Színészóriások, akikre nem nagyon emlékszünk már.

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Marina Sirtis (London, 1955. március 29. –) angol–amerikai színésznő.
Leginkább Deanna Troi tanácsadó szerepéről ismert a Start Trek televíziós sorozatban és négy Star Trek játékfilmben, valamint a Star Trek franchise-ban nyújtott egyéb szerepléseiről.
1734002156129.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Maisie Williams 1997. brit színésznő.
Első és máig leghíresebb szerepe az Trónok harca című fantasysorozatában Arya Stark egy fiús kislány a nemes Stark-családból.
2015-ben a népszerű brit sci-fi sorozat, a Ki vagy Doki? 9. évadjában játszott egy fontos mellékszereplőt, az Ashildr nevű viking lányt, aki örök életet kap a Doktortól.
1735544192237.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Kristen Anne Bell 1980 . amerikai színésznő.
Leginkább a Veronica Mars című sorozatból ismert, de szerepelt a Rossz anyák és a Rossz apák karácsonya című filmekben is. Elnyerte a Satellite Award és a Szaturnusz díjat
, Bell A spártai című mozifilmmel tovább növelte hírnevét, az alkotásban Val Kilmer oldalán tűnt fel.
1735546150802.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Peggy Shannon (született Winona Sammon , 1907. január 10.– 1941. május 11.) amerikai színésznő. Az 1920-as és 1930-as években szerepelt a színpadon és a képernyőn.
. Növekvő alkoholfüggősége végül tönkretette karrierjét. 1940-ben szerepelt utolsó filmjében,A Triple Justice egy 1940-es amerikai western
. 1941 májusában Shannon 34 évesen meghalt szívrohamban, amelyet alkoholizmus okozott. Férje, Albert G. Roberts halála után három héttel lelőtte magát.. Az öngyilkos levele így szólt: "Nagyon szerelmes vagyok a feleségembe, Peggy Shannonba. Ezen a helyen halt meg, így iránta tisztelve engem is ugyanitt találsz.
Shannon néha 16 órás napokat dolgozott (10-től másnap hajnali 4-ig), miközben forgatott egy filmet, és amikor becsomagolva forgatott, rohant egy újabb filmbe kezdeni. Időnként két külön filmen dolgozott egy nap alatt.
1735995857298.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Mary Marg Helgenberger 1958. november 16-án született Fremont városában, Nebraska államban. Édesanyja, az ír származású Mary Kay (született Bolte) ápolónő volt, édesapja, a német felmenőkkel rendelkező Hugh Helgenberger pedig húsellenőr.
A nagy áttörést azonban mégis egy sorozat jelentette a számára. 2000-ben megkapta Cathrine Willows bűnűgyi helyszínelő szerepét a CSI: Crime Scene Investigation című CBS drámában. Ez a sorozat hamarosan az egyik legnépszerűbb és legnézettebb dráma sorozattá nőtte ki magát, ezzel végre meghozván Margnak a jól megérdemelt népszerűséget. Ez a szerep két tovább Emmy és két Golden Globe jelölést hozott a színészőnek, valamint 2005-ben egyik kollégájával együtt elnyerte a Screen Actors Guild Awards elismerését is.
2012. január 23-án megkapta jól megérdemelt csillagát a Hollywoodi Hírességek Sétányán.
Mióta otthagyta a Helyszínelők című sikersorozatot, nem vállalt újabb szerepeket, csupán közéleti személyiségként van jelen a médiában.
2013-ban aláírta a szerződést az újonnan induló Intelligance c. sorozat készítőivel. 1736147843879.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Január 2-án került a mozikba Pablo Larraín Magyarországon forgatott filmje, a világ egyik leghíresebb operaénekesnőjéről szóló Maria. A film különleges ruháiról a jelmeztervező, Massimo Cantini Parrini mesélt.
A világ egyik leghíresebb operaénekesnője Maria Callas, aki 1977-ben, 53 évesen szívrohamban hunyt el Párizsban. A filmben életének utolsó hetét követjük nyomon, amiben a görög származású énekes nyilvánosság felé mutatott imázsa és a magánélete, a díva és a sebezhető ember közötti határvonal lassan elmosódik.

