Trump és Clinton vita

A te tipped az Amerikai elnok valasztasra?

  • Mrs .Clinton

    Szavazat: 7 46.7%
  • Mr.Trump

    Szavazat: 8 53.3%

  • Összes szavazó
    15
Lezajlott Donald Trump republikánus és Hillary Clinton demokrata elnökjelölt tévévitája, mely a várakozásoknak megfelelően nem volt unalmas. Donald Trump szerint Hillary Clintonban nincs elég "életerő" ahhoz, hogy elnök legyen. A demokrata jelölt szerint viszont republikánus ellenfelének nincs meg a kellő vérméséklete ahhoz, hogy ő legyen az Egyesült Államok hadseregének főparancsnoka.

Elsősorban politikusokat és támogatókat hívtak meg vendégként Hilary Clinton demokrata és Donald Trump republikánus párti elnökjelölt hétfő esti első vitájára.

A két nagy párt befolyásos politikusai töltötték meg a New York-i Hampstead Hofstra Egyetemét, ahol a sorrendben első elnökjelölti vitát tartották. Kormányzók, képviselők, szenátorok érkeztek, és jelen vannak a jelöltek kampányának nagy támogatói is, például a nevadai milliárdos Sheldon Adelson, aki Trump támogatója, vagy a szintén milliárdos texasi Mark Cuban, Hillary Clinton kampányának segítője.

Clinton stábja ezen kívül meghívott négy olyan hölgyet, akivel a demokrata elnökjelölt az elmúlt években szorosabb kapcsolatot alakított ki: egyikük a 2001. szeptember 11-i terrortámadások túlélője, másikuk egy egyedülálló édesanya, aki családon belüli erőszak áldozata volt, a harmadik asszony azóta áll baráti kapcsolatban Hillary Clintonnal, hogy az elnökjelölt first lady lett Washingtonban, s végül azt az Anastasia Somozát, aki agybénulása miatt mozgássérült és szerepel a kampány egyik reklámspotjában, amellyel Clinton Trumpot támadja egy mozgássérült újságírón gúnyolódó megjegyzéséért.


A publikum soraiban ott ültek természetesen a családtagok: Hillary Clinton lánya és a veje. Bill Cinton volt elnök a színfalak mögül kísérte figyelemmel az elnökjelölti vitát.

A Clinton-kampány hétfőn este 50 szövetségi államban 1200 helyen rendezett partit, amelyen az elnökjelölti vitát nézhették a meghívottak.

Donald Trump meghívottai között volt Mark Geist, a líbiai Bengáziban lévő amerikai konzulátus elleni, 2012-ben elkövetett terrortámadás egyik túlélője. A bengázi konzulátus elleni támadást Hillary Clinton külügyminiszteri megbízatása idején követték el, és a republikánusok elsősorban Clintont hibáztatják érte.

Trump családtagjai – köztük a tanácsadójává előlépett veje, Jared Kushner – is jelen volt a vitán.

Több száz újságíró tudósított az eseményről. A The New York Times bejelentette, hogy 18 fős csapatot állított össze, amelynek feladata a vitában elhangzó állítások ellenőrzése. A Bloomberg televízió is úgy közvetítette a vitát, hogy közben a képernyő alján jelezte, ha valamelyik jelölt ténybeli tévedést tartalmazó kijelentést tett.

A vitában – az előválasztások vitáival ellentétben – a közönségnek tartózkodnia kellett az érzelemnyilvánításoktól.

Clinton felemelné a középosztályt

Hillary Clinton demokrata párti elnökjelölt infrastrukturális beruházásokat és minimálbér-emelést, valamint a középosztály segítését ígérte hétfőn este a két nagy amerikai párt elnökjelöltjeinek első televíziós vitájában.

A vita első nagy témaköre az volt, hogyan lehet fellendíteni az amerikai gazdaságot. Donald Trump republikánus jelölt Clinton elképzeléseire azzal válaszolt, hogy ő a külföldre telepedett vállalakozások hazahozatalát valósítaná meg, s ezzel sok-sok új munkahelyet teremtene.

Trump Kínát okolta az amerikai munkahelyek elvesztéséért

Már az elnökjelölti tv-vita első perceiben éles vitába bocsátkozott egymással hétfőn este Hillary Clinton és Donald Trump demokrata és republikánus párti elnökjelölt.

A vita első nagy témaköre az volt, hogyan lehet fellendíteni az amerikai gazdaságot.

Trump ismét Kínát okolta az amerikai munkahelyek elvesztéséért. Emellett ostorozta az észak-amerikai szabadkereskedelmi egyezményt (NAFTA), amelyet még Hillary Clinton férje, Bill Clinton írt alá elnökként. Amikor a demokrata jelölt azt válaszolta, hogy férje elnöksége fellendítette az amerikai gazdaságot, Trump közbeszólt: az elmúlt években Hillary Clinton miért nem arról beszélt, hogy a NAFTA milyen károkat okozott az országnak.

Trump többször félbeszakította Clintont, aki válasz helyett az újságírókat kérte fel Trump állításainak ellenőrzésére.

05557723.jpg

Donald Trump republikánus elnökjelölt. EPA/ANDREW GOMBERT

Trump nyilvánosságra hozná adóbevallását

Donald Trump az adóbevallása nyilvánosságra hozatalát ígérte az amerikai elnökjelöltek első, hétfői tévévitájában.

Hillary Clinton szerint dokumentumok bizonyítják, hogy Trump kibújt az adófizetés alól, amikor kaszinói voltak Atlantic Cityben, s nem áldozott közügyekre vagy jótékonyságra egyetlen centet sem.

A műsorvezető kérdésére, hogy mikor hozza nyilvánosságra az adóbevallását, Trump azzal válaszolt: amint az adóhatóság befejezte a munkát. Trump megjegyezte: ügyvédei tanácsai ellenére is közzéteszi adóbevallását.

