Soha ennyi fiatal nem tüntetett még Budapesten a klímaváltozás miatt

Pénteken zajlik a harmadik globális klímasztrájk, a várakozások szerint világszerte milliók üzenhetik meg a politikusoknak, hogy konkrétabb és radikálisabb lépéseket követelnek az emberi tényezők okozta klímaváltozás megfékezéséért.


Fotó: Balogh Zoltán/MTI/MTVA
És ez lett az a klímasztrájk, ahol a budapesti esemény sem maradt már el az európai mezőnytől: péntek délelőtt több ezren, egyes becslések szerint akár tízezren is végigvonultak a belvároson, hogy azonnali változásokat követeljenek.

A tüntetők átlagéletkora pedig tényleg alacsony volt, a Kossuth térre beérkező több ezres tömeg nagy része középiskolás volt. Az általunk megkérdezett gimnazisták mind ugyanarról meséltek: szervezetten jöttek ide, volt olyan budapesti iskola, ahonnan egy évfolyamról akár 20-30 diák is, és hiányzásukat előre bejelentették az osztályfőnöküknek, aki tudomásul is vette azt.


Üzenet Gulyás GergelynekFotó: Horváth Bence / 444
Hogy a pénteki tüntetés a megjelent diákok számára nem csak egy lehetőséget jelentett a lógásra, azt jelezte, hogy a megkérdezett fiatalok mind kifejezetten képben voltak a klímaváltozást kísérő következményekkel, és többen beszéltek arról is, hogy a saját életükben is igyekeznek környezettudatosabban élni.


A Parlament előtt a rendezvényt szervező Fridays for Future Magyarország tagjai az ökológiai - és a klímavészhelyzet kihirdetését, illetve azonnali és konkrét lépéseket követeltek a kormánytól. (A mozgalom szervezőivel korábban hosszabban is beszélgettünk, ezt itt lehet elolvasni.)

A közelmúltban több állam parlamentje is klímavészhelyzetet hirdetett, ami részben szimbolikus tett persze, de részben azt is jelenti, hogy az állam vállalja, hogy minden döntésénél prioritásként tekint a klímaváltozásra.


Azért is kelthetett meglepetést a pénteki tömeg, mert a korábbi budapesti klímatüntetéseken ennél azért kevesebben vonultak. Volt gimnazista, aki azzal magyarázta ezt, hogy korábban mindig csak utólag hallott a tüntetésekről, és most volt az első alkalom, hogy már előzetesen is tudtak az eseményről.


Fotó: Horváth Bence / 444
Az egyébként a résztvevők visszatérően felmerülő tapasztalata volt, hogy ők maguk is kevesebb emberre számítottak, és meglepte őket, milyen sokan eljöttek és hogy mennyire intenzív volt a tüntetés.

Hogy ez miért alakulhatott így, arra általában ugyanaz volt a válasz: így látják esélyét annak, hogy végre cselekvésre bírják a politikusokat. Ezt jelképezte a tüntetés végén a közös ébresztőóra-csörgetés, amivel a politikusoknak üzenték meg, hogy ébredjenek már fel. És szemben azzal, amit Gulyás Gergely miniszter tippelt pár napja, hogy ez csak pár tucat aktivistát foglalkoztat Magyarországon, pénteken több ezer fiatal tette ezt.

444.
 
filmkamerákat és mozit

Aha, ahogy az Móricka elképzeli.

asztali számítógépet

Lásd fentebb. A listádon szereplő dolgok közül a legtöbb legfeljebb silány alternatíva, de nem igazán helyettesítője valami célszerszámnak.

Egyébként a tüntetők nemcsak a magyar kormányra kívántak nyomást gyakorolni
hanem a világ összes politikai döntéshozójára is, ugy Kínára mint az USA-ra.

Épp csak a valódi bűnösre, a klímára nem gyakorolnak nyomást...
 
Nem értelek, itt van egy téma amivel össze lehetne fogni az ország valamennyi lakóját,
származásól, vallástól, nem-töl, párt tagságtol függetlenül

Természetesen, én is a légszennyezés ellen vagyok, csak azzal is tisztában vagyok, hogy Magyarország a világ kibocsátásának 0,137 százalékát teszi ki ... szóval ha teljesen megszüntetnénk a széndioxidkibocsájtást és ebbe belerokkanna az ország a magas energiaárak miatt ... nem jelentene semmit globális viszonylatban.

és te továbbra is a gyülöletszitást tartod összekötö kapocsnak,az idegenek ellen, a másság ellen.... az egész világ ellen.
ezt miből következtetted ki? Mégis miért képzeled például, hogy nem kedvelem az idegeneket?
Nagyon kedves, segítőkész vagyok az idegenekkel .. viszont ha átmásznak a kerítésemen, akkor dühbe gurulok, de gondolom ezzel mindenki így van.
 
Talán jó lenne ha a Asperger-szindrómás felindultság helyett a résztvevök informálnák magukat a tényekröl. s utána foglalnának állást. Tényszerüen, Tudom,ehhez olvasni kell, meg nyügös dolog is, de akkor is.



