Színészek színésznők,..egykor es ma...

sztzs

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves sztzs azt irod, hogy a Latinovits a nemzet legnagyobb szinesze volt. Mihez kepest? Kern mondana a Vasedenyhez. Elvesziti a rangjat ez a topik ha Te most itt besorolsz. A szineszet nem olyan mint valami kuzdosport, hogy latni ki fut be elsonek. Nagyon szerettem bizonyos szerepekben a Latinovitsot - pl Cippolaban - de sok kozepes alakitas is kiszaladt belole, ami termeszetes is. Ki dontheti el, hogy o volt a nagyobb vagy a Gabor Miklos avagy a Darvas Ivan. Egyeni. Nekem a Darvas, Neked a Latinovits. Emberileg pedig kibirhatatlan volt.

Kedves Pufi! Elkerülte a figyelmedet, hogy hogy oda van írva mindig kitől, vagy kiktől idéztem! Tehát nem nekem!!! A saját véleményemet a beszélgető topicban szoktam leírni!!!
 

sztzs

Állandó Tag
Állandó Tag
Igen ez szerintem is igy van. Izlesek es pofonok kulonbozok. En nagyon szerettem a Latinovitsot de nem erzem azt , hogy O volt a a " nemzet
legnagyobb szinesze" mert akkor igazsagtalannak erzem a masik legalabb 15 " nemzet legnagyobb szinesze" vel szemben. Az a jo dolog ebben, hogy nekunk annyi csodalatos szineszeink voltak es vannak, hogy nem igen lehet valasztani es gondolom nem is kell.
Hogy kibirhatatlan volt. Hat igen az konnyen lehet , muvesz embereknel ez elofordul. Erzekenyek, kibirhatatlanok.
Szepek es bolondok.

Kedves Gyöngyi! Te is ugyanazt felejtetted el, amit Pufi....
 

sztzs

Állandó Tag
Állandó Tag
Pogány Judit szinművésznő

portre.jpg
1965-ben lett a kaposvári Csiky Gergely Színház segédművésze, ahol 1970-ben lett teljes jogú színész. 1978-1980 között a Nemzeti Színházhoz szerződött, majd tizennégy évadra visszatért Kaposvárra. 1994 óta szabadfoglalkozású, elsősorban az Örkény Színházban és a József Attila Színházban szokott fellépni.
Mind tragikus, mind komikus szerepeket játszik. Számos filmben is szerepelt mint színész, és szinkronhangként is emlékezetes perceket szerzett a nagyközönségnek (pl. mint a kis Vuk vagy Szaffi).

Országos Színházi Találkozó legjobb epizódszereplőnek járó díja (1972)
Jászai Mari-díj (1978)
Arany Oroszlán (1979; az Ajándék ez a nap-ban nyújtott alakításáért)
Legjobb női alakításért járó díj (1982)
Gyermekekért érdemérem (1984)
érdemes művész (1987)
Legjobb epizódszereplőnek járó díj (1987)
Megyei Művészeti Díj (1989)
Komor-gyűrű (1990)
Hekuba-díj (1996)
Országos Színházi Találkozó legjobb női alakításért járó díja (1997)
Puszedli-díj 2002
III. Gyermek- és Ifjúsági Színházak Biennálé fődíj 2006
Weöres Sándor: Szent György és a sárkány - Uttaganga szerepével, a legjobb epizódalakítás díját nyerte el 1972-ben
Veszprémi Tv-fesztivál: - Dokumentumok U.M. - ről - a legjobb epizódalakítás díja, Felső-Ausztria – fődíj.


Filmjeiért: a legjobb női alakítás díját kapta, majd Arany Oroszlánt is nyert az: Ajándék ez a nap című moziban nyújtott alakításáért. A legjobb női alakítás díját ítélte oda a szakmai zsűri a Zuhanás közben c. filmben játszott szerepéért, és a legjobb epizódalakítás díját nyerte el a Szívzűr című mozival.

(wikipédia és örkényszinház)

Most Arany László meséket hallgathatsz a minden, ami HANGOS PRÓZA ‎topicban!
 

Gyongyi54

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Gyöngyi! Te is ugyanazt felejtetted el, amit Pufi....

Nem , Kedves sztzs, nem felejtettem el es nem emlitettem a nevedet.
En azzal ertek egyet, hogy mindenki sajat maga donti el, hogy kit tart a legnagyobb szinesznek vagy kit nem, valamint, hogy rangsorolja-e oket vagy nem. En nem es szerintem sem erdemes. Ezert nem gondolom , hogy a Latinovits a "nemzet legnagyobb szinesze" - fuggetlenul attol , hogy kitol volt idezve vagy idezve volt e.
Egy szinhazi eloadasban vagy egy filmben nem csak foszereplok vannak. Nagyon sok szinesz van es volt akik kepesek vagy kepesek voltak egy kis epizod szerepben is felejthetetlenek lenni ami nekem pont olyan fontos mint a foszereplo.
Valamint koszi amit csinalsz, nagyon sok szep szinhazi estet idez fe ahogy olvasgatom ezt a lapot.
 