Clinton szerint ez soha nem fog megtörténni.

Clinton nem kér bocsánatot az email-botrányért

Nem kér bocsánatot az email-botrányért – jelentette ki egyebek közt Hillary Clinton az elnökjelöltek első tv-vitájában.

A demokrata párti elnökjelölt azt mondta: vállalja a felelősséget, de nem kér bocsánatot az email-botrányért, amelyet külügyminiszterként saját magánszerverének hivatalos célú használatával okozott.

Hibát követett el, és ma már bizonyára másként cselekedne – tette hozzá.

Trump szerint viszont Clinton szándékosan vett igénybe magánszervert és szándékosan töröltette elektronikus leveleit. A republikánus elnökjelölt szerint ez alkotmányellenes volt.

Nyomasztó faji viták

Helyre kell állítani a bizalmat a fekete közösségek és a rendfenntartó erők között – jelentette ki Hillary Clinton a hétfői elnökjelölti tv-vita második nagy témájában, amikor a faji kérdésekben, a fekete közösségek helyzete ügyében és a közbiztonság kérdéseiben fejtették ki álláspontjukat.

“Rendszerszintű faji megkülönböztetés van” – állította egyebek között Hillary Clinton. Rehabilitációs programokat javasolt a börtönviselt afroamerikaiaknak és a fegyverviselés szigorítását szorgalmazta.

Donald Trump szerint azonban “Hillary Clinton képtelen kimondani két szót: törvény és rend”. A republikánus elnökjelölt szerint rendre van szükség. Úgy vélte, nem véletlen, hogy a legnagyobb rendőrszervezet őt biztosította támogatásáról.

Trump szerint a nagyvárosok belső részein az afroamerikaiak és a spanyolajkúak “pokolban élnek”. Egyes városokban, például Chicagóban, olyan rossz a közbiztonság, hogy “az ember az utcán sétál és agyonlövik”. Trump szerint bandák randalíroznak, a fekete amerikaiak közösségeit a politikai elit magára hagyta.

Clinton nem ért egyet azzal, hogy vetélytársa ilyen negatív képet fest a közállapotokról.

05557726.jpg

Hillary Clinton demokrata elnökjelölt. EPA/ANDREW GOMBERT

Clinton fellépne a kibertámadások ellen

Az Egyesült Államokat érő kibertámadások elleni határozott fellépést ígért Hillary Clinton hétfőn az elnökjelöltek tv-vitájában feltett, nemzetbiztonsággal kapcsolatos kérdésben.

A demokrata elnökjelölt ezzel összefüggésben ismét Oroszországot vádolta az amerikai állami és magán számítógépes rendszerek elleni támadásokkal.

Trump szerint egyelőre még senki sem bizonyította, hogy valóban Oroszország állt volna a Demokrata Párt számítógépes rendszerének feltörése mögött.

Trump: Clinton és Obama miatt emelkedhetett fel az Iszlám Állam

Donald Trump szerint Barack Obama és Hillary Clinton teremtett lehetőséget az Iszlám Állam terrorszervezet felemelkedésére.

A két jelölt hétfői tv-vitájában a republikánus párti elnökjelölt azt állította, hogy Barack Obama elnök és Hillary Clinton külügyminiszter hatalmi vákuumot teremtett Irakban, s ezzel lehetővé tette a dzsihadista terrorszervezet felemelkedését.

Clinton arra emlékeztetett, hogy Irakot a republikánus George W. Bush elnöksége idején rohanták le és a (később idő előttinek bizonyult) csapatkivonásról is Bush elnök döntött.

Clinton szerint fokozni kell az amerikai légicsapásokat az Iszlám Állam állásai ellen, és a terrorszervezet vezetőit kell likvidálni.

Trump szerint ha “elvették volna” Iraktól az olajat, akkor az Iszlám Államot meg lehetett volna fosztani pénzügyi forrásától.

Clinton szorosabb együttműködést akar a szövetségsekkel

Hillary Clinton szerint szorosabb együttműködésre van szükség a szövetségesekkel a terrorizmus elleni küzdelemben.

A demokraták elnökjelöltje a hétfői tv-vitában azt mondta, a hírszerzés erősítésére, a muszlim közösségekkel történő erőteljesebb együttműködésre, a NATO szerepének erősítésére összpontosítana.

Az iráni atomalku tető alá hozása szerinte azt mutatja, hogy külügyminiszterként “erős” politikus volt.

Azt ígérte, ha elnökké választják, tiszteletben tartja majd az Egyesült Államok kétoldalú szerződéseit szövetségeseivel, például Japánnal.

Trump szerint az Egyesült Államok nem lehet “a világ csendőre”.

05557669.jpg

Hillary Clinton demokrata és Donald Trump republikánus elnökjelölt. EPA/JOE RAEDLE

Trump: Clintonban nincs elég életerő

Donald Trump szerint Hillary Clintonban nincs elég “életerő” ahhoz, hogy elnök legyen, de támogatja őt, ha mégis őt választják meg elnöknek.

A republikánus elnökjelölt kettejük hétfői tv-vitájának végén azt állította: demokrata vetélytársából hiányzik az “életerő”, és bár van tapasztalata, de ez “rossz tapasztalat”, mert sorozatban hozott rossz döntéseket.

Hillary Clinton a maga részéről külügyminiszterként tett utazásait, tárgyalásait, megállapodásait említette, mint bizonyítékot tapasztalataira és arra, hogy megvan benne az életerő.

Trump a vitavezető többszöri kérdésére végül hajlandó volt kimondani, ha Clinton nyeri az elnökválasztást, kész teljes mértékben támogatni őt.