500 tudós nyilatkozata: Nincs klímavészhelyzet!


– Több, mint 500 tudós és klímaszakértő ír az ENSZ-nek:
– A jelenlegi klímapolitika értelmetlen, és súlyosan aláássa a gazdasági rendszert
– A klímapolitika hibás modelleken nyugszik
– A globális fölmelegedés nem fokozta a természeti katasztrófákat
– Nincs okunk a pánikra és ijesztgetésre
– Több CO2 a légkörben kíméli a Földet és a természetet
– A politikának figyelembe kell vennie a tudományos és gazdasági realitásokat.
Az itt közölt az írást több mint 500 tudós és klímaszakértő küldte három napja az ENSZ-nek. Ebben tájékoztatnak, hogy nincs klímaválság, hogy rettenetes és buta dolog milliárdokat kiadni egy nem létező probléma kezelésére. A szeptember 23-án kelt levél címzettje António Guterres ENSZ főtitkár és Patricia Espinosa Cantellano, a Bonnban székelő UNFCCC titkárság ügyvezetője. A szerzők evvel cáfolják a legendát, hogy a CO2 melegíti a Föld éghajlatát, és hogy a klímavédelmi politikát a tudósok egyöntetűen támogatják. Az aláírók egyike, a hollandiai Dr. Guus Berkhout professzor. Ő kéri, hogy teremtsünk minél nagyobb nyilvánosságot a levélnek.

Íme a levél:
Sr. António Guterres, Secretary-General, United Nations [ENSZ Főtitkár] ,
United Nations Headquarters,
New York, NY 10017, United States of America.
Ms. Patricia Espinosa Cantellano, Executive Secretary [ügyvezető],
United Nations Framework Convention on Climate Change,
UNFCCC Secretariat [ENSZ Éghajlat-változási Kormányközi Testület
Titkárság]
UN Campus, Platz der Vereinten Nationen 1,
53113 Bonn, Germany
Your Excellencies [Őexcellenciái]!

Nincs klímavészhelyzet. Több, mint 500 szakértő, tapasztalt tudós és szakember az éghajlat és az evvel rokon szakterületekről tekinti megtiszteltetésnek, hogy átadhatja Önöknek a mellékelt Európai Klímanyilatkozatot, amely szempontjából az itt megnevezett aláírók a nemzeti követek. A jelenlegi klímapolitika értelmetlen, súlyosan aláássa a gazdasági rendszert, és aránytalanul súlyos terheket ró a társadalmakra
Az általánosan elterjedt klímamodellek, amelyek a jelenlegi nemzetközi politikát megalapozzák, alkalmatlanok az éghajlat előrejelzésére. Ezért borzalom és oktalanság milliárdok elpazarlását támogatni ilyen éretlen modellek alapján. A jelenlegi klímapolitika aláássa a gazdasági rendszert, értelmetlen, súlyos terheket ró a társadalmakra, és veszélyezteti az életet olyan országokban, amelyeknek nincs hozzáférésük a megfizethető és üzembiztos áramellátáshoz.
Komoly aggodalommal eltelve azok iránt, akik károsodást szenvednek a fölösleges CO2-csökkentési próbálkozások miatt

Sürgősen felszólítjuk Önöket, olyan éghajlat-politikát kövessenek, amely megalapozott tudományon, reális gazdaságosságon nyugszik, és tekintettel van azokra, akik súlyos károkat szenvednek a költséges, de fölösleges csökkentési kísérletek miatt. Kérjük, tűzzék napirendre nyilatkozatunkat a most kezdődő New Yorki klíma csúcsértekezleten.
Javaslat egy találkozóra az éghajlat-változást másképpen megítélő felek között 2020 első időszakában

Ezúton hívjuk meg Önöket egy konstruktív találkozó megszervezésére a mindkét oldalt képviselő legrangosabb tudósok részvételével. A találkozó a tudományosság és természetes igazságosság ősi és józan elveit követve kerül megrendezésre, hogy mindkét fél teljes mértékben és fair módon kifejthesse nézeteit. Audiatur et altera pars [hallgattassék meg a másik fél is]!

Kérjük, tájékoztassanak véleményükről egy ilyen találkozót illetően.

Szívélyes üdvözlettel
Az Európai Klímanyilatkozat Követei
Guus Berkhout professzor Hollandia
Richard Lindzen professzor USA
Reynald Du Berger professzor Francia Kanada
Ingemar Nordin professzor Svédország
Terry Dunleavy Új Zéland
Jim O’Brien Rep. Írország
Viv Forbes Ausztrália
Alberto Prestininzi professzor Olaszorzág
Jeffrey Foss professzor Brit Kanada
Benoît Rittaud professzor Franciaország
Morten Jødal Norvégia
Fritz Vahrenholt professzor Németország
Rob Lemeire Belgium
Christopher Monckton, Brenchley vikomtja Egyesült Királyság

