásaimat, bízom a hasonlóan sikeres folytatásban" - mondta az MTI-nek Kovács Iván, a magyar válogatott szövetségi kapitánya.
Szombaton a férfi párbajtőrözők és a női tőrözők küzdelmeire kerül sor.


<CENTER></CENTER>



 
T

TH6777

Vendég

Kerekesszékes vívó Vk: Aranyérmes a női párbajtőrcsapat
2010. 10. 10. 19.26

<RIGHT>
A női párbajtőrcsapat arany-, a férfi tőregyüttes bronzérmet szerzett az egri kerekesszékes vívó Világkupa-verseny zárónapjának délutánján.


A Krajnyák Zsuzsa, Juhász Veronika, Dani Gyöngyi trió a fináléban Oroszországot múlta felül 45-35-re. Krajnyák korábban egyéniben is aranyérmes lett a Hotel Eger and Parkban rendezett viadalon.

"Nagyon örülök, hogy így sikerült a visszatérés a szülés után - A fő verseny számomra egy hónap múlva a párizsi világbajnokság. Voltam már korábban vb-győztes, ha nem változik a londoni paralimpia kvalifikációs rendszere Pekinghez képest, akkor a vb-arany kvótát ér. Szeretnék londoni résztvevőként hazatérni Párizsból."

A Szekeres Pál, Mató Gyula, Horváth Gábor, Juhász Tamás összetételű tőrcsapat az elődöntőben 45-37-re kikapott a versenyt is megnyerő oroszoktól, a bronzmeccsen viszont 45-29 legyőzte Ukrajnát.

A délelőtti programban Döme István a kardozók versenyében végzett a harmadik helyen.

A magyar vívók a három nap alatt összesen négy arany-, három ezüst- és öt bronzérmet szereztek. Az előzetes elvárás hat-nyolc dobogós helyezés volt.
<CENTER></CENTER>



XLsport
 
T

TH6777

Vendég
Iraki paralimpikonok maradtak Németországban
2010. 10. 19. 17.59

<RIGHT>
Két játékos nem tért haza az iraki paralimpiai kosárlabda-válogatottal a németországi edzőtáborozásból.

"A 23 éves Dia Husszein és a 24 esztendős Hajtam Ali Husszein vasárnapról hétfőre virradóra titokban elhagyta a csapat szálláshelyéül szolgáló hannoveri hotelt. Értesítettük a német hatóságokat, egyúttal belső vizsgálatot kezdeményeztünk" - közölte kedden Katan al-Nihaimi, az Iraki Paralimpiai Bizottság elnöke.

Négy éve, Hollandiában történt hasonló eset, akkor az iraki paralimpiai röplabda-válogatottból "lépett le" két játékos.
<CENTER></CENTER>



XLsport
 
T

TH6777

Vendég
Deutsch Tamás a Magyar Paralimpiai Bizottság új alelnöke

http://sportgeza.hu/sport/hirek/201..._a_magyar_paralimpiai_bizottsag_uj_alelnoke/#2010. november 27., szombat 14:21



A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) közgyűlésén a küldöttek egyhangúlag Deutsch Tamás korábbi ifjúsági és sportminisztert választották meg a szervezet alelnökének. Deutsch, aki a Fidesz európai parlamenti képviselője rövid beszédében azt mondta: az a célja, hogy egy-két éven belül az MPB évi állami támogatása egymillió euró legyen. Az MTK májusban megválasztott elnöke példaként Olaszországot említette, ahol a fogyatékkal élő sportolók nemzetközi eredményei elmaradnak a magyarokéitól, mégis évi 12 millió euróból gazdálkodhat az ottani paralimpiai szervezet. Az MPB jelenleg valamennyi költsége fedezésére évente körülbelül 400 ezer eurót kap az államtól.
Gömöri Zsolt, az MPB elnöke ismertette a jövő évi terveket. Elsődleges célnak nevezte, hogy minél több nemzetközi eseményt rendezzen Magyarország: szeptemberben Egerben kerül sor a kerekesszékes vívó Világkupa-versenyre, ugyanitt rendeznek - később kijelölendő időpontban - asztalitenisz Vk-viadalt is. Az MPB pályázatot nyújtott be az erőemelő Európa-bajnokság megrendezésére, és augusztusban Magyarországon lesz a Nemzetközi Paralimpiai Bizottság (IPC) irányító testületének, a végrehajtó bizottságnak az ülése.
Az MPB közgyűlésen köszöntötték az idei világbajnokságokon érmet szerzett sportolókat, és edzőiket. Elismerést vehetett át az úszók közül Sors Tamás (100 m pillangó, arany), Vereczkei Zsolt (50 m hát, ezüst) és Tóth Tamás (50 m gyors, bronz), a vívóknál Szekeres Pál (tőr, ezüst), Krajnyák Zsuzsa (párbajtőr, ezüst), Dani Gyöngyi (tőr, bronz), valamint az ezüstérmes női tőrcsapat (Krajnyák, Dani, Juhász Veronika, Pálfi Judit). Az asztaliteniszezőknél a Csonka András, Zborai Gyula összeállítású csapat lett harmadik. A sportolók mellett edzőik, szövetségi kapitányaik is elismerésben részesültek.

