Szertorna

angyalkám

Állandó Tag
Állandó Tag
Torna a kedvenc sortom! Én id tornáztam de az igen régen volt mostmár csak jogázok de az is nagyon jó!

delfini5

Állandó Tag
Állandó Tag
én 12 évig szertornáztam! Nagyon hiányzik, eddig többet éltem vele mint nélküle (20 éves vagyok)

angyalkám

Állandó Tag
Állandó Tag
Otthon tornászok , de nagyon szeretem csinálni, ha nem tornázok jogázok, minden korosztálynak ajánlom! Jót tesz az izmoknak ,izületnek , gerincnek, nyaknak , vállnak és sorolhatnám-!

Meseszép

Állandó Tag
Állandó Tag
Én nem tornáztam,de a csajaim igen.2 éve csinálják,és nagyon szeretik.Olyan büszke vagyok,amikor látom őket versenyezni.DE! Közben féltem is őket,az esésektől...

g.bosznai

Állandó Tag
Állandó Tag
Én régen szertornásztam egy két évig.Maradtak is érmeim a múltból.

Gyerekkoromba én is tornáztam és ezt a lányom is folytatta.
Igaz , ő sokkal komolyabban , mint én!
Ő versenyez is, és tavaly megyei bajnok lett a korosztályában!
Most kezdődik a z idei versenyszezon , kíváncsian várom
az eredményeket!!!!

Hello!Zsombor vagyok Erdelyből (Sepsiszentgyörgy). 14 éve szertornázom, töbszörös országos bajnok vagyok (gzűrűn és korláton) és egy fontos kérdéssel fordulok hozzátok.Jövöbe végzek a liceumi éveimmel filologia szakon.Tanácsot és segitséget szeretnék kérni tölletek mivel, hogy külföldön szeretném folytatni tornai karieremet és egyetemi tanulmányaimat mert édesanyam nevelt 15 éven keresztül.

<RIGHT>

Legkésőbb február elején olyan szert kap Berki Krisztián világbajnok tornász, amelyhez hasonlón a jövő októberi olimpiai kvalifikációs világbajnokságon is versenyezni fog majd lólengésben.

A magyar tornaszövetség csütörtöki tájékoztatása szerint Magyar Zoltán alelnök ígéretet kapott arra vonatkozóan, hogy a Magyar Olimpiai Bizottság segítségével, állami forrásból szerzik be a lovat, és legkésőbb január végén vagy február elején Berki már tesztelheti is. Azért nem előbb, mert a nemzetközi szövetség versenyzői panaszok miatt a szer fogójára, az úgynevezett kápára vonatkozó szabályt még a holtszezonban módosítani fogja.

Berki október 23-án lett világbajnok Rotterdamban, sikerével Magyarország 10. aranyérmét nyerte a torna-világbajnokságok történetében. Utóbb arra panaszkodott, hogy a vébén, majd a glasgow-i Világkupán is olyan lovon kellett szerepelnie, amilyenen előzőleg nem volt lehetősége gyakorolni.

A 2011 áprilisában rendezendő berlini Eb-n a hagyományos, Berki által is ismert szeren rendezik a lólengést.

<CENTER></CENTER>

XLsport

Arima3

Állandó Tag
Állandó Tag
tornász Európ-bajnokság

Sajnos a tornasport nem túl népszerű, - elég méltatlanul - (úgy látom a CH-n sem)
De egyébként sem, a Tv is ritkán közvetít tornász versenyeket. ..
Nekem a szívem csücske....
Ne feledkezzünk el a jelenleg Berlinben zajló tornász Európa bajnokságról.
Tegnap a nők selejtezőjéből Böczögő Dorina bejutott az egyéni összetett verseny 24-es döntőjébe. (a versenyek holnap lesznek)
Csillag Tünde talajon bekerült a szerenkénti döntőbe, a talaj döntője vasárnap lesz.
A férfiak selejtezője jelenleg éppen zajlik. Hidvégi Vid, Tálas Bence és Berki Krisztián érdekeltek.