MTI
clinton2.jpg
 
László , az a büntetlenül osztott pofonok , vese leverése nemcsak a Horthy féle csendörségre volt jellemzö ! Hiszen az azt követö rezsim mely vezetöi a mai napig vigan élnek és élvezik a nyereségüket hasonlóan cselekedtek ! Hiszen sokan azért is hagyták el Magyarországot 1950 után , állitásaik szerint .
Bingo, az ávósok is törvényt sértettek, de a diktatúra nem volt vita tárgya. Minden esetre célszerű ELŐRE IS NÉZNI, a problémáink megoldására törekedni. Mert az a falopás, amit nagyüzemi módon, nyergesvontatókkal végeznek, tarvágásként, az is egy dolog (csendórséggel ilyesmi föl sem merülhetne), meg a rőzsét gyűjtögető, vagy a családjának tüzifát lopó munkanélküli esete is egy EGÉSZEN MÁSIK dolog. Munkahelyek kellenek, főleg a kistelepüléseken. Nemcsak közmunka, hanem a jólét alapját jelentő mezei/erdei munka.
 
László , igen ám , de könyörgöm ahhoz "normális" vezetésre lenne szükség az országnak amely már jó 25 éve hiányzik !! hiszen ha egy miniszter elnök nyilvánosan kijellenti , hogy valami 20 ezer forint lopás nem büntettendö mert az kell az illetönek a megélhetéséhez akkor annak az országnak már kérlek annyi a szememben ! Ha egy kis trafikba , vagy kisboltba naponta csak 10 személy elvisz annyi árut mert kell a megélhetéséhez akkor annak az üzletnek és tulajdonosának kérlek annyi ! De hogy esetleg valami normális munkát a megélhetéséhez biztositani ami a feladata lenne arra esze egyiknek sem volt ! mind a saját holdudvarát etette dagadtra .
 
Ha így nézzük a dolgokat még energiatakarékossági szempotbol is jó dolog , mert ha sok hideg cucc van a hűtőben az segít lehűteni az ajtó kinyitásakor beáramló meleg levegőt.
OFF Pontosabban: ha tele van a hűtő lehűtött "cucc"-okkal, akkor az összes benti anyag energia-tartalma kisebb ... és ha ajtónyitáskor ki is zuhan a padlóra a benti lehűlt levegő, csak kevesebb levegőt kell újból lehűteni. (Persze, az az igazi, ha nem használjuk a hűtőt, ennél energia-takarékosabb megoldást nem ismerek. Hogy meleg a pezsgő? Ez legyen a legnagyobb baj.)
 
De hogy esetleg valami normális munkát a megélhetéséhez biztositani ami a feladata lenne arra esze egyiknek sem volt ! mind a saját holdudvarát etette dagadtra .

Egy picit árnyalnám a dolgokat. A "gulyáskommunizmus" nem tetszett, kapitalizmust akartunk, ott meg szerintem nem hibáztathatom az államot amiért nincsenek munkahelyek. Nem az állam teremt új munkahelyeket.
A kormány dolga a feltétekelet biztosítani, a munkahelyek létrehozásához.
 
Biztos ez? Amióta az osztrák "demokráciában" fura dolgok történnek, azóta az emberek gyanakszanak....:D

Természetesen a CNN és az NBC News hírcsatornák online felmérései a demokraták jelöltjét, Hillary Clintont hozták ki nyertesként, azonban a legnagyobb, mértékadó online portálok olvasói szerint megkérdőjelezhetetlen fölénnyel Donald Trump, a Republikánus Párt jelöltje vitte tegnap este a prímet. Lássuk a felméréseket:

Drudge Report

  • Trump: 81%
    Clinton: 19%
Fortune

  • Trump: 52%
    Clinton: 48%
TIME

  • Trump: 52%
    Clinton: 48%
CBS New York

  • Trump: 59%
    Clinton: 41%
CNBC

  • Trump: 64%
    Clinton: 36%
Washington Times

  • Trump: 70%
    Clinton: 24%
    Egyéb: 6%
Slate Magazine

  • Trump: 54%
    Clinton: 46%
AOL

  • Trump: 62%
    Clinton: 38%
FOX5

  • Trump: 61%
    Clinton: 34%
    Egyéb: 5%
Érdekes, hogy a FOX5-nél és a Washington Timesnél van olyan, hogy "egyéb".
*
Ez a statisztika, ha igaz, eléggé szomorú - nem így reméltem, nem így képzeltem. :(
 
Ha így nézzük a dolgokat még energiatakarékossági szempotbol is jó dolog , mert ha sok hideg cucc van a hűtőben az segít lehűteni az ajtó kinyitásakor beáramló meleg levegőt.
*
Annyi nincs, pezsgőt még nem vettem, majd kerítek rá sort. Egy üveg jófajta vörösborom már ott vidorkodik, legalább 1 hónapja. Majd csapra vágom, egészséges a napi 2 dl vörösbor. Tisztítja az ereket. Csak úgy egy szelet kenyérrel, vagy friss sós kiflivel is finom. De ebéd után sem megvetendő. De van bent több dolog, a lényeg, nem kong és nem visszhangzik. S, ez a jó dolog.
 
Egy picit árnyalnám a dolgokat. A "gulyáskommunizmus" nem tetszett, kapitalizmust akartunk, ott meg szerintem nem hibáztathatom az államot amiért nincsenek munkahelyek. Nem az állam teremt új munkahelyeket.
A kormány dolga a feltétekelet biztosítani, a munkahelyek létrehozásához.
OFF Ez szélsőségesen anti-keynesiánus vélemény (és sajnos nem vagy egyedül).

Bizony, hogy az államnak be kell szállnia. Ami azt illeti, ma ez Magyarországon túlnyomórészt kétoldalú szerződésekkel történik. Például - hasamra ütök - a Mercedes új gyárat létesít, amihez az állam - MUNKAHELY-TEREMTÉSI FELTÉTELLEL - bizonyos összegecskét kipenget neki.