MTI
 

livingstons

Állandó Tag
Állandó Tag
Köszönet

TH6777

Köszönet nélkül nem tudok elmenni a topik mellet.
Szeretném megköszönni szép munkád,és azokét akik ehhez hozzátesznek egy kicsikét.
Mindig csak az egészséges sportolókról szól minden,ezért is teszek fel folyton ilyen jellegű kérdéseket a másik játékban.
Az igazi győztesek ezek az emberek.
Csodálni, és tanulni lehet tőlük,kitartást,akarerőt,küzdeni tudást és még sorolhatnám.
A játékok alkalmával sem kerülnek mindig rivaldafénybe,alig lehet látni közvetítést róluk,ahogyan ezt megteszik a egészséges sporolóknál.
Mégeszer köszönöm.


;)


Létezik:www.paralympicsport.tv
 
T

TH6777

Vendég
TH6777

Köszönet nélkül nem tudok elmenni a topik mellet.
Szeretném megköszönni szép munkád,és azokét akik ehhez hozzátesznek egy kicsikét.
Mindig csak az egészséges sportolókról szól minden,ezért is teszek fel folyton ilyen jellegű kérdéseket a másik játékban.
Az igazi győztesek ezek az emberek.
Csodálni, és tanulni lehet tőlük,kitartást,akarerőt,küzdeni tudást és még sorolhatnám.
A játékok alkalmával sem kerülnek mindig rivaldafénybe,alig lehet látni közvetítést róluk,ahogyan ezt megteszik a egészséges sporolóknál.
Mégeszer köszönöm.


;)


Létezik:www.paralympicsport.tv

Köszönöm amit irtál és talán kicsit furcsa...,hogy azért vannak emberek...akik nem mennek el e téma mellett...
Sajnos a fogyatékossággal élők...azok az emberek akik....adottságaiknál....,lehetőségeiknél fogva kettős hátránnyal élik életüket....és kivannak szolgáltatva az egészségesekkel szemben...ez értendő a civil és sportolok társadalmára...a para világban...Véleményem szerint mind ezeken tul..."köszönhetően" az egészséges szférának...ezeknek a sérült embereknek-sportoloknak...lényegessen rosszabb a helyzetük ugy az Önbizalmuk és Önhitüket illetően...,mint az egészségesek...
Sztem bármit is gondolhatunk...az biztos...,hogy és maradva a sportnál... pontosan a para-sportolók életútja...ami biza viszontagságokkal van teli....,valamint a számtalan sikereik amikért sokkal többet küzdenek.... ösztönözhetik azokat a gyerekeket és felnőtteket.... akik sajnos sérültek és fogyatékossággal élnek.... arra hogy legyen céljuk...soha ne adják fel és higyjenek önmagukban az akaratukban...mert csak igy juthatnak el céljaik eléréséhez...hiszen ez az egészségeseknél is igy müködik-kellene müködnie...
Az a baj...,hogy világunkban az egészségesek még nem igazán nőttek fel ehez a jelenséghez...,hogy vannak emberek akik nem egészségesek... és véleményem...,hogy sajnos napmint nap belebotlunk ezzel kapcsolatban...az egészséges társadalmi kirekesztettség sűrűjébe....
Azt gondolom...,hogy felkellene már nőni...és belátni hogy ugy a para sportolok...,mint a fogyatékkal élők épp oly fontosak világunkban....munkájukkal és akaratukkal....hogy kimerem jelenteni....,hogy ha tetszik hanem.... példaként szolgálhatnak az egészséges embertársaik számára is....és ez csak ugy megy...ha mindenki feltudja majd dolgozni és elfogadni ezeket a sportolokat és Embereket....
.
 
T

TH6777

Vendég
A triatlon és a kajak-kenu felkerült a paralimpia műsorára
2010. 12. 12. 08.46

<RIGHT>
olimpia_xlsport.jpg



A 2016-os, Rio de Janeiró-i paralimpia programjában már ott lesz a triatlon és a kajak-kenu is.


A Nemzetközi Paralimpiai Bizottság erről a kínai Kantonban tartott szombati ülésén döntött, ezzel 22-re emelkedett a műsorban szereplő sportágak száma.
A triatlon és a kajak-kenu hét paralimpiai programba vételbe pályázó sportág közül lett kiválasztva, az íjászat, a kosárlabda, a golf, a tekvondó és a kerekesszékes futball viszont nem kapott elegendő támogatást.

<CENTER></CENTER>



XLsport
 
Oldal tetejére