Színészóriások, akikre nem nagyon emlékszünk már.

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Marina Sirtis (London, 1955. március 29. –) angol–amerikai színésznő.
Leginkább Deanna Troi tanácsadó szerepéről ismert a Start Trek televíziós sorozatban és négy Star Trek játékfilmben, valamint a Star Trek franchise-ban nyújtott egyéb szerepléseiről.
1734002156129.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Maisie Williams 1997. brit színésznő.
Első és máig leghíresebb szerepe az Trónok harca című fantasysorozatában Arya Stark egy fiús kislány a nemes Stark-családból.
2015-ben a népszerű brit sci-fi sorozat, a Ki vagy Doki? 9. évadjában játszott egy fontos mellékszereplőt, az Ashildr nevű viking lányt, aki örök életet kap a Doktortól.
1735544192237.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Kristen Anne Bell 1980 . amerikai színésznő.
Leginkább a Veronica Mars című sorozatból ismert, de szerepelt a Rossz anyák és a Rossz apák karácsonya című filmekben is. Elnyerte a Satellite Award és a Szaturnusz díjat
, Bell A spártai című mozifilmmel tovább növelte hírnevét, az alkotásban Val Kilmer oldalán tűnt fel.
1735546150802.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Peggy Shannon (született Winona Sammon , 1907. január 10.– 1941. május 11.) amerikai színésznő. Az 1920-as és 1930-as években szerepelt a színpadon és a képernyőn.
. Növekvő alkoholfüggősége végül tönkretette karrierjét. 1940-ben szerepelt utolsó filmjében,A Triple Justice egy 1940-es amerikai western
. 1941 májusában Shannon 34 évesen meghalt szívrohamban, amelyet alkoholizmus okozott. Férje, Albert G. Roberts halála után három héttel lelőtte magát.. Az öngyilkos levele így szólt: "Nagyon szerelmes vagyok a feleségembe, Peggy Shannonba. Ezen a helyen halt meg, így iránta tisztelve engem is ugyanitt találsz.
Shannon néha 16 órás napokat dolgozott (10-től másnap hajnali 4-ig), miközben forgatott egy filmet, és amikor becsomagolva forgatott, rohant egy újabb filmbe kezdeni. Időnként két külön filmen dolgozott egy nap alatt.
1735995857298.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Mary Marg Helgenberger 1958. november 16-án született Fremont városában, Nebraska államban. Édesanyja, az ír származású Mary Kay (született Bolte) ápolónő volt, édesapja, a német felmenőkkel rendelkező Hugh Helgenberger pedig húsellenőr.
A nagy áttörést azonban mégis egy sorozat jelentette a számára. 2000-ben megkapta Cathrine Willows bűnűgyi helyszínelő szerepét a CSI: Crime Scene Investigation című CBS drámában. Ez a sorozat hamarosan az egyik legnépszerűbb és legnézettebb dráma sorozattá nőtte ki magát, ezzel végre meghozván Margnak a jól megérdemelt népszerűséget. Ez a szerep két tovább Emmy és két Golden Globe jelölést hozott a színészőnek, valamint 2005-ben egyik kollégájával együtt elnyerte a Screen Actors Guild Awards elismerését is.
2012. január 23-án megkapta jól megérdemelt csillagát a Hollywoodi Hírességek Sétányán.
Mióta otthagyta a Helyszínelők című sikersorozatot, nem vállalt újabb szerepeket, csupán közéleti személyiségként van jelen a médiában.
2013-ban aláírta a szerződést az újonnan induló Intelligance c. sorozat készítőivel. 1736147843879.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Január 2-án került a mozikba Pablo Larraín Magyarországon forgatott filmje, a világ egyik leghíresebb operaénekesnőjéről szóló Maria. A film különleges ruháiról a jelmeztervező, Massimo Cantini Parrini mesélt.
A világ egyik leghíresebb operaénekesnője Maria Callas, aki 1977-ben, 53 évesen szívrohamban hunyt el Párizsban. A filmben életének utolsó hetét követjük nyomon, amiben a görög származású énekes nyilvánosság felé mutatott imázsa és a magánélete, a díva és a sebezhető ember közötti határvonal lassan elmosódik.

