Hírek Ryanair: Ez nem extraprofitadó, hanem rablás

„Nagy miniszter úr elfelejtette a közgazdaságtant. Küldünk neki egy új Közgazdaságtan kezdőknek könyvet, amit reményeink szerint tanulmányozni fog, hogy meg tudja magyarázni, miért vetnek ki »extraprofitadót« egy olyan veszteséges iparágra, mint a légiközlekedés” – írja Michael O’Leary, az ír Ryanair fapados légitársaság vezérigazgatója a cég friss közleményében az új magyar különadókról.

A Ryanair a napokban elsőként jelentette be, hogy teljes egészében áthárítja az új adót az utasokra, ezzel a kormányban jelentős felháborodást okoztak.

O’Leary szerint a Covid után épp talpra álló veszteséges légitársaságok nem tudják máshogy kitermelni az új adót, így pedig a kormány intézkedése csak árt a koronavírus utáni fellendülésre készülő magyar turizmusnak.

A cég közleménye szerint az új magyar adónem nem extraprofitadó, hanem

„rablás egy olyan kormánytól, ami teljesen elvesztette kapcsolatát a valósággal”.
A cég azt is várja Nagy Márton gazdaságfejlesztési minisztertől, hogy magyarázza el:

  • miért terhelik különadóval a légitársaságokat, amikor azok az ukrajnai háború és a Covid miatt amúgy is veszteségesek;
  • miért kell a magyaroknak és a Magyarországra utazóknak többet fizetniük a repülésért, amikor a magyar légi közlekedés két éve szenved a koronavírus és a háború miatt;
  • és hogyan segíti a magyar családokat az, hogy növelik a légi közlekedést terhelő adókat.
„Felszólítjuk Nagy miniszter urat, hogy vonja vissza ezt az idióta »extraprofitadót« vagy legalább korlátozza az olyan iparágakra, mint az olaj vagy a gáz, amelyek rendkívüli nyereséget termelnek, és ne a rekordveszteségről számoló légitársaságokra” – zárul a közlemény.


Sarkadi Zsolt

1655233810341.png
 
Ide idézem Nagy Márton gazadaságfejlesztési miniszter válaszát a ''nagyképű'' Ryanair-vezér megnyívánulására a portfolio.hu-ról:
''Ha a Ryanair ugyanilyen adót például Németországban, Hollandiában, Svédországban és Franciaországban gond nélkül, jogkövető módon befizet - és ezzel kapcsolatban semmilyen problémát nem jelez -, miért épp a magyar eljárással akad gondja.''
Michel O'Leary azzal is fenyegetőzik, hogy csökkenteni fogja a járatszámot Magyarországra. Szerintem ne csökkentse, hanem hagyja el Magyarországot, lesznek, akik a helyére fognak lépni. Nincs pótolhatatlan cég/vállalat/vállalkozás.
Na, volt ez tovább is...

Kb. ugy, hogy "nagyszerü hogy a RyNAIR ily gorsan reagált. Reméljük, a magyar utasok panaszára is ilyen gyorsan fognak reagálni."

S már meg is indult a vizsgálat....
 
Na, volt ez tovább is...

Kb. ugy, hogy "nagyszerü hogy a RyNAIR ily gorsan reagált. Reméljük, a magyar utasok panaszára is ilyen gyorsan fognak reagálni."

S már meg is indult a vizsgálat....

Náluk nem követeltek fogyasztóvédelmi vizsgálatot?

Otthagyta segítség nélkül a párizsi reptéren a Wizz Air a Budapestre készülő utasokat


 
Ha mindenben a Ryanair társaságnak adtak igazat, akkor most határozat van arról, hogy nagy márton idióta?? A határozathoz vezető út pedig a jogi diplomás varga j által emlegetett, európai hírű magyar szakértelem újabb igazolása??

Közleményben üdvözölte a Ryanair, hogy a Fővárosi Törvényszék megsemmisítette a légitársaságra még tavaly augusztusban kiszabott 736 ezer eurós bírságot. A forintban 300 milliós büntetést a fogyasztóvédelmi hatóság szabta ki a Ryanairre, miután az deklarálta, hogy a 2022 júliusától légi utasonként 10 eurós különadót egy az egyben hozzácsapták a jegyeik árához.