Nincs klímavészhelyzet

Ötszáz tudós és szakember alkotta globális hálózat készítette elő ezt a sürgős üzenetet. A klímatudománynak kevésbé kellene politizálnia, a klímapolitikának
pedig tudományosabbnak kellene lennie. A tudósoknak nyíltan kellene beszélniük a globális fölmelegedésre vonatkozó előrejelzéseik bizonytalanságairól és túlzásairól. Egyidejűleg a politikusoknak mérlegre kellene tenni a globális fölmelegedéshez való alkalmazkodás tényleges előnyeit és esetleges költségeit, valamint a globális fölmelegedés elleni harc tényleges költségeit és esetleges előnyeit.
A fölmelegedést természetes és emberi tényezők okozzák A geológiai kutatási eredmények azt mutatják, hogy a Föld klímája állandóan változik, azaz a bolygó létezése óta meleg és hideg fázisok váltották egymást. A legutóbbi kis jégkorszaknak 1850 körül lett vége. Ezért természetes, hogy most egy fölmelegedési fázisban vagyunk.
A fölmelegedés jóval lassúbb, mint ahogy az előrejelzések vélték A világ az eredetileg jelzett sebesség felével melegszik. Ugyancsak a felénél kevesebb a fölmelegedés sebessége a sugárzási kényszer (radiative forcing) és sugárzási egyensúlyok alkalmazásával született modellek eredményeihez képest.
És ez azt jelenti, hogy nem értjük a klímaváltozást.
A klímapolitika téves modellekből indul ki
A klímamodellek nagyon sok hibát mutatnak fel, és messze nem alkalmasak politikai döntések megalapozásához. Túl ezen, valószínűleg eltúlozzák az üvegházhatású gázok, mint pl. a CO2 hatását. Figyelmen kívül hagyják továbbá a légköri CO2 koncentráció növekedésének az előnyeit.
A CO2 a növények tápanyaga, minden élet alapja a Földön A CO2 nem károsanyag. Alapvető jelentőségű minden földi élet számára. A fotoszintézis áldásos hatású. Ha több a CO2, ez kíméli a természetet és a Földet.
Több CO2 a légkörben növeli a globális növényi biomassza tömegét. Előnyös a mezőgazdaságnak is, és világszerte növeli a termésátlagokat.
A globális fölmelegedés nem fokozta a természeti katasztrófákat Nincsenek statisztikai bizonyítékok arra, hogy a globális fölmelegedés erősebb vagy több hurrikánt, árvizeket, aszályokat és hasonló természeti katasztrófákat okozna. Viszont a CO2-csökkentő intézkedések egyaránt költségesek és károsak.
A szélerőművek például pusztítják a madarakat és denevéreket, a pálmaolajültetvények tönkreteszik az esőerdők biodiverzitását.
A politikának figyelembe kell vennie a tudományos és gazdasági realitásokat
Nem vagyunk klímavészhelyzetben. Így nincs okunk a pánikra és ijesztgetésre.
Ezért nyomatékosan visszautasítjuk a káros és irreális CO2-2050-nulla-stratégia javaslatát. Ha ennél jobb kezdeményezések születnek – és ebben biztosak
vagyunk – lesz elegendő időnk azokat megfontolni és alkalmazni. A nemzetközi
politika célja kell, hogy legyen minden időben és mindenütt megbízható és
megfizethető energiát biztosítani.

Eddig az 500 tudóst képviselő 14 nemzeti követ által aláírt levél.
Talán jó lenne ha a Asperger-szindrómás felindultság helyett a résztvevök informálnák magukat a tényekröl. s utána foglalnának állást. Tényszerüen, Tudom,ehhez olvasni kell, meg nyügös dolog is, de akkor is.



500 tudós nyilatkozata: Nincs klímavészhelyzet!


– Több, mint 500 tudós és klímaszakértő ír az ENSZ-nek:
– A jelenlegi klímapolitika értelmetlen, és súlyosan aláássa a gazdasági rendszert
– A klímapolitika hibás modelleken nyugszik
– A globális fölmelegedés nem fokozta a természeti katasztrófákat
– Nincs okunk a pánikra és ijesztgetésre
– Több CO2 a légkörben kíméli a Földet és a természetet
– A politikának figyelembe kell vennie a tudományos és gazdasági realitásokat.
Az itt közölt az írást több mint 500 tudós és klímaszakértő küldte három napja az ENSZ-nek. Ebben tájékoztatnak, hogy nincs klímaválság, hogy rettenetes és buta dolog milliárdokat kiadni egy nem létező probléma kezelésére. A szeptember 23-án kelt levél címzettje António Guterres ENSZ főtitkár és Patricia Espinosa Cantellano, a Bonnban székelő UNFCCC titkárság ügyvezetője. A szerzők evvel cáfolják a legendát, hogy a CO2 melegíti a Föld éghajlatát, és hogy a klímavédelmi politikát a tudósok egyöntetűen támogatják. Az aláírók egyike, a hollandiai Dr. Guus Berkhout professzor. Ő kéri, hogy teremtsünk minél nagyobb nyilvánosságot a levélnek.