A 70-es évek Párizsát ikonikus magyar helyszínek adják: a stáb forgatott többek közt a Zeneakadémián, a régi MTVA-székházban, az Operaházban, az Almásy-palotában (korábban Építészek Háza), a Brüll-palotában, valamint a Szabadság téri Adria-palotában.
A film jelmeztervezőjével, Massimo Cantini Parrini a Netflix készített interjút. Parrininek csaknem ötezer darabos eredeti ruhadarabokból álló gyűjteménye van, egészen az 1600-as évektől az 1990-es évekig. A filmben használtak néhány ruhát Maria Callas saját gardróbjából, valamint Parrini gyűjteményéből is. Ugyan a Maria az énekesnő életének utolsó hetére fókuszál, a flashbackeken keresztül betekinthetünk a magánéletének és karrierjének fő eseményeibe is.
Maria Callas esetében nem volt nehéz sok képet találni, hiszen egy díva, akit egész életében fotóztak. Sok videót is néztem, hogy lássam, hogyan mozog és hogyan viseli a ruháit. Ez volt a munkám legfontosabb része

– emlékezett vissza Parrini, aki szerint a fotók a leghasznosabbak, mert azok a valóságot adják vissza, míg mondjuk a festmények idealizált képet mutathatnak.

Parrini egyik kedvenc ruhadarabja a filmből a köntös, mert Maria számára egyfajta páncélt jelent, amit az otthonában visel és megvédi a sok negatív impulzustól.

Ez nemcsak egy köntös, hanem egy olyan ruhadarab, amit úgy visel, mintha kislány lenne

– fogalmazott.
A ruha kétféle gyapjúból készült, egy laposabb és egy texturáltabb gyapjúból, hogy a vásznon is dimenziót adjanak neki.

– A köntös ötlete akkor jutott eszembe, amikor arra gondoltam, hogy mit viselt a nagymamám, ebből indultam ki a tervezésnél. A látványtervezővel való munka mindig fontos egy jelmeztervező számára – emelte ki Parrini, hozzátéve, hogy a jelmezeken, a díszleteken, és a világításon keresztül is esztétikát hoznak létre, ezért mindhárom stáb szorosan összedolgozik. A Maria látványtervezőjével, Guy Davisszel többször kellett közösen döntést hozniuk, mert a filmben néhány kosztümnek ki kellett tűnnie az adott jelenetből.

