Színészóriások, akikre nem nagyon emlékszünk már.

alcsút

Kitiltott (BANned)
Állandó Tag
És Sinkó László

Született Sinkovits László
1940. március 18.[1]
Budapest
Elhunyt 2015. július 31. (75 évesen)

Sinkovits Imre 1972-ben
Született 1928. szeptember 21.[1]
Kispest
Elhunyt 2001. január 18. (72 évesen)
Budapest
1743171800033.png
Szerepei:
Kár a benzinért (1964) – Gál
Másfél millió (1964) – Hertelendi
Már nem olyan időket élünk (1964) – Bálint
A tizedes meg a többiek (1965) – Molnár Ferenc, a tizedes
Az orvos halála (1965) – Taxisofőr
A férfi egészen más (1966) – Nyeste
Aranysárkány (1966) – Bahó Attila
És akkor a pasas… (1966) – A rendező
Az özvegy és a százados (1967) – Százados
Egy szerelem három éjszakája (1967) – Gáspár
Teenager party (1967; dokumentumfilm)
Változó felhőzet (1967) – Modok Bálint
Egri csillagok 1-2. (1968) – Dobó István
Isten hozta, őrnagy úr! (1969) – Tóth Lajos, tűzoltóparancsnok



Ars poeticája​

„... az én életem a színház. S a hitvallásom; hiszek a színházban, a művészetben, az érzelemben és az emberi értelemben. Én az érzelmekre ható színházat vélem igazán modernnek. Csakhogy, minden dolgok dialektikája, hogy az érzelem felkeltésének az útjai értelmi cselekvések kockáival kövezettek. Én magam is először néző, vagyis olvasó módjára fürdöm meg a szerepeimben. Hagyom magamra hatni az író gondolatait. Azt akarom megtudni, hogy szeretem, vagy gyűlölöm az író által megálmodottat. Félreértés ne essék, nem a szerepemet, hanem az alakot, amelyet az író írt. Majd ezt az első benyomásomat akarom felidézni a nézőben. Így építem, építgetem a figurát apró kövekből nagy alapokra, majd később egyre kisebb kockákkal. Faragom és csiszolgatom, amíg össze nem áll egyetlen alakká. Amikor így tudatosan felépítem, akkor lepergetem az egészet magam előtt, úgy mintha én lennék a néző. Átélem a szinte lehetetlent, a magam látását. Ehhez egyetlen eszköz, hogy ismerni kell a nyersanyagot, amellyel dolgozom. A nyersanyag pedig én vagyok. A testem, és legbelül, amelyet szellemnek neveznek. Ismerni kell az erényeket, de még fontosabb a fogyatékosságokról tudni. Legszigorúbb kritikusom én vagyok, hiszen én tudom igazán, hogy mennyit nem tudok. ... Abban hiszek, hogy a színház segít az embereknek jobbá, szebbé tenni az életüket. Én azért lettem színész, mert úgy éreztem, a hogyanról van mondanivalóm."

A walesi bárdok: Sinkovits Imre
 
Utoljára módosítva:

alcsút

Kitiltott (BANned)
Állandó Tag
Ott volt még Tyll Attila az Egy óra múlva itt vagyok-egyik fő szerepében aki20003 ban hunyt el
Felsem sorolom minden szerepét és kitüntetését:
Jászai Mari-díj (1967)
Érdemes művész (1983)
Aase-díj (1992)
A Magyar Köztársasági Érdemrend kiskeresztje (1998)


1743236950649.png
 

alcsút

Kitiltott (BANned)
Állandó Tag
Szerencsi Éva
Született 1952. május 5.
Budapest
Elhunyt 2004. szeptember 6. (52 évesen)
Budapest

1743240643255.png
Kitüntetései Déryné-díj (1993)
Halál oka rák

Született 1952. május 5.
Budapest
Elhunyt 2004. szeptember 6. (52 évesen)
Budapest

Szerepei:
 
Utoljára módosítva:

