Hírek Szívszorító: meglepő felajánlást tett Gyurcsány Ferenc, erre nem sokan számítottak volna

Tovább folytatta országjárását Gyurcsány Ferenc, aki csütörtökön a Tolna megyei Grábócról jelentkezett be.

A DK elnöke ez alkalommal egy szegénysorú családot keresett fel a településen, ahol drámai körülmények uralkodnak.

Gyurcsány Ferenc közösségi oldalára feltöltött egy videót is, ahol beszámolt arról, hogy a család jelenleg egy villany nélküli házban élnek. A DK elnöke ugyanakkor ígéretet tett arra, hogy lebontják a házat, és egy hónapon belül egy újat építenek fel a nehéz sorban élő család számára.

Gyurcsány Facebook-posztjában így fogalmazott: „Így is élnek emberek 2025-ben Magyarországon. Mindenkinek van felelőssége a saját sorsának alakulásában, de vannak olyan körülmények, amelyek nem emberhez méltóak. Ilyenkor segítenünk kell”.

A politikus a videóban felidézte, hogy gyerekkorában ő is ugyanekkora lakásban lakott, mint a segítségre szoruló család. Gyurcsány ígéretet tett, hogy mindent megtesz azért, hogy élhető körülményeket alakítsanak ki, ugyanakkor megkérte a családot arra is, hogy tavasszal tegyenek rendet az udvarban.

Nyáron ezt megcsináljuk, és ősszel egy másik házban fogtok lakni
– ígérte meg Gyurcsány Ferenc.

A DK elnöke kiemelte:” bármennyire is nyomorúságosan hangzik, ez is mi vagyunk, és ha mi nem értjük, hogy itt is van dolog meg máshol is van dolog, akkor azt hiszem semmit nem értünk ebből az országból”.

Lajos meg testvére Tóni mennyire tehetnek a sorsukról, én azt nem tudom. Én most láttam őket először. De így nem engedünk élni embereket. Ez az élet nem embernek való élet –
– zárta bejelentkezését Gyurcsány.

Ahogy arról mi is beszámoltunk nemrég lakókocsival indult útnak Gyurcsány Ferenc a Szent Gellért térről. Egy ország 100 történet néven két hetes országjárásra indul, hogy – ahogy fogalmazott -, ő ismerje legjobban az ország problémáit.

A politikus akkor azt mondta „Szerintem Magyar Pétert inspirálta az én országjárásom, ami másfél évtizede tart. Megirigyelte a sikert, ezt nem csodálom” – vélekedett országjárási terveivel kapcsolatban Gyurcsány Ferenc.

A volt kormányfő úgy látja, itt az ideje, hogy a politikusok ne csak arról beszéljenek, hogy látják a világot, hanem elmenjenek az emberekhez és meghallgassák őket, ezáltal megismerve az ország problémáit.



1743131781716.jpeg
 
Na nézzük hogyan is áll a felajánlott segítés vagyis az új ház építése?
Vincze Kálmán grábóci polgármester elmondta, hogy az ígéret teljesítése komoly jogi akadályokba ütközik. Az épület egy volt pásztorház, amelyet több család használt, így osztatlan közös tulajdonban van. Az egyik tulajdonos halála után a hagyatéki ügyek nem rendeződtek, mert az örökösök Romániában élnek és nem foglalkoznak az üggyel.
Takács László, Grábóc korábbi polgármestere ott volt a közelében, de tisztában volt az ingatlan bonyolult jogi helyzetével – kínos lett volna azonban szólnia az ígérettétel pillanatában, mondta a lapnak.
A gyakorlatban azonban változott a koncepció. Az eredeti lebontás-újjáépítés helyett felújításra váltottak, mivel ahhoz nem szükséges minden tulajdonos beleegyezése. Takács László elmondta, hogy statikus szakvéleményt készítettek, amely szerint a ház Lakatosék által lakott része felújítható. Vincze Kálmán pedig azt nyilatkozta, hogy őt senki nem kereste meg hivatalosan az ügyben.

A ház továbbra is változatlan állapotban van, csak annyi történt, hogy felgyújtották a szemetet az udvarban.
a Lakatos fivérek már nem bíznak az ígéret teljesülésében. Úgy érzik, átverték és szégyenbe hozták őket a nyilvánosság előtt tett, de azóta be nem váltott ígérettel.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Csilinkóné Lulács Éva wrote on Ajuda67's profile.
Szia! Nagyon köszönöm a sok könyvet amit lefordítottál. Rettenetesen örülök az Ősi fajok új részének. Szeretném megkérdezni, hogy folytatni fogod ezt a sorozatot? Éva
sasad wrote on Szpahi's profile.
Kedves Szpahi!
Rengeteg filmet töltöttem le tőled, és nagy köszönet érte. Amit kérdezni szeretnék, az a technikai része. Sok diám van, és szeretném nagy felbontásban, beszkennelni őket. Te milyen szkennert használsz, és milyen "szakmai tanácsot" tudnál adni. Nem szeretném a filmjeimet szétdarabolni, hogy lehet megmachinálni a 6 kockás filmadagolókat. Üdv: sasad
bjucus43 wrote on suzymaty's profile.
Szia! A hangoskönyvek,amiket feltöltesz gépi felolvasóval készültek?
vorosmart wrote on bsilvi's profile.
Köszönöm szépen a új fordításokat !

Statisztikák

Témák
38,849
Üzenet
4,958,274
Tagok
625,433
Legújabb tagunk
v88bioo
Oldal tetejére