Angelina Jolie-t Golden Globe-díjra jelölték Maria Callas megformálásáért, az Oscar-jóslónak tartott Critics Choice Award-on pedig két kategóriában jelölték a filmet: legjobb színésznő (Angelina Jolie) és legjobb kosztüm (Massimo Cantini Parrini).
1736156157055.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Sharon Marie Tate (Dallas, Texas, 1943. január 24.Los Angeles, Kalifornia, 1969. augusztus 9.) amerikai modell és színésznő. Az 1960-as évek legígéretesebb fiatal színésznői közé tartozott. 1968-ban feleségül ment Roman Polański lengyel származású filmrendezőhöz. Ugyanezen esztendő végén teherbe esett. A következő évben még filmszerepet vállalt Olaszországban, majd visszatért az Egyesült Államokba, hogy hazájában szülje meg a gyermekét. Nyolc és fél hónapos terhes volt, amikor négy másik személlyel együtt különösen brutális módon meggyilkolták az otthonában. Édesanyja, Doris Tate és testvérei, Patti és Debra évtizedeken át mindent megtettek annak érdekében, hogy Sharon gyilkosai soha ne kerüljenek szabadlábra, és az áldozatok jogainak élharcosai lettek.
. A Ne verj hullámokat! (1967) című filmben a magyar származású Tony Curtis és az olasz Claudia Cardinale játszották a főszerepeket. Sharon egy Malibu nevű szereplőt keltett életre,
Csatolás megtekintése 1909599
Éveken keresztül küzdött depresszióval, nem tudott beszélni imádott lánya, Sharon haláláról, egy kegyelmi kérés azonban tűzbe hozta Doris Tate-et.
Doris Tate élete egy pillanat alatt vált pokollá, amikor ünnepelt filmsztár lányát, Sharont kíméletlenül mészárolta le a Manson család néhány tagja. 1969 nyarán a szekta halálra késelte a mindössze 26 éves Sharon Tate-et, nem gondolván arra, hogy tettükkel nem pusztán a fiatal nő családjának okoznak majd kínokat, de saját maguknak is. Doris szinte úszott a boldogságban, amikor legidősebb lányának nem csupán a karrierje ívelt felfelé, de ő ajándékozta volna meg először unokával a Tate szülőket. A gyilkosság után Doris vigasztalhatatlan lett, több mint egy évtizeden át küzdött depresszióval, amikor 1982-ben új híreket kapott a gyilkosság elkövetői felől, és úgy döntött, nem engedheti, hogy az amerikai igazságszolgáltatás csak az ő történetüket ismerje meg.
A Sharon Tate halálával is foglalkozó bírósági eljárás végén mind a négy támadót bűnösnek mondta ki a törvényszék, majd halálra ítélték az elkövetőket, köztük Leslie Van Houtent is, aki ugyan a színésznő meggyilkolásában nem vett részt, de egy másik emberölésnél már jelen volt. A halálbüntetést azonban soha nem hajtották végre, ugyanis Kalifornia állam ideiglenesen eltörölte az efféle ítéletek végrehajtását. Tizenhárom évvel a történtek után közölték Doris Tate-tel, hogy Van Houten támogatói aláírásokat gyűjtenek annak érdekében, hogy mihamarabb szabadulhasson a börtönből. Ekkor már nagyjából 900 szignót szedett össze,
Doris Tate nyilvános kampányt indított Van Houten ellen, és elnyerte ezzel a National Enquirer magazin támogatását, ami kuponokat nyomtatott, amelyeket az emberek aláírhattak és elküldhettek Doris Tate-nek. Több mint 350 ezer aláírással Tate bebizonyította, hogy jelentős számú ember ellenzi Van Houten feltételes szabadlábra helyezését, így azt a bíróság elutasította.
Az édesanya Mansonról, Watsonról, Atkinsról, Krenwinkelről és Van Houtenről úgy ítélte meg, hogy bűneik annyira gonoszak voltak, hogy az a kivégzésüket indokolná. Charles Watson 1984-es feltételes szabadlábra helyezési meghalgatáson így szólt a férfihoz:

Milyen kegyelmet mutatott a lányomnak, uram, amikor az életéért könyörgött? Milyen kegyelmet mutatott a lányomnak, amikor azt mondta, adjon két hetet, hogy megszüljem a gyermekemet, és utána megölhet? Mikor fog Sharon feltételesen szabadlábra kerülni? Ez a hét áldozat, és talán még több is, ki fog jönni a sírjából, ha feltételesen szabadlábra helyezik? Nem lehet benned megbízni.
1990-es feltételes szabadlábra helyezési meghallgatásán ismét szembeszállt Watsonnal, Tate és lányai kétmilliónyi aláírással aknázták alá szabadulási törekvéseit.
A KÉT ÉJSZAKA ALATT MEGÖLT HÉT EMBERT ÖSSZESEN 130 KÉSSZÚRÁS ÉRTE. SHARON TATE-ET, AKI HIÁBA KÖNYÖRGÖTT A GYEREKE ÉLETÉÉRT, 16-SZOR SZÚRTÁK MEG.
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Dakota Mayi Johnson 1989. október 4-én született Texasban. Szülei Don Johnson és Melanie Griffith színészek. Anya ágon unokája a híres reklámszakembernek és egykori színésznek Peter Griffith-nek és Tippi Hedren színésznőnek. Nagynénje Tracy Griffith.
1999-ben, mikor Dakota 10 éves volt szerepet kapott a Tűzforró Alabama-ban, ahol mostohatestvérével Stella Banderasszal alakított egy testvérpárt. A film rendezője mostohaapja, Antonio Banderas. 2006-ban leszerződött az IMG modellügynökséggel, majd 2009-ben a Mango farmer sort arca lett. 2010-ben Sydneybe utazott, ahol a Rising Star kampány arca volt.
Miután leérettségizett aláírta szerződését a William Morris Agencyvel, így kezdetét vette színészi karrierje. 2010-ben feltűnt David Fincher filmjében a The Social Network - A közösségi hálóban, ahol volt egy közös jelenete Justin Timberlake-kel. A film 8 Oscar-jelölést kapott.
E.L. James bejelentette, hogy Dakota alakítja majd Anastasia Steele-t a 2015-ben megjelenő könyvadaptációban, A szürke ötven árnyalataban. A trilógia folytatása A sötét ötven árnyalata 2017-ben, A szabadság ötven árnyalata pedig 2018-ban érkezik a mozikba. 2016-ban Rebel Wilson, Alison Brie és Leslie Mann oldalán láthattuk a Hogyan legyünk szinglik című vígjáték filmben
Csatolás megtekintése 2025477
Ma ünnepli 95. születésnapját Tippi Hedren, Melanie Griffith anyukája, Dakota Johnson nagymamája. Ugyanaz az az ember tette sztárrá, aki tönkre is (Alfred Hitchcock). A Madarak és a Marnie maradt a két leghíresebb mozija, előbbiért Golden Globe-díjat nyert. Több mint 80 filmben/sorozatban játszott, még ha kevés emlékezetesben is, igaz ez nem csak rajta múlott. Idővel az emberektől is elfordult, három házassága végződött válással. Ezért sem csoda, hogy később óriási állatvédő lett. Szomorú, de tavaly a lánya azt nyilatkozta a sajtóban, hogy súlyos demenciában szenved és egyáltalán nem emlékszik már a karrierjére sem
1737546752712.png 1737546775893.png 1737546864771.png