Íme a levél:
Sr. António Guterres, Secretary-General, United Nations [ENSZ Főtitkár] ,
United Nations Headquarters,
New York, NY 10017, United States of America.
Ms. Patricia Espinosa Cantellano, Executive Secretary [ügyvezető],
United Nations Framework Convention on Climate Change,
UNFCCC Secretariat [ENSZ Éghajlat-változási Kormányközi Testület
Titkárság]
UN Campus, Platz der Vereinten Nationen 1,
53113 Bonn, Germany
Your Excellencies [Őexcellenciái]!

Nincs klímavészhelyzet. Több, mint 500 szakértő, tapasztalt tudós és szakember az éghajlat és az evvel rokon szakterületekről tekinti megtiszteltetésnek, hogy átadhatja Önöknek a mellékelt Európai Klímanyilatkozatot, amely szempontjából az itt megnevezett aláírók a nemzeti követek. A jelenlegi klímapolitika értelmetlen, súlyosan aláássa a gazdasági rendszert, és aránytalanul súlyos terheket ró a társadalmakra
Az általánosan elterjedt klímamodellek, amelyek a jelenlegi nemzetközi politikát megalapozzák, alkalmatlanok az éghajlat előrejelzésére. Ezért borzalom és oktalanság milliárdok elpazarlását támogatni ilyen éretlen modellek alapján. A jelenlegi klímapolitika aláássa a gazdasági rendszert, értelmetlen, súlyos terheket ró a társadalmakra, és veszélyezteti az életet olyan országokban, amelyeknek nincs hozzáférésük a megfizethető és üzembiztos áramellátáshoz.
Komoly aggodalommal eltelve azok iránt, akik károsodást szenvednek a fölösleges CO2-csökkentési próbálkozások miatt

Sürgősen felszólítjuk Önöket, olyan éghajlat-politikát kövessenek, amely megalapozott tudományon, reális gazdaságosságon nyugszik, és tekintettel van azokra, akik súlyos károkat szenvednek a költséges, de fölösleges csökkentési kísérletek miatt. Kérjük, tűzzék napirendre nyilatkozatunkat a most kezdődő New Yorki klíma csúcsértekezleten.
Javaslat egy találkozóra az éghajlat-változást másképpen megítélő felek között 2020 első időszakában

Ezúton hívjuk meg Önöket egy konstruktív találkozó megszervezésére a mindkét oldalt képviselő legrangosabb tudósok részvételével. A találkozó a tudományosság és természetes igazságosság ősi és józan elveit követve kerül megrendezésre, hogy mindkét fél teljes mértékben és fair módon kifejthesse nézeteit. Audiatur et altera pars [hallgattassék meg a másik fél is]!

Kérjük, tájékoztassanak véleményükről egy ilyen találkozót illetően.

Szívélyes üdvözlettel
Az Európai Klímanyilatkozat Követei
Guus Berkhout professzor Hollandia
Richard Lindzen professzor USA
Reynald Du Berger professzor Francia Kanada
Ingemar Nordin professzor Svédország
Terry Dunleavy Új Zéland
Jim O’Brien Rep. Írország
Viv Forbes Ausztrália
Alberto Prestininzi professzor Olaszorzág
Jeffrey Foss professzor Brit Kanada
Benoît Rittaud professzor Franciaország
Morten Jødal Norvégia
Fritz Vahrenholt professzor Németország
Rob Lemeire Belgium
Christopher Monckton, Brenchley vikomtja Egyesült Királyság