Gabizita

Állandó Tag
Állandó Tag
En meg mindig nagyon sajnalom,a gyerekkorom szineszno idea'ljat , Szerencsi Evat. :-( Fiatalon 52 evesen sulyos betegsegben halt meg . )
Minden ujsagot megvetettem az anyukammal amiben O benne volt .
 

Gabizita

Állandó Tag
Állandó Tag
A rozsaszin ruhas kepe kulonosen kedves, mert hiszem , hogy "nekem'' tettek be az Ez a divat ujsagba. :4: Ugyanis 15 eves koromban irtam az ujsagnak, hogy Szerencsi Evat szeretnem latni az ujsagjukban. 3 honapra ra',epen kecskemeten voltam Epito taborban , mikor meglattam az ujsagarusnal a friss Ez a divatot, Szerencsi Evaval a cimlapon . majd kiugrottam a borombol, hogy a keresemet teljesitettek . )
<!-- / message --><!-- controls -->
progress.gif
 

bogyomama

Állandó Tag
Állandó Tag
En meg mindig nagyon sajnalom,a gyerekkorom szineszno idea'ljat , Szerencsi Evat. :-( Fiatalon 52 evesen sulyos betegsegben halt meg . )
Minden ujsagot megvetettem az anyukammal amiben O benne volt .

En is minden ujsagot,es kepet megvettem ami vele kapcsolatban volt.Az ABIGELT,pedig ahanyszor csak tudom megnezem....De, kar erte....
 

bogyomama

Állandó Tag
Állandó Tag
Igen sajnos ott halt meg. Még közvetlenül a háború előtt sikerült oda elmenekülnie. Próbálkozott ott is a színészettel, de ott nem értették meg az ő humorát és sajnos nagyon szegényen tengette az életét. Valahol lovastam rég, hogy a fiával együtt egy téli kabátban jártak felváltva. :(

Nagyon szomoru,ezt olvasni rola....:(
 

sztzs

Állandó Tag
Állandó Tag

Szerencsi Éva


Vitay Georgináról mindenkinek ő jut eszébe, ahogy copfos hajával, nagy szemeivel vágyódik az intézet falain túlra.


<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=3 align=right><TBODY><TR><TD></TD></TR></TBODY></TABLE>
szerencsi01.jpg
szerencsi02.jpg
2004. szeptember 6-án, ötvenkét éves korában meghalt Szerencsi Éva Déryné-díjas színművész, a Ruttkai Éva Színház tagja.

Budapesten született 1952. május 5-én. A Színház- és Filmművészeti Főiskolán 1974-ben szerzett oklevelet. Pályája a József Attila Színházban indult, 1979-től egy évadon át a Miskolci Nemzeti Színházban szerepelt, majd a következő kilenc évadban ismét a József Attila Színházban lépett a közönség elé.
2.jpg
AR_SzerencsiEvaK.jpg
szerencsi_eva.jpg
Az érdeklődők láthatták a Budapesti Kamaraszínház, azt követően, 2001-től a Ruttkai Éva Színház produkcióiban. Ő játszotta többek között Betia szerepét a Csapodár madárka című Ruzante-darabban, de színpadra lépett Violaként Shakespeare Vízkeresztjében, Tóth Flóraként Bródy Sándor A tanítónő című művében is. Megformálta Catherine karakterét Arthur Miller Pillantás a hídról című drámájában, illetve az amerikai szerző másik darabjában, A salemi boszorkányokban Mary Warrent alakította.
Szerencsi Éva számos nagy sikerű filmben is játszott. Ő volt például a Szabó Magda Abigél című regényéből készült tévéfilm-sorozat Ginája. Ugyancsak Szerencsi Éva alakította a Bob herceg filmváltozatában Anni szerepét.


Szerencsi Éva filmjei:

A világ közepe (1979)
Abigél (1978 ) (TV film)
Abigél I-IV. (1978 )
Január (1978 ) (TV film)
Zsebtévé (1975) (TV műsor)
Ozorai példa (1974) (TV film)
Az elsőszülött (1973) (TV film)
Kakuk Marci (1973)
A törökfejes kopja (1973)
Bob herceg (1972)
Botcsinálta doktor (TV film)
(sulinet!
 

Pufi

Állandó Tag
Állandó Tag
Az élet nagy ajándéka. 1958-ban még felmászok a kőkeritésre Zalaegerszegen, hogy láthassam őt és 5 évvel később a Győri Kisfaludy Szinházban egy szinpadon vagyunk a Szelistyei asszonyok cimű operettben. Thank You my Good!
 