Az 1970 januárjában bemutatott a Tiger By The Tail (A tigris farkát fogva) címet kapta, amely némi magyarázatra szorul: az angol to have a tiger by the tail kifejezés azt jelenti, hogy valaki olyan aggasztó helyzetbe hozta magát, amelyből kikeveredni ugyanolyan veszélyes, mint benne maradni. Bár Armstrong úr impozáns bűnügyi filmje tartalmaz egy úgynevezett „hitchcocki szőkét” is, a fő vonzerejét a maga idejében nem e csábos hölgy, hanem a férfi főszereplő, a Steve Michaelist alakító Christopher George jelentette, a Magyarországon kevésbé ismeret sármos macsó ugyanis ekkoriban az amerikai zsánerfilmes színtér egyik legkedveltebb ügyeletes hősének számított.
Miről is szól ez a film?:
Steve Michaelis a vietnámi szolgálata végeztével leszerel, és kiruccan Mexikóba, ahol olyan alaposan kirúg a hámból, hogy még az amerikai sajtó is beszámol a dorbézolásáról. Miután kijózanodik, szülővárosa, az új-mexikói város felé veszi az irányt, ahol bátyja, Frank, egy népszerű lóversenypálya többségi tulajdonosa. Frank nem örül annak, hogy Steve részeg bunyója kapcsán a cikkek az ő jól menő vállalkozását is megemlítették, de hamar elássák a csatabárdot az öcsivel, akinek Frank odaadja a villája kulcsát, mondván, pihenje ki nála az út és a háború fáradalmait. Mialatt Steve Frank házában relaxál, a bátyja a lóversenypálya páncéltermében a hétvégi busás bevételt szeretné biztonságba helyezni, ám ekkor beront két mexikói bandita, akik az asszisztensével együtt lepuffantják.
Miközben a rablók kisrepülővel menekülnek, a rádiót hallgatják, amely bemondja, hogy 1 millió dollárt zsákmányoltak. A gazfickók teljesen elképednek, mivel a megbízójuk arról beszélt, hogy 100 ezer dolláros rablást fognak végrehajtani. Felvágják a zsákjaikat, amelyekben pénz helyett csak papírfecniket találnak, majd a gépen elhelyezett bomba másvilágra küldi őket. Frank halálhírét Steve-vel régi barátja, a rendőr Ben Holmes közli, majd Chancey Jones seriff informálisan kihallgatja az exkatonát, és nem csinál titkot abból, hogy első számú gyanúsítottként kénytelen kezelni, hiszen jókora vagyont örökölt. Steve a lóversenypálya részvényeseinek gyűlésén azzal szembesül, hogy Franket mindegyik pasas szívből utálta: az üzlettársak meg akarják vásárolni az immár Steve által birtokolt 52%-nyi részvényt, méghozzá olyannyira, hogy fenyegetéssel adnak nyomatékot az ajánlatuknak. Steve biztos benne, hogy a három részvényes – Top Polk, Del Ware és Billy Jack Whitehorn – egyike adott parancsot Frank meggyilkolására, és azt is világosan látja, hogy előbb fogja lebuktatni a fickót, mint a helybéli rend őreinek bármelyike. Steve elhatározza, hogy visszaszerzi az 1 millió dollárt, valamint a bájos Rita Armstrongot is, akit annak idején a sereg kedvéért faképnél hagyott, úgyhogy a szőke ciklon Frankkel vigasztalódott…
A Tiger By The Tail-t leginkább a retro krimik szerelmeseinek ajánlom, valamint azoknak az asztalosoknak, akik szeretnek gyönyörködni a kollégáik teljesítményében: kizárólag a Twin Peaks-ben láttam eddig annyi fából készült falburkolatot, mint ebben a mozgóképes műben.
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Honor Blackman 1925 augusztus 22 – 2020 április 5. angol színésznő.
Leghíresebb szerepei az 1964-es James Bond-filmben, a Goldfinger-ben Pussy Galore szerepe, és az Aranygyapjú legendájában Héra alakítása.
1738832853607.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Szerintem elég annyi hogy szerepelt a Baywatch-ban
Kelly Marie Monaco (született: 1976. május 23.) amerikai színésznő, modell
1739535601096.png
 