Nincs klímavészhelyzet

Ötszáz tudós és szakember alkotta globális hálózat készítette elő ezt a sürgős üzenetet. A klímatudománynak kevésbé kellene politizálnia, a klímapolitikának
pedig tudományosabbnak kellene lennie. A tudósoknak nyíltan kellene beszélniük a globális fölmelegedésre vonatkozó előrejelzéseik bizonytalanságairól és túlzásairól. Egyidejűleg a politikusoknak mérlegre kellene tenni a globális fölmelegedéshez való alkalmazkodás tényleges előnyeit és esetleges költségeit, valamint a globális fölmelegedés elleni harc tényleges költségeit és esetleges előnyeit.
A fölmelegedést természetes és emberi tényezők okozzák A geológiai kutatási eredmények azt mutatják, hogy a Föld klímája állandóan változik, azaz a bolygó létezése óta meleg és hideg fázisok váltották egymást. A legutóbbi kis jégkorszaknak 1850 körül lett vége. Ezért természetes, hogy most egy fölmelegedési fázisban vagyunk.
A fölmelegedés jóval lassúbb, mint ahogy az előrejelzések vélték A világ az eredetileg jelzett sebesség felével melegszik. Ugyancsak a felénél kevesebb a fölmelegedés sebessége a sugárzási kényszer (radiative forcing) és sugárzási egyensúlyok alkalmazásával született modellek eredményeihez képest.
És ez azt jelenti, hogy nem értjük a klímaváltozást.
A klímapolitika téves modellekből indul ki
A klímamodellek nagyon sok hibát mutatnak fel, és messze nem alkalmasak politikai döntések megalapozásához. Túl ezen, valószínűleg eltúlozzák az üvegházhatású gázok, mint pl. a CO2 hatását. Figyelmen kívül hagyják továbbá a légköri CO2 koncentráció növekedésének az előnyeit.
A CO2 a növények tápanyaga, minden élet alapja a Földön A CO2 nem károsanyag. Alapvető jelentőségű minden földi élet számára. A fotoszintézis áldásos hatású. Ha több a CO2, ez kíméli a természetet és a Földet.
Több CO2 a légkörben növeli a globális növényi biomassza tömegét. Előnyös a mezőgazdaságnak is, és világszerte növeli a termésátlagokat.
A globális fölmelegedés nem fokozta a természeti katasztrófákat Nincsenek statisztikai bizonyítékok arra, hogy a globális fölmelegedés erősebb vagy több hurrikánt, árvizeket, aszályokat és hasonló természeti katasztrófákat okozna. Viszont a CO2-csökkentő intézkedések egyaránt költségesek és károsak.
A szélerőművek például pusztítják a madarakat és denevéreket, a pálmaolajültetvények tönkreteszik az esőerdők biodiverzitását.
A politikának figyelembe kell vennie a tudományos és gazdasági realitásokat
Nem vagyunk klímavészhelyzetben. Így nincs okunk a pánikra és ijesztgetésre.
Ezért nyomatékosan visszautasítjuk a káros és irreális CO2-2050-nulla-stratégia javaslatát. Ha ennél jobb kezdeményezések születnek – és ebben biztosak
vagyunk – lesz elegendő időnk azokat megfontolni és alkalmazni. A nemzetközi
politika célja kell, hogy legyen minden időben és mindenütt megbízható és
megfizethető energiát biztosítani.

Eddig az 500 tudóst képviselő 14 nemzeti követ által aláírt levél.
Milyen tudósok? Ki pénzeli őket? Miért csak ennyien a sok sok millióbol?
 
nagyon el vagy te tévedve, ez az egész egy baloldali politikai marketingkampány ... még a neve is jellemző ... "klímasztrájk", tehát hivatalosan klímasztrájkot tartottak az iskolások

Igen "klímasztrájk" mert a gyerekek nem mentek iskolába.
Nézz utána mit jelent sztrájk.
 
Utoljára módosítva:
Aha, ahogy az Móricka elképzeli.



Lásd fentebb. A listádon szereplő dolgok közül a legtöbb legfeljebb silány alternatíva, de nem igazán helyettesítője valami célszerszámnak.



Épp csak a valódi bűnösre, a klímára nem gyakorolnak nyomást...

Latom szegényes a fantáziád.
-
Számold ki mennyi benzint spórol az emberiség azáltal, hogy nem tévedünk el, hogy kikerüljük a közlekedési dugót, hogy szinkronizálni tudjuk a munkánkat...

Természetes, hogy a Handy-n nézett film nem olyan élmény mint a moziban de a hangerőt letudom tekerni, nem állok térdig pattogatott kukoricába, nem kell megnézzek felesleges reklámot. :)

Tudod mit? Ha nem tudod felfogni menyi dolgot helyettesit ez az eszköz és mennyi energiát spórol vele a világ akkor nem erőltetem.

Szerintem te a "marokkövet" sem tudtad volna értékelni. :)
 
Utoljára módosítva:
Pénteken zajlik a harmadik globális klímasztrájk, a várakozások szerint világszerte milliók üzenhetik meg a politikusoknak, hogy konkrétabb és radikálisabb lépéseket követelnek az emberi tényezők okozta klímaváltozás megfékezéséért.


Fotó: Balogh Zoltán/MTI/MTVA
És ez lett az a klímasztrájk, ahol a budapesti esemény sem maradt már el az európai mezőnytől: péntek délelőtt több ezren, egyes becslések szerint akár tízezren is végigvonultak a belvároson, hogy azonnali változásokat követeljenek.

A tüntetők átlagéletkora pedig tényleg alacsony volt, a Kossuth térre beérkező több ezres tömeg nagy része középiskolás volt. Az általunk megkérdezett gimnazisták mind ugyanarról meséltek: szervezetten jöttek ide, volt olyan budapesti iskola, ahonnan egy évfolyamról akár 20-30 diák is, és hiányzásukat előre bejelentették az osztályfőnöküknek, aki tudomásul is vette azt.


Üzenet Gulyás GergelynekFotó: Horváth Bence / 444
Hogy a pénteki tüntetés a megjelent diákok számára nem csak egy lehetőséget jelentett a lógásra, azt jelezte, hogy a megkérdezett fiatalok mind kifejezetten képben voltak a klímaváltozást kísérő következményekkel, és többen beszéltek arról is, hogy a saját életükben is igyekeznek környezettudatosabban élni.


A Parlament előtt a rendezvényt szervező Fridays for Future Magyarország tagjai az ökológiai - és a klímavészhelyzet kihirdetését, illetve azonnali és konkrét lépéseket követeltek a kormánytól. (A mozgalom szervezőivel korábban hosszabban is beszélgettünk, ezt itt lehet elolvasni.)