A 70-es évek Párizsát ikonikus magyar helyszínek adják: a stáb forgatott többek közt a Zeneakadémián, a régi MTVA-székházban, az Operaházban, az Almásy-palotában (korábban Építészek Háza), a Brüll-palotában, valamint a Szabadság téri Adria-palotában.
A film jelmeztervezőjével, Massimo Cantini Parrini a Netflix készített interjút. Parrininek csaknem ötezer darabos eredeti ruhadarabokból álló gyűjteménye van, egészen az 1600-as évektől az 1990-es évekig. A filmben használtak néhány ruhát Maria Callas saját gardróbjából, valamint Parrini gyűjteményéből is. Ugyan a Maria az énekesnő életének utolsó hetére fókuszál, a flashbackeken keresztül betekinthetünk a magánéletének és karrierjének fő eseményeibe is.
Maria Callas esetében nem volt nehéz sok képet találni, hiszen egy díva, akit egész életében fotóztak. Sok videót is néztem, hogy lássam, hogyan mozog és hogyan viseli a ruháit. Ez volt a munkám legfontosabb része

– emlékezett vissza Parrini, aki szerint a fotók a leghasznosabbak, mert azok a valóságot adják vissza, míg mondjuk a festmények idealizált képet mutathatnak.

Parrini egyik kedvenc ruhadarabja a filmből a köntös, mert Maria számára egyfajta páncélt jelent, amit az otthonában visel és megvédi a sok negatív impulzustól.

Ez nemcsak egy köntös, hanem egy olyan ruhadarab, amit úgy visel, mintha kislány lenne

– fogalmazott.
A ruha kétféle gyapjúból készült, egy laposabb és egy texturáltabb gyapjúból, hogy a vásznon is dimenziót adjanak neki.

– A köntös ötlete akkor jutott eszembe, amikor arra gondoltam, hogy mit viselt a nagymamám, ebből indultam ki a tervezésnél. A látványtervezővel való munka mindig fontos egy jelmeztervező számára – emelte ki Parrini, hozzátéve, hogy a jelmezeken, a díszleteken, és a világításon keresztül is esztétikát hoznak létre, ezért mindhárom stáb szorosan összedolgozik. A Maria látványtervezőjével, Guy Davisszel többször kellett közösen döntést hozniuk, mert a filmben néhány kosztümnek ki kellett tűnnie az adott jelenetből.