alcsút

Kitiltott (BANned)
Állandó Tag
Szerintem elég annyi hogy szerepelt
Lázár Kati már sokkal inkább színészóriás(bár egyik sem igazán óriás
Mint az előbb említett Fodor Annamária aki bábszínésznő
Én két emlékezetes filmben láttam
A Csinibaba rendőrnő és a Sose halunk meg Koltay Gábor
1740208397479.png
Lázár Kati, Lazarovits (Nagyvárad, 1948. december 14. –) Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színésznő, rendező, kiváló művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja.

És mennyi van kire jobban érdemes emlékezni pl a Sose halunk meg filmben mint utolsó filmje: Csákányi László itt ő volt a tánctanár
 
Utoljára módosítva:

alcsút

Kitiltott (BANned)
Állandó Tag

Sean Connery-ről​

Még nem írtál önállót



Thomas Sean Connery született
1930. augusztus 25.-n
Edinburgh

Elhunyt 2020. október 31. (90 évesen)
Lyford Cay, Bahama-szigetek
Állampolgársága brit
Nemzetisége skót

Egy alacsony költségvetésű brit film, a Dr. No elindította a filmtörténet egyik leghosszabb sorozatát. Connery James Bondként szerepelt az Oroszországból szeretettel, a Goldfinger, a Tűzgolyó, a Csak kétszer élsz, a Gyémántok az örökkévalóságnak és a nem hivatalos Soha ne mondd, hogy soha című epizódokban.

Az 1960-as évek – James Bondja​

Kitüntetései

a Brit Birodalom Rendjének parancsnoka
a St Andrews Egyetem díszdoktora
Order of Manuel Amador Guerrero
Henrietta Award

