Elnézést, hogy belevau, de a megjelenés óta rágom ezt a törvényt, minket is jelentősen érint.
A 40-es paragrafus jelen pillanatban oktatót, köznevelési feladatkörben pedagógust (ami véleményem szerint olyan esetben lehet, ahol gimi és technikum van/lesz), illetve közvetlenül nem szakmaialapfeladat-ellátásra létesített munkakörben dolg. sorol az alkalmazottak közé. (+a többi, most nem releváns)
Ebből véleményem szerint (és remélem nagyon tévedek!), a technikumban dolgozó magyartanár nem fér bele az oktató munkakörbe, ugyanis nem szakmaialapfeladatot lát el, hanem köznevelésit. A d)-be sem fér bele, mert az többcélú intézményre vonatkozik. Ebből az következik, hogy Ők lesznek az egyebek, ami nagyon nagy baj. Ráadásul az oktatókra egyéb szabályok is vonatkoznak (versenyszférás cégnél gyakorlat, 4 évente teljesítendő továbbképzések, nyári szakmai gyak, stb... amit egy töri-magyar szakos hogyan fog teljesíteni? És ismétlem magam, remélem tévedek.
Egyébként totális szemléletváltást várnak el a technikumoktól, ugyanis szerepel a törvényben, hogy a technikum elsődleges célja a szakmai képzés, és csak másodlagos a köznevelési fejlesztés, és az érettségi! Azt persze nem írják sehol, hogy hiába lesz jeles a szakmai - és emelt szintűnek számító - technikusi vizsgája/5. tárgya, ha az összes többiből 2-3-as eredménye lesz a diáknak, nem fogják felvenni egyetemre. Szóval marad a gimisek előnye továbbtanulás szempontjából.