És az állam kötelezettsége ennél jóval tovább is tart. Például az erdősítési programba - az ÁLLAMI erdőgazdaságok útján - ő is beszáll, ezreket alkalmaz igen nagy élőmunkát igénylő telepítési munkákhoz (gödörásás, beültetés, földvisszatöltés, többségében olyan munka, ami ma még nem gépesíthető).
 
Egy picit árnyalnám a dolgokat. A "gulyáskommunizmus" nem tetszett, kapitalizmust akartunk, ott meg szerintem nem hibáztathatom az államot amiért nincsenek munkahelyek. Nem az állam teremt új munkahelyeket.
A kormány dolga a feltétekelet biztosítani, a munkahelyek létrehozásához.
*
Ebben azért vitatkoznék. Az állam valóban nem csinál munkahelyeket, de olyan feltételeket teremt, (legalábbis kötelesége volna, hogy ezt tegye, mert a választáskor meg is ígérte), hogy a munkaadók ide jöjjenek. Sőt az itt már meglévő vállalkozások virágozzanak és ne a nem tudom hanyadik bőrt nyúzzák le róluk, különféle okok miatt.
S, ők bezzeg, mármint a kormányunk némely tagjai, még azt is elfelejtik, hogy az előző évben 1-2 +milliócskát felvettek. S, ezt nem vallják be az adóbevallásaikban.
S, mi történik? A fene nagy semmi. A média megírja, mi dühösek leszünk, s aki ezt megteszi, még nem is szégyenli magát.
Ha a köznépből bárki ezt meglépné, a házát vinnék el, a többiről nem is szólva. Akkora, meg akkora büntit, kapna, hogy még a csontja is beleropogna. Ezért viszont a kormány is vétkes.
 
Orbán az elsö EU-kormányfö aki az US elnökjelöltet, Donald Trump-ot támogatja.
Trump a jobbik alternativa az EU számára a terrorizmus elleni küzdelemben mondja a magyar államfö.
 
Lezajlott Donald Trump republikánus és Hillary Clinton demokrata elnökjelölt tévévitája, mely a várakozásoknak megfelelően nem volt unalmas. Donald Trump szerint Hillary Clintonban nincs elég "életerő" ahhoz, hogy elnök legyen. A demokrata jelölt szerint viszont republikánus ellenfelének nincs meg a kellő vérméséklete ahhoz, hogy ő legyen az Egyesült Államok hadseregének főparancsnoka.

Elsősorban politikusokat és támogatókat hívtak meg vendégként Hilary Clinton demokrata és Donald Trump republikánus párti elnökjelölt hétfő esti első vitájára.

A két nagy párt befolyásos politikusai töltötték meg a New York-i Hampstead Hofstra Egyetemét, ahol a sorrendben első elnökjelölti vitát tartották. Kormányzók, képviselők, szenátorok érkeztek, és jelen vannak a jelöltek kampányának nagy támogatói is, például a nevadai milliárdos Sheldon Adelson, aki Trump támogatója, vagy a szintén milliárdos texasi Mark Cuban, Hillary Clinton kampányának segítője.

Clinton stábja ezen kívül meghívott négy olyan hölgyet, akivel a demokrata elnökjelölt az elmúlt években szorosabb kapcsolatot alakított ki: egyikük a 2001. szeptember 11-i terrortámadások túlélője, másikuk egy egyedülálló édesanya, aki családon belüli erőszak áldozata volt, a harmadik asszony azóta áll baráti kapcsolatban Hillary Clintonnal, hogy az elnökjelölt first lady lett Washingtonban, s végül azt az Anastasia Somozát, aki agybénulása miatt mozgássérült és szerepel a kampány egyik reklámspotjában, amellyel Clinton Trumpot támadja egy mozgássérült újságírón gúnyolódó megjegyzéséért.


A publikum soraiban ott ültek természetesen a családtagok: Hillary Clinton lánya és a veje. Bill Cinton volt elnök a színfalak mögül kísérte figyelemmel az elnökjelölti vitát.

A Clinton-kampány hétfőn este 50 szövetségi államban 1200 helyen rendezett partit, amelyen az elnökjelölti vitát nézhették a meghívottak.

Donald Trump meghívottai között volt Mark Geist, a líbiai Bengáziban lévő amerikai konzulátus elleni, 2012-ben elkövetett terrortámadás egyik túlélője. A bengázi konzulátus elleni támadást Hillary Clinton külügyminiszteri megbízatása idején követték el, és a republikánusok elsősorban Clintont hibáztatják érte.

Trump családtagjai – köztük a tanácsadójává előlépett veje, Jared Kushner – is jelen volt a vitán.

Több száz újságíró tudósított az eseményről. A The New York Times bejelentette, hogy 18 fős csapatot állított össze, amelynek feladata a vitában elhangzó állítások ellenőrzése. A Bloomberg televízió is úgy közvetítette a vitát, hogy közben a képernyő alján jelezte, ha valamelyik jelölt ténybeli tévedést tartalmazó kijelentést tett.

A vitában – az előválasztások vitáival ellentétben – a közönségnek tartózkodnia kellett az érzelemnyilvánításoktól.

Clinton felemelné a középosztályt

Hillary Clinton demokrata párti elnökjelölt infrastrukturális beruházásokat és minimálbér-emelést, valamint a középosztály segítését ígérte hétfőn este a két nagy amerikai párt elnökjelöltjeinek első televíziós vitájában.

A vita első nagy témaköre az volt, hogyan lehet fellendíteni az amerikai gazdaságot. Donald Trump republikánus jelölt Clinton elképzeléseire azzal válaszolt, hogy ő a külföldre telepedett vállalakozások hazahozatalát valósítaná meg, s ezzel sok-sok új munkahelyet teremtene.