A közelmúltban több állam parlamentje is klímavészhelyzetet hirdetett, ami részben szimbolikus tett persze, de részben azt is jelenti, hogy az állam vállalja, hogy minden döntésénél prioritásként tekint a klímaváltozásra.


Azért is kelthetett meglepetést a pénteki tömeg, mert a korábbi budapesti klímatüntetéseken ennél azért kevesebben vonultak. Volt gimnazista, aki azzal magyarázta ezt, hogy korábban mindig csak utólag hallott a tüntetésekről, és most volt az első alkalom, hogy már előzetesen is tudtak az eseményről.


Fotó: Horváth Bence / 444
Az egyébként a résztvevők visszatérően felmerülő tapasztalata volt, hogy ők maguk is kevesebb emberre számítottak, és meglepte őket, milyen sokan eljöttek és hogy mennyire intenzív volt a tüntetés.

Hogy ez miért alakulhatott így, arra általában ugyanaz volt a válasz: így látják esélyét annak, hogy végre cselekvésre bírják a politikusokat. Ezt jelképezte a tüntetés végén a közös ébresztőóra-csörgetés, amivel a politikusoknak üzenték meg, hogy ébredjenek már fel. És szemben azzal, amit Gulyás Gergely miniszter tippelt pár napja, hogy ez csak pár tucat aktivistát foglalkoztat Magyarországon, pénteken több ezer fiatal tette ezt.

444.
*
A fityesz pedig fittyet hány mindennek, csak vágják, írtják a fákat eszementen. Jelenleg a Normafát teszik tönkre, de ott bezzeg senki, de senki nem állítja le a fejszéseket. A Városligetet is jól meggyérítették, oda is beton építményeket szánnak és dolgoznak is rajta. Szilvásváradon is sok fát kiírtottak, a Balaton partról nem is szólva... Amikor ilyen híreket látok, hangosan kiabálok és írok, ahová csak lehet, tiltakozom - de, szinte semmi az eredmény. Ők csak vágnak, vágnak és vágnak... Eszementen.
 
*
A fityesz pedig fittyet hány mindennek, csak vágják, írtják a fákat eszementen.

Jó híreim vannak a számodra. Több mint 106 milliárd forint támogatás áll rendelkezésre az erdőgazdálkodás fejlesztésére.

"Az erdőtelepítések jövedelempótló támogatásának összegét az eddigi hektáronkénti 172 euróról 432 euróra emelték és annak időtartamát minden fafajnál egységesen 12 évre emelték. Emellett a piaci viszonyokhoz igazodva minden állomány esetében bővülnek az erdő létesítésének és ápolásának egységárai is. A telepítési költségek támogatását is átlagosan közel 20 százalékkal megemelték, így összességében a tölgyes vagy bükkös erdő telepítésének támogatása hektáronként az eddigi 2,6 millió forintról közel 5 millió forintra nő; egy hektár akácos vagy nemesnyáras támogatása hektáronként 1,2-1,3 millió forintról 2,8-2,9 millió forintra emelkedik."

ha akarod belinkelem a forrást.
 
Jó híreim vannak a számodra. Több mint 106 milliárd forint támogatás áll rendelkezésre az erdőgazdálkodás fejlesztésére.

"Az erdőtelepítések jövedelempótló támogatásának összegét az eddigi hektáronkénti 172 euróról 432 euróra emelték és annak időtartamát minden fafajnál egységesen 12 évre emelték. Emellett a piaci viszonyokhoz igazodva minden állomány esetében bővülnek az erdő létesítésének és ápolásának egységárai is. A telepítési költségek támogatását is átlagosan közel 20 százalékkal megemelték, így összességében a tölgyes vagy bükkös erdő telepítésének támogatása hektáronként az eddigi 2,6 millió forintról közel 5 millió forintra nő; egy hektár akácos vagy nemesnyáras támogatása hektáronként 1,2-1,3 millió forintról 2,8-2,9 millió forintra emelkedik."

ha akarod belinkelem a forrást.
*
Csodaszép a szöveg amit behoztál. El is hiszed? Ebből mennyi valósul meg? Budapesten már irgalmatlan és visszahozhatatlan terület rombolást csináltak. Soroljam? Nem teszem. Te is tudod. Most a budai Normafa van soron. Most ott irtanak, fát. Főként azért gyűlölöm a fityeszt, mert olyan indulatokat vált ki belőlem, amiről nem is tudtam, hogy dúlnak bennem. De igaz, nagyon mélyen, de nekik ezt sikerül felszínre hozniuk. A csodaszép Kossuth térrel is mit tettek? A Semmelweis utcával? Igaz, azóta már szerencsére oda ültettek fákat és nem fogpiszkálókat. A (volt) Moszkva téren viszont olyan kicsi helyet hagytak a frissen ültetett fák gyökereinek, hogy azok sem levegőt, de még az esőből is keveset kaptak. Persze, hogy kiszáradtak. Hogyan a fityfenében lehetett ezt engedélyeztetni? Kik voltak azok, akik ezt átvették? Kiknek nem volt esze, hogy egy fának nagyobb tér kell az élhetőséghez, mert többnyire akkora lesz a gyökere, mint a koronája. Jó, nem kell olyan hatalmas földfelületet hagyni, de nem olyan minit, amit "ezek" hagytak. Mert eszementek. S, most "söprűnyelek" díszelegnek a (volt) Moszkva téren, most ugye Széll Kálmán tér .
A pénz, ami szerepel a lajstromon, hidd el, nagy része majd kézen is, meg közön is eltűnik.
 