Egyéb kitüntetései

2006. Amerikai Filmintézet – Életműdíj
2005. Európai Filmdíj – Életműdíj
2002. Karlovy Vary-i Nemzetközi Filmfesztivál – A zsűri különdíja
2002. Olasz Telegatto-díj – Különdíj
2001. Palm Springs Nemzetközi Filmfesztivál – Sivatagi Pálma Életműdíj
1999. Európai Filmdíj – Közönség-díj – Briliáns csapda
1999. ShoWest Egyesület – Életműdíj
1997. Blockbuster Entertainment-díj – Kedvenc férfi mellékszereplő – A szikla (film)
1997. Lincoln Center Film Egyesület – Ünnepi kitüntetés
1997. MTV Movie-díj – A legjobb filmes páros (Nicolas Cage-dzsel megosztva) – A szikla (film)
1995. Amerikai Fantázia és Horrorfilmek Akadémiája – Életműdíj
1993. Nemzeti Filmszemle Tanács, USA – Karrier-díj
1992. Amerikai Cinematheque Gála – Cinematheque-díj
1988. Kansas City Filmkritikusok Szövetségének Díja – Legjobb férfi mellékszereplő – Aki legyőzte Al Caponét
1988. Londoni Filmkritikusok Szövetségének Díja – Az év férfi színésze – Aki legyőzte Al Caponét
1987. Germán Film-díj – Legjobb férfi színész – A rózsa neve
1987. Nemzeti Filmszemle Tanács, USA – Legjobb férfi mellékszereplő – Aki legyőzte Al Caponét
1985. Bambi-díj
1984. Pudding Fesztivál – Az év embere cím
1982. ShoWest Egyesület – Különdíj – Az év világ sztárja
1966. Laurel-díj – A legjobb akció alakítás – Tűzgolyó
1965. Laurel-díj – A legjobb akció alakítás – Goldfinger
1964. Laurel-díj – A legjobb akció alakítás 3. hely – Dr. No

  • Golden Globe-díj (1972)
    Utolsó filmje a
  • A szövetség lenne?





  • A szövetség
    2025.03.14.


    • Kihagytam a A Rózsa neve filmet


  • 1741937195229.png
 
Utoljára módosítva:

alcsút

Kitiltott (BANned)
Állandó Tag
Csak érdekesség a Magyar színészi karból:Zsidó
Rengeteg Zsidó származású van csak1-2 Pécsi Sándor,Bessenyei,Kállai
Andorai Péter (1948-2020) színművész, a Nemzet Színésze [25-3-56]
Bács Ferenc (1936-2019) színművész [25-10-80]
Benedek Miklós (1946-2024) színművész a Nemzet Színésze [25-6-28]
Benkő László (1943-2020) énekes, zeneszerző [1-1-510]
Csenterics Ágnes (1943-2020) tv-rendező [60/3-1-8]
Cser Miklós [Cser Miklós Gusztáv] (1947-2020) karmester [25-8-4]
Csűrös Karola (1936-2021) színművésznő [25-10-77]
Dobos Attila (1941-2022) énekes, zeneszerző [49/2-1-10]
Ferenczy Csongor (1939-2019) színművész [616("B")-143]
Fodor Antal Dr. (1941-2020) balettművész, koreográfus [25-2-59]
11. – Galambos Erzsi (1931-2023) színművésznő [25-4-39]
12. – Gyarmathy Lívia (1932-2022) filmrendező [25-4-20] "VÉDETT"
13. – Haumann Péter (1941-2022) színművész, a Nemzet Színésze [25-8-12]
14. – Hegyi Árpád Jutocsa (1955-2024) rendező, színházigazgató [25/1-1-86]
Komlós István (1931-2020) színművész [25-2-55]
Koós János (1937-2019) énekes, színész, humorista [25-7-16]
Kovács Zsuzsa (1945-2020) színművésznő [60/4-1-10]
21. – Maros Gábor (1947-2022) színész, operaénekes [25/1-1-27]
Mécs Károly (1936-2025) színművész [60/1-1-8]
Mihályi Győző (1954-2024) színművész [25-5-26]
Csupáncsak érdekesség.
A pártvezetőket tényleg nem sorolom ide.
.