Trump Kínát okolta az amerikai munkahelyek elvesztéséért

Már az elnökjelölti tv-vita első perceiben éles vitába bocsátkozott egymással hétfőn este Hillary Clinton és Donald Trump demokrata és republikánus párti elnökjelölt.

A vita első nagy témaköre az volt, hogyan lehet fellendíteni az amerikai gazdaságot.

Trump ismét Kínát okolta az amerikai munkahelyek elvesztéséért. Emellett ostorozta az észak-amerikai szabadkereskedelmi egyezményt (NAFTA), amelyet még Hillary Clinton férje, Bill Clinton írt alá elnökként. Amikor a demokrata jelölt azt válaszolta, hogy férje elnöksége fellendítette az amerikai gazdaságot, Trump közbeszólt: az elmúlt években Hillary Clinton miért nem arról beszélt, hogy a NAFTA milyen károkat okozott az országnak.

Trump többször félbeszakította Clintont, aki válasz helyett az újságírókat kérte fel Trump állításainak ellenőrzésére.

05557723.jpg

Donald Trump republikánus elnökjelölt. EPA/ANDREW GOMBERT

Trump nyilvánosságra hozná adóbevallását

Donald Trump az adóbevallása nyilvánosságra hozatalát ígérte az amerikai elnökjelöltek első, hétfői tévévitájában.

Hillary Clinton szerint dokumentumok bizonyítják, hogy Trump kibújt az adófizetés alól, amikor kaszinói voltak Atlantic Cityben, s nem áldozott közügyekre vagy jótékonyságra egyetlen centet sem.

A műsorvezető kérdésére, hogy mikor hozza nyilvánosságra az adóbevallását, Trump azzal válaszolt: amint az adóhatóság befejezte a munkát. Trump megjegyezte: ügyvédei tanácsai ellenére is közzéteszi adóbevallását.

Clinton szerint ez soha nem fog megtörténni.

Clinton nem kér bocsánatot az email-botrányért

Nem kér bocsánatot az email-botrányért – jelentette ki egyebek közt Hillary Clinton az elnökjelöltek első tv-vitájában.

A demokrata párti elnökjelölt azt mondta: vállalja a felelősséget, de nem kér bocsánatot az email-botrányért, amelyet külügyminiszterként saját magánszerverének hivatalos célú használatával okozott.

Hibát követett el, és ma már bizonyára másként cselekedne – tette hozzá.

Trump szerint viszont Clinton szándékosan vett igénybe magánszervert és szándékosan töröltette elektronikus leveleit. A republikánus elnökjelölt szerint ez alkotmányellenes volt.

Nyomasztó faji viták

Helyre kell állítani a bizalmat a fekete közösségek és a rendfenntartó erők között – jelentette ki Hillary Clinton a hétfői elnökjelölti tv-vita második nagy témájában, amikor a faji kérdésekben, a fekete közösségek helyzete ügyében és a közbiztonság kérdéseiben fejtették ki álláspontjukat.

“Rendszerszintű faji megkülönböztetés van” – állította egyebek között Hillary Clinton. Rehabilitációs programokat javasolt a börtönviselt afroamerikaiaknak és a fegyverviselés szigorítását szorgalmazta.

Donald Trump szerint azonban “Hillary Clinton képtelen kimondani két szót: törvény és rend”. A republikánus elnökjelölt szerint rendre van szükség. Úgy vélte, nem véletlen, hogy a legnagyobb rendőrszervezet őt biztosította támogatásáról.

Trump szerint a nagyvárosok belső részein az afroamerikaiak és a spanyolajkúak “pokolban élnek”. Egyes városokban, például Chicagóban, olyan rossz a közbiztonság, hogy “az ember az utcán sétál és agyonlövik”. Trump szerint bandák randalíroznak, a fekete amerikaiak közösségeit a politikai elit magára hagyta.

Clinton nem ért egyet azzal, hogy vetélytársa ilyen negatív képet fest a közállapotokról.

05557726.jpg

Hillary Clinton demokrata elnökjelölt. EPA/ANDREW GOMBERT

Clinton fellépne a kibertámadások ellen

Az Egyesült Államokat érő kibertámadások elleni határozott fellépést ígért Hillary Clinton hétfőn az elnökjelöltek tv-vitájában feltett, nemzetbiztonsággal kapcsolatos kérdésben.

A demokrata elnökjelölt ezzel összefüggésben ismét Oroszországot vádolta az amerikai állami és magán számítógépes rendszerek elleni támadásokkal.

Trump szerint egyelőre még senki sem bizonyította, hogy valóban Oroszország állt volna a Demokrata Párt számítógépes rendszerének feltörése mögött.

Trump: Clinton és Obama miatt emelkedhetett fel az Iszlám Állam

Donald Trump szerint Barack Obama és Hillary Clinton teremtett lehetőséget az Iszlám Állam terrorszervezet felemelkedésére.

A két jelölt hétfői tv-vitájában a republikánus párti elnökjelölt azt állította, hogy Barack Obama elnök és Hillary Clinton külügyminiszter hatalmi vákuumot teremtett Irakban, s ezzel lehetővé tette a dzsihadista terrorszervezet felemelkedését.

Clinton arra emlékeztetett, hogy Irakot a republikánus George W. Bush elnöksége idején rohanták le és a (később idő előttinek bizonyult) csapatkivonásról is Bush elnök döntött.

Clinton szerint fokozni kell az amerikai légicsapásokat az Iszlám Állam állásai ellen, és a terrorszervezet vezetőit kell likvidálni.

Trump szerint ha “elvették volna” Iraktól az olajat, akkor az Iszlám Államot meg lehetett volna fosztani pénzügyi forrásától.

Clinton szorosabb együttműködést akar a szövetségsekkel

Hillary Clinton szerint szorosabb együttműködésre van szükség a szövetségesekkel a terrorizmus elleni küzdelemben.