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Sofía Margarita Vergara Vergara 1972 július 10 , kolumbiai színésznő, televíziós személyiség és modell.
Az igazi áttörést a Modern család című vígjátéksorozat adta neki 2009-ben. Igazi zajos latin anyukát játszik benne, aki védeni akarja fiát mindenáron és rendkívül családcentrikus. Elmondása szerint azért áll ilyen közel hozzá karaktere, mert ő is pont ilyen.
1744034198513.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag

Sean Connery-ről​

Még nem írtál önállót



Thomas Sean Connery született
1930. augusztus 25.-n
Edinburgh

Elhunyt 2020. október 31. (90 évesen)
Lyford Cay, Bahama-szigetek
Állampolgársága brit
Nemzetisége skót

Egy alacsony költségvetésű brit film, a Dr. No elindította a filmtörténet egyik leghosszabb sorozatát. Connery James Bondként szerepelt az Oroszországból szeretettel, a Goldfinger, a Tűzgolyó, a Csak kétszer élsz, a Gyémántok az örökkévalóságnak és a nem hivatalos Soha ne mondd, hogy soha című epizódokban.

Az 1960-as évek – James Bondja​

Kitüntetései

a Brit Birodalom Rendjének parancsnoka
a St Andrews Egyetem díszdoktora
Order of Manuel Amador Guerrero
Henrietta Award

Egyéb kitüntetései

2006. Amerikai Filmintézet – Életműdíj
2005. Európai Filmdíj – Életműdíj
2002. Karlovy Vary-i Nemzetközi Filmfesztivál – A zsűri különdíja
2002. Olasz Telegatto-díj – Különdíj
2001. Palm Springs Nemzetközi Filmfesztivál – Sivatagi Pálma Életműdíj
1999. Európai Filmdíj – Közönség-díj – Briliáns csapda
1999. ShoWest Egyesület – Életműdíj
1997. Blockbuster Entertainment-díj – Kedvenc férfi mellékszereplő – A szikla (film)
1997. Lincoln Center Film Egyesület – Ünnepi kitüntetés
1997. MTV Movie-díj – A legjobb filmes páros (Nicolas Cage-dzsel megosztva) – A szikla (film)
1995. Amerikai Fantázia és Horrorfilmek Akadémiája – Életműdíj
1993. Nemzeti Filmszemle Tanács, USA – Karrier-díj
1992. Amerikai Cinematheque Gála – Cinematheque-díj
1988. Kansas City Filmkritikusok Szövetségének Díja – Legjobb férfi mellékszereplő – Aki legyőzte Al Caponét
1988. Londoni Filmkritikusok Szövetségének Díja – Az év férfi színésze – Aki legyőzte Al Caponét
1987. Germán Film-díj – Legjobb férfi színész – A rózsa neve
1987. Nemzeti Filmszemle Tanács, USA – Legjobb férfi mellékszereplő – Aki legyőzte Al Caponét
1985. Bambi-díj
1984. Pudding Fesztivál – Az év embere cím
1982. ShoWest Egyesület – Különdíj – Az év világ sztárja
1966. Laurel-díj – A legjobb akció alakítás – Tűzgolyó
1965. Laurel-díj – A legjobb akció alakítás – Goldfinger
1964. Laurel-díj – A legjobb akció alakítás 3. hely – Dr. No