 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Csak érdekesség a Magyar színészi karból:Zsidó
Rengeteg Zsidó származású van csak1-2 Pécsi Sándor,Bessenyei,Kállai
Andorai Péter (1948-2020) színművész, a Nemzet Színésze [25-3-56]
Bács Ferenc (1936-2019) színművész [25-10-80]
Benedek Miklós (1946-2024) színművész a Nemzet Színésze [25-6-28]
Benkő László (1943-2020) énekes, zeneszerző [1-1-510]
Csenterics Ágnes (1943-2020) tv-rendező [60/3-1-8]
Cser Miklós [Cser Miklós Gusztáv] (1947-2020) karmester [25-8-4]
Csűrös Karola (1936-2021) színművésznő [25-10-77]
Dobos Attila (1941-2022) énekes, zeneszerző [49/2-1-10]
Ferenczy Csongor (1939-2019) színművész [616("B")-143]
Fodor Antal Dr. (1941-2020) balettművész, koreográfus [25-2-59]
11. – Galambos Erzsi (1931-2023) színművésznő [25-4-39]
12. – Gyarmathy Lívia (1932-2022) filmrendező [25-4-20] "VÉDETT"
13. – Haumann Péter (1941-2022) színművész, a Nemzet Színésze [25-8-12]
14. – Hegyi Árpád Jutocsa (1955-2024) rendező, színházigazgató [25/1-1-86]
Komlós István (1931-2020) színművész [25-2-55]
Koós János (1937-2019) énekes, színész, humorista [25-7-16]
Kovács Zsuzsa (1945-2020) színművésznő [60/4-1-10]
21. – Maros Gábor (1947-2022) színész, operaénekes [25/1-1-27]
Mécs Károly (1936-2025) színművész [60/1-1-8]
Mihályi Győző (1954-2024) színművész [25-5-26]
Csupáncsak érdekesség.
A pártvezetőket tényleg nem sorolom ide.
.

Most ez miért?
Ez a vallásuk vagy az állampolgárságuk?
 

alcsút

Kitiltott (BANned)
Állandó Tag
És Szabó Gyula
Elhunyt2014. április 4.


1743156477679.png
(színművész, 1930–2014 Buga Jakab valamint Józsi az úthengeres

És Kállai Ferenc?
Kállai Ferenc a Nemzet Színésze címmel kitüntetett, Kossuth és kétszeres Jászai Mari-díjas magyar színművész, érdemes és kiváló művész, rendező, főiskolai és egyetemi tanár, országgyűlési képviselő, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja
Valamint
Őze Lajos
1743152542284.png

Markáns színészi egyénisége – fanyar humora, jellegzetesen egzaltált hanghordozása – elsősorban vígjátékokban és szatírákban érvényesült, de drámai szerepeit is rendkívüli hitelességgel, mély átéléssel formálta meg.


Őze Lajos őt is kihagytátok
Született
Elhunyt 1984. október 21. (49 évesen)[1][2] Budapest
1935. április 27.[1][2] Szentes
Nagy Attilát is kihagytátok
1743153067170.png

Őze Lajos Sírhelye
Farkasréti temető (25-7-44)

Híres szerepei
Híres szerepei
Híres szerepei
Híres szerepei
 
Utoljára módosítva:

alcsút

Kitiltott (BANned)
Állandó Tag
Madaras József Kossuth-díjas magyar színész, filmrendező, érdemes művész.

Született: 1937. augusztus 16., Rigmány, Románia
Meghalt: 2007. április 24., Máriahalom

Életének 70. évében kedden elhunyt Madaras József. A Kossuth- és Balázs Béla-díjas színművészt a szobájában, az asztalra borulva találta annak a máriahalmi panziónak az igazgatónője, ahol már egy éve élt.
Ki ne emlékezne Csupati őrmesterre a Kántor című filmsorozatból? Feledhetetlen élményt adott kicsinek és nagynak egyaránt az örökké jó oldalon harcoló rendőr,

Hideg napok (1966) – Golyószórós
Sikátor (1966) – Jancsi
Csend és kiáltás (1967) – Károly
Csillagosok, katonák (1967) – Magyar kommandós
A beszélő köntös (1968) – Ibrahim pasa
A dunai hajós (Ticsa)
1743162512385.png
A rá emlékeztető, őt idéző legjellegzetesebb figurákat Jancsó Miklós és Kovács András filmjeiben alakította. Indulatos, erőteljes karakterek megformálásával tökéletesen illeszkedett a Szegénylegények (1966) vagy a Csillagosok, katonák (1967) komor drámai világába. Nehéz feladatot oldott meg a Csend és kiáltás lelki terror alatt deformálódó egykori vöröskatonája, Károly alakjának életre keltésével is. Fontos szereplője volt az Égi bárány (1971) című filmnek,
 
Utoljára módosítva:
Oldal tetejére