Tölgyest is ültettek, vagy csak nyárfát? Nem mindegy, csak a laikusnak fa=fa, lényeg, hogy a darabszám meglegyen.
természetesen, de ha akarsz telepíteni semmi akadály még fizetnek is érte:
"A telepítési költségek támogatását is átlagosan közel 20 százalékkal megemelték, így összességében a tölgyes vagy bükkös erdő telepítésének támogatása hektáronként az eddigi 2,6 millió forintról közel 5 millió forintra nő"

Úgy általában van benne pénz, a fa nő magától, aztán jól el lehet adni 20-30-50 év múlva. A telek megmarad, be lehet újra telepíteni, aztán kezdődik minden elölről.
 
Utoljára módosítva:
500 tudós nyilatkozata: Nincs klímavészhelyzet.
Nem tudom, hogy a világon mennyi tudós van, és ebből mennyien foglalkoznak klímakutatással, azt azonban sejtem, hogy ez az "500" nagyon elenyésző szám.
Azt sem tudom, hogy ez az "500" mire alapozza ezt a kijelentést, azonban saját "tájékozódásom" szerint;
Indiában 2016-ban 50 millió darab fát ültettek el. Etiópiában az idén 350 millió darab fát ültettek.
Jelenleg is folyik a Szahara déli határán a „zöld fal” telepítése, amely 7-8000 kilométer hosszban és 15 kilométer szélességben Dakartól Dzsibutiig hivatott meggátolni a sivatag terjeszkedését.
A problémát „csak” az jelenti, hogy ez a Föld egyik éhség-, konfliktus-, és korrupciós övezete, ahonnan az emberek tömegével menekülnek.
Hová? Európába.
Tudni kell továbbá többek között azt is, hogy a fásítási törekvéseket gyakorlatilag lenullázza a Kanada Alberta tartományában folyó több-százezer hektárnyi erdő letarolása az olajhomok kitermelése céljából, amelyből aztán az olajt nyerik ki, az ipar számára.
Dél-Amerikában pedig az erdők, bozótosok felégetése azért zajlik, hogy minél több terület álljon rendelkezésre a szarvasmarha tenyésztésre, amelynek értékesítése nagy részben az USA és Európa piacain történik.
A helyzet azonos Dél-Kelet Ázsiában Thai földtől Borneo-Szumátráig, ahol jórészben a pálmaolaj miatt égetik az erdőket.
De nem kisebb a probléma Afrikában Kamerun és Kongó térségében sem.
Az élelmiszer és olajfogyasztás kényszere nagy úr, az ipar pedig ezt kiszolgálja.
Szükséges még tudni, hogy a Földön történő nagyüzemi erdőirtások következményeképpen napjainkra egy Mongóliányi erdő hiányzik, ami 1 564 116 km² területet jelent.
Fák.jpg Földklíma+.jpg

Sokat járom az erdőket és saját tapasztalatom az, hogy a nyári forróságban az erdőbe beérve akár 8-10 °C -al is csökken a hőmérséklet. Ez pedig globálisan nézve alátámasztja azt, hogy az erdők hiánya nagyban befolyásolja a hőmérséklet emelkedését. Egyszerű dolog ez. A növény vizet párologtat, ami egyben hűt is. Gondoljunk csak a nyári melegben alkalmazott párakapukra -amely eléggé sarkos példa-, de csak az adott pillanatban és területen segít.

Ami ezen segíteni tudna, az az erdőirtások jelentős megfékezése, a lombos és trópusi erdők területének növelése és nem a zöldek, klímaaktivisták, vagy más hasonló szervezetek, személyek megkutyázása, akik emiatt felszólalnak és cselekszenek.

Szóval, nincs arról semmi sejtésem sem, hogy az "500 tudós", és rajtuk kívül még sokan mások mire alapozzák azt a véleményüket, hogy nincs klímavészhelyzet.
 
Sándor ,
látod pontosan ezért forditok hátatt ennnek a simlis mai politikának !Megy a nagy lölkött dumma a "Klimamentésröl" de mi forsziroztuk az ázsiai öserdök letarolását mert "szükségünk" van a pálma olajra ! az ugynevezett vámegyezségekkel tönkre tettük az afrikai emberek életét !Aztán mi verjük a mellünket ? Milyen jogon ?? AZ erösebb jogán vagy mi ??
Amugy furcsánlom , hogy a szegénység a megélhetési lehetöség érdekében nemmegy senki sem az utcára , igaz a felnötteknek Németországban csak a szakszervezetek segitségével lehet csak sztrájkolni , különben büntettendö cselekmény !;)
Ps. azért csak megkérdezném , hogy ezzek a tüntettök szerte a világban hány fát ültettek el a klima érdekében ?
 