1930 augusztus 25 én született Sir Sean Connery, aki nem csupán James Bondot személyesítette meg, hanem Indiana Jones édesapját is. Noha a színészettől immáron majdnem 15 éve örökre visszavonult, közel fél évszázados pályája így is tele van emlékezetes filmekkel és alakításokkal.
A középiskola elvégzése után - és a színészi pálya megkezdése előtt - Thomas Sean Connery egy rakás munkában kipróbálta magát. 14 éves korától tejesemberként (vagy inkább tejesfiúként) dolgozott szülővárosában, Edinburgh-ban, és ezért heti 21 shillinget rakhatott zsebre. Nem sokkal később, 16 éves korában csatlakozott a Haditengerészethez, ahol 3 éven át szolgált, de gyomorfekélye miatt végül ott kellett hagynia Őfelsége flottáját. Ezután a lehető legváltozatosabb munkákat végezte: volt teherautósofőr, majd vízi mentő, 22 éves korától pedig néhány hónapon át aktmodellként segítette az Edinburgh-i Művészeti Főiskola diákjainak művészi fejlődését. Legkülönösebb munkája azonban minden bizonnyal a koporsófényesítő volt: egy haddingtoni vállalkozó számára kellett a mahagóni koporsókat kifényesíteni, hogy azok tölgyfának látszódjanak.
Connery kedvenc filmje a sajátjai közül az 1975-ös Aki király akart lenni, és ugyanezt tartja favoritjának saját életművéből a másik főszereplő, Michael Caine is. Connery nem csak e film szerint akart király lenni: úgy adódott, hogy a mozivásznon háromszor is alakíthatott uralkodót. Először 1981-ben, a Terry Gilliam által rendezett Időbanditákban, ahol a trójai mondakörből ismert Agamemnónként jelent meg. Másodszor egy egészen parányi, a stáblistán fel sem tüntetett, ám annál fontosabb szerepben: a Robin Hood, a tolvajok fejedelme legvégén lovagolt be Oroszlánszívű Richárdként. Harmadszor pedig négy évvel később Az első lovagban, ahol az angol mondák legfontosabb szereplőjeként, Arthur királyként került szembe a Richard Gere által alakított Lancelottal, Guinevere szerelme miatt.
Connery pályájának legemlékezetesebb figurája – természetesen csak James Bond után – minden bizonnyal Henry Jones professzor. Mikor Spielberg úgy döntött, hogy Indy apját is szerepelteti a filmben, szinte rögtön tudta, hogy erre a szerepre James Bondot kellene megnyernie. Egyrészt, mert a sorozatra a 30-as évek kalandfilmjei mellett jócskán hatottak a brit titkosügynök kalandjai is, másrészt pedig mert úgy érezte, Indiana Jones apjához más nem is igazán lenne eléggé méltó.
Bár a forgatókönyv jó pár írót elfogyasztott, és rengeteg változat született, a film egyik legszellemesebb és legtöbbet idézett mondata mégis Connerytől származik. Miután Indy szeretőjéről kiderül, hogy valójában német kém, a fiú megkérdezi apját, mégis honnan tudta, hogy Elsa náci. „Beszél álmában” – rögtönözte a színész a mondatot, megcsillantva valamit Bond figurájából, a stáb pedig fetrengett a földön a nevetéstől.

A színész amúgy egy másik alkalommal is meg tudta lepni a stábot: a zeppelinen játszódó jelenetben, mikor filmbéli fiával a noteszt nézegetik, egy asztalnál ülnek. A felvételül helyszínéül szolgáló stúdióban azonban pokoli meleg volt, Connery pedig észrevette, hogy a kamerában csak deréktól felfelé látszanak, így egy hirtelen ötlettől vezérelve megvált nadrágjától, Ford pedig nem sokkal később követte, így mindketten alsónadrágban csinálták végig a jelenetet.
1744034842041.png 1744034875897.png 1744034987459.png
 
Utoljára módosítva:

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Augusztus 25-én ünnepli születésnapját Sir Sean Connery, aki nem csupán James Bondot személyesítette meg, hanem Indiana Jones édesapját is. Noha a színészettől immáron majdnem 15 éve örökre visszavonult, közel fél évszázados pályája így is tele van emlékezetes filmekkel és alakításokkal.
A középiskola elvégzése után - és a színészi pálya megkezdése előtt - Thomas Sean Connery egy rakás munkában kipróbálta magát. 14 éves korától tejesemberként (vagy inkább tejesfiúként) dolgozott szülővárosában, Edinburgh-ban, és ezért heti 21 shillinget rakhatott zsebre. Nem sokkal később, 16 éves korában csatlakozott a Haditengerészethez, ahol 3 éven át szolgált, de gyomorfekélye miatt végül ott kellett hagynia Őfelsége flottáját. Ezután a lehető legváltozatosabb munkákat végezte: volt teherautósofőr, majd vízi mentő, 22 éves korától pedig néhány hónapon át aktmodellként segítette az Edinburgh-i Művészeti Főiskola diákjainak művészi fejlődését. Legkülönösebb munkája azonban minden bizonnyal a koporsófényesítő volt: egy haddingtoni vállalkozó számára kellett a mahagóni koporsókat kifényesíteni, hogy azok tölgyfának látszódjanak.
Connery kedvenc filmje a sajátjai közül az 1975-ös Aki király akart lenni, és ugyanezt tartja favoritjának saját életművéből a másik főszereplő, Michael Caine is. Connery nem csak e film szerint akart király lenni: úgy adódott, hogy a mozivásznon háromszor is alakíthatott uralkodót. Először 1981-ben, a Terry Gilliam által rendezett Időbanditákban, ahol a trójai mondakörből ismert Agamemnónként jelent meg. Másodszor egy egészen parányi, a stáblistán fel sem tüntetett, ám annál fontosabb szerepben: a Robin Hood, a tolvajok fejedelme legvégén lovagolt be Oroszlánszívű Richárdként. Harmadszor pedig négy évvel később Az első lovagban, ahol az angol mondák legfontosabb szereplőjeként, Arthur királyként került szembe a Richard Gere által alakított Lancelottal, Guinevere szerelme miatt.
Connery pályájának legemlékezetesebb figurája – természetesen csak James Bond után – minden bizonnyal Henry Jones professzor. Mikor Spielberg úgy döntött, hogy Indy apját is szerepelteti a filmben, szinte rögtön tudta, hogy erre a szerepre James Bondot kellene megnyernie. Egyrészt, mert a sorozatra a 30-as évek kalandfilmjei mellett jócskán hatottak a brit titkosügynök kalandjai is, másrészt pedig mert úgy érezte, Indiana Jones apjához más nem is igazán lenne eléggé méltó.
Bár a forgatókönyv jó pár írót elfogyasztott, és rengeteg változat született, a film egyik legszellemesebb és legtöbbet idézett mondata mégis Connerytől származik. Miután Indy szeretőjéről kiderül, hogy valójában német kém, a fiú megkérdezi apját, mégis honnan tudta, hogy Elsa náci. „Beszél álmában” – rögtönözte a színész a mondatot, megcsillantva valamit Bond figurájából, a stáb pedig fetrengett a földön a nevetéstől.

A színész amúgy egy másik alkalommal is meg tudta lepni a stábot: a zeppelinen játszódó jelenetben, mikor filmbéli fiával a noteszt nézegetik, egy asztalnál ülnek. A felvételül helyszínéül szolgáló stúdióban azonban pokoli meleg volt, Connery pedig észrevette, hogy a kamerában csak deréktól felfelé látszanak, így egy hirtelen ötlettől vezérelve megvált nadrágjától, Ford pedig nem sokkal később követte, így mindketten alsónadrágban csinálták végig a jelenetet.
Csatolás megtekintése 2055878Csatolás megtekintése 2055879Csatolás megtekintése 2055881
Claudine Auger & Sean Connery, "Thunderball" (1965)
1744035516358.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Monica Anna Maria Bellucci (Città di Castello, Umbria, 1964. szeptember 30. –) olasz színésznő, modell.
A nemzetközi áttörést a 2000-ben bemutatott Maléna hozta meg számára. Az Oscar-díjas Giuseppe Tornatore által rendezett drámában egy álmos szicíliai kisváros mindennapjait ismerhetjük meg.
, 2002-ben a Visszafordíthatatlan című thrillerben szerepelt férje, Vincent Cassel oldalán. 2003-ban a Mátrix – Újratöltve és a Mátrix – Forradalmak
Csatolás megtekintése 1868495
Monica Bellucci, 2001
1744037596007.png
 
Oldal tetejére