Az Eb-ről az Eurosport közvetít majd, holnap 14-17 óráig, élő adásban, szombaton 11.30-tól 16.30-ig, ebből 13.30-tól élő adás.
Vasárnap 17-től és 23-tól, de ez nem élő adás, úgyhogy nem tudom mit adnak.......hátha valakit érdekel.

Arima3

Állandó Tag
Állandó Tag
A férfiaknál a lólengés szerenkénti döntőjébe jutott Berki Krisztián a legmagasabb pontszámmal, valamint a nyolcadik helyen Hidvégi Vid is bejutott.
a lólengés szerenkénti döntője szombaton délután lesz.

<RIGHT>

Berki Krisztián aranyérmet szerzett a lólengés szombati döntőjében a Berlinben zajló tornász Európa-bajnokságon. Hidvégi Vid ugyanezen a szeren a negyedik helyen végzett.

Berki, a szer tavalyi világbajnoka - aki másodikként lépett a lóhoz - 15,625 pontot kapott gyakorlatára, ez két tizeddel jobb volt, mint amit a csütörtöki selejtezőben. A kvalifikációt követően a brit Louis Smith volt Berki egyik legnagyobb "kihívója", ám hibázott, így nem szólhatott bele a versenybe. A riválisok közül az olasz Alberto Busnari következett, aki szintén leesett, ekkor már biztos volt az érem Berki számára.
A sorban Hidvégi Vid következett, az előtte lévőkkel ellentétben ő nem remegett meg, 14,725 pontot kapott, amivel a harmadik helyre jött fel. Utolsóként a francia Cyril Tommasonét szólították, aki már az első mozdulatait elrontotta, és ekkor már tudni lehetett, hogy Berki lesz bajnok. A francia végül "bejött" a második helyre, így Hidvégi leszorult a dobogóról.

A 26 éves Berki 2005 (Debrecen), 2007 (Amszterdam), 2008 (Lausanne) és 2009 (Milánó) után ötödik alkalommal lett Európa-bajnok.

N

Neferet

Vendég
Sziasztok :))
1,5 éve szertornázom :) Bár nem rendszeresen, csupán alkalmanként. De nagyon szeretem. Először nem akartam eljárni, de aztán egészen megkedveltem. Nálunk az iskolában sajnos nincsen rá lehetőség, vagy csak nem akarnak ilyen órákat tartani, pedig többre mennénk vele szerintem mint hogy egész órán kosarazzunk, focizzunk, vagy röplabdázzunk :/ :)

T

TH6777

Vendég
Torna Eb - A szombati dobogósok
2011. 04. 09. 16.51

<RIGHT>

A lólengésben diadalmaskodott Berki Krisztián mellett román, orosz és brit versenyzők nyertek aranyérmet a Berlinben zajló tornász Európa-bajnokság szombati szerdöntőiben.

2011. 04. 10. 18.03 <RIGHT>

Csillag Tünde nyolcadik helyen végzett talajon a berlini tornász Európa-bajnokság vasárnapi szerdöntőiben.

Csillag a selejtezőből a nyolcadik helyen jutott a fináléba 13,775 ponttal. A döntőben harmadiknak szólították, de nem tudta hibátlanul bemutatni gyakorlatát, melyre így 13,150 pontot kapott, ami a nyolcadik helyhez volt elég.
"Életem első Eb-fináléja volt, így nagyon örülök" - nyilatkozta a magyar szövetség tájékoztatása szerint Csillag. "Fantasztikus volt a hangulat, nagyon jó volt ennyi néző előtt versenyezni. Szerencsére különösebben nem izgultam, nem tett rám az plusz terhet, hogy ez első Eb-döntőm. A melegítés nagyon jól sikerült, próbáltam olyan pontos gyakorlatot végrehajtani, mint a selejtezőben, de sajnos nem sikerült. Az első soromban volt egy kisebb rontás és a harmadikban is hibáztam, de összességében elégedett vagyok."

A magyar csapat Berki Krisztián lólengésben aratott szombati sikere révén egy aranyéremmel zárta a kontinensbajnokságot.

A zárónapon a férfiaknál holland, francia és német, a nőknél pedig román és orosz versenyző szerzett aranyérmet.