Angelina Jolie-t Golden Globe-díjra jelölték Maria Callas megformálásáért, az Oscar-jóslónak tartott Critics Choice Award-on pedig két kategóriában jelölték a filmet: legjobb színésznő (Angelina Jolie) és legjobb kosztüm (Massimo Cantini Parrini).
1736156157055.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Sharon Marie Tate (Dallas, Texas, 1943. január 24.Los Angeles, Kalifornia, 1969. augusztus 9.) amerikai modell és színésznő. Az 1960-as évek legígéretesebb fiatal színésznői közé tartozott. 1968-ban feleségül ment Roman Polański lengyel származású filmrendezőhöz. Ugyanezen esztendő végén teherbe esett. A következő évben még filmszerepet vállalt Olaszországban, majd visszatért az Egyesült Államokba, hogy hazájában szülje meg a gyermekét. Nyolc és fél hónapos terhes volt, amikor négy másik személlyel együtt különösen brutális módon meggyilkolták az otthonában. Édesanyja, Doris Tate és testvérei, Patti és Debra évtizedeken át mindent megtettek annak érdekében, hogy Sharon gyilkosai soha ne kerüljenek szabadlábra, és az áldozatok jogainak élharcosai lettek.
. A Ne verj hullámokat! (1967) című filmben a magyar származású Tony Curtis és az olasz Claudia Cardinale játszották a főszerepeket. Sharon egy Malibu nevű szereplőt keltett életre,
Csatolás megtekintése 1909599
Éveken keresztül küzdött depresszióval, nem tudott beszélni imádott lánya, Sharon haláláról, egy kegyelmi kérés azonban tűzbe hozta Doris Tate-et.
Doris Tate élete egy pillanat alatt vált pokollá, amikor ünnepelt filmsztár lányát, Sharont kíméletlenül mészárolta le a Manson család néhány tagja. 1969 nyarán a szekta halálra késelte a mindössze 26 éves Sharon Tate-et, nem gondolván arra, hogy tettükkel nem pusztán a fiatal nő családjának okoznak majd kínokat, de saját maguknak is. Doris szinte úszott a boldogságban, amikor legidősebb lányának nem csupán a karrierje ívelt felfelé, de ő ajándékozta volna meg először unokával a Tate szülőket. A gyilkosság után Doris vigasztalhatatlan lett, több mint egy évtizeden át küzdött depresszióval, amikor 1982-ben új híreket kapott a gyilkosság elkövetői felől, és úgy döntött, nem engedheti, hogy az amerikai igazságszolgáltatás csak az ő történetüket ismerje meg.
A Sharon Tate halálával is foglalkozó bírósági eljárás végén mind a négy támadót bűnösnek mondta ki a törvényszék, majd halálra ítélték az elkövetőket, köztük Leslie Van Houtent is, aki ugyan a színésznő meggyilkolásában nem vett részt, de egy másik emberölésnél már jelen volt. A halálbüntetést azonban soha nem hajtották végre, ugyanis Kalifornia állam ideiglenesen eltörölte az efféle ítéletek végrehajtását. Tizenhárom évvel a történtek után közölték Doris Tate-tel, hogy Van Houten támogatói aláírásokat gyűjtenek annak érdekében, hogy mihamarabb szabadulhasson a börtönből. Ekkor már nagyjából 900 szignót szedett össze,
Doris Tate nyilvános kampányt indított Van Houten ellen, és elnyerte ezzel a National Enquirer magazin támogatását, ami kuponokat nyomtatott, amelyeket az emberek aláírhattak és elküldhettek Doris Tate-nek. Több mint 350 ezer aláírással Tate bebizonyította, hogy jelentős számú ember ellenzi Van Houten feltételes szabadlábra helyezését, így azt a bíróság elutasította.
Az édesanya Mansonról, Watsonról, Atkinsról, Krenwinkelről és Van Houtenről úgy ítélte meg, hogy bűneik annyira gonoszak voltak, hogy az a kivégzésüket indokolná. Charles Watson 1984-es feltételes szabadlábra helyezési meghalgatáson így szólt a férfihoz:

Milyen kegyelmet mutatott a lányomnak, uram, amikor az életéért könyörgött? Milyen kegyelmet mutatott a lányomnak, amikor azt mondta, adjon két hetet, hogy megszüljem a gyermekemet, és utána megölhet? Mikor fog Sharon feltételesen szabadlábra kerülni? Ez a hét áldozat, és talán még több is, ki fog jönni a sírjából, ha feltételesen szabadlábra helyezik? Nem lehet benned megbízni.
1990-es feltételes szabadlábra helyezési meghallgatásán ismét szembeszállt Watsonnal, Tate és lányai kétmilliónyi aláírással aknázták alá szabadulási törekvéseit.
A KÉT ÉJSZAKA ALATT MEGÖLT HÉT EMBERT ÖSSZESEN 130 KÉSSZÚRÁS ÉRTE. SHARON TATE-ET, AKI HIÁBA KÖNYÖRGÖTT A GYEREKE ÉLETÉÉRT, 16-SZOR SZÚRTÁK MEG.
 
Oldal tetejére