Utoljára módosítva:
Úgy általában van benne pénz, a fa nő magától, aztán jól el lehet adni 20-30-50 év múlva. A telek megmarad, be lehet újra telepíteni, aztán kezdődik minden elölről.
Tölgyre 20 év múlva vágásengedélyt adnak? Hol? Melyik bolygón?
Úgy általában azért munka és kiadás is van ezekkel a magától növekvő facsemetékkel. Az első években pl. rendszeresen kaszálni a gazt, hogy ne nyomja el a csemetét, a kipusztult csemetéket folyamatosan pótolni, stb.
Befektetésnek biztos, hogy nem rossz annak, aki tisztában van vele, hogy erdőt nem magának, hanem az unokájának ültet.
 
CasaLoma ,
van ám más fafaj is nemcsak tölgy meg nyár ! Az 50 év meg nem kamu az erdészeti gazdálkodásban , mivel mondjuk a "sarj" erdöket már 20-30 év multával tarolják .
 
Sándor ,
látod pontosan ezért forditok hátatt ennnek a simlis mai politikának !Megy a nagy lölkött dumma a "Klimamentésröl" de mi forsziroztuk az ázsiai öserdök letarolását mert "szükségünk" van a pálma olajra ! az ugynevezett vámegyezségekkel tönkre tettük az afrikai emberek életét !Aztán mi verjük a mellünket ? Milyen jogon ?? AZ erösebb jogán vagy mi ??
Amugy furcsánlom , hogy a szegénység a megélhetési lehetöség érdekében nemmegy senki sem az utcára , igaz a felnötteknek Németországban csak a szakszervezetek segitségével lehet csak sztrájkolni , különben büntettendö cselekmény !;)
A politikával szükséges foglalkozni, mert akkor jogom is van beleszólni. Ez azt jelenti, hogy tisztában vagyok azzal hogy kit küldök be a voksommal a törvényhozásba, mivel bízom meg, és hol, hogy, mikor tudom számon kérni a munkáját. A voksolást időnként 4, illetve 5 évenként meg is teszem, és persze tisztában vagyok azzal, hogy a politikai érdekek megváltoztatására kinek, mely csoportoknak -értsd pártoknak - milyen lehetőségeik vannak.
Jelenleg a "világ" ott tart, hogy a kormányok irányítását többnyire a pénzérdek vezéreli, de ezt is az adott ország lakosságának többsége "akaratával?"
Az a véleményem, hogy törvények, vámegyezmények, és más hasonló szabályzók megváltoztathatók, azonban rögvest felmerül a kérdés, hogy mind ezt a nyugati választók komolyan akarják-e?
Ugyanis ezekből a szabályzókból ered a nyugati típusú polgári jólét, és azt gondolom, hogy ezt senki sem adná fel szívesen, vagyis nem szeretné senki, hogy jelentősen csökkenjen az életszínvonala.
Gondoljuk csak el, hogy ha pl. Afrika egyenlő gazdasági jogokkal bír, akkor jóval kevesebbet, vagy egyáltalán nem fizet a volt gyarmattartó "anyaországának", és akkor hová lesz a megszokott jó lét?
Vajon mennyi lehet azoknak a száma, akik a képviselőiket azzal bíznák meg, hogy azért küzdjön a törvényhozásban, hogy csökkenjen az ország gazdasági bevétele, és vele együtt a sok előny... ?
A kérdés pedig ezek fényében az, hogy a szavazó polgár melyik ujját is harapja meg?
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Hi! Does anyone here have the easy deutsch books by Jan richter in English?
hanna322 wrote on pöttyösdoboz's profile.
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy az Okosodj mozogva DVD anyagát el tudnád-e küldeni? Sajnos a data linkek már nem működnek. Nagyon köszönöm előre is a segítségedet! Üdv.: hanna322
katuskatus wrote on adabigel's profile.
Szia kedves Abigél! Neked sikerült letölteni Az egészség piramisa c. könyvet? Ha igen, elküldenéd nekem? Szép napot kívánok!
ametiszt99 wrote on boyocska's profile.
Szia,nem tudom,hogy megoldódott e a Bauer Barbara könyvvel kapcsolatban a problémád,de feltettem a könyvet ide:
Ne haragudj,de nem vettem észre hamarabb az üzenetedet:):)
ametiszt
Vasas István wrote on kukta's profile.
Kedves Árpád !

Nagyon boldog névnapot kívánok !

Áldott , boldog Húsvéti Ünnepet is kívánok !

Jó egészséget kívánva üdvözöl v.pisti .

Statisztikák

Témák
38,127
Üzenet
4,800,661
Tagok
615,668
Legújabb tagunk
Foss
Oldal tetejére