A demokraták elnökjelöltje a hétfői tv-vitában azt mondta, a hírszerzés erősítésére, a muszlim közösségekkel történő erőteljesebb együttműködésre, a NATO szerepének erősítésére összpontosítana.

Az iráni atomalku tető alá hozása szerinte azt mutatja, hogy külügyminiszterként “erős” politikus volt.

Azt ígérte, ha elnökké választják, tiszteletben tartja majd az Egyesült Államok kétoldalú szerződéseit szövetségeseivel, például Japánnal.

Trump szerint az Egyesült Államok nem lehet “a világ csendőre”.

05557669.jpg

Hillary Clinton demokrata és Donald Trump republikánus elnökjelölt. EPA/JOE RAEDLE

Trump: Clintonban nincs elég életerő

Donald Trump szerint Hillary Clintonban nincs elég “életerő” ahhoz, hogy elnök legyen, de támogatja őt, ha mégis őt választják meg elnöknek.

A republikánus elnökjelölt kettejük hétfői tv-vitájának végén azt állította: demokrata vetélytársából hiányzik az “életerő”, és bár van tapasztalata, de ez “rossz tapasztalat”, mert sorozatban hozott rossz döntéseket.

Hillary Clinton a maga részéről külügyminiszterként tett utazásait, tárgyalásait, megállapodásait említette, mint bizonyítékot tapasztalataira és arra, hogy megvan benne az életerő.

Trump a vitavezető többszöri kérdésére végül hajlandó volt kimondani, ha Clinton nyeri az elnökválasztást, kész teljes mértékben támogatni őt.

MTI
Csatolás megtekintése 1491214

OFF from Winnipeg:

 
László , igen ám , de könyörgöm ahhoz "normális" vezetésre lenne szükség az országnak amely már jó 25 éve hiányzik !! hiszen ha egy miniszter elnök nyilvánosan kijellenti , hogy valami 20 ezer forint lopás nem büntettendö mert az kell az illetönek a megélhetéséhez akkor annak az országnak már kérlek annyi a szememben ! Ha egy kis trafikba , vagy kisboltba naponta csak 10 személy elvisz annyi árut mert kell a megélhetéséhez akkor annak az üzletnek és tulajdonosának kérlek annyi ! De hogy esetleg valami normális munkát a megélhetéséhez biztositani ami a feladata lenne arra esze egyiknek sem volt ! mind a saját holdudvarát etette dagadtra .
A trafikba nem arulnak letfontosagu cikkeket. Nem lehet osszehasonlitnai a rozset gyujto szegennyel.
Az osszeg hatar a szabalysertes es a buncselekmenyt probalja megkulonboztetni.
 
Lezajlott Donald Trump republikánus és Hillary Clinton demokrata elnökjelölt tévévitája, mely a várakozásoknak megfelelően nem volt unalmas. Donald Trump szerint Hillary Clintonban nincs elég "életerő" ahhoz, hogy elnök legyen. A demokrata jelölt szerint viszont republikánus ellenfelének nincs meg a kellő vérméséklete ahhoz, hogy ő legyen az Egyesült Államok hadseregének főparancsnoka.

Elsősorban politikusokat és támogatókat hívtak meg vendégként Hilary Clinton demokrata és Donald Trump republikánus párti elnökjelölt hétfő esti első vitájára.

A két nagy párt befolyásos politikusai töltötték meg a New York-i Hampstead Hofstra Egyetemét, ahol a sorrendben első elnökjelölti vitát tartották. Kormányzók, képviselők, szenátorok érkeztek, és jelen vannak a jelöltek kampányának nagy támogatói is, például a nevadai milliárdos Sheldon Adelson, aki Trump támogatója, vagy a szintén milliárdos texasi Mark Cuban, Hillary Clinton kampányának segítője.

Clinton stábja ezen kívül meghívott négy olyan hölgyet, akivel a demokrata elnökjelölt az elmúlt években szorosabb kapcsolatot alakított ki: egyikük a 2001. szeptember 11-i terrortámadások túlélője, másikuk egy egyedülálló édesanya, aki családon belüli erőszak áldozata volt, a harmadik asszony azóta áll baráti kapcsolatban Hillary Clintonnal, hogy az elnökjelölt first lady lett Washingtonban, s végül azt az Anastasia Somozát, aki agybénulása miatt mozgássérült és szerepel a kampány egyik reklámspotjában, amellyel Clinton Trumpot támadja egy mozgássérült újságírón gúnyolódó megjegyzéséért.


A publikum soraiban ott ültek természetesen a családtagok: Hillary Clinton lánya és a veje. Bill Cinton volt elnök a színfalak mögül kísérte figyelemmel az elnökjelölti vitát.

A Clinton-kampány hétfőn este 50 szövetségi államban 1200 helyen rendezett partit, amelyen az elnökjelölti vitát nézhették a meghívottak.

Donald Trump meghívottai között volt Mark Geist, a líbiai Bengáziban lévő amerikai konzulátus elleni, 2012-ben elkövetett terrortámadás egyik túlélője. A bengázi konzulátus elleni támadást Hillary Clinton külügyminiszteri megbízatása idején követték el, és a republikánusok elsősorban Clintont hibáztatják érte.

Trump családtagjai – köztük a tanácsadójává előlépett veje, Jared Kushner – is jelen volt a vitán.

Több száz újságíró tudósított az eseményről. A The New York Times bejelentette, hogy 18 fős csapatot állított össze, amelynek feladata a vitában elhangzó állítások ellenőrzése. A Bloomberg televízió is úgy közvetítette a vitát, hogy közben a képernyő alján jelezte, ha valamelyik jelölt ténybeli tévedést tartalmazó kijelentést tett.

A vitában – az előválasztások vitáival ellentétben – a közönségnek tartózkodnia kellett az érzelemnyilvánításoktól.

Clinton felemelné a középosztályt

Hillary Clinton demokrata párti elnökjelölt infrastrukturális beruházásokat és minimálbér-emelést, valamint a középosztály segítését ígérte hétfőn este a két nagy amerikai párt elnökjelöltjeinek első televíziós vitájában.

A vita első nagy témaköre az volt, hogyan lehet fellendíteni az amerikai gazdaságot. Donald Trump republikánus jelölt Clinton elképzeléseire azzal válaszolt, hogy ő a külföldre telepedett vállalakozások hazahozatalát valósítaná meg, s ezzel sok-sok új munkahelyet teremtene.

Trump Kínát okolta az amerikai munkahelyek elvesztéséért

Már az elnökjelölti tv-vita első perceiben éles vitába bocsátkozott egymással hétfőn este Hillary Clinton és Donald Trump demokrata és republikánus párti elnökjelölt.

A vita első nagy témaköre az volt, hogyan lehet fellendíteni az amerikai gazdaságot.

Trump ismét Kínát okolta az amerikai munkahelyek elvesztéséért. Emellett ostorozta az észak-amerikai szabadkereskedelmi egyezményt (NAFTA), amelyet még Hillary Clinton férje, Bill Clinton írt alá elnökként. Amikor a demokrata jelölt azt válaszolta, hogy férje elnöksége fellendítette az amerikai gazdaságot, Trump közbeszólt: az elmúlt években Hillary Clinton miért nem arról beszélt, hogy a NAFTA milyen károkat okozott az országnak.

Trump többször félbeszakította Clintont, aki válasz helyett az újságírókat kérte fel Trump állításainak ellenőrzésére.

05557723.jpg

Donald Trump republikánus elnökjelölt. EPA/ANDREW GOMBERT

Trump nyilvánosságra hozná adóbevallását

Donald Trump az adóbevallása nyilvánosságra hozatalát ígérte az amerikai elnökjelöltek első, hétfői tévévitájában.

Hillary Clinton szerint dokumentumok bizonyítják, hogy Trump kibújt az adófizetés alól, amikor kaszinói voltak Atlantic Cityben, s nem áldozott közügyekre vagy jótékonyságra egyetlen centet sem.

A műsorvezető kérdésére, hogy mikor hozza nyilvánosságra az adóbevallását, Trump azzal válaszolt: amint az adóhatóság befejezte a munkát. Trump megjegyezte: ügyvédei tanácsai ellenére is közzéteszi adóbevallását.

Clinton szerint ez soha nem fog megtörténni.

Clinton nem kér bocsánatot az email-botrányért

Nem kér bocsánatot az email-botrányért – jelentette ki egyebek közt Hillary Clinton az elnökjelöltek első tv-vitájában.

A demokrata párti elnökjelölt azt mondta: vállalja a felelősséget, de nem kér bocsánatot az email-botrányért, amelyet külügyminiszterként saját magánszerverének hivatalos célú használatával okozott.

Hibát követett el, és ma már bizonyára másként cselekedne – tette hozzá.

Trump szerint viszont Clinton szándékosan vett igénybe magánszervert és szándékosan töröltette elektronikus leveleit. A republikánus elnökjelölt szerint ez alkotmányellenes volt.

Nyomasztó faji viták

Helyre kell állítani a bizalmat a fekete közösségek és a rendfenntartó erők között – jelentette ki Hillary Clinton a hétfői elnökjelölti tv-vita második nagy témájában, amikor a faji kérdésekben, a fekete közösségek helyzete ügyében és a közbiztonság kérdéseiben fejtették ki álláspontjukat.

“Rendszerszintű faji megkülönböztetés van” – állította egyebek között Hillary Clinton. Rehabilitációs programokat javasolt a börtönviselt afroamerikaiaknak és a fegyverviselés szigorítását szorgalmazta.

Donald Trump szerint azonban “Hillary Clinton képtelen kimondani két szót: törvény és rend”. A republikánus elnökjelölt szerint rendre van szükség. Úgy vélte, nem véletlen, hogy a legnagyobb rendőrszervezet őt biztosította támogatásáról.

Trump szerint a nagyvárosok belső részein az afroamerikaiak és a spanyolajkúak “pokolban élnek”. Egyes városokban, például Chicagóban, olyan rossz a közbiztonság, hogy “az ember az utcán sétál és agyonlövik”. Trump szerint bandák randalíroznak, a fekete amerikaiak közösségeit a politikai elit magára hagyta.

Clinton nem ért egyet azzal, hogy vetélytársa ilyen negatív képet fest a közállapotokról.

05557726.jpg

Hillary Clinton demokrata elnökjelölt. EPA/ANDREW GOMBERT

Clinton fellépne a kibertámadások ellen

Az Egyesült Államokat érő kibertámadások elleni határozott fellépést ígért Hillary Clinton hétfőn az elnökjelöltek tv-vitájában feltett, nemzetbiztonsággal kapcsolatos kérdésben.

A demokrata elnökjelölt ezzel összefüggésben ismét Oroszországot vádolta az amerikai állami és magán számítógépes rendszerek elleni támadásokkal.

Trump szerint egyelőre még senki sem bizonyította, hogy valóban Oroszország állt volna a Demokrata Párt számítógépes rendszerének feltörése mögött.

Trump: Clinton és Obama miatt emelkedhetett fel az Iszlám Állam

Donald Trump szerint Barack Obama és Hillary Clinton teremtett lehetőséget az Iszlám Állam terrorszervezet felemelkedésére.

A két jelölt hétfői tv-vitájában a republikánus párti elnökjelölt azt állította, hogy Barack Obama elnök és Hillary Clinton külügyminiszter hatalmi vákuumot teremtett Irakban, s ezzel lehetővé tette a dzsihadista terrorszervezet felemelkedését.