FiFike

Állandó Tag
Állandó Tag
Pufikam ! Ez egy tortenelmi jelentosegu kep !
Te jo eg ! Jobb ha dedikalsz egy fenykepet nekem mert rajottem ,hogy milyen hires ember vagy .
A Latyis kepen hasonlitasz arra akit 1975ben megismertem ;-)
 

sztzs

Állandó Tag
Állandó Tag
Psota egyik kedvencem amit lattam legutoljara tole jo par eve a Roncsderbi fantasztikus volt. Sajnos a Cd kolcsonadtam es nem kaptam vissza:( igy nem tudom megosztani veletek,de ha sikerul megszereznem akkor utolag felteszem.

Kedves Melitta! Nem adta még az a valaki vissza a CD-t?
 

Gyongyi54

Állandó Tag
Állandó Tag
Az élet nagy ajándéka. 1958-ban még felmászok a kőkeritésre Zalaegerszegen, hogy láthassam őt és 5 évvel később a Győri Kisfaludy Szinházban egy szinpadon vagyunk a Szelistyei asszonyok cimű operettben. Thank You my Good!

Nem talalok szavakat ! Milyen jo ez a kep, nagy elmeny lehetett jatszani a Latabarral es ahogy elnezem O is szeretett. Mekkora szinesz volt, imadtam.
Koszi, hogy idetetted.
 

sztzs

Állandó Tag
Állandó Tag
Sinkovits Imre

(1928. Szeptember 21. - 2001. Január 17.)

sinkovits.jpg
Sinkovits Imre 1928. szeptember 21-én született Budapesten. 1951-ben szerzett diplomát a Színház- és Filmművészeti Főiskolán. 1957-ig a Nemzeti Színház, utána 4 évig a József Attila Színház tagja volt. 1963-ban ismét a Nemzeti Színházhoz szerződött, amelynek 1989 óta örökös tagja.
Sinkovits Imre nevéhez számos legendás filmszerep fűződik, ezek közül is kiemelkedik A Tizedes meg a többiek főszerepe, főszerepet játszott a Két félidő a pokolban, az Egy szerelem három éjszakája és Latinovits Zoltán mellett, az Örkény István Tótékjából készült Isten hozta, őrnagy úr című filmekben.

Az Egri csillagok filmváltozatában Dobó István egri várkapitányt alakította, és a történelmi személyiségről elsősorban az általa megformált kép él a mai generációkban. A magyarok Kárpát medencébe érkezésének 1100. éves évfordulóján bemutatott Honfoglalás című filmben, Franco Nero mellett, ő formálta meg Álmos Vezér szerepét.

Felejthetetlen alakítást nyújtott számtalanszor a világot jelentő deszkákon, felsorolni is lehetetlen emlékezetes szerepeit. Színpadi szerepei közül legjelentősebbek alakításai a Madách Imre Mózes című drámájának címszerepe, Husz János Németh László drámájában, Kurrah a Csongor és Tündében, Prospero a Viharban, Bódi Vencel Sütő András Advent a Hargitán című darabjában, és színpadon is játszotta Örkény Tótékjának egyik főszerepét.

Pályafutása alatt szinte minden állami kitüntetést megkapott. Többszörös Jászai Mari díjas színművész (1955, 1962) 1966-ban Kossuth-díjal tüntették ki, 1970-ben érdemes művésznek, majd négy évvel később kiváló művésznek választották. Magyar Örökség-díjjal tüntették ki 1996-ban, 1998-ban megkapta a Sík Ferenc-emlékgyűrűt, 2000-ben pedig az akkor először kiosztott Nemzet Színésze kitüntető címet ő vehette át először.

Sokoldalúságát bizonyítja, hogy ő volt a Hupikék törpikék című népszerű rajzfilmsorozatban Törpapa magyar hangja. Kevés olyan ember akad, aki nála szebben tudott volna szavalni. Például Petőfi Nemzeti dalát a forradalmi időkben, vállalva politikai meghurcoltatást is.

A kilencvenes években sokszor politikai rendezvényeken is felszólalt, kiállt a magyar kultúra védelmében, erősen elkötelezett volt a nemzeti, konzervatív oldal mellett. A rendszerváltozás utáni első szabad választásokon aktív szerepet vállalt a Magyar Demokrata Fórum kampányában. A nemzet elismert színésze hetvenhárom évet élt, és ezalatt generációk számára neve egyet jelentett a minőségi színjátszással. Ezernyi megörökített alakítása Dobóként, Bánkként, Ádámként, Luciferként dicső emléket állít a nemzet nagy öregjének. Sinkovits Imre 2001. január 17-én távozott az élők sorából.



Meghallgathatod a http://www.canadahun.com/forum/forumdisplay.php?f=84# minden, ami HANGOS PRÓZA topicban, klikk ide:‎#106 #568 #590 #636 #650 #652 #653 #654 #655 #675 #1328 #1344 #1380 #1384 (és még lesz!)
 
Oldal tetejére