A Ryanair emlékeztet: egy olyan időszakban kaptak büntetést, amikor a Covid következményeként még masszívan veszteséges volt a társaság. (Amely azóta már rekordnyereségről számolt be.) A Ryanair közleménye szerint az „abszurd és politikailag motivált bírság" megsemmisítése megerősíti azt, hogy a társaságnak joga van ahhoz, hogy szabadon határozza meg jegyeinek árát.

Emlékezetes, hogy a Ryanair azon jegyek esetében kérte el a távolságtól függő különadó összegét utasaitól, amelyeket az adó kiszabása előtt, de már a hatályba léptetés utáni időszakra váltottak meg. A légitársaság levélben jelezte az utasoknak, hogy számlájukról ezt az összeget is leemelik, ha pedig ezzel nem értenek egyet, akkor elállhatnak a vásárlástól, egyéb költségek nélkül visszakapják a jegy árát.

Az ügyben már akkor, tavaly júniusban élénk vita alakult ki: miután a kormánypárti Magyar Nemzet azt állította, hogy az utasok 60 százaléka visszalépett, a Ryanair azt közölte, ezt kitaláció, mindössze három százalék kérte vissza a jegyek árát.

Ez azonban csak a legszalonképesebb eleme volt az ír légitársaság és a magyar kormány vitájának. Akkor Michael O'Leary, a társaság szabad szájú vezérigazgatója idiótának nevezte az adót és annak kitalálóját, Nagy Mártont is. Ez sem volt azonban elég: a légitársaság újabb levélben tájékoztatta utasait is a miniszter elmeállapotáról.

A kormány innentől becsületbeli ügynek tekintette a Ryanair megbüntetését, ami nem is váratott sokáig magára: a fogyasztóvédelemért is felelős fővárosi kormányhivatal még augusztusban szabott ki 300 milliós bírságot rá.

O'Leary már akkor jelezte, a társaság kész akár az Európai Bíróságig elvinni az ügyet, mondván az uniós szabályozás szerint a légitársaságoknak jogukban áll szabadon megszabni tarifáikat. Az ügyben eddig két határozat született: előbb a Fővárosi Törvényszék, majd áprilisban első fokon a Fővárosi Ítélőtábla is elutasította a Ryanair keresetét, amely arra vonatkozott, hogy amíg fellebbezése ügyében nem születik döntés, ne kelljen neki befizetnie a bírságot.

Most azonban magában a keresetben született döntés, és a Ryanair javára: Szabó József, a Fővárosi Törvényszék szóvivője a hvg.hu érdeklődésére megerősítette, hogy a törvényszék jogerősen megsemmisítette a cégre kiszabott fogyasztóvédelmi bírságot kiszabó határozatot. Mint elmondta, az ítélet indoklásában két fontos elem szerepel. Az egyik az, hogy a fogyasztóvédelmi hatóság eljárása során bizonyos szabályokat nem tartottak be. Ez azonban nem lett volna önmagában nem lett volna elég a határozat megsemmisítéséhez. Ennél lényegibb kérdés volt, hogy a Kormányhivatal a bírság kiszabását azzal indokolta, a Ryanair nem jogosult a légi utazásokra terhelt adó továbbítására, mert annak alanya a rendelet szerint nem a légitársaság, hanem a földi kiszolgálást végző cég. A bíróság ezzel szemben ítéletében azt állapította meg, hogy


a légitársaság az adó alanya, ezért joggal közölhette ezt utasaival, vagyis - a fogyasztóvédelmi hatóság határozatával szemben - nem tévesztette meg őket.
A döntés értelmében tehát a 300 milliós bírságot a Ryanairnek nem kell megfizetnie.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

petrucy wrote on sizsu's profile.
Megtisztelve érzem magam a követés bejelölése miatt.-))
vorosmart wrote on bsilvi's profile.
Köszönömszépen a legújjab fordítást !
A "friss üzenetek + napok óta nem jelennek meg,hibát jelez
vorosmart wrote on DeeYoo's profile.
Köszönöm szépen a fordítást.

Statisztikák

Témák
38,094
Üzenet
4,794,572
Tagok
615,325
Legújabb tagunk
Handmade
Oldal tetejére