Clinton arra emlékeztetett, hogy Irakot a republikánus George W. Bush elnöksége idején rohanták le és a (később idő előttinek bizonyult) csapatkivonásról is Bush elnök döntött.

Clinton szerint fokozni kell az amerikai légicsapásokat az Iszlám Állam állásai ellen, és a terrorszervezet vezetőit kell likvidálni.

Trump szerint ha “elvették volna” Iraktól az olajat, akkor az Iszlám Államot meg lehetett volna fosztani pénzügyi forrásától.

Clinton szorosabb együttműködést akar a szövetségsekkel

Hillary Clinton szerint szorosabb együttműködésre van szükség a szövetségesekkel a terrorizmus elleni küzdelemben.

A demokraták elnökjelöltje a hétfői tv-vitában azt mondta, a hírszerzés erősítésére, a muszlim közösségekkel történő erőteljesebb együttműködésre, a NATO szerepének erősítésére összpontosítana.

Az iráni atomalku tető alá hozása szerinte azt mutatja, hogy külügyminiszterként “erős” politikus volt.

Azt ígérte, ha elnökké választják, tiszteletben tartja majd az Egyesült Államok kétoldalú szerződéseit szövetségeseivel, például Japánnal.

Trump szerint az Egyesült Államok nem lehet “a világ csendőre”.

05557669.jpg

Hillary Clinton demokrata és Donald Trump republikánus elnökjelölt. EPA/JOE RAEDLE

Trump: Clintonban nincs elég életerő

Donald Trump szerint Hillary Clintonban nincs elég “életerő” ahhoz, hogy elnök legyen, de támogatja őt, ha mégis őt választják meg elnöknek.

A republikánus elnökjelölt kettejük hétfői tv-vitájának végén azt állította: demokrata vetélytársából hiányzik az “életerő”, és bár van tapasztalata, de ez “rossz tapasztalat”, mert sorozatban hozott rossz döntéseket.

Hillary Clinton a maga részéről külügyminiszterként tett utazásait, tárgyalásait, megállapodásait említette, mint bizonyítékot tapasztalataira és arra, hogy megvan benne az életerő.

Trump a vitavezető többszöri kérdésére végül hajlandó volt kimondani, ha Clinton nyeri az elnökválasztást, kész teljes mértékben támogatni őt.

MTI
Csatolás megtekintése 1491214
Tündér Melitta, alhatnál kicsit tovább reggelenként :)
 
A trafikba nem arulnak letfontosagu cikkeket. Nem lehet osszehasonlitnai a rozset gyujto szegennyel.
Az osszeg hatar a szabalysertes es a buncselekmenyt probalja megkulonboztetni.
De a lényeg az lenne hogy ha mindenki ellop a trafikból ezt-azt akkor a trafik csődbe megy...úgyan így ha mindenki kivág az erdőből egy fát akkor vége az erdőnek...hogy büntessék meg őket?
Hisz fáznak.....
De az senkit nem érdekel hogy mit tették azért hogy legyen tüzelőjük.
 
De a lényeg az lenne hogy ha mindenki ellop a trafikból ezt-azt akkor a trafik csődbe megy...úgyan így ha mindenki kivág az erdőből egy fát akkor vége az erdőnek...hogy büntessék meg őket?
Hisz fáznak.....
De az senkit nem érdekel hogy mit tették azért hogy legyen tüzelőjük.
OFF Vannak a Nyírségben olyan falvak, ahol a lakosság gyakorlatilag 100 %-ban roma etnikumú ... és 100 %-ban munkanélküli ill. közmunkás. Csakhogy az utolsó munkalehetőség kb. 11 éve volt ott, azóta NINCS, ez tény. Ők aztán nem tehetnek a nyomorukról.

Más a helyzet egyes Heves megyei településeken, ahol közeli városban van munkalehetőség, sőt, MUNKAERŐHIÁNY is van, konyhalányi is (ami nem igényel képzettséget). Ideje lenne felmérni ezek arányát az összes munkanélkülin belül ... de kétlem, hogy a jelenleg kezdődő részleges népszámlálás erre választ adna (mivel - képmutató módon - tilos az etnikumra vonatkozó adatot gyűjteni). ON
 
Ők aztán nem tehetnek a nyomorukról.
Igen akik beleszülettek ebbe elég kicsi a kitörési pontjuk.
Végigsétálva szülőfalum utcáin olyan jó látni a sok házat ahogy a lakó ülnek a porban ...
Majd mikor eljön az este elindulnak és ha érik a gyümölcs szüretelnek ha meg fűteni kell fát vágnak....
Nem írok etnikumot mert már annyira általános az egész igénytelenség...Mindig jönnek a jogaikkal sajna a kötelességet azt nem ismerik.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Hi! Does anyone here have the easy deutsch books by Jan richter in English?
hanna322 wrote on pöttyösdoboz's profile.
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy az Okosodj mozogva DVD anyagát el tudnád-e küldeni? Sajnos a data linkek már nem működnek. Nagyon köszönöm előre is a segítségedet! Üdv.: hanna322
katuskatus wrote on adabigel's profile.
Szia kedves Abigél! Neked sikerült letölteni Az egészség piramisa c. könyvet? Ha igen, elküldenéd nekem? Szép napot kívánok!
ametiszt99 wrote on boyocska's profile.
Szia,nem tudom,hogy megoldódott e a Bauer Barbara könyvvel kapcsolatban a problémád,de feltettem a könyvet ide:
Ne haragudj,de nem vettem észre hamarabb az üzenetedet:):)
ametiszt
Vasas István wrote on kukta's profile.
Kedves Árpád !

Nagyon boldog névnapot kívánok !

Áldott , boldog Húsvéti Ünnepet is kívánok !

Jó egészséget kívánva üdvözöl v.pisti .

Statisztikák

Témák
38,127
Üzenet
4,800,658
Tagok
615,668
Legújabb tagunk
Foss